Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suur jalutuskäik
#1
Seda teemat ajendas kirjutama hiljutine külaskäik Võrusse. Nimelt Võru kiriku ukse kohale on ilusti maalitud vabamüürlaste kõikenägev silm. Mida me seal ikkagi näeme? Kas ikka seda mida me tahame näha? Kas aastatuhandeid tagasi tehtud kaljujoonistel on ikka kujutatud tulnukaid ning nende kosmoselaevu?

Siin siis visuaalne jalutuskäik pealinnas.

Pirita teel Maarjamäel asuv jääretke(1944) obelisk. Vandenõuteoreetikud väidavad, et igasse linna me planeedil, kuhu on jõudnud tänapäevani tagaotsitav seaduselaegas, sinna on paigutatud obelisk. Obelisk on igaljuhul olemas, järelikult on ka seaduselaegas ka Tallinast läbi käinud.

[Pilt: 477_obelisk.jpg]

20 dets. 2003 avati Vabaduse väljakul vabaduskell mis ei pälvinud küll niipalju tähelepanu kui mõni aasta hiljem sinna kõrvale püstitatud vabadusrist, kuid siiski küllaldaselt. Siin siis lähemalt artikkel Saalomoni templi sammastest(vabadusekellast):
http://www.epl.ee/news/tallinn/vabaduske...d=50954571

[Pilt: 31524020c5c21c07d_5.jpg]


Kui otsida Tallinnast püramiidi, siis suurima leiame kahtlemata 1993 aastal valminud Rahvusraamatu katuselt(90ndate algus oli aeg millal igasugused lääne mõjutused Eestisse pääsesid.). Sel püramiidil on küll väike vastuolu. Nimelt asub kõikenägev silm sümboolselt seal püramiidi all mitte tipus.

[Pilt: eesti-rahvusraamatukogu-v.jpg]

Tallinnas on tegelikult üks veel suurem püramiid koos tipus asuva kõikenägeva silmaga. See on 1960 aastal valminud Tallinna laululava(A.Kotli) koos väljakuga. Et seda näha tuleks appi võtta nätieks Google Maps või Google Earth.

[Pilt: 220px-XXV_laulupidu_%283%29.jpg]

Vandenõuteoreetikutele meeldib näiteks Washington tänavate paigutustest ja arhidektuurist leida vabamüürlaste sümboolikat. Sellisel juhul ei ole kahtlustki, et 1840 aastal valminud merekindlus(Patarei vangla) sümboliseerib vabamüürlaste sirklit. Tegemist ikkagi Peeter I merekindlusega. Peeter I oli ju teatavasti see mees kes lasi vabamüürluse ka 'raudse eesriide' taha.

[Pilt: Patarei2-300x217.jpg]

Lõpuks ometi on leitud Atlantis. Ja see asub Õismäel! Õismäe linnaosa kujundati ning valmis põhiliselt 1970'ndatel. Lähemal vaatlusel on tõesti tegu visuaalselt Atlantise rekonstruktsiooniga väga sarnase kujundusega.

[Pilt: vaike-oismae.jpg]

Kristiine raudteeviadukt Endla tänaval, mis sai valmis ca saja aasta eest. Antud liiklussõlme juurde kuuluvad ka kaks suurt pentagrammi kujulist ristmikku. Ülemine kujutab roosikristlaste satanistlikku pööratud pentagrammi, milles kujutatakse kitse pead. Ning alumine 15/16nda sajandi saksa okultisti Heinrich Cornelius Agrippa pentargammi. Agrippa paigaldas inimese sarnaselt da Vincile ringi sisse. Kuid erinevalt da Vinci ruudust võttis keha proportsioonide väljendamisel abiks pentagrammi.

[Pilt: 14397685_Kw5Jcy.jpeg]
Vasta
#2
Algselt kirutas Xava:
Seda teemat ajendas kirjutama hiljutine külaskäik Võrusse. Nimelt Võru kiriku ukse kohale on ilusti maalitud vabamüürlaste kõikenägev silm. Mida me seal ikkagi näeme?

Eks sedasama mida teiste kirikutegi kõikenägeva silma puhul
Aering on kirjutanud ühte teise teemasse:
"Kristlikus kirikus sümboliseerib silm kolmnurgas Kolmainu Jumalat ja ongi enamasti kirikute altarikaunistuste element.
Mõnikord on kolmnurga sees silm, mõnikord heebrea tähed JHWH ehk Jumala nimi.
See pole vabamüürlik sümbol. Vabamüürlik on see siis, kui see on asetatud püramiidi tippu, nagu USA 1-dollarilisel rahatähel. "

Viru-Nigula kiriku ja kõikenägeva silma teemast:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...iru+Nigula

Mis nüüd aga Washingtoni puutub, siis see ju ammu teada, (ja mitte ainult vandenõuteerikute järgi) et see linn on vabamüürluse sümboleid täis.
1793.a. 18.sept. võttis president George Washington osa vabamüürlikust tseremooniast, millega tähistati ametlikult Kapitooliumi ehituse algust Washingtonis. Isiklik vabamüülaste põll ees, marssis esimene president koos mõnede teiste kohaliku müürlastega ehitusplatsile ja laskus süvendisse, kus asus ehituse nurgakivi.
W. asetas nurgakivile hõbeplaadi ning sooritas seejärel vabamüürlaste kombe kohaset vilja-,veini-ja õliohverused. Pikalt ja laialt saad kõigest lugeda Greg Taylori raamatust "Teejuht Dan Browni" raamatu "Saalomoni võti" juurde - Ersen, 2006.
Samuti saab palju üksikasju teada Jüri Lina dok.filmist, mida üksvahe iga nädal ETV-s näidati.
Vabamüürluse juured on Vanas-Egiptuses.
Maailm on täis iidsete sümbolitega ehitisi, neid leiab igalt poolt.
Vaata kasvõi Excu teemat moodsa aja müstilistest ehitistest.

Minu jaoks eriti huvitav Kasasthani uus pealinn Astana:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...a+ehitised
Vasta
#3
(25-07-2012, 13:01 )xawa Kirjutas: Pirita teel Maarjamäel asuv obelisk. Vandenõuteoreetikud väidavad, et igasse linna me planeedil, kuhu on jõudnud tänapäevani tagaotsitav seaduselaegas, sinna on paigutatud obelisk. Maarjamäe oma peaks küll sümboolselt olema mälestuseks 1242 aastal peetud Peipsi jäälahingust. Kas aga üldse see lahing toimus või on tegu müüdiga, mine võta sa kinni. Obelisk on igaljuhul olemas, järelikult on ka seaduselaegas ka Tallinast läbi käinud.

[Pilt: 477_obelisk.jpg]

Jääretk ja jäälahing on 2 erinevat asja Smile

Esimene link siis on väike jutt Jääretkest
http://kultuur.elu.ee/ke477_obelisk.htm
Teine link siis on väike jutt Jäälahingust
http://et.wikipedia.org/wiki/J%C3%A4%C3%A4lahing

Vasta
#4
(25-07-2012, 13:42 )DC Kirjutas: Jääretk ja jäälahing on 2 erinevat asja Smile

Tänud parandamast! Muutsin ka teemas ära.

Antud sümbolid asuvad Tallinnas ka praktiliselt ühel joonel. Välja arvatud Patarei vangla mis jääb selle telje keskosast põhja suunas.
Vasta
#5

Veel üks huvitav arhitektuuriline moodustis maarjamäel...

https://maps.google.com/maps?q=Pirita,+T...a&t=h&z=18

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Suur Eksitus (The Great Deception)! Arlich 1,495 220,530 03-04-2024, 22:24
Viimane postitus: Arlich
  See suur ja mõistetamatu Venemaa!? excubitoris 4,202 1,186,958 23-03-2024, 15:47
Viimane postitus: Kunglas
  Birminghami Kolmsilm a la Suur Vend Skarre 0 3,275 13-11-2015, 04:01
Viimane postitus: Skarre
  Suur raamatutepõletamine toimub juba homme! Celtic 42 23,807 23-05-2012, 19:36
Viimane postitus: nokitseja
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 658 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 656 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 644 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat