Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis juhtub hingega enesetapu tagajärjel?
#26
Kas te olete sensitiivide juures käinud? On teid tagasi kutsutud? Kas te teate miks nad niiviisi talitavad? Selgitus on lihtne. Energeetilise keha muutused toimuvad palju kiiremini, kui materiaalse keha omad. Olete kuulnud sensitiivide poolt öeldud lauset. Ma ei saa rohkem teha, materiaalne keha ei jõua järele. Konks ongi selles. Energeetiline keha sureb, aga materiaalne keha veel elab. See sarvik ei ava ühtegi ust, kust hing välja saaks. Nii ongi , hing kaotab selle nelja päeva jooksul oma mälud. Aga kust siis lugeda, mida ta on teinud? Ise ta ei oska ju selgitusi anda. Kui 40 päeva jooksul ta kätte saadakse, siis on võimalik teda siit ära viia. Mida aeg edasi seda raskemaks tema kinnipüüdmine osutub. Kas te mäletate Jaapani tsunaami katastrohvi? Mäletate, ufot mis liikus selle katastrohvi kohal? Need olid hingede maa töölised kes püüdsid surnuid hingi. Nii et unustatud pole keegi. Ka vägivallatseja saab karistada. See toimub kohe peale tema surma. Ta peab oma ohvrile kaks korda rohkem tagasi andma kui on sooritatud teo suurus. Vägivallatseja eluraamatus on kõik see kirjas, peita pole seda võimalik. Tema sünnib uuesti debiilikuna.
Vasta
#27
(03-02-2013, 00:05 )kalldunn Kirjutas: Kui 40 päeva jooksul ta kätte saadakse, siis on võimalik teda siit ära viia. Mida aeg edasi seda raskemaks tema kinnipüüdmine osutub. Kas te mäletate Jaapani tsunaami katastrohvi? Mäletate, ufot mis liikus selle katastrohvi kohal? Need olid hingede maa töölised kes püüdsid surnuid hingi. Nii et unustatud pole keegi. Ka vägivallatseja saab karistada. See toimub kohe peale tema surma. Ta peab oma ohvrile kaks korda rohkem tagasi andma kui on sooritatud teo suurus. Vägivallatseja eluraamatus on kõik see kirjas, peita pole seda võimalik. Tema sünnib uuesti debiilikuna.

Selge selge, sajandeid arenenud ( vähemati mõned nii kõnelevad) ja nii "äraarenenud", et ikka vaja püüda kuid looma hingedemaa tööliste poolt, vaat see on alles areng. Shock
Ja vägivallatseja saab karistada, muidugi Shock...esmalt loovad ise sellise keskkonna kus valitsevad vägivallatsejad ja teisiti ei saagi praktiliselt olla, teadmised salastame, kustutame ja siis asume karistama...suurepärane.
Kusagil eluraamatus on kõik kirjas, mida siis keegi kusagil loeb...aga mida tema sealt loeb seda tema ( lugeja) ise ka teab, arenejal ei ole sellega asja ja areneja ainus ülesanne on lõpmatuseni nii "äraareneda", et tulemuseks ikka oleks null ehk loll.

Ma ei taha ei kaks ega kolm korda ei oma ohvrilt ega piinajalt midagi saada, kus krt mu õpitud teadmised, areng jne on? Selline jagamine ei ole mingi areng. Illusioon arenemisest, põhiline on küsimusi mitte esitada.


(06-03-2012, 10:31 )tapsix Kirjutas: Lendad siis hõbeniiti mööda tunnelisse, kus siis format-setup(eelmise elu kustutamine ja sobiva programmi salvestamine). Järgneb siis komisjoni ette tulemine, kes kõik (soovivad Sulle ainult head) lahkavad Sinu nn. eelmist elu(siis seda mis kõvakettale laaditi) ja soovitavad soojalt ja südamlikult järgmisi stsenaariume edasiseks kehastumiseks(sellest siis ka mõnede kogemused õppetundide paljudest kordamistest). Hüpnoosiga saab sisendada mida iganes, kui valdad tehnikat ja seda süsteemihaldajad oskavad perfektselt. Niisiis oled kõigega nõus nagu "hiiu neiu" ja kappad läbi järgmise elu kaasas hüpnoosi võtmed ehk koodid, millega saab Sind suunata sinna kuhu vaja(näiteks valid usu või siis hakkad homoks jne.) Ka hõbeniit on hüpnoosiga paika pandud, kui järgmine kord tagasi lendad, siis ikka nööri mööda otse tunnelisse, kus ootab surakas kõrgepinget.....Kahjuks esineb ka inglite töös vigu ja mõni hakkab mõtlema ja mõtlebki ennast NIRVAANA-sse.

Päikest.
Võlts armastuse ja valgusega, mis laskub peale kui piinav õndsus, kaob mõtlemisvõime, lõdvestud (SAABUB nauding ja piiritu õnne jms hea tunne) millega koos saabub unustus, kustutatakse kõik teadmised ja kogu õpitu.


Vasta
#28
Saan teie nördimusest aru. Aga lubage esitada üks küsimus.
Kas teie teate mõnda inimest või asutust. Mõnda ülikooli, kus tegeldakse – hinge tasandi teadusliku uuringuga?
Mina ei tea.
Siin peab paika kõnekäänd; Inimene tegeleb, ükskõik millega, peaasi et mitte tegelda iseenesega:
Suuga teeme alati suure linna. Kätega, ei käo pesagi.
Aga Garneegi ütleb nii:
Õppimine ei tähenda teadmiste omandamist, vaid teadmiste rakendamist.
No miks siis ei tohi neid teadmisi rakendada?
Vasta
#29
(03-02-2013, 12:35 )kalldunn Kirjutas: Saan teie nördimusest aru. Aga lubage esitada üks küsimus.
Kas teie teate mõnda inimest või asutust. Mõnda ülikooli, kus tegeldakse – hinge tasandi teadusliku uuringuga?
Mina ei tea.
Siin peab paika kõnekäänd; Inimene tegeleb, ükskõik millega, peaasi et mitte tegelda iseenesega:
Suuga teeme alati suure linna. Kätega, ei käo pesagi.
Aga Garneegi ütleb nii:
Õppimine ei tähenda teadmiste omandamist, vaid teadmiste rakendamist.
No miks siis ei tohi neid teadmisi rakendada?

Just, sest on loodud keskkond, kus tegeldakse kõikvõimalikul moel inimese arengu takistamisega, mis siin arengust, isegi mõtlemisele ei jäeta enamikule aega, järjest suurenev surve labase olme saavutamiseks.
Ja mida siin ikka rakendad, kui puudub isegi teadmine, et on üldse olemas mingid teadmised. Ja nagu on öeldud " kui ma ei tea, et ma ei tean, siis ma ei teagi", mis siin veel siis rakendada on.
See arengu jutt on puhas illusioon.

Lugupidamisega
Vasta
#30
(01-02-2013, 18:47 )tapsix Kirjutas: Väga raske on tüüneks jääda, no täitsa püss kohe.

Kuidas Sa seletad jaapanlaste Seppukut, kui Sa nii tark oled.Shock

(01-02-2013, 21:14 )tapsix Kirjutas: Otsetee paradiisi:
[Pilt: peace-sign_suicide_bomber_belt.png]
Pole vähegi mõistlikku vastust saanud ja võtke kamikaze ka punti.wink

Vasta
#31
Tead mis, kamikaze. Ole pai ja ära topi neid usu poolt, aiupestud olevsi enam siia. Kunagi öeldi; usk on oopium rahvale. Nii ta on jah. Ka sina võiksid igaks juhuks kontrollida oma ajude olemasolu.
Mis aga puutub hinge tasandi teadmistesse, siis otsige üles juhend. See asub siin foorumis. Hakake sellega tegelema. Ütlen ausalt, pärast õnnestunud esimest seanssi, te ei saa enam pidama. Info vool on kolosaalne. On võimalik saada kõikkidele küsimustele vastused.
Üks nüans veel; mina olen SKEPTIK.


Vasta
#32
(03-02-2013, 15:08 )kalldunn Kirjutas: Tead mis, kamikaze. Ole pai ja ära topi neid usu poolt, aiupestud olevsi enam siia. Kunagi öeldi; usk on oopium rahvale. Nii ta on jah. Ka sina võiksid igaks juhuks kontrollida oma ajude olemasolu.
Mis aga puutub hinge tasandi teadmistesse, siis otsige üles juhend.
Üks nüans veel; mina olen SKEPTIK.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6813
Juhendi leiate siit.

Kuidas sa saad skeptikuna kirjeldada hinge tasandi teadmisi? Psühholoogia? See on ju puhas metafüüsika minu meelset, millest sa räägid. Üks asi on rääkida näiteks nirvanast kui meeleseisundist, teine asi on väita midagi ümbersünni kohta.
Mis asi see null energeetiline ruum üldse on? On see väide füüsika valdkonnast või hingelisest valdkonnast.

Vasta
#33
(03-02-2013, 13:44 )Eithea Kirjutas: Just, sest on loodud keskkond, kus tegeldakse kõikvõimalikul moel inimese arengu takistamisega, mis siin arengust, isegi mõtlemisele ei jäeta enamikule aega, järjest suurenev surve labase olme saavutamiseks.
Ja mida siin ikka rakendad, kui puudub isegi teadmine, et on üldse olemas mingid teadmised. Ja nagu on öeldud " kui ma ei tea, et ma ei tean, siis ma ei teagi", mis siin veel siis rakendada on.
See arengu jutt on puhas illusioon.

Lugupidamisega

Vb polegi indiviidi areng siinkohal liikumapanevaks jõuks alati? Kuna inimene on läbinisti ühiskondlik olend (minu eeldus praegu), siis kas ei või mitte ühiskondlik areng olla tõukajaks. Kui tänapäeval võib kurta, et labase olme saavutamine röövib suure osa ajast, siis kas pole me mitte praegu paremas seisus, kui kunagi varem?
On's kunagi inimestel olnud nii palju vaba aega? Paljudel inimestel muidugi pole ka praegu vaba aega, aga ega see kunagi teisiti polnud.

Teistpidi võiks muidugi öelda, et kui inimene on läbinisti ühiskondlik olend, siis ühiskondlik areng ongi tema individuaalne areng. Võtame või sellise asja nagu keel. Keel on ühiskondlik osa inimesest, indiviidil pole seda vaja. Kuna aga keel on mõtlemise tuumaks, me mõtleme keelelistes konstruktsioonides, siis on ka meie mõtlemise võime aluseks meie ühiskondlikkus. Indiviid vajab vaid võimet tunnetada ja tajuda. See oli vist Frege, kes ütles, et meie mõtted on avalikud. Mitte selles mõttes avalikud, et nad teistele nähtavad oleksid, vaid selles mõttes, et igat konkreetset mõtet on võimeline mõtlema ka teised inimesed. Inimesed, kes kasutavad samasuguste mõistetega keelt.
Me mõtleme keelega, aga kas me ka mitte ei taju keelega. Taju ja tunnetus ei vaja keelt, aga keel võib ju lihtsalt saada osaks tunnetusest. Ma arvan, et see ongi areng, mis võib olla tegelikuks tõukavaks jõuks. Inimese võime avardumine tajuda ja tunnetada maailma, mis saab võimalikuks läbi keeleliste mõistete omandamise. Müstikuid vist arvavad, et keelest saab ka mööda minna läbi oma sisemaailma avardamise, läbi mingi puhta tunnetuse, mis ei ole kirjeldatav mingisuguste mõistetega. Või siis on kirjeldatav, aga olemasolevad mõisted pole lihtsalt adekvaatsed. Viimase varjandiga olen ma ka täiesti nõus, meie keel ja mõisted pole adekvaatsed paljugi kirjeldamiseks. Läbi selle pole ka teadvus adekvaatne mõistma.
Mida see sisemaailma avardamine siis tähendab tegelikult, see tunnetus, mis pole mõistete puuduse tõttu edasi antav? See on ju tegelikult lihtsalt eraldumine ja kui see nauditav on, siis on see mõnes mõttes nagu vaimne onareerimine. Ilmselt nauditav, aga see ei ole kantud sihist, mille suunas me tegelikult areneme. Me ei arene selles suunas, et igaüks meist saavutaks mingi täiseti omaette mõistmise ümbritsevast, me areneme selles suunas, et saavutada ühine mõistmine.

(01-02-2013, 22:09 )Marina Kirjutas: Küsin veelkord, mis saab neist enesetapjate hingedest, kes ei soorita enesetappu mitte meeleheitest ega muu negatiivse tunde ajel, vaid juhituna kohalikust kombest, traditsioonist või veelgi enam - kujutledes end maailma päästjana?

Kalldunni juttu silmas pidades on nad lihtsalt samas seisus, mis õnnetuse läbi hukkunud?

Maiadel pidid enesetapjad muuseas otse kõige kõrgemasse taevasse saama. Või midagi sellist.

Eelneva mõttearenduse põhjal vastaksin ma sellele niioodi, et kui enesetapja lähtub ühiskondlikest tõekspidamistest, siis ei ole tema teos vägivalda ühiskonna suhtes. Kui võtta nüüd eelduseks, et meie elu edasi tõukavaks jõuks ongi inimese areng eelkõige läbi ühiskondliku arengu, siis võib tegu ju lugeda kooskõlas olevaks selle jõuga.

Mulle meenub väga häguselt vist mahajana budismi traditsioonist pärit olev mõte, et nirvana on saavutatav vaid siis, kui kõik teadlikud olendid selleks valmis on. Või sa oled vähemalt andnud endast kõik, et nad oleksid selleks valmis. Kedagi ei jäeta maha. See ei käi sa sulgud eraklasse ja mediteerid niikaua, kuni vabaned samsarast. Sa ei saa teisi nii lihtsalt hüljata. Eks seegi mõte ole kantud ideest, et isiklik areng teenib teisi ja teiste areng teenib isiklikku arengut.
Vasta
#34
(03-02-2013, 00:05 )kalldunn Kirjutas: Energeetiline keha sureb, aga materiaalne keha veel elab.
Väga huvitav arusaam asjast, aga siit saavadki alguse eksirännakud.
Tsitaat: See sarvik ei ava ühtegi ust, kust hing välja saaks.
Milline sarvik siis?
Tsitaat: Nii ongi , hing kaotab selle nelja päeva jooksul oma mälud. Aga kust siis lugeda, mida ta on teinud? Ise ta ei oska ju selgitusi anda. Kui 40 päeva jooksul ta kätte saadakse, siis on võimalik teda siit ära viia. Mida aeg edasi seda raskemaks tema kinnipüüdmine osutub.
See lõik iseloomustab kogu asja olemust - kinni püüda ja karistada, et enam kunagi nii ei teeks.
Tsitaat: Kas te mäletate Jaapani tsunaami katastrohvi? Mäletate, ufot mis liikus selle katastrohvi kohal? Need olid hingede maa töölised kes püüdsid surnuid hingi. Nii et unustatud pole keegi. Ka vägivallatseja saab karistada. See toimub kohe peale tema surma. Ta peab oma ohvrile kaks korda rohkem tagasi andma kui on sooritatud teo suurus. Vägivallatseja eluraamatus on kõik see kirjas, peita pole seda võimalik. Tema sünnib uuesti debiilikuna.
Jälle üks oletus, mida serveeritakse tõe pähe.

(03-02-2013, 15:08 )kalldunn Kirjutas: Tead mis, kamikaze. Ole pai ja ära topi neid usu poolt, aiupestud olevsi enam siia. Kunagi öeldi; usk on oopium rahvale. Nii ta on jah. Ka sina võiksid igaks juhuks kontrollida oma ajude olemasolu.
Mis aga puutub hinge tasandi teadmistesse, siis otsige üles juhend. See asub siin foorumis. Hakake sellega tegelema. Ütlen ausalt, pärast õnnestunud esimest seanssi, te ei saa enam pidama. Info vool on kolosaalne. On võimalik saada kõikkidele küsimustele vastused.
Üks nüans veel; mina olen SKEPTIK.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6813
Juhendi leiate siit.
Siin võib ainult kaasa tunda.
Vironshaman Kirjutas:23-09-2012 10:47
Postitus: #13
RE: Praktiline juhend. algajatele.„(Hüpnoos)“.
Veider jutt, kümme seanssi hüpnoosi ja kõva tegija valmis, teised näevad eluaeg vaeva, et kusagile jõuda. Midagi on viltu kuigi väga ründavad tekstid. Oleksin rohkem Celtigu arvamisega nõus. Pealegi teeb selliseid elementaarseid tähevigu mida ei saa nimetada klaverinäpukateks. Aga jah, hüpnoos pole mänguasi ja sealt puhtalt tagasitoomine on terve teadus.
Vene ajal olid need hüpnoositegelased KGB hoolsa järelvalve all koos kõigiga kes nendega lävisid.
Pikemalt ei peatuks, sest kõik on öeldud.
(04-02-2013, 04:03 )Lorenz Kirjutas: Mulle meenub väga häguselt vist mahajana budismi traditsioonist pärit olev mõte, et nirvana on saavutatav vaid siis, kui kõik teadlikud olendid selleks valmis on. Või sa oled vähemalt andnud endast kõik, et nad oleksid selleks valmis. Kedagi ei jäeta maha. See ei käi sa sulgud eraklasse ja mediteerid niikaua, kuni vabaned samsarast. Sa ei saa teisi nii lihtsalt hüljata. Eks seegi mõte ole kantud ideest, et isiklik areng teenib teisi ja teiste areng teenib isiklikku arengut.
Kunagi tegin kokkuvõtte BUDDHA õpetusest, mitte budismist nagu paljud eeldaksid.
Tsitaat: Too nõiaring on budismis tuntud kui SANSAARA - sünni ja surma ring(reinkarnatsioon), mida sunnib tagant KARMA - põhjuse ja tagajärje lõppematu ahel.
Kolmas Üllas Tõde sedastab , et kannatusi ja nurjumisi saab lõpetada. SANSAARA nõiaringi on võimalik ületada. Inimene on võimeline ennast vabastama KARMA ahelaist ja saavutama sellega täieliku vabanemise ehk NIRVAANA. Selles seisundis on alatiseks kadunud vale mõisted eraldi eksisteerivast minast ja kogu terviklik elu on saanud pidevaks aistinguks. NIRVAANA on samatähenduslik hindu filosoofia MOKšA`ga ja olles seisund väljaspool kõiki intellektuaalseid arusaamu, on seda võimatu kirjeldada. Jõudmine NIRVAANA`sse tähendab "virgumist" ehk Buddha seisundit.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...t=sansaara postitus 12.

Vasta
#35
(04-02-2013, 04:03 )Lorenz Kirjutas:
(03-02-2013, 13:44 )Eithea Kirjutas: Just, sest on loodud keskkond, kus tegeldakse kõikvõimalikul moel inimese arengu takistamisega, mis siin arengust, isegi mõtlemisele ei jäeta enamikule aega, järjest suurenev surve labase olme saavutamiseks.
Ja mida siin ikka rakendad, kui puudub isegi teadmine, et on üldse olemas mingid teadmised. Ja nagu on öeldud " kui ma ei tea, et ma ei tean, siis ma ei teagi", mis siin veel siis rakendada on.
See arengu jutt on puhas illusioon.

Lugupidamisega

Vb polegi indiviidi areng siinkohal liikumapanevaks jõuks alati? Kuna inimene on läbinisti ühiskondlik olend (minu eeldus praegu), siis kas ei või mitte ühiskondlik areng olla tõukajaks. Kui tänapäeval võib kurta, et labase olme saavutamine röövib suure osa ajast, siis kas pole me mitte praegu paremas seisus, kui kunagi varem?
On's kunagi inimestel olnud nii palju vaba aega? Paljudel inimestel muidugi pole ka praegu vaba aega, aga ega see kunagi teisiti polnud.

Teistpidi võiks muidugi öelda, et kui inimene on läbinisti ühiskondlik olend, siis ühiskondlik areng ongi tema individuaalne areng. Võtame või sellise asja nagu keel. Keel on ühiskondlik osa inimesest, indiviidil pole seda vaja. Kuna aga keel on mõtlemise tuumaks, me mõtleme keelelistes konstruktsioonides, siis on ka meie mõtlemise võime aluseks meie ühiskondlikkus. Indiviid vajab vaid võimet tunnetada ja tajuda. See oli vist Frege, kes ütles, et meie mõtted on avalikud. Mitte selles mõttes avalikud, et nad teistele nähtavad oleksid, vaid selles mõttes, et igat konkreetset mõtet on võimeline mõtlema ka teised inimesed. Inimesed, kes kasutavad samasuguste mõistetega keelt.
Me mõtleme keelega, aga kas me ka mitte ei taju keelega. Taju ja tunnetus ei vaja keelt, aga keel võib ju lihtsalt saada osaks tunnetusest. Ma arvan, et see ongi areng, mis võib olla tegelikuks tõukavaks jõuks. Inimese võime avardumine tajuda ja tunnetada maailma, mis saab võimalikuks läbi keeleliste mõistete omandamise. Müstikuid vist arvavad, et keelest saab ka mööda minna läbi oma sisemaailma avardamise, läbi mingi puhta tunnetuse, mis ei ole kirjeldatav mingisuguste mõistetega. Või siis on kirjeldatav, aga olemasolevad mõisted pole lihtsalt adekvaatsed. Viimase varjandiga olen ma ka täiesti nõus, meie keel ja mõisted pole adekvaatsed paljugi kirjeldamiseks. Läbi selle pole ka teadvus adekvaatne mõistma.
Mida see sisemaailma avardamine siis tähendab tegelikult, see tunnetus, mis pole mõistete puuduse tõttu edasi antav? See on ju tegelikult lihtsalt eraldumine ja kui see nauditav on, siis on see mõnes mõttes nagu vaimne onareerimine. Ilmselt nauditav, aga see ei ole kantud sihist, mille suunas me tegelikult areneme. Me ei arene selles suunas, et igaüks meist saavutaks mingi täiseti omaette mõistmise ümbritsevast, me areneme selles suunas, et saavutada ühine mõistmine.

Lugesin mina seda kenat juttu nii horisontaalis kui vertikaalis , üks tera oli:"...areneme selles suunas, et saavutada ühine mõistmine", hakka või arvama, et ka putukaühiskonnal on omad esindajad, kuigi peab nentima et see ühine mõistmine ei aita kohe kuidagi teispoolsuses, sumise koos kuidas tahad, minek toimub kõigil iseseisvalt. Tõsi, eluküünla kustutamiseks sellisest ühiskonnast abi saab, kuid oma mineku olemises on kõik üksi.

Lühidalt on areng keha (kõigi keha võimaluste oskuslik kasutamine) ja võimete areng ( s.h. annab täieliku teadlikkuse lahkumise momendil), milles sisaldub ka kõige mõistmine (mingit mõistmist ei ole, kui ei tea eelnevalt õpitut, keha ei arene koos võimetega ), kuid ühine mõistmine see on juba midagi teemasse "ühine aju", mis mind ei huvita.
Ümbritseva ühine mõistmine.
Kuid sinna me liigume, esmalt karpi, edasi eluasemeks kapp, , Galerii: kapselhotell Moskvas jne...

Lugupidamisega.
Vasta
#36
Putukaühiskonna ja ühise aju peale tekib küsimus, et kas inimkond on putukaühiskond või omab ühist aju? Sest seda ei vaidlusta vist keegi, et inimühiskond on edasi arenenud ja mina ütleks, et tänu omavahelisele koostööle ning üksikisiku panusele teiste heaks mitte tänu igaühe pingutusele ennast teistest sõltumatult ja enda huvides edasi arendada. Ja samuti nagu ühiskond ei välista omette ja enda huvides tegutsejaid ning areneb omasoodu edasi võib ka ülal midagi sellist toimuda.
Vasta
#37
(04-02-2013, 12:45 )kage Kirjutas: /-/ Sest seda ei vaidlusta vist keegi, et inimühiskond on edasi arenenud ja mina ütleks, et tänu omavahelisele koostööle ning üksikisiku panusele teiste heaks mitte tänu igaühe pingutusele ennast teistest sõltumatult ja enda huvides edasi arendada. Ja samuti nagu ühiskond ei välista omette ja enda huvides tegutsejaid ning areneb omasoodu edasi võib ka ülal midagi sellist toimuda.
Just nimelt tänu koostööle (tööle) toimub mingisuguse tehnilise ühiskonna areng (keha ja vaimu tuleb igal siiski ise enese jaoks arendada) , kuid ikkagi kõigepealt isend panustab iseendasse ja oma arengusse ja alles sealt edasi tuleb koos tegemine/koostöö, kus tegutsetakse koos mingi eesmärgi nimel ja vilju ehk tehtut kasutab kogu ühiskond, kuid lahkumise kontekstis ei oma koostöö mitte mingit tähtsust (vahest ainult massi hukkamised?), oma mineku olemises on kõik üksi. Ja see koostöö ehk töö labase olemise tagamiseks ei tohi võtta isendilt kogu tema individuaalseks arenguks vajaminevat energiat ja aega.
Ja kindlasti ei tähenda koostöö kõige ümbritseva ühest mõistmist, see oleks väga igav maailm. Honey bees close up tending a queen
Lugupidamisega
Vasta
#38
(04-02-2013, 13:52 )Eithea Kirjutas: kuid lahkumise kontekstis ei oma koostöö mitte mingit tähtsust (vahest ainult massi hukkamised?), oma mineku olemises on kõik üksi.
Ja taotluslikud massihukkumised. Sest vahel ikka juhtub, et see omab tähtsust kuna on ju ilus ja meeliülendav ning hingerahu pakkuv koos teistega ja kena rituaaliga jätta maha kogu maine vara ja minna sinna mille kohta suur juht ja õpetaja on ülistavat juttu rääkinud. Vahel küll leides, et viimane on maha jäänud vara haldama.
Vasta
#39
(04-02-2013, 14:09 )kage Kirjutas:
(04-02-2013, 13:52 )Eithea Kirjutas: kuid lahkumise kontekstis ei oma koostöö mitte mingit tähtsust (vahest ainult massi hukkamised?), oma mineku olemises on kõik üksi.
Ja taotluslikud massihukkumised. Sest vahel ikka juhtub, et see omab tähtsust kuna on ju ilus ja meeliülendav ning hingerahu pakkuv koos teistega ja kena rituaaliga jätta maha kogu maine vara ja minna sinna mille kohta suur juht ja õpetaja on ülistavat juttu rääkinud. Vahel küll leides, et viimane on maha jäänud vara haldama.

Ma tean küll, et ei tohi selliselt siin vastata, aga see on küll nõnna heaste öeldud.Laugh

Vasta
#40
Ma olen kindel, et kõik on kinni emotsioonis, mis valdab inimest enne surma.
Sest valdavalt ei tapeta end röömuga, (et olen andnud endast maksimumi ja olen oma elu ja arenguga rahul ja nüüd vanaduses, et mitte jääda teistele jalgu ja saada ise negatiivset varjundit elule otsustan naeratus näol sellest elust lahkuda).
Kuna ennast tappes on valdavalt negatiivsed emotsioonid, siis jäädakse siia keskkonda tiirutama. Kas soovist kättemaksta, või soovist näha kas mind ikka haletsetakse. Nii saavad neist puugid omaste kaelas, kes valdavalt pole enesetapus kuidagi süüdi. Sellisel kujul ongi enesetapp põlastust väärt.
Oluline on emotsioon millega surrakse, sest seda pole pärast muuta võimalik. See ongi põrgu või taevas.
Vasta
#41
(05-02-2013, 14:42 )Sinis Kirjutas: No ma ei saa aru, et miks teo emotsioonile nii suurt tähelepanu osutada, et lausa jätta ta siia maailmaruumi tiirutama. Emotsioonienergia pidi ju olema kõrgemate/madalamate ja paremate/halvemate liikide vaimutoit, vaevalt et tast enamaks jagub.
Hm, kui teda kinni ei püüta, siis ei saa teda(hinge) sundida järgmist "lüpsi tegema" - uuesti kehastuma. Shock

Vasta
#42
Põrgusse läheb see hing. Laugh
Vasta
#43
(10-02-2013, 18:23 )robotboyy Kirjutas: Põrgusse läheb see hing. Laugh
Nuh, eks kristlsed lähevad ka sinna.Bleh
Vasta
#44
Pigem ei pyya seda hinge keegi kinni, sest seda pole lihtsalt vaja teha. Kehast vabanemine toimub surma korral aga paratamatult, olenemata sellest, kas seda soovid v'o'i mitte.
Vasta
#45
(10-02-2013, 19:21 )tapsix Kirjutas:
(10-02-2013, 18:23 )robotboyy Kirjutas: Põrgusse läheb see hing. Laugh
Nuh, eks kristlsed lähevad ka sinna.Bleh

Laugh Jha neil on ainult väike eelis, nagu erakonnas ikka, tutvuse poolest tehakse anesteesiaga.
Vasta
#46
(10-02-2013, 19:21 )tapsix Kirjutas:
(10-02-2013, 18:23 )robotboyy Kirjutas: Põrgusse läheb see hing. Laugh
Nuh, eks kristlsed lähevad ka sinna.Bleh

No mitte kõik. Need kes kahetsevad oma patte, need ei lähe. Need kes ei kahetse oma patte need lähevad. Pole inimese asi endalt elu võtta. Ainult nõrgad teevad enesetapu. Mina ei teeks kunagi sellist viga.
Vasta
#47
(10-02-2013, 23:07 )robotboyy Kirjutas: No mitte kõik. Need kes kahetsevad oma patte, need ei lähe. Need kes ei kahetse oma patte need lähevad. Pole inimese asi endalt elu võtta. Ainult nõrgad teevad enesetapu. Mina ei teeks kunagi sellist viga.

No mis loba see nüüd on?

Kuidagi tuttav tuleb ette see "nõrgad" ütlus. Üks minu kolleeg hiljuti ütles sama asja, kui üks meie ettevõtte inimene enesetapu tegi. Saatuse iroonia aga seisnes selles, et see ütleja ca kuu aega hiljem enesetapu kasuks otsustas...

Ega ei oskagi siinkohal muud soovitada kui mokk sellistes asjades vaos hoida ja edasi areneda!
Vasta
#48
(05-02-2013, 13:46 )Siniar Kirjutas: Kuna ennast tappes on valdavalt negatiivsed emotsioonid, siis jäädakse siia keskkonda tiirutama. Kas soovist kättemaksta, või soovist näha kas mind ikka haletsetakse. Nii saavad neist puugid omaste kaelas, kes valdavalt pole enesetapus kuidagi süüdi.

Huvitavad mõtted. Mulle tundub samuti nagu ülaltpoolt lugeda võis, et enesetappu kui surmameetodit eristatakse liialt palju kõikidest teistest. Päris banaalseks minnes on küllalt vanu traditsioone, kus enese tapmine lausa au sees - ka mitte nii ammusest ajast, kui agendid suuõõnes mürgikapslit hoidsid, et kriitilises olukorras pigem ise lahkuda, kui vastaste kätte jääda.

Küll aga pani kõvasti mõtlema Siniari toodud kaks võimalikku motiivi - kätte maksta, või näha, kas mind haletsetakse. Njah, sedasist loogikat järgides ei saa me ju öelda, et omastel polnud looga mingit pistmist, eks ikka on, muidu oleks saanud vast toimunut ära hoida (NB! see ei olnud teps mitte öeldud enesetapjate lähedastes süütunde tekitamiseks, lihtsalt arutlus). Kui võtame eelduseks, et enesetapja on tapja nagu iga teine, siis ka tema kui "mõrvari" arenguloos oli palju sündmusi ja inimesi, kes ta sellele teele viisid ning omamoodi on nood-need kõik lõpptulemusega ikkagi seotud. Eriti, kui tegu on sooritatud kättemaksuks või veel hullem, et teada saada, "kas keegi hooliks, kui ma sureks"

Ülaltoodust lähtuvalt tundub mulle, et tuleks eristada erinevaid enesetapuviise ja isegi seda, kas isik oli surmahetkel mingi aine mõju all, või ei. Vabandan spekulatsiooni eest, aga kui "julguse" kogumiseks on vaja kummutada pudel viskit, siis võib öelda, et otsus polnud ikkagi nii kindel. Iga surm (sh enesetapp) on erinev ning tugevatele üldistusele alluma ei kipu.
Vasta
#49
Kas enesetapja on NÕRK või hoopiski TUGEV ?
Kas nõrga iseloomuga inimesed julgevad seda teekonda ette võtta - endale kätt külge panna ?
Kas "tugevad" ei suudaks leida alternatiivi . . . Ilmselt siis hetkeolukorras kas polegi või ei suudeta seda näha . . .
MISKI inimese psüühikas peab selle otsuse käivitama ja mingi jõud sealt edasi viima.
See on siis, kui inimene mõtleb.
Aga on ju tõesti enesetapud "lollusest" - trotsist, kättemaksuks, hulljulgusest, mõtlematusest . . . Siin toimub psüühikas midagi muud ?
Üldistamine on statistika jaoks. Siiajäänutel on enamasti raske mõista. Ja ega vist ei tohi ka hukka mõista ?
Vasta
#50
Ei tohi enesetapjat hukka m'o'ista? Ilmselgelt oleneb ju olukorrast. Nt. suht hiljutine Pealtn'a'gija ''hispaanlanna'' juhtum, kui 14 a poiss laskis end maha. Selle asemel et lugu vanematele usaldada. Selge, et vanemad kahetsesid juhtunut siiralt ja ilmselt suurima kibeduse ja valuga, kuid kahjuks lootusetult hilja ja pole ka mingit alust nende syytunnet pehmendada proovida. Kui just poiss ise seda omal viisil ei teinud.
Samas nt. Soomes olnud koolitulistaja, kes tappis ka enda, kahtlemata v'a'a'ris seda saatust nagu ka sealpool karistust nii m'o'rvade kui ka enesetapu eest. Oli ju enda meelest isegi kangelane!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis on AEG ? iitt 52 19,150 03-06-2021, 06:52
Viimane postitus: akkillus
  Mis on VABADUS? WEbdES 64 31,128 30-11-2019, 20:06
Viimane postitus: xawa
  Mis teevad surnute hinged? Wilholmensis 28 17,574 23-09-2012, 22:25
Viimane postitus: Rein
  Mis saab enesetapja hingest? Laanelill 10 10,135 30-04-2011, 15:44
Viimane postitus: alar
  Netanyahu psühhiaater sooritas enesetapu? Pohlatohlakas 0 2,378 12-06-2010, 22:12
Viimane postitus: Pohlatohlakas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat