Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kukushka (2002) - Kukulind
Autor Sõnum
togli
Vana kala

Postitusi: 619
Liitunud: Nov 2010
19-12-2016 12:35
Postitus: #1
Kukushka (2002) - Kukulind
Kukushka (2002) - IMDb

Juhtusin üle tüki aja jälle vaatama. Meeldis ja usutavalt meeldib ka paraweebudele. On selline mõnus ja heasüdamlik vaatamine. Youtube-s ja vene lehtedel olevatel versioonidel häirib peale loetud vene tõlge, originaalis räägivad tegelased oma keelt ilma teistest aru saamata. Torrendi vahendusel vabalt tõmmatav, peaks olema ka Popcorn Time keskonnas koos tõlkega.
Kahjuks tõlkega otse netist vaatamiseks seda filmi ei leidnud, eesti subtiitrid leiab subclub.eu või opensubtitles.org lehelt.

Arvustus:
Tsitaat:On pigem erand kui reegel, et Eesti filmivaataja teab midagi oma idanaabri Venemaa praegusest filmitoodangust. Kunagi võimas filmimaa suikus varajastel 90ndatel okasroosikese unne, mida segasid aeg-ajalt üksikud välgatused.

Võib öelda, et areenilt kadusid korraga nii autorifilmi esindajad kui kassatükid - nähtused, millel pahatihti vaid vene kinematograafias on õnnestunud aeg-ajalt põimuda.

Kuid loodus tühja kohta ei salli ning tänaseks on kahe kõige tunnustatuma ning kuulsama tänapäeva vene rezhissööri filmid jõudnud kinodesse ka väljaspool oma kodumaad.

Esimene neist on Aleksei Balabanov, kelle kontosse kuuluvad nii autorifilm «Värdjatest ja inimestest» (1998) kui ka superpopulaarne filmidiloogia «Vend» (1997) ja «Vend 2» (2000), mille süzheeline ambivalentsus lubab nende ideoloogilist sõnumit tõlgendada küll nii, küll naa.

Aleksandr Rogozhkin aga jõudis vaataja teadvusse menukate komöödiafilmidega «Vene jahi eripära» (1995), «Vene kalapüügi eripära» (1998) ja «Vene jahi eripära talveperioodil» (2000).

Kaks meest korraga

Nüüd, aastal 2002, linastus film, mida Moskva filmifestivalil esitleti kui venelaste Oscari-lootust ja tuleb tunnistada, et Rogozhkin on oma «Kukushka - kukulinnuga» saavutanud rezhissöörina täiesti uue kvaliteedi.

Süzhee on järgmine. 1944. aasta talvel kohtuvad kaks vaenupoolte sõdurit saami naise Anni (Anni-Kristiina Juuso) juures. Nii soomlane Veikko (Ville Haapasalo) kui venelane Ivan (Viktor Bõtshkov) on surma mõistetud, kuid imekombel pääsenud ja üksnes rahumeelne kooseksistents lubaks neil sõjast terve nahaga pääseda.

Olukorra sunnil tuleb neil Anni juures elada ning üksteise keele mittemõistmisest tingitud arusaamatused on kerged tulema. Ning loomulikult lisab pingeid saami tundras välja kujunenud ménage a trois, - rõõmustab ju Anni juba üsna alguses, et neli aastat on läinud hetkest, mil tema mees sõtta läks, nüüd aga on vaimud saatnud talle kaks meest korraga!

Bolshoi koshmar, blin

Aleksandr Rogozhkinil on «Kukushkas» õnnestunud saavutada haruldane tasakaal enda üle naermise, patriootiliste tunnete ning sentimentaalsusse mittelibastumise vahel. Nii Veikko kui Ivani tegelaskujus on Rogozhkinil õnnestunud tabavalt ühendada need jooned, mida me tavateadvuses armastame omistada kummalegi rahvusele.

Ka pealkiri «Kukushka» on mitmetähenduslik. Kukulind on saamitar Anni tegelik nimi, ja kukushkadeks kutsuti ka II maailmasõja ajal kamikazedest soome snaipreid, kes võtsid oma objekti sihikule puu otsas istudes ning sealt vaenlast sihtides.

Veikko kuju õnnestumisel on suured teened Ville Haapasalol, kes tegelikult oli koos oma kaasnäitleja Viktor Bõtshkoviga üks filmi idee autoritest.

Rogozhkini sõnul pöördusid ühel päeval Haapasalo ning Bõtshkov tema poole küsimusega, et ega ta taha kirjutada komöödiat venelasest, soomlasest ja karjala naisest 1939. aastal. Rogozhkin nõustus, kuid leidis, et sõja lõpufaas sobib paremini ning paigutas tegevuse 1944. aastasse.

Juuso jaoks oli Anni roll filmidebüüt. Ville Haapasalo leidis ta internetis surfates, otsides naispeategelaseks sobivat saamitari. Ning kuna Haapasalo on lõpetanud St. Peterburgi Teatriinstituudi, oli ta neiule võtete ajal juhiks ja tõlgiks.

Mis puudutab vene keelt, siis on tähendusrikas, et esimesed väljendid, mis Juuso vene filmigrupis ära õppis, olid zavtra, koshmar, bolshoj koshmar ja blin!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog