12-08-2008, 22:22
Kes vingub? Ma ju vastasin sinu väitele ja oletusele. Ainult jumal loob, jumal lõi ka saatana. Jumal lõi ka tulnukad ja jumal pani näiteks dinosauruse luud maa sisse, et usklike meeli proovile panna.
Saturni kuu Enceladus
|
12-08-2008, 22:22
Kes vingub? Ma ju vastasin sinu väitele ja oletusele. Ainult jumal loob, jumal lõi ka saatana. Jumal lõi ka tulnukad ja jumal pani näiteks dinosauruse luud maa sisse, et usklike meeli proovile panna.
12-08-2008, 22:23
Tsitaat:Algselt postitas: MorganLaFey Selle vastu aitaks see, kui sa ei käiks poolikuid mõtteid välja vaid ikka natuke ajutööd kah teeks.
13-08-2008, 10:31
Niisiis oled sa usin kristlane, nagu su väidetest järeldada võib.
13-08-2008, 11:40
Hmm... kas see paistab välja?
Olles tuttav kristlase määratlusega maailmaasjadest ei tee minust kohe kristlast.
13-08-2008, 12:01
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic Ust! Lõpetage kohe! Ja las Celtiku sõna jääb viimaseks ( ![]() Või kui osapooled leiavad, et Celtiku usulised vaated on üks väärt asi arutamiseks, tehke uus teema.
13-08-2008, 14:47
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic Vabandan Hallucigenia ees sest siiski-siiski pean tõdema, et Celticu usk paistab välja jah. Kui üks inimene hakkab vaidluses enda sõnu kristliku usu dogmadega tõestama, on kindlasti tegu kristlasega (VÕI isikuga, kes ei häbene enda "õiguse" tõestamiseks midagi kasutada - isegi kõige tobedamaid "tõendeid"). Ja selles, et eelmainitud "jumala/saatana kätetöö" on usuDOGMA, võib küll üsna kindel olla.
13-08-2008, 19:03
Tegu võis olla ka lihtsalt sarkasmiga.
13-08-2008, 20:12
Olgu siis asjast kah pisut: Enceladus flyby blog - kari kangeid naisi jagab seal oma vaimustust esimeste piltide üle viimaselt möödalennult.
14-08-2008, 14:33
Selline uudis:
http://english.pravda.ru/science/mysteri...-jupiter-0
14-08-2008, 15:39
Tsitaat:Algselt postitas: excubitorisTänud viite eest, excubitoris! Nagu harilikult ikka - mõnda huvitavat ja jura kah! Aga kõike korraga ette ei võtaks, sõeluks ühe asja välja ja vaataks lähemalt: "Mysterious phenomena take place on one of its [Jupteri siis] largest moons, Europa, too. Its ice-heavy poles shifted 90 degrees and changed their places with the equator in May of the current year." Väite algaallikale lähemal on ilmselt see Science Daily teade: Wandering Poles Left Scars On Jupiter's Moon Europa: Could Life Exist Beneath Icy Crust? ScienceDaily (May 15, 2008) - Washington, D.C. - Curved features on Jupiter's moon Europa may indicate that its poles have wandered by almost 90°, report scientists from the Carnegie Institution, Lunar and Planetary Institute, and University of California, Santa Cruz in the 15 May issue of Nature. Siit ilmselt ka paistab, kust Pravda selle maikuu võttis - tõenäoliselt on see mitte Europa pooluste nihke toimumise aeg, vaid vastava artikli ilmumisaeg. Artikkel ise aga on huvitav - on see ju seesama pooluste nihke Hapgoodi mehhanism, millest siingi foorumis palju rääkinud oleme. Ja muidugi - kui Euroopa jääkate saab pea vabalt libiseda selle all oleva ookeani pinnal, siis miks mitte.
14-08-2008, 19:55
Mind intrigeeris selle jutu juures rohkem hoopis need 4 jutti mille temperatuur oli tunduvalt kõrgem ...
28-06-2009, 14:09
(Seda postitust muudeti viimati: 06-11-2013, 18:34 ja muutjaks oli Nielander.)
SATURNI KAASLANE: Saksa teadlased leidsid kosmosesondi Cassini saadetud andmeid uurides, et Saturni suuruselt kuuenda kuu Enceladuse pinna all on suuremas koguses soolast vett. (NASA)
Saksa teadlased avastasid Saturni ja tema kaaslasi uuriva kosmosesondi Cassini saadetud andmeid analüüsides, et Saturni ühe kuu pinna all peitub suuremas koguses vett, lausa ookean, kirjutas teadusajakiri Nature. See sisendab lootust, et seal võib leida ka elu. USA kosmoseagentuuri NASA ja Euroopa kosmoseagentuuri ESA ühisprojekt, kosmosesond Cassini saadeti Jupiteri poole teele juba 15. oktoobril 1997. aastal. Pärale jõudis Cassini ligemale kaheksa aastat hiljem, 1. juulil 2004. Viie aastaga on Cassini teinud Saturni, selle rõngaid ja kaaslasi uurides ära suure töö. Muu hulgas maandati Saturni suurimal kuul Titanil kosmoseaparaat Huygens. Titan on päikesesüsteemi üks suuremaid ja intrigeerivamaid kuusid. Tema atmosfäär ja koostis meenutab meie koduplaneeti Maad algusaegadel. Jäine Enceladus Värske avastus puudutab Saturni suuruselt kuuendat kuud, mille nimi on Enceladus. Tegemist on 504kilomeetrise läbimõõduga jäise keraga, kus toimuvad aktiivsed tektoonilised protsessid. Nimelt paiskuvad sealt välja suured veeauru- ja jääterade joad (geisrid), mis lendavad kõrgele kosmosesse. Enceladuselt välja paisatav aur ja jää on peamised allikad, millest moodustub Saturni välimine rõngas E. Cassinil oleva kosmosetolmuanalüsaatoriga uuriti E rõngast ning nagu kirjutavad ajakirjas Nature saksa teadlane Frank Postberg ja tema kolleegid Heidelbergi Max Plancki instituudist, avastati seal naatriumisoolasid. See avastus lubab järeldada, et Enceladuselt ülespaiskuvad veeauru- ja jääterade joad saavad alguse vedelast ja soolasest veest. Vedela vee olemasolu on teadlaste sõnul esmane tingimus, mis teeb võimalikuks elu. Vastuolulised tulemused Paralleelselt saksa teadlastega uuris Saturni E rõngast Nicholas Schneideri uurimisrühm Colorado ülikoolist. Nemad tegid seda Maal asuvate teadusinstrumentide abil, kirjutab ajakiri Nature. Schneider ja tema kolleegid paraku märke naatriumist Saturni E rõngas ei tuvastanud. Esimesel pilgul on kahe teadlasrühma tööde tulemused vastukäivad ning Colorado teadlased seavad Heidelbergi teadlaste avastuse kahtluse alla. Kuid siin ei maksa unustada, et Cassini analüüsis Saturni E rõnga koostist kohapeal, Colorado teadlased tegid seda aga Maa pealt, kust suure vahemaa tõttu on see palju raskem. Teadlased loodavad uusi andmeid Enceladuse kohta saada juba lähitulevikus. Kuni tuleva aasta keskpaigani läheneb kosmosesond Cassini Saturni sellele kuule veel neli korda. Saturni ja tema rõngaste ning kaaslaste uurimine ei ole just odav lõbu. Cassini projekti kogumaksumus küünib Eesti rahas 45 miljardi kroonini. Allikas
28-06-2009, 14:29
Et pilt selgem oleks , http://ciclops.org/view_event/97/Cassini...Again?js=1
13-04-2017, 20:38
NASA esines täna avaldusega, et kosmosesond Cassini poolt 2015. aastal kogutud andmete põhjal väljub kuud katva jääkooriku alt vesinikku ja süsihappegaasi. Tõenäoliselt tähendab see, et kuu sisemuses loksuva ookeani põhjas tegutsevad vulkaaniliselt aktiivsed lõõrid. See omakorda tähendab, et sealsetes tingimustes on elu tekkeks vajalikud tingimused (piisavalt keemilist energiat ja koostisosi keerukate ühendite tekkeks).
Ühesõnaga on hetkel Enceladus kõige tõenäolisem koht Päikesesüsteemis, kust võiks leida maavälist elu. Allikas (IFLS, inglise keeles, artikkel) ![]()
19-04-2017, 21:59
UPLOAD.EE PARA_ENCELEDUS GALERII Huvilistele uurida (kui kommida).
29-06-2018, 16:05
NASA kulgur Curiosity leidis selle kuu alguses Marsilt keerukamaid orgaanilisi ühendeid, mida võib seostada eluga. Nüüd leiti sarnaseid ühendeid ka Saturni kaaslaselt Enceladuselt.
Taevakehalt on küll varem leitud ka lihtsamaid orgaanilisi ühendeid nagu näiteks metaan, kuid nüüdsed ühendid on palju keerulisemad, koosnedes kokku sadadest molekulidest. "Keerulisemad orgaanilised ühendid ei tähenda iseenesest, et tegemist on elamiskõlbulikku keskkonnaga," ütles taevakeha uurimisega tegelenud teadlastegrupi juht doktor Frank Postberg. "Küll aga on need hädavajalik eeldus eluks," ütles ta. http://forte.delfi.ee/news/teadus/uued-a...d=82875231 |
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: |
1 külali(st)ne |