Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olla või mitte olla - kosmoses?
#1
"Olla või mitte olla - kosmoses? - see on küsimus," ütleb Kosmonautikapäeva tähistamise taas ellu kutsunud ufoloog Igor Volke. "500 aastat tagasi algas eurooplase ekspansioon Ameerikasse - täna valmistume inimese ekspansiooniks kosmosesse. Kas on õige ajastus? Kas meid oodatakse? Kas on ootaja? Kui elus on universum? Tallinna SETI konverents õpetas midagi olulist 35 aastat tagasi - kas ja kuidas on see jõudnud meie maailma liidriteni? Miks pidurdati SETI? Eksoplaneetide paljusus ja eksobioloogia, paradiiside ja paavstide paljusus, Gaia kontseptsiooni universaalsus - Kosmonautikapäeval otsime perifeersel ja imperiaalsel moel vastuseid nii neile kui paljudele teisele põnevatele küsimustele."

Küsimustele muidugi võib asuda vastama kohe, kui need küsimused juba varem pead on vaevanud. Kõik arvamused teretulnud.

Kosmonautikapäev ise toimub 12. aprillil kell 18 Tallinna Teletornis. Teema on "Kas meid oodatakse kosmoses? 35 aastat SETI Tallinna konverentsist". Vestlusringis osalevad Kosmonautikapäeva tähistamise elustaja Igor Volke, Eesti Kosmosebüroo juht Madis Võõras, telesaate "Taevariik UFOdega" juht Juhan Aare ja Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" autor Ingrid Peek.

http://alkeemia.delfi.ee/hallokosmos/uni...d=74175055
Vasta
#2
Inimkonna tulevik sõltub sellest kui kiiresti me suudame leiutada arvestatava Linnutee galaktika avastamise tehnoloogia (füüsiliselt kohale minna võrdlemisi lühikese ajaga). Praegune tase on lasteaia tasemel. Kui inimkond suudaks saavutada keskkooli taseme siis oleks see juba galaktilisel tasemel arvestatav ja avaks uksi.
Vasta
#3
Milline on see keskkoolitase? Põhimõtteliselt milline? Armas Albion, sa oskad öelda et me oleme lasteaias, milline see lasteaedki õige on? Albion, Albion kumisev vask, kõlisev hõbe, valgusta tulevikku!

Kas sulle pole tulnud pähe, et inimese tulevik võib veel millestki muust sõltuda?
Hetkeseisu arvestades, paistab, et inimkonna tulevik sõltub välisvaenlasest. Arvestades seda rahvaste ja kultuuride Paabelit. Vajame tulnukarünnakut.
Vasta
#4
Kui meie tippsaavutuseks viimase 47 aasta jooksul on astuda meie Kuule siis on see ju haletsusväärne.Kui arvestada kaugusi Maa sarnaste planeetidega (lähim 14 valgusaasta kaugusel) siis on ju meie hetke tehnoloogia galaktika avastamiseks väga madalal tasemel.
Milline oleks keskkooli tase. Hmm...Põhimõtteliselt tuleb välja töötada täiesti uus moodus kosmiliste vahemaade ületamiseks. Meie praegune matemaatika ja füüsika tase ei ole selleks piisav. Vaja on areneda.
Vasta
#5
(09-04-2016, 13:14 )Albion Kirjutas: Inimkonna tulevik sõltub sellest kui kiiresti me suudame leiutada arvestatava Linnutee galaktika avastamise tehnoloogia (füüsiliselt kohale minna võrdlemisi lühikese ajaga). Praegune tase on lasteaia tasemel. Kui inimkond suudaks saavutada keskkooli taseme siis oleks see juba galaktilisel tasemel arvestatav ja avaks uksi.
Uurisin Linnuteed. Huvitav, et meie nimetame Galaktikat Linnuteeks. Inglise ja saksa keeles on Piimatee. Hiinas ja Jaapanis kutsutakse aga seda hõbedaseks jõeks.
Linnutee galaktika on peaaegu sama vana kui Universum. Linnutee on suuruselt teine galaktika Kohalikus Galaktikarühmas.
Tähtede suurusjärk on äärmiselt ebamäärane, kuna paljud väikese massiga tähed, näiteks kääbustähed, on raskesti avastatavad. Meie naabergalaktikas, Andromeeda galaktikas, on võrdluseks umbes triljon tähte.
Viimaste andmete järgi on meie kodugalaktikas vähemalt 50 miljardit planeeti, nendest 500 miljonit planeeti asuvad „eluks kõlbulikus tsoonis” – kaugus tähest, kus Maa taolisel planeedil oleks võimalik omada vedelas olekus vett tema pinnal.
https://et.wikipedia.org/wiki/Linnutee_galaktika

Meeldib, et Linnutee jutuks tuli. Seda Linnuteed annab meil maalastel ikka alles uurida. Smile
Ise pole selles ka lasteaia tasemele jõudnud.
Kas keegi teab miks pidurdati SETI?




Vasta
#6
Siin foorumis räägitakse palju sisemisest arengust. Võiks lausa öelda, et siin on selline asi moes - sisse kaeda. Suur hulk silmakirjalikku maailma vaatab enda sisse aga arenema hakkab välissurvel.
Vasta
#7
Kui välist kosmost rohkem tunda, avardab see ehk ka sisemist kosmost.
Aga kes teab. Miks pidurdati SETI?
Vasta
#8
Nofre, sa oled väga tark. Kosmose piiride kompimine võib tõesti mõjutada inimese mina piiride kujutelmi.
Vasta
#9
(09-04-2016, 15:10 )Nofretete Kirjutas: .....
Miks pidurdati SETI?
Minu teada SETI programm algsel kujul ammendas ennast (lõpetati vist 2003 märts), sellisel kujul ei olnud mõtet jätkta.
Uus laiendatud rakendus teaduslike tööde andmete töötlemiseks kannab nime BOINC. Koduleht: http://boinc.berkeley.edu/
Nutitelefonide jaoks on olemas samanimeline äpp.
Töös olevad projektid: http://boinc.berkeley.edu/projects.php

Seega ei saa öelda, et SETI lõpetati ära ja asjaga enam ei tegeleta. Töö käib ja muude asjade kõrvalt otsitakse mõistuslikku elu endist viisi edasi.

EDIT: SETI on täiesti olemas
SETI@home koduleht: http://setiathome.berkeley.edu/
Vasta
#10
SETI - inglise search for extraterrestrial intelligence, eesti keeles Maa-väliste tsivilisatsioonide otsingud.
Lugesin selle kohta viki artiklit, aga programmi kohta oli vähe. Nüüd siis tean, et otsingutega tegeletakse edasi.

https://et.wikipedia.org/wiki/Maa-v%C3%A...e_otsingud

Kirjutatakse, et neli kosmosesondi, mis on praeguseks meie Päikesesüsteemist väljunud, kannavad Arecibo sõnumiga sarnase ülesehitusega läkitust maavälistele olenditele. Kahel Pioneeril on alumiiniumplaat joonistega ning Voyageridel grammofoniplaadi moodi kasutatav kuldplaat, millele on salvestatud eri keeltes tervitusi, muusikat ja pilte maailmast. Sondid liiguvad erinevate lähimate tähtede (1,7 valgusaastat) suunas, milleni jõudmiseks neil kulub u 40 000 aastat.

On kerkinud kahtlused, kas tundmatutele eluvormidele sõnumite saatmine on ohutud, sest pole kindel, kas kõik võimalikud vastuvõtjad oleksid meie suhtes heatahtlikud, ega ole ka võimalik kindlustada, et kontakt isegi heatahtliku tsivilisatsiooniga ei tooks endaga kaasa tõsiseid tagasilööke.

Arvatakse ka, et just inimkonna madala arengutaseme tõttu ei kaasata meid suurte kõrg-kosmosetsivilisatsioonide ühendusse. Kõrgemal arengutasemel võivad ehk tsivilisatsioonid (sh kunagi ka meie) tõdeda, et erinevatest kohtadest pärit olendid võivad olla liiga erinevad, et suhtlusel oleks mõtet.

Nii, et olla või mitte olla kosmoses?


Vasta
#11
Täna on kosmonautikapäev!
Täna 55 aastat tagasi väljus esimene inimene ilmaruumi: kosmonaut Juri Gagarin sooritas maailma esimese kosmoselennu ja lendas Baikonuri kosmodroomilt startinud Vostok 1 pardal 1 tunni ja 48 minutit ning tegi ühe tiiru ümber planeet Maa.

Miks on oluline kosmonautikapäeva tähistada, mida see meile annab?

Kosmosele mõtlemine annab inimesele õige orientatsiooni. Oleme maailmaruumi lapsed, meie kodu on planeet - planeet Maa. Me ei oska oma kodu armastada ega hoida, ei oska oma liigikaaslasi ei armastada ega nautida nende olemasolu, veel enam ei oska me veel loovat koostööd teha. See tähendab, et oleme veel loomapoja ajas - inimesepojaks saamine seisab ees. Siis alles mõistame kui ilus on mõelda kosmosest.

Kosmonautikapäeva teemaks on "Kas meid oodatakse kosmoses?" - mida inimene ihkab ja igatseb? Mis on meis see, mis meid ikka ja jälle sinna kosmose poole suunab?

Inimesesse on peidetud maailmaruumi tahe. Olemasolul on tähendus ja mõte, mida me pole veel avastanud. Suurmissioonide juhid, avatarid on meile teed näidanud, osundanud. Üles leida oma olemise tähendus ja mõte tuleb meil endil.

Kas meid oodatakse? Loomulikult, üsna standardselt. Aga eksam, täpsemalt kvalifikatsioonieksam seisab ees - kaklejaid ja verevalajaid sinna ei lasta (seda rõhutas oma sõnavõtus ka Vene kosmosevägede kindral Nikolai Antoshkin).

Kosmonautikapäev teeb ajarännu ajalukku ning uurib lähemalt, millised olid maavälise mõistusliku elu otsingute suunad toona, kuhu me oleme omadega jõudnud täna ning mis ootab inimkonda ees homme.
Sissepääs Kosmosepäeva tähistamisele Teletornis on tasuta.

http://alkeemia.delfi.ee/hallokosmos/ufo...d=74206897

Vasta
#12
Eile, kui SpaceX-i kosmoselaev Dragon järjekordse varustuslaadungiga rahvusvahelise kosmosejaama juurde saabus, tekkis kummaline olukord - korraga oli kosmosejaama küljes kuus erinevat kosmosealust.

Dragoni saabumine tähendab ka ühe suurema eksperimendi algust, sest jaama toimetati esimene täispuhutav kosmosemoodul, Bigelow ehitatud BEAM, mis samuti tuleb ühe pordi külge ühendada, et selle ruumi kasutatavust edaspidi kontrollima hakata.

Aga samal ajal oli kosmosejaama küljes veel teise USA erafirma Orbitali Cygnus-kosmoselaev, kaks Vene kaubaalust ja kaks Vene meeskonnamoodulit. Inimesi on jaamas siiski tavapäraselt kuus korraga - praegu kolm venelast, kaks ameeriklast ja üks prantslane.

Viimati nähti võrreldavat olukorda 2011. aastal, kui USA kosmosesüstik Discovery kosmosejaama viimati külastas. Siis oli jaama külge ühendatud ESA transpordilaev ATV-2, jaapanlaste transpordilaev HTV-2, Vene transpordilaev Progress M-09M, kaks Sojuz-moodulit ja kosmosessüstik.
http://forte.delfi.ee/news/kosmos/kuus-k...d=74212791
Vasta
#13
Küsimus on selles kuidas olla ja milleks olla.[Pilt: 124%20.gif]
Vasta
#14
Pole just teemat arendav postitus.Kahjuks.
Vasta
#15
(13-04-2016, 20:07 )Albion Kirjutas: Pole just teemat arendav postitus.Kahjuks.

Olen sinuga täiesti nõus. See post pole teemat arendav.
Sul on võimalus arendada teemat ja leida vastused küsimustele:
Mis eesmärgil inimesel vaja kosmosesse minna, kui inimene ei saa oma maisete asjadegagi hakkama? Sõda sõja otsa, hädad ja haigused. Mida imet ta sealt kosmosest otsima läheb? Iseennast või ?
Kui sa oled neile küsimustele vastuse saanud siis võid otsida vastust küsimusele: Kuidas inimene peaks kosmoses käituma? Aga arvesta sellega,et inimene ei oska käituda oma koduski, aga seal on ta külaline ja ilmselt paljudel juhtudel ka soovimatu külaline.
Ja lõpuks võiksid leida vastuse ka küsimusele: Mis on selle kõige lõpptulemus?
Tänan tähepanu eest ja soovin edu teema arendamisel.
Vasta
#16
Mis me peakski siis jääma siia oma "hädahunniku" (sõjad,nälg jms) otsa ja ootama, et keegi meid päästab. Ei. Me peame ise arenema. Keegi meid aitama ei tule. See on meie eksam. Mina usun. et läbi tehnoloogia arengu (galaktiline reisimine) suureneb ka meie vaimne potensiaal ja aja jooksul kaovad sõjad,nälg jms.
Vasta
#17
Äikö tule appi. Kingi mulle prinditud ajud ja anna kvarkpomm. Aga pilt on hea ju.
Vasta
#18
Selle hädahunniku on inimesed ise loonud. Siit minema minek oleks põgenemine probleemide eest ja vanad hädad viiakse uude kohta kaasa. Vaata Ameerika asustamine valgete poolt ja praegu mustade sissetung Euroopasse. Täpselt sama kordub ka siis kui inimene astub kusagil kosmose pärapõrgus uue planeedi pinnale.

Kui inimene areneks vaimselt, siis poleks tal mitte kuhugi vaja minna.Ta saaks suurepäraselt elatud planeedil Maa ja see planeet õitseks. Samamoodi pole vaimselt arenenud inimesel vaja tehnoloogiat, et kuhugi kaugemale vaatama minna. Kõike saab teha vaimus nagu siin üks lugupeetav armastab öelda.
Vasta
#19
(13-04-2016, 21:46 )Digitaria Kirjutas: Selle hädahunniku on inimesed ise loonud. Siit minema minek oleks põgenemine probleemide eest ja vanad hädad viiakse uude kohta kaasa. Vaata Ameerika asustamine valgete poolt ja praegu mustade sissetung Euroopasse. Täpselt sama kordub ka siis kui inimene astub kusagil kosmose pärapõrgus uue planeedi pinnale.

Kui inimene areneks vaimselt, siis poleks tal mitte kuhugi vaja minna.Ta saaks suurepäraselt elatud planeedil Maa ja see planeet õitseks. Samamoodi pole vaimselt arenenud inimesel vaja tehnoloogiat, et kuhugi kaugemale vaatama minna. Kõike saab teha vaimus nagu siin üks lugupeetav armastab öelda.

Jah inimesed on käitunud halvasti mayade, indiaanlaste ja muude põlisrahvastega aga me enam ei käitu ju suures osas muude põlisrahvastega halvasti.Me õpime oma vigadest. Austraalia valitsus maksab 500 taala nädalas aborigeenile oma mineviku vigade eest. Lisaks ehitab neile tasuta majad ka.
Mis puudutab igavesti elamist planeedil Maa. Inimrass on uudishimulik. Maakera on juba avastatud, aeg on edasi liikuda.

Ja üldse ei tasuks tuua mineviku vigasid põhjuseks mitte areneda. See on surnud ring. Areneks aga ei saa sest me võtsime indiaanlastelt maa ära. See on ju absurd.
Vasta
#20
Tule taevas appi! Sööme seemneid ja kanname fooliummütsikest.
Vasta
#21
Ära võta kõike nii dramaatiliselt. Aga ühte ma ütlen. Meie tulevik on kosmoses. Meie tulevik sõltub sellest.
Vasta
#22
Keha ja füüsiline ilm ei ole asjata. Muidugi vajame me kosmost. Ilma füüsiliste väljakutseteta kooleb inimliik küllalt ruttu.
Vasta
#23
(14-04-2016, 07:39 )positiivne Kirjutas: Keha ja füüsiline ilm ei ole asjata. Muidugi vajame me kosmost. Ilma füüsiliste väljakutseteta kooleb inimliik küllalt ruttu.

Kosmos (kreeka keeles κόσμος) on kreeka keelest pärinev sõna, mis tähendab maailma, täpsemalt korrastatud maailma. Kosmose kui harmoonilise maailma vastand on kaos.

On olemas teadusharu kosmoloogia. See uurib Universumi ehitust ja muutumist.
Kosmoloogiliste küsimuste seas on küsimused:
Miks Universum on olemas? Kas Universumi algusest on möödunud lõplik ajavahemik? Kas Universumile tuleb lõpp? Miks on Universumi evolutsioon ja loodusseadused just niisugused, et mõistusega olendid saavad eksisteerida?

Kosmoloogia lühiajalugu
http://www.taskutark.ee/m/kosmoloogia-lu...Fza3V0YXJr


Vasta
#24
Inimloom kaob üsnagi ruttu. Kõik pärdikute katsed põgeneda lõpevad mutatsioonide, geenihaiguste ja hullumisega. Need , kes suudaks kuidagi moodi ellu jääda , ei oleks enam homo sapiensi esindajad. Vähem Starwarsi ja Startrekke.
Vasta
#25
(14-04-2016, 08:37 )stepsel Kirjutas: Inimloom kaob üsnagi ruttu.
Ei see kaunishing inime kao niipea kuhugi. Jõuab veel Universumit uurida.
Pealegi on meie Universumi taolise universumi eksisteerimise tõenäosus suur.

Kosmoloogia huvilised jõuavad isegi mõnele väikeplaneedile oma nime anda. Nii nagu näiteks Eesti kosmoloog Arved Sapar.
https://et.wikipedia.org/wiki/Arved_Sapar
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas universum on analoogne või digitaalne ehk holograafiline? xcad 53 8,607 23-11-2021, 15:36
Viimane postitus: xcad
  Mis asjad on Maa dimensioonid või sagedused? ragingliz 59 28,214 30-11-2020, 20:12
Viimane postitus: Q11
  Pluuto - asteroid või planeet? Mandark 42 20,435 31-10-2017, 10:46
Viimane postitus: Müstik
  Päike või Saturn - kumb on suurem ? excubitoris 2 4,175 10-10-2013, 15:39
Viimane postitus: Teloslane
  Einsteini teooria otsib kas tõestust või ümberlükkamist Tutanhamon 20 8,440 26-10-2008, 00:02
Viimane postitus: kaddak1910
  Hubble avastas saladusliku objekti kosmoses Pohlatohlakas 14 6,874 20-09-2008, 08:54
Viimane postitus: excubitoris
  Kumb on võimsam: Kas Päike või Kuu Mandark 61 23,362 01-05-2007, 19:16
Viimane postitus: kurk
  Inimfantaasia või tõde Anonymous 1 2,184 10-01-2006, 13:12
Viimane postitus: zed

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat