Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarot küsimus
#76
Minu jaoks ei ole kaartidel "õiget" ja "vale" tähendust. On tähendus ja kõik. Ma saan aru ,et osade inimeste jaoks on see pühaduseteotus.
Okultism vist läheb otsapidi tseremoniaalse maagia alla ja selles ma tõesti väga kodus ei ole.
Aga üldiselt oli nii,et ega see minu oma arusaam sest raamatu omast alati oluliselt ei erinenud. Vbl asi on omandamise mooduses hoopis.

Aga kaardiga nii,et jutt peab hakkama jooksma. Kui jutt ei jookse siis pole mõtet punnitadagi. Siis on lihtsalt selline moment, et ei ole kaardi panemist ja kõik. Ehk võib küll punnitada aga siis see tulem on ka sama kuiv.
Vasta
#77
(21-06-2013, 08:46 )venezia Kirjutas: Okultism vist läheb otsapidi tseremoniaalse maagia alla...

Pigem ikka vastupidi Laugh
Vasta
#78
(21-06-2013, 08:46 )venezia Kirjutas: Minu jaoks ei ole kaartidel "õiget" ja "vale" tähendust. On tähendus ja kõik.

See oleks siis lähenemine kaartidele kui kunstivormile? Sellise lähenemisega ei saa kaartidelt ju mingisugust informatsiooni, sest informatsioonil on olemas tõeväärtus. Informatsioon on kas korrektne või mitte.

Või ... sellega meenub mulle midagi. Mis on see, millel on tähendus, aga mis ei kanna endas informatsiooni? Mis saab see olla? Keegi mõtleja on selle kohta öelnud kohtumine. See on see, kui inimene vaatab ja näeb aga ei hinda. Ei hinda selle pärast, et hinnata saab alati vaid mingist (enda) seisukohast, aga kohtudes seisukoht hajub. Kohtumises on vaid olemine ilma seisukohata ning suhe kohatuga. Kohtudes ei õpita uusi teadmisi, aga nähakse olemasolevat teisiti, teisest perspektiivist.
No ... eks siin ole muidugi oma seos kunstiga olemas. Kunstis kohatake kunstniku nägemust vist.
See oli lihtsalt mõte. Ei soovi siinkohal teemat kõrvalistele radadele juhtida Smile
Vasta
#79
Eks te teate äkki paremini tõesti.
Vasta
#80
venezia Kirjutas:
Minu jaoks ei ole kaartidel "õiget" ja "vale" tähendust. On tähendus ja kõik.

... ma m6tlen, vaide iseenesest on ju t6ene? Lihtsalt ei ole 6iget ja valet ja mitte ainult kaartide tahenduses? Asjad kas on v6i mitte. Kaarte lugedes loeb suuresti ka inimese silmaring - kui m6ni t6lgendus vaidetakse valeks suhtes toimuvaga siis tegelikult, vaadates veelkord t6lgendust = /lugeja/ lihtsalt nimetas asju ebatapsete nimetustega aga asja m6te oli 6ige ... ei saa olla kodus k6ikides valdkondades, mis ilmas toimuvad.

Kaartide kohta vaidetakse ka, et v6id need ise joonistada, kui sul on kogemus / teadmine kokkulangevuste osas? Nii on ennast lihtsamgi lugeda labi kaartide?
Vasta
#81
Kui lugeja nimetas asju ebatäpsete nimetustega, siis tähendas loetu tema jaoks ju midagi mittetõest. Kui nüüd öelda, et ole õiget ja valet, siis ...
Vasta
#82
Mina jagan täielikult kodanik vikkeri (Tuulepesast) selgitust tarokaartidest:
Tsitaat:Taro juured on Hüperboreas, kus inimene ei omanud veel sellist füüsilist keha kui praegu. Kui teadmine on veel üks suur tervik ja polnud jagunenud erinevateks harudeks. Seal on väga paljude mustrite juured.

Inimene võib vabalt mõelda ükskõik millele, ükskõik mida külge. Ja sellisel juhul inimese mõte on see, mis haakub mingisse võnkesse. Nii, et kõige lihtsam on asjadele mitte midagi külge mõelda, et siis ei peaks oma külgemõeldud asjadega võitlema hakkama.
Sisuliselt on ju taro energiate süsteem.
Sauad - tule element
karikat -vee element
mündid -maa element
mõõgad - õhuelement.
Lisaks veel suur arkaan, mis räägib inimese pühitsuse teest ja maailma ehitusest.
Ladumisel saada ka puhtalt energeetiline tulemus mingist sündmusest.

Siit võiks esitada küsimuse, et millelt peab midagi ärakorjama. Kas see asi on siis asja küljes, või oma meeles/ teadvuses. Sisuliselt puhastame ju oma teadvust, kui midagi justkui välises maailmas puhastame.

MInu soovitus on inimesele, kes tõsiselt tahab taroga tegeleda. Tegele enda puhastamisega,meele kontrolli harjutamise, teadvuse avardmisega, eristusvõime arendamisega ja mitte üks väline "halb" ei saa mõjuda. Kui oma meel on sogane ja teadvus magab, noo mis jõudusid siis kaardki elustada saavad ? Sisuliselt kirjeldavad kaardid kogu aeg seda maailma, kus inimene elab. Ja kaardid on lihtsalt peeglid sellele, kuhu süsteemidesse ja astraaltasandi kihtidesse inimene küünib. Ja kaardid on erapooletud niikaua kuni inimene sinna oma mõtte juurde paneb. Ja igaühel on võimalus olla oma mõtetes vabad, kui muidugi mõtete puhastamisega on tegeletud ja selle vajalikkusest üldse arusaadakse.

Tähtsad polegi kaardid ise, vaid just need sümbolid, mida kaartidel kujutatud pildid esindavad (mitte ei kujuta konkreetselt). Kaardipanek on suuresti tunnetuse küsimus ja senikaua kuni ise ei kalluta, on ka tunnetus õige/õiglane. Minu näiteks on kaardipakk, millest viimase kaardi tõmbasin umbestäpselt 3 aastat tagasi. Tegemist ei olnud traditsioonilise kaardipakiga, isegi selline väike detail nagu tarot sümboli nimetamine tema õige nimetuse - elemendi järgi, muudab terve süsteemi teiseks. Samuti märkasin ma üsna pea, et nö. traditsiooniline jutt kaardi juurde ning minu nägemus kaardist ei ühtinud suuremas osas. Seega kaardid saavad omaks siis, kui sa ei aja seletustes näpuga järge ning ei programmeeri ennast tarot süsteemi sisse, vaid lood nö. oma süsteemi, oma tõlgenduse konkreetsele kaardipakile.

[Pilt: 2734-thickbox.jpg]
Vasta
#83
Ju siis ei olnud Loitsukelleris sel päeval sinule sobivate sümbolitega taro kaarte müügil. Valede sobimatute sümbolitega kaartide kasutamine, millede tähendusi sa ei tea või tõlgendad valesti, võib küll halba teha.
Poes oleksid võinud ikka käia - seal on muudki huvitavat ju müügil.
Lisaks on poes väga hea ja rahustav energia, mahe muusika mängib, müüjad on toredad ja abivalmid jne.
http://www.loitsukeller.ee/ennustamine.htm
Vasta
#84
Mul tekkis poodi sisse mineku suhtes tõrge.
Aga pole hullu, ma tean nüüd, kus see asub ja võin mõni teine kord sealt läbi astuda Smile
Vasta
#85
(03-09-2013, 03:19 )Tondinahk Kirjutas: Mul tekkis poodi sisse mineku suhtes tõrge.
Aga pole hullu, ma tean nüüd, kus see asub ja võin mõni teine kord sealt läbi astuda Smile
Bleh, Mul on iga kord sinna sisenemisel tõrge, keegi keevitab seal-kliente, kliente jne.

Vasta
#86
Taas kaevan selle teema üles. Nu ei saa mina nendest Tarot kaartidest üle ega ümber!
Tahaks küsida ja andke andeks, kui see küsimus tundub teile loll ja jabur.
Kas on võimalik panna kaarte inimesele, keda sa pole kunagi näinud, kellega pole kunagi rääkinud, ei tea isegi seda, kas isik on elus või mitte? On teada vaid eesnimi.
Endale pole ikka veel kaarte ostnud, aga tuttav ostis. Tahtsin neid huvi pärast näha ja tuttav ütles- vaata ise, pakk on riiuli peal. Võtsin paki kätte ja pillasin samas käest, mul oli tunne nagu oleksin sõrmed tulle pistnud.
See selleks, ju siis polnud ette nähtud mul neid näppida. Aga sellest hoolimata tahaks teada vastust oma küsimusele.
Tänud.
Vasta
#87
(13-06-2014, 21:30 )Tondinahk Kirjutas: Kas on võimalik panna kaarte inimesele, keda sa pole kunagi näinud, kellega pole kunagi rääkinud, ei tea isegi seda, kas isik on elus või mitte? On teada vaid eesnimi.

Jah.
Vasta
#88
Taro nö. üldteemasse ma juba kirjutasin. Siin.
Ka sellest, mis puudutab kaardipakkide valikut. Et jah, võimalusel tehke tõepoolest valik. Et millises või kelle mängus te nö. osaleda soovite.

Jah, võib muidugi minna kaardiletti ja hoida pakki käes ja püüda sisi nö. tunnetada (nagu keegi kirjeldas?). Miks mitte.
Kuigi on tõenäoline, et enne teid "tunnetas" seda pakki kümneid ja ehk sadu teisi uudishimulikke kaardinäppijaid, kellele nimetet näidised on leti peal lahtiseks muugitud. Ning vaevalt nad "tunnetasid" neid kaarte kinnastatud kätega.
Teisisõnu: eelistage korrektselt kinniseid pakke.

Teiseks visuaal. Või siis selle visuaaliga seotud süsteem ise. Ehk mis otstarbel te kaardid siiski omandate. Niisama õhtuseks romantikaks või tõhusamaks ja ausamaks enesearenguks. Või selleks samaks va ennustamiseks (millega ma tegelikult nö. algstaadiumis soovitaksin siiski viivitada).
Ehk siis uurige eelnevalt tausta, millise autori kaarte te omandada soovite.

Teiseks võib korraks kõik need va "tunnetavad" inglid või muud tegelased sealt leti ümbert korraks ka kohvi jooma saata, lülitada sisse pedantne praktik ning vaadata, mis kvaliteediga dekid on. Näiteks kas kartong pole liiga paks (pakk muutub jurakaks ja raskeks) või hoopis liiga õhuke (võib kortsuda ära), kas kaardi suurus on sobiv (osad ei istu üldse hästi käes), kas üksikkaart ise on mõnusalt paindlik (et oleks ok käsitleda) ja kas korralik lamineering olemas (uskuge, odavad paberkaardid hakkavad teil narmendama juba lühikese aja pärast).
Vaadake milline on piltide trükk (kas värvid ei jookse laiali jne), milline on pildi väline raam (vahest on see mõttetult lai tehtud), milline on kaardi särk ehk tagumine pool (kas see pole näiteks üledisainitud ja seetõttu ladumisel segav) jne.

Mina näiteks otsisin endale esimeseks dekiks tõepoolest head klassikalist Rider-Waite'i. No oli teda lihtne leida jee. Ehk siis ei olnud lihtne. Kui näiteks seada kriteeriumiks needsamad elementaarsed kvaliteedi tingimused.

Kolmandaks (või mitmendaks?) ma ei tahtnud ka sellist algversiooni koopiat, kus on kõik nö. õige, kuid tugevalt ülekoloreeritud. Minu jaoks oli see versioon liiga näkkuhüppav, tehislikult plakatlik ja seega jälle out.
Mingid uusversioonid tarost, kus oli väga palju "unustatud" detaile või nö. kunstiliselt moondatud algsümboleid ja muidu sisulisi apsakaid, mulle ka ei sobinud.
Kuigi osad versioonid on ka kogu oma "valesuses" täitsa kõnekad või nunnud ja ka mingites valdkondades eduliselt kasutatavad.

Neljandaks (kui siiski eelistada analooge) vaadake, kas olete nõus, kui teie dekis on ümber pööratud Suure Arkaani VIII-s (Jõud) ja XI-s (Õiglus) tähendused. Seda esineb üllatavalt tihti. Lihtsalt uurige enne.

Viiendaks: nn. paraadpakid pole iga kord õigustatud. Selline karp võib sisaldada mingeid (üldtekstiga) igas maailma erikeeles raamatukesi ja muud sodi, kuid samas võib olla selle arvelt see pakend liiga suur ja näiteks paki hoidmiseks mõttetu. Ehk siis maksate lisahinda, ei muud.
Heas suuruses tugev karp või vutlar või kott tasub minu meelst eraldi soetada. Või tellida. Või teha ise. Sest see algne papist originaal kulub samuti reeglina liigagi ruttu ära. No kui ikka piisavalt tihti sisse-välja neid kaarte väntsutada.

Mis veel selle va praktilise poole pealt? Ei tule meelde. : )
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsimus: Vaidlus. Borgir 2 2,041 10-06-2010, 09:44
Viimane postitus: Andres K

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat