Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paar küsimust hinge ja surma kohta.
#1
Minu väga kallis vanaisa lahkus meie seast 31. juulil. Tal oli enne olnud 3 insulti ning neljas murdis ta lõplikult.

1. küsimus: kas on võimalik oma surma ette aimata?
Kuna 3. insult halvas ta vasaku kehapoole, pidi ta kasutama abivahendeid, et liikuda. Paar nädalat enne surma rääkis ta, et abivahendid võib ära viia tema juurest- küll ta hakkama saab, neid pole enam vaja.
Oma viimaseks- 65. sünnipäevaks kutsus ta külla kõik sugulased keda vähegi sai. See oli esimene kord üle väga väga pika aja kui kõik sugulased nii koos olid. Tavaliselt polnud juubelitel kunagi kõiki koos.

2. küsimus: kas hing tunnetab kellegi kohalolu
Mind piinab see, et kuu enne tema surma olin ma kõige muuga hõivatud ning ei olnud aega teda külastada ning talle öelda kui kallis ta mulle on. Ma ei suuda korralikult siiamaani magada, sest süütunne onnii suur. Enne surma oli ta 4 päeva haiglas teadvuseta ning käisin teda külastamas, kuid ei tea kas ta tunnetas mu kohalolu.

3. küsimus: mida teeb hing peale surma?
Vanaisa rääkis juba väga ammu, et tema tahab kindlasti kiriklikku matust ning tahab, et teda maetaks tema ema kõrvale. Tegime ka nii nagu ta soovis. Kas hing rändab tõesti maa peal 40 päeva? Ma tean, et leinaga ei tohi hinge kinni hoida, kuid ma ei suuda siiamaani sellega leppida, et teda enam ei ole.

Tean, et nendele küsimustele ei ole kindlaid vastuseid, kuid ma ise tahaks nii väga kindel olla, et ta on rahu leidnud.
Vasta
#2
4. küsimus: Kas hing on üldse olemas?
Vasta
#3
4) Kas hing on üldse olemas?

Teosoofia järgi koosneb hing astraalkehast ehk emotsioonikehast ja mentaalkehast ehk mõistusest - vaim koosneb buddhi kehast ehk inteligentsuse mõttevormidest ja atma kehast ehk kõikjal olevast eluvaimust - hing on surelik; vaim on surematu.

Seega kui inimesel on emotsioonid ja mõistus, siis on tal ka hing - robotil pole emotsioone ja mõistust, ning seega pole ka robotil hinge.

Kui tajuda maailma vaid füüsilise keha põhiselt, siis ei suudeta mõista hinge olemasolu - kui aga lisada füüsilise keha kõrvale arusaam peenematest kehakihtidest (jämedamast peenemaks:füüsiline keha, eeterkeha, astraalkeha, mentaalkeha, budhhi keha, atma keha; monaadiline tasand, jumalik/divine tasand, logose tasand), siis on ühtviisi mõistetav nii hing ja vaim, kui selgeltnägemine ja vaimne maailm.


3) Mida teeb hing peale surma:

Hing on emotsioonid ja mõtted, ehk nö "minapilt" - kõik see jääb alles peale surma - muutub vaid see, et me ei saa enda mõtlemise tulemusena loodud hingelist saasta "välja elada" füüsilsie keha abil (näiteks vinguda teiste kallal, õelutseda, seksida, puhata, jne) - ehk kõik halb, mida me oleme igapäevaselt harjunud looma enda mõtlemise tulemusena hakkab meid ennast "seestpoolt põletama": kristlased nimetavad seda põrgus olemiseks.

Igatahes jääb surnu minapilt mingiks ajaks "põlema" astraalsele tasandile (seniks, kuni mõttevormidesse pandud energiat jätkub, ehk tihti kuni tuhandeteks aastateks), ning seetõttu ongi võimalik astraalses maailmas suhelda surnud inimeste peegeldustega.

Kui hing on "ära põletanud" endas oleva mustuse ja saasta, siis saab ta uuesti kehastuda füüsilisse reaalsusesse, et jätkata oma karmalist tegevust sealt, kus pooleli jäädi - näiteks paljudel inimestel on ümbersündimiste karmaliseks põhjuseks "olemise õppetunni" edukas omandamine, milleks kulub kümneid elusid: ehk oskus ära elada elu ilma pahadeta (kui viin, suits, meelemürgid, litsimajad ja muud pahed oleks tasuta siis suudetaks elada ilma neist sõltuvusse langemata).

Sadade ümberkehastumiste tulemusena omandatakse vajalikud õppetunnid, ning vabanetakse nende omandamise käigus kogunenud karmalistest võlgadest - siis on hing "vaba", ning selliseid inimesi tuntakse pühakutena - pühakud saavad valida kas ümbersündide vaba Nirvaana taseme, või kehastuda vabalt valitud füüsilisse reaalsusesse millegi muutmiseks.


2) Kas vanaisa hing tunnetas sinu kohalolu?

Loomulikult tunnetas: hing ei kao ju kusagile nii kiiresti - seega pole sul mõtet tunda mingit süütunnet: oluline on sinu olemus, ehk see kas teised inimesed ja elu üldisemalt läheb sulle korda või ei lähe - kui ei lähe, siis on surivoodil ajutiselt võlts-krokodillipisaraid valav olemus niigi nähtav; ning kui läheb, siis on ka see õilsam olemus nähtav.

1) Kas on võimalik oma füüsilise keha surma ette näha?

Jah on küll - kõik maine on vaimse peegeldus - ehk kui hing leiab, et tal pole praeguse füüsilise kehaga enam midagi teha, siis toimub surm.

Kui mõista vaimse maailma olemust ja suuta enda minapõhisest maailmast väljapoole näha, siis asendub "surmahirm" arusaamaga üldisemast elu plannist: praegune elu füüsilises reaalsus on vaid "üks päev" meie kehasid animeeriva vaimu igavikulisest elust.

Analoogia poolest võiks füüsilist keha võrrelda puu lehega, mis kevadel luuakse ja sügisel maha pudeneb; kuid hing ja vaim on nagu puu võra, mis elab üle talve.
Sügisel puu otsast ärakukkunud lehtede asemele luuakse kevadel sarnased lehed - ehk järgmistes eludes oleme me enda olemuse poolest sarnased nagu praeguses elus.


Üldiselt: lisa enda maailmapilti arusaam peenemate kehakihtide olemasolust - nii suudad mistahes paranähtused või hauataguse elu kirjeldused siduda konkreetsete peenkeha kihtidega - nii asendub mõistmatu para-müstika täiesti arusaadava ja kooskõlalise maailmapildiga, mis on oluliselt avaram praegusest viie meele põhisest maailmapildist - nii kaob sul surmahirm, ning hakkad elu olemust mõistma igavikulisest aspektist lähtuvana.

Vasta
#4
Kuidas ladestuvad Teises Ilmas erinevate ajastute hinged? Kas ka seal on erinevad ajatasandid või on kõikide aegade rahvad üheskoos?
Vasta
#5
Teises ilmas ehk teises dimensioonis ei ole selliseid mõõte nagu aeg ja ruum, külm ja kuum, talv ja suvi, päev ja öö.
Tasandid ei paikne raamatukapi riiulite sarnaselt üksteise kohal, vaid asuvad samas ruumis ja on omavahel läbi põimunud. Teaduses on hästi tuntud tõsiasi, et isegi kõige kõvemas aines ei puutu aatomid kunagi omavahel kokku. Iga füüsikaline aatom hõljub astraalse mateeria meres. Mentaalne mateeria omakorda põimub täpselt samal viisil astraalse mateeriaga. Nende uurimiseks ei ole vaja liikuda ühest paigast teise, vaid üksnes avada enda sisemuses meeled, mille kaudu need on tajutavad.
http://ulvihanson.wordpress.com/2011/01/...-tasandid/

Lisaks olen lugenud, et "seal" ei ole üheskoos mitte ainult kunagi Maal kehastunud inimesed, vaid seal viibib budistide arvates kuus olendite alamklassi, millest inimesed ja loomad moodustavad kaks, meile siin Maal nähtamatud olendid aga neli klassi.
Seda teispoolsust võib võrrelda tohutu suure “astraalsest mateeriast” gloobusega, mille sees meie planeet ujub.
Vasta
#6
Teadusfüüsikas ei räägita mitte kuskil mingistki astraalsest merest, kus aatomid kuidagi hõljuksid, see kõigest võhikute enda mõtlemise piiratus ja täiesti erinevate valdkondade sassi ajamine. Mingit astraalset või mentaalset mateeriat pole füüsikud kunagi avastanud ega mitte uurinudki. Seega antud küsimuses pole kohane oma piiratud fantaasiaulmasid füüsikaga siduda ja läbi teaduse mainimise end kavalalt pettusega usutavamaks teha.
Vasta
#7
Vastasin Wilholmensise küsimusele. Kasutasin piltlikku näidistamist, et oleks arusaadavam. Teadusfüüsikast ei rääkinud.
Vasta
#8
(21-07-2013, 13:34 )Krt Kirjutas: Teadusfüüsikas ei räägita mitte kuskil mingistki astraalsest merest, kus aatomid kuidagi hõljuksid, see kõigest võhikute enda mõtlemise piiratus ja täiesti erinevate valdkondade sassi ajamine. Mingit astraalset või mentaalset mateeriat pole füüsikud kunagi avastanud ega mitte uurinudki. Seega antud küsimuses pole kohane oma piiratud fantaasiaulmasid füüsikaga siduda ja läbi teaduse mainimise end kavalalt pettusega usutavamaks teha.

Kes annab garantii, et teadusfüüsika üldse inimkonna huvides on loodud. Ja selle "vajalikku" arengut ülaltpoolt ei juhendata.

Seda näitab kõnekalt juba asjaolu, et Tesla saavutused ruttu summutati ja paljudest tema avastustest ei saada veel siiamaani aru.
Rääkimata tänapäevaste füüsikute/teadlaste kiirest äraostmisest või kadumisest. Kes tahab, leiab netist palju sellist materjali.

(21-07-2013, 12:05 )Müstik Kirjutas: Teises ilmas ehk teises dimensioonis ei ole selliseid mõõte nagu aeg ja ruum, külm ja kuum, talv ja suvi, päev ja öö.
Tasandid ei paikne raamatukapi riiulite sarnaselt üksteise kohal, vaid asuvad samas ruumis ja on omavahel läbi põimunud. Teaduses on hästi tuntud tõsiasi, et isegi kõige kõvemas aines ei puutu aatomid kunagi omavahel kokku. Iga füüsikaline aatom hõljub astraalse mateeria meres. Mentaalne mateeria omakorda põimub täpselt samal viisil astraalse mateeriaga. Nende uurimiseks ei ole vaja liikuda ühest paigast teise, vaid üksnes avada enda sisemuses meeled, mille kaudu need on tajutavad.
http://ulvihanson.wordpress.com/2011/01/...-tasandid/

Võin isiklikult kinnitada ühte aspekti selles artiklis, sest olen vaadanud oma aurat peeglist, pannes seljataha valge kanga ja näinud, et teatud intensiivsete mõtete juures eraldub mu pea kohalt lillakas/sinised/rohelised mullid nagu mingid õhupallid. Katsetasin mitmel viisil-hoides pea tühjana ja mõteldes emotsionaalselt millelegi. Ja just emotsionaalselt mõeldes nägin eralduvat värvilisi palle. Seega meie mõtted ja emotsioonid on reaalsed ja mõjutavad ümbrust, just nagu siin kirjutati:
http://ulvihanson.wordpress.com/2011/01/...-tasandid/

"Kõik kõnealused mateeriavormid eksisteerivad lisaks välismaailmale ka inimese sees. Peale nähtava füüsilise keha peituvad igas inimeses nn looduse tasanditele vastavad kehad. Inimese füüsiline keha koosneb nii eeterlikust mateeriast kui ka silmaga nähtavast tahkest mateeriast. Mõnedele on nähtav ka peenekoelisem astraalne mateeria. Teataval määral kasutame seda kõrgema tasandi mateeriat enda sees pidevalt, isegi siis kui see toimub alateadlikult. Näiteks mõteldes käivitab inimene endas sisalduva mentaalse mateeria ning mõnede jaoks on niisugune mõte hästi nähtav vastava mateeria vibratsioonina, mis vallandub kõigepealt inimese sees ning kandub seejärel üle sama tihedusastmega mateeriale teda ümbritsevas keskkonnas."
Vasta
#9
(21-07-2013, 18:12 )Minaelan Kirjutas: Kes annab garantii, et teadusfüüsika üldse inimkonna huvides on loodud. Ja selle "vajalikku" arengut ülaltpoolt ei juhendata.
Kui inimene hakkas millegi vastu huvi tundma, uurima ja katsetama ning nimetas selle tegevuse teaduseks ning alamosa füüsikaks, siis milleks on vaja vaadata seda kui mingi asja loomist inimkonna huvides? See on ju inimese uudishimu loomulik tagajärg. Pealegi võib sinu laused ümber sõnastada ja välja tuleb sama hea asi: Kes annab garantii, et vaimsed õpetused, hing jmt on üldse inimkonna huvides loodud. Ja selle "vajalikku" arengut ülaltpoolt ei juhendata.

Ja kõnekaid asjaolusid selle kohta võib ka väga palju leida.

Vasta
#10
(21-07-2013, 19:19 )kage Kirjutas:
(21-07-2013, 18:12 )Minaelan Kirjutas: Kes annab garantii, et teadusfüüsika üldse inimkonna huvides on loodud. Ja selle "vajalikku" arengut ülaltpoolt ei juhendata.
Kui inimene hakkas millegi vastu huvi tundma, uurima ja katsetama ning nimetas selle tegevuse teaduseks ning alamosa füüsikaks, siis milleks on vaja vaadata seda kui mingi asja loomist inimkonna huvides? See on ju inimese uudishimu loomulik tagajärg. Pealegi võib sinu laused ümber sõnastada ja välja tuleb sama hea asi: Kes annab garantii, et vaimsed õpetused, hing jmt on üldse inimkonna huvides loodud. Ja selle "vajalikku" arengut ülaltpoolt ei juhendata.

Ja kõnekaid asjaolusid selle kohta võib ka väga palju leida.

Kulla Kage, tore sind jälle kohata Smile.

Loomulikult ei ole need vaimsed õpetused samuti garantii all ja tegelikult need just eriti. Loodan väga, et kõik vaataksid sisetunde ja unenägude poolt antud filtrite abil kõiki neid õpetusi. Sest eesmärk on inimesi aheldada misiganes õpetuse, joogatamise, usuliikumise jne külge nii kõvasti, et ta sellesse upuks ja tõelisteks vabaduse ja elu tõdede otsinguteks aega ega tahtmist üle ei jääks.
Samas, teades, et meie vaidlused sinuga, Kage, lõppevad tihti adminnide suure kustutamislainega, siis ma pigem ei pane sellesse rohkem oma energiat Smile.
Vasta
#11
Ja siit tuleb (retooriline) küsimus: Kes annab garantii, et sisetunne ja unenägude poolt antud filtrid on inimkonna/inimese huvides loodud. Ja selle "vajalikku" arengut ülaltpoolt ei juhendata.

Kirjutatakse ju ka raamatutes (näiteks Stuart Wilde "Kuues meel") kui lihtne on teisele inimesele mingi asi silme ette manada mida tegelikult seal ei ole rääkimata unenägude mõjutamisest.
Vasta
#12
(21-07-2013, 19:48 )kage Kirjutas: Ja siit tuleb (retooriline) küsimus: Kes annab garantii, et sisetunne ja unenägude poolt antud filtrid on inimkonna/inimese huvides loodud. Ja selle "vajalikku" arengut ülaltpoolt ei juhendata.

Kirjutatakse ju ka raamatutes (näiteks Stuart Wilde "Kuues meel") kui lihtne on teisele inimesele mingi asi silme ette manada mida tegelikult seal ei ole rääkimata unenägude mõjutamisest.

Õige küsimus.
Kui sa aga oled kasvõi mõnda neist asjust ellu viinud ja näed, et need unenägude soovitused ja sinu intuitsioon on parandanud nii sinu kui ka ümbritsevate elukvaliteeti, siis tead, et garantii on olemas.
Minu unenägudel ja intuitsioonil seega on Smile.
Teised peavad ise otsustama.
Vasta
#13
(21-07-2013, 20:07 )Minaelan Kirjutas: Kui sa aga oled kasvõi mõnda neist asjust ellu viinud ja näed, et need unenägude soovitused ja sinu intuitsioon on parandanud nii sinu kui ka ümbritsevate elukvaliteeti, siis tead, et garantii on olemas.
Ei ole olemas sellist asja nagu unenägude soovitused ja intuitsioon mis oleks minu või kellegi teise elukvaliteeti parandanud.
Vasta
#14
(21-07-2013, 20:11 )kage Kirjutas:
(21-07-2013, 20:07 )Minaelan Kirjutas: Kui sa aga oled kasvõi mõnda neist asjust ellu viinud ja näed, et need unenägude soovitused ja sinu intuitsioon on parandanud nii sinu kui ka ümbritsevate elukvaliteeti, siis tead, et garantii on olemas.
Ei ole olemas sellist asja nagu unenägude soovitused ja intuitsioon mis oleks minu või kellegi teise elukvaliteeti parandanud.

Smile1 sa räägidki ju enda eest, mina rääkisin aga enda kogemustest, mida sina ei saakski kogeda.

Kõik asjad on olemas ja eksisteerivad, kas siin või mujal....
Vasta
#15
(21-07-2013, 17:47 )Müstik Kirjutas: Vastasin Wilholmensise küsimusele. Kasutasin piltlikku näidistamist, et oleks arusaadavam. Teadusfüüsikast ei rääkinud.


Muidugi ei rääkinud. Kuigi mainisid teadust, aatomeid ja nende vahelist ruumi, kuhu paigutasid astraalse jne. mateeria, mis on teaduslikult täielik jama. Lisaks sellele tsiteerisid täiesti vastuolulist teksti, kus esimeses lauses kirjutasid, et teistes dimensioonides puudub aeg ja ruum, öö ja päev jne. Ja teises lauses kirjutasid, et kõik dimensioonid on ühes ruumis läbipõimunult. Ruumi aga ei eksisteeri ilma ajata.
Samuti, öö ja päev on astroloogilised nähtused, kui kuskil planeedil on parajasti öö, siis kehtib see antud piirkonnas kõikidele energiatele. Kui inimene mõtleb öö mõistele, siis on see samuti mentaalselt olemas, mitte kuskil ajatus olematuses. Ühesõnaga, annab ikka suuremat ajuvabadust välja mõelda, kui seda on teosoofia, mida kellelegi arukaks vastuseks tuua.
Vasta
#16
(21-07-2013, 20:22 )Minaelan Kirjutas:
(21-07-2013, 20:11 )kage Kirjutas:
(21-07-2013, 20:07 )Minaelan Kirjutas: Kui sa aga oled kasvõi mõnda neist asjust ellu viinud ja näed, et need unenägude soovitused ja sinu intuitsioon on parandanud nii sinu kui ka ümbritsevate elukvaliteeti, siis tead, et garantii on olemas.
Ei ole olemas sellist asja nagu unenägude soovitused ja intuitsioon mis oleks minu või kellegi teise elukvaliteeti parandanud.
Smile1 sa räägidki ju enda eest, mina rääkisin aga enda kogemustest, mida sina ei saakski kogeda.
Jah, mina räägin enda eest, aga sinu jutust on on raske, kõigi nende sinade vahelt, lugeda välja seda, et see käib ainult sinu kohta. Nagu alati.
Vasta
#17
(21-07-2013, 21:12 )kage Kirjutas:
(21-07-2013, 20:22 )Minaelan Kirjutas:
(21-07-2013, 20:11 )kage Kirjutas:
(21-07-2013, 20:07 )Minaelan Kirjutas: Kui sa aga oled kasvõi mõnda neist asjust ellu viinud ja näed, et need unenägude soovitused ja sinu intuitsioon on parandanud nii sinu kui ka ümbritsevate elukvaliteeti, siis tead, et garantii on olemas.
Ei ole olemas sellist asja nagu unenägude soovitused ja intuitsioon mis oleks minu või kellegi teise elukvaliteeti parandanud.
Smile1 sa räägidki ju enda eest, mina rääkisin aga enda kogemustest, mida sina ei saakski kogeda.
Jah, mina räägin enda eest, aga sinu jutust on on raske, kõigi nende sinade vahelt, lugeda välja seda, et see käib ainult sinu kohta. Nagu alati.

Ma vabandan, kui viisin eksitusse, aga olen siin foorumis päris tihti rõhutanud, et mu arvamused ja järeldused rajanevad enamasti mu enda isiklikel eksperimentidel ja kogemustel. Mida muud ma saaksingi teistele tõe pähe soovitada?
Ja samas ma ei tahagi, et keegi midagi tõe pähe võtaks lihtsalt niisama, ilma kontrollimata või ilma oma unenägudelt, intuitsioonilt, kaitseinglitelt, sisemiselt Minalt jne küsimata...
Meil kõigil on vaba valik, eks?
Vasta
#18
1) Astraalne mateeria on olemas ka füüsikas elementaarosakeste häiritusarvutuse valemites: teda nimetatakse seal aga "vaakumi fluktuatsioonideks", ning teda ei suudeta täpselt määratleda (vaakum pole täiesti tühi, ehk kui füüsilist ainet pole, siis on seal tühjas vaakumis ikkagi "midagi", mida para-teadustes nimetatakse "astraalseks aineks", kuid päris-teaduses "vaakumi fluktuatsioonideks"), ning tema täpne välja arvutamine on äärmiselt keerukas, kuna tegu on hajuvate ridadega, milles esinevad singulaarsed suurused.

2) Hingepõhises (astraal + mentaal) maailmas puudub aeg "kestvuse" mõõdupuuna, kuna kõik soovid täituvad hetkega - kuid ruum (erinevate kohtade/sihtpunktide mõistes) on hingepõhises maailmas olemas.
Vaimupõhises (buddhi + atma) maailmas puudub aeg "kestvuse" mõõdupuuna, ning puhtas vaimsuses=atmas kaotab ruum oma mõtte "lõputu valguse ookeani" kirjeldamatuse tõttu (seal "valguse ookeanis" oleks justkui lõpmata palju mõõtmeid, ning seega "lõpmatus astmel lõpmatus" kohta/sihtpunkti).

3) Öö ja päev on astronoomilised nähtused (planeetide pöörlemine ja tiirlemine), mitte aga astroloogilised nähtused (planeetide faasidest tingitud vastasmõjud väljaspool gravitatsioonilist interaktsiooni).


Füüsilises lihakehas on võimalik nii elada, et eitatakse täielikult hinge, vaimu ja peenema maailma olemasolu: kuid surmajärgses elus, täpsemalt astraaltasandil asuva põrgu 3. kihis "põlevad ära" illusioonid ja soovmõtted - eks ma või siis ca 57 aasta pärast Krt-le korraks külla tulla astraalse põrgu 3. tasandile: seal räägime edasi peenema maailma olemasolu või mitteolemasolu üle Smile
Vasta
#19
Sama loogikaga võiks tulla kesiganes Sõrmuste Isanda fanatt ja väita, et vaakum fluktuatsioonis asubki Haldjate maa, kus aeg puudub ja soovid, mis põlevad seal illusioonidena ära, täituvad samas imevõlu kombel hetkega. Kui juba nii, siis võivad täitsa öö ja päev olla seal astroloogilised nähtused, sest fantaasiailmas on teadagi kõik imekaunis ja lootusrikas võimalik. Aga kõige lõpuks osutuvad need ikka kõik tühjadeks pettusteks ja tuleb elada oma elu Orkide ilmas juba alati.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tõde Põrgu kohta Õhtumaalane 0 772 20-11-2022, 23:05
Viimane postitus: Õhtumaalane
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 208,331 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 104,182 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 75,084 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,940 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,751 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,266 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,839 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,491 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,321 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat