Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ühistegemine.
#1
Kallis rahvas, mis arvate sellisest asjast nagu koostegemine, grupp tuleb kokku ja teeb koos vajaliku töö ära, oleks ühtlasi kokkutuleku eest, samas ka kasulik. Toon näite enda puhul: arendan nö. vaimset keskust, kevadel oleks vaja üle jõe sild teha, välikamina katus vahetada, talvega murdunud puid koristada. Mais on "Teeme ära!", 5-7 inimest võiks kohale tulla, tööle, õhtul saun ja lõke, vastutasuks võin nõustada raamatupidamises või juriidilistes küsimustes, või korjan ravimtaimi, võin ka valmis teha nt. naistepunaõli, võilillemett jne. Üritus oleks panuste põhimõttel, kui keegi töötab nt. 5 tundi, on tal õigus vastu saada selles mahus (üldiselt kokkuleppevärk). Tõin ainult enda näite, siia teemasse saaks koondada isikud kes vajaksid sellist abi, ja mida neil omal vastu pakkuda on. Või saab keegi pakkuda linnas öömaja ja vastutasuks saab puhkamise võimaluse maal. jne. jne.
Mida arvate, kas asi toimiks või on inimene liiga passiivne, et oma urust välja tulla ja koostööd teha?! (vanasti toimis, mäletan kartulivõtutalgud jms.)Smile
Vasta
#2
(27-03-2013, 10:59 )Tulnukinimene Kirjutas: Kallis rahvas, mis arvate sellisest asjast nagu koostegemine, grupp tuleb kokku ja teeb koos vajaliku töö ära, oleks ühtlasi kokkutuleku eest, samas ka kasulik. Toon näite enda puhul: arendan nö. vaimset keskust, kevadel oleks vaja üle jõe sild teha, välikamina katus vahetada, talvega murdunud puid koristada. Mais on "Teeme ära!", 5-7 inimest võiks kohale tulla, tööle, õhtul saun ja lõke, vastutasuks võin nõustada raamatupidamises või juriidilistes küsimustes, või korjan ravimtaimi, võin ka valmis teha nt. naistepunaõli, võilillemett jne. Üritus oleks panuste põhimõttel, kui keegi töötab nt. 5 tundi, on tal õigus vastu saada selles mahus (üldiselt kokkuleppevärk). Tõin ainult enda näite, siia teemasse saaks koondada isikud kes vajaksid sellist abi, ja mida neil omal vastu pakkuda on. Või saab keegi pakkuda linnas öömaja ja vastutasuks saab puhkamise võimaluse maal. jne. jne.
Mida arvate, kas asi toimiks või on inimene liiga passiivne, et oma urust välja tulla ja koostööd teha?! (vanasti toimis, mäletan kartulivõtutalgud jms.)Smile

Hea mõte. Mul oleks vaja uut korstna pitsi, saunaahi oleks ka vaja välja vahetada, garaaži põrand ootab valamist ja mis kõige tähtsam - oleks vaja ehitada üks tasuta elektri allikas mis elamist elektriga varustaks. Alustada võib kuna iganes aga hea oleks kui juba enne munapühi.

Vanasti nimetati umbes taolisi tegevusi talguteks. Aga see oli vanasti.
Vasta
#3
Unustasid mainida, mida ise vastu pakud? wink
Vasta
#4
Mõte on hea - mitte eriti originaalne isegi lähiajast aga praeguses situatsioonis mõnevõrra raskesti teotatav. Leian, et peamiseks takistuseks on USALDUS. Vanasti tehti talgusi kogukonnas - (pea)kõik teadsid kõike - oli usaldus ja vajadusel kogukonna surve neile kes üritasid üllast üritust puhtaks omakasuks keerata. Hetkel selline kogukond puudub. Võimalik, et selline talguvärk aitab selle taastamisele isegi kaasa. Olen kuulnud, et siin-seal maa piirkondades olla seda tehtud - just kogukonna piires. Ka linnades - näitena see "Teeme ära" mis tegelikult oli osaliselt suur läbikukkumine. Seletan miks - vähemalt eelmise sügise seisuga oli siin ja seal veel selle kampaania prügi hunnikutes ja ka laiali juba jälle valgumas. See näitab, et asja ei mõeldud korralikult läbi ja tehti seda mingi omakasupüüdlikul eesmärgil. Idee välja käijatel võis tõesti kõik hästi olla mõeldud aga nagu tihti see läheb - ei suudeta paika panna lokaalse ja globaalse (noh - antud juhul siis Eesti piires) kampaania vahet. Igaüks oma nurgas kõll koristab aga mis saab edasi? Oleks tulnud siis orgunnida ka ära vedu - see aga jäeti - kelle õlgadele? Õigus - sisuliselt mitte kellegi õlgadele. Kui see selgus oleks pidanud kohe tegema uue kampaania - prügi lõplik ära vedu ja siis kampaania ka Riigikokku, et seda teemat natuke parandada - näiteks prügistamise eest trahvid kobedamaks ja mõnest teisest kohast jälle lihtsamaks. Peale seda olid siin seal lehes kirjas samad asjad - miks tegemata jäid ma ei tea - sai vist aur otsa.

Aga sulle Tulnukinimene jõudu - idee on väärikas. Hakka pihta - see võib olla algatuseks tervele hulgale tugevatele sõprus sidemetele. Kui ma nüüd õieti mäletan siis seda teemat on ka mingi koduleht ajanud, et vahetame teenust - mina sulle putru keedan sinu minu nõud ära pesed või midagi sinna kanti. Leia ülesse - kui see veel alles ja liitu. Meri algab ka tilkadest Smile
Vasta
#5
(27-03-2013, 15:02 )Tulnukinimene Kirjutas: Unustasid mainida, mida ise vastu pakud? wink

Ma võin tulla ja olla eeskujuks. Kas see sobib?

Üldiselt tahtsin midagi taolist ka ise lisada nagu exubitoris aga pole enam mõtet. Ütles kõik ära.
Vasta
#6
Aitäh Excubitoris.
Mõnes mõttes see idee peaks praegusel ajal toimima. Raha on kõigil vähe, oma tööga ei saa kuskil maksta. Näiteks tahad minna turismitalusse, seal peab maksma. Kuid selle idee puhul, töötad ühe päeva, saad teise päeva tasuta puhata. Või (muutun jälle isklikuks) mul siin väekohas on selline energia, mis muudab inimese auravälja, tahan loota, et ka olemust, mis saavutatakse kristalliteraapias 5 seansiga, mul lihtsalt istudes teatud kohas 10 minutiga. Kui inimesel pole raha nö. puhastusteraapia jaoks, saab sama tulemuse töö eest. Eelmisel suvel elas meil üks naine kolm nädalat, vastutasuks ladus puid. Kui ma seeni kasvatasin, sai vahetatud neid kartuli, mee ja muu vastu.(kuna siin ka portaal siis sai kõrgematega jutule) Nii et igaüks võiks pea tööle panna ja mõelda mida temal oleks pakkuda ja mida soovib vastu saada. Kõik ei pea olema rahapõhine. Vb. on siin foorumis töötu korstnapitsi laduja, kellele pakutavad tingimused sobivad. Ma ise läheks küll kuhugi lähedale näiteks puid laduma ja pärast laome koos minu puud! Smile
(27-03-2013, 15:57 )Faraday Kirjutas: Ma võin tulla ja olla eeskujuks. Kas see sobib?
Millega eeskujuks, nahhaalsusega, matslikkusega?
vaevalt, et kellegile selline diil sobib Bleh
Vasta
#7
(27-03-2013, 16:08 )Tulnukinimene Kirjutas: Millega eeskujuks, nahhaalsusega, matslikkusega?
vaevalt, et kellegile selline diil sobib Bleh

Vastavalt soovile muidugi. Pidasin silmas töö tegemist.
Vasta
#8
[quote='Tulnukinimene' pid='177294' dateline='1364393319']
Aitäh Excubitoris.
Mõnes mõttes see idee peaks praegusel ajal toimima. Raha on kõigil vähe, oma tööga ei saa kuskil maksta. Näiteks tahad minna turismitalusse, seal peab maksma. Kuid selle idee puhul, töötad ühe päeva, saad teise päeva tasuta puhata. Või (muutun jälle isklikuks) mul siin väekohas on selline energia, mis muudab inimese auravälja, tahan loota, et ka olemust, mis saavutatakse kristalliteraapias 5 seansiga, mul lihtsalt istudes teatud kohas 10 minutiga. Kui inimesel pole raha nö. puhastusteraapia jaoks, saab sama tulemuse töö eest. Eelmisel suvel elas meil üks naine kolm nädalat, vastutasuks ladus puid. Kui ma seeni kasvatasin, sai vahetatud neid kartuli, mee ja muu vastu.(kuna siin ka portaal siis sai kõrgematega jutule) Nii et igaüks võiks pea tööle panna ja mõelda mida temal oleks pakkuda ja mida soovib vastu saada. Kõik ei pea olema rahapõhine. Vb. on siin foorumis töötu korstnapitsi laduja, kellele pakutavad tingimused sobivad. Ma ise läheks küll kuhugi lähedale näiteks puid laduma ja pärast laome koos minu puud! Smile

Mul on plaanis hakata korstnapitsi laduma suvel. Oleks igati tore kui saaks ennem kuskil mujal katsetada. Pakutud tingimused üldiselt sobivad.

Vasta
#9
(28-03-2013, 21:54 )schleuninger Kirjutas: Mul on plaanis hakata korstnapitsi laduma suvel. Oleks igati tore kui saaks ennem kuskil mujal katsetada. Pakutud tingimused üldiselt sobivad.
Tore, loodan, et Faraday võtab ühendust! Smile
Leidsin, ELF korraldab talguid:
http://www.talgud.ee/

Miks siis ei võiks midagi sarnast ka foorumlaste vahel toimuda. Pakun välja: Võilillemee keetmise talgud, nädalavahetus mai kuus, osalejaid 5-7, toitlustus - kas võtame ise kaasa ja valmistame kohapeal, või tellime koka, kes tegeleb sellega, selle variandi puhul tuleb kokk tasustada. Ööbimine telgis või majas oma varustusega. Liitri, kilo valminud mett saab osaleja kaasa.
Registreerumine on alanud! Smile
Vasta
#10
Kogukond ei pea tekkima ainult asukohapõhiselt nagu Excu väitis, see võib tekkida ka ideepõhiselt ja selle foorumiruumi piires juba ongi tekkinud.
Vaja on lihtsalt head organisaatorit ning teiste head tahet
Vasta
#11
Omast arust nagu ei väitnud, et AINULT asukoha põhiselt.
Pealegi - tänapäeval on see asukoht nii kui nii laialivalguv.
Autod, rongid jne laiendavalt tunduvalt asukoha piire.

*

Siin mulle meenus USA kogemus. Seal on selline ühistegemine
päris hästi "moes". Midagi sisulist küll ei tehta - pean silmas
nagu tööd või midagi sellist aga sellised "kvartali peod" on seal
vägagi moes - kutsutakse "block party". Õnnestus seal paaril
korral näha pidu mis vaata, et andis meil siin tuntud tivolitelegi
silmad ette ja taha ära. Üldjuhul on nad seal aga siiski päris
tagasihoidlikud aga omapärased. Üldiselt on nad suht kinnised.
Et ainult need osalevad kes antud kvartalis või selle naabruses
elavad. Üldjuhul erilisi takistusi teistele ei tehta aga nohh - kui
ikka on neegrite kvartal siis valgel sinna suurt asja pole. Tavaliselt
pannakse isegi Politsei abil tänavad kinni ja päris tubli üritus.

Õnnestus näha ja olla ka amishite üritusel Pennsylvanias. Ühel
ülemusel on sugulased seal. Ta ise ka amish aga selline vabameelne.
Tema esivanem oli täis amish aga tema sündis ja kasvas DC-s.
Täitsa lahe oli - nädalavahetus seal - laupäeval terve päev tööd
ja pühapäeval tagasi. Tööks oli uue karjakopli piiramine - puuriti
auke - käsitsi loomulikult - selline Arcimedese kruvi taoline vidin.
Siis saeti talasi ja veeti traati jne. Tsikid olid ka armsad seal Smile
Vasta
#12
Uus kevad käes! Eelmisel aastal asjast asja ei saanud, proovime sel aastal uuesti! Kas foorumis leidub inimest kes on kämpingu-tüüpi aiamaja teinud? Soovin talgude korras paar sellist teha, et inimesed saaksid väekohas ööbida, või ka lihtsalt kalastada.
Kui talgude-grupi kokku saab, siis minu poolt supp, saun, lõkkeõhtu koos mõne huvitava külalisega, öömaja.
Vasta
#13
Tere, uued näod.

Mina omaltpoolt oleksin usin tööline "millegi tegemisel".(puude ladumine, ehitusprahikoristamine, millegi vedamine,korjamine...hkm, mis iganes tarvis)

Praktiliselt see, mida vastu otsin on tallinnlasele transport väikse kaubikuga kusagile Kloogale, Keila-Joale jne, seoses eksperimentaalmuusika üritustega.
Ühesõnaga, et visata kaubikusse kontrabass, tehniline kola, ning mis iganes sinna veel võib mahtudaSmile
Vasta
#14
9. mail toimub Raplamaal Purkus organite auradiagnostika biopulsariga.
Vajalik eelregistreerimine:
Telefon: 486 3223
E-mail: rael.padjus@gmail.com


Tsitaat:Biopulsar on ohutu, kuid äärmiselt täpne. Tegemist on kaasaegse akupunktuurdiagnostika aparaadiga, mis võtab organismist infot käelabal asuvate akupunktuuri punktide kaudu. Tulemuseks on info arvuti ekraanil tabeli ja aurapildina, mille põhjal näeme, kuidas meie üks või teine organ oma tööga hakkama saab.

Kõik soovijad saavad selle ülevaate oma organite tööst tabeli ja aurapildina ka e-posti aadressile.

Hind 10 eurot.

Ühe inimese jaoks tuleb arvestada ca 30 minutit diagnostikaks ja konsultatsiooniks.


Annan siit- kaudu ka teada, on veel mõni pärastlõunane vaba aeg!
Vasta
#15
Purkus kus?
Vasta
#16
(06-05-2014, 06:40 )excubitoris Kirjutas: Purkus kus?
Raamatukogu-lasteaia hoones, teisel korrusel, seal üks vaba tuba, endine klassiruum.
Vasta
#17
(06-05-2014, 06:44 )Tulnukinimene Kirjutas:
(06-05-2014, 06:40 )excubitoris Kirjutas: Purkus kus?
Raamatukogu-lasteaia hoones, teisel korrusel, seal üks vaba tuba, endine klassiruum.

Selge tänan.
Vasta
#18
Selle suve ühistegemised minu juures Valgussaarel (Raplamaa):
Välikamina remont-talgud.
Roosimoosi töötuba-laager.(kaks nädalavahetust kui roose jätkub)
13-14 juuni, 20-21 juuni, 27-28 juuni
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat