Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarot küsimus
#51
Vastuseks Celticule : asi ei ole suvalistes pudulojustes.

Ma ei ütle, et ma kunagi ei ole kaarte pannud . Kui ma seda ütleksin, siis ma valetaksin. Olen küll . Aga mingi aeg ma jõudsin põhjuse ja tagajärje vahelisele seosele, sealt edasi programmeerimise kui sellise olemusele ennustamise juures jne ...

Kaardid näitavad ju enamus inimese mõttemaailmast tingitud sündmusi - kuigi mitte ainult .
Ühed suudavad mõtlemist muuta, analüüsida, või lihtsalt mõtlema hakata , teised seda ei suuda...
Ma ei tea , kuidas teistel , aga mina kasutasin erinevaid põhjalikke ladumisi, kus näidati mingil määral ära ju tegelikult ka ennustuses selle inimese sugulaste-sõbrad , kellele ennustatakse.

Jah, ehk tõesti ma pean Celticuga nõus olema - kaarte ei panda uudishimust lihtsalt.

Veel enam inimeste kohta, kes seda üldse palunud ei ole .

Surematud pole me keegi, aga muus osas...Kõik, mis ei tapa , teeb meid tugevamaks .

Seda enam, et ma olen märganud, enamus teab tegelikult ise suurepäraselt, mida ta tegema peab, aga ta tahab seda vastust kuulda teistelt . Ebakindlus? Soov veeretada vastutus oma elusündmuste eest kellegi teise õlule ?
Kah võimalik .Kõik on võimalik .


Vasta
#52
(06-05-2013, 08:52 )Tulnukinimene Kirjutas:
(06-05-2013, 08:21 )Celtic Kirjutas: /.../
Selle asemel, et üks kord konkreetselt lahendused pikalt saata ja öelda - EI, genereeritakse pikki sõnamulinaid mittemillestki.
Nüüd ma ei saa küll aru...kas kõik peaks kaarte panema ja pingerida tegema? Milleks? Ridade lugemisega tuleb mulje...mul on muid tegemisi ja puudub huvi pingeridade vastu.
Enda arust ma ju ütlesin selgelt, et võiks lahendused tegelasele konkreetse EI öelda, mitte jahuda maad ja ilmad kokku

Vasta
#53
Minu mäletamist mööda pole ta kellegi kohta midagi küsind...ja kui soovib kohal käia, miks ma peaksin "ei" ütlema, kui on ebavoovitatav paneb kohta talle ise mõtte pähe, et "ah, ei viitsi" vms. ... igal inimesel on õigus areneda (ja vigu teha)
Vasta
#54
Minu jaoks oli üllatav ,et ma selles nimekirjas figureerisin.
Vasta
#55
(06-05-2013, 08:21 )Celtic Kirjutas: Kaks tähelepanekut:

1. kui kelleltki otse midagi paluda, siis hakkab pihta keerutamine ja vee sogamine - oh mina ennustamisega ei tegele, oh mina pingerida ei tee, oh linnud lendavad ja mesilased sumisevad. Krt, öelge siis otse ja ilma ilustamata, et igale pudulojusele suvalisi lugemisi ei tee, et kaarte ei võeta lihtsalt õhtutee kõrvale ja maailmaasjade üle arutlemiseks. Iga enesest lugu pidav kaardipanija teab, et kaartide panemine ei ole ennustamine, ennustamist pole olemas. Seega miks kasutavad inimesed siin selliseid masendavalt haledaid vabandusi? Selle asemel, et üks kord konkreetselt lahendused pikalt saata ja öelda - EI, genereeritakse pikki sõnamulinaid mittemillestki.
2. lahendused on nagu külamoor, kes kõigiga magab ja kõigile infot valab. Alles see oli, kui ta privaatsõnumite abil andmeid kogus erinevatelt foorumlastelt erinevate praktikate ja maailmanägemuste kohta ning koostas koos Arlichiga suurt kaardistatud leksikoni. Nüüd me juba teame, mis Arlichist sai. Siit võime ka järeldada, milleks tal vaja saada statistiline keskmine foorumi liikmetest.

Nii linnud lendavad, mesilased sumisevad ja pagana kaardimoorid keerutavad...Hr Celtic ju peaks nägema, kes paneb kaarte ja teeb pingerida, kes mitte, seega see pakutud keerutajast kodanik "keegi" peaks nime saama.
Ja ausalt, minul mingi rida ei ole isegi meelde mitte tulnud, pealegi seda saab ju ka teisiti teha, kuigi ma arvan ikkagi, et parem on kui ei vormista ise ennast mingisse kastisüsteemi.

Kuid vähemati tänan info eest, sest lõpuks ometi ma sain nüüd aru, et see "huinamuna" ehk nagu Zen ütles "eneseanalüüsi vahend", on just see nn "kaartide panek/lugemine", mis mulle ei istu ja ennustamine on ennustamine, (mida väidetavalt ei ole olemas) ja õnneks või kahjuks on mul olnud võimalik seda olematut asja oma elus kaks korda siiski kohata. Tõe huvides peab mainima, et üks neist ladus Tarotit pluss ruunid ja teine tavalisi kaarte.

NB! Vabandust Zen, parandus tehtud , katsun meelde jätta!
Vasta
#56
Eithea, ole kena, kirjuta mu nime ikka õigesti, ühe korra võib lugeda tüpoks, teist aga juba ülbuseks.
Teiseks, minu meelest oled sa natuurilt liiga kärsitu, sus on mingi agressiivsus, mis hõõgub pealispinna all, seega sulle ei saagi selline eneseanalüüsi "huinamuina" sobida. Kui sa vaataksid asja pisult rahunenumalt, siis hakkaksid ka kaardid sinuga rääkima.
Vasta
#57
Lahendused ilmselt on natuurilt süstematiseerija. Selles mõttes on loogiline ,et ta andmeid kogub. Ehk siis viskab õnge vette (provotseerib) ja siis vaatab mis edasi saab. Tegevuse eesmärk on omaette teema.
Vaimsetele inimestele samas on teatav edevus omane wink
Vasta
#58
(07-05-2013, 09:35 )zen faran Kirjutas: Eithea, ole kena, kirjuta mu nime ikka õigesti, ühe korra võib lugeda tüpoks, teist aga juba ülbuseks.
Teiseks, minu meelest oled sa natuurilt liiga kärsitu, sus on mingi agressiivsus, mis hõõgub pealispinna all, seega sulle ei saagi selline eneseanalüüsi "huinamuina" sobida. Kui sa vaataksid asja pisult rahunenumalt, siis hakkaksid ka kaardid sinuga rääkima.

Vabandust, viga parandatud!

No nad räägivad, aga...kuidas sulle öelda, meil ei soosita jne...kohe üldse öeldakse asjale "ei" sest see on rohelise kaose piirkond ja sinna meil ei ole asja, eks ma ise olen nagu proovinud, mõeldes neile eelnenud kogemustele, kuid analüüs tõesti ei huvita, huvitab konkreetsus alaa, "keeran ümber nurga ja vastu tuleb selline, või selline inimene jne...lähen üle tee" jne...
Jah, ma venin praegu kaose poole...Bleh Meil ideaalis käib mõlemale poole venimine..ah, seda on raske seletada, jah sul on õigus, minus on seda agressivsust ehk et kui läheb tõeliseks tegemiseks siis, ma ei hooli, alaa` " mina võin ju surra, aga sina sured igal juhul ka", kuidagi nii...
Vasta
#59
Tõe huvides mainiks samuti veel üle, et kaardi panemine ei ole ennustamine. Tulevikku vaatamine on pigem miskit prognoosi sarnast, kus kaardid näitavad kaardipanijale tema enese nägemust sellest, mis asjade hetkeseisu jätkudes tulevikus juhtuma hakkab. Ent juba sel hetkel, kui kaart "loetakse" on see tulevik muutunud, teisenenud. Prognoos võib suuresti panna täppi, kui seda tehakse inimesele, kelle maailmanägemus ja konkreetne tee on suhteliselt jäik ning ühesuunaline. Enamus meist on aga piisavalt dünaamilised, et oma võimalik tulevik enne selle täitumist ümber kirjutada.
Vasta
#60
(07-05-2013, 10:20 )Eithea Kirjutas: ...kuid analüüs tõesti ei huvita, huvitab konkreetsus alaa, "keeran ümber nurga ja vastu tuleb selline, või selline inimene jne...lähen üle tee" jne...

Vabandused vastu võetud, lihtsalt hakkas juba silma närima wink

Konkreetsusega, detailidega, on see asi, et need ei anna suurt midagi.
Saad küll teada, et tuleb mingi inimene vastu, aga miks tuleb, mis see sinu arengule annab, sellele niimoodi vastust ei saa. Või siis sellele, kuidas oleks parem temaga käituda.
Ma ausalt öelda ei tea, kas tulevkku saab muuta või mitte, või kui saab siis mis piirides. Kes teab, võib-olla on ka kaartide piilumine tulevikku juba sisse kirjutatud wink Seega ma isiklikult ei julge väita, et selle "analüüsi" abil see kindlasti õnnestuks. Küll aga aitab see väheke oma "teed valgustada", arvan ma.

Vasta
#61
(07-05-2013, 10:46 )zen faran Kirjutas:
(07-05-2013, 10:20 )Eithea Kirjutas: ...kuid analüüs tõesti ei huvita, huvitab konkreetsus alaa, "keeran ümber nurga ja vastu tuleb selline, või selline inimene jne...lähen üle tee" jne...

Vabandused vastu võetud, lihtsalt hakkas juba silma närima wink

Konkreetsusega, detailidega, on see asi, et need ei anna suurt midagi.
Saad küll teada, et tuleb mingi inimene vastu, aga miks tuleb, mis see sinu arengule annab, sellele niimoodi vastust ei saa. Või siis sellele, kuidas oleks parem temaga käituda.
Ma ausalt öelda ei tea, kas tulevkku saab muuta või mitte, või kui saab siis mis piirides. Kes teab, võib-olla on ka kaartide piilumine tulevikku juba sisse kirjutatud wink Seega ma isiklikult ei julge väita, et selle "analüüsi" abil see kindlasti õnnestuks. Küll aga aitab see väheke oma "teed valgustada", arvan ma.

Ma sain nii aru, et saab tulevikku muuta, kuid peab väga täpselt teadma kaardi vibratsioone ja oskama neid kokku komponeerida, kuid kui ikka ei oska siis võid hullema s*** kokku laduda kui enne oli (see on nagu midagi sarnast programmeerimisele), seega jha, kui ikka ei oska siis ei näpi.
Ma ei tea, mul nagu arengu jaoks teine lähenemine ( minu viga), ennustamises just tahaks rohkem praktiliste objektide/ olukordade liikumist, see aitaks valida, kas lähen sinna tänavale jne või teen kõik risti vastupidi.Bleh
Vasta
#62
(07-05-2013, 10:27 )Celtic Kirjutas: Tõe huvides mainiks samuti veel üle, et kaardi panemine ei ole ennustamine. Tulevikku vaatamine on pigem miskit prognoosi sarnast, kus kaardid näitavad kaardipanijale tema enese nägemust sellest, mis asjade hetkeseisu jätkudes tulevikus juhtuma hakkab. Ent juba sel hetkel, kui kaart "loetakse" on see tulevik muutunud, teisenenud. Prognoos võib suuresti panna täppi, kui seda tehakse inimesele, kelle maailmanägemus ja konkreetne tee on suhteliselt jäik ning ühesuunaline. Enamus meist on aga piisavalt dünaamilised, et oma võimalik tulevik enne selle täitumist ümber kirjutada.

Ah, on nagu on, olla dünaamiline, midagi ümber kirjutada, kah tegevus, mõneti meenutab see "hiiu neiut".
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid173431.
Ma eelistaksin sujuvat ja rahulikku surfamist koos variantide valimisega, ilma selle nn pealesunnitud
dünaamikata.

Vasta
#63
Kas siin foorumis on mõnda nii tarot kui kabalaga tegelevat inimest? Kui, siis äkki oskad soovitada häid, neid mõlemat käsitlevaid raamatuid?
Vasta
#64

Niipalju, kui mina olen aru saanud, siis Kabala on õpetus sellest, kuidas pääseda "kõrgematesse reaalsustesse", et seal midagi enda kasuks "ära muuta", mis siis allapoole tagasi manifesteerudes annaks soovitud maailma.
Kabala tuntuim teos on "Book of Zohar", mille leiab googeldades kergesti üles.
Samas tuleks aru saada, et see raamat on kirjutatud lahti-rullumata emanatsioonide maailma keeles: ehk kui mõistad vaid otsest sõanalist (literaalset) osa, siis pole sa tegeliku sisuni veel jõudnud (sõnad on küll samad meie reaalsuses ja kõrgemates reaalsustes, kuid olemus ja kirjedatav sisu on täiesti erinev).
Samuti tuleks tegeliku sisu mõistmiseks teda lugeda originaalis, ehk hebria keeles, kus sõnades olevate tähtede okultsed summad-ja-seosed annavad veel täiesti erineva varjatud nägemuse kogu teemale: kui sa seda kõike aga täiuslikult valdad, siis oledki sisuliselt juudiks muutunud (inimene on see, milliseid mõtteid ta mõtleb).


Samas Taro-kaartid on pendli taoline abivahend, mille abil saab enda sisemuses olevad teadmised-mõistmised "välja peegeldada" välisesse maailmaa.
Ehk taro-kaartite abil ei toimu mingit "kõrgema reaalsuse" muutmist - selle asemel muudetakse taro kaartite abil vaid "nähtavaks" juba ilmnenud ja varsti ilmnev reaalsus.


Aga see oli vaid minu nägemus ja arusaam: teised saavad ilmselt muud moodi aru.
Vasta
#65
(02-06-2013, 01:57 )zen faran Kirjutas: Kas siin foorumis on mõnda nii tarot kui kabalaga tegelevat inimest? Kui, siis äkki oskad soovitada häid, neid mõlemat käsitlevaid raamatuid?
Siit saab vene kabalistide tegemised ja mõningase kirjanduse kätte. Каббала

[Pilt: v_main.jpg]
Vasta
#66
Kabbala on mõttetu kui pole usu kaudu seotud kosserliha rituaaltapmiste loomhingede ohverdamisega kõrgemate tasandite väravavalvuritele meeleheaks. Süües rituaaltapetud loomade liha muutud ka ise hingekinkerituaali osaliseks ja saad sissepääsu üles. Celtic, ega sa pole vaadanud mis rituaalid TAROga seotud on.
Vasta
#67
(02-06-2013, 08:57 )lahendused Kirjutas: Samas Taro-kaartid on pendli taoline abivahend, mille abil saab enda sisemuses olevad teadmised-mõistmised "välja peegeldada" välisesse maailma.
Ehk taro-kaartite abil ei toimu mingit "kõrgema reaalsuse" muutmist - selle asemel muudetakse taro kaartite abil vaid "nähtavaks" juba ilmnenud ja varsti ilmnev reaalsus.


Aga see oli vaid minu nägemus ja arusaam: teised saavad ilmselt muud moodi aru.

Täpselt nii see ongi. Hästi sõnastasid.
See aga on siiski tõenäoline ilmnev reaalsus antud momendil, mida on võimalik vajadusel muuta....juhul, kui mõistad eluprotsesse, nagu Celtic siin eespool märkis.

Kunagi vaatasin palju dokfilme kabala kohta vene kanalitest. Neil on jah omad kirjeldused neist ülemistest maailmadest ja kogu loodust. Mulle see aga eriti ei istunud, kuidagi väga meenutasid Jehoova tunnistajaid nende meetoditega, kuidas nad endile jüngreid hankisid ja mittekabalistidesse suhtusid.
Aga igale oma.
Vasta
#68
(02-06-2013, 12:52 )Minaelan Kirjutas:
(02-06-2013, 08:57 )lahendused Kirjutas: Samas Taro-kaartid on pendli taoline abivahend, mille abil saab enda sisemuses olevad teadmised-mõistmised "välja peegeldada" välisesse maailma.

Täpselt nii see ongi. Hästi sõnastasid.

Milleks seda Tarotit siis kasutada enese sisemise peegeldamiseks, kui saab tšakra vahendusel otse oma sisemusega suhelda, kuni enese tõelise nime teadmiseni ja sealt edasi...
Jha igale oma, isiklikult duaalsuses kõrgem/peenem aste mind ei huvita, millalgi niikuinii peate kuidagi duaalsuse lõpetama, mõne jaoks muidugi ka lõpetatakse.

Vasta
#69
... ja mina m6tlesin, et ei ole hea vage igatsugu vidinate peale panna ja nende vahel jagada ? Et ise pead olema vastuv6tja ja saatja ja lugeja mitte kaardid ja kristallid ja noad/kahvlid?
Vasta
#70
(02-06-2013, 13:45 )katakaroliina Kirjutas: ... ja mina m6tlesin, et ei ole hea vage igatsugu vidinate peale panna ja nende vahel jagada ? Et ise pead olema vastuv6tja ja saatja ja lugeja mitte kaardid ja kristallid ja noad/kahvlid?
Jha see on õige küll, aga kui vahest mängida...põhiline, et on selge oma väe/jõu tagasitõmbamine, millega iganes seda tegema ollakse harjunud, kes käega, mingi kindla sõrmega, läbi hingamise võib ka silmadega jne..
Nii ma olen aru saanud.

Vasta
#71
(02-06-2013, 01:57 )zen faran Kirjutas: Kas siin foorumis on mõnda nii tarot kui kabalaga tegelevat inimest? Kui, siis äkki oskad soovitada häid, neid mõlemat käsitlevaid raamatuid?

Olen mingil määral kasutanud Marlies Burghardti "Taro ja elupuu", mis käsitleb taro tõlgendamist kabalaga seoses, aga kuidagi eriti ei haakunud minu tunnetusega tõlgenduste osas. Küll aga andis mingi üldisema pildi kätte ja aitas veidi konteksti lugeda. Ma pole nüüd ammu enam taroga tegelenud, aga mingil etapil uurisin üsna süvenenult ja peab ütlema, et õige häälestusega andis päris adekvaatseid tulemusi... seda küll peamiselt kui lugesin teistele, enda lugemised olid veidi soovidest kallutatud.
Vasta
#72
Ma ei osanud raamatukirjeldustega midagi peale hakata. Siis tegin nii,et võtsin kaardi kätte ja lasin tal endaga rääkida. Siis sain aru,et peab nö kuulama, mis neil rääkida on. Ehket tegelikult nende reakirjeldustega polegi midagi peale hakata. Inimesed on sümboolika ja piltidega kõvasti vaeva näinud. Kui kaarte muretsema hakkad, siis tunned ära need, millest kõige paremini aru saad. Võib-olla see on siis see,et need, kes kaardid kujundasid, rääkisid ka selles keeles, millest aru saad. Aga see suhestumine võtab omakorda jälle aega ja täieneb ajas pidevalt.
Vasta
#73
(20-06-2013, 18:48 )venezia Kirjutas: Ma ei osanud raamatukirjeldustega midagi peale hakata. Siis tegin nii,et võtsin kaardi kätte ja lasin tal endaga rääkida. Siis sain aru,et peab nö kuulama, mis neil rääkida on.

Ja õigesti tegid.
Enamus inimesi kuulab vaid seda, mis teine talle ette ütleb või teha käsib. Vähesed kuulavad ennast/alateadvust/hinge.
Tarot kaardid peegeldavad sinu sisemist hinge/tunnetust.
Võtan neid vahel ja lausa naerma ajab, kui täpselt nad teavad mu elu momendi huviorbiite.
Inimesed peaksid hakkama ennast usaldama ja uskuma, mitte kõigis küsimustes ja probleemides "teadjamatelt" vastust otsima.
Sest kuni sa otsid vastust mujalt, oled sa sõltuvuses teistest ja ei suuda oma elu kujundada selliseks, kuis tahaksid.
Meis endis on olemas samasugune kõikvõimas jõud nagu neis nö "nägijates", vahe on vaid selles, et nemad teavad ja usuvad seda, aga enamus inimesi ei tea seda ja ei suuda ka uskuda.
Kui hakkad uskuma endasse ja oma võimetesse/alateadvusesse/hingesse, siis on KÕIK VÕIMALIK Smile.
Vasta
#74
(20-06-2013, 18:48 )venezia Kirjutas: Ma ei osanud raamatukirjeldustega midagi peale hakata. Siis tegin nii,et võtsin kaardi kätte ja lasin tal endaga rääkida. Siis sain aru,et peab nö kuulama, mis neil rääkida on. Ehket tegelikult nende reakirjeldustega polegi midagi peale hakata. Inimesed on sümboolika ja piltidega kõvasti vaeva näinud. Kui kaarte muretsema hakkad, siis tunned ära need, millest kõige paremini aru saad.

Vot selline asjale lähenemine on minu meelest veidi vale. Iga inimene võib oma teadmiste suurusest lähtuvalt oma paki kujundada, sümboleid ära vahetada jne. Hinnates kaarti vaid pildi järgi, võib tunduvalt kitsendada kaardi tähendust või anda suisa vale tähnduse. Praktiliselt sama kui hinnata võõrkeelset raamatut tema kaane illustratsiooni järgi.

Muidugi selline arvamus lähtub omakorda mu teisest arvamusest, et okultism ei ole mingi asi, mida võib lihtsalt intuitsiooniga tajuda, vaid siiski varjatud teadmised. Intuitsioon on abiks, et luua seoseid, aga need seosed peavad millelgi põhinema. Valida aluseks vaid oma Mina, tähendab, et kaardid räägivadki vaid selle teadmiste piires.
Vasta
#75
Ma arvan, et mõlemad on olulised, nii arhetüübid kui isiklik tunnetus. Sest mida muud see pildi vaatlemine ja tunnetamine ongi. Tõmbaksin isegi paralleele astroloogiaga, planeetide arhetüübid on kujunenud kollektiivse alateadvuse ja müüdi koosmõjul. Kui võtta moodsas astroloogias kasutusele võetud asteroidid, siis ka nende nimed sisaldavad arhetüüpe ja nende tõlgenduse valguses neid ka vaadeldakse.

Taro puhul kujunevad teatud kaartidega isiklikud seosed ja tunnetused ja ma arvan, et tõlgendamise seiskohalt on need väga olulised.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsimus: Vaidlus. Borgir 2 2,044 10-06-2010, 09:44
Viimane postitus: Andres K

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat