Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mariaani süvik ja mõistatused ookeanist
#1
Pool tundi otsisin kuhu seda pildi seeriat paigutada ja lõpuks otsustasin siis siia panna.
Ühest küljest oleks kõik nagu OK - sügavaim koht maailmameres ehk Mariaani süvik. Pildiseeria räägib sellest. kudias seda
tehti ning näitab ka mõningaid pilte sellest mida ja keda sealt leiti. Siis hakkas asi minema "paraks". Kui batüskaaf oli pea
põhjas hakkas alt kostma saagimist ja viilimist. Kohe tõsteti jubin ülesse. Terastrossil mis võimaldas selle massina tagasi
ülesse sikutada avastati aga viilimise-saagimise jälgi. Tross oli peaaegu poolenisti läbi SAETUD. Kes seda sellises sügavikus
teha võiks on vist siiani saladus. Nüüd aga pildid; http://fishki.net/comment.php?id=65132



Kuna teema on tõusnud uuesti päevakorda siis lisaks ehk natuke ka üldisemat infot Mariana sügaviku kohta.

Mariana Trench - Wikipedia, the free encyclopedia
Mariaani süvik - Vikipeedia, vaba entsüklopeedia
The Mariana Trench (inglise keelne aga põhjalik)
Long Way Down: Mariana Trench - YouTube - ülevaatlik lühivideo Cameroni sukeldumisest
How the Mariana Trench Became Earth's Deepest Point
The Quackers and the Bloop | Haunting Europe - veel helidest ookeanis
Quackers, The Military Evidence - YouTube - vene keelne video helidest.



Natuke veel helidest - sügavalt ja kõrgelt kuni sinu soolestikuni wink
10 Unexplained Sounds » Page 2 of 2
10 Unexplained Sounds
Vasta
#2
Väga huvitav juhtum ja link. Eriti huvitavaks teeb selle see, et batüskaaf Trieste sukeldus iseseisvalt. Trieste eelkäiate - batüsfääride põhja laskmiseks kasutati küll trosse aga 20cm oleks vist veidi liialdatud mõõt. Pigem 20mm.Sukeldumiseks vajaliku ballasti moodustas elektromagnetite abil kinnitatud raud, mis voolu katkemisel oleks eemaldunud ja Trieste oleks automaatselt pinnale kerkinud. Äpardusi muidugi juhtus. Üks pleksiklaasist välimine illuminaator mõranes suure surve all. Kuivõrd sisemine jäi terveks siis lõppes see õnnetus valututult.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bathyscaphe_Trieste


[Muudetud: 2-18-2010 mulk2003]
Vasta
#3
Huvitavad pildid ja huvitav jah see sügavik!
Ilmselt satuti "veeelanike" lähedusse - nii nagu Zedi mitmes loos on satutud! Eriti koobaste ja maa-aluste tunnelite uurimisel.
Küllap need USO-dega (identifitseerimata vee aluste objektidega) ringi tiirutavad "sellid" otsustaid trossid läbi saagida! Huvitav, kas sealkandis on USO-sid tihti nähtud?

Eesti keeles ka wiki artikkel olemas Mariaani süviku kohta:
http://et.wikipedia.org/wiki/Mariaani_s%C3%BCvik

Siin üks eelmise aasta 17. juuli jutt, mis tuli välja sõnaga Mariana ja kus öeldakse, et UFO-d armastavad vett:

http://perpustakaan.blogspot.com/2009/07...found.html

Four days object maneuvered within a vast area and four days of ships and aircraft in the U.S. Navy took its signals, watching him. (Or, conversely, he was watching them?) Ho and it's not all. According to the reports gidroakkustikov, the object plunged to the depths of 20,000 feet within minutes. In other words, he maneuvered in the vertical and horizontal planes as it can not do any modern diving vessel built by man. Do not mention the fact that the limit of diving for the modern submarine does not exceed 6000 feet.Even bathyscaphe «Trieste», built specifically for ultra-deep diving, where the famous oceanographer Jacques Piccard in 1960 made a record dive in the Mariana Trench at a depth of about 35,800 feet, not to be destroyed at a cost of 4.5 hours of immersion. And this unknown object maneuvered almost from the surface to a depth of 20,000 feet in minutes! «In other words, - wrote Sanderson - a mysterious object must literally belong to another world».
Kas keegi tõlgiks ära?

Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas mulk2003
Batüsfääride põhja laskmiseks kasutati küll trosse aga 20cm oleks vist veidi liialdatud mõõt. Pigem 20mm.

Tekkis sportlik huvi nende trosside vastu. Olen käinud Norras ühes nn õlimuuseumis, kus väljas sisuliselt kogu naftaammutamise ajalugu. Igasugu kraami on seal näha, muuhulgas ka trossindus, millele aga ei osanud sellise pilguga vaadata. Kuid fakt on et jh, 20 cm on liig, sellise läbimõõduga on küll igasugu voolikud, mis sisaldavad kaableid jms kraami, kuid punutud trossid jäävad 2 cm läbimõõdu juurde. Batüskaaf on ikka pisike junn võrreldes nende massidega, mis offshore äris mere alla liiguvad, iga aastaga üha sügavamale. Mul on klient, kes taob vaiu (terastorud) isegi 3000m sügavusele merepõhja (Menck Gmbh). Trossisüsteemist annab aimu pilt.



[Muudetud: 2-18-2010 T11ger]
Vasta
#5
On teada, et eelmisel aastal (2012) sukeldus Mariaani süvikusse James Cameron eesmärgiga teha 3D film sealsest elustikust. Põhja laskus ta ainukesena, sest sukeldumisvahend mahutas vaid ühe inimese. Hakkasin selle sukeldumise kohta infot otsima ja ainus, mis ma leidsin oli kogu saatemeeskonna (teadlased, meditsiinipersonal jne.) vaikimisnõue ja absoluutne salastatus.
Kas kellegil on aimu, mis seal siis leiti või mida otsiti?
Leidsin muu hulgas sellise venelaste dokumentaali: http://www.youtube.com/watch?v=JVTPhdssoBk
Ainus, mis filmi juures hirmsasti häirib, on pidev jahumine evolutsioonist ja mutatsioonidest, kuigi suht selge on see, et mingit darvinistlikku evolutsiooni pole kunagi olemaski olnud.
Vasta
#6
(04-03-2013, 17:28 )Matrix Kirjutas: On teada, et eelmisel aastal (2012) sukeldus Mariaani süvikusse James Cameron eesmärgiga teha 3D film sealsest elustikust. Põhja laskus ta ainukesena, sest sukeldumisvahend mahutas vaid ühe inimese. Hakkasin selle sukeldumise kohta infot otsima ja ainus, mis ma leidsin oli kogu saatemeeskonna (teadlased, meditsiinipersonal jne.) vaikimisnõue ja absoluutne salastatus.
Kas kellegil on aimu, mis seal siis leiti või mida otsiti?
Leidsin muu hulgas sellise venelaste dokumentaali: http://www.youtube.com/watch?v=JVTPhdssoBk
Ainus, mis filmi juures hirmsasti häirib, on pidev jahumine evolutsioonist ja mutatsioonidest, kuigi suht selge on see, et mingit darvinistlikku evolutsiooni pole kunagi olemaski olnud.
Tundub põnev teema olevat! Kas selle kohta ka mingit inglisekeelset infot leidub?
Vasta
#7
(04-03-2013, 21:08 )Balzzar Kirjutas: Tundub põnev teema olevat! Kas selle kohta ka mingit inglisekeelset infot leidub?
Vaatasin et Google otsinguga
james cameron mariana trench
tuleb ja hargneb lugemist justkui mitmeks päevaks...
Siin näiteks vihje mingile salapärasele uksele või sissepääsule...
http://www.gizmodo.co.uk/2012/04/so-that...rench-for/

Vasta
#8
(04-03-2013, 23:36 )Tehnoloog Kirjutas: Vaatasin et Google otsinguga
james cameron mariana trench
tuleb ja hargneb lugemist justkui mitmeks päevaks...

Mariana Trench ja Cameron annab Google'i kaudu vaid tavapärast uudismula sellest, et sukeldus, oli kolmas mees nii sügaval ja 50 aastat pole käidud jne. Üldine udujutt

Miskit on selles kõiges pehmelt öeldes omapärane kui arvestada, kes see Cameron oma taustalt on - väga kõrge pühitsusastme vabamüürlane.
http://www.whale.to/b/cameron5.html
Sellise tasemega mees ei lähe sellisesse kohta otsima molluskeid ja helenduvaid angerjaid, et neid NG kaudu inimestele näidata.

Mis seal süvikus ikkagi olla võiks? Midagi sellist, mis illuminaatidele huvi pakub?
Vasta
#9
Meet the Bloop, the mysterious sound from the bottom of the Pacific Ocean
Vihjeks - samalaadsete häältega "võitlesid" juba N.Liidu allveelaevanikud aga sotti ei saanud.
Vasta
#10
Тайны океанских глубин (6 фото) - Fishki.Net | Фишкина картинка
Üks venku pani siis kokku pisikese ülevaate vetevalla mõistatustest. Juures ka pildid ja väikene jutt. Kuna moodsam põlvkond suurt venekeelega hakkama ei saa siis teen ka väikese kokkuvõtte - pildid vaadake ise üle ja ühe juhtumi kohta on meil siin terve teema olemas.

1. Hiiglaslik kivimimoodustis Galilea meres mis avatsati 2003 aastal. Tegu on 9m sügavuses oleva kiviringiga mis on nii 2x suurem kui Stonehenge. Tegu on basalt kivist kogutud koonilise kuhjaga - kes, miks ja millal on jäänud saladuseks.

2. Mustad rõngad veel all Florida ja Belize vahel. Leitud Gogole Earth abil. Jällegi - keegi ei tea midagi, kuid sukeldujad on kinnitanud, et ringid on ehtsad - mitte "lokaatorite jäljed" nagu ühe teise objekti kohta öeldi mis siia pole sattunud.

3. Kanadast leiti McDonaldi järvest siledal kiviplaadil ja 7 pesapalli suurusel kivil istuv kuni 453 kg kaaluv kivikolakas. Algusl arvati, et kivi korjas ise omale 7 pisikest kivi alla, kuid hiljem olla teadlased seisukohta muutnud.

4. Balti mere UFO ehk USO merepõhjas | para-web.org

5. Baikali järve saladus. Baikali järve on ka siin foorumis aegajalt mainitud, kuid sellest juhtumist vist mitte. Ühel venelaste poolt tehtud satelliidi pildilt leiti imelikud rõngad ja mitmes kohas. Mis need olid ei teata. Arvati, et soojad tõusvad veed - järv on nii ümmarguselt 1,5km sügav nii, et mine sa tea kes või mis seal sooja vett toodab.
Vasta
#11
Võtan selle teema veel üles, kuna viimases "National Geographic" - us (eestikeelses) on ilmunud pikem artikkel Yames Cameroni sukeldumisest Mariaani süvikusse.
Üks link on siin - http://deepseachallenge.com/
ja teine - http://www.national-geographic.ee/ee/mag...allapoole/
109 sentimeetrise läbimõõduga teraskera mille seinapaksus oli 6,35 cm. oli siis piloodikabiiniks.
See oli täiesti eraprojekt, mida ei toetatud valitsuste poolt.
Süvikus lakkasid mõne aja pärast töötamast robotkäed ja tõukurmootorid. Mingid proovid õnnestus siiski pinnale toimetada.
Kahtlen väga nendes kuulujuttudes - mingist uksest jne.
Samuti - mis osa võis mängida vabamüürlus, kui see oli olemas.
See teema on ilmselt üle müstifitseeritud.
Vasta
#12
Ei oska seda maailmaime mujale panna, kui siia teemasse, kuna see käsitleb ookeani mõistatusi.

Uudis järgmine:
300 meetrit läbimõõt, sügavust 124 meetrit, Kesk-Ameerikas asuva väikeriigi Belize'i rannikul on selline tõeline looduseime, tekkinud tohutu karstiauguna ligemale 65 000 aastat tagasi, hiljem aga ookeanipinna tõusu tõttu vett täis läinud.

Turiste, sukeldujaid ja teadlasi on see auk juba aastaid ligi tõmmanud, kuna selle ebatavalisel moel tekkinud pinnamoodustise põhjas elab täiesti isemoodi kooslus, taimedest, kaladest ja korallidest.

Auk on tekkinud nähtavasti neljas järgus, 153 000, 66 000, 60 000 ja 15 000 aastat tagasi, mil see ala oli veel kuival pinnal (merepind võis olla pragusest isegi 150 meetrit madalamal), kuid siis on ta ookeanipinna tõusu tõttu jäänud vee alla.

Allveeuurimise pioneer Jacques-Yves Cousteau tegi august maailmakuulsa oma 1971. aasta dokumetaalfilmiga, kui ta oma uurimisleavaga Calypso selle augu sügavusi käis uurimas.

Nime Great Blue Hole (Suur Sinine Auk) andis sellele aga alles reisikirjanik Ned Middleton 1988. aastal. Asub ta 70 kilomeetri kaugusel rannikust, ning tänaseks on ta kohaliku kaitsealana ka UNESCO maailmapärandi nimekirja võetud.

Tänaseks on see Discovery Channeli poolt üheks kümnest maailma imelisematest paikadest nimetatud Suur Sinine Auk ka UNESCO maailmapärandi nimekirjas.

Allikas: http://forte.delfi.ee/news/maa/suur-sini...d=66444840

Lisatud ka video.

Vasta
#13
10.märtsi uudis:

Mariaani süvik: Isegi maailma sügavaimas kohas ei saa vaikust nautida

2015. aasta juulis seirasid USA riikliku ookeani- ja atmosfääriseire ameti NOAA uurijad koostöös Oregoni ülikooli ning USA merepiirivalve ja -päästeametiga (ingl United States Coast Guard) kolm nädalat järjest keskkonnahelisid Mariaani süvikus, mis kujutab endast teadupärast sügavaimat punkti maailmamere põhjas u 11 kilomeetri sügavuses, vahendab Red Orbit.

Projekti eesmärgiks oli välja selgitada piirkonnas valitseva keskkonnamüra lähtenivoo, kuna teadlased pole kindlad, kuidas inimeste tekitatud helid, mille tugevus on viimastel kümnenditel ühtlaselt kasvanud, võivad mõjutada mereloomi nagu vaalad, delfiinid ja mõned kalad, kes kasutavad heli suhtlemiseks, navigeerimiseks ja toidu hankimiseks.

Heliuuringu tulemused olid üsna üllatavad.

"Võiks arvata, et ookeani sügavaim punkt on ka üks vaiksemaid piirkondi planeedil Maa," osutas NOAA uurija, projekti juhtinud teadlane Robert Dziak. "Ometi on müra seal peaaegu lakkamatu. Salvestatud keskkonnamüras annavad tooni lähemal ja kaugemal aset leidvad maavärinad, kiusvaalade huiked ning üks neljanda kategooria taifuun, mis juhtus samal ajal merepinnal möllama."

http://forte.delfi.ee/news/maa/mariaani-...d=73901961
Vasta
#14
Alles tehti suht huvitav avastus Kariibi mere kohta kosmosest sateliidilt. Võibolla avastavad midagi veel kuna kõrval on Bermuda kolmnurk.
https://www.youtube.com/watch?v=ztSPTdDqACU
Vasta
#15
Ebaharilik metalne hääl maailmamere sügavaimast paigast - selle tekitaja on nüüd teada.

Pärast kuudepikkusi spekulatsioone on teadlased nüüd üpris kindlad, et tegu on ühe senikuulmatut tüüpi vaalakutsungiga, mille autoriks on üks kiusvaalalistest. Kiusvaalalisi on kokku 14 liiki, nende seas näiteks ka sinivaal ja küürvaal. Kiusvaalalisi eristab teistest vaalalistest see, et neil pole hambaid. Selle asemel on neil kiusaparaat, millega nad mereveest toitu välja sõeluvad.

"See kutse on väga eriline," ütleb Sharon Nieukirk Oregoni ülikoolist. "Madalsageduslik oigamine on vaalade vahelises suhtluses üsna tavaline, ent see plõnksuv heli on midagi unikaalset. Me ei kuule just kuigi tihti palju uusi kiusvaalakutsungeid."

Uuring ilmus ajakirjas The Journal of the Acoustical Society of America.
http://forte.delfi.ee/news/maa/ebaharili...d=76649862
Vasta
#16
(22-12-2016, 14:03 )Nofretete Kirjutas: Ebaharilik metalne hääl maailmamere sügavaimast paigast - selle tekitaja on nüüd teada.

Pärast kuudepikkusi spekulatsioone on teadlased nüüd üpris kindlad, et tegu on ühe senikuulmatut tüüpi vaalakutsungiga, mille autoriks on üks kiusvaalalistest.
......
Kahtlane. Kuidas saab vaalaline heli tekitajaks olla kui ta on imetaja (hingamiseks peab pinnale tõusma) ja suudab sukelduda kõigest kuni 500 meetri sügavusele?
Helid tulevad ju pea kümne kilomeetri sügavuselt. Nii sügavale ei suuda teadaolevalt mitte üks imetaja laskuda.
Vasta
#17
Uurisin kiusvaalalisi. Näiteks sinivaal on samuti kiusvaalaline ja suurim kunagi Maal elanud imetaja.
On 33 meetrit pikk ja kaalub kuni 150 tonni.
Tal ei ole hambaid, vaala suus on kiused nagu omamoodi lamellkardin.
Päeval toitub ta rohkem kui saja meetri sügavusel, öösiti veepinnal.
Häälitsused: Kaeblikud, madalad, sagedus l20 Hz. Saaki jahtides läbilõikavad viled ja piuksatused.

http://www.miksike.ee/documents/main/ref...nivaal.htm

Vasta
#18
Nokisvaallased sukelduvad siiski kuni 3000 meetri sügavusele. Kahe hingamise vaheaeg vüib samas ulatuda ligi 130 minutini. Ka on kašelottide sukeldumissügavus uuringute põhjal ulatumas üle 2000 meetri.
Vasta
#19
Ja lisaks sellele levib vaala hääl väga-väga kaugele. http://forte.delfi.ee/news/teadus/maailm...d=65056216
"Vaala hääl levib vees erakordselt kaugele jõudes hõlpsalt ühelt pooluselt teisele ja see teeb tema piisavalt täpse asukoha määramise keeruliseks. "
Vasta
#20
Sukeldu sügavaimasse ookeani põhja:
keri lehte allapoole

https://neal.fun/deep-sea/?fbclid=IwAR2u...t4gyG3NLvU

Raske tegelikult ette kujutada, et meie oma maakera peal on kohti, mis on inimesele raskemini ligipääsetavad kui Kuu. Ja ometigi seal on elu!
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat