Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steve Jobs
#1
Steve Jobs, 56, suri täna kaua võideldud kõhunäärmevähki. Suur mees lahkunud meie seast. http://www.news.com.au/top-stories/live-...6160012726
Vasta
#2
Ja Para-Webi inforuumi sobib see seetõttu et?
Vasta
#3
"Suur mees" ei laseks orjastatud lastel materjale(Coltan suuremas enamuses) kaevandada oma produktide jaoks.Need I-phoneid ja muud jaburused tuleks koos temaga maha matta.
Vasta
#4
Arila ja Malandro - mis teil ette näidata on. Mida terve maalim teaks. Põlgus? Sellega kaugele ei jõua. Muide 50 aastat tagasi oli läpakas ikka väga para wärk. Nii para, et selle eest võis elu lõpuni rohelise plangu taha jäädagi.
Vasta
#5
Ei maksa unustada et need IPhone-d suudavad teha ära nii mõndagi peale helistamise ja muusika kuulamise. On need ju siiski varustatud 3-teljeliste magnetomeetritega mille rakenduspõli on lai ning mida on võimalik ära kasutada ka väliuuringutel vajaduse korral. Kui nüüd keegi ütleks, et tänapäeval ju kõik mobiilid sellised, siis võib öelda, et IPhone oli siiski teenäitajaks, nagu ka nii mõnigi S. Jobsi tööviljadest.
Ma pole küll Apple fänn kuid Steve Jobsi senise panuseta oleks maailm paljuski igavam ja värvitum.

Teemasse ka veidi:
Miskipärast selle päevani oli mul tunne et nii rikkad inimesed ei sure vähki. Näib, et suured rahahulgadki sellistest üllatustest ei päästa.

Elu oli tal seiklusrikas ja tegus, nüüd puhaku.
Vasta
#6
\\
1974. aastal hakkati turustama lihtsat seadmekomplekti amatöörile mikroarvuti kokkupanekuks. Mitmel
pool konstrueeriti senistest täiuslikumaid universaal-mikroarvuti mudeleid. Eriti edukaiks osutusid kaks noort
inseneri Steve Jobs ja Steve Wozniak (kõrghariduseta), kes omal algatusel kavandasid mikroarvuti ning
pakkusid seda tootmiseks firmale Hewlett Packard, kus nad tollal töötasid. Firma aga ei tundnud huvi ning
ettevõtlikud noormehed asutasid ise firma Apple Computers. Oma esimese arvuti ehitasid nad valmis ühes
garaažis Kalifornias. 1976. aastal ilmus nende arvuti Apple-II arvutiturule ning saavutas paari aastaga
tohutu menu.
\\

Ajaloost
Tsitaat:USA-s väljusid esimesed elektronarvutid laboratooriumiseinte vahelt ja leidsid praktilist kasutamist 1950. aastal. Neid oli kõigest 15.
1958. aastal ulatus arvutite hulk 1 500-ni. 1959. aastal kulutasid Ameerika firmad elektronarvutitele umbes 1,5 ja 1969. aastal 21,5
miljardit dollarit. 1960. aastal oli USA-sarvuteid umbes 5 000. 1967. aasta lõpuks 40 000. 1970-ndate keskel prognoositi, et neid on
1980. aastaks 355 000.
Prantsusmaal oli 1959. aastal 20 elektronarvutit. 1969. aastal 5 000.
Jaapanis oli 1957. aastal ainult 3 arvutit.
Kui 1949. aastal võis arvuteid maailmas sõrmedel kokku lugeda, siis 1966. aastal oli nende üldarv 30 000, 1969. aastal 75 000.

Ja mõned natuke asjasse puutuvad aastaarvud
Tsitaat:1645 - Blaise Pascal ehitas esimese mehaanilise arvuti
1671 - Gottfried Wilhelm Leibnitz ehitas esimese korrutava mehaanilise arvuti
1833 - Charles Babbage kavandas esimese programmeeritava masina logaritmitabeli arvutamiseks
1860 - Gerge Boole formuleeris loogilise lausearvutuse põhimõtted
1891 - Hermann Hollerith võttis kasutusele perfokaardid ja ehitas nende töötlemiseks tabulaatori
1939 - Konrad Zuse ehitas esimese elektromehaanilise programmeeritava arvuti (releedel)
1946 - J. Eckert ja J. Mauckly ehitasid esimese elektronarvuti ENIAC tuumafüüsika arvutusteks
1952 - Julian H. Bigelov, Hermann H. Goldstine, Robert Oppenheimer ja John von Neumann ehitasid salvestatava
programmiga arvuti, mida hakati nimetama von Neumanni masinaks. Selles masinas hakati esmakordselt nii andmeid kui ka programme
vaatlema kui töötlusobjekte
1958 - ehitati transistoritel töötav, ferriitmäluga arvuti
1964 - ilmusid kolmanda põlvkonna arvutid mikrolülitustel (firma IBM System/3)
1971 - ehitati esimene mikroprotsessor
1978 - ehitati esimene personaalarvuti
1981 - ehitati IBM Personaalkompuuter

Mis üsapuutrit puudutab, siis upina üsapuutrid omma hääd.
1984 valmistati minu mäletamist mööda esimene Macintosh tüüpi üsapuuter. Ei ole küll kindel kuid see ei olnud vist esimene.

Kaheksateistkümnendal sajandil olid levinud mehaanilised aritmomeetrid. Mis veel varem oli jäägu teistele siia üles tähendada kui kellelgi soovi on.
Enne kristust oli aga kindlasti olemas abakus.
Vasta
#7
Kui ajas tagasi minna, siis lisaksin veel
Antikythera mehhanismi (kutsutakse ka tähekompuutriks).

See oli iidne mehhaaniline arvuti, mis oli konstrueeritud arvutama astronoomia põhitegureid.
Arvatakse, et see ehitati 150–100 eKr.
Detaile radiograafia abil uurides avastati, et seade on kujutanud endast astronoomilist kalendrit, mis ennustas Päikese ja Kuu positsioone taevavõlvil. Lisaks arvutas see ka 365-päevast kalendrit (võttes arvesse liigaastaid), kuutsükleid, kuu- ja päikesevarjutusi ning olulisemate tähtede liikumist taevavõlvil. See seade koosnes vähemalt 40 hammasrattast, mis moodustasid keerulise kellamehhanismi.
Price nimetas seadet maailma esimeseks teadaolevaks analoogkompuutriks ning hilisemad uuringud on tema hinnangut ainult kinnitanud
Kuskil on selle kohta ka teema.
Vasta
#8
Esimese hooga mõtlesin minagi, et mis on sellel teemal siia foorumisse asja, aga korraga hakkas üks mõte mind kummitama. See on puhtalt minu spekulatsioon, aga siiski ei anna see asi mulle enam rahu.
Milline "suurepärane" ajastus paar päeva tagasi toimunud uute toodete esitluse ja Jobs'i surma vahel. Ei, ma ei kahtlusta seda, et Steve Jobs'i maise elu lõppu keegi oleks ise organiseerinud või aidanud, aga kahtlustan hoopis seda, et Jobs'i surmateatega lihtsalt viivitati. Ma tean, et ma olen rikutud ja paha...
Vasta
#9
(06-10-2011, 18:33 )Metafor Kirjutas: Teemasse ka veidi:
Miskipärast selle päevani oli mul tunne et nii rikkad inimesed ei sure vähki. Näib, et suured rahahulgadki sellistest üllatustest ei päästa.
Mind pani ka see teema mõtlema. Eriti selles valguses, et mees oli olnud taimetoitlane juba üsna noorest peale, huvitus budismist (või lausa oli budist - ei ole teemasse niipalju süvevenud, et algallikaid uurida), käis Indias, ja ka elufilosoofia oli ka selline "täitsa pandav" et tee seda, mis sulle meeldib, siis läheb sul hästi. Peale selle oli veel ropult rikas, et lubada endale parimaid arste, parimat ravi.

Ja nüüd sellisel mehel vähisurm parimates aastates Shock

MIKS?!
* Kas sellepärast, et vähk ikkagi ei allu tavalisele ravile, vaid on eelkõige mõtlemises või veel miskis tabamatus kinni (no tavalist ravi selle tabamatu taustal ma siiski pean ka vajalikuks, kuid see pole määrav).

*Või mees keeldus tavalisest ravist? Selle variandi tiriksid skeptikud kohe päevavalgele.

*Või mees oli vaimne (budism, taimetoitlus jne) ainult moe pärast, ilma tõelise sisemise vajaduseta ja ilma asja sügavama tuumani jõudmiseta? Ja ise ta siiski ei teinud seda, mida tegelikult tahtis, vaid oli rahamaailma teenistuses? Sest olles nii aktiivne raha ja muidu abvalikus maailmas ei ole võimalik olla sügavalt vaimne - arvan ma.

*Või oli tegu vandenõuga. Siia tahaks panna selle rohelise irevil hammastega smaili - MIDA KAHJUKS EI OLE!!! - aga mine sa tea, äkki konkurendid laususid tõve kallale Ph34r2

Igatahes palju mõtteid tekitav sõnum, ja osad mõtted liiguvad kõige otsemat teed paravaldkonda. Nii et väga õige teemaalgatus.



Vasta
#10
http://www.youtube.com/watch?v=sSMSFLAsNzc
Phone story.
M2ng,mis Apple tegelastele v2ga ei meeldind.Apple tehastes Hiinas on suurim enesetappude arv kui kusagil mujal,ja selle tulemusena panti ymber tehaste v6rgud,juhuks kui keegi aknast v2lja hyppab.Ilma palgata yletunnid on tavaline n2htus,vahest kuni 36 tundi jutti.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat