Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seitse ratturit
#1
Seitse ratturit veidi teisest vaatenurgast.

Me teame et nad rööviti kasu saamise eesmärgil.
Kõik on suures emotsionaalses eufoorias, et nad on tagasi.
See on muidugi tore, et nad on tagasi.
Aga vaatame nüüd seda kõike sellest vaatenurgast, et nemad läksid rändama ja sattusid jamasse.
Nüüd oleme pidanud meie selle jamaga tükk aega tegelema ja praeguses olukorras on nad kangelased.
Võtame lihtsa näite, kui keegi satub Tais jamasse ning istub seal tükk aega vangis, ning olles samas täiesti süütu, siis mitte keegi pole siiani kisa tõstnud.

Ma kordan veelkord, lisades oma siira heameele, et mehed on vabad, aga nad peaksid selgelt vabandama selle jama eest, sest nemad olid selle tüli põhjustajad olles valel ajal vales kohas. Meie ei saatnud neid sinna vaid nemad ise läksid. Ühised kummardused on toredad, aga vabandused oleks kohasemad.

Just seda vaatenurka on viimasel ajal jaapanlased meile õpetanud.
Vasta
#2
Sul on äärmiselt huvitav arusaam sellest asjast. Ühesõnaga peaksid siis edaspidi hakkama vabandama kõik, keda näiteks röövitakse, keda auto alla aetakse jne, jne? Meie ju peame siis sellest lehtedest lugema ja see kahtlemata häirib meid, et nad nii saamatud olid, et valel ajal vales kohas olid. Eriti närvi ajavad need vanurid, kellel Liis Haavel on viimased säästud ja elamise välja petnud. Kus on vanurite vabandused???

Tai vanglates istuvad minuteada narkomuulad, kelle süü on ka tõestatud või olen asjadest valesti informeeritud? Vabandanud pole ka nemad...

Vabandan, et ühe häbematu küsimuse küsin, aga mis vahenditega selliseid mõtteid endas esile kutsud? Smile

P.S. Kuidas on see ratturite ja vabandamise teema seotud antud teemaga?
Vasta
#3
Teema on vist tõesti vale. Tõstke kuhugi kui võimalus on.
Tõesti kui teisest vaatenurgast vaadata. See tähendab, et vaadata asja "teisest süsteemist". Ehk siis kehtiva seadusandluse ja põhimõtteliselt, "tagajärgi siluva" süsteemiga pistmist eriti pole. Peale selle, et isikud selles eksisteerivad. Smile

Tundub suhteliselt julma mõttelõngana. Võrdsustada "kriminaalkurjategijat" VANGIS ja "süütut" inimest VANGIS. Aga kui võtta nüüd eelduseks, et meie elu on nn "peenmateerias" juba realiseerunud. Siis pole enam vahet mispidi sa VANGIS oled. Või mis? Jah. Tegelikult on aga süsteemis mis ei näe VANGISTUSE põhjust. Ja see süsteem heietab süütutest ja süüdi inimestest. Vahel isegi "ilmsüütutest" Laugh Võibolla pole ei need rattutid süüdi ega süütud ja tai narkokurjategijad kumbagi. Ehk on nad selle "teise reaalsuse" maatriksi oma "mõttekangaga" selliseks pununud, et see nüüd just VANGISTUSENA ilmneb. Ja meil siin on jutuainet küll ja veel... Laugh Krt vaat need vennad on kangelased ja need teised vabsee...hmm Smile No mis teed.
Vasta
#4
Küsiks vastu küsimuse- Kui Sina satuks jamasse, mis pole üldse Su enda süü(sest nad ei läinud neid terroriste otsima, vaid, kui ma õigesti mäletan, jalgrattamatkale), siis kas Sa ei tahaks, et keegi Sind aitaks, Sinu probleemiga tegeleks? Või sobiks Sulle rohkem, kui Sind sellesse jamasse lihtsalt jäetaks?
Vasta
#5
Loo jutustajaks on ju meedia ja päästeoperatsioonis osalejad. Mõlemad saavad tähelepanust kasu. Üks rohkem kui teine.
Vabandan Eesti rahva ees, et maksumaksja raha eest pidi politsei aega ja raha kulutama minuga suhtlemisele ning mu auto tükkide koristamisele. Vabandan, et just mina roolijoodikule ette jäin.
Vasta
#6
Ma küll, ei tea, miks peaks see olema just parateema, aga...senini pole me kuulnud, mis grupp seltsimehi ratturid kinni võttis. Üldterminit kasutatakse - islamiäärmuslased - aga mis seltskonnaga tegemist, meile ei öelda. Ratturid muidugi teavad. Kapo ka.

Röövijail pidi olema nii organisatsioon kui kohalik toetus, seda mõlemal pool piiri - Liibanoni ja Süürias. Eelpool mainit' asjad tähendavad, et peab olema kasvõi kohalikus mõttes tegemist kaaluka organisatsiooniga.

Lihtsaim variant välja pakkuda on Hizbollahi kohalik haru. Viimane ei lähe kokku aga uudistega, et röövijaid on kinni võetud - Hizbollah on momendil Liibanoni valitsuses kõvasti sees.



Vasta
#7
Mehed on vabad ja see on hea - pered koos.

Tahan tuua lihtsalt teise vaatenurga.

Üks ratturitest kurtis, et on pidanud olema 4 kuud eemal oma lapsest, sest olid vangistuses.
Teine vaatenurk ütleb, kui sul on nelja kuuline laps, siis miks põrgu päralt lähed jalgrattamatkale sellisesse ohtlikusse kohta?

Üks on ju selge, et mehed ise tahtsid saada elamust oma jalgrattamatkaga.

Ise läksid.

Teine asi, mis on selge, et lunaraha maksti ja mitte vähe.

Kordan veel, et mul on siiralt hea meel, et raha eest said need mehed vabaks, lihtsalt tahan tuua siia pisarsilmsesse eufooriasse selle teise poole, sellest emotsioonist, et meie valikud on lihtsad - kui tahad hüpata pea ees tundmatusse vette, siis pead võtma ise vastutuse.

Kui sind siis sellest välja ostetakse, tiritakse või mida iganes kellegi teise poolt, siis ole tänulik. Keegi aitab su välja, ja sa ei pea olema mitte kangelane vaid peaks tundma piinlikust.

Sellest see mõte, et kui sinust tulenevalt on teistel palju jama, siis tunne tänulikust ja häbi oma tekitatud jama tõttu.

PS kui komistad ja kukud tänaval, siis vabanda teiste ees, et nad pidid sinu pärast ebamugavust tundma Smile
Vasta
#8
(17-07-2011, 22:41 )Rein Kirjutas: Üks ratturitest kurtis, et on pidanud olema 4 kuud eemal oma lapsest, sest olid vangistuses.
Teine vaatenurk ütleb, kui sul on nelja kuuline laps, siis miks põrgu päralt lähed jalgrattamatkale sellisesse ohtlikusse kohta?

Kui mu mälu ei peta, siis inimesi rööviti seal sellisel kujul viimati pea kakskümmend aastat tagasi. Venemaa on oluliselt ohtlikum koht sellise matka jaoks.

Kes ja kui palju maksis? Paistab, et tead fakte? Räägi meile ka. Kui ajad lihtsalt turunaiste juttu siis parem oleks vait olla.

PS: Spekuleerida võime me kõik ja ei tohiks olla keeruline mõista miks kõigest sellistel puhkudel ei räägita.
Vasta
#9
(17-07-2011, 22:41 )Rein Kirjutas: Kui sind siis sellest välja ostetakse, tiritakse või mida iganes kellegi teise poolt, siis ole tänulik. Keegi aitab su välja, ja sa ei pea olema mitte kangelane vaid peaks tundma piinlikust.

Sellest see mõte, et kui sinust tulenevalt on teistel palju jama, siis tunne tänulikust ja häbi oma tekitatud jama tõttu.

Just nimelt! Olen täiesti nõus. Terve see värk on pöördunud mingiks palaganiks. Oh näete, käisime jah, olime jah röövitud, viskame natuke nalja ka vahele ja ongi kangelased sündinud. Nad peaksid madalamad kui muru olema. Pressikonverentsil käitusid nad pisut nagu liiga kõrgilt. Pole nad mingid kangelased, vaid väga rumala teoga hakkama saanud persoonidega.

Kuid loomulikult tore, et nad vabaks said.
Vasta
#10
Muidugi on tore, et nad vabaks said, aga paar küsimust jäi minul küll õhku.
Mis seos oli riigiprokuröril antud juhtumiga?
Ja miks kogu see lugu 50-ks aastaks salastati?
Tõde,mis tegelikult toimus, ei saa me siis teada ei ratturite ega ametnike käest?!
MIs on nii hüper-supersalajane, et selle teema peab pooleks sajandiks lukku panema?
Kui nad olid tavalised turistid???
Njah, mul on isevärki arusaam sõnast "paar " , muig
Vasta
#11
Haiseb see kogu kupatus lavastuse järgi.
Ehk hakkab kuskilt tilkuma...
Vasta
#12
Küsimused - kas Eesti grupp oli seal ainukene ratturite grupp või oli seal samal ajal veel keegi? Näiteks grupp Taanis?
Kas eestlased olid tegelikult eesmärgiks või aeti neid segi Taani grupiga kelle puhul oleks olnud "poliitiiline profiit" suurem?
Vasta
#13
USA luureagentuur STRATFOR ju kirjutas, et eestlased võidi segi ajada mingi muu rahvuse esindajatega (prantslased, sakslased, inglased jne). Ilmselt loodeti suuremat lunaraha saada - seda ju rääkisid need ratturid ise ka, et vangistajad olid lõpuks nendega üsna hädas. Kuna röövimisest meediatsirkust ei korraldatud, jäädi jänni. Ja kes siin arvab, et meedia on paisutanud vms, siis tänage, et me ei ela mõnes lääneriigis, kuna Eesti jäi siiski üsna tagasihoidlikuks. Oleks me sakslased või inglased, oleks seda ratturi-nalja taotud nii, et vähe pole.

Teise "vandenõuna" käidi välja Euroopa Liidu sanktsioonid Süüria vastu. Ehk siis osad riigid soovisid Süüria president Bashar al-Assadile ja veel ligi 15 ametnikule kehtestada sissesõidukeelu Euroopasse ja külmutada nende siinsed varad. Eesti seisis sanktsioonidele vastu ning diplomaatide sõnade kohaselt just röövitud eestlaste pärast. Eesti eitas kahe asja omavahelist seost.

Eks me saa kunagi ehk rohkem teada, kas tegu oli tõesti miskise ettekavatsetud rööviga või mitte, kuid ma pean siinkohal Reinuga nõustuma - mees, kellel on kodus väike laps (alla aastane), ei lähe koos teiste kamraadidega sõjakoldesse rattaga sõitma, veel vähem jätab mitmeks nädalaks oma töö.

Mul on hea meel, et mehed kodus perede juures tagasi, kuid vahel võiks ikkagi tegudele mõelda. Bekaa orgu sõitmine on umbes sama hea, kui sõidaksin kuskile Teherani keskväljakule, kisaksin seal keskel, mind võetaks pantvangi ja siis hakkaks miskine suur trall peale.

Ei ütle, et mehed peaks vabandama, kuid ... kaldun sinna poole, et igaüks olgu enda tegude eest vastutav. Ja päris süüdi ei ole ainult need vangistajad ka. Mündil on pea alati kaks poolt.
Vasta
#14
Sellised röövid on kulla InDemand ALATI ettekavatsetud.
Iseküsimus on loomulikult KELLE poolt ja MIKS.
Vasta
#15
Ja mis mind mõtlema pani- et juba plaanitakse uut reisi?
Neli kuud kodunt eemal moslemite käes vangis oleks pidanud olema küllatki ekstreemne olukord, et võtta tükiks ajaks seiklemise isu.

Vaevu Süüria piiri ületanud, nad kinni võeti - piirivalvurid kambas ?
On ju meilgi siin pereheitmised olnud, kui piirivalve on ostustanud nats lisaraha teenida....

Vasta
#16
Mul jääb vahest mulje, et pärast suurt kadedust aetakse Liibanoni ja Liibüat ikka segi.

See mõtlematult ohtliku reisi teooria on juba nii vana ja ammu maha kantud.
Vasta
#17
(18-07-2011, 09:52 )Thorondor Kirjutas: Mul jääb vahest mulje, et pärast suurt kadedust aetakse Liibanoni ja Liibüat ikka segi.

See mõtlematult ohtliku reisi teooria on juba nii vana ja ammu maha kantud.

Igaks juhuks mainin, et Liibanonis ei pruugi küll käia selline palagan nagu Liibüas, ent ta on siiski märgitud üsna ohtlikuks piirkonnaks. Mitte selline, kus "saatkond hoiatab: ärge minge", aga valgete härgade jaoks küllaltki.

Tegelikult on pea igas riigis potentsiaalne oht, kui kalduda kõrvale neist nn turismikatest ja peateedest. Lähis-Ida riikides see oht lihtsalt suureneb.
Vasta
#18
Liibanoni pealinna Beirutit kutsuti omal ajal (enne 2MS) Vahemere Pariisiks - Beirut: The Paris of the Mediterranean?.
Siis tulid juudid ja muutsid selle Vahemere Mogadishuks - Battle of Mogadishu (1993)
Vasta
#19
Mind jättis see teema suht külmaks. Ei ma muretsenud, ei tundnud kaasa ja argielus... ei meenund. Tean - minu viga.
Ma isegi ei tunne, et olen oma teatud emotsionaalse külmuse pärast süüdi.

Siiski pole halba ilma heata! - vähemalt hakkab selguma see, miks sarnaselt tundvad, mõtlevad, rääkivad ja käituvad indiviidid,
kipuvad looma nö. vastutusulatust, mida me tunneme/määratleme riigi-, maakonna- ja vallapiirina. Kui nüüd piltlikult öelda - inimene, kes läheb reisima, vähendab iga oma piiriületusega omade/koduste turbevastutust. Kasvab omavastutus ja viimasega käib kaasas õigete/valede valikute tegemine. See viimane paraku, loksub puhtalt võõra turberuumi hea-, pahatahtlikkuse ning ükskõiksuse lainetel.

Saame nüüd tagantjärgi nentida, et omad poisid pantvangist vabastatud, kenasti kodus... ja muud piinlikud üksikasjad -
viiekümneks aastaks salastatud. See ja nimelt see, kujunes rännumeeste sita valiku hinnaks! Mine tea... ehk hr. Paet käis keskööl ristteel (kellelegi) verd andmas?
Vasta
#20
Ma loodan, et tsitaatide autorid ei pahanda selle teksti siia kopeerimise pärast, ent enam paremini polekski saanud asja edasi anda:

Sportlik näitleja Veikko Täär: pühendasin iga ujumistõmbe vabastatud pantvangidele!

Võib jah, ette kujutada isand Tääri iga tõmbe ajal sismas ütlemas ühte ja sedasama lauset: olen rõõmus, et pantvangid on vabad, olen rõõmus, et pantvangid on vabad, olen rõõmus, et pantvangid on vabad....
Minu arvates on eesti rahvuslikku retoorikasse tunginud erakordelt imal ja leemendav sentimentaalsus. Ja kui sa seda sentimentaalsust kritiseerid, oled paha ja ei mingi õige eestlane.

/../
Kirjatsurade hingeline harimatus on leemendava sentimendi põhjus. Tunnetus peab olema stiilne ja terav. Aga kui ei ole antud, siis peab leiva pisaratega välja meelitama. Kerjuste strateegia.
Vasta
#21
InDeman, minu mäletamist mööda ei olnud väga pikka aega Liibanonis turiste röövitud. Kõik turistid on sama palju süüdi, sest neid võidakse igal pool röövida, tulistada või mis iganes võib juhtida. Kahjuks ma ei saa sellest loogikast ikka aru. Kõik vägistatud naised ja autoõnnetuste ohvrid on siis ju samamoodi süüdi ise, et olid valel ajal vales kohas. Süü ei teki ju õnnetuse juhtumise hetkest ja mitte vedamisest.

Tegelikult ma ei saa aru, kuidas see on üldse parateema. Sisu on ju ikka peaaegu nagu suvalises delfi kommentaariumis.
Vasta
#22
(18-07-2011, 08:58 )excubitoris Kirjutas: Sellised röövid on kulla InDemand ALATI ettekavatsetud.
Iseküsimus on loomulikult KELLE poolt ja MIKS.

Vangistajad tundusid Käosaare sõnul olevat nii Liibanonist kui Süüriast. „Tundus, et ise nad hindasid Süüriat rohkem,“ meenutas Käosaar, keda koos teiste eestlastega hoiti vangistuse ajal nii Süürias kui ka Liibanonis. „Iga kord kui nad Süüriasse jõudsid, öeldi, et „nüüd oleme kodus“. Nad tundsid ennast seal paremini.“

Osa vangistajatest elas Käosaare sõnul Liibanonis, väidetavalt oli osa neist isegi Beiruti ülikoolis käinud. Teised aga tegid lihtsalt oma tööd. Käosaar rääkis, et teatud operatsiooniks oli koondatud üks bande, kes enda sõnul käsis Liibanonis missioonil ehk meie mõistes röövretkel.

Allikas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=49745967

Thorondor: Ei usu, et Liibüat ja Liibanoni keegi enam ammu segamini ajab, sest kõik me oleme ju ammu kursis Liibanonis teeninud eesti rahuvalvajate tegemistega.

Vasta
#23
Rein Kirjutas:Teine asi, mis on selge, et lunaraha maksti ja mitte vähe.
Kust see selgus? Kes maksis, kelle raha?
Vasta
#24
(18-07-2011, 12:51 )Thorondor Kirjutas: InDeman, minu mäletamist mööda ei olnud väga pikka aega Liibanonis turiste röövitud. Kõik turistid on sama palju süüdi, sest neid võidakse igal pool röövida, tulistada või mis iganes võib juhtida. Kahjuks ma ei saa sellest loogikast ikka aru. Kõik vägistatud naised ja autoõnnetuste ohvrid on siis ju samamoodi süüdi ise, et olid valel ajal vales kohas. Süü ei teki ju õnnetuse juhtumise hetkest ja mitte vedamisest.

Tegelikult ma ei saa aru, kuidas see on üldse parateema. Sisu on ju ikka peaaegu nagu suvalises delfi kommentaariumis.

No aga kõik turistid ei roni suvalisse orgu mingis x-riigis, mille tavad erinevad meist üsnagi palju. Seda enam, et seitse ratastega meest veel.

Ma ei ütle, et vägistamis- või avariiohvrid on ise süüdi, ei ütle ka otseselt seda, et ratturid ise süüdi on. Lihtsalt, üks käitumisviis käivitab ettearvamatu ahela. Vahel annab see oht endast varem märku, vahel mitte. Vahel võiks lihtsalt enne järele mõelda, kas tasub üht või teist asja teha.

*

Huvitav on see, et Eestis kehtib alati selliste juhtumite puhul see võltsmoraal. Justkui oleks vale omada eri arvamust. Et kui ma ei tunne neile kaasa, olen kalk ja südametu inimene. Et kui ma ei huvitu nendega juhtunust, võin end maha kanda. Enamik meedias avaldatud arvamusartikleid ja ka inimesed, kes raadiosaadetesse sel teemal helistanud, ei julge öelda, et neil on/oli ratturitest ükskõik. Kogu aeg saab pihta valitsus või välisminister (kes pidanuks juba eos jooksma meeste juurde ja nad kinni pidama), aga mitte need, kes ise reisile läksid, endal kodus pered ja väikesed lapsed. Ise mõtlesin pigem nende meeste peredele-lähedastele, mitte neile endile.

*

Tõstsin teema "üldteemade" alla, nii et las ta olla, ei jää kellelegi ette. Siin mõttetumaidki teemasid.
Vasta
#25
(18-07-2011, 13:08 )Thorondor Kirjutas:
Rein Kirjutas:Teine asi, mis on selge, et lunaraha maksti ja mitte vähe.
Kust see selgus? Kes maksis, kelle raha?

Nii näiteks portaali Naharnet sõnul maksti röövijatele 10 miljonit eurot (umbes 155 milj eesti krooni). Kuidas täpsemalt, selle kohta aga igasugused tõestused puuduvad.
Igaüks võib seda uudist lugeda siit:
http://www.naharnet.com/stories/en/10406...uro-ransom

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat