•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • 16
  • ...
  • 44
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 3Hääli - 2.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erinevad unenäod ja nende tõlgendused
Voolav vesi tähendab kiiret elu.
Nähes läbipaistmatut või musta vett, ennustab unenägu haigust või muresi.

Kuid kõige parem oleks võtta ise kätte unenäode raamat, otsida üles asjad mis Sulle kõige rohkem meelde jäid ning siis vaikselt ise unenägu kokku panna.

Muudetud: 5-1-08 kell 17:18:16 Hope
Vasta
Alati ei pea unenägu midagi ju tähendama.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Creto
Alati ei pea unenägu midagi ju tähendama.


Seda küll.. Mõndadel unenägudel puudub tähendus, kuid on ka unenägusi milles leidub asju mis võivad tähendada midagi just sellele inimesele.
Unenäode raamatust on kerge lugeda välja vastuseid jne, kuid siiski, unenäode tõlgendamine on isiklik ja individuaalne, mõnikord ka pikaajaline ja eksperimentaalne protsess mida peaks siiski tegema see sama inimene kes nägi unes midagi mis tema jaoks võis midagi tähendada.
Vasta
Suri just vanaema ära. Kui teatati sellest, siis samal õhtul nägin unes oma surnud isa, kes suri eelmine aasta ära. Ma nägin unes on olin tema korteris ja siis läksin wc´sse. Wc´s oli küünlavalgus, selline oranz-kollakas valgus. See on mul väga hästi meeles. A siis juhtus nii, et ma vaatasin peeglisse ja mitte peeglist vaid seinast peegeldus mu isa kujutis. Seejärel sain ma aru, et mingi õudukas tuleb peale. Keerasin kohe selja, aga ma tundsin, et ise võttis mu õlgadest kinni ja tiris mind kõvasti enda poole. Väga kõhe oli. Ta tahtis mind seina sisse tõmmata. Mina aga rebelesin ja proovisin üles ärgata. Lõpuks sain sellega hakkama. Kui üles ärkasin, siis tundsin, et keegi oleks nagu õlgu kõvasti pigistanud ja karjatusega ärkasin üles. Magama enam hästi ei jäänud, sest mõtlesin, mida selline uni tähendama peaks. Kuigi ei taha, kipun arvama, et surnud isa tahtis mind enda juurde. Lõpuks rahunesin maha, sest mul tuli meelde, et isa mind täitsa seina sisse tõmmata ei jõudnud. Jõudsin ennem üles ärgata. Loodan nüüd isa uuesti unes näha. Loodetavasti on ta siis sõbralikum. Saab äkki isegi aru pärida, et miks selline uni.

Huvitav on see, et pole ise kunagi kurjana nagu unes näinud. Alati oleme me midagi lõbusat teinud ja alati olen ma tahtnud, et uni ära ei lõppeks.

Kuidas teie seda unenägu tõlgendaks? Olete ise midagi sellist näinud, et elus väga toredad ja kallid inimesed on unenägudes kuidagi väga kurjaks pööranud?

Muudetud: 19-1-08 kell 17:59:58 Hallucigenia
Vasta
Alates aastast 2008 on minu mõnusaid talviseid unetunde kostitatud täiesti seosetute ja ülimalt kummaliste unenägudega. Kui ennem oli veel unenäos mingisugunegi stoori ja asi tundus loogiline.. siis nüüd ei ole enam asjad nii. Ennem nägin ma unenägudes tavalisi asju, nagu paljud meist.
Unenägudest hakkan täpsemalt kohe rääkima aga tahaks ennem natukene mõtiskleda põhjustest.. Kas nende eriskummaliste unenägude taga võib olla faktor, et ma saan see aasta täisealiseks(18)? Või siis hoopis see, et ma lõpetasin oma, ülimalt pika, kanepi tarvitamise perioodi..? Ei oska ise seda kahjuks öelda, aga loodan teilt arukaid vastuseid saada..

Unenägude kõige pöörasemaid momente, mida ma mäletan on 4.. Millest 1 on Ülimalt kummaline ja selle sees on palju järske kannapöördeid.. Muidu kummalisi unenägusid näen ma praktiliselt iga öö, lihtsalt ajapikku ununevad, kuid need 3 ei unune mul arvatavasti kunagi.

Igastahes esimene(see täis kannapöördeid)oli siis alguses selline..
Olin ühel peol, tarvitasime natukene alkoholi ja muusika käis. Ilmus siis sinna üks mu Väga hea sõber, ainuke konks oli see, et ta oli amfetamiini sõltlane, ja ma teadsin seda. Mul oli kahju sellest ja ma rääkisin temaga sellel teemal. Ta ütles mulle ühe Väga sisuka ja targa lause amfetamiinisõltlaste kohta, see lause ilmus mulle ette, sinisel taustal, mustaga kirjutatud. Ma mäletasin seda repliiki absoluutselt terve oma unenöo vältel, kuid ärgates see ununes.
Järgmine kaader, pidu läbi ja olen koos oma isaga poes(pood oli praktiliselt täiesti valge, kuid samas meenutas natuke Tartus asuvat Veeriku Maximat). Väääga räige pohmakaga. Võtan siis riiulist ühe nelipaki ja lähen kassasse. Nelik lüüakse läbi ja ma otsin oma taskust raha. Mõtlesin peas ise, et umbes 40-50 krooni. Siis aga küsib minult müüa 130 midagi krooni. Ma löön siis slimad suureks ja mõten, et egas midagi ja küsin isalt raha. Siis ma märkasin leti taga Barclay suitsupakki, milles oli 300 suitsu. See nägi välja natuke suurem tavalisest suitsupakist. Ostsin selle kaa. Siis ma ütlesin oma isale, et tee kiiresti, et ma ei jõua siin enam oodata. Tõmbasin kapuutsi pähe ja jäin poodi magama(Selle "laua"peale, mis tavaliselt kassalettide lõpus on, kus on see auk prügikasti jaoks).
Järgmine kaader, sõidan isaga autos, ikka veel rõve pohmakas, silmad kipitavad ja kerger krambid. Istusin isal kõrval ja ta ütles veel midagi, et ära püüa varjata, et sul on pohmakas, ma sain kohe aru. Igastahes, märkame me järsku peeglitest, et klassijuhataja sõidab taga. Jäime seisma, klassijuhataja jäi kaa kohe oma autoga, tulime välja, kõndisime eemale ja hakkasime rääkima. Alguses küsis isa mult suitsu, ma ütlsin, et mul on ainult 3tk, et too see barclay pakk autost. Isa tuli siis tagasi, ja ma tegin paki lahti. Alguses seal sees olid nagu suitsud, kuid kohe muutusid need mingisugusteks plastmassist torudeks, mille sees olid nagu üksikud plastmassist tubaka niidid(umbes nagu piibutubaka pakis on). Igastahes ainuke sõnavahetus, mis meil klassijuhataga oli, ta ütles, et jaanipäeval saab tema juures pidu panna.
Kõik, ärkasin üles, mõtlesin kohe sõbra peale, ja siis sain alles aru, et see oli uni ja ta pole tegelikult amfi sõltlane.. oi mul oli hea tunne sellepärast. Kuid aga terve päeva mul oleks olnud nagu pohmakas ja ma jõin terve päeva mahla.. See uni oli lihtsalt niivõrd reaalne.. see, et ma arvasin, et nelik maksab 40-50 eeku, ma olin nagu oma teadvusega kohal koguaeg...

Teine uni..
Sellele eelnes praktiliselt terve öö kestnud uni, mäletan midagi õrnalt kanalisatsiooni torudest.
Kuid järsku, olin ma kusagil nagu teisel planeedil. Taevas oli täiesti sinine ja keset maad kõrgus üks 300-400 meetri kõrgune, kivistpost. Selle täiesti tippu oli nööridega tõmmatud üks mu sõpradest(ei suutnud ka hiljem meenutada kess). Ja seal samas õhus, kõrgel, olid üksteise järel, nagu poes järjekorras umbes 100-200 dementorit(Kes lugenud/vaatanud Harry Potterit, see teab. Igaks juhuks väike link kaa http://en.wikipedia.org/wiki/Dementors#Dementors ). Kõik dementorid tegid mu sõbrale posti otsas järge mööda Dementori Suudlusi (kui viitsite ülal antut Dementorite osa läbi lugeda, on ka seal sellest juttu. Aga põhimõtteliselt on Dementori Suudlus nagu hinge välja imeine, kuni lõpuks on hing, ere täpike, kehast lahkunud). Ma kuulsin oma sõbra karjeid, kui järsku ma tõusin lendu, kõik Dementorid hakkasid kaootiliselt ümber selle kivist posti lendama.. ja mina olin üks nendest.. Ma lendasin igalpool ringi, kuni ma lõpuks oma sõpra "Suudlesin" ma mäletan ilusti seda pilti kui ma üritasin ta hinge välja imeda.. ja siis, kõik.. ärkan üles..

Kolmas uni..
Ma magan kodus, madratsi peal, põrandal. Ere päike paistab aknast sisse ja ma ärkan üles. Ma märkan enda kõrval roheliste kaantega raamatut. Ma teen selle lahti ja seal on sees Eesti Politsei Väärteo Menetlused. Kõik lehed erinevates värvides ja nägid välja natuke nagu sünnitunnistused. Ma vaatan esimest lehte, see oli kollane. Trahv. muna koorimise eest, 12 trahviühikut. Mõtlen, et MIDA FAKKII, ma olin täiesti teadvuse juures, nagu ma ei magakski.. Pööran lehte,ees oli roheline leht. Trahv koerale piima jootmise eest, 1200(!!!!)trahviühikut. Viskasin raamatu käest ja jooksin isa juurde ja küsisin, et MIDA PÕRGUT, ma saan selliste asjade eest trahvi, ja mis summad!! Isa ütles, et noojah, kui sulle on selline trahv saadetud, siis selle peab ära maksmad. Ma olin täiesti paanikas, karjusin, sõimlesin, et tule mõistusele, kes kurat maksab koerale piima jootmise eest üle 70 000 krooni. Kuid kõik tundusid nagu hüpnotiseeritud ja siis ma ärkasin..

Neljas uni..
Ma magasin, teadsin, et on hommik ja kohe peab kooli minema. Ajasin ennast püsti, sõin, toimetasin ja läksin kooli.. Kuid uksest välja astudes ronisin ma hoopis aknast oma tuppa tagasi ja peitsin ennast teki alla ära.. tahtsin veel magada ja ootasin kuna isa kodust ära läheb. Ma veel kuulsin ta rääkimist elutoast ja ma kartsin, et ma jään vahele.. Siis järsku, tuleb mu isa tuppa(ta polnud üldse mu isa moodi ja too kodu ei meenutanud mu kodu)tal on ära joodud nägu ja 2 õllepudelit käes(maja oli suur ja elasime hästi, vaatamata isa olekule). Temaga oli kaasas meie koer, taks. Ta ässitas ta mulle kallale. Taks näris mind nii kõvasti, ma tundsin ta hambaid, urisemist, hingeõhku nahal, ma karjusin täiest kõrist, et lõpeta, isa ütles koerale, et pure-pure, kuni ta lõpuks lõpetas. Isa läks ära, koer kannul ja ma jäin verisena voodisse nutma..
See uni oli niivõrd reaalne, et üles ärgates mu puretud koht tulitas ja kontrollisin korduvalt, et ega sealt katki vmt pole...

Kõikidel unenägudel on üks ühine joon.. Nad on niivõrd reaalsed, et unenäod olles, ma võiksin pea anda, et ma ei maga. Ja ma peaksin lolliks seda, kes vastupidist väidaks.
Ja ma mõtlesin ka natukene kolmanda unenäo üle ja leidsin võibolla väikese seose reaal-eluga. Nimelt, seal tundus olevat käsil selline massipsühhoosi teema. Inimesed teevad kõike, mis neile ette söödetakse. Kui politseist tuleb selline kiri, siis see järelikult PEAB nii olema, ja teist varianti pole.. kuigi tegelikult mu isa päris selline ei ole. Ma võin öelda, et ka tema on üpris "valgustatud". Aga keeruline teema.. iga kord magama jäädes, mõtlen ma missuguse ajuväänaja unenäo ma seekord endale saan...

Post sai pikk, ja mõnele ka võibolla tüütu.. Kuid olen tänulik nendele, kellel oli jaksu see läbi lugeda ja mulle tarka informatsiooni jagada.. või lihtsalt öelda, mida nad minu olukorras teeksid.. Kunagi ei näinud ma üldse unenägusid.. vähemalt ei mäletanud neid. Kuid ma magaks pigem ilma, kui et sellised sürrealistlikud jamad mind iga öö painaks.. Ma mõtlen nende peale päevast-päeva ja ma ei saa midagi sinna parata...
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Freya
Noormees, kas sa tõesti pole kuulnud, et pikemaajaline kanepitarvitamine kahjustab aju.Jäädavalt.

Teeme nii, et me selles teemas EI hakka kanepi teemal rääkima. Ma olin ja olen täiesti teadlik selle ohtudest, niiet ei ole vaja mulle moraali lugema hakata. Jah, mäluga on kerged probleemid, muu OK. Aga ma ei kahetse midagi.
Vasta
Ok, ma tahtsin lihtsalt mainida, et pikaajalist mälu ei kahjusta ja lühimälu taastub paari nädalaga...

Muudetud: 22-1-08 kell 20:11:20 Wilbach
Vasta
Aga mingi side kanepiga võib nendel unenägudel olla. Nimelt toodab aju looduslikult väikeses koguses sellist hallutsionogeenset ainet nagu dimetüültrüptamiin http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethyltryptamine.

Arvatakse, et aju toodab seda unenägude visualiseerimisks(!) ja suuremas koguses näiteks surmalähedasel kogemusel (near-death experience). Seepärast kutsutakse DMT-d ka "jumala molekuliks". Mida rohkem DMT-d, seda reaalsem unenägu või tugevam hallutsinatsioon (pigem side vaimumaailmaga). Samas sisaldavad mõned hallutsinogeensed seened ja ayahuasca DMT-d; teiste hallutsionogeenide tarvitamine toob aga esile dmt suurenenud sünteesi ajus. Kanep kuulub viimaste hulka. Teoorias peab selleks tarvitama palju puhast THC-d, näiteks kanepikooki süües - see justkui välistab sinu seose kanepi ja unenägudega.

Aga ma spekuleerin: võib-olla on nii, et kanepi tarvitamise lõpetamisel hakkas su keha toksiinidest puhastuma ja teiste hulgas ka ladestunud THC-d kehast eraldama. THC sattus vereringesse ja keha tootis tavalisest rohkem DMT-d. Sellest ka ülireaalsed unenäod.


Muudetud: 22-1-08 kell 20:51:57 Wilbach
Vasta
Vib aidata Lucid Dreaming, kuskil on sellest teema ka. Põhimõttelsielt on see seda, et unes sa tead, et tegu on unega (onju?)
Alguses tuleb hakata oma unenägusi detailselt meede jätma. Ühesõnaga, mine vaata sinna wink.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Freya
Noormees, kas sa tõesti pole kuulnud, et pikemaajaline kanepitarvitamine kahjustab aju.Jäädavalt.
Suitsetasin kanepit mitmeid aastaid igapäevaselt noorena.Jah mälu kadus unustasin paljusid asju.Kui juba häirima hakkas jätsin maha.Paari kuuga olin endine ja mäletan kõike sama edukalt nagu enne tsüklisse jäämist.

Teema algatajale:Mul on eluaeg olnud saatjaks sarnased segased,kuid ülimalt reaalsed unenäod.Mida vanemaks saad,seda selgemalt hakkad ennast mõistma unenäos,ning kaovad täis jaburad unenäod.Üks soovitusi mida ise kasutan oleks analüüsida neid unenägusid tavateadvusel olles.(Jah on teada,et kiire elutempo on suur segaja)Ise aga naudin vabal ajal ärgates voodis kaua lebotamist pool unes pool teadvel viibimist,kus tundub nagu mingi iidne uks sinu sisemusest saadab sulle palju kasulikku informatsiooni.Nii kui aga tsivilisatsiooni orjama hakata kaob see side.
Peace=)

Muudetud: 22-1-08 kell 22:32:03 Kayaman

Muudetud: 22-1-08 kell 22:34:56 Kayaman
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Wilbach
Aga mingi side kanepiga võib nendel unenägudel olla. Nimelt toodab aju looduslikult väikeses koguses sellist hallutsionogeenset ainet nagu dimetüültrüptamiin http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethyltryptamine.

Arvatakse, et aju toodab seda unenägude visualiseerimisks(!) ja suuremas koguses näiteks surmalähedasel kogemusel (near-death experience). Seepärast kutsutakse DMT-d ka "jumala molekuliks". Mida rohkem DMT-d, seda reaalsem unenägu või tugevam hallutsinatsioon (pigem side vaimumaailmaga). Samas sisaldavad mõned hallutsinogeensed seened ja ayahuasca DMT-d; teiste hallutsionogeenide tarvitamine toob aga esile dmt suurenenud sünteesi ajus. Kanep kuulub viimaste hulka. Teoorias peab selleks tarvitama palju puhast THC-d, näiteks kanepikooki süües - see justkui välistab sinu seose kanepi ja unenägudega.

Aga ma spekuleerin: võib-olla on nii, et kanepi tarvitamise lõpetamisel hakkas su keha toksiinidest puhastuma ja teiste hulgas ka ladestunud THC-d kehast eraldama. THC sattus vereringesse ja keha tootis tavalisest rohkem DMT-d. Sellest ka ülireaalsed unenäod.


Muudetud: 22-1-08 kell 20:51:57 Wilbach


Tõsiselt huvitav teooria! Ja seda ma ei teadnudki, et DMT meie unenägusid visualiseerib. Võib sul olla kasvõi mingit aimu, kui kaua see jant kesta võib?

Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Vib aidata Lucid Dreaming, kuskil on sellest teema ka. Põhimõttelsielt on see seda, et unes sa tead, et tegu on unega (onju?)
Alguses tuleb hakata oma unenägusi detailselt meede jätma. Ühesõnaga, mine vaata sinna .

Lucidiga olen tegelenud, kuid viimasel ajal ei ole see enam välja tulnud. Lucidi ajal ma teadsin, et see on uni. Nende unenägude puhul ma aga ei saa aru, et see on uni. Lihtsalt, unenäod on sama reaalsed, kui see, et ma siin praegu trükin. Ühel laupäeval ärgates, polnud ma kindel, kas ma olen ärkvel. Ma olin just unes näinud ärkamist, ärkasin kohe uuesti ja vaatasin toas ringi nagu unes. Läksin siis elutuppa ja küsisin vanematelt, kas see on uni. Nad ütlesid ei, ma ei olnud ikka kindel, et see pole uni, sest äkki nad mu unenäos ütlevad, et see pole uni(segane sai Bleh). Lõpuks, pärast tunnikese üleval olemist, sain aru, et reaalsus on kohale jõudnud ja läksin oma päevaga edasi.
Vasta
Ausalt öedes ei oska öelda. Ilmselt on kasu, kui uurida kuskilt tervise lehtelt, kaua võtab kehal aega end detoksifitseerida.

Aga dmt-ga peaks reaalsed unenäod suht kindlalt seotud olema küll.
Vasta
elasin lapsepõlves ühes majas,10 aastat vist,umbes 4 aastat tagasi kolisin sealt välja. ja selle aja jooksul mil ma seal elasin ja ka nüüd mil ma enam ei ela seal,ma näen koguaeg (ja ainult) halbu unenägusid selle maja ja paiga kohta, lausa õudusunenägusid.see on suht vana maja, mu vanavanaema ja vanavanaisa on seal surnud ja veel inimesi, keda ma ei tea.koguaeg näen unes,et see maja on nii tume ja jõle ja põlenud ja mu surnud vanavanaisa on räägib minuga.kui seal elasin,nägin koguaeg,et vannitoas oli mingi kuri must kass ja ma ei julgenud sinna minna.ahh,igatahes suht segased unenäod selle kohaga seoses,üleüldse seal elades oli mul kahtlane tunne koguaeg ja seda räägib mu ema ka,kes seal vahepeal elas.
veel mis mainimist võibolla vajaks on et tegelikult pidime me sunniviisiliselt sealt majast lahkuma,tänu vanatädile,kes oli tegelikult selle maja omanik,kuigi polnud seal kunagi elanud ja mingeid rahasidki remontide jne eest maksnud.ta läks ülbeks peale seda kui ta isa (mu vanavanaisa) ära suri,sest vanavanaisa ei tahtnud,et vanatädi meid välja viskaks.
kas need õudukad võivad olla sellepärast,et vanavanaisa ei ole millegagi rahul?ja kuidas nendest lahti saada?
Vasta
Seda saab suht mitme küljepealt vaatata....Mina siin midagi aitata ei saa..siin lähkes sul kedagi targemat vaja....Aga sul on väga hästi kirjeldatud kui unenägu ennast võik natuke rohkem...too üks unenägu näiteks...
Vasta
Nägin und ,et ma olin sõpradega väljas ja läksime baari. Olime no mingi 1h seal. Ja siis ütlesin sõpradele unes. Ou ma pean nüüd ülesse ärkama ,sest ma tean ,et see on uni ja mulle kohe sõber helistab. Jätsin unes hüvasti ja siis ütlesin unes ma tahan ärgata ja ärkasin. Vb tundub teile see mingi loll jutt aga see oli päriselt nii. Ja ärkasin ning 1 minuti pärast sõber helistab. Kell oli pool 2 öösel. Nagu kuidas ma teadsin unes ette ,et keegi helistab ja ütlen unes ma tahan ärgata ja jätan kõigi hüvasti. Siis on teine värk. Ma nüüd lähen alati mingi 10e magama sest hommikul tavaliselt pool 6 ärkan ja väsinud. Lähen magama viimasse tuppa kus ma vahest magan. Ja tavaliselt iga öö ärkan ma seal toas ülesse öösel ja enam magama ei jää lihtsalt. Und ei tule. Lähen teisse tuppa ja pikali viskan jään kohe magama. Miks see nii on? Mina ei ea.
Vasta
nooh,ok... kui ma seal majas elasin,siis nägin näiteks sellist (korduvat) unenägu:istusin vanavanaisa ja ema ja vanaemaga (nad kõik on seal majas ka elanud) elutoas ja rääkisime juttu,mida,ei mäleta.ja siis vaatasin vannitoa poole,seal oli nii tume ja hirmuäratav ja keegi veel ütles ka et ärgu ma jumalapärast sinna mingu.aga ma ikka jõllitasin seda ja aina jubedamaks läks.esimene variant:et järsku kargas vannitoast minu poole mingi must jõle kass ja hüppas mulle kallale ja siis ma ärkasin higistades ülesse või teine variant et läksin siis vannituppa ja seal kargas kass mulle kallale ja samuti ärkasin õudusega ülesse.
kui ära kolisin sealt,siis nägin selliseid unenägusid:tulen kuskilt sinna tänavale,kus see maja on,näen juba kaugelt seda.see tänav ise läheb järsku tumedaks ja kõhedaks,puud on nagu närbunud,kõik on nagu must ja punane.lähenen majale ja see kas on rääbas või põleb või on juba põlemisest kärssand.ja siis üritan sinna sisse minna et kedagi päästa,viimasel ajal oma kassi,kes on unenäos nii abitu (ei ole üldse kuri),tavaliselt ma ikka saan ta päästetud.ja siis näen elutoas oma vanavanaisa (kes on nüüd juba surnud) ja ta on nii närviline seal ja seletab midagi ja unenäos saan juba aru,et tegelikult ta on ju surnud,et mis värk on.ja nende unenägude lõppusid ma nagu ei mäleta,läheb vist teiste unenägude peale üle,minu teada pole ma nende peale ka hirmunult üles ärganud (ptüi-ptüi-ptüi).
vot sellised unenäod siis..
Vasta
21.jaanuari öö vastu 22.jaanuari



Läksin mingisse talli sooviga endale miniponi osta. Seal olid kastikujulised madalate seintega boksid õues nii,et kui keskmisest boksist tahad poni välja tuua siis peab läbi teiste bokside minema. Igas boksis oli üks või mitu miniponi igas värvitoonis(loomulikes). Vaatsin ringi ja leidsin ,et nad elavad väga halbades tingimustes ja näevad väga räsitud välja. Üritasin neist teha mobiiliga pilte ja iga kord kui ma neid vaatasin siis muutusid nad jubedamaks ja boksid räpasemaks. Sõnnik nende jalge all ussitas ja kabjad ka ussitasid. Lõpuks nägin juba ,et nende nahk ka ussitas ja üldse nägid nad välja rohkem poni-zombide moodi. Lubasin endale ,et siit lahkudes teatan olukorrast kuskile. Mingil ajal tuli sinna mingi auto,nagu ma aru sain siis loomakaitsepolitsei vms. Nemad vaatasid ringi ja otsisid talli omanikku. See oli aga kadunud. Lõpuks nad leidsid minu ja pidasid mind omanikuks ja vasutavaks selle jama eest mis seal valitses. Ühesõnaga nad tahtsid mind kinni võtta ja vangi panna. ma ei mäletagi kas hakkasin vastu ja üritasin selgitada.....

Selles unenäos esines tugev lootusetuse ja vastikuse tunne. Muidugi võib see unenägu olla tingitud sellest loomakaitsjate aktiivsest aktsioonist hobuste lihaksmüümise vastu. See teema on mu mõtetes ja mujalgi väga päevakajaline. Seetõtut ma selline unenäo pärast oma pead ei vaevagi,et kust see tuleb.
Vasta
Teised unenäod,mis on seotud ühe ja sama paigaga.Mu kunagise elukohaga.
22. jaanuari öö vastu 23. jaanuari.


Mäletama hakkan paigast ,kus ma olen Jänedal meie kunagise maja juures ja lähen selle otsast mööda. Näen muru peal koera väljaheiteid ning kirun mõttes mutikest kes elavat otsa peal ühes korteris ja ei viitsi oma koerakesega maja ette metsatukka minna ning laseb sel murule kakida. Maja ees ongi metsatukk mitte hekk ja maantee nagu tegelikult. maja tagune on samasugune nagu päriselt . Muruplats ja otsapidi teine maja. Sellel muruplatsil näen tuttavat usklikku meest (Ain) ,kes mängib kaarte koos noorte inimestega.Saan aru et ka nemad on usklikud.Mul on ka rihma otsas suur hundikoer,hästi ilus ja võimas.Isane. Märkan seltskonna juures samasugust,natuke heledamat karva hundikoera kes minu andmete järgi on emane. Kõidan enda koera ja võõra koera kaelarihmapidi kokku,et nad kuskile kaduma ei läheks. Lähen ja tervitan inimesi ning istun nende juurde. Ain Küsib,kas tahan ka mängida ning mina vastan ,et istuks meelsamini lihtsalt ja jälgiks nende mängu ning üritaks seltskonda sisse sulada. Mingi aeg nad mängivad ja siis tuleb mingi auk sisse. Järgmine pilt on see kus see muruplats näeb juba välja nagu telkimisplats.Telke küll pole aga on igasugu söögipoolist,mahlapakid,pudelid ja igasugused näksid. Rahvast on juba rohkem. Kedagi ma peale Aini ei tunne aga saan aru ,et see on mingi kogudus. Mingi aeg ilmub sinna minu sugulane kadi ning me räägime midagi hobustest.Ei mäleta mida. Valan suurest mahlapakist mahla suurde pudelisse.Joon seda mahla aga ei tea kas pudelist või tassist. Järsku oleme muruplatsi asemel suures ruumis,mis minu arusaamise järgi asub selles kortermajas mis minu majaga otsakuti asetseb. Ruum on nagu suur saal ja äärtes on pingid. Kõik muu on nagu seal muruplatisl..snäkid ja joogipudelid-pakid igalpool. Seintel on tapeet maha kistud ja ruum on üldse alles remondijärgus. Minu kõrval seisab mu ristiema Aino,kes seletab,et see maja anti neile ,et nad saaksid sinna teha oma koguduse. veel oli mingi teema selles ,et mina peaksin ka selle liige olema ja saan seal majas olla ja majandada kui ma annan oma vana lapsevankri Ainole ,et tema lapselapsed saaks seda kasutada.Mina olin kõigega nõus,et minul polegi seda enam vaja ja et kui kunagi peaks veel lapsi tulema siis peab niikuinii uue ostma. Lõpuks hakkasid kõik selat majast ära minema,et vartsi tulevad töömehed ja teevad seal euroremondi.



27.jaanuar vastu 28. jaanuari




Sõitsin traktorilaadse masinaga.Kui tavaliselt on mul autode jms sõitmisel unes probleeme pedaalidega...ei ulata,ei funka vms, siis seekord oli kõik hästi. Sõitsin sellega mööda Jänedat ringi.
Olen liivakastis,jälle Jänedal. Süles on väike laps,vist Oliver.Üks liivakastis mängivatest lastest loobib liiva. Karjun talle umbes midagi sellist "Kui sa liiva loopimist ei lõpeta ,s iis kuuleme me kõik veel suuremat kisa kui mina praegu teen .Ja seda teed sina!!!!!!!" Vartsi tulevad laste vanemad neile järele ja ma ütlen emale,et ma kahjuks pidin ta lapse peale karjuma. nad vaikivad ja mees(laste isa) saadab mulle sellise pika etteheitva pilgu mis paneb mind end halvasti tundma. Hiljem kõnnib see isa veel minust mööda.ma üritan kõigest hingest mujale vaadata ,et seda pilku vältida aga ta nagu vaataks läbi minust. Ma ei tunne seda meest.
Olen koos mõne inimesega ja näen maja ees(või taga) sõidukit(traktor) ,millel on kabiin hästi suur sisse vaadates. Seal on nagu omaette puhkeruum. Valged raamaturiiulid(raamatuid pole vaid seal on kaste ja muud jama) . Arutan vanatädikestega,et miks küll selline ruum seal on.
Mulle antakse suur õunakook. pean selle koju viima. Kohtan sõbrannat( tegelikult ma ei tea kes see oli) ,kes palub ka ühte tükki koogist . Annan talle väikse tüki. Ise mõtlen,et ma pean sellega ruttu koju jõudma kuna muidu jään tervest koogist ilma.
Vasta
Samas olen täheldanud,et minust on saamas unenäosõltlane. vahest hommikul ei taha ärgata mitte selletõttu et oleks unine või väsinud,vaid tahaks näha veel mõnda unenägu. Mõnikord terve päeva ootan õhtut et saaks magama ja näha uusi unenägusid,kus kohtuda inimestega kellega tahan kohtuda jne. Mu unenäod on üsna reaalsed kogu aeg..st hommikul võin mõne unenäo mõju all olla veel pikalt-pikalt. Olen ka püüdnud unenägu "tellida" mõeldes väga süvenenult enne magamajäämist asjadele ja sündmustele mida tahaks näha. Vahest see õnnestub.
Vasta
Meeles on ka nooremas eas kogetud meeletu hirmutunne üht sorti unenägudes. Nende tegevuspaik ja stoori võis olla erinev aga need olid alati seotud ühe kummalise,kohutava olevusega,kes siis mingi hetk mu unesse sekkus ja seal hirmu ning segadust külvas. See oli koerataoline elukas. nagu zombie-koer...noh selline elav-surnud koer,rõveda lõusta ja irevil hammastega. Ja teadmine ,et ta saab igaltpoolt sind kätte,kuhu sa ka ei läheks. Mingi võimalus siiski alati oli. Võin ka konkreetselt paar näidet tuua.

Mängin paari oma lapsepõlvesõbraga Jäneda külalistemaja juures suure puu otsas( mu ema töötas sela külalistemajas kunagi ja see puu ka eksisteerib seal reaalselt,mängisin sela tihti) . Järsku ma tean ,et kui ma nüüd sealt puu otsast alla lähen siis juhtub midagi kohutavat. Istume siis seal ja kardame midagi,mida me ei tea ega tunne. Järsku tuleb maja nurga tagant roomates veel üks mu sõpradest,ise karjub koleda häälega. Tal on üks jalg otsast hammustatud ja ta üritab meile selgeks teha,et seda tegi kole koer,kes kohe tuleb talle järele. Ta roomab maja ukse juurde ja mu ema laseb ta sisse. teame,et peame ka ukseni jõudma aga keegi ei julge puu otsast alla minna.

Teine on selline ,et jooksen ringi suures,suures kortermajas. tean ,et seé elukas on liikvel ja tean ka ,et pean kõik uksed kinni panema,siis ta ei saa mind kätte. Aga uksi on väga väga palju. Jooksen mööda maja ringi,tunnen meeletut hirmu. Ärkan hirmununa.
Vasta
Tumeda, läbipaistmatu veega unenäod tähendavad minu jaoks alati üht ja sama, see kes sees ujub või sinna kukub jääb lähiajal haigeks. Ja see peab täiesti paika! Niimoodi näen ette nii enda haigestumisi, kui ka lapse omasid, möödunud ööl hulpisin koos õega ühes jääkülmas läbipaistmatult tumedas vees, kuna oli vaja teisele poole kallast pääseda... eks lähipäevil näis mis saab wink

Ühe erilisema tähelepaneku tegin siis, kui enne pulmapäeva unes nägin, et mingis sogases vees suplen, mõtlesin veel ärgates, et ometi pulmapäeval tervis korras oleks! Ja järgmisel päeval pärast unenägi ja kaks päeva enne pulmapäeva sain niimoodi elektrit, et pidin ööpäeva haiglas veetma... ent midagi eluohtlikku polnud, kogemus on ka siiani näidanud, et taolise unenäo peale midagi eluohtlikku ei juhtu ka. Smile
Vasta
Huvitav et mina näen väga tihti unes vett, ja ma ujun, ma ei tea nüüd kui läbipaisetv see vesi on aga alati on see meeldiv kogemus.
Kunagi noorena nägin isegi sellist und kus ma ujun väga kergelt ja kiiresti läbi vee ning see oli väga lõbusLaugh
Vasta
Olen unes ka selges ja läbipaistvas vees ujunud ja siis pole midagi kurja juhtunud wink
Ja on ka väga lõbus olnud Smile
Vasta
ma olen ka tihti unes suma saanud... küll dinosauruse hammaste läbi kui ka tuuma pommiga vms mis taevast alla kukkus ... ükskord isegi 2 korda öö jooksul oli surmaga lõppev unenägu... peaksin ma muretsema??? Laugh

anyway...unenägudest minu arvates tähendust otsida pole mõtet... täitsa juhuslikud minu arust ... But thats just me...
(i)
Vasta
ega sa seda sõpra unes ei näinud, kes helistas?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • 16
  • ...
  • 44
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida mu unenäod tähendavad? Para-P 15 13,108 03-11-2023, 13:27
Viimane postitus: Blondiin007
  hirmutavad unenäod nupsu 9 3,871 26-09-2020, 19:40
Viimane postitus: kalldunn
  Inimesed ja aurad nende ümber alexa 29 18,305 10-01-2020, 20:45
Viimane postitus: Q11
  Aina korduvad unenäod lagunendmaja 90 69,039 21-12-2019, 21:54
Viimane postitus: Q11
  Unenäod saavad tõeks Hallucigenia 39 24,375 28-08-2017, 18:53
Viimane postitus: Marimu
  Pidevad unenäod Jinny 5 5,089 27-06-2016, 06:51
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Häirivad unenäod PrincessOfMoon 3 6,697 30-07-2014, 07:53
Viimane postitus: olematu
  Värvilised unenäod, abi? :) plantique 2 2,650 02-06-2014, 17:14
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Hirmutavad unenäod Maris 2 2,888 08-04-2014, 15:22
Viimane postitus: Mannu
  Veidrad juhtumised ja unenäod peale vanaema surma. Vabahing 5 3,542 08-07-2013, 14:20
Viimane postitus: Vabahing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat