•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18(current)
  • 19
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muudatused PW parandamiseks
Inimene ja tema hinge mäed, orud, mered, sügavikud, tasandikud, pilved, taevas ja muud sopid ning nende avaldumisviisid on sama huvitavad kui mineviku-oleviku-tuleviku-leiud-avastused. Igale oma.
Märkusena olgu öeldud, et loetud teemad, vaatamata nende para-toonile, päris uut infot peale faktide teistsuguse nurga alt tõlgendamise pole pakkunud – enam-vähem kõik on olnud mingil kujul siit-sealt kättesaadav ja on tõenäoliselt ka edaspidi -, küll aga olen siit uudsena leidnud kasutajate maailmapildi mõtisklus-killukesi, ja need on minu jaoks huvitavad Smile

Kuid nõus Müstikuga. Ainult kus on see paik, mida siia tassida, ilma senitoodut kordamata või veelkord rüüstamata.
Saan aru, et küsimus on teatud ammendumises. Millised postitused lugeda veel para-kohasteks, millesed niisama jutuvadaks? Kui jutuvada tarvidus on ühtedele mõistetamatu tegevus ja teistele minapildi väljendus, ehk on see hetke-para?
Vasta
Ei oska nõu anda. Just ise leidsin Egiptuse hauakambrite teemasse ühe 2010 leiu, mida varem polnud juhtunud lugema. Küllap on pea igas teemas puudujääke või vajaka jäämisi. Mõni para-teema pole isegi hoogu sisse saanud. Lisaks tuleb ju kogu aeg teaduslikke avastusi peale.
Siis veel lugesin sinu tehtud teemat Mes Aynak üle.
Juba olin selle unustada jõudnud. Seegi sinu toodud uudis näitab, et uut ja avastamatut leidub kuhjaga.
Sinu uudis oli:
http://trip.ee/content/afganistan/maailm...isele.html
Aga alles nüüd sain aega ka pildid üle vaadata. Smile

Teema niisama viisakaks teemade-vaheliseks suhtlemiseks muidugi võiks olla.
Smile Aga eks näe, kas sellest saab asja.
Vasta
Mõtlesin, et kui tore oleks kui ma avatari vahetan, siis vanade postituste ette jääb eelmine avatar.
10 aastat vanu postitusi lugedes on imelik lugeda neid koos postitaja praeguse avatariga.
Siis peaks tiheda avatarivahetamise ära ka keelama.
Vasta
(23-10-2014, 17:56 )Thorondor Kirjutas: 10 aastat vanu postitusi lugedes on imelik lugeda neid koos postitaja praeguse avatariga.

Jah, see on pisut häiriv.
Veel häirivam on postituste numeratsiooni muutumine kui vahepealt midagi kustutatakse.
Mitmeid viiteid on tehtud postitusele number-see-ja-see ning hiljem on nii mõnelgi juhul viidatavat võimatu leida. Algse numeratsiooni säilitamine hoiaks ära palju peamurdmist ka juttude kummaliste arengute üle.

Vasta
Parema teema puudusel postitan moderaatori saadetud teate siia:

Palun pane endale mõni viisakam avatar.
Thorondor
Foorumi moderaator


Ja siit palve:
Ma palun neil keda minu avatar häirib saata privaatsõnum minule isikuliselt aga aga mitte tüüdata niigi üle koormatud modraatorit!

NB! Avatari valimisest ja mõttest on foorumis piisavalt juttu olnud, mõistmatutele võin ka eraldi selgitusi jagada!



Vasta
(17-12-2014, 00:22 )togli Kirjutas: Parema teema puudusel postitan moderaatori saadetud teate siia:

Palun pane endale mõni viisakam avatar.
Thorondor
Foorumi moderaator


Ja siit palve:
Ma palun neil keda minu avatar häirib saata privaatsõnum minule isikuliselt aga aga mitte tüüdata niigi üle koormatud modraatorit!

NB! Avatari valimisest ja mõttest on foorumis piisavalt juttu olnud, mõistmatutele võin ka eraldi selgitusi jagada!
Ei ole midagi avatari vastu, omade eestlaste tehtud ja millalgi ka Postimehes avaldatu.

Tsitaat:§ 15. Igaühel on õigus pöörduda oma õiguste ja vabaduste rikkumise korral kohtusse. Igaüks võib oma kohtuasja läbivaatamisel nõuda mis tahes asjassepuutuva seaduse, muu õigusakti või toimingu põhiseadusevastaseks tunnistamist.

Kohus järgib põhiseadust ja tunnistab põhiseadusevastaseks mis tahes seaduse, muu õigusakti või toimingu, mis rikub põhiseaduses sätestatud õigusi ja vabadusi või on muul viisil põhiseadusega vastuolus.
/-/
§ 41. Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Kedagi ei tohi sundida neid muutma.

Veendumustega ei saa vabandada õiguserikkumist.

Kedagi ei saa veendumuste pärast võtta õiguslikule vastutusele.
/-/

§ 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks. Seadus võib seda õigust piirata ka riigi ja kohalike omavalitsuste teenistujatel neile ameti tõttu teatavaks saanud riigi- või ärisaladuse või konfidentsiaalsena saadud informatsiooni ning teiste inimeste perekonna- ja eraelu kaitseks, samuti õigusemõistmise huvides.

Tsensuuri ei ole.

§ 46. Igaühel on õigus pöörduda märgukirjade ja avaldustega riigiasutuste, kohalike omavalitsuste ja nende ametiisikute poole. Vastamise korra sätestab seadus.

Eesti Vabariigi põhiseadus

Vasta
Offtopic läks prügikasti - see teema ei ole kaugeltki õige koht selliste asjade jaoks.

Tsitaat:§ 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks. Seadus võib seda õigust piirata ka riigi ja kohalike omavalitsuste teenistujatel neile ameti tõttu teatavaks saanud riigi- või ärisaladuse või konfidentsiaalsena saadud informatsiooni ning teiste inimeste perekonna- ja eraelu kaitseks, samuti õigusemõistmise huvides.

Tõlgendaksin antud kontekstis seda seadust selliselt, et kui kellegi avatar kedagi häirib või vihaseks teeb ning selletõttu foorumis mingi offtopic-konflikt tekib, siis avaliku korra kaitseks on administratsioonil õigus see avatar eemaldada (kui kõnealune kasutaja seda ise tegemast keeldub).
Vasta
(18-12-2014, 17:24 )Nielander Kirjutas: Offtopic läks prügikasti - see teema ei ole kaugeltki õige koht selliste asjade jaoks.

Tsitaat:§ 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks. Seadus võib seda õigust piirata ka riigi ja kohalike omavalitsuste teenistujatel neile ameti tõttu teatavaks saanud riigi- või ärisaladuse või konfidentsiaalsena saadud informatsiooni ning teiste inimeste perekonna- ja eraelu kaitseks, samuti õigusemõistmise huvides.

Tõlgendaksin antud kontekstis seda seadust selliselt, et kui kellegi avatar kedagi häirib või vihaseks teeb ning selletõttu foorumis mingi offtopic-konflikt tekib, siis avaliku korra kaitseks on administratsioonil õigus see avatar eemaldada (kui kõnealune kasutaja seda ise tegemast keeldub).
Esmalt tuleks välja selgitada miks kellegi avatar kedagi häirib või vihaseks teeb ja otsustada kas see põhjus on piisav avatari eemaldamiseks. Samuti tuleks häirituse mõjuulatust hinnata, st kui suurt osa foorumi kasutajaid see puudutab. Otsust tuleks ka selgelt ja arusaadavalt põhjendada, vähemalt avatari omanikule.

Vasta
Avatare on ju mitmeid ja ka selliseid mis ei häiri teisi.Mind näiteks küll kellegi avatarid ei häiri.Hea huumor või aktuaalsus ei tee paha.Soovitaks nt sellist avatari Smile

[Pilt: 48900-1.jpg]

[Pilt: B5B4F32266CD1FB8A85E5D555AA215213A319E21]
Vasta
No kui avatari pakumiseks juba läks siis... võib ju ka midagi alljärgnevat kasutada ja see on kindlasti igati sobivam, võiks öelda et isegi meeltülendav, ikkagi riiklikult heaks kiidetu, silm puhkab. Muidugi enne panna peale ka kiri:" Eesti riigi ja valitsuse perepoliitika ehk kooselu(seadus/poliika) jne.." sest mine tea kuidas "harimata" rahvas muidu võiks seda avatari mõista ja kui keegi nüüd kaebama läheb siis saab öelda, et tegevus on valitsuse poolt seaduslikult lubatud, mis saaks olla veel ülevam kui pulmapilt ja vingatsit saab süüdistada ametlikult diskrimineerimises. Laugh

[Pilt: Gomo5.jpeg]

Vasta
Kui keegi bännitakse, tuleks panna ka kuupäevad, millal bänn algab ja lõpeb.
Ja jälgida, et õigel päeval foorumisse sissepääs tagatakse.
Näiteks kasutaja togli pidi juba eile foorumis tagasi olema.
Kuna modereerimise teema on mingil põhjusel suletud (!?), siis kirjutan siia.
Vasta
(18-12-2014, 17:25 )Minaelan Kirjutas: Nielander, kas sa arvad, et su kustutamised ja teemade lukku panemised teevad kodanikud kuulekamateks ja alandlikemaks.
Eksid, sest kõik, mis oli siia kirja pandud, on olemas...kusagil ja elab oma elu edasi. Sinu kustutamised näitavad vaid sinu nõrkust. Neis polnud ei vihkamist, roppusi ega riigisaladusi. Lihtsalt oma tuju ajel otsustasid, et võtan need maha, kuna ....?

Ei maksa unustada, et (eeldatavasti) toimub suurem osa kustutamistest koputamise ehk pealekaebamise tõttu.
Seega on siiski põhirõhk isikutel kes on sisemiselt tasakaalutud ja kardavad mingit kolli - tihti olematut.
Teine variant on aga mõiste taga "lumehelbeke" - see on elukauge isik kes arvab sõna-pilt on solvav mis pole
isegi otseselt tema suunas lendu lastud.
Ei tohi unustada, et sõnavabadusega kaasneb kohustus taluda ka teiste poolt öeldut.
Vasta
Kurb on see, et vana kaardiväe kadumisega on foorumist väga vähe midagi lugeda. Käib eht-eestlaslik ära panemine. Sōnavabadusega ei ole siin midagi pistmist. Selleks, et foorumist asja saada tuleks reeglitega keelata isiklikustamine. Ehk kui keegi isegi läbi lillede eelpool argumenteeria suhtes isikliku vaenu üles näitab, siis kuulub see postitus kustutamisele. See ei ole sōnavabadus vaid sulaselge “sopp” mida siin pritsitakse ja seda ei ole huvitav lugeda. Seetōttu ei riku adminnid mitte sōnavabadust vaid küürivad “peldiku” seinu porist.
Kui ei meeldi tsiviliseeritud inimese kombel argumentreerida, siis vōib kolida klatsifoorumisse.
Jōudu adminnidele ning siiralt loodaks siin veel midagi huvitavat näha. Paraku poe mahti omal internetist asju otsida, kuid hea meelega tuleks ja loeks värskete ufo juhtumite kohta, kuidas keegi leiutab igiliikurit vōi kui palju uusi püramiide jälle kusagilt leitud... paraku aga enamus uutes teemades on mingi isiklik pläma mis ei kutsu lugema. Palun olge inimesed ja arvestage, et keegi vōibolla lihtsalt loeb seda teksti ja proovige endale kirjutamisel aru anda milliseid teadmisi see kolmandale osapoolele, ehk lugejale annab ? Kui saate aru, et ei anna midagi, siis ärge tootke soppa lihtsalt tootmise pärast.
Vasta
(09-07-2018, 00:05 )Uviline Kirjutas: Kurb on see, et vana kaardiväe kadumisega on foorumist väga vähe midagi lugeda. Käib eht-eestlaslik ära panemine. Sōnavabadusega ei ole siin midagi pistmist. Selleks, et foorumist asja saada tuleks reeglitega keelata isiklikustamine. Ehk kui keegi isegi läbi lillede eelpool argumenteeria suhtes isikliku vaenu üles näitab, siis kuulub see postitus kustutamisele. See ei ole sōnavabadus vaid sulaselge “sopp” mida siin pritsitakse ja seda ei ole huvitav lugeda. Seetōttu ei riku adminnid mitte sōnavabadust vaid küürivad “peldiku” seinu porist.
Kui ei meeldi tsiviliseeritud inimese kombel argumentreerida, siis vōib kolida klatsifoorumisse.
Jōudu adminnidele ning siiralt loodaks siin veel midagi huvitavat näha. Paraku poe mahti omal internetist asju otsida, kuid hea meelega tuleks ja loeks värskete ufo juhtumite kohta, kuidas keegi leiutab igiliikurit vōi kui palju uusi püramiide jälle kusagilt leitud... paraku aga enamus uutes teemades on mingi isiklik pläma mis ei kutsu lugema. Palun olge inimesed ja arvestage, et keegi vōibolla lihtsalt loeb seda teksti ja proovige endale kirjutamisel aru anda milliseid teadmisi see kolmandale osapoolele, ehk lugejale annab ? Kui saate aru, et ei anna midagi, siis ärge tootke soppa lihtsalt tootmise pärast.
Kõik on täiesti õige. Ainus viga on see, et need vanad olijad ja sisukate postituste kirjutajad on loobunud. Aga käputäis trolle ei loobu, sest maniakil on hobuse kannatus. Need trollid tuntakse ära esimese paari postituse järel, ükskõik, mis aliase alt nad ka ei kirjutaks. Aga neil lastakse siiski lammutada normaalne foorum solgitoruks. Aga praeguseks on juba hilja. Kui need solkijad siit regulaarselt kõrvaldada, ei too see vist enam vana seltskonda ja õhkkonda tagasi! See foorum on kutu!

Vasta
(31-12-2018, 16:49 )Minaelan Kirjutas: Ma ei tea, kas mulle vaid tundub nii, aga peale Mannu saamist nö juhtkonda on siin foorumis asi paranenud.

Tsiteerides klassikuid: "Sittagi pole muutunud!"

Sõpradele: ärge mulle privasse kirjutage, lähen siit pausile. Lehva-lehva ja Head Uut! Smile1
Vasta
(31-12-2018, 16:49 )Minaelan Kirjutas: Ma ei tea, kas mulle vaid tundub nii, aga peale Mannu saamist nö juhtkonda on siin foorumis asi paranenud. Loodetavasti see paraneb ka edaspidi.

Sekundeerin. Et tal viitsimist ja külma närvi keeruliste otsuste vastuvõtmiseks jätkuks...
Vasta
Kuigi ma olen suhteliselt uus, siis Mannu "külm närv" isegi minusuguse "arutu loba" kannatamisel on muljetavaldav ja aitäh, et aegajalt lubad mul seda jätkata...Smile
Vasta
Aitäh!
Ja mitu pead on ikka mitu pead. Üksi võib lolliks minna.
Vasta
Jep. Olen minagi tähele pannud siinsete adminnide operatiivsust ja stressitaluvuse kõrget koefitsenti.
Mingi niisama blaa ja offtopikud saavad küll siinkandis nobedalt mööda vastavaid riiuleid laiali laotatud.
Siin on üldse palju, mille üle võib heameelt tunda.


Vasta
Kunagi ilutses kenasti vabariigi aastapäeval sini-must- valge päits, mis siis nüüd lahti, jälle poliitkorrektsus?
Vasta
Hea seegi, et eesti keeles veel kirjutada lubatakse. Smile Oli kunagi ka eesti keele teema, kuid see miskipärast suleti. Sellest on eriti kahju, sest see aasta on kuulutatud eesti keele aastaks.
Vasta
Miks eesti keele teema suleti? Mingit timbulimbu keelt võib uurida ja eesti keelt mitte?
Ma olen ise kohutav keelepusserdaja, russiseme ja englišsit ja slängi ja sitta ja saia mul ikka jagub. : )
Samas mingit meie keele pärimuslikkuse ja keeleseoste liinidesse süvenedes läheb asi ikka põnevaks küll.
Keel, kui selline, on ikka müstika kuubis.
Tähed ja märgid. Tähemärgid.
Vasta
(24-02-2019, 13:33 )igihali Kirjutas: Kunagi ilutses kenasti vabariigi aastapäeval sini-must- valge päits, mis siis nüüd lahti, jälle poliitkorrektsus?

Millal see oli? Mul küll hetkel meelde ei tule.

Millist eesti keele teemat silmas peetakse?
Vasta
Hea tähelepanek. Ons keeruline EV-i aastapäeva ära märkida?
Vasta
See siin on ettepanekute-, mitte etteheidete ja näpuga näitamise teema.
Head vabariigi aastapäeva tagantjärgi!

Eesti keele kasutamist pole siin kunagi keelatud. Ja kui mõni konkreetne suletud teema teeb muret, siis viide sellele konkteetsele teemale ei teeks paha.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18(current)
  • 19
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat