Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV: Lost
#1
kas mõni vaatab seda sarja ja mis te arvate, mis seal džunglis peitub. tegelt üleüldine arvamus.

infi sarja kohta saab vaadata siit http://www.imdb.com/title/tt0411008/
Vasta
#2
lost... hetke lemmikseriaal...
ootan juba põnevusega kolmapäeva mil ilmub 23s osa...
arvatavasti on seal mingid saurused... aga samas on ka palju lahtisi otsi... näiteks see kaevik mis lahti kaevati.

vääga hea sari...
Vasta
#3
Lost alates 4. oktoobrist Kanal2 eetris!!!!!!!!
Vasta
#4
Mis kell see olema hakkab kah?
Vasta
#5
ei tea veel.
eks saatekavast näebkui tuleb Laugh
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: freewingonboard
Mis kell see olema hakkab kah?

20:30 oli mu meelest
Vasta
#7
Olen juba torrentitest kõik 2'se seasoni osad ära tirinud ,ootan hetkel uut,väga põnev sari ja hetke lemmik.
Vasta
#8
Väidetavalt on Locke narkar... tänu selele on ta nii tegus.. Kuid kokaiin v hero ei tohiks nii mõjuda
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Locke ei ole narkar. Locke kaotas võime kõndida, aga kui ta kukkus saarele siis sai jälle kõndimis võime. Saart valitsevad "the Othersid" - kes ise on üleloomulike võimetega (kes oskab mõtteid lugeda jms) Samuti hakkavad pärast vaimud ringi kõndima. See nn. dinosaurus ei ole dinosaurus vaid ülekäte läinud kaitsesüsteem.
Ma ei tahaks lõbu ära rikkuda,aga need pole vaimud,need on selle saare elanikud. Bleh
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Ei, ei. Need inimesed, kes on seal surma saanud (Kas lennuõnnetuses, või siis pärast) need hakkavad ringi kondama.
Selge,aga kas keegi teab mitu osa LOST'il on üldse kokku ja mitu seasonit?
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: crv
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Ei, ei. Need inimesed, kes on seal surma saanud (Kas lennuõnnetuses, või siis pärast) need hakkavad ringi kondama.
Selge,aga kas keegi teab mitu osa LOST'il on üldse kokku ja mitu seasonit?

USAs jookseb teine hooaeg millel väljas u 13 osa
Vasta
#12
Ma tean mitmes jookseb hetkel,aga ma tahaks teada,kas tuleb veel seasoneid või siis mitu osa tuleb...
Vasta
#13
3. hooaeg peaks ka tulema vihjete alusel, mida Losti tegijad jaganud on. Rohkemast ei tea midagi.
Vasta
#14
Viimase aja üks igavamaid sarju. Vaatasin teist paar korda ja veendusin selle mõttetuses.
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: Wolfgirl
Viimase aja üks igavamaid sarju. Vaatasin teist paar korda ja veendusin selle mõttetuses.

Ehk seletaksid, miks just nii arvad?
Vasta
#16
Sama hästi võiksin seletada, miks mulle kapsasupp või maksakaste ei maitse. Minu jaoks on kogu selle sarja tegevus igav. Olen neid üksiku saare filme näinud söögi alla ja söögi peale. Elagu seal kasvõi tondid või dinosaurused, põhimõte jääb kõigil samaks.
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: Imotep
Ehk seletaksid, miks just nii arvad?

Seletaksin, miks mina umbes samuti arvan. Väljendustes tagasihoidlikuna ma ehk sõna "mõttetus" ei kasutaks - niisiis, miks mindki LOSTi paar korda vaadanuna väga pole kiskunud pidevalt jälgima. Arvamuse taustaks X-failid - sari mida suurima huvi ja kaasaelamisega kunagi jälgisin. LOST tundus mulle suht segase seguna mingist pereseriaalist (nt "Santa Barbara" - sry, mu "seebiteadmised" on suht ürgsed) ja mõnes ulmefilmist. Suht kitsasse geograafilisse ruumi, kus teotseb enam-vähema sama tegelaskond, on püütud sisse suruda palju igasuguseid põnevaid, müstilisi ja "para"asju. X-failides seevastu: (i) tegelased teotsevad märksa laiemas geograafilises ruumis - st igas konkreetses ruumilises ümbruses leiab aset üks "parasituatsioon", mille lahendamisega tegeldakse, (ii) läbivatele teglastele (neid pole palju: Scully-Mulder, Skinner, sigaretiga mees, veel mõni harvem) lisanduvad igas osas uued tegelased (see jällegi "lahjendab" muidu ebaloomulikult tihedat "parat"), (iii) iga osa (või paar kokku) on enam-vähem lõpetatud novell, samas on selle kõige taga suht selgelt aimatav üldine idee (st mingite osade vahelejätmine ei häiri veel üldist vaadatavust). Ilmselt nendel põhjustel asetub minu jaoks nt Twin Peaks kusagile LOSTI ja X-failide vahele. Aga arvamuse põhjus võib olla tõesti ka selles, et olen vähe vaadanud ... sest aegagi nagu vähem kui varem (sest eks teda kulu ka Para-Foorumis Laugh)
Vasta
#18
Lost pole sari mida vaadata eine kõrvale või siis lihtsalt vahete vahel ühe silmaga kiigata.
Mina näiteks pole paremat ja läbimõeldumat sarja oma elus näinud.
Olen vaadanud juba peaaegu teise hooaja lõpuni (üks osa veel oodata) ning vaatan ka uuesti otsast peale Kanal2 pealt.
nüüd uuesti vaadates jääb väga palju asju silma mis varem on tähelepanuta jäänud.

ütleme siis nii et tegelikult on seal sarjas vaid paar asja nö. para. tegelikult on kõikidele asjadele hea seletus ning vaatajad ise oma teadmatuses teevad sellest para...
Vasta
#19
Samad sõnad mis celticul,ma algusest peale ei vaadanud,aga nüüd hakkasin netist esimese seasoni osasid tirima,et mõnes asjas selgusesse jõuda,näiteks ,kes oli Walt jne.
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
Lost pole sari mida vaadata eine kõrvale või siis lihtsalt vahete vahel ühe silmaga kiigata.

Küllap siis see see põhjus ongi ... et tahab aega ja süvenemist ... nagu enamus sisukaid ja huvitavaid asju siin ilmas ...
Vasta
#21
... ee ... mul tekkis hoopis selline küsimus (ja arvan, et see ei ole offtopic, vaid vägagi selle LOST'i meeldimise-mittemeeldimisega seotud*):
A. Kes teist armastab malet mängida?
B. Kes teist armastab ristsõnu lahendada?
Vastan enda eest ära ka:
A. Üldse ei armasta (no käike vast veel mäletan, aga pole ammu mängunud ja meeldinud pole see mäng mulle kunagi).
B. Väga armastan.

*Aga kui mõni mode viitsib, võib ju ka eraldi teema teha.
Vasta
#22
A. Ei mängi. Ja mitte ainult malet. Ei mängi ühtegi lauamängu. Kabe, kaardid, tripstrapstrull, reis ümber maailma. Koroonat ja vene biljardit mängisin kunagi. See meeldis.
B. Ristsõnad meeldivad väga.
Nüüd LOST.
Siin on tegemist teleseriaaliga mis on toodetud suurte massimeediafirmade tellimusel ja rahastamisel.
Kuna olen kokkupuutunud paari seriaali tootmisega, seda küll Venemaal ja tean kuidas töötab see masinavärk, millised on selle süsteemi liikumapanevad jõud.
Samas peab mainima, et Venemaal ei ole loodava või töö all oleva ekraaniteose loojate olukord nii masendav kui USA:s.
Ameerikamaal tellitakse mõnelt kirjanikult-stsenaristilt, kes on kunagi-millalgi mõne oma loo, jutu, nupukesega silma jäänud, kindla eesmärgi ning suunitlusega story.
Kuna tegemist on puhtalt reklaamiaja müügiprogrammiga, siis stsenarist loob tellijale kõigepealt story skeleti. See skelett ei pruugi olla isegi käsikirjaline. Kogu eeldatav shüzhee ja faabula võib olla väga hästi joonistatud üles värvipliiatsitega pikal paberipoognal, näiteks tapeedirullil. Iga tegelaskuju markeerib erivärviline värvipliiatsi joon. (sama meetod mis oli autoril "Laste Risisõjas ehk Tapamajas Korpus 5"). Miks pliiatsidiagrammid ja tapeedirull korraliku üksikasjaliku käsikirja ja kunstniku loodud piktogrammide asemel?
Sellel on kindel põhjus.
Selline teleseriaal luuakse reklaamiaja müügiks. Kui esimene signaalfilm, ehk seriaali sissejuhatus osutub edukaks (Seda sissejuhatavat osa võib aga paljude populaarsete seriaalide korral ainsana filmiks nimetada) siis alles käivitub masinavärk. Kiire gallupi põhjal tehakse kindlaks seriaali potensiaalne vaatajaskond. Edasi läheb seriaali reklaamiaeg karmile enampakkumisele.
Edas näitab aeg mis saab toimuma. Kui publiku huvi on teema vastu püsiv toodetakse kiiresti lisaseerijaid. Kuna stsenaarium on esitatud diagrammidena saab faabulasse (tapeedirulli) lihtsalt paar meetrit vahele kleepida. Siit siis kummalised teemaarendused tegelaskujude minevikku, ülikooli ja lapsepõlve tagasipöördumiste ja muude meenutuste-heietustega. Teemasse mitte sisseelanu ei saa sellistest faabula- nüketest aru ja üldised arengud jäävad arusaamatuks, - ála "kuskohast ilmus see vanaema kes imikuna haiglas ära vahetati ja hiljem lapsena rööviti?".
Põhjus miks teema vesiseks vajub ja algne idee nii arusaamatuks muutub on ikkagi see, et produtsendid nõuavad lisa, lugu ju müüb.
Kõige ahastavam on muidugi stsenaristi olukord. Tema lugu venitatakse, laiendatakse suvaliselt, tuuakse sisse uusi tegelaskujusid, äratatakse neid surnust. Teisiti, teleseriaalides saab stsenarist kohe oma tasu või honorari stsenaariumi eest kätte (aga ütleb lahti ka kõigist õigustest). Summa ei sõltu vaatajaedust nagu kinofilmidel kus domineeriv osa tuleb seoses läbimüügiga.
Nii siis ongi, kui stsenarist ei ole musta vöö omanik või kui tema kõik 14 onupoega Yale'i haridusega edukad juristid ei juhtu olema, võetakse tema hea särav stsenaarium ja venitatakse see produtsendi poolt parajaks käkiks. Muidugi on juhtumeid, kus stsenarist on ise suutnud faabulat vajalikus suunas venitada, või siis mõni teine teematunnetuse ja maitsega tegelane on lugu jätkanud, kuid need on harvad erandid ja paraku LOST nende hulka ei kuulu.
Vasta
#23
Mulle küll meeldib! Vaatan koos ema ja isaga. Aga muidu suht äge. See on imelik et kust see elekter tuleb?
Vasta
#24
Mäletatavasti läks mööda randa üks suur paks kaabel dzunglisse.
Või siis muundati seda magnetvärki enegriaks.

Muudetud: 14-9-06 kell 00:08:42 Thorondor
Vasta
#25
OK. Aga miks see tüüp sinna luugi alla pandi ja kui pandi mingi haiguse pärast siis, miks sinna saarele ja, kui ta pandi sinna saarele, siis ju keegi veel sellest saarest teadma ja miks ta siis seal seda tüüpi t¹ekkimas ei käi ega niisama. Ilus koht iseenesest.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  TV: The Lost Room Aerling 5 4,152 14-02-2012, 21:00
Viimane postitus: Lestakala
  Lost Girl - Kadunud Tüdruk (2010) excubitoris 0 1,950 19-09-2011, 20:24
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat