Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NASA fotomanipulatsioonid
#26
https://www.liveleak.com/view?i=f46_1441597725
Üks huvitav video. 8 minutit
Mina ei väida et maa on lame aga NASA juttu ma ei usu.
Vasta
#27
(21-11-2017, 21:10 )pillu Kirjutas: https://www.liveleak.com/view?i=f46_1441597725
Üks huvitav video. 8 minutit
Mina ei väida et maa on lame aga NASA juttu ma ei usu.

Selles videos lahati nelja teemat:

Esiteks - Maad koos ISS'iga saab kergesti võltsida. Kuigi tema "Marsi võtsing" oli esmapilgul veenev, ei kannataks see ilmselt lähemat kriitikat. Kogu asja point on aga muidugi selles, et keegi väga ei kahtlegi, et tänapäeval oleks seda lihtne võtsida. See, et midagi saab teha, ei ole tõend, et seda tehakse.

Teiseks - pikslid Maa ümber Kuu taevas. Ta sai ilmselt selle foto NASA lehelt, kus see on digitaliseeritud. Selle käigus on fotot juba tahest tahtmatult töödeldud ning tõenäoliselt on need ruudud pakkimisalgoritmi tulemusel tekkinud moonutused.

Kolmandaks - pilvemustrid "fotol" Maast koduvad. Sellele on kõige lihtsam seletus üldse - see "blue marble" pilt ongi mosaiikfoto (mitmest fotost kokku pandud) ning NASA lehel on seda foto kõrval detailselt selgitatud.

Tsitaat:This spectacular “blue marble” image is the most detailed true-color image of the entire Earth to date. Using a collection of satellite-based observations, scientists and visualizers stitched together months of observations of the land surface, oceans, sea ice, and clouds into a seamless, true-color mosaic of every square kilometer (.386 square mile) of our planet. These images are freely available to educators, scientists, museums, and the public.

Kõige kõnekam on see punkt sellepärast, et ilmselgelt see tüüp ei viitsinud/tahtnud seda teksti selle pildi kõrvalt lugeda või siis kui ta leidis selle mingist teistest kohast, pildi kohta lähemalt uurida. Või siis ta uuris ja luges, aga mõtles, et selle võlts-argumendiga saab ta eriti palju klikke. Seega on ta kas laisk/rumal või siis pahatahtlik.

Neljandaks - 25 tunni jooksul pilved ei liigu. Okei. Vaatame seda väidet oma silmaga. Siin on viidatud video:Pange video kohe esimesel sekundil pausi peale ja klõpsige kordamööda lõppu-algusesse-lõppu. Pilved on Lõuna-Ameerika kohal silmnähtavalt erinevad. Nende muutumist näeb ausalt öeldes hoolikalt vaadates ka liikumise pealt. Seega, milles probleem? Rob Skiba silmanägemises?
Vasta
#28
Kas pikslid maa ümber ei või olla tingitud sellest, et see on lõigatud, ja seejärel pildile lisatud?
Ja NASAl kindlasti on kõva montaazitehnika.
Vasta
#29
(21-11-2017, 22:49 )pillu Kirjutas: Kas pikslid maa ümber ei või olla tingitud sellest, et see on lõigatud, ja seejärel pildile lisatud?
Ja NASAl kindlasti on kõva montaazitehnika.

Kindlasti on kõva (seda läheb nende töös ilmselt väga tihti vaja mitte-võltsimisega-seotud ülesanneteks) - mistõttu ongi natukene kohatu arvata, et ühe nende ikoonilisema foto loomiseks lõikasid nad 5-aastaste kombel Maa kääridega (photoshopi ei olnud toona isegi neil) kandiliselt välja ja kleepisid selle mustale taustale. Ja kogu asja avastamiseks piisab vaid sellest, kui tänapäeval foto juures ühtainust parameetrit näppida.

Aga seda võib igaüks kodus ise järgi proovida. Tee mingist pisikesest heledast detailist täiesti mustal taustal JPEG-formaadis pilti. Suurenda seda ja lükka photoshopis levelid põhja. Üsna veidraks läheb pilt.
Vasta
#30
"Aga seda võib igaüks kodus ise järgi proovida. Tee mingist pisikesest heledast detailist täiesti mustal taustal JPEG-formaadis pilti. Suurenda seda ja lükka photoshopis levelid põhja. Üsna veidraks läheb pilt. "

Tegin kuust pilti ja Photoshopis lükkasin leveli põhja ja ei saanud sellist efekti nagu Nasa fotoga. Sellels videos oleval Nasa fotol on ka astronaut ja lipp servadest leveli põhja lükkamisel sarnane maa kujutisel olevate servadega välja arvatud see, et maa on ruuduna kuid muud kujutised pole.

Pole lameda maa uskuja ja olen veendunud, et maa saab olla ainult kerakujuline aga need Nasa fotod on natuke veidrad. Ma ei ole muidugi ka fotonduses asjatundja. Lihtsalt katsetasin seda mida eelpool postitaja soovitas.

foto kuust: https://www.photobox.co.uk/my/photo?albu...0233652770
Vasta
#31
https://atlas.postimees.ee/2690900/piltu...na-marsilt
Vasta
#32
(22-11-2017, 12:30 )igaviklane Kirjutas: "Aga seda võib igaüks kodus ise järgi proovida. Tee mingist pisikesest heledast detailist täiesti mustal taustal JPEG-formaadis pilti. Suurenda seda ja lükka photoshopis levelid põhja. Üsna veidraks läheb pilt. "

Tegin kuust pilti ja Photoshopis lükkasin leveli põhja ja ei saanud sellist efekti nagu Nasa fotoga. Sellels videos oleval Nasa fotol on ka astronaut ja lipp servadest leveli põhja lükkamisel sarnane maa kujutisel olevate servadega välja arvatud see, et maa on ruuduna kuid muud kujutised pole.

Pole lameda maa uskuja ja olen veendunud, et maa saab olla ainult kerakujuline aga need Nasa fotod on natuke veidrad. Ma ei ole muidugi ka fotonduses asjatundja. Lihtsalt katsetasin seda mida eelpool postitaja soovitas.

foto kuust: https://www.photobox.co.uk/my/photo?albu...0233652770

Millegipärast ei näe su fotot.

Vabandust, aga unustasin enne mainida, et üks võtmeteguritest on ka resolutsioon. Madalama resoga tulevad need pikslid tunduvalt kergemini välja. Proovi enne levelite timmimist fotot pisemaks teha.

Otsisin natukene ja ennea imet, keegi on juba teinud terve video, mis Skiba poolt näidatu lahti seletab. Kui see Maa osa huvitab, siis tasub vaadata alates 5:38.Tervet asja tõlkima ei viitsi hakata, aga lühidalt kasutas Skiba NASA siit lehelt leitavat pilti, mille resolutsioon on kõigest 1041x1042 ja maht 86 kb. Kuidas JPG faili kokkupakituse puhul taolised pikslid tekivad, illustreerib hästi see pilt, kus kvaliteet langeb paremalt vasakule:

[Pilt: Felis_silvestris_silvestris_small_gradua...uality.png]

Edit: ülaloleva pildi kvaliteet langeb siiski paremalt vasakule
Vasta
#33
Prantsuse prominentne teadlane proovis vorstiviilu James Webbi teleskoobipildi pähe esitada ja jäi vahele.Vabandas,et tegi nalja.
"French scientist Etienne Klein apologises after 'James Webb Telescope' image revealed as slice of chorizo"
https://www.abc.net.au/news/2022-08-05/f.../101305334
Vorstiviilu pilt oli nali aga ka kõik teised pildid mis nad James Webb'i teleskoobi piltidena esitavad olla võltsingud.Esiteks olla see teleskoop "värvipime" ehk kasutab ainult infrapuna spektrumit.
https://webbtelescope.org/webb-science/t...-astronomy
Osad spekuleerivad,et kogu see James Webbi teleskoop oli taaskord üks suur rahakantimis operatsioon ja kas reaalselt ka midagi funktsioneerivat orbiidile lasti on kaheldav. Läks see teleskoop maksma 10 miljardit.

copy-paste Jim Stone'i lehelt -
What everyone missed: The Webb telescope is colorblind
Recently we all got to see a cute image "from the Webb telescope" that had beautiful colorful galaxies. Only one problem: The WEBB sees infrared only. The colors are not possible. Additionally, structurally speaking the WEBB can only produce 3 pointed stars. The number of points on stars in reflector telescopes is determined by how many struts are holding the secondary mirror. The Webb has 3 struts. Therefore, the stars will have 3 points.

I was right before Webb launched: Due to the fakery being returned as "Images from the Webb" There's a good chance that if anything did get launched, it was a mockup and corruption pocketed the majority of $10 billion. Now they say it is getting repeatedly damaged by micrometeorites. That's a good excuse to simply "ditch the project" and then issue some cute fake photos for the kiddies.

The Hubble CAN produce beautiful colorful galaxy pics. It was tuned to the visible frequency range (considerably above and below also) but the Hubble CAN produce magnificient crowd pleasing photos. And that was a good choice, considering when it was launched. However, the Webb was supposed to be a science only instrument that had no crowd pleasing appeal at all. Why then are they faking crowd pleasing photos and slapping the name "Webb" to them? To prove it is "real"?? Anyone with any astronomy sense ought to be able to call BS, and people probably are. Google is probably doing lots of cleanup.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  NASA kohtus UFOga - Kecksburg 1965 Hallucigenia 20 12,887 27-04-2017, 13:55
Viimane postitus: Müstik
  Nasa teleskoop püüdis pildile tulnukate õhulaeva ? kk2ku- 5 5,687 22-01-2012, 15:17
Viimane postitus: Leena

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat