•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26(current)
  • 27
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimesed on arenenud ahvidest?
(19-08-2016, 14:54 )Eithea Kirjutas: Ma ütleks, et pregune inimene areneb jõudsalt ahviks, imelik et ta veel ahju oskas kasutada...
LOS ANGELES, KALIFORNIA: 33-aastasele afro-ameeriklasest Annete Willis’ele kutsuti politsei pärast seda, kui naine üritas oma poega ahjus pruunistada vahendab

Ja selline leht nagu mustaduudised.blogspot.ee (mille sloganiks on uudiseid pagulaskriisist, aga vahendab millegipärast lugu Los Angelese pereemast) süvendab seda arvamust uudisest enam. Nimelt on ahvid (näiteks šimpansid) ülimalt karjakesksed - omade vahel hellus ja armastus, aga võõrad rebitakse paljaste kätega ribadeks.
Vasta
(19-08-2016, 15:23 )Nielander Kirjutas: Nimelt on ahvid (näiteks šimpansid) ülimalt karjakesksed - omade vahel hellus ja armastus, aga võõrad rebitakse paljaste kätega ribadeks.

Pole imestada, simpansid on ju inimlaste sugukonda kuuluv perekond ahve.
https://et.wikipedia.org/wiki/%C5%A0impans_(perekond)

Aga näiteks Aasia ja Indoneesia vihmametsades elaval väikesel inimahvil gibonil puudub minapilt. Kui suured inimahvid nagu šimpansid ja orangutanid (ja võib-olla ka gorillad) tunnevad ennast mingil määral peeglist ära, siis gibonid ei oska oma peegelpilti mitte kuidagi iseendaga seostada.

Arvata võib, et eneseteadlikkus on suurtel inimahvidel tekkinud siis alles viimase 14 kuni 18 miljoni aasta jooksul ehk pärast seda, kui gibonite esivanemad neist lahknesid.
http://www.horisont.ee/node/983


Vasta
(19-08-2016, 15:23 )Nielander Kirjutas:
(19-08-2016, 14:54 )Eithea Kirjutas: Ma ütleks, et pregune inimene areneb jõudsalt ahviks, imelik et ta veel ahju oskas kasutada...
LOS ANGELES, KALIFORNIA: 33-aastasele afro-ameeriklasest Annete Willis’ele kutsuti politsei pärast seda, kui naine üritas oma poega ahjus pruunistada vahendab

Ja selline leht nagu mustaduudised.blogspot.ee (mille sloganiks on uudiseid pagulaskriisist, aga vahendab millegipärast lugu Los Angelese pereemast) süvendab seda arvamust uudisest enam. Nimelt on ahvid (näiteks šimpansid) ülimalt karjakesksed - omade vahel hellus ja armastus, aga võõrad rebitakse paljaste kätega ribadeks.
Njha, siis tuleb öelda et praegune inimene areneb jõusalt amööbiks. Ahv jah paistab olema juba tiba arenenum liik kui inimene...lisa xcad`i lingitust...
Ema võitleb kohtus õiguse eest astuda oma pojaga seksuaalsuhetesse
Tsitaat:New Mexico osariigis elav naine ja tema poeg võitlevad kohtutes oma väidetava õiguse eest astuda teineteisega seksuaalsuhetesse.
Vasta
(18-08-2016, 13:10 )Nofretete Kirjutas: Ainult oma ebamõistlike püüdluste ja ilmingute tõttu hakkas inimene algusest peale degradeeruma ahviks, ahvist muudeks loomadeks, siis kahepaikseteks, kaladeks ning lihtsamateks organismideks kuni taimede ja ainurakseteni välja, väidavad Vene teadlased."

http://epl.delfi.ee/news/valismaa/ahvid-...d=50861035

Tule taevas appi! Kas aprill on sel aastal kuidagi hiljavõitu alanud?

(18-08-2016, 13:38 )Nofretete Kirjutas: Aga isegi talupojakultuuris peeti näiteks matsutamist ebaviisakaks. Või täis suuga rääkimist.

Julgeksin vastu vaielda. Nimetatud "ebaviisakused" pärinevad siiski eksklusiivselt niinimetatud "kõrgkultuurist" mitte aga talupoja toidulauast. Liiatigi tahaks meenutada, et näiteks Hiinas on süües mitte matsutamine ja lürpimine ebaviisakas, sest matsutades ja luristades näidatakse, et toit maitseb ja tehakse kokale kompliment. Just nagu pärast sööki mahlakas röhitsuski.

Nii, et ei maksa ikka väärtusi liiga fikseeritud vaatenurgast hinnata (kehtib ka kõige muu kohta wink )
Vasta
(29-08-2016, 09:22 )seenetoorik Kirjutas: http://epl.delfi.ee/news/valismaa/ahvid-...d=50861035

Tule taevas appi! Kas aprill on sel aastal kuidagi hiljavõitu alanud?

Miks sel aastal? Vaata ikka millal see artikkel kirjutati.
Aga lisaksin, et üks neist teadlastest ütles ka, et inimene ja loomad arendavad ja kaotavad neid organeid, mis on neile vajalikud elukeskkonnas.
Need mida nad kaotavad, taandarenevad järgmistes põlvkondades ja surevad välja. Teatud jäsemete väljasuremisega kaovad ka need osad ajust, mis on juhtinud nende funktsioone, samuti muutub genotüüp.

Neid aju osi uuesti tagasi kasvatada ja genotüüpi taastada on juba võimatu, märkis Belov.

Samuti on näiteks Oxfordi Ülikooli uurijad leidnud, et degenereerumine, või ka kriminaalne mõistus, on tulemus otsmiku sagara kahjustustest – suurem osa ajust mis asetseb otsmiku taga – narkootikumid, alkohol, autoõnnetused, mürgid, psüühilised haigused, jne jne.



Vasta
Homo Naledist midagi kuulda on? Sattusin teatele ja nüüd ei ole mahti seda otsida, et Homo Naledi on hoopiski inimesest tagasi ahviks arenemise juhtum?
Vasta
Homo Naledi on ju inimese eellase üks arvatatav uus liik.
Säilmed leiti Lõuna-Aafrika Vabariigis Johannesburgi lähedalt koopast kaks aastat tagasi. Säilmete põhjal oli homo naledi umbes 1,5 meetri pikkune ja kaalus 45 kilo.

Uut? 2017 video Homo Naledist:
https://www.youtube.com/watch?v=CyW_UkocyfI



Vasta
"Praegu elavate inimestega vähemalt osaliselt äravahetamiseni sarnanevaid inimlasi võis näha Maal juba 300 000 aasta eest, vihjavad Marokost päevavalgele tulnud kolbad ja kondid, lükates nüüdisinimeste planeedi ilmumise 100 000 aasta võrra kaugemasse minevikku.

"Seekord tuleb tõesti õpikud ringi kirjutada. Neist esitatud nägemus pole küll läbinisti vale, kuid meie liik on palju vanem, kui olema arvanud. Kui nn Eedeni aed tõesti olemas oli, polnud see sugugi väike, vaid kattis terve Aafrika mandri," sõnas uurimuse juhtivautor Jean-Jaques Hublin, Max Plancki evolutsioonilise antropoloogia instituudi professor ERR Novaatorile antud intervjuus."

http://forte.delfi.ee/news/maa/professor...d=78493459
Vasta
Tõepoolest. Kas Eedeni aed oli ikka sama, mis paradiis?
Ristiusus on Eedeni aed viljakas aed, mille lõi Jumal. Seal elasid esimesed inimesed Aadam ja Eeva seni, kuni nad maa peale saadeti.
Piibli tõlkimisel muutus heebreakeelne väljend Gan Eden kreekakeelseks sõnaks paradeiso, mis tähendab paradiisi.
Piiblis öeldakse, et aiast väljus jõgi, mis hiljem jagunes neljaks haruks: Piisoniks, Giihoniks, Hidekeliks (Tigriseks) ja Fratiks (Eufratiks). Kuigi kaks esimest jõge on tänaseni tuvastamata, otsisid keskajal paljud seiklejad ja kartograafid Eedeni aeda just Väike-Aasiast.
Teadaolevalt ei leidnud nad seda kunagi.

Vasta
Kuidas selle arenguga on ei ole uurinud.Aga tsölibaad oleks hea,nagu ütleb Margus Prangel.Mina seda ei suuda.Ma haldan Tõe peeglit.Me kanname midagi,nagu üks Tark mees ütles ja meie mehed peame leidma peen mateeria, ehk energia.Selleks et sigida ja kesta läbi Aegade. Muide,, viimasel ajal maküsin enda käest,mida kõike ma kannan.Sealt tekib küsimus,kes me oleme Inimesed ja kes meid tegelikult ümbritsevad.
Vasta
Mina vana ahv.Jäin mõtlema ja panen kirja.Sündisin tahmatu lapsena,30 minutit ja ma ei suhtleks teiega,isa sekkus ja tõi ema koju.Väiksena oskasin põdeda kõikki haiguseid,isegi neid mis olid haruldased.Kui ema vihastas mu peale, küsis"mis Füürer sa küll oled" aga 5 aastasena,kust pidin mina teadma mida see sõnatähendab.Siis saabus 82 aasta jaanuar,jäin jälle haigeks,südame ja liigeste reuma.Enamuse ajast olin koomas,kõrge palavikuga.Kohalik arst oli mingi nelja päeva usklik,ju tal oli targemat teha kui lapse eest hoolitseda.Selle taga järjel olin nagu "puhhenvaldi "vang.Kõik mis võis paistes olla see oli,üld pilt oli luu ja nahk.Ema ja vend lohistasid mind haiglasse sisse ,käija ma eisuutnud.Koos vitamiinidega 40 tabletti päevas,kahe kuu jooksul 198 süsti,mõelge.Sellest koomas Istutati minusse midagi.Nüüd kutsun seda Duualsuseks.Hiljuti nägin morda raamatus pilti kus mees ja naine moodustavad ühtse terviku kroonid peas.Mul ongi see sündroom.Vasak pool midagi algelist ja naiselikku .Parem pool midagi ürg vana,kes käsib poob ja laseb.
Vasta
Järelikult toimubki siis degenereerumine, milles Oxordi ülikooli uurijad kirjutasid?
Vasta
Ega ainult Orionil ei peitu elu,vaid kõikjal meie ümber.
Vasta
Mõtlema panevat.

https://www.youtube.com/watch?v=JNKbYjoMc1Q (Eesti keelsete subtiitritega) 4:09

https://www.youtube.com/watch?v=e5qJYwfAju8 [ENG] 1:58:34

https://www.youtube.com/watch?v=echH03s9JLk [ENG] 19:06



Vasta
(24-05-2019, 08:17 )Tegudele Kirjutas: Mõtlema panevat.

Ehk paned mõtlema panevat materjali ka lühidalt emakeelde ja annad sellest kasvõi lühida ülevaate. Muidu paneb see paljudel vaid kukalt kratsima.
Vasta
Kristlikust vaatenurgast ma mõtlen, et miks Ta peaks ennast vaevama liikide loomisega kui ta saaks kasutada evolutsiooni...
Vasta
(25-05-2019, 00:29 )Mina Olen Kirjutas: Kristlikust vaatenurgast ma mõtlen, et miks Ta peaks ennast vaevama liikide loomisega kui ta saaks kasutada evolutsiooni...

Või siis miks ennast vaevata universumi loomisega kui saaks kasutada füüsikat.
Vasta
(25-05-2019, 00:34 )Nielander Kirjutas:
(25-05-2019, 00:29 )Mina Olen Kirjutas: Kristlikust vaatenurgast ma mõtlen, et miks Ta peaks ennast vaevama liikide loomisega kui ta saaks kasutada evolutsiooni...

Või siis miks ennast vaevata universumi loomisega kui saaks kasutada füüsikat.
Minu silmis on need erinevad elemendid. Universum on juba olemasolev evolveeruv mehhanism.
Segane värk aga püüan tuua päikese näite.
Kui soovime luua tuumasünteesi (vms) peame me tundma kõiki aineid, aga me ei pea igat reaktsiooni korraldama, vaid see evolveerub pidevalt kuni jõudmiseni algpunkti.
Keeruline värk.
Mis on väikeselt, on ka suurelt.
Nii maa peal kui taevas.
Copy Paste.
Ta on geniaalselt laisk tüüp.

Vasta
(24-05-2019, 20:25 )Nielander Kirjutas:
(24-05-2019, 08:17 )Tegudele Kirjutas: Mõtlema panevat.

Ehk paned mõtlema panevat materjali ka lühidalt emakeelde ja annad sellest kasvõi lühida ülevaate. Muidu paneb see paljudel vaid kukalt kratsima.
Läheks aega, et midagi adekvaatset kirjutada. Võibolla keegi nobedam saab enne mind hakkama. Pole tükk aega sellest mõelnud, uued tegemised käsil. Tahtsin jagada. Siin foorumis inglise keele oskajaid vast leiab, kes kiirelt paari lausega ütleks, millega tegu.
Vasta
Arusaadav. Ka mul läheb aega adekvaatse teksti loomiseks. Täitsa mõistetav. Ons siin foorumis kedagi kellel oleks vaba aega et kaasfoorumlase leitud linki adekvaatselt tõlkida?
Kardan et sa lood pretsedendi. Foorumil tuleb sedasi veel palgale võtta keegi.
Linke jagatakse siinmail uljamalt kui tõlkeid.
Sõber, kui sa ei suuda seda välismaakeelset videot lühidalt kokku võtts, tekkib põhjendatud kahtllustus, et sa ei ole seda kuulanud või ei ole aru saanud.
Vasta
Kui tõlkimine oleks lihtne siis vastav Google "mootor" teeks seda vigadeta.
Kuna aga see nii lihtne ei ole siis tuleb kasutada inimesi is aga eeldab vabasi ressursse.
Kuna aga enamus siinsel rahval aega (ja mitte ainult) napib siis jääb kahjuks nii - kuigi oleks vaja paremini.

Samas kui lisada link mille taga olev info ei ole kohalikus keeles oleks siiski viisakas paar sõna sisust lisada.
Kasutaja Tegudele oleks võinud tipa foorumis ringi uurida ja leida, et antud teema on juba siin käsitletud.
Ja osa linke ka juba ära toodud. Kui keegi ei saa aru siis on kahju - keegi EI keela õppida keeli.

Lisan viite: http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4857 - Tähelapse müsteerium.
Vasta
(21-11-2017, 11:44 )Nofretete Kirjutas: Ristiusus on Eedeni aed viljakas aed, mille lõi Jumal. Seal elasid esimesed inimesed Aadam ja Eeva seni, kuni nad maa peale saadeti.

Piibel ei räägi kuskil Eedenist "Maa peale saatmisest" vaid Eedenist välja saatmisest. Eedenit usuti olevat täiesti maine paik kuskil Pärsia lahe kandis, võibolla Mesopotaamias.

(21-11-2017, 11:44 )Nofretete Kirjutas: Teadaolevalt ei leidnud nad seda kunagi.

Loomulikult, sest seda polnud kunagi olemas.

Vasta
(04-06-2019, 20:12 )seenetoorik Kirjutas:
(21-11-2017, 11:44 )Nofretete Kirjutas: Teadaolevalt ei leidnud nad seda kunagi.

Loomulikult, sest seda polnud kunagi olemas.

Mitte leidmiseks on olemas täiesti loogiline seletus ja isegi teaduses kinnitust leidnud.
Eedeni aia kronoloogia läheb arvamuste kohaselt vähemalt 8000a kui mitte 12 000a minevikku.
Selle ajaskaala sisse mahub mitu klimaatilist muutust oletatavas piirkonnas - pluss tugev uputus.

Lisaks Tigrise/Eufrati basseinis vähemalt üks jõgi lakanud olemast ja selle koht on teada.
Seega on oluliselt muutunud koha tingimused - klimaatlised ja geograafilised.
Seega on sisuliselt võimatu määrata füüsilist asukohta.
Vasta
(05-06-2019, 04:08 )Tyto Alba Kirjutas: Mitte leidmiseks on olemas täiesti loogiline seletus ja isegi teaduses kinnitust leidnud.


Täpselt sama loogiline on, et Eeden oli kõrberahva unelm eriti viljakast oaasist ning väljaspool fantaasiat ja lugusid seda ei eksisteerinud.

Huvitav kuidas need otsijad selle üldse ära tunneksid? Rääkiva mao, rohtu vitsutavate kisjate ja võimsa viljapuu järgi?
Vasta
(05-06-2019, 12:52 )Nielander Kirjutas:
(05-06-2019, 04:08 )Tyto Alba Kirjutas: Mitte leidmiseks on olemas täiesti loogiline seletus ja isegi teaduses kinnitust leidnud.


Täpselt sama loogiline on, et Eeden oli kõrberahva unelm eriti viljakast oaasist ning väljaspool fantaasiat ja lugusid seda ei eksisteerinud.

Huvitav kuidas need otsijad selle üldse ära tunneksid? Rääkiva mao, rohtu vitsutavate kisjate ja võimsa viljapuu järgi?

Võimalik, et see ON (ka) kõrberahva fantaasia vili viljakast oaasist.
Kuid mitmed uurijad on leidnud suuri geograafilisi kokkulangevusi Piiblis kirjeldatuga.
Pigem siiski kliima muutus pluss hilised arusaamad tõid meieni just sellise loo.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26(current)
  • 27
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat