Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Midagi toimub tallis
#1
Oleks vaja arvamusi, võimalikke seletusi, sellekohta mis toimub meil talli juures. Nüüd tuleb natuke pikem, eel jutt, enne kui jõuan eilse kummalise loo juurde. Olen Roiul, Unikülas, tallis tegev nüüd mingi aasta. Tall on olnud populaarne kaadri vahetuse kohapealt. Kõik kes seal on töötanud lähevad tülli ja lahkuvad. Kui ma seal alustasin hakkasin ma seda fenomeni kahtlustama negatiivse energiaga mis tuleb lähedal asuvast maa-alusest kalmistust (iidvana) Olen ka ise tundnud nn öelda seda pitsitust, kuid imelikul kombel tundsin ent turvaliselt. Sain ka kinnitust ühelt vanalt kes tegeleb energiatega, et seal on tõesti väga halb energia ja just maneezi peal ja selle taga (kuna mul on kombeks teda alati kontrollida ei maininud ma kus ma seda ise tunnen ja kus asub maa-alune kalmistu). Joonistasin ainult talli ja muud ei midagi, tema määras kindla asukoha kus tema seda näeb ja tõesti seal kohas on maneez (kus mina ka seda rohkem tundnud olen)ja koppel ja kohe selle kõrval ongi kalmistu. Kalmistu peal on aga põllumaa. Kunagi valla lehes kirjutati et seoses põllutöödega on seal iga aastaselt inimluid välja tulnud jne. Ühesõnaga vana käis kohal, saatis nn öelda need kes seal tuiasid ära ja puhastas koha halvast. Kuid nagu ma ennist mainisin, tundsin ma ennast selle enne selle keskel turvaliselt ja peale seda, juhtus üks intsident, kus ma oleksin oma elu kaotanud, kuid pääsesin ime läbi. On päevi kus hobused on maneezis nagu hullud, mitte midagi teha ei saa, parem on hobused koplisse tagasi lasta jne. Ja nüüd eilse juurde. Mul on koer, labradori mix, kes on üli sõbralik ja mängu himuline. Talli ja selle ala tunneb ta läbi ja lõhki ja väga harva kui on kuri millegi peale. Eile avastasin kõigepealt talli ees, tema kummalist käitumist..ta nuuskis midagi ja tal oli hirm, tema kehakeel väljendas seda ja selle järgnes haukumise laine, ta haukus pööraselt ja nagu jälitaks olematut miskit ise aga hirmul. Kui me läksime hobustele koplisse järele, märkasin sellist käitumist ka maneezi nurga juures...koer kartis midagi...ja hiljem ma kohe jälgisin koera käitumist, jalutasin temaga ümber maneezi, koer haukus nagu pöörane, kurjalt ja 1m ta lähemale maneezile ei läinud, nagu oleks müür ees, ähvardav poos oli koeral ja keeldus maneezile lähenemast, isegi siis kui meie sinna sisenesime. KUi ma küsisin, mis seal on siis läks koer täitsa hulluks, tahtes nagu maneezi seina rünnata, nii kuri oli. Minu koer ei ole kellegi vastu ega millegi vastu selline..see oli hirmutav. Mõtlesin kas need negatiivsed jõud on tagasi, kes mind saaks sellega aidata, tundub et vanake jääb nende vastu nõrgaks. Mõtteid.
Vasta
#2
No siis su vana ei suutnud kalmistuseltskonda ära rahustada, lase omanikul parem kohalik kirikuõpetaja kohale kutsuda ja kalmisturahvas maha rahustada, on ju päris kole kui nende maetud luid iga künniga segatakse ja laiali veetakse, igaüks oleks tige.
Kuna kellegi midagi isiklikku selle surnuaiaga seotud pole siis ongi kiriklik ärasaatmine kõige mõistlikum.
Vasta
#3
Ma kardan et meil pole kohalikku kirikuõpetajat, tuleb vist mujalt paluda siis. Tuleks vist otsida kedagi sellist, kes minu jutu peale, mind ka natuke tõsisemalt võtab.
Vasta
#4
(24-08-2013, 08:48 )VironShaman Kirjutas: No siis su vana ei suutnud kalmistuseltskonda ära rahustada, lase omanikul parem kohalik kirikuõpetaja kohale kutsuda ja kalmisturahvas maha rahustada, on ju päris kole kui nende maetud luid iga künniga segatakse ja laiali veetakse, igaüks oleks tige.
Kuna kellegi midagi isiklikku selle surnuaiaga seotud pole siis ongi kiriklik ärasaatmine kõige mõistlikum.

Kiriklik ärasaatmine (?), miks mitte sind paluda ja asi vastavalt põliseestlusele ära toimetada?
Vasta
#5
Küsiks selguse saamiseks üle, et kas ma sain su jutust õigesti aru:
  1. põllumaal on vana kalmistu;
  2. sealt tulev negatiivne energia ajas inimesi tülli;
  3. sina tundsid samas seal kohas ennast turvaliselt;
  4. siis tuli üks vana ja puhastas kalmistumaal oleva põllu halvast ning saatis seal tuiavad olendid ära;
  5. peale puhastust hakkasid juhtuma järgnevad asjad:
  • intsident kus oleksid peaaegu elu kaotanud;
  • päevad esinema kus hobused käituvad maneežis hullunult;
  • eile käitus koer väga imelikult.
Ja sina soovid teistelt mõtteid selle kohta, et miks peale kalmistu puhastust sellised asjad juhtuma hakkasid?

Vasta
#6
1. ei puhastatud kalmistut vaid selle ümbruses asuvat talli ja maneezi, kuna ma mõtlesin et see negatiivus võib tulla sealt.
2. seda miks ma tundsin isiklikult ennast turvaliselt, olenemata sellest, et tundsin ka negatiivsust, on küll imelik, kuid kahjuks ei oska ma sellele vastata miks ma nii tundsin.
3. peale st nii nimetatud puhastamist oli mingi aeg ok olla, võib olla oli asi minu mõtlemises kinni ja ma tahtsin seda uskuda, kuid teatud sündmused näitasid vastupidist asja ning hobuste käitumine viimasel ajal ja koera selline käitumine, hakkas minus kahtlust tekitama, kas ikka on kõik korras.
Aga tõesti tunnen huvi, kas see kalmistu värk võib olla seotud ja seal tõesti on midagi või olen ma lihtsalt paranoiline.
Tegemist on selle kalmistuga
http://register.muinas.ee/?menuID=monume...w&id=12797
Vasta
#7
autorile -
tegu on kinni jäänud hingedega. ju neid seal lähedal suurem hunnik on. põhjusi miks neid sinna kogunenud on võib mitmeid olla, aga see ei olegi sinu jaoks hetkel oluline MIKS nad seal on. sind ja koduloomi häirib nende olemasolu. kui su tuttav onu mingi portsukese nendest ära saatisgi, siis vaatasid teised kes lähedal olid et oujee - siit talli juurest saame vabaks, ja kui onu mingisugustki kaitset peale ei pannud sellele tallile siis ülimalt tõenäoliselt oli sul võibolla kõige varem juba nädala aja pärast järgmine "seltskond" kohal seal. et rahu saabuks, tuleks leida seal talli läheduses koht kus need hingekesed kõige suuremas hunnikus koos on ja nad kenasti, viisakalt ja Jumala abiga ära saata. peale seda teha kaitse tallile ja millele iganes mis sul seal vaja oli
Vasta
#8
baabajagaa, ma mõtlesin ka üpris selles suunas, aga pole kedagi kes mu mõtteid kinnitaksSmile Krt kui õhtul hilja üksi seal mingi 11 ajal pokse käisin tegemas, kogu aeg oli tunne, et ma poleks nagu üksi, selline silmad kuklas tunne. Kust ma leiaks sellise asjakohase tegelase, kes tuleks kohale, vaataks üle ja kas kinnitaks või tõukaks ümber, selle teooria?
Vasta
#9
Ma ei saa aru, miks sa ei võiks ise selle nähtusega tegelda? Minu poolt kirjutatud juhendi alusel on see täiesti võimalik. Otsi omale usaldusväärne kaaslane ja hakka pihta! Miks peavad teised, sinu probleemi lahendama?
Baabajagaa/l on ilmselt õigus. Lisaksin ainult niipalju juurde. Ilmselt on seal tegemist vägivaldselt surnutega. Nemad käituvad sarnaselt.
Vasta
#10
(25-08-2013, 16:05 )kalldunn Kirjutas: Lisaksin ainult niipalju juurde. Ilmselt on seal tegemist vägivaldselt surnutega. Nemad käituvad sarnaselt.

See siis ei ole küsimused Kaldunnile aga algsele postitajale.

Kas seal kandis on olnud lahinguid kas Iseseisvussõja ajal või 2MS ajal?
Kas seal kandis tegutsesid Hävituspataljonid ja inimesi kadunuks?
Kui vastust ei tea siis oleks vaja kontakteeruda näiteks Kaitseminniga - välja kaevatud luud võivad olla seotud lahingutegevuse või repressioonidega. Või on olemas kindlad andmed, et seal oli kalmistu? Kui oli kalmistu siis ehk on asjast huvitatud koduloolased ja/või kirik. Kui klamistu siis need võivad olla ka kalmistu aia taha maetud enesetapjad - mis ka viitab Kaldunni vihjele.
Vasta
#11
(25-08-2013, 16:36 )excubitoris Kirjutas: Kas seal kandis on olnud lahinguid kas Iseseisvussõja ajal või 2MS ajal?
Kas seal kandis tegutsesid Hävituspataljonid ja inimesi kadunuks?
Kui vastust ei tea siis oleks vaja kontakteeruda näiteks Kaitseminniga - välja kaevatud luud võivad olla seotud lahingutegevuse või repressioonidega. Või on olemas kindlad andmed, et seal oli kalmistu? Kui oli kalmistu siis ehk on asjast huvitatud koduloolased ja/või kirik. Kui klamistu siis need võivad olla ka kalmistu aia taha maetud enesetapjad - mis ka viitab Kaldunni vihjele.

Kalmet on kirjeldanud 1928. aastal Erlich oma Kambja kihelkonna kirjelduses, samuti on kalmet maininud 1968. aastal kodu-uurija L. Rootsmäe. Kalmet arheoloogiliselt uuritud ei ole, kuid saadud juhuleidude põhjal on kalme dateeritud 15.-18. sajandisse. Kalme on riikliku kaitse alla võetud 1979. aastal.


Seega kalme oli kindlalt olemas juba 1928. Aga pole eriti uuritud. Küsimus, et miks ja millal "kalme" üles künti. Ja kas seal on kunagi olnud mingi reaalne hauakividega kalmistu (peaks tulema välja neist nimetatud kirjeldustest. Või ongi lihtsalt leitud kuskilt üleskündmise käigus konte. Kui tegu viimasega, siis võib tõesti olla pigem mingi endine lahingupaik. See kusjuures oli mu esimene tunne, kui ma neid pilte sealt saidilt vaatasin.
Vasta
#12
Uurisin ühelt kohalikult vanalt, et mis tema teab, kes siia maetud on...tema ütles et täpselt ei tea aga mainis ka vanaaja sõdureid, sõjakalmistu, et polevat mitte tava kalmistu.
Kalldunn see lause "miks peaksid teised minu probleemi lahendama" on labane. Kui isegi inimene kes midagigi suudab ei saanud hakkama siis mida minust veel rääkida. Mina ei sekku maailma mida ma ei tunne, ja need nn öelda kodukootud juhendid ma jätaks rahule, ennegi nähtud milliseid probleeme see kaasa võib tuua kui isehakkajad sellist laadi probleemidega ise proovivad hakkama saada. Selliste asjadega võiks ja peaks ikka tegelema keegi, kes selle kodus on.
Zen faran..kalme künti üles kuna seal oli põllumaa, mida iga kevad või sügis üles künti ja iga künni järel kerkivad ka ülesse pinnase alumised kihid mis lõpuks tõid pinnale inimluid. Kuna see tekitas pahameelt siis momendil on see maa ala nn heina all, tehakse põhku jne.
Kalme pidavat ka jääma kruusa tee alla (hiljuti tehti tee töid, pandi mingi asfaldi taoline asi mahaSmilemis eraldab siis põldu ja meie tallide kompleksi. Maneeziks on vana heinaküün. Minul isiklikult on tunne, et see kalme ulatub kuni selle vana küünini.
Vasta
#13
ma ei hakanud põhjusi pikemalt lahkama, aga arvan et kalldunn ja excubitoris on väga õigel teel. see et seal kalmistu on olnud ei tähenda et seal lähedal poleks kunagi inimesi vägivaldselt surma saanud suuremal hulgal. väga tõenäoline et lahingutegevus või repressioonid on põhjuseks, ja vbl lisaks ka mõned enesetapjad, mõisahärra poolt kuritarvitatud talutüdrukud vms.
autorile -
kumb nendest hoonetest on tall, mis asuvad kalmistust otse üle tee põhjasuunas? kas suurem või väiksem? ja üleüldse - kas seal siis keegi kohapeal ei ela või? mida need inimesed räägivad?
kusjuures kalmistu põhjapoolne osa olevat ju tee poolt läbi lõigatud, aga see osa jääb just talli suunale, nii et kes teab kui kaugele see kalmistu enne tee-ehitust ulatus? paranoiast on asi sul väga kaugel, pakun et su kahtlustused on enam kui õigustatud. koeral ja hobustel sa ei kahtlusta paranoiat või? )))

p.s. - autorile -ma ei teinud leheküljele tükk aega refreshi, olid juba jõudnud postitada enne mind kl 17.15 kus vastused osadele mu küsimustele olemas.
Vasta
#14
Baabajagaa tallis ei ela kedagi ja seal pole ka rohkem elumaju. Google map saab ilusti näha. Trüki sisse Uniküla, Haaslava. Kohe avab pilt kus on punktiiriga joonis ka veel. Talli kompleks on kohe keskel kella 3 suunas ja see kus on tee viide Reola Hammaste, ongi näha see suur põllu ala ja tee ääres väike põõsastik (seal on silt, kalmistu )ja selle vastu kohe ongi tall...esimene hoone ongi vana heina küün, nüüd siis maneez.
Vasta
#15
ma vaatasin juba maa-ameti kaardilt, seal oli ka kõik näha, ma ei teadnud ainult et kumb on tall ja kumb maneez. see oli kohe arusaadav kus see kalmistu on. kui seda kalmistut mitte keegi tegelikult uurinud pole siis võib ta vabalt sul selle küünini ulatuda. veel - ma pole küll arheoloog aga kui ta tavaline kalmistu oleks, siis kas mitte ei oleks pidanud põllutööde käigus lisaks luudele ka midagi muud välja tulema - mõni rist või hauakivi vähemalt vmt. kisub kahtlaselt ikka mingi massihukkamise, ühishaua vms poole, seda enam et vihjeid anti ka sõdurite kohta. peale lahingut lükati hunnik surnuid ühishauda ja need sõjameeste hinged sind nüüd kollitavadki seal. neid luid peab seal ikka jube palju olema kui pidevalt põllutööde käigus neid välja tuleb, ja kui sellel põhjusel isegi ei taheta künda enam seda kohta!
Vasta
#16
(25-08-2013, 17:15 )alexa Kirjutas: Uurisin ühelt kohalikult vanalt, et mis tema teab, kes siia maetud on...tema ütles et täpselt ei tea aga mainis ka vanaaja sõdureid, sõjakalmistu, et polevat mitte tava kalmistu.
Zen faran..kalme künti üles kuna seal oli põllumaa, mida iga kevad või sügis üles künti ja iga künni järel kerkivad ka ülesse pinnase alumised kihid mis lõpuks tõid pinnale inimluid. Kuna see tekitas pahameelt siis momendil on see maa ala nn heina all, tehakse põhku jne.

Kalme üleskündmine põllumaa tegemise eesmärgil viitab sellele, et seal kas a) siis enam mingeid hauakive polnud (kui seal neil üldse kunagi oli) b) nõuka ajal lihtsalt veeti kivid ära - siis käituti paljude vanade kalmistutega lugupidamatult. Sest üldiselt ju nähtavat kalmistut keegi põllumaana kasutusele võtta ei taha.

Kui asi ikka huvitab, siis otsi need koduloolaste kirjeldused arhiivist üle. Ma pakuks et need maetud olid võõrad, ehk Põhjasõja ajal hukkunud.

Tegelikult on huvitav, et miks mõnes kohas matmispaigad hakkavad oma elu elama, ja teises kohas ei toimu nagu midagi. Sest eks neid vanu luid ole ju mujalgi Eestis kündmisel välja tulnud.
Vasta
#17
Zen faran su pakutu on arvatavasti õige, vana mainis ka midagi põhjasõjast ja võõrsõduritest. Ma uurin kindlasti nii palju kui suudan, eks see huvitab mind ennastki. Ega kui aus olla siis eks elas ka see koht oma elu, kuni saabusin mina ja kuna ma olen ka kohati kiiksuga siis mulle hakkas teatud info tulema, ma ei teadnud et seal on maa alune kalmistu ning peale seda mida ma tundma hakkasin, hakkasin teatud asjadele tähelepanu pöörama ja uurima ja minu õuduseks selguski et tegemist on kalmistuga. Kohe alguses kahtlustasin ma vooremäe karjääri, sest lugesin kuskilt ka selle kohta, et pidi ääretult negatiivse energiaga koht olema ja et seal on isegi nii öelda musta maagiaga tegelejad käinud oma rituaale tegemas jne. Miski asi siiski ei klappinud ja ma polnud sellega rahul, ma olin kindel et tegemist on nn öelda rahutute hingedega. See koht on suht selline kõrvaline, võib olla on ka teised kalmed seda..inimestega kokkupuude on minimaalne.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Koguaeg juhtub midagi... paarakas 26 14,976 21-04-2017, 02:55
Viimane postitus: jonnipunn
  Aegajalt nagu kuuleks midagi. pafo 29 11,749 08-07-2014, 21:21
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Oli see midagi maavälist? Myrakaru 1 1,897 21-12-2011, 12:34
Viimane postitus: Mannu
  Mis toimub.....kahtlane... Beack 13 5,893 31-01-2010, 11:20
Viimane postitus: TheLixu
  Mida see tähendab? - tunne nagu midagi oleks väga valesti Cthepy 24 9,678 30-05-2008, 09:32
Viimane postitus: Cthepy
  Kas see oli uni või midagi muud? MustJokker 8 4,008 04-03-2008, 23:13
Viimane postitus: helen009

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat