Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Panen rühma kokku kummituste uurimiseks
#1
On vaja vabatahtlike kes oleks nõus, üle eesti tegema vanades majades ja mõisates uurimis töid. Mis on seotud nii kummitus lugudega, kui ka vanade legendidega. Rahad on minu poolt. Ei ole palk,aga on otsesed kulud mida on võimalik hüvitada. Eesmärgid - me ei tõesta, et kummitused on olemas vaid me teame, et nad on olemas. Ja me proovime nad reaalseks hääleks ja koguks filmi lindile saada. Uurimis kord on 24 tundi nii päev kui ka öö. Ja kui on vaja siis ka kauem. Eraomandust me austame see tähendab et alati küsime luba ja kui luba ei saa siis me sinna ei lähe. Vaime me austame ja iga lugu tuleb lõpuni viia. Saatke mulle meili peale, kui siia ei taha kirjutada. Tegelen hingede tagasi saatmisega nii, et sellega arvestage.

Edit: Pealkiri täiendatud (pealkiri peab kirjeldama teemat). Lisaks paarkümmend üleliigset või valel kohal asetsevat tühikut esipostituses.
Vasta
#2
Huvitav ettepanek! Aga kas oled ikka nii kõva nõid et kui vaim ennast külge kleebib ja tast lahti ei saa enam - suudad ta ära saata.
Oled kindel? Veidi kahtlen.
31.jaanuari "Õhtulehes" on huvitav artikkel kummitustest. Lausa kaks lehekülge. Seal ütleb tervendaja Volli -" Niisama lõbu pärast ei maksa kummitusi torkida".
Loomulikult on kummitused olemas ja seda ei olegi vaja tõestada.
Eesmärk on siis teha film nagu ma aru sain.
Mõnele võib see tunduda põnev, aga kui omale vaimu kaela saate siis kahetsete väga. Tean omast käest.
Vasta
#3
Niisama ei maksa jah torkida, kogu värk nõuab oskusi ja eelteadmisi. Kuid samas paljudel ehk tulevadki oskused ja teadmised läbi isiklike kogemuste. Seega on sisu Kalmar Kalami kunagi öeldud sõnadel: mitte miski pole nii püha, et seda ei või puutuda.
Kas rühmaga liitunutele antakse juhendeid, kuidas olukorda kontrolli all hoida ja vältida vaimude külgehakkamist?
Vasta
#4
Seda ei saa vältida. Võib minna õnneks ja ei saa omale vaimu kaela.
Samas garantiid ei ole. Tean mida räägin.
Pärast võite pöörduda mõne sensitiivi poole ja paluda teda et ta vaimu ära saadaks.
Üks väga tuntud vaimude ärasaatja (nime ei nimeta) püüdis ka mind aidata, aga tal ei õnnestunud see.
Mõnele võib see mõjuda väga dramaatiliselt. Eriti neile kes asja olemust väga ei mõista. On huvi - proovin. Aga kui vaim ei lahku?
Kui on hea vaim siis veel - aga kui hakkab kiusama? Mida siis teete?
Ka taldrikukeerutamine - pärast ütlete vaimule et ta lahkuks. Ootate vastust jah. Aga kui tuleb vastus ei? Mis siis saab?
Selline juhus - taldrikukeerutamine. Üks neiu arvas et on hea mõte kergitada taldrikut ja vaadata sinna alla!
Seal all nägi ta ühte kätt. Mis edasi juhtus ei räägi parem.
Ise olen harjunud. Ei pea neid kusagilt otsima. Igal öösel käivad mul külas. On huvitav, aga vahest ka segab und. Üldiselt ei kahetse.
Vasta
#5
Tere!
Kus sa siis mõtled käima hakata!Millistes kohtades....

Vasta
#6
Mõned juhised on sellised - kui kooserdate südaöösel surnuaias ringi võtke ka mõni dokument kaasa et pärast oleks lihtsam.
Teiseks - olge täiesti kaine.
Parem oleks minna kahekesi või ka kolmekesi.
Keegi võiks riietada end vanaaegsesse kostüümi - nii tõmbate neid ligi.
Kutsuge neid mõttes.
Pilte tehke hulgim - mitmes suunas.
Ka kuufaasid mängivad väidetavalt rolli.
Ilma välguta soovitavalt.
Kui lahkute saatke nad mõttes minema. Võite ka kujustada mingi kaitsva ringi enda ümber et neid mitte kaasa võtta.
Vasta
#7
Antud postituste põhjal võiks teha järeldused, et teil ei ole asjadest päris turvalisi arusaamasid.
"Üks väga tuntud vaimude ärasaatja (nime ei nimeta) püüdis ka mind aidata, aga tal ei õnnestunud see" - jääb mulje, et suhtleme siin seestunud inimesega.
Ja mida muud peaks arvama postitusest: "Lisaks tajun seal midagi mida kirjeldada ei suuda". Kui isegi kirjeldada ei suuda, siis kas neil kahel aastal kogemusest on üldse tähtsust?
Kirjavigadest ma ei hakka üldse rääkimagi.
Ideed ei ole halvad iseenesest, aga need inimesed, kes lähevad häirituid torkima, peaksid olema ise ikkagi piisavalt oskajad ja arusaajad, mis neid ees oodata võib, et mitte hiljem igapäevaselt oma kodus ja kusiganes võõraid külalisi kohata, veel hullem iseendas (ka neil asjadel peaks vahet tegema).
Vasta
#8
Mina ei saa jälle üldse aru miks on neid vaja ära saata/ajada?! Enamasti hoiavad neid siin kinni nende oma lähedased ja nemad saavad ka nad ära saata/lahti lasta... Ei välista , et ka teised saavad neid ära saata aga ikkagi ei saa aru milleks?!?! Okei kui kellegi sees on vaim ja ta tahab et too ära läheb, vaja t6esti vb abistada...aga ikkagi...ja siis veel filmida ka vaja?! ...ma ei tea mul jääb õhku vaid hämmeldunud küsimus MILLEKS?
Vasta
#9
(05-02-2015, 00:38 )jonnipunn Kirjutas: Mina ei saa jälle üldse aru miks on neid vaja ära saata/ajada?! Enamasti hoiavad neid siin kinni nende oma lähedased ja nemad saavad ka nad ära saata/lahti lasta... Ei välista , et ka teised saavad neid ära saata aga ikkagi ei saa aru milleks?!?! Okei kui kellegi sees on vaim ja ta tahab et too ära läheb, vaja t6esti vb abistada...aga ikkagi...ja siis veel filmida ka vaja?! ...ma ei tea mul jääb õhku vaid hämmeldunud küsimus MILLEKS?

Eks ikka ole ju vaja ümbritsevast maailmast rohkem teada saada ja õppida. Minema ajamine ei tohiks olla eesmärk omaette. Ainult siis kui seda on tarvis. Sealpoolne ja kummitusmaailm on ju osa olemisest.
Vasta
#10
Ma arvan, et ma võiks liituda ka grupiga, kui kusagile huvitavatesse kohtadesse minek on... Aga ma ei ole kindel kui palju reisida saan....
Vasta
#11
Vaevalt küll, et mõisates kummitavaid nende sugulased kinni hoiavad, jonnipunn. Ega kummitatavad, siis vaid hiljuti lahkunud pole, keda kõvasti leinatakse (see on küll üks viisidest, kuidas lahkujaid kinni hoida muidu). Võtke kasvõi mõni koht, kus aastasadade eest on korralikult tapeldud, öösiti hakkavad sellised kohad lausa nö oma elu elama.
Vasta
#12
(02-02-2015, 11:50 )Veli Joonatan Kirjutas: 31.jaanuari "Õhtulehes" on huvitav artikkel kummitustest. Lausa kaks lehekülge. Seal ütleb tervendaja Volli -" Niisama lõbu pärast ei maksa kummitusi torkida".

Artikkel omamoodi huvitav küll.

Seal ütleb teadmamees Kalju Paldis, et näeb infoväljasid ja tänu sellele saab vajadusel vabalt suhelda ka kummitustega. Paldist on aastaid kutsutud kummitusi taltsutama nii mõisatesse kui ka lihtsurelike kodudesse.
Ta ütleb, et kummitama jäävad need, keda antud paigaga veel midagi elutähtsat seob.
Vaimolenditest on kokku puutunud enamasti naisolevustega, kes on siia maailma jäänud soovist kas kedagi aidata või siis oma armuvalu tõttu. Aga aegruumi kinni jäänud iidvanad sõdalaste vaimud annavad endast samuti märku, mõni neist on päris kuraasikas.
Ta viitab Pärnu õlletehase maale, kuhu jääb osa keskaegsest linnusemüürist. Energomehe sõnul ongi just sõdalased kõige agressiivsemad, samuti endalt elu võtnud alkohoolikud ja muud eluga pahuksis olnud inimesed.
Kas kummitus võib kunagi ka ise ära minna? "Jaa, kunagi lahkuvad kõik kummitused – nad on ju kõigest siia maailma kinni jäänud inimhinged. Nad lahkuvad siis, kui nende aeg täis saab." Paldis toob siinkohal näiteks Viljandi kunstiaida juhtumi: seal väga kaua elutsenud vaimolend armastanud kunstnike töövahendeid ühest kohast teise tõsta, tembutamisi oli teisigi. Vaimolendi lahkumist saatis hoone kohale ootamatult kerkinud suur suitsupilv. Sündmuskohale sõitnud tuletõrje ei avastanud hoones ühtki kahtlast tulekollet, kuid kummalisel kombel lakkasid pärast seda ka kunstihingega vaimolendi visiidid.

http://w3.ee/openarticle.php?id=2069955&lang=est











Vasta
#13
(05-02-2015, 19:10 )sakala Kirjutas: Õigekiri on nõrk koht .

On jah, aga kõik on õpitav. Esimeseks ettepanekuks oleks, et sa tühikutega aktsepteeritaval viisil ümber käiksid.

Järgnevad viis näidet on valed:

...lause lõpp . Lause algus...
...lause lõpp .Lause algus...

...käib koma , sest nii...
...käib koma ,sest nii....
...käib koma sest nii...

Kaks järgnevat õiged:

...lause lõpp. Lause algus...
...käib koma, sest nii...
___________________________________________

On topic:
(02-02-2015, 10:50 )sakala Kirjutas: Eesmärgid - me ei tõesta, et kummitused on olemas vaid me teame, et nad on olemas.

Kas ikkagi ei võiks natukene tõestamisega ka tegeleda? Ma isiklikult ei ütleks ära võimalusest sellisesse fenomeni põhjalikumalt süveneda, juhul kui tegemist tõepoolest reaalse(objektiivses mõttes reaalse) nähtusega on. Kuidas sellist asja tõestada, peaks pärast mõnesid tuhandeid aastaid vestetud jutte/müüte/legende/religioone (viimasel ajal youtube) sellistest ilmingutest, enam-vähem selge olema. Vähemalt kogemusi eelkäiate ebaõnnestumistest ja võimalusi nendest õppimiseks ei pea just tikutulega taga ajama.


Vasta
#14
(04-02-2015, 21:18 )PiziIngliito Kirjutas: Antud postituste põhjal võiks teha järeldused, et teil ei ole asjadest päris turvalisi arusaamasid.
"Üks väga tuntud vaimude ärasaatja (nime ei nimeta) püüdis ka mind aidata, aga tal ei õnnestunud see" - jääb mulje, et suhtleme siin seestunud inimesega.
Ja mida muud peaks arvama postitusest: "Lisaks tajun seal midagi mida kirjeldada ei suuda". Kui isegi kirjeldada ei suuda, siis kas neil kahel aastal kogemusest on üldse tähtsust?
Kirjavigadest ma ei hakka üldse rääkimagi.
Ideed ei ole halvad iseenesest, aga need inimesed, kes lähevad häirituid torkima, peaksid olema ise ikkagi piisavalt oskajad ja arusaajad, mis neid ees oodata võib, et mitte hiljem igapäevaselt oma kodus ja kusiganes võõraid külalisi kohata, veel hullem iseendas (ka neil asjadel peaks vahet tegema).
Mis on turvalised arusaamad? Ei ole seestunud ja kui ka oleksin? Seda põnevam ju oleks. Aga jääge oma kindlasse "mulli" ja ärge väljapoole piiluge!
Vasta
#15
Nagu loodusseadus - iga paari aasta tagant tekib kellelgi vajadus teemat torkima hakata :-p. Mõni õpib sellest, mõni ei saa mõhkugi aru. Mõni kogeb enda jaoks midagi, teistele niikuinii midagi ei suudeta tõestada.
Edu!
Vasta
#16
Liine sai mingil ajal Soomes tembuga hakkama, saatis ühe niisuguse vaimudeuurijate grupiga suhtlemisaldi vaimu minema, ta peale oldi ikka väga vihased, nemad just saamas tõestust vaimude olemasolust ja siis äkki vaikus. Õudus kuubis juuu.
Aga üürikorteris oli endalgi madinat seal surnud endiste elanikega, aitasid lõhnapulgad, nädal aega suitsetasin buda pulkadega ja nüüd on vaikus, muidu ei jõudnud nende vadinat ära kuulata. Nii et krisnaiitide toodang mõnel juhul aitab kui midagi väga tüütut elamisse tekib.
Vasta
#17
Tahate omale kummitust?
Ainult kavatsege pirada mõnda VigalaSassi raamatu lehekülge. Ilma raamatut ostmata, ainult mõni lehekülg.
Õudne uni võib tulla.

Mis kummaline olevus See küll on? Käib ringi pudel püksis, jõlgub arstide vahet ja laseb endaga teha. Ja ta ravib rahvast.

Une kaudu ta on kõva tegija. Kuid paha laekub nii või naa tagasi, tema enda poolt ETV-s kunagi üteldud sõnad:

KURJAL ON KODU.
Vasta
#18
On sul eelistusi praktikate ja kaitsevõtete osas? Näiteks kui mõni tahab tegevuse ajal kasutada pendlit, sümboleid, mantraid, rituaale või soovib kutsuda appi mingeid vaime ja jumalusi, kellega kutsujal endal on kokkuleppeid sõlmitud? Kas religioosne taust määrab midagi?
Arvutiga tegelejad peaksid ilmselt oskama videot monteerida? Kas on oodatud ka muusikud videodele tausta loomiseks või on videode jaoks taustamuusika juba valitud? Arvutid on sul samuti olemas?
Vasta
#19
Naljagapooleks, ma oleks valmis toimima kummituste peletaja rollis. Keegi kunagine tuttav oli valmis mulle õpetama taldrikukeerutamise kuntsi, mitte midagi ei toimunud. Hiljem ise üritasin ja katsetasin, kahh erilist ei toimunud, kuid seinadest hakkas naksumist kostma.
Ärge jamage selle värgiga kui mõistus veel kodus on. Kutsuge omal kaasa tõeliselt tugev nägija. Ja alles siis minge tegema.
Vasta
#20
Kui tugev peab nägija olema, et suudaks kaitsta nii ennast, kui ka gruppi? Risk on olemas küll. Võib juhtuda, et tegevuse käigus keegi tahtmatult avab endal mingi nõrga koha, kustkaudu võõras misiganes asi sisse pääseb. Siit kokku otsitud asjahuvilistega minnes tuleb selle võimalusega arvestada. Kas teemaalgataja on kindel, et kõik laabub ladusalt? Kas ta arvestab võimalike probleemidega?
Vasta
#21
(17-02-2015, 22:38 )paadikapten Kirjutas: Kui tugev peab nägija olema, et suudaks kaitsta nii ennast, kui ka gruppi? Risk on olemas küll. Võib juhtuda, et tegevuse käigus keegi tahtmatult avab endal mingi nõrga koha, kustkaudu võõras misiganes asi sisse pääseb. Siit kokku otsitud asjahuvilistega minnes tuleb selle võimalusega arvestada. Kas teemaalgataja on kindel, et kõik laabub ladusalt? Kas ta arvestab võimalike probleemidega?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Grupijuht peab suutma näha energiasammaste asupaika, nii poole sammu täpsusega. Mina ei näe, kuid keha on tundnud maru täpselt kaitseseinast läbiminekut või kas oldud päriselt samba sees või natuke väljas. Kui grupijuht ise ei näe, võtku kaasa keegi tugevam. Ja nii muuseas mainituna, ka energiasammaste täpne asukoht ei ole päris täpne, see võib liikuda mingis ulatuses olenevalt eiteamillest. Mis siin veel tontidest rääkida. Tuleb mingi kolju akna taha, silmad säramas nagu söed, teeb tot-tot-tot-tot-tot-tot-tot-tot-tot ja ehmatab objekti kõhu lahti.
See viimane niisama jutujätkuks, algusepoole on tõsisem.

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat