Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duaalsüsteemi alused
#1
Sellest miks ja kuidas meie praegune maailm eksisteerib, on juba pikalt arutletud siin: http://risttee.pri.ee/viewtopic.php?t=39

nüüd tahaks siin aga avaldada ühe oma väikse mõtte meie duaalsüsteemse maailma olemuse kohta.

Kõiksuse üks väljend on duaalmaailm, kus meil on au elada hetkel.
Duaalsüsteem on taandatav kahe algolekuni: pluss ja miinus.
Kogu maailm koosneb nende kahe osapoole variatsioonidel.

Nagu informaatikas 1 ja 0 ehk siis kas signaal on või ei ole.

Lihtne näide näiteks et kui must on 0 ja valge on 1 siis hall on 011.
sedamoodi saab varjeerida KÕIKE olevat ja olematut.
Duaalsüsteem on vaid üks eksisteerimise vorme ja üks kõiksuse väljendusvormidest. Teistesse maailmadesse sisenemisel meie struktuur kirjutatakse üle ning meie teadvus kaotab hetke olemise.

Huvitav on aga see mõte... et kas meie hüppeline areng informaatikas (mille aluseks on samasugune binaarkood nagu terve meie maailma alusekski) on tingitud vanade iidsete põhimõtete leidmisest... või siis on see teooria mõjutatud hoopiski informaatikast?

samas töötab aga igasugune süsteem ju niikaua kuni pole tõestatud vastupidist.

/.../

tegelikult... kui vaadata laiemas laastus... siis kogu maailma olemus ju taandub kahte lahtrisse meie eneste vaatest tingituna.
kuna aga meie ise oleme selle maailma loojad siis pole ka ime et läbiv süsteemiehitamise protsess on meil kõikjal ees ootamas.
armastab - ei armasta
vihkab - ei vihka
must - valge
negatiivne - positiivne

kogu olemus taandub kahte baas tunnetusse. armastus ja hirm.
armastus ümbritseb meid kõikjal. võiks isegi öelda et see on meie maailma loomise üks alustaladest ning algelementidest. ehk siis tinglikult plusspoolus.
hirm on inimlooma olemus ning väljendub meie elus siis kui armastusekanalid on mingil põhjusel blokeeritud. (http://risttee.pri.ee/viewtopic.php?t=79&start=4) ehk siis... kui inimene ei armasta iseennast siis on ta hirmunud. hirm ei pruugi väljenduda otseselt... viha... ebaõnne tunne... solvumine jne. kõik on lähtuvad hirmust.

kui inimesel avaldub hirm siis häälestab ta automaatselt end maailma miinuspoolele. see aga on poolus mis muudab kindlaid süsteeme.
süsteemis sees olles ning vaadates maailma üldiselt... sa ei märka algosakeste tasandit (pluss ja miinus). kui aga üks poolus hakkab sinu üle domineerima siis vastavalt sellele kas on tegemist armastusega või hirmuga... sa siis kas koged kõike maailma korraga... või siis näed igas asjas tühjust.
Vasta
#2
Väga sügavale jõudvad mõtted ... Maailma tunnetuse kaks meetodit: analüüs ja süntees. Esimene tähendab osadeks lahutamist, teine nendest osadest maailma mudeli kokkupanekut. Lihtsaim on lahutamine kaheks erinevaks-eristuvaks osaks: duaalsus-opositsioon-binaarsus - oleks seega nagu tunnetuse kõige primitiivsem aste. Siit samm edasi: diskreetsus-digitaalsus. Oleks kah nagu lihtsustus, kuna maailm meie ümber paistab olevat pidev. Võib aga mõelda ka vastupidi - et diskreetsus-digitaalsus (või binaarsus, millelele saab igasuguse digitaalsuse taandada) ei ole mitte meie lihtsustus, vaid maailma oma sügavamas olemuses ongi diskreetne-digitaalne ja just pidevus on lihtsustus tema kirjeldamiseks. Sellise ideestiku arendajate hulgas on üks tuntumaid nimesid on Edward Fredkin (Digital Philosophy: http://www.digitalphilosophy.org/finite_nature.htm - sellelt leheküljelt avanevad mitmed tema huvitavad kirjutised, mida hetkel kommenteerida ei jõua - ega pole neid kõiki põhjalikult uurinud ka). Siinkohal vaid niipalju, et ka väga lihtsad digitaalsed mudelid (binaarsed - nagu celticul: must-valge,pluss-miinus jne), mis toimivad 2D diskreetses ruumis ehk lihtsalt ruudulisel väljal, kus iga ruuduke võib olla must või valge (binaarsed 2D rakkautomaadid) võivad demonstreerida hämmastavalt keerukat käitumist: Life32 (http://psoup.math.wisc.edu/Life32.html - laadige alla ja nautige!)

PS.: Tänud viite eest Risttee Foorumile. Taolisi viiteid võiks rohkemgi olla ja ehk on Para-Foorumi käitumisreeglite p. 5 liiga karm? On ju tore, kui inimesed lõpuks leiavad neile meeldiva ja sobiva!
Vasta
#3
Selle teksti peale kerkisid silme ette katkendid filmist Donnie Darko, kus mingi hull vanamutt uskus seda sama armastus-hirm teooriat. Nagu Donnie, usun ka mina et asi ei ole nii lihtne. Pealegi on absurdne taolisi asju nagu tunded liigitada, kuna neil puudub üheselt mõistetav tähendus. "Armastus"(kiindumus, sõprus, lähedus, ...) võib olla "hirm" üksinduse ees.

(Binaar)kood funkab vaid, kui seda dešifreerida. Maailma dešifreerijateks oleme, sellisel juhul kui duaalsüsteem ekisteerib, ennekõike meie. Seega on kõige kõvemad koodilugejad kõige tervama tajuga inimesed, ning see mida keegi näeb oleneb sellest, kuidas ta ümbritsevat suudab "lugeda." Elu nagu meitriksi filmis Bleh

Üldiselt usun, et algosakesi on vaid ühesuguseid, ning kõik kombinatsioonid tulenevad näiteks nende algosakest erinevast võnkumisest.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: rha
Üldiselt usun, et algosakesi on vaid ühesuguseid, ning kõik kombinatsioonid tulenevad näiteks nende algosakest erinevast võnkumisest.

Täpipealt! Sellist arvamust püütakse konkreetselt realiseerida nn fundamentaalstringide teoorias, kus kõiki fundamentaalosakesi käsitletakse 1D mikroobjektide ("stringide") erinevate võnkeseisunditena: "With the strings in string theory, however, the vibrational pattern determines what kind of particle the string is. One resonant pattern makes it a photon, for example, while another makes it a heavy particle found within the nucleus of an atom." /http://www.pbs.org/wgbh/nova/elegant/resonance.html/
Vasta
#5
Algne on voog, voo jöu osa on mötlemine. Edasi mingi nurga alt, näiteks ideede süsteemi maa. Aimatakse mingi ühendväljaks nimetatu olemasolu ja otsitakse, toetudes oletustele. Kes ei aima, ei liigu ja seisab usus. Idee on karkass, mis jöudude voos aktiveerituna materialiseerub . Idee koosneb ehituse juhenditest, millede pöhjal osakesed voos materialiseeruvad ja kui on toimimise programmid, mis nn elusana ehk liikuvana püsimiseks ühendavad otse jöudude voo toitesse. Maast siinjuures edasi ei kirjuta. Inimolend tajub 5 meele koostoimena kuju, vormi, tihedust, massi vöi grav. välja piirkonnas kaalu, värvust jms, aga mitte kooshoidvat jöudu ennast, ainult selle toimimise tagajärgi. Osakesed on seotud programmide kaudu elus organiteks ja organitena süsteemidesse. Süsteeme hoiavad koos programmid. Viirustest. Viirus ei ole idee. Viirus on programm ja neil puudub ühendprogramm. Viirused on sobimatud ühendumiseks ise otsetoitesse ehk jöudude voogu, seega arenemis- ja kasvamisvöimetud programmid. Idee saab materialiseeruda, aga idee ilma programmita ehk ühenduseta jöutoitesse, ei ela ega liigu, on vormiliselt kohatäide, sisuliselt surnud. Viirused aktiveeruvad ehk elustuvad vaid toitja leidmisel, milleks on haakumine algprogrammi ahelasse, vahendusjupina. Levib paljunemise ehk kopeerumisena. Viirus pole algidee ega algprogramm, on idee ideest idees. Asuvad arvukates ruumides, on alguse ja löpuga funktsioonid, omavahelised seosed tuletuspöhised, arvututele oletustele muutuvaid töepöhju pakkuv allikas. Miks seda köike kirjutan. Püramiidid, viljaringid, ufod, jumalad, kummitused, nähtava pöhjustajata lendavad taburetid, kuju omavad vaimud, ise avanevad/sulguvad uksed jms on oma pöhiliselt ehituselt üks ja sama toimemehhanism. Köigepealt on nad materialiseerunud ideed, kus mass, materjal ning vorm ei tähenda valmistamise raskust. Tavamöistes ehitamatu nagu püramiidid, platood, koopad, kujud jms jäävadki liikumatuteks. Nendega seoti palju ideid, millede elusse saamiseks/hoidmiseks vajalikke programmijuppe sobitatakse voosse ühendatute programmidesse. Inimesed on otsusega enda muredega ise mitte tegeleda, teadmatusest ära andnud osa isikliku arengu ja kasvamise tarbeks olevatest jöuvötu ühendustest. Nüüd ollakse üleloomulikku uskudes ise jöupuuduses. Ideede sisenemine toimub hetkega vöi hetkede järgnevusena, materjal/vorm/olukord koostub. Enda peale maanduvat hiigelufot vöib vaadata kui hologrammi, mida ta ka tegelikult on, kuni ise ei anna talle läbi enda liitumist toitesse, tehes vöimalikuks temaga liitumise. Duaalsus on ehitatud usule vastandite olemasolust ja meeleline reaalsus.
Vasta
#6
Ehk siis elu "maatriksis" - nagu jänkud näeme meie "pilti", kuid võimalus on näha ka "koodi".
Nüüd aste kaks - kas oleme koodi juures kui "külaline" või kui "kasutaja" - mis ulatuses ja
kas üldse saame muuta koodi? Ja üldse - kes muudab ja loob seda koodi??
Vasta
#7
(05-08-2005, 00:21 )rha Kirjutas: "Armastus"(kiindumus, sõprus, lähedus, ...) võib olla "hirm" üksinduse ees.

Sa vist ei tee vahet armastusel ja armastusel. See mida mainid, on see sama sõltuvus ja kiindumus millel ei ole antud asjaga rohkem ühist kui see,
et seda arvatakse, et see sama asi on.

Hermetitsism aga räägib, et puhtal kujul vastandeid ei eksisteeri. On küll must ja valge aga need on vaid pool-must ja pool-valge. Pole ka külma ega sooja,
need on vaid millegi suhtes külmad või soojad - lihtsalt määratlus või tase.
Vasta
#8
Ma ei ole enam ammu kindel, kas meie universum ikka baseerub binaarkoodil 1 ja 0. 1 on millegi olemasolu ja 0 ei ole ju vastaspoolus vaid on null ehk mitte millegi olemasolu ehk lihtsalt olematus. 1 tähistab "sisselülitatust" ja 0 seda, et pole "sisse lülitatud". Näiteks armastus ja armastuse puudumine ongi 1 ja 0. On vaid see, et on olemas ja see, et pole olemas. Pole pooluseid vaid on olemas olemine ja puudumine. Null ei saa olla poolus vaid null on null ja seda pole olemas. Aga kuna olukorda, kus midagi pole olemas, ei ole olemas, sest kõik on kogu aeg olemas, siis polaarsus moodustub alles trinaarkoodi puhul...

Hoopis põhjalikumalt kirjeldab meie universumit trinaarkood ehk 1, 0 ja -1. (Sellise trinaarkoodi põhjal püütakse luua ka tuleviku arvutisüsteemi.) Vastandmõisted nagu must ja valge on perfektselt trinaarkoodil põhinev samas kui armastab/ei armasta on vaid poolik võrrand, milles eksisteerib 1 ja 0 ehk on olemas ja pole sisse lülitatud.

Ma arvan (ja ma pole ju ainus), et tõele lähemale jõudmiseks on otstarbekas otsida ainulisust, mitte pooluseid ja nende ühtsust.
Vasta
#9
(07-01-2011, 14:15 )excubitoris Kirjutas: Ehk siis elu "maatriksis" - nagu jänkud näeme meie "pilti", kuid võimalus on näha ka "koodi".
Nüüd aste kaks - kas oleme koodi juures kui "külaline" või kui "kasutaja" - mis ulatuses ja
kas üldse saame muuta koodi? Ja üldse - kes muudab ja loob seda koodi??

Tundub, et vist oleme ise koodi muutjad ja loojad ka- mingis mõttes.
Aga hirm koodi näha on see imelik "tunne" vist millega peab tõsisemalt tegelema hakkama, et enne ju ei muutu midagi kui ei näe mida muuta.
Aga nagu nende tunnetega on- vahest võivad need petlikud olla.
Vasta
#10
(07-01-2011, 17:08 )lihtsalt Kirjutas: Tundub, et vist oleme ise koodi muutjad ja loojad ka- mingis mõttes.

Mis on duaalsus?

Kahesus/duaalsus. Ego ja Vaimsus – kaks vastandlikku vaatenurka.
Duaalsus on protsess, mis esineb inimkonnal, see kuulub inimkonna evolutsiooni ning on osa kogemuslikest katsumustest, kellel on vaba valik vaadata asju nii valguse, kui ka pimeduse poole pealt ja astuda oma vabalt valitud teedel juba alguste algusest alates. Nende lihvimise ühinemisel sünnib Tasakaal, millest omakorda koorub Ühesuse kontseptsioon. Vaimsuse eesmärk, kus pole mingit eraldatust, kuna kõik on Üks. Inimkond on võimas looja. Igaüks teist mõjutab planeedi reaalsuse lõuendit.

-------

Lisatud hiljem.
Kanaldustekstid:

DUAALSUS

Küsimus: Kui sa räägid "tervikust", kas on siis väljaspool seda veel midagi? Kui ma istun ja mõtisklen, mida tähendab kõige kokku panemine, siis osa minust tahab mõelda, et isegi tervikul on vajadus näha "ennast". Kolme mõõtmelises duaalsuses, kui seal on midagi, mis tähendab et on ka tema vastaspool. Kas eksisteerib olemise tasand, kus Jumala totaalsus ilmneb ise duaalsusena, kus Jumal tegutseb koostöös teiste "jumalatega" duaalsel tasandil?

Vastus: Duaalsus ja kogu tema lineaarsus – on loogika paradigma teie jaoks, seni, kuni olete Inimene. Ta ei eksisteeri paljumõõtmelises "üksinduses", millest meie räägime. Kui sa pole Inimene, siis sinu teadvus ei mõtiskle anti-Jumala või peegli üle, et end väljendada. Jumala tasakaal on täiuslik ja lõplik ilma võrdlemiseta.


DUAALSUS JA ÜLESTÕUSMINE

Küsimus: Kanaldustes "Kaasloome selgituseks" oli öeldud, et inimestel on määratud alati viibida duaalsuse seisundis. Mind hämmastas see "alati". Kas tõesti ka sel juhul, kui meil õnnestub saavutada ülestõusnu staatus, meil ikkagi pole võimalik väljuda duaalsusest?

Vastus: Palun, jõua selgusele, kuidas sa mõistad "ülestõusmist". Täielik ülestõusmine tähendab lõplikku lahkumist Maalt ja kojupöördumist. Teile on ju antud luba "ülestõusmise vibratsiooniks", mis võimaldab sul luua järgmist elu, lahkumata oma füüsilisest kehast. Teisisõnu, te jääte endiselt duaalsuse olukorda, kuid seekord saab teda kogeda kergemalt, kuna teile avaneb teie senise eksistentsi mõte.
Loe veelkord Michel Thomasi lugu, mis on meie poolt antud mõistujutu-romaanis "Tagasipöördumine Koju". See ongi ehtne lugu sellest ülestõusmisest, mida me teile õpetame täna.

Lisa lugemist:

Duaalsus I osa: https://www.ookeanilainetus.ee/kanalduse...rado-2020/
Duaalsus II osa: https://www.ookeanilainetus.ee/kanalduse...rado-2020/
Duaalsus III osa: https://www.ookeanilainetus.ee/kanalduse...rado-2020/
Vasta
#11
„Kahesus/duaalsus. Ego ja Vaimsus – kaks vastandlikku vaatenurka.“
Kui ego oleks reaalne, siis eksisteeriks kaks Mina. Kaks Jumalat.
See eraldiseisev mina (ego) oleleb ainult illusioonina. Seda võiks kutsuda väärminaks või...heh miksmitte kuradiks (Valetaja, kes püüab saada Jumala sarnaseks).
Ma olen seda nõksu ennem ka kirjutanud. Panen uuesti.
Kui mina kasutab väidet „mina olen ...“. Ükskõik mis ta sinna kolmepunkti asemel kirjutab, ta püüab olla „keegi“. Siis on arusaadav, et keegi tahab olla Jumal või valetab ennast Temaks.
Päris Mina ütleb alati – Mina Olen.
Peale punkti ei tule enam midagi.
„Inimkond on võimas looja.“
ee...ei...inimkond ei ole Looja. Inimene ei ligine Jumalale,vastupidi...Smile

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat