•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimesed on arenenud ahvidest?
(05-06-2019, 17:58 )Tyto Alba Kirjutas: Kuid mitmed uurijad on leidnud suuri geograafilisi kokkulangevusi Piiblis kirjeldatuga.

Aga kas see on siis kuidagi üllatav? Kõik head lood segavad fantaasia sisse tõde. Võtame tänapäevased ilukirjanduslikud raamatud, filmid ja sarjad - ega neis on reeglina olemas eksisteerivad riigid, linnad, maamärgid, rahvused jne. Seda isegi paljudel juhtudel kui sisu ise on ulme või fantaasia valdkonda kuuluv.
Vasta
(05-06-2019, 19:27 )Nielander Kirjutas:
(05-06-2019, 17:58 )Tyto Alba Kirjutas: Kuid mitmed uurijad on leidnud suuri geograafilisi kokkulangevusi Piiblis kirjeldatuga.

Aga kas see on siis kuidagi üllatav? Kõik head lood segavad fantaasia sisse tõde. Võtame tänapäevased ilukirjanduslikud raamatud, filmid ja sarjad - ega neis on reeglina olemas eksisteerivad riigid, linnad, maamärgid, rahvused jne. Seda isegi paljudel juhtudel kui sisu ise on ulme või fantaasia valdkonda kuuluv.

Kuna tean, et oled Isaac Asimovi Maa sarja läbi lugenud https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/index?...0&otsi.y=0

siis sa ei saa eitada, et kõike, mida inimese mõistus on võimeline mõtlema, fantaseerima ja ette kujutama...on kusagil juba eksisteerinud. Mõte ei teki tühjast kohast. Me haakume unenägudes või oma unistustes sellega, mis on juba olemas (kellegi poolt mõtteloodud) ...mõttekujul kusagil meile kättesaadavas dimensioonis.

Ka Piibli ajalooline värk toimus kindlasti mingis ulatuses, kuigi seda on püütud ärakasutada usufanaatikute jaoks inimeste ohjeldamiseks ja orjastamiseks.
Vasta
(05-06-2019, 19:40 )Minaelan Kirjutas: Kuna tean, et oled Isaac Asimovi Maa sarja läbi lugenud https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/index?...0&otsi.y=0

siis sa ei saa eitada, et kõike, mida inimese mõistus on võimeline mõtlema, fantaseerima ja ette kujutama...on kusagil juba eksisteerinud.

Ma ei ole seda tervenisti lugenud, aga enamuse. Aga ma ei saa pihta, et kuidas sellest see teine asi järeldub. Absoluutselt saan seda eitada. Inimese võime mitte-eksteerivaid asju või olukordi välja mõelda ongi fantaasia. Loomulikult võib vaielda, et kuivõrd originaalne ikkagi uus välja mõeldud asi tegelikult on. Et kui ma ütlen "kahekümne peaga puuk", siis juba olemas on ju arv kakskümmend, pead ja puugid.
Vasta
(05-06-2019, 20:52 )Nielander Kirjutas: Inimese võime mitte-eksteerivaid asju või olukordi välja mõelda ongi fantaasia. Loomulikult võib vaielda, et kuivõrd originaalne ikkagi uus välja mõeldud asi tegelikult on. Et kui ma ütlen "kahekümne peaga puuk", siis juba olemas on ju arv kakskümmend, pead ja puugid.

Kuidas saab keegi midagi välja mõtelda, mida juba ei eksiteeri?
Vasta
(05-06-2019, 20:57 )Minaelan Kirjutas: Kuidas saab keegi midagi välja mõtelda, mida juba ei eksiteeri?

Me saame vist sõnast "eksisteerima" kuidagi erinevalt aru. Ma just mõtlesin maakera suuruse Lada Niva peale. Kas see siis eksisteerib?
Vasta
Fantaasia eksisteerib ikkagi objektina. Mõte "millestki" tekkib paratamatult, ükskõik kui mittereaalne või jabur see ka poleks. Midagi "uut väljamõelda" pole võimalik...Smile
Vasta
(05-06-2019, 20:59 )Nielander Kirjutas:
(05-06-2019, 20:57 )Minaelan Kirjutas: Kuidas saab keegi midagi välja mõtelda, mida juba ei eksiteeri?

Me saame vist sõnast "eksisteerima" kuidagi erinevalt aru. Ma just mõtlesin maakera suuruse Lada Niva peale. Kas see siis eksisteerib?

Ma kardan, et mõtleme pisut erinevates dimensioonides. Kui keegi midagi oma mõttes juba tunneb, see tähendab, et ta on kogenud seda mingil universaalsel tasandil.
Isaac Asimov tunnetas asju, mida inimkond veel isegi unenägudes ei näinud.

KÕIK, mida sa Nielander oled lugenud või unes näinud, on ...toimunud...kusagil ja millalgil.
Vasta
(05-06-2019, 21:03 )Minaelan Kirjutas: KÕIK, mida sa Nielander oled lugenud või unes näinud, on ...toimunud...kusagil ja millalgil.

Ma arvan, et Asimovil oleks sellise mõtte kohta paar tabavat vastuväidet olnud. Olles ikkagi oma aja üks suurimaid skeptilisi mõtlejaid. Aga kui see sulle rahu annab, siis olgu pealegi... teised dimensioonid.
Vasta
"KÕIK, mida sa Nielander oled lugenud või unes näinud, on ...toimunud...kusagil ja millalgil."
Aega pole olemas, see mida näiteks Nielander kogeb on ainult Hetk...See Kes Ta tegelikult ongi...Smile
Vasta
Kui võtta unenägusi siis võiks kinnitada ,et ahvidest,kui piiblit siis hoopis muu....mida f....i siis edasi?
Vasta
Nielander - sa oled sellel võitleva ateiste libedal teel.
Arvates, et Piiblis ei saa põhimõtteliselt midagi õiget olla.
Aga unustad, et propaganda on vaid siis tõhus kui seal on piisavalt tõtt.
Vasta
(06-06-2019, 04:06 )Tyto Alba Kirjutas: Arvates, et Piiblis ei saa põhimõtteliselt midagi õiget olla.
Aga unustad, et propaganda on vaid siis tõhus kui seal on piisavalt tõtt.

Midagi on seal kindlasti õiget. Kunagised sõjad ja lahingud, riigid ja linnad, kuningad ja mässajad. Mul on pigem probleem nende kergeltöeldes raskestiusutavate asjadega, nagu Punase mere lahutamine, tervet maad kattev uputus, rääkivad maod, kala kõhus elav mees, ükssarvikud, lohed, vee peal kõndimine ning kattemaksulise sekkuva jumala ja tema poja olemasolu.

Kuidagi kahtlaselt näib, et väga pisikesel lähis-ida maaalal juhtus paar tuhat aastat kõiksugu imesid (millest räägib üks raamat). Nüüd kui meil on kaamerad ja kirjaoskajast populatsioon, valitseb vaikus.
Vasta
Punasel merel võis olla mõõn või tektooniline sündmus. "Tervet maad kattev uputus" tähendas tol ajal nii kaugele kui silm ulatas või nool lendas. Rääkivad maod? Pagan võtaks parafoorumis küll ei tohiks kahelda madude kõnevõimes.
Vasta
(06-06-2019, 08:19 )Nielander Kirjutas:
(06-06-2019, 04:06 )Tyto Alba Kirjutas: Arvates, et Piiblis ei saa põhimõtteliselt midagi õiget olla.
Aga unustad, et propaganda on vaid siis tõhus kui seal on piisavalt tõtt.

Kuidagi kahtlaselt näib, et väga pisikesel lähis-ida maaalal juhtus paar tuhat aastat kõiksugu imesid (millest räägib üks raamat). Nüüd kui meil on kaamerad ja kirjaoskajast populatsioon, valitseb vaikus.

Sellepärast ongi vaikus. tugeva jõuga ei saa avalikult välgutada. Kui juba see mis jookseb vastu ajupesu sogale nimetatakse vihakõneks/ja hulluseks siis mis sa arvad, mis tehakse nendega kes avalikult jooksevad maailma päästma.
Nõidade põletamist oli veel mõned sajandid tagasi.

Esimene asi, mis madalal arengul rahval on kui, midagi näevad mis pole nende arusaamise järgi on hirm ja vihkamine.

Pluss eri ajas on eri maailma parameetrid, mis teevad seda, mida ültse ja kui lihtsalt saab teha(neid niiöelda imesi). Praegu tuleb arvesse võtta, mis elektroonilised jõud on maal ja kosmoses.

Näiteks vaata youtubes on neid kes teevad teatud asju näiteks psywheeli keerutamine. Kui see on võimalik siis, miks ei liigutata suuri kaljusi.
Järelikult on vastand jõud ja parameetrid sellised hetkel millega ei saa nii lihtsalt supermani wonderwomanit teha.
Olen näinud kuidas harilik inimene näiteks mõtte jõul deotorandi purki liigutas. Seda mateeria asja saab lihtsalt vormida nii, et siin tekivad enamiku silmis imed aga need jõud hetkel mis vastu pärsivad on üsna suured. Kujuta ette kui sa ütleks jõumehele et tõsta mingi keskpärane hantel üles ta itsitaks ja tõstaks lihtsalt selle. järgmisena ütle et tõsta üles lennuki raskune objekt...parameetrites ja oludes on küsimus. sellepärast igaüks ei jookse sama kiirelt nagu Bolt kah. Või need, ks ültse on maasse mentaalselt tambitud need ei usu midagi. need ehk kuseks täis ennast kui näeks seda psiwheeli keerutamist isegi või siis hakkaks ratsionaliseerima päev otsa et tuul puhus ja blabla ja halvimal juhuks ütleks et see on mingi kuri jõud ja kardaks ja ründaks. Sellepärast ei ole iganurga peal neid mooseseid ja jeesusi.
Vasta
(06-06-2019, 08:46 )Tegudele Kirjutas: Sellepärast ongi vaikus. tugeva jõuga ei saa avalikult välgutada. Kui juba see mis jookseb vastu ajupesu sogale nimetatakse vihakõneks/ja hulluseks siis mis sa arvad, mis tehakse nendega kes avalikult jooksevad maailma päästma.
Nõidade põletamist oli veel mõned sajandid tagasi.

Ma ei räägi taldriku keerutamisest või kaartide panemisest, vaid jumalikest vahelesegamistest. Jumal peaks ometigi oma loodust üksjagu üle olema ja täpselt teadma, mida inimesed aksepteerivad.

Need su parameetrid meenutavad kangesti loodusseadusi.
Vasta
Tsitaat:Ma ei räägi taldriku keerutamisest või kaartide panemisest, vaid jumalikest vahelesegamistest. Jumal peaks ometigi oma loodust üksjagu üle olema ja täpselt teadma, mida inimesed aksepteerivad.

Need su parameetrid meenutavad kangesti loodusseadusi.
sellessuhtes on sul jah õigues. jooksin mööda su pointist veits.
Need on loodusseadused jah. Mis on planeetide ja tähtede vahemaad näiteks ka. aga see tuleb ka arvesse, mis on kosmosesse lastud ja mida need asjad teevad. Igasugu vibratsioonide tootjad, mis muudavad inimorganismi ja tervet keskkonda, mis ongi see loodusseaduste olukord.
Vasta
"Ma ei räägi taldriku keerutamisest või kaartide panemisest, vaid jumalikest vahelesegamistest"
Sellest väitest ma ei saa nagu aru. Tähendab... Jumal on ainuke Reaalsus, siis millele/kellele saaks Ta vahelesegada?
Kui siin maailmas toimub mingi "vahelesegamine", siis ei tähenda see midagi muud kui mõistuse arvamust, et "teistmoodi" hoopis oleks olnud õigem. Hmm....nojah siin on ikka see isik jumala usk, et jumal kuidagi lõi millagil minevikus maailma. Jumal loob Praegu.
Jumal kogeb inimest, aga Ta Tunneb ainult Iseennast....Smile
Vasta
See, et looja oma loomingust üle peaks käima, pole ülepea kindel. Asjadel on omadus hakata elama omaenda elu, looja tahtmistest sõltumatult.
Vasta
"See, et looja oma loomingust üle peaks käima, pole ülepea kindel. Asjadel on omadus hakata elama omaenda elu, looja tahtmistest sõltumatult. "
Looja Looming on Hetkes kogetav. Kogetava "sees" ei ole midagi. Mingisugust asja pole seal.
Loojal ei ole tahet. Tahe tähendab, et Jumal kuidagi ei ole rahul Endaga (Hetkega) ja tahab kusagile "mujale" jõuda.
Kuhu peaks Hetk tahtma jõuda?...Smile
Vasta
Jumal on kõikvõimas. Kindlasti oskab ta ka eksida.
Selline vana nunnu paradoks.
Vasta
"Jumal on kõikvõimas. Kindlasti oskab ta ka eksida"
hmm...aga too ehk mõni näide kus Hetk oleks eksinud...Smile
Vasta
Minu väikese pea jaoks tähendab hetk loodusjõududest sõltuvat füüsikaliselt suurust.
Vasta
Ma kasutan jah sõna Hetk Jumala iseloomustamiseks. Tundub nagu mõistlik, muidu on igal inimesel jumalast oma kujutlus.Ja kujutlus tekkib kus?...Hetkes...Smile
Vasta
Jaa kahtlemata on igal inimesel jumalast oma kujutlus. Väidetavalt ei häiri see jumalat sugugi.
Vasta
[Pilt: 8c24166c16eb8345.jpg]
28 000 aastat valge Inimese ajalugu... kus...

[Pilt: 7d6d0819e09b2747.jpeg]
Aafriklase dna ei ühti valge inimese omaga.

Ja täpsemalt dna erinevustest.
[Pilt: 7b248262d09efaf9.jpeg]

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27(current)


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat