Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surmaliiv
#1
Küsimus järgmine: kas siin ka keegi posija vastab asjadele, kuna olen täiesti mures: mida tähendab, kui voodis on liiv ja kust see sinna saab? Kuna olen uurinud, siis peaks see olema surmaliiv. Kas oskab keegi seda öelda, mida see tähendab?

Ja ka kodus juhtuvad imelikud asjad.

Lugupidamisega
Vasta
#2
Mis imelikud asjad siis juhtuvad veel?
Vasta
#3
ma algul mõtlesin et ma olen loll aga paistab et ei ole asjad lihtsalt nagu kaovad ja asjad liiguvad tulesid kustutatakse toas kui magame öösel ja vesi ilmub kusagilt voodisse ja see hakkas sellest ajast kui põletasime hingede päeval küünalt ja näen imelikult halba und räägin oma surnud emaga otsin öösel laiba haisu ja laipa taga aga ei ole seda leidnud voodis on liiva ja nii imelik kui see ka ei ole siis on see lina all ja jala nõudes mida ma kannan hästi harva kapi uksed lähevad ise lahti ja koer käitub imelikult kuidagi nagu imelik on see asi ja ma pole asjade ettekujutaja
Vasta
#4
Proovime esmalt sügavalt hinge tõmmata ja seejärel rahuneda. Siis paneme paberi peale kirja kõik kummalised asjad, mis on juhtunud. ÜKS ASI, ÜKS RIDA!!!
Seejärel paneme iga rea lõppu punkti ja kõige lõppeks trükime selle nimekirja muutmata kujul siia teemasse.
Vasta
#5
vabandust aga otsisin netist ja juhtusin siia lehele .ja otsin tõsiselt abi kuna olen tõsiselt mures selliste asjade üle kuna ma pole kunagi sellistesse asjadesse uskunud aga nüüd need lihtsalt juhtuvad ,ja ma pole ainus kes siin seda näevad mu naine näeb ja mul siin väikse lapsega üürnik ka kes on mures asjade seisu üle .
Juhtumid .Tuled kustuvad ise ära .
Kappiuksed lähevad lahti ja mitte üks uks vaid kõik ja täpselt õhtemoodi.
Söök kaob külmkappist .
Koer poeb nurka ja niuksub ja väriseb.
Toast asjad kaovad .
Ja siis see liiv mis voodisse tuleb ja seda ei ole vähe .
Ja siis need imelikud unenäod rääkimine oma surnud emaga ja laiba otsimine ja see hais mida tunnen ninas.
Ja kõige tippu mis moodi saab vetsu uriin maha ja mingid nagu küünlarasva moodi valged kaigud põrandale
Vasta
#6
Sa kirjutasid, et asi algas sellest, et põletasite hingedepäeval küünalt. No iseendast see ei peaks mitte midagi halba ju tegema.
Seega, mis te veel tegite või mõtlesite, tundsite, või mis veel juhtus?
Mingi uus vana asi majapidamises, keegi kutsus vaime välja, mõne majaelaniku poolt vastuvõetud uus otsus (ka salamisi), uus harrastus, või misiganes muutus tavapärases elukorralduses jne, jne?

Saan aru, et nähtused kestavad siis enamvähem nädal aega? Kas ka varem on mingeid märke olnud, mis näitaks nagu "elaks" majas keegi nähtamatu veel? Kasvõi harva ja mitte häirivaid märke.

Ja püüa tõesti veidi korrektsemalt kirjutada, see rahustab Sind. Aeglaselt, püüdes meelde tuletada õigekirjareegleid ja nendele toetudes oma vigu parandada. Ma muidu ei ole sellistele vigadele osutaja, aga siinkohal tundub, et Sa võiksid end kokku võtta, see aitaks Sul "end koondada" ja rahuneda.
Ja kust Sa selle surmaliiva mõiste said? Kas vaatad "Süvahavvat"? Seal suht sarnased asjad kui Sul wink
Vasta
#7
Huvitav kas oled külmkapist kadunud toidu ülesse leidnud? Või on tänapäeval kummitused sööma ka hakanud? See on kül põnev!Huvitav on liiva teema. Polegi sellisest asjast midagi kuulnud, et surmaliiv. Mida see teeb ka?

Aga kust ikkagi selline sõna nagu SURMALIIV? Mina kül googeldades ei leidnud mittemidagi muud peale sinu postituse Smile
Vasta
#8
Surmaliivast pole samuti kuulnud, aga mäletan oma vanaema surma kohta öeldut, et "kui Liiva-Annus järgi tuleb".
Vasta
#9
Liiv satub riiete ja juustesse kogunemise näol voodisse, lina peal tundub see kogus tohutu olevat. Talvel vähem, suvel rohkem.
Oled Sa mõne uue (vana) eseme koju toonud/kingitud. Oli see küünal kellegile mõttega pandud?
Vasta
#10
Ilmselge Süvahawwa seriaali jutt.
Vasta
#11
Voodis häirib juba mõni üksik liivatera - nii nagu häirib voodisse pudenenud küpsise puru, mida on vaid mõni üksik pisike tükike.

Kõige lihtsam on liiva voodisse saada "idanaabri stiilis", st kirsadega (saabastega) õuest otse voodisse Smile - isegi kui saapad enne voodisse minekut ära võtta, võib pükste külge veidi pori/liiva jääda - isegi kui püksid ja sokid ära võtta, võib mõni liivatera jala külge jääda ja nii voodisse sattuda.

Aga Süvahavva lool on ju tõepõhi all: tegemist on Lõuna-Eesti pärimustega maagia valdkonnast, mis on "igaühele söödavaks" üritatud teha teleseriaali visuaalsete effektide ja ülesköetud põnevuse näol - VironShamani "teatav meelepaha" võib tulla sellelt pinnalt, et Lõuna-Eesti (Liivimaa) ja Põhja-Eesti (Virumaa=Eestimaa) on veidi erineva ajaloo ja rahvaga.
Põhimõtteliselt võiks kogu eesti-läti sega-asustusega Põhja-Läti (kuni Riiani) liita Eesti külge, kui kunagine Liivimaa osa: ehk "Suur-Eesti" võiks piiride ja rahvastiku poolest olla midagi sellist, nagu IMS lõpus EW vabadussõja ajal "välja jõuti".
Kui Lätist ära võta kunagine Liivimaa (Põhja-Läti), ning Kuramaa (Lääne-Läti, kes andis oma kultuuripärandi Eestile üle), siis ei jäägi Lätist midagi järele: väike Lõuna-Läti (koos konksninadest ja nõukogude asustuskolonialistidest kubiseva pealinna Riiaga), mis ei venitaks enam toimiva riigi mõõtu välja.

Aga seda ei oska ma küll lahti seletada, miks voodis olevat liiva "surmaliivaks" kutsuti: ilmselt häiris voodis olev liiv "öist voodielu", ning ilma selleta võib mõnel "elus olemise mõõde" tuhmuda, ehk "surm silme ees olla" Smile

Vasta
#12
See on nüüd küll igatpidi tõestamata oletus, aga ehk on surmaliiv kuidagi seotud selle müütilise tegelasega? Mõned lapsukesed jäidki igaveseks magama? "Surm on une poolvend"?
Vasta
#13
Janek638 "rebib kildu".
Või siis kulla hirmunud teemaalgataja, sa ehk ei mäletagi enam aga kas ämm, kes sul tunamullu külas käis, ära ka läks? Tead teinekord juhtub , et ei märkagi vaikivat kudumisvarrastega tegelast. Ainult kiiktool kiigub tasakesi kriuksudes edasi tagasi.
Vasta
#14
Voodis on olemas liiv mis tuleb sinna jalgadega. Seda ei ole seal kunagi piisavalt, et tekiks vesiliiva taoline võimalus. Et seda liivas voodis vähem oleks pühi tuppa tulles ja voodi minnes jalgu. Raputa lina enne magama minekut - näiteks aknast välja.
Lastele ja laiskadele: Vesiliiv - Vikipeedia, vaba entsüklopeedia
Vasta
#15
Une-Matile võiks ka öelda, et ta uneliivaga lohakalt ümber ei käiks.
Vasta
#16
Mul juhtub ka sellega seoses kodus veidraid asju. Asjad ei püsi ühe koha peal paigal, voodi on täis saia- ja liivapuru, vahest isegi jogurtiplekke ja märg mingist kahtlasest ollusest. Üritasin ükskord sellest fenomenist pilti teha ja pildile jäi vaid udune kogu
...hmm... mul on vist lapsed.

Aga tõsisemal toonil: mitte ükski vaimolend ega kurjam ei viitsiks eales hakata oma ohvri voodisse liiva tassima. Terroriseerimiseks on palju paremaid meetodeid. Seega ma ei vaevaks pead ega valutaks südant. Kui tõesti toimub midagi ebatavalisemat, tuleks enne süüvida reaalsetesse seletustesse ning ebaoluline välistada; mitte tavasündmustele (üle)reageerimisega koduloomkolli tagant innustada.
Vasta
#17
Teate, mul tekib täiesti iseenesest voodisse krohvipuru ja pisemad tükid Laugh Eriti kui voodi on seina ääres. Magamistoa remont on tegematta ja krohvitud seinad on toal. Aga jah, ükskord oli kül suurem kamakas aga selle viskasin voodist välja. Kui voodi keset tuba paigutasin ja enam seinaääres see polnud, oli kohe palju parem uinuda, ei ühtegi krohvikübet!

Proovi ka igaksjuhuks oma asju teise kohta paigutada!
(05-01-2013, 12:46 )Elessandra Kirjutas: Teate, mul tekib täiesti iseenesest voodisse krohvipuru ja pisemad tükid Laugh Eriti kui voodi on seina ääres. Magamistoa remont on tegematta ja krohvitud seinad on toal. Aga jah, ükskord oli kül suurem kamakas aga selle viskasin voodist välja. Kui voodi keset tuba paigutasin ja enam seinaääres see polnud, oli kohe palju parem uinuda, ei ühtegi krohvikübet!

Proovi ka igaksjuhuks oma asju teise kohta paigutada!

PS! Asjad, mis on seina ääres, on pidevalt krohvipuru täis. Mul läks ikka päris mitu kuud aega, kui aru sain, kust see saast tuleb!
Vasta
#18
(08-11-2012, 00:09 )janek638 Kirjutas: Ja siis need imelikud unenäod rääkimine oma surnud emaga ja laiba otsimine ja see hais mida tunnen ninas.

Liivaga kogemust pole olnud kyll aga haisuga.

Sygisel käisin sugulase pool viina joomas, tulen kuju tunnen mingi eriti hapu hais on toas, naabripoiss ka tundis sama. Olen seda ka varem ja hiljem tundnud, see on siis joomise hais, alati seda siiski tunda pole.

Hiljem lugesin Piiblit 2 päeva 1 tund korraga ja siis astusin tuppa ja tundsin männivaigu lõhna toas.

Ju siis teil on seal mingid negatiivsed vaimud tegutsemas-võimutsemas, püüdke ikka positiivsuse poole ja pange kurss elu suunda.
Vasta
#19
(05-01-2013, 12:46 )Elessandra Kirjutas: Teate, mul tekib täiesti iseenesest voodisse krohvipuru ja pisemad
Ja kuskohast see kohvipuru tuli siis?
Vasta
#20
(19-01-2013, 00:10 )Pesukäru Kirjutas:
(05-01-2013, 12:46 )Elessandra Kirjutas: Teate, mul tekib täiesti iseenesest voodisse krohvipuru ja pisemad
Ja kuskohast see kohvipuru tuli siis?


Kui sa mu postituse läbi loed, siis saadki teada ju.
Vasta
#21
Hm,seda et, see liiva tekkimine voodisse on üks "vana vene maagia" trikke, ehk siis sellega antakse märku, et Sa pole seal majas oodatud asukas. Sad
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat