Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis siis parem oleks? (EL, RU, EE jne)
#1
Kõige pealt ütlen kohe ära, et mina olen pigem Maavalla poiss.. mulle meeldib omadega.. oma metsas teha omi asju. Seda ütlesin selleks, et mind ka ei tituleeritaks mingiks mõjuagendiks vms.

Foorumis tekkinud mingi konfront igapäevase elu muutuste ideele. Tegelikult mitte ainult foorumis, igal pool mujal samuti. Ehk siis.. tönnitakse, et elu Eestis on kehv, väljamaa korporatsioonid, eelkõige Skandinaavia pangad viivad ropult palju raha siit minema. Aga muutusi ka ei taha.. mine tea, äkki läheb veel rohkem p*rse! Käiakse enamus päevi nädalas tööl, kirutakse ülemusi, ei jõuta vaba päeva ära oodata. Tekib küsimus, et miks seda siis üldse teha? Jutt, et kapitalismis on kõigil võimalus on nagu vaadata pokkerimängijaid laua taga. Alustavad ju kõik võrdse žetoonihunnikuga kuid tõenäoliselt lõpuks on need kõik parima mängija ees. Võimalus oli ju kõigil...
Nüüd kui näiteks keegi foorumis ütleb midagi positiivset V. Putini kohta (kas või tema homovastasuse, läänepangaduse vastasuse või mille iganes pärast) siis on ta kohe tibla, Loll Ivan jne. Ja siis korruptsioon- hei, vähemalt tema ei varja seda erinevalt Lääne tegelastele. See selleks, mu point oli, et kas mõte muutusest on tõesti nii hirmus? Ja erinevus Läänest? Ses mõttes, et kui corporis siin loodab vene tanke siis ta EHK ei pea eesmärgiks mitte NSVL-i taastamist vaid miskit.. uut, vaheldust. Minul on samuti "kopp ees" ümbritsevast. Vaadake enda ümber, oma tuttavaid. Rabelevad end oksendamiseni (tihti tehes midagi, mis neile kohe üldse ei meeldi) et maksta eluasemelaenu väljamaa pangale. No kurat küll, et OMADA KODU, OMAL MAAL, pead olema põhimõtteliselt ori elu lõpuni VÕÕRA MAA PANGALE. Samas on väga VÄGA palju lagunevaid maju, isegi riigile kuuluvaid, mida müüakse, mitte ei kingita. S.t. võtame kas või näiteks minu naaberkrundi. Tühjad hooned, keegi seal ei ela. Laguneb. Omanikel on pohlad. Minu silmis oleks kõigile parem, kui selle krundi võtab vald endale (mitte päris nii lihtsalt muidugi) ja kingib mõnele noorele perele. Niisama. Ah jaa.. elan maal. See elavdaks maaelu, noortel oleks lihtsam päris oma kodu saada jpm. Eriti totter on võrrelda noori peresid vs lasteta paarid. Kummad elavad keskmiselt paremini? Käivad reisidel? Vot... Minu arvates on see väga VÄGA valesti. Mis siis teha.. ettepanek, et EList välja astuda- jälle tönn, sest see on muutus. Jääme nälga jne. See on ju Faraday väljamõeldis, et Eesti suudab end vabalt ise ära toita (tõtt öelda jääb ülegi). Võtame kas või kala. Meil püütakse väidetavalt 3-4x rohkem kala, kui oma turg on. Tihti te kohtate Eesti kala poes/turul? Isegi kilu/räim on tihti mujalt. Enamus on Norra kasvanduse "punane". Siin, Läänemaal (30 km merest) käib alevis vahel kalalafka. Lätlaste bisness! Kala ka enamus sealt!! "Alati on võimalus ise paremini teha"...

Võtame ette viimased valimised. Ühes teises foorumis, kus ma vahel käin, oli siis päris vinge diskussioon sel teemal. Üldine suhtumine oli, et IRL, RE, SD (ükskõik millise nende kandidaadi poolt) hääletamine oli OK. Need üksikud, kes valisid EKRE-d puhtalt uue hingamise pärast. Said lausa lõpuks bänni (sest iga üks ju teab, et ainult harimatud ja muidu lollakad valivad neid, põhjendada ei osatud siiski et miks nii). Ei kiida siin EKRE-d ja polegi tähtis palju seal Rahvaliidu tegelasi on jne. Lihtsalt oldi rangelt muutuste vastu. Võib olla läheb asi veel hullemaks! Alalhoidlikkuse seisukohalt ma muidugi mõistan, et muutused ei pruugi head olla. Samas on lollus ju aeglaselt kannatada ja surra. Kui Eestis MIDAGI taolist korraldada, nagu seda tegi Island seoses pankade ja võlgadega. Oleks enamus ilmselt vastu.. mine tea, mis saama hakkab. Võib-olla pangad võidavad ja lükkavad intressi suuremaks. Savi, kannatan edasi. Veel hullem, kui Venemaaga suhted paraneks. Sest Delfi järgi on see hirmus, kui näiteks Vene turg avaneks meile. Üleüldse on koomiline vaadata, kuidas eestlast kotib Ukraina palju rohkem, kui seda oma Eesti. Mis oleks näiteks sellise stsenaariumi juures halba, kui me suudaks kuidagi jääda neutraalseks ning dollariga arveldamise vahetaks millega uue vastu, olgu selleks rubla, jüään või minu poolest kasvõi Kihnu kiisk.

Inimene, sa kummaline olend- miks sa ei taha enam avastada, leiutada midagi uut? Katsetada, proovida...


Parem elada päev lõvina kui tuhat aastat lambana.

Nb! See on mõeldud aruteluks muutustega Eesti elus. Juttu, et pole võimalik, ära kirjuta (on hea ütlus- Kõik on võimatu kuniks keegi teeb seda). Lihtsalt solvamine või seosetu kriitika samuti ära jätta.
#2
Huvitav arutlus. Mitmeid häid mõtteid.
Eriti meeldis see raha asi - Kihnu Kiisk võib olla väärikas vääring.

Viimane lause - nohh - loodame Smile
#3
(02-04-2014, 09:37 )BleedingOutMyEyes Kirjutas: Vaadake enda ümber, oma tuttavaid. Rabelevad end oksendamiseni (tihti tehes midagi, mis neile kohe üldse ei meeldi) et maksta eluasemelaenu väljamaa pangale. No kurat küll, et OMADA KODU, OMAL MAAL, pead olema põhimõtteliselt ori elu lõpuni VÕÕRA MAA PANGALE.

Ma ei ole kunagi aru saanud, kuidas saab panku süüdistada selles, kui ise laenu võtad.
Olen ka laenu võtnud ja selle tagasi maksnud. Maksnud ja vihanud ennast, et nii loll olin, et selle laenu üldse võtsin. Tegelikult oleks ka ilma selleta hädapärast hakkama saanud.

Mulle tundub, et kapitalismi tulek Eestisse oli põhimõtteliselt sama kui kapitalismi tulek Aafrikasse. Rahvas läks lihtsalt hulluks. ASJAD. ASJAD. ASJAD! Suguharupealikud said pisikesteks kuningateks. Rahvas hakkas kulutama üle oma võimete, unustades ära, et oleme siiski pärit üsna vaesest Ida-Euroopa riigist. Eestis pole normaalsed väärtushinnangud välja kujunenudki. Ja inimesed ei oska raha säästa, normaalselt investeerida. Üritatakse elada lääneeuroopaliku malli järgi, õigemini selle järgi, mida nähakse telekast, sest tegelikult elavad lääneeurooplased ise tunduvalt mõistlikumalt. Eestlastel ei paista olevat õrna aimugi kui kitsilt elavad näiteks soomlased. Aimu saavad nad alles siis kui kalevipoegadele palku hakatakse välja maksma...

Kas on õige süüdistada EL, et nad ahve uue korra järgi elama ei õpetanud?
Miks nad peaksid hoolima? Aafriklastest ei hooli ka keegi.
#4
No eks su jutt ole ka õige. Et inimene ise võtab laenu aga mis oleks alternatiiv? See pärast ma ju pakkusingi variandina, et RIIK aitab noori peresid kodukinkimisega. Või hea näide on ka paljude vihatud Kolmandast Riigist, kus riigilt sai laenu eraisikuna intressivabalt (andestust kui nüüd jäigalt puusse panin). Ja siin teemas loodetavasti leiame uusi mõtteid ja kas või utoopilisi lahendusi, sest nagu öeldud- miski pole võimatu. Üks asi on lahendada ristsõna, teine asi on see ise koostada kui natuke deep-iks minna. Ja noh- inimene ise loll, et laenu võtab... Kunagi väitlesin ühe majandustudengiga teemal sms-laenud. Mina omalt poolt unistasin, et ma olen mingi võimas riigitegelane ja keelaks ära sellised asjad (neid reklaame on telekas juba rohkemgi kui šampooni või pesupulbri omi). On ju päris suur % neid, kes end nendega auku tõmbavad, olgugi, et hetkeks võib kasu olla. Tema väitis vastu samuti, et inimene on selles ise süüdi. Nõudlus ja pakkumine. Kapitalistlikust perspektiivist ju igati korrektne. Moraalselt on minu meelest küsitav. Aga üldiselt tjah-
(02-04-2014, 11:18 )zen faran Kirjutas: ASJAD. ASJAD. ASJAD!

Võidab see, kel on surres rohkem asju!
#5
Märksõnaks on INFO.
Inimene teeb seda mille kohta ta midagi teab või arvab teadvat. Kui koolis ei õpetata ja vanemad ei tea/ei õpeta siis jääb nii nagu meedia ütleb. Aga kes julgeb käe südamele panna ja ütelda, et sealt tuleb vaid info osas puhast kulda? Ja nii siis teebki enamus TV reklaamide järgi. Kõike. Lapsi, kooselu ja mida iganes...

#6
(02-04-2014, 09:37 )BleedingOutMyEyes Kirjutas: Foorumis tekkinud mingi konfront igapäevase elu muutuste ideele. Tegelikult mitte ainult foorumis, igal pool mujal samuti. Ehk siis.. tönnitakse, et elu Eestis on kehv, väljamaa korporatsioonid, eelkõige Skandinaavia pangad viivad ropult palju raha siit minema. Aga muutusi ka ei taha..

......................................
Mis siis teha.. ettepanek, et EList välja astuda- jälle tönn, sest see on muutus. Jääme nälga jne. See on ju Faraday väljamõeldis, et Eesti suudab end vabalt ise ära toita (tõtt öelda jääb ülegi). Võtame kas või kala. Meil püütakse väidetavalt 3-4x rohkem kala, kui oma turg on.

Nii hull see olukord ka pole. Mina olen alati kahe käega muutuste poolt olnud, eriti selliste nagu lahkulöömine EL-st, NATO-st ja muudest röövlitest.

Ja ka Eestis pole sugugi kõik virisejad, vaid päris paljud mu tuttavad tegelevad oma kodude põlistamisega:

http://anastasia.ee/poliskulad/mis-on-poliskula/

http://www.bioneer.ee/eluviis/okokogukon...ad-siis-on-

https://www.google.ee/search?q=%C3%B6kok...80&bih=861

Ning arvan samuti, et Eesti suudaks ennast vabalt ära toita, tuleb lihtsalt reformida linna- ja maaelu.
Aga just EL ei lase sellel juhtuda. Nemad ei soovi, et me iseseisvalt hakkama saaksime...ja püüavad meid hoida tarbimis-, laenu- jms sõltuvuses.

Venemaa poolt ma õnneks praegu ohtu ei näe, neil on endil sisekliima plahvatusohtlik....
#7
Minaelan - sinuga täitsa nõus.
Kahjuks hakkavad inimesed võõrduma ISE otsustamisest ja tegemisest.
#8
(02-04-2014, 09:37 )BleedingOutMyEyes Kirjutas: ...See on ju Faraday väljamõeldis, et Eesti suudab end vabalt ise ära toita (tõtt öelda jääb ülegi). Võtame kas või kala. Meil püütakse väidetavalt 3-4x rohkem kala, kui oma turg on. Tihti te kohtate Eesti kala poes/turul? Isegi kilu/räim on tihti mujalt. Enamus on Norra kasvanduse "punane". Siin, Läänemaal (30 km merest) käib alevis vahel kalalafka. Lätlaste bisness! Kala ka enamus sealt!! "Alati on võimalus ise paremini teha"...
Hei, tühja sellest, mis on Faraday väljam6eldis. Olen varmas lohutama, äkki on tal isegi seekord 6igus? Ma ei j6udnud küll eriti täiskasvanuna nn n6uka ajal elada aga siiski mäletan hästi kuidas eesti toodangut transporditi suurel hulgal Venemaale. Venamaal kiideldi, et küll neil on hea vorstivabrik nimega V6hma Laugh Mis aga toimub nüüd selles V6hma vorstivabrikus? Üleüldse on nii palju seisma jäänud ja kaotatud, t6sijutt, et maaelu on hävitatud. Isegi paadunud urbanistina olen sellest aru saanud. Kuidas selline asi v6imalikuks osutus, seda temae me k6ik ise ju. Aga vaatame pealt ja olema veit aina! Osad kes kisa on t6stnud, nendele löödi tempel otsaette- marurahvuslane, nats jne. Aitäh. Küsimuse peale, et kui praegu Eesti astuks välja nii Natost kui EU-st siis ehk aasta nälgiks aga tuleks ka kohe tööd tegema hakata ja k6ike taastootma.
#9
Jutt, et kapitalismis on kõigil võimalus on nagu vaadata pokkerimängijaid laua taga. Alustavad ju kõik võrdse žetoonihunnikuga kuid tõenäoliselt lõpuks on need kõik parima mängija ees. Võimalus oli ju kõigil...
Teemaväliselt nii palju, et näitega on raske nõustuda. Pokker on siiski mäng, kus viimane sõna on öelda õnnefaktoril ja kaardijooksul. Väitku mängude pakkujad lihtrahvale mida iganes tahavad. Pahatihti võidavad turniiridel inimesed, kes just õigel ajal saavad just täpselt vajamineva õige kaardi ja seljatavad vastased. Nii mõnigi maailmakuulus pokkeririkkur on just selle müstilise omaduse poolest kuulus.
#10

Teemaalgatja võiks algatuseks läbi lugeda Iseseisvuspartei kodulehel http://www.iseseisvuspartei.ee oleva teabe: seal on puust ja punaselt lahti seletatud, miks me oleme sellises pasas, nagu oleme.

Põhimõte on selles, et alates 1991 on võimul olnud vaid "värvi vahetanud kommunistid", ning mingit "Eesti Wabariigi taastamist" pole kunagi olnudki - kogu valitseva kliki aur läheb vaid sellele, et kustutada ära Eesti rahvuslik majandus: ilma rahvusliku majanduseta pole aga rahvusriik võimalik.

Lahenduseks oleks see, et Eesti peaks täielikult loobuma imporditud toodetest, ehk tootma omale kõik ise alates nööpnõelast, kuni "sinine veebruar" klassi allvee-laevadeni välja, ning igasugune olmeline pudi-padi sinna vahele.

Valimistel tuleks aga aru saada, et KeskReform ja SotsIsamaa on ühe ja sama "lohe" (kunagise kompartei) erinevad pead, kes mängivad rahvale "näilise vastandumise näitemängu" - seni, kuni 99% eestlastest ei suuda seda "näitemängu" läbi näha (valivad ikka ja jälle KeskReformi ja SotsIsamaad), polegi neile midagi paremat vaja, kui hääbuva koloniaalriigi staatus.
#11
(02-04-2014, 12:57 )Minaelan Kirjutas: ...

Tütarlaps, sa suutsid minu pika teksti päris hästi kokku võtta Smile. Kuigi esiti on ka see Misso valla projekt väga hea. No see, milles kutsutakse noori peresid sinna elama, antakse maja ja töö leitakse ka.

(02-04-2014, 14:38 )zombelius Kirjutas: ...

Sa oled Saksamaal liialt kaua olnud :p. Sarkasm on eestlase tunnus ju?! Ma olen absoluutselt ju nõus sellega, et Eesti toidab end lõdvalt ära. See Faraday asjasse kaasamine oli pigem tögamine.

(02-04-2014, 15:48 )cambodia Kirjutas: Pokker on siiski mäng, kus viimane sõna on öelda õnnefaktoril ja kaardijooksul. Väitku mängude pakkujad lihtrahvale mida iganes tahavad. Pahatihti võidavad turniiridel inimesed, kes just õigel ajal saavad just täpselt vajamineva õige kaardi ja seljatavad vastased. Nii mõnigi maailmakuulus pokkeririkkur on just selle müstilise omaduse poolest kuulus.

Ei.

#12
Leidsin ühest loengumaterjalist ühe huvitava väite:

Tsitaat:Metsamarjade varumine on Eestis vähenemas. Seda võib seostada ühelt poolt külade tühjenemisega ja marjavarujate vananemisega, aga veelgi tähtsam põhjus näib olevat mitmesuguste sotsiaaltoetuste pidev kasv kõige vaesemale elanikkonna kihile. Seda võiks vaadelda kui vaesusega leppimist ja oma elu kohandamist vastavalt saadavale sotsiaalabile. Väite illustreerimiseks võiks tuua näite marju kokku ostva firma Saareki mustika varumisandmed 2002. aasta kohta. Firma ostis antud aastal mustikat kokku Lõuna-Eestist ja Põhja-Lätist kummastki umbes ühesuguselt territooriumilt ja sarnase saagikusega aladelt. Ka elanike arv ei erine kummaski regioonis oluliselt. Eestist õnnestus kokku osta vaid 1/10 sellest kogusest, mis osteti kokku Lätist. Põhjuseks on siin erinevad sotsiaalhooldesüsteemid ja erinevad inimeste tulu maksustamise seadused.

Ehk siis, nagu teemaalgatajagi kirjutas, inimesed ei taha midagi MUUTA ega vaeva näha, et oma elu paremaks teha. Lepitakse selle vähesega, mis on.
#13
(02-04-2014, 18:32 )Anonymous Kirjutas: Leidsin ühest loengumaterjalist ühe huvitava väite:

Tsitaat:Metsamarjade varumine on Eestis vähenemas. Seda võib seostada ühelt poolt külade tühjenemisega ja marjavarujate vananemisega, aga veelgi tähtsam põhjus näib olevat mitmesuguste sotsiaaltoetuste pidev kasv kõige vaesemale elanikkonna kihile. Seda võiks vaadelda kui vaesusega leppimist ja oma elu kohandamist vastavalt saadavale sotsiaalabile. Väite illustreerimiseks võiks tuua näite marju kokku ostva firma Saareki mustika varumisandmed 2002. aasta kohta. Firma ostis antud aastal mustikat kokku Lõuna-Eestist ja Põhja-Lätist kummastki umbes ühesuguselt territooriumilt ja sarnase saagikusega aladelt. Ka elanike arv ei erine kummaski regioonis oluliselt. Eestist õnnestus kokku osta vaid 1/10 sellest kogusest, mis osteti kokku Lätist. Põhjuseks on siin erinevad sotsiaalhooldesüsteemid ja erinevad inimeste tulu maksustamise seadused.

Ehk siis, nagu teemaalgatajagi kirjutas, inimesed ei taha midagi MUUTA ega vaeva näha, et oma elu paremaks teha. Lepitakse selle vähesega, mis on.
1. linna vaesed on ära hrmutatud erametsade omanike poolt
2. maainimesed korjavad enda tarbeks

Ei taha muuta?? Neid, kes väljas seisavad loosungitega, neid vaadatakse kui lolle, on olnud juhuseid kui on kohal olnud ka TV tegelased oma kaameratega ja pärast online versioonis on leidunud hulgaliselt protestijaid s6imavaid kommentaare. Üks protestija tüdineb/väsib sellisest kaasmaalaste käitumisest ning lahkub sellisest riigist.
#14
(02-04-2014, 18:32 )Anonymous Kirjutas: Leidsin ühest loengumaterjalist ühe huvitava väite:

Mis loengumaterjal see oli ja kust see pärines?
Ehk siis meil oli põud ja lätimaa sai oluliselt rohkem sademeid.
[Pilt: 2002.JPG]
#15
(02-04-2014, 12:57 )Minaelan Kirjutas: Nii hull see olukord ka pole. Mina olen alati kahe käega muutuste poolt olnud, eriti selliste nagu lahkulöömine EL-st, NATO-st ja muudest röövlitest.

Ma lihtsalt huvipärast küsin sellise arvamuse pooldajatelt - missugune oleks teie meelest Eesti sõjaline kaitsestrateegia ilma NATO-ta?
#16
Esiteks, Nato aususesse ja usaldatavusse pole mul üldse usku. Seal on vaid näiline võrdõiguslikkus...

Teiseks, alati on võimalik, et ida-poolne oht kaob ehk siis Venemaast lähtuvad kiskjad saavad õiglase karistuse...Venemaa killustub, nõrgeneb, muutub tõeliselt demokraatlikuks ja rahumeelseks riigiks jne jne
#17
(02-04-2014, 19:51 )Minaelan Kirjutas: Esiteks, Nato aususesse ja usaldatavusse pole mul üldse usku. Seal on vaid näiline võrdõiguslikkus...

Teiseks, alati on võimalik, et ida-poolne oht kaob ehk siis Venemaast lähtuvad kiskjad saavad õiglase karistuse...Venemaa killustub, nõrgeneb, muutub tõeliselt demokraatlikuks ja rahumeelseks riigiks jne jne

Njah, kirjeldatu paraku ei ole Eesti kaitsestrateegia, vaid lootus, et oht kaob. Kaob millal? Mitu riiki enne veel peab Georgia või Ukraina saatust jagama? Pealegi Venemaa ajalugu ega majanduslik seis ei toeta absoluutselt lootust, et see niipeagi demokraatlikuks ja rahumeelseks muutuks.
#18
(02-04-2014, 20:03 )zen faran Kirjutas:
(02-04-2014, 19:51 )Minaelan Kirjutas: Esiteks, Nato aususesse ja usaldatavusse pole mul üldse usku. Seal on vaid näiline võrdõiguslikkus...

Teiseks, alati on võimalik, et ida-poolne oht kaob ehk siis Venemaast lähtuvad kiskjad saavad õiglase karistuse...Venemaa killustub, nõrgeneb, muutub tõeliselt demokraatlikuks ja rahumeelseks riigiks jne jne

Njah, kirjeldatu paraku ei ole Eesti kaitsestrateegia, vaid lootus, et oht kaob.

Strateegiat pole ma kunagi pakkunud...vaid oma nägemust maailmapildist. Kust loed välja pakutud strateegia....

Olen siin ennegi rääkinud, et püüan anda oma panuse selle vähesega, milleks võimeline olen...ehk siis toidan oma mõtete ja unistustega sellist egregori....mis toob rahu, vabaduse, õitsengu ja sõltumatuse Eestile.

Ja püüan mitte teha vastupidist...
#19
Tõstan selle jutu peale kaks kätt üles...ja veel kolmandagi.
Parafoorumis on tõesti igaühel õigus uskuda mida soovib.
#20
Ja nii see algab wink:

(02-04-2014, 21:03 )excubitoris Kirjutas: "Марш мира" в Москве . Обсуждение на LiveInternet - Российский Сервис Онлайн-Дневников
Eile toimus Moskvas meeleavaldus. Võimud väitsid, et oli 3000 inimest.
Korraldajad, et kuni 50 tuhat või isegi rohkem Vaatame pilte ja loeme plakateid.
#21

Mistahes sõjalise vallutuse vastu aitaks elanikele jagatav info nö "käepäraste diversioonide" korraldamise kohapealt: kui ikka kõik elektrijuhtmed on maas, kõik rongid kraavis, ning kõigil autodel rehvid katki, siis seisab ka riigi majandus, mis muudab mõtetuks mistahes sõjalised vallutused.

Seda kõike teavad ka koloniaal-riigid väga hästi, ning üritavad otsesed sõjalised vallutused asendada nö "majanduslike meetmetega": ehk ostavad üles rahvusliku kapitali, mille järel viiakse riigist kogu rikkus väliskapitali abil välja: Eestis on see muideks juba ca 80% ulatuses toimund, ehk "vene ja saksa tankid" on juba ammu meil sees läbi majanduse ülevõtmise.

Kogu see "nato vihmavari" on vaid näiline fassaad, mis tegeleb otsese sõjalise vallutuse vastase kaitsega - kuid majandusliku agresiooni-ülesostmise vastu ei kaitse meid mingi Nato, ega ELiit.

#22
(02-04-2014, 20:46 )zen faran Kirjutas: Tõstan selle jutu peale kaks kätt üles...ja veel kolmandagi.
Parafoorumis on tõesti igaühel õigus uskuda mida soovib.
Igaüks annab sellise panuse nagu ta jõuab ja oskab ja kui rohujuure tasandil selline suhtumine laieneb, siis jõuab see lõpuks ka tegutsejate ja otsustajateni. Kõik algab suhtumisest nagu öeldakse.
#23
(03-04-2014, 07:35 )kage Kirjutas: Igaüks annab sellise panuse nagu ta jõuab ja oskab ja kui rohujuure tasandil selline suhtumine laieneb, siis jõuab see lõpuks ka tegutsejate ja otsustajateni. Kõik algab suhtumisest nagu öeldakse.

Ma siiski omalt poolt loodan, et meie riigi tegutsejad ja otsustajad ei piirdu vaid egregori toitmisega. See ei ole nüüd öeldud kriitikana Minaelan'i maailmapildi suhtes, lihtsalt minu maailmapilt on sellest kardinaalselt erinev.
#24
Ainuõige on Eesti Rahvussotsialistlik Vabariik.
Praegused parteid kõik keelata.
Enamus riigikogu endiseid ja praeguseid liikmeid kohe vastutusele võtta.
Inimesteni tagasi tuua tõelised väärtused.
Lahkuda kõikidest liitudest ja blokkidest.
Taastada täielikult sisetootmine.
Kaotada intressipõhised välispangad.
Kui selliselt käituks kogu Euroopa oleksid asjalood palju kordi paremini.


#25
(03-04-2014, 19:04 )kivikas666 Kirjutas: Ainuõige on Eesti Rahvussotsialistlik Vabariik.
Praegused parteid kõik keelata.
Enamus riigikogu endiseid ja praeguseid liikmeid kohe vastutusele võtta.
Inimesteni tagasi tuua tõelised väärtused.
Lahkuda kõikidest liitudest ja blokkidest.
Taastada täielikult sisetootmine.
Kaotada intressipõhised välispangad.
Kui selliselt käituks kogu Euroopa oleksid asjalood palju kordi paremini.

Miks mitte kõiki riigikogu liikmeid ja keda peaks vastutusest vabastama ja mis põhjusel?
Kuidas kujutad ette inimestele tõeliste väärtuste tagasitoomist? Mitu rekat selleks vaja läheb?
...ehk seleta kogu see kupatus lahti mis meile peaks iseseisva riigi tooma ja millisel moel. Sellest, et kirjutama piima ja sulega selle paberile ei ole
kasu kellelegi.
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis meist saab? Tuleviku ennustused. Aerling 763 143,978 , 12:48
Viimane postitus: xcad
  Mis toimub Zimbabwes Tutanhamon 13 5,381 10-04-2018, 18:24
Viimane postitus: Tyto Alba
  Palun tuvastada, mis asjad on pildil Huviline666 8 4,906 04-05-2015, 09:19
Viimane postitus: Huviline666
  Mis on kõige tähtsam sinule? Kelluke 20 8,349 20-04-2014, 22:04
Viimane postitus: positiivne
  Kas head soovid mis panevad meid kahtlema on head? Dana 51 19,103 21-07-2012, 21:20
Viimane postitus: Krt
  Sõda iraagis. Mis juhtub? Kuidas lõppeb? rez 30 10,649 20-01-2012, 12:43
Viimane postitus: FurioN
  Mis alamfoorumit kõige rohkem jälgid? Põhjavalgus 19 6,846 07-01-2012, 18:55
Viimane postitus: Müstik
  Mida ma siis usun? Vikerforell 27 15,298 12-09-2011, 13:14
Viimane postitus: Leena
  Naljanurk siis batoonike 676 261,510 28-07-2011, 14:37
Viimane postitus: igihali
  Kuidas oleks üks lugu kolmemõõtmelist ajast, mida ma valdan kirjutan123 20 8,912 11-12-2010, 19:33
Viimane postitus: villu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat