Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas jumal(ad) on olemas või ei ole?
Autor Sõnum
pimedus
Vana kala

05-12-2018 21:17
Postitus: #176
RE: Jumala tõestamine.
Üks Jumal koosneb alati mitmest erinevast Osajumalast, kuna Jumal on polümorfne eluprotsess - teatud monoteism ei ole tingimata vastuolus polüteismiga. Seega Jumala muster on üldiselt küll üks, mis koosneb mitmetest Jumalatest, kuid see üks polümorfne muster võtab arenedes lõputuid erivorme.
(selle postituse viimane muutmine: 05-12-2018 21:23 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

05-12-2018 21:22
Postitus: #177
Mina olen, soovitan tutvuda Origenese elulooga, kes elas 2 teisel ja kolmandal sajandil.
Artur Võõbus on temast kirjutanud oma raamatus "Kummagil käsikirjade kohal" (Eesti mõttelugu Tartu, 2009) huvipaeluva artikli "Origenes, esimene kristlik teadlane".

Origenes on tema sõnul nimi, kellele ei ole võrdset ei vanas ega keskaja kirikus. Ta on enesele kindlustanud ainulaadse koha kogu kiriku ajaloos. Artur Võõbuse nimi loodetavasti ei vaja tutvustamist.

Küll võib tutvuda wiki artikliga.
https://et.wikipedia.org/wiki/Origenes
(selle postituse viimane muutmine: 05-12-2018 21:24 Müstik.)
seenetoorik
Vana kala

05-12-2018 22:11
Postitus: #178
(05-12-2018 21:17 )pimedus Kirjutas:  Üks Jumal koosneb alati mitmest erinevast Osajumalast, kuna Jumal on polümorfne eluprotsess - teatud monoteism ei ole tingimata vastuolus polüteismiga. Seega Jumala muster on üldiselt küll üks, mis koosneb mitmetest Jumalatest, kuid see üks polümorfne muster võtab arenedes lõputuid erivorme.

Kuidas sa sellisele teadmisele oled jõudnud? Kogu ülejäänud inimkond on laias laastus alles vaidluses selle üle, kas jumal(ad) üldse olemas on aga sina tead juba täpselt jumala olemust ja muud. Päris muljetavaldav!

Ebasobiv allkirjatekst eemaldatud.
KuKr
Roogitav räim

06-12-2018 00:43
Postitus: #179
(05-12-2018 21:17 )pimedus Kirjutas:  Üks Jumal koosneb alati mitmest erinevast Osajumalast...

Põrgus on sul vist koht juba valmis vaadatud. Laugh Jumala jaotamine osajumalateks - selle eest oleks sind vanal heal keskajal pikema jututa "Juuda hälli" sunnitud.
(selle postituse viimane muutmine: 06-12-2018 00:43 KuKr.)
pimedus
Vana kala

06-12-2018 09:59
Postitus: #180
Mina ei otsi aegruumi Universumivälist Jumalat, vaid vaatlen elu ennast. Ei ütleks et tean täpselt - alati saab minna täpsemaks lõputult. Minu viimased olulised avastused ja põhimõtted on kirjas loomulikult siin: http://www.para-web.org/showthread.php?tid=9044

Miks pidanuks keegi mind põletama, kui Ühe Jumala Osajumalate Eluprotsessi Lõputute Erivormide definitsioonis ma otseselt ei eita Ühte Jumalat, vaid pigem just lähtun sellest?
(selle postituse viimane muutmine: 06-12-2018 10:01 pimedus.)
Q11
Veteran

06-12-2018 10:32
Postitus: #181
Jumal on Kõikjalolev , siis järelikult on Ta ka praegu.
Ta ei ole isik. Ta ei ole loodusnähtus, ega mingi energia. Ta ei ole objekt mida saaksime näha.
Mõte saab tunda ainult nö „asja“, mis Jumal jällegi ei ole.
(vahemärkusena – ühes teises kommentaariumis üks inimene tõsimeeli uskus, et Jumal on mees kes elab kosmoses ja see on üleantav amet)

Mõned usklikud kogevad astraali ja pärast õhinal räägivad, et käisid taevas. Kõik on täpselt nii nagu nad olid lugenud Smile. See ei ole Taevas.
Et Jumala mõistest aru saada peab inimese Kõrgem Mina kogema iseennast. Kõrgem Mina ja Jumal on sünonüümid. Sel juhul mõtteprotsess, mis keerleb minamõtte ümber lahustub ja minamõte ehk ego illusioon paljastub.
No mõni võibolla Jeesuse ütlustega kursis:
„Mina ja Isa oleme üks“ – Üks Teadvus eksisteerib
„Teie olete Jumalad“ või „Inimene on tehtud Jumala näo järgi“ – Ainult Üks On
Näitena - ookean ja lained:
Laineid on väga palju. Mõni suurem, mõni väiksem, mõni liigub kiiremini teine on vahusem.
Pealiskaudsel vaatlusel tundub olema mitmus aga kõikide lainete (inimeste) alus on sama. Vesi.
Jumal pole objekt vaid subjekt ehk kõige Alus. Sina oled See...Smile
pimedus
Vana kala

06-12-2018 11:33
Postitus: #182
Selline arusaamine, et Jumal on üksnes Kõrgeim Mina või Subjekt ja mitte Madalaim Mina või objekt, ei ole Kõikjalolev vaid on poolik ja tervikut lõhestav väärõpetus. Samuti mistahes Mina=Ego. Meie=Kulto. See=Öko. Need=Sotso. Need 4 on täiesti isesugused Jumala eridimensioonid. Kui inimese Jumal on üksnes Mina, siis ta pole isegi mitte poolik, vaid healjuhul veerandik Kõiksusejumalast.
Kunglas
Tavaliige

06-12-2018 12:36
Postitus: #183
Jumal on selles et elame siin vormidemaailmas, kus me elame. Maal.

Jõud tuleb meie seest Vormi kui Tahame seda, ja seda me Tahame, meie häälestuse kohas- ei Tahaks, poleks meid siin.

Vormid on et neid kasutada. Mitte kummardada nende ees. Mitte ka lõhkuda.

https://tuumimaailm.neocities.org/tuumim.../index.htm
Tulnukinimene
turist Maal

06-12-2018 13:12
Postitus: #184
(06-12-2018 10:32 )Q11 Kirjutas:  Et Jumala mõistest aru saada peab inimese Kõrgem Mina kogema iseennast. Kõrgem Mina ja Jumal on sünonüümid. Sel juhul mõtteprotsess, mis keerleb minamõtte ümber lahustub ja minamõte ehk ego illusioon paljastub.
No mõni võibolla Jeesuse ütlustega kursis:
„Mina ja Isa oleme üks“ – Üks Teadvus eksisteerib
Kõrgem Mina peab sulanduma inimesega, üheks saama, see on jumal. Jumal/Kõrgem Mina väljendub läbi inimese. Selline Inimene ei saa enam valetada, varastada, manipuleerida jms. Tal on ka teatavad võimed.

"Isa- Poeg- Püha Vaim"
Kõrgem Mina - Mina- Mina Olen Kohalolek on Jumal.

Mina Olen Kohalolekut võib võrrelda Kõrgema Mina Kõrgema Minana (ei taha asja keeruliseks ajada sellepärast üksikasjadesse ei lasku). Selles "Kõik- On- Üks" (Allikas) kehastuses inimesi on vähe (parandan: kehastuses on, aga pole veel kolmandat Ärkamist e. Sündi teinud), seal on nö. Meistrid, Vaimsed Õpetajad, kõrgema tsivilisatsiooni tegelased. Seal Inimese individuaalsus säilub, kuid on tohutu Ühtsus- Üks hingamine/voogamine, Üks Teadmine.
Võib öelda: 4D on Kõrgema Mina Riik ("Jeesuse teine tulemine"), 5D on Mina Olen Kohaloleku Riik - Paradiis Maa peal, Kuldaeg, Jumalad kõnnivad Maa peal.
(selle postituse viimane muutmine: 06-12-2018 13:26 Tulnukinimene.)
pimedus
Vana kala

06-12-2018 14:17
Postitus: #185
Mina kui Jumala keskset tuuma saab alati ka Meie, See või Need dimensioonis tunnetada. Minajumala arusaam maailmast üksi jääb üsna puudulikuks... mis on täiesti tõendatav. Et metsas pole puu langemist parajasti ükski Mina kõrv kuulmas, ei tähenda et puu langemine objektilist helilainet (See) ei tekitaks!
(selle postituse viimane muutmine: 06-12-2018 14:21 pimedus.)
Mina Olen Eemal
Supreme Being

06-12-2018 14:26
Postitus: #186
(06-12-2018 14:17 )pimedus Kirjutas:  Mina kui Jumala keskset tuuma saab alati ka Meie, See või Need dimensioonis tunnetada. Minajumala arusaam maailmast üksi jääb üsna puudulikuks... mis on täiesti tõendatav. Et metsas pole puu langemist parajasti ükski Mina kõrv kuulmas, ei tähenda et puu langemine objektilist helilainet (See) ei tekitaks!

Tegelikult on teaduslikult tõestatud, et katse tulemus sõltub vaatajast (edit: vaataja olemasolust). Arvan, et enamus teab, millest räägin, aga kui vaja, otsin lingi.
(selle postituse viimane muutmine: 06-12-2018 14:28 Mina Olen.)
pimedus
Vana kala

06-12-2018 16:31
Postitus: #187
Muidugi sõltub - kui Mina kõrva pole metsas kuulamas, siis heli ei teki, küll aga tekib helilaine. Enamus siin saab vast ikka aru, et need kaks pole päris üks ja seesama.
Q11
Veteran

06-12-2018 19:56
Postitus: #188
Kui oled Teadmist kogenud on täiesti võimatu enam midagi uskuda...Smile
Infinite
Tavaliige

06-12-2018 23:22
Postitus: #189
''Ära ütle enam, et Jumal on nähtamatu. Ära räägi nii, sest mis on rohkem silmnähtavam kui Jumal? Ta on loonud kõik ainult nii, et sa võiksid seda näha läbi olendite. Sest see on Jumala imepärane võime, näidata Ennast läbi kõikide olendite. Kuna miski pole nähtamatu, isegi mitte ainetu. Intellekt teeb ennast nähtavaks mõtlemisega; Jumal teeb Ennast nähtavaks loomisega.'' - Corpus Hermetica
''Tema nähtamatu olemus, tema jäädav vägi ja jumalikkus on ju maailma loomist peale nähtav, kui mõeldakse tema tehtule, nii et nad ei saa endid vabandada.'' - Roomlastele 1:20
(29-11-2018 03:22 )Mina Olen Kirjutas:  Tere foorumikülastajad!

Mul on kombeks aegajalt taskufilosofeerida ja tabasin ennast mõttelt, et:

mitmed inimesed usuvad, et jumal käis/käib/tuleb inimeste hulka. Ütleme, et mingil põhjusel see ongi nii. Siis kui ta tõesti mingi ime läbi peaks tahtma midagi inimkonnale ütelda- siis kuidas saaks Jumal tervele inimkonnale tõestada, et ta on maa peal? Ma ei mõtle vaimse laine saatmist (inimesed arvaks, et nad on hulluks läinudLaugh) vaid nii nagu mõndades ramatutes kirjas- taevast tulevankriga või kõnnib vee peal?
Kõik copperfieldid võiks ju tsirkust teha. Aga mis oleks selline tegu, et terve inimkond isegi ei kahtleks? Tänan ette!
Kõik religioonid ja mütoloogiad sisaldavad allegoorilise tekste, need on sümboli keelsed jutustused, mis on peidetud, et säilitada saladusi selle kohta, mis on olnud ja mis on tulemas. Nagu ka vabamüürlaste õpetused on jäetud vabamüürluse printsidele, mitte sellele, kes ühineda soovib ja kraade tahab saada. Kõik iidsed tekstid, mis meil veel kildudena alles on fragmendid ühes Tõest ja ootavad oma aega.
''Häda nurjatuile, kes ütlevad, et Toora on kõigest jutustus! Nad vaatavad seda välist katet ja ei kaugemale. Õnnelikud on õiglased, kes vaatavad Toorat õigesti! Vein peab olema anumas, seega Toora peab olema enda rüüs. Seega vaata ainult mis on väliskatte all!''
Seega, kõik need sõnad ja kõik need jutustused – need on Toora rõivastus. Kes iganes arvab, et väliskate on tõeline Toora ning ei midagi muud – selle vaim kustugu.'' -Zohar
(selle postituse viimane muutmine: 06-12-2018 23:38 Infinite.)

''Ma olen uinakust ärganud magaja. Ma olen igavese elu seeme. Ma olen inimese lõputu lootus. Ma olen Jumaliku Vaimu võsu. Ma olen Hing.'' - Kolbrin ------------------Tõeotsijad on teretulnud Facebooki Gruppi Esoteerilised Õpetused----------
Fenkol
Metsik

07-12-2018 03:03
Postitus: #190
(06-12-2018 14:17 )pimedus Kirjutas:  Mina kui Jumala keskset tuuma saab alati ka Meie, See või Need dimensioonis tunnetada. Minajumala arusaam maailmast üksi jääb üsna puudulikuks...

Nõus,,, sellega kindlasti, et üks mina ja olemine ei ole piisav tajupunkt mõttestamaks ühisteadvust - mu jaoks see mida inimesed jumalaks nimetavad pole muud kui ühisteadvus. Kas aga selle jumalaks nimetatu "keskne tuum" kui selline üldse olema peab on juba kahtlasem kuid oletame et on tuum - siis jah - on see kindlasti samaaegselt olemas ka kõigi meie ja nende kontekstis,,,
Aga siin jään pisut nõutuks:
(06-12-2018 11:33 )pimedus Kirjutas:  Selline arusaamine, et Jumal on üksnes Kõrgeim Mina või Subjekt ja mitte Madalaim Mina või objekt, ei ole Kõikjalolev vaid on poolik ja tervikut lõhestav väärõpetus. Samuti mistahes Mina=Ego. Meie=Kulto. See=Öko. Need=Sotso. Need 4 on täiesti isesugused Jumala eridimensioonid.

Miks või kuidas tekkivad erinevad dimensioonid jumalaks nimetatud entiteedile? kas pead silmas - kui muidugi oled valmis nägema korraks minu silmadega - et ühisteadvus (see mis muarust jumalaks nimetatle vastab) on olemas igaljuhul, olenemata sellest kuivõrd mingi vorm või seltskond seda teadvustab - side ja võimalikkus on alati olemas,,, kui erinev dimensioon tähistab erinevat teadvustamise vormi vms siis ehk saan sust arugi,,,
aga ma arvan et peaks saama kuidagi selgemalt - klaarimalt seda kõike väljendada - väljendamine on mulle rohkem ellu kutsumine kui eneseupitus - sellepärast otsin selgemaid ja lihtsamaid teid. See ei tähenda kindlasti absurdselt äärmuslikke kujustusi ja animatsioone nagu siin paari päeva eest tõlgitseti. Mida vähem animeerimist seda parem hetkel - tundub mulle. Sest kujustamist ja multiplikatsioone on ülemäära saanud tänase inimese jaoks ja reaalsustaju selle all kõvast kannatab,,,
(05-12-2018 20:39 )seenetoorik Kirjutas:  
(05-12-2018 00:03 )Fenkol Kirjutas:  
(04-12-2018 21:59 )seenetoorik Kirjutas:  Igaüks võib kirjutada ükskõik mida, mis aga pähe tuleb. Seda, kas kirjutatu ka tõele vastab, kinnitab üldjuhul see, kas seda ka sõltumatud allikad kinnitavad. Teadustööde puhul (millena sa seda esoteerikaraamatut esitled) siis näiteks see, kas ka autorist sõltumatud uurijad samadel tingimustel samu tulemusi saavad.

Siit ka küsimus: kas saavad?

No oleks see vaid nii. Sõltumatud laborid prevaleerivad meil pesupulbrireklaamides - miks? Et müük oleks edukas mitte et miski vastaks tõele. Oi kuidas ma armastaks seda sõltumatut allikat mis kinnitaks tõe,,, või kas armastaks? No oleneb - kas see allikas on avar ja arenemisvõimeline,,, Niiet kulla seeneke - ka sinu missioon on aus ent mõistlikum on tulla kokku ja vaielda sisuliselt ja ka otsida ühiseid nimetajaid - olla ise need sõltumatud autorid igaüks oma tulemustega et neid võrrelda,,,
Ennist sai kogemata sellelegi vastatud
Tsitaat:Miks sina tohid idioot olla aga mina ei tohi sulle öelda, et sa idioot oled?
Tsiteerin siis ennast sedapuhku
(04-12-2018 19:26 )Fenkol Kirjutas:  Inimese veendumus on tema pärisosa ja tema elu ja sellepärast ei saa ühtegi veendumust naeruvääristada või hukka mõista. Kahel põhjusel mis sisult on üks: 1. elu on see mida meil tuleb austada 2. hukkamõist ja naeruvääristamine ei vii edasi vaid tagasi. Aga on palju veendumusi mis ei tee inimesele head - neid on vajalik muuta - selleks on vaja tuge ja õiget õpetust. Viimasest ongi puudus. Ühisest arusaamisest ja ühisest hingamisest,,,

Elementaarne kriitikameel peaks laskma igaühel aru saada, et reklaamides väidetu on parimal juhul liialdus, tihti aga lihtsalt laest võetud jama, mis ääri-veeri kohaliku reklaami reguleeriva seaduse piiridesse mahuks.

Seega, ole palun hea ja leia oma seisukohale mõni veidi asjalikum platvorm. siis võib ju rõõmsalt edasi arutada. Hetkel tugineb su arutelu reklaamiväidetele ja selle üle polegi midagi seletada.

No kuidas võtta. Tõenäoliselt mõistlik on kerida algusesse ja küsida esmaselt väitjalt täpsemat selgitust: see tähendab siis seda et lugedes sinu ülevalpool seisvat seisukohta igasuguste väidete tõelevastavuse kohta jäi mul mulje et see väide on nõrk - või siis sama tugev kui tuginemine reklaamiväidetele. Vaata seda nii ja näed et pall pöördus koduväravasse. "Tõele vastavus" ei ole mitte minu vaid sinu platvorm wink et mitte öelda probleem. Seega ma tahaks küsida sinu veendumuse kohta et kas need tingimused mis sa ennist väitsid on ikka piisav garantii tõele vastavusele - oled kindel selles?
(selle postituse viimane muutmine: 07-12-2018 03:33 Fenkol.)
pimedus
Vana kala

07-12-2018 11:39
Postitus: #191
(07-12-2018 03:03 )Fenkol Kirjutas:  Miks või kuidas tekkivad erinevad dimensioonid jumalaks nimetatud entiteedile?
Tuleneb sellest et kõik olendid kasvavad terviklikult teadvuses, kehas, ainsuses ja mitmuses koos. Igaüks nendest elutelgedest on eksistentsiks võrdväärselt samaolulised. Ja nelja elutelje vahele jääb 4 reaalselt tunnetatavat dimensiooni: Ego, Kulto, Öko, Sotso - mida võib muidugi ka teistmoodi nimetada.

(07-12-2018 03:03 )Fenkol Kirjutas:  kas pead silmas - kui muidugi oled valmis nägema korraks minu silmadega - et ühisteadvus (see mis muarust jumalaks nimetatle vastab) on olemas igaljuhul, olenemata sellest kuivõrd mingi vorm või seltskond seda teadvustab - side ja võimalikkus on alati olemas,,, kui erinev dimensioon tähistab erinevat teadvustamise vormi vms siis ehk saan sust arugi,,,
Isiklikult ei nimetaks Kõiksusejumalat Ühisteadvuseks, kuna minu arusaamist mööda... ühis+teadvus=Kulto. Kuid jah, 4 võrdväärset algdimensiooni eksisteerivad olenemata sellest, kuidas keegi neid teadvustab... eeldan et mingil määral tunnetab vaistlikult igaüks neid.

Enamus traditsioonilisi koolkondi küll väidavad, et kõik on justkui üks Teadvus ehk mitteduaalne "Ühe Käe Plaks", mis minu hinnangul on siiski eksitav. Teadvus vaid näiliselt teadvustab üksi neid dimensioone... kui teadvus piisavalt kannatlikult vaatleb, siis ta pigem taipab et eksisteerib siiski duaalsuse, või isegi tetraalsuse, võrdväärne terviklikkus.

(07-12-2018 03:03 )Fenkol Kirjutas:  aga ma arvan et peaks saama kuidagi selgemalt - klaarimalt seda kõike väljendada -...
Üks lihtne näide teadvuse-materia-ainsuse-mitmuse telgede tetraalsusest: Erinevad loomad jõuavad oma teekonnal ühe metsajõe suure kääru juurde ja joovad sellest puhast vett (vee füüsiline ainsus). Iga loom on natuke erinevalt metsas hakkama saanud - kes vabamalt seigelnud, kes rohkem kannatustes ekselnud - seega tunnetab igaüks selle maitset natuke omamoodi (vee teadvuslik ainsus). Samas nende kõikide erikogemustes on ka mingi suur ühine arusaam - nad said oma janu kustutada (vee teadvuslik mitmus). Samas on metsas veel palju teisi jõekäärusid ja jõgesid, kus vesi ja selle joomise tingimused on erinevad (vee füüsiline mitmus).
(selle postituse viimane muutmine: 07-12-2018 17:26 pimedus.)
Fenkol
Metsik

08-12-2018 14:16
Postitus: #192
Su toodud näitest saan ma pigem aru kui taju ja teadvustamise erisusi kujutavast. Ka värve näeme erinevalt ja iseenesest on need kõik illusioon. Sestap ei mõista mis nende sulgudes olevate väljenditega mõtled: füüsiline/teadvuslik mitmus/ainsus - näib et füüsiline käib vee kohta kuid teadvuslik kogeja kohta ja kisub segaseks mujaoks.
(07-12-2018 11:39 )pimedus Kirjutas:  Enamus traditsioonilisi koolkondi küll väidavad, et kõik on justkui üks Teadvus ehk mitteduaalne "Ühe Käe Plaks", mis minu hinnangul on siiski eksitav. Teadvus vaid näiliselt teadvustab üksi neid dimensioone... kui teadvus piisavalt kannatlikult vaatleb, siis ta pigem taipab et eksisteerib siiski duaalsuse, või isegi tetraalsuse, võrdväärne terviklikkus.
Ehk siiski rohkem nagu väli kui ühekordne plaksatus,,, nagu ka õhu, veega - füüsilise nähtusena siin reaalsuses teame seda kui üht keemilist ainet tähistavat mõistet seega mõiste või nähtusena üks - samas saab seda mitmesse anumasse paigutada ja erinevalt kogeda ent aine jääb siiski samaks ja eraldada lõpuni üht sinna teist tänna me inimestena ei saagi, paratamatult imbub - aurab - voolab minema ja ühineb ühega,,,
Mida tähendab see: teadvus näiliselt teadvustab/ teadvus kannatlikult vaatleb/ taipab? Mujaoks ei ole teadvus isikustatud - teadvus ei tee ega taipa midagi vaid lihtsalt on,,, ja teadvustaja, vaatleja, taipaja on teadvuse tarbija e nt inimene ning pääseb teadvusega kontakti eri mehhanismide abil, tööriistad mis tal kasutada on mõistus, mälu, aistingud, tajud ja eksitavad kaasnähtused nende mehhanismide läbi nagu emotsioonid, enesetähtsus, ettekujutused kombinatsioonis kas usu, saamahimu vms tahte pööramise võimalikkustega.

Siit küsimus su lõigu kohta, mis on need duaalsuse kaks poolt sinu jaoks? Mina ei näe neid mitte ühisteadvuses vaid taaskord selle kogejas - ja igasugune kolmainsus peaks viitama tasakaalupunktile keskel. Tee kui ämblikuvõrk kus igasugused inimese maailmakäsitlused või meetodid võivad minna kas ühte või teise äärmusesse - võrk mida saab painutada - kus on võimalik liikuda keskele või äärmusesse kas otse või spiraali mööda või jääda tiirlema ühele orbiidile mistahes kaugusel keskpunktist - kuid keskel üksnes telgjoonte otsad kohtuvad - see tasakaalupunkt või telg hoiab võrgustikku koos ja seal on see kanal mis ka teadvusega otseühenduses - mujale sõlmpunktidesse kiirgab teadvusest vihjeid ja põkkumisel ristuvates hetkedes tekkib sädemeid kuid täit terviklikkust neis üheski ei taju kui vaid kekpunktis kus kallutavad tõmbejõud on tasakaalus,,, avardunud teadvust - kui seda kogetud ja suudetud aduda ning endasse võtta ja jätta - mõjutavad tõmbed sinna või tänna äärmusesse võimalikult vähe.
Seega mulle jääb selgusetuks see valem: ühis+teadvus=Kulto
Taas näen seda kui kogeja maailma kirjeldavat - et palju sarnaselt mõtlevaid-uskuvaid indiviide moodustavad kultuse või sünergia - viimane elamusena on kindlasti võimas kogemus kuid ämblikuvõrgul võib see kari paikneda kustahes ja sellise puntra vägi seisneb küll massis või ühendatud tajuväljas mida üksik võib kogeda kui ühenduses olemist millegi suuremaga ent see ei taga veel et ühisteadvusega ka piisav side on - seega füüsilise isiku mehhanismide kohta käiv seos kuid ei kirjelda mujaoks ühisteadvust ehk jumalaks nimetetavat neutraalset väge, vaikset teadmist või allikat,,,
pimedus
Vana kala

08-12-2018 14:55
Postitus: #193
Vaatleme seda elu duaalsust või tetraalsust siis edasi veel teisest näitest:
1. Inimesel on terviklik füüsiline keha, mida nimetan Öko (füüsiline ainsus).
2. Inimesel on terviklik teadvuse tajudesüsteem, mida nimetan Ego (vaimne ainsus).
3. Inimesel on füüsilised liigikaaslased, kes moodustavad maiseid sidemeid, mida nimetan Sotso (füüsiline mitmus).
4. Inimesel on vaimsed liigikaaslased, kes moodustavad vaimsed sidemed, mida nimetan Kulto (vaimne mitmus).

Kogu eksistentsi võib vaadelda nendest neljast aspektist lähtuvalt, mitte vaid inimest. Kui üks nendest neljast puuduks, siis reaalselt eksistents puuduks. Nende nelja suure elusfääri keskel reaalselt puudub mingi eraldiseisev teadvus, küll aga vaimne Teadvuse keerukas tajudesüsteem (Ego), justkui paigutab end nende nelja keskele, kuna võimalik et Ego määrab teadvustamise ja arenemise protsessis põhirolli. Kuid see põhiroll võib olla ka vaid kõigest näiline. Teisissõnu, Egoteadvus paigutab end justkui elupooluste keskseks tasakaalustajaks, arvates et ta suudab teha seda üksnes teadvuslikult. Samas jätab Egoteadvus ekslikult arvestamata oma keskkonnast tulenevad reaalsed eeldused-võimalused (Sotso), kehalised eeldused-võimalused (Öko) ja kultuurilised mõjutajad (Kulto). Lõpuks niimodi analüüsides jõuab Teadvus tõdemuseni, et kõik need neli elusfääri vaid koos moodustavadki tasakaalustatud terviku, mille üks osaabiline vaid Egoteadvus on.
Q11
Veteran

08-12-2018 15:58
Postitus: #194
Oot, arvad, et inimene omab teadvust?
Sellisel juhul ta peab olema ju mingi muutumatu Olend aga mitte Teadvus. Kes/mis siis?
Ego jah ladina keelest tähendab mina (minateadvus) aga üldlevinud arusaama kohaselt mõeldakse selle all minamõtet (väärmina). Niiet siin võime definitsioonide tõlgendamise tõttu natuke üksteist valesti mõista.
See minateadvus "ärkab" alati objekti ilmumisega. Kas Ta eksisteerib ka iseeneses?...noh...eks siin see debatt olekski...Smile
Fenkol
Metsik

08-12-2018 16:24
Postitus: #195
Paistab jah et kirjeldad seda eluvõrgustikku mis koosneb meist kõigist - kus eksistentsi füüsis ja vaim ning üksikute koostoime loob füüsilise ökosüsteemi ja vaimse ühisteadvuse ehk jumala või jumalad- kas nii? ning et kõigi nende aspektide omavahelisest tasakaalust kokku sõltub,,, mis? Jumala kvaliteet? Universumi püsimine? Ehk siis minakeskne maailm muarust - pooled diskursused seda tõesti väidavad vist ja teine pool näeb meie reaalsust osana suuremast tervikust mida siit üleni ei hooma ja mis ei sõltu mitte meist vaid millest sõltume meie. Viimasel ajal kaldun ma pigem selle teise poole - selliselt, et eriti lühidalt ja piltlikult öeldes on see sinu kirjeldatav sellisena ehk tõesti olemas kuid asub minu maailma sees - võimalik et ühena paljudest kas oma- või eritaolistest Smile
pimedus
Vana kala

08-12-2018 17:47
Postitus: #196
Inimene omab lisaks teadvusele ka keha, mis samuti ajas muutub. Mõtted on tõesti minateadvuse üks teatud jõukeskus, ehk laiemal minateadvusel on mitmeid võimekeskusi. Jah, teadvus eksisteerib ka ilma konkreetseid objekte tajumata, sellisel hetkel on ta iseenda subjekt-objekt, kus tunnetatakse vaid puhast kohalolu - näiteks sügavas meditatsioonis.

4 Suurt eludimensiooni ei paikne kuidagi üksnes teadvuse sees, kuid teadvus võib seda tunnetada enda sees. Need 4 ikka reaalselt eksisteerivad tervikus koos, ja teadvusel neist reaalselt mitte kunagi pääsu pole... tegelikult mitte ühelgi olendil pole! Küsimus vaid selles mis tasandil seda tervikut teadvustad ja ellurakendatakse?
Q11
Veteran

08-12-2018 18:29
Postitus: #197
Eino ikkagi aga...ajan oma joru edasi Smile
Inimene omab? Keha? Teadvust ? Kes see inimene siis on, et niimoodi omab?
See meditatsiooni samadhi on ikkagi seisund ehk sügava une (tühjuse) teadvustamine. Aga Kes ka seda Kogeb?...Smile
Müstik
Shambalas

08-12-2018 19:43
Postitus: #198
(08-12-2018 18:29 )Q11 Kirjutas:  See meditatsiooni samadhi on ikkagi seisund ehk sügava une (tühjuse) teadvustamine. Aga Kes ka seda Kogeb?...Smile

Samādhi on üks kõrgematest ja sügavamatest teadvuse spirituaalsetest seisunditest. See saavutatakse väga tugeva keskendumise tagajärjel. Keskendumine peab olema nii tugev, et saavutada n-ö ”ühe-punkti-suunatus” (inglise keeles: one-pointedness). See tähendab, et kaovad ära subjekt-objekt. See on aga väga raske asi mida saavutada, sest täielikuks keskendumiseks peab kõigest lahti ütlema ning mõistus väga rahulikuks muutma. Samal ajal peab olema väga ärksameelne ja kõigest toimuvast teadlik.

Eksisteerib erinevat tüüpi samādhi-sid. Mõned on kergemad, mõned sügavamad. Kõrgemates samādhi seisundites kaotad sa kogu inimese teadvuse ning oled täiesti teises maailmas. Seda on peaaegu võimatu sõnadega kirjeldada, kuid kõik 5 meelt lakkavad töötamast ning arusaam ajast ja ruumist on täiesti teistsugune. Nendes seisundites on kõik alati perfektne ning puuduvad soovid või ihad.

Aga kes seda kogeb? Ilmselt vähesed.
Q11
Veteran

08-12-2018 19:47
Postitus: #199
"Aga kes seda kogeb? Ilmselt vähesed. "

Neid väheseid ka pole olemas. Ainult Mina Olen...Smile
Müstik
Shambalas

08-12-2018 20:19
Postitus: #200
(08-12-2018 19:47 )Q11 Kirjutas:  Neid väheseid ka pole olemas. Ainult Mina Olen...Smile

Eks neid ole ikka ajaloo jooksul olnud ka. Aga Mina Olen lubas ju kirikusse minna...Küllap siis kõikehaaravat kogemust polegi veel olnud. Ka kirikus saab madalamat teadvust ühendada Kõrgema tajuga ehk teadvusega aga tegelikult on samadhi teadvuse-seisund, milles inimene ennast täielikult kõigil tasandeil valitseb ja teadvustab. Sinna on veel pikk tee minna.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Voodoo - kas tegelt ka? hardo1990 28 7,835 07-11-2020 21:42
Viimane postitus: Aadu66
  Kuidas Jumal tekkis? MaRtIn 290 77,947 23-05-2020 23:10
Viimane postitus: xcad
  Ja Jumal lõi inimese oma näo järele... Punahabe 156 51,113 22-05-2020 13:09
Viimane postitus: Õhtumaalane
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 15,071 12-12-2019 13:31
Viimane postitus: Mannu
  Mõistmatu Jumal Balzzar 269 63,766 03-05-2019 18:54
Viimane postitus: Naut
  Kas Jeesus oli reaalselt olemas ? Metamorphosis 158 60,787 31-03-2018 00:38
Viimane postitus: seenetoorik
  Kes või mis on siiriuslased? katakaroliina 19 8,705 15-02-2018 15:52
Viimane postitus: Müstik
  Nostrodamuse Anglomois kuningas kas V.Putin,D.Trump või keegi kolmas? Punahabe 9 4,244 27-01-2018 13:01
Viimane postitus: Punahabe
  Kas juudid on rahvus? Raul 43 14,523 07-09-2017 07:45
Viimane postitus: NelliN2
  Kas päkapikud on vajalikud lastele? Ken 13 5,145 24-12-2013 14:37
Viimane postitus: Heakuulaja

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog