Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Salateaduste entsüklopeedia koostamine
#1
Koostan eestikeelset salateaduste entsüklopeediat, on juba üle tuhande artikli, mis jaotatud 31 teemasse. Kui keegi on sellest huvitatud, kirjutage või küsige, vastan meeleldi. Huvitun kõigest, mis seotud müstika ja parapsühholoogia, anomaalsete nähtuste, maagia ja nõiduse, paralleelmaailmade, teispoolsuse, salaliitude ja saladuslike paikadega.Teavet on kogunenud päris palju.
#2
mystik... väga (Y) ettevõtmine... ise oleksin küll sellest teosest huvitunud...

kui küsimusi energia vallas siis olen nõus lahkelt aitama...
#3
Ma oleks samuti nõus aitama, näiteks Egiptuse teemal. Kui püramiidid käivad müstiliste asjade alla Bleh

Igatahes rõõm kuulda, et keegi nii tänuväärse (minu jaoks näiteks) ettevõtmisega tegeleb.
#4
Egiptuse ja püramiidide kohta on mul järgmised artiklid: ISIS, Suur sfinks, THOTH, egüptoloogia, Heliopolis, püramidoloogia, püramiidid, Sakkara sarkofaagid, Suur püramiid,Egiptuse Surnute Raamat, Pooljumalad (Horose järgijad), Sargatekstid, püramiiditekstid, Thothi salakamber, Torino papüürus. Kui oskad, millegi uue ja põnevaga üllatada, siis palun.
#5
Jääme huviga sinu teost ootamaSmile
#6
Sama siin! Kui on välja lastud siis teata ikka sellestSmile
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Kummaline, et kolme aasta jooksul mitte keegi siin ei ole minu poolt lahkelt pakutava teabe vastu huvi tundnud.
Nüüd ma seda teavet enam niisama ei paku, sest loodan selle "Salateaduste entsüklopeedia" (ei tea küll veel, kas sama nimetuse all) ilmutada (st trükki anda).

Palju õnne suure töö peaaegu valmis saamise puhul ja head kirjastajat!

Millegipärast polnud ma seda teemat varem märganud, aga ehk pole hilja mõnda n-ö köögipoole asja küsida:
Kas kogutud teabe /märksõnade/ allikaks on põhiliselt raamatud või rohkem internet? Huvitav oleks ka teada, kas on tuginetud põhiliselt inglise, vene või muu keele materjalidele...
Kas praegune pealkiri "Salateaduste entsüklopeedia" on mingis otseses seoses Blavatsky Salaõpetusega ja sellest ajendatud, st kas entsüklopeedia on n-ö teosoofilist laadi?

Vastata võib ka erakirjaga.
#8
Selliste ettevõtmiste puhul (minu austus ja lugupidamine tegijatele!) propageerin ma ikka ideed eestikeelse Wikipedia täiendamisest - ta on nii üldiselt kui "para"- osas vägagi kõhnukene. Muidugi võib olla kaalutlusi, mis seda teha takistavad (nt soov suure töö eest mõningat rahalist kompensatsiooni saada), aga ikkagi ... Soovitaks ka PiziIngliitol oma parasõnaraamatuga seda varianti kaaluda, kui jõud kannab. Muidugi - sõnaraamat on lühidefinitsioonide kogu ja Wiki artiklid üldiselt pikemad, aga parem pool muna kui tühi koor. Ja ega mõned olemasolevadki artiklid eestikeelses "Para-Wikis" rohke kui paari lauset sisalda. Aga muidugi ei pruugi üks (iseseisev veebisõnaraamat) teist (Wiki)välistada. Üldine lähenemine Wiki jaoks võiks olla:
1. Olemasolevate ingliskeelesete artiklite tõlkimine (+ teistest keeltest) - või vähemalt nendega tutvumine eestikeelse variandi koostamiseks.
2. Eesti materjaliga täiendamine.
#9
TÄNUD KÕIGILE TÄHELEPANU EEST!

Eestikeelne wiki on tõesti väga õhuke esoteerilise teabe poolest. Ja vahel satun seal lugema lausa jama. Muidugi tuleks seda täiendada!
Ilusale:
Kogutud teabe põhiallikaks on ikka raamatud, vahel ka ajakirjad. Internetti olen kasutanud ainult artiklite täiendamiseks ja lisalektüüri või linkide lisamiseks. Aga samuti entsüklopeedias ära märgitud isikute sünnidaatumite üle vaatamiseks. St kas nad ikka elavad veel või mitte. Uskumatu, kui palju on tulnud lisada surmadaatumeid.
Peale inglise, vene ja soome keele on ette tulnud ka teavet, mida on ainult itaalia, hispaania, prantsuse või mõnes muus keeles.
Mitte mingil juhul ei ole koostatav entsüklopeedia teosoofilist laadi, ehkki muidugi on artiklid ka teosoofia, antroposoofia ja muude vaimsete õpetuste kohta. Ja mõnikordi teosoofide arvamus eraldi ära toodud teatud artiklite lõpus.
Praeguse pealkirja Salateaduste entsüklopeedia mõtlesin välja enne, kui Blavatskaja teose pealkirja kuulnud olin.
Ise unistan ka, et see juba rutem valmiks, aga paraku on selle koostamine muu töö kõrvalt väga aeganõudev. Kõige rohkem kulub aega artiklite täiendamisele. Hiljuti hakkasin üle vaatama teemat Bioenergia ja sensitiivid ja mida ma avastasin?... Sensitiive ehk ravijaid on juurde tulnud nagu seeni peale vihma ja annab ikka mõelda, keda sisse võtta ja keda mitte.

Üldiselt on seda entsüklopeediat väga põnev koostada, sest iga päev leian midagi niisugust, millest varem kuulnudki polnud. Aga muidugi on paljud teemad vägagi kahtlased ja et tulevasi lugejaid mitte ¹okeerida või siis kirjastajate ajusid mitte liialt krussi ajada, pean paljude artiklite leksikoni lisamisest loobuma. Aga need jäävad mulle endale alles.
Aga alati nõus oma kogutud teavet UZU-des jagama, kui kellelgi väga vaja on.

Igatahes tore, et huvi selle teose vastu on! Vähemalt para-weebude hulgas. Mis teaduslike vaadetega inimesed arvavad, vat seda ei oska ennustada.
#10
Ise ostaksin kindlasti, kui see müüki tuleks.
Seega edu!
#11
Nii.. Müstiku palvel läheb teema lukku ja arhiivi.
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat