•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Õigekiri ja norimine
#51
(18-01-2012, 21:52 )Thorondor Kirjutas:
(18-01-2012, 21:21 )lendav kokk Kirjutas: Ühe korralikku foorumi eluiga on se 6-8 aastat.
On mingi mõte ka sellisel postitusel?
Sest see aeg on piisav, et mõni troll jõuaks pumba juurde, ükskõik millises organisatsioonis.

Vasta
#52
Üks asi on see, kui tõesti ei oska kirjutada, aga hoopis teine asi on meelega valesti kirjutamine. Toome või võrdluseks suunatule näitamise liikluses. Nõme reegel, onju...

venus ajab tarka juttu küll, aga kui ta nüüd ennast kõrvalt vaataks, siis on ta lihtsalt üks jonnipunn, kellele korraga ei sobi siinse foorumi reeglid, millega ta samas ise foorumiga liitudes nõus oli. Huvitav on veel see, et eelmise kasutajanimega tal seda probleemi ei olnud.

Muidugi võib ju väita, et terve maailm on ajupestud lambad, kes siis püüdlikult elementaarsetest reeglitest kinni peavad kirjutamisel. Kordan, üks asi on rumalusest tehtud vead, teine asi on meelega tehtud vead. Võta või jäta, aga see viimane näitab siiski suhtumist foorumisse.

Antud juhtum on ka üliheaks näiteks, kuidas vähemus nõuab tolerantsust ja seeläbi püüab enamust oma reeglite järgi paika panna.

P.S. Tabasin ennast mõttelt, et küll oleks huvitav lugeda anarhistide foorumit. Teab mõni sellist foorumit?

Vasta
#53
(19-01-2012, 07:33 )Jõhvikas Kirjutas: P.S. Tabasin ennast mõttelt, et küll oleks huvitav lugeda anarhistide foorumit. Teab mõni sellist foorumit?
http://www.punamust.org/forum/
Vasta
#54
Kui ma seda "punamusta" mõned aastad tagasi viimati lugesin, siis käis seal vali nutmine nõuka aja järele. Anarhistid, jaaaah.

Vasta
#55
Terve maailm pole kindlasti lambad. Nagu ma ütlesin, reeglid on väga head asjad laias plaanis. Need võimaldavad koostööd eesmärgi nimel. Vastasel korral oleks ju lihtne kaos, kui keegi reeglitest kinni ei peaks. Samas kui kõik reeglitest ühtmoodi kinni peaks ei toimuks jällegi maailmas arengut. Reeglid on ju need, mis hoiavad meid paigal.
Stabiilsus vs kaos.
Kunagi olid ajad kus kõike üritati reeglitesse suruda ja igasuguses kaoses nähti vaenlast. See oli nii igapäevaelus ja oli ka näiteks teadusess. On keegi kuulnud väljendit kellavärgiuniversum? Kunagi nähti universumit hiiglasliku kellavärgina, ideaalsses korrrastatuses. Planeedid liikusid oma orbiitidel igavesti stabiilsetel orbiitidel ja aatomid olid igipüsivad oma stabiilsuses. See aeg sai mööda koos kvantfüüsikatekkega ja matemaatika arenguga sinnamaani, kus stabiilset väljundit andvad võrrandid avastati äkki hoopis kaootilist väljundit andvat. Ups!
Teine näide oleks projektijuhtimise valdkonnast. Kunagi üritati kõiki projektie suruda võimalikult täpsesse raamistikku. See muidugi ei õnnestunud eriti hästi tihti ja selle kohta tekkis isegi nali, et igal suurel projektil on 4 faasi.
Entusiasm,
kainenemine,
paanika,
süüdlaste otsimine.
See aga ei kõigutanud kedagi, sest paremini ka ei osatud. Praegu on aga hakanud aina rohkem kandepinda leidma projektijuhtimise stiil ingliskeelse nimega chaos management, ehk kaose kontroll. Google kasutab oma projektide juhtimises seda stiili näiteks ja ei saa öelda, et edutult. Sisuliselt tähendab see kaose aktserpterimist ja selle juhtimise üritamist. Paljude arvates on chaos management üks Google edu aluseid võimaldades kiiret innovatsiooni ja painlikkust. [link]
Mida ma tahan öelda sellega on see, et ärge reeglite tähtsust üle hinnake. Reglid on väga olulised, aga kaos on elu teine pool. Seda on hakatud aina enam nägema [viide filmi tutvustusele]. Reeglid on olulisemad siis, kui on vaja püsida muutumatuna, staabiilsena. Kaos on oluline siis, kui on vaja kiirsti edasi liikuda või avastada midagi senitundmatut. Manageeritud kaos siis muidugi ja kaose manageerimine on täiesti omaette raketiteadus. Kui kaost mitte manageerida, siis on tõesti anarhism ja läbu, millele celtic vist viitas ja mida Jõhvikas silmas pidas ilmselt.
Ma tahan öelda, et reaalsus on vähe keerulisem, kui enamus inimesi ette oskab kujutada ja lihtsustamine pole alati kõiga parem varjant. Tuimalt reeglite jõustamise asemel on nii mõnigi kord tasuvam hoopis kaost kontrollida. Kui see just üle jõu ei tundu käivat.
See arendus läks nüüd vähe filosoofia valdkonda juba, aga mitte väga suure kaarega teemast mööda. Milline siis ikkagi peaks olema para-web stiil? Kindel ja reeglitepõhine teemade arendus Microsofti projektiarenduse stiilis, või eesmärkidepõhine Google kaootilises stiilis.


Vasta
#56
Siin läks vahepeal mölluks kasutajanimede teemal. Et kas suure või väikse tähega.
Minu kasutajanimi on pandud teadlikult väikse tähega, sest minu nägemus asjast on selline, et olen Alar, ALAR, alar, minu olemus sellest ei muutu. Võib-olla ka sihuke vaikne protest, võib-olla mitte.
Meelde tuli ! Pangas kästi oma nime kirjutada trükitähtedega, mina vaidlen vastu, et ainult esitähed peavad suured olema, nemad jälle , et panga reeglid. Ja nii ma kiiksu saingi... Jonn?...
Vasta
#57
(19-01-2012, 07:33 )Jõhvikas Kirjutas: P.S. Tabasin ennast mõttelt, et küll oleks huvitav lugeda anarhistide foorumit. Teab mõni sellist foorumit?
guugelda - vanasti oli puna-mustade foorum, äärmiselt sõbralik, huvitav ja värvikas paik


Lorenz, enamus inimesi laguneb ilma reegliteta laiali. Näiteks kasvõi igapäevaelus praegu levinud häda - töökaotus - halvab inimese esmalt sellega, et inimene ei suuda tegelikkuses end ise distsiplineerida kasvõi oma päeva sisukalt ja enesele vastavalt planeerides, vaid etteantud programmis tunnevad end turvaliselt. Pigem näen siin ohtu, kus taoline mass on ühest küljest mõjutatav mistahes jõudude poolt, teisalt, kui kontrolliv jõud peaks kaduma, siis hullub.

Ja teie siin, sellise suunitlusega foorumis nõuate, et peab olema tekste lihtne lugeda? Ülikoolides muide nõutakse tänini, et loetaks ka Heideggeri, on jah algul nagu hiina keel, aga kui see mõningse pingutuse järel sinuga rääkima hakkab, on üks uus maailm avanenud, proovige.
Vasta
#58
Küsimus pole mitte "tekstide lihtsas lugemises" et "tädi maali ka aru saaks" vaid korrektses vormistamises. No ei ole siia vaja taset "kle ma ounin su ära." Või siis emootikonidest ja internetilühenditest LOL, IRW pungil tekstid.

Heideggerist kirjutades tuli kah korrektselt tekstid vormistada.

Küsimus on selles, et kuhu see latt lastakse? Et tühja sest suurest tähest, pisiasi ju, moderaator, ära röögi mu peale...Mis siis järgmiseks? Et kellele neid komasid vaja on? Ja nii edasi,eksole.

Eri stiilid on siin eri kirjutajatel kohe kindalt ja neid ei käpi keegi - kasutan siin foorumis teadlikult kõnekeele slängi - mõõdetud annustes, aga see on vaid stiil ja suuda iga kell "keelt vahetada".



Vasta
#59
Venus - sa ISE nõustusid meie foorumi reeglitega, kui sa siia foorumisse registreerisid. Kas sa neid lugesid kah? Need ei ole karmid reeglid. Kuid oleks viisakas, kui neid järgitakse.
See ei kehti ainult sinu kohta, vaid ka paljude teiste foorumikasutajate kohta. Lugege, millega te nõustute. Pisikest lugupidamist teiste inimeste vastu ei ole palju nõutud.
Vasta
#60
Minu arvamus on, et kui keegi foorumis ennast kasutajana registreerib, siis võiks kõigepealt reeglid läbi lugeda ja kui juba kirjutama hakatakse, siis neid ka aktsepteeritakse (ka õigekirja punkti). Mitte ei peeta osasid punkte tühisemaks ning (põhimõtte pärast?) hakatakse esimese asjana reeglitele vastu sõdima ja mina tahan, mina teen, mina olen, mina, mina, mina juttu ajama. Kusagile külla minnes ei ole ju ka viisakas hakata esimese asjana käituma mina tahan seda, mulle meeldib see, jne stiilis.
Vasta
#61
Selline tähelepanek veel, et nagu ühiskonnas üldse, nii ka siin on lootusetult sassis omavahel ega suudeta eristada kaht teineteisest täiesti erinevat "reeglitemaailma", kus tinglikult võttes uuem neist sisuliselt parasiteerib selle algsema, ideelise ja õilsa arvelt. Kui palju tegelikkuses siiralt eeldatakse ja usutakse seda, et keegi reegleid püüdlikult järgides väljendab sellega oma tegelikku ja siirast viisakust ning lugupidamist?

Reaalsuses loetakse ju peaasjalikult kõik reeglid ja lepingud läbi ja püütakse neis võimalikult detailne selgus saada mitte selleks, et nö lepinguparterile armastust avaldada vaid et olla suuteline tulevikus oma õigusi võimalikult hästi kaitsma - ja enamgi veel, paljudel pukudel on eesmärk leida üles just seaduseaugud, mille pealt jagub kavalaid võimalusi omakasusaamiseks.

Kaoseteooriad aitavad neid nüansse eristada ja Lorenzile tänud asjakohase arutluse ja kasulike viidete eest!
Vasta
#62
Tsitaat:Kui palju tegelikkuses siiralt eeldatakse ja usutakse seda, et keegi reegleid püüdlikult järgides väljendab sellega oma tegelikku ja siirast viisakust ning lugupidamist?
Mina ei röövi sinu vara ja sina ei röövi minu vara. Üsna lugupidav minu arvates. Seda reeglit ei pea muidugi järgima lugupidamise avaldamiseks, aga vat kui ei järgi, siis on ikka täielik lugupidamatus.
Vasta
#63
Ah võtke n'd rahulikult, ega ei arvatagi, et kui komistad natuke kodukorra vastu, kohe halb inimene. Ikka juhtub.
Vasta
#64
(19-01-2012, 12:56 )euroruubel Kirjutas: Ah võtke n'd rahulikult, ega ei arvatagi, et kui komistad natuke kodukorra vastu, kohe halb inimene. Ikka juhtub.

Asi pole mitmete isikute puhul "natuke komistamises" aga süstemaatilises
ja teadlikus OMA keele elemtentaarsete reeglite eiramises.

Ja muideks - siin mõned viitavad, et panen näiteks kontekstis sõna paari
Eesti Keel suurte tähtedega - uurige palun - see on lubatud kui austuse
väljendus ja eriline esiletoomine. Vähemalt oli see veel siis kui mina koolis
käisin - nüüd siis austatakse vaid mammonat ja oma tühja ego. Kahju.
Vasta
#65
Foorumi reeglid ei ole üle jõu käivad, et neid ei võiks järgida. Ma usun, et kellelgi ei kuku näpud otsast ära, kui peavad shift nuppu vahepeal vajutama. Meie reeglid on ikkagi lähtudes sellest tehtud, et me peame lugu oma emakeelest ja järgime neid. Mul on ausalt öeldes siiralt hea meel, et ma emakeele õpetaja pole pidanud olema, sest siis oleks lausa valus vaadata sellist arutelu. Saan venus-est selles suhtes aru, et kui on hea postitus (st huvitav ja kasulik mõte), siis ei peaks õigekiri ja näpukad seda üle kaaluma, aga vaata: foorumis ja tegelikult ka väga paljudes muudes kohtades algab kõik pisiasjadest. Kui me vilistame kord järjepidevalt ühele, siis on ju hea öelda, et näe, nemad küll rikuvad reegleid, miks mina nüüd juba järgmisele reeglile ei või vilistada.. ja nii lähebki jälle lumepall veerema. Sellistes asjades paraku ei peaks erandeid tegema, sest vastasel juhul oleks siin lihtsalt kaos ja delfi kommentaarium. Mina sellises foorumis küll ei käiks, sest see oleks juba heinakuhjast nõela otsimine (st kvaliteetsed ja head kommentaarid kaoksid risusse).
Vasta
#66
Tõstke käsi, kes kõigepealt tutvus foorumi reeglitega, õppis need selgeks ja konspekteeris ning seejärel asus foorumi sisuga tutvuma?

Kas te sõpradele külla minnes ka kõigepealt küsite manuali, kuidas külas käituda tuleb ja siis võtate riided seljast, sest olete veendunud, et siin on niimoodi viisakas?

Pakun, et enamus inimesi lähtub sellest, et ta on viisakas ning kui mind väikesed algustähed ei solva, siis ma ausaltöeldes ei oska kahtlustada, et eksisteerib grupp inimesi, kes seda isikliku solvanguna võtavad. Sorry sõbrad, ma ei teadnud, sest pidasin ennast viisakaks ning ei osanud tutvuda foorumi reeglitega viisakuse kohta. Enamus reegleid on samad kõikides foorumites ja ma ei pidanud vajalikuks eraldi tutvuda, sest mul reeglitega üldiselt probleeme pole olnud. Sain jälle targemaks. Võibolla on teil veel mõni näpunäide, mis teid solvata võiks? Palun kirjutage mu kasutajanimi ka viisakaks - ma ise seda enam teha ei saa.

Üldiselt ma saan aru küll, et see reegel on välja mõeldud mõne toreda filoloogiatudengist moderaatori poolt, kes tunneb, et teeb niimoodi keele ja meele heaks midagi. Kasvatab kaaskodanikke. Okei - kasvatagu Smile Aga mis mulle tõesti pinda käib on see, et enamus kasutajaid, kes siia sisenevad saavad alustuseks omale kraesse Celticu, kes nad lolliks tembeldab ja siis excubitorise, kes miilitsademagoogiat kasutades teeb sulle selgeks, et kui sa suurt algustähte ei kasuta, siis sa solvad meid ja sinusuguste jaoks mul on eraldi kaustik. See siis on nüüd viisakas või? Laugh
Vasta
#67
Mõnus teema, populaarne. Saab teritada kõike, mis vahepeal töntsiks v. nüriks kulunud.
Toetan; teemas on sisutihedat meelelahutuslikku potentsiaali ning sobib kõigile, kel eesti
keel armas on. Mulle meeldib, ei saa salata.

Inimesed, pahatihti(!), kaitsevad raevukalt väärtusi, mille tegelik sisu jääb neile arusaamatuks.

Muutsin, tänud `venus`! Pean tunnistama.
Vasta
#68
Tsitaat:Eile 18:51
Postitus: #106
RE: Tünni foorumist

Ühtlasi palun adminitstaatoritel mu kasutajanime algusetähed muuta reeglitega vastavaks!
Tsitaat:Eile 19:03
Postitus: #107
RE: Tünni foorumist


Palun minu kasutajanimi ka suure algusega kirjutada. Aitäh!

Et nii hästi reglementeeritud keskkonnas peab üldse sellist asja eraldi paluma ja ka 24 tunni jooksul ei suuda foorum end oma reglemendiga kooskõlla viia, siis tekkib küsimus, kes siin kellesse tegelikult lugupidamatult suhtub või on tegemist lihtlabase küündimatuse ja nõmetsemisega.
ps. Ott, omades erilist lugupidamist emakeele väiketähtede suhtes, kannatan ma teinekord ka komafetiši all, sestap tähelepanek: sinu viimases lauses on üks koma üle, arva ära, milline Laugh ent stiilsuse rõhutamiseks soovitan pigem üleliigset mitte eemaldada vaid lisada selle õigustamiseks veel kolamski koma ning selle põhjenduseks ka rõhumärk ja lause saab veelgi šefim, olles samas ka grammatiliselt põnev lugemine: "Inimesed, pahatihti(!), kaitsevad raevukalt väärtusi, mille tegelik sisu jääb neile arusaamatuks."
Vasta
#69
Ma kardan, et mu erakiri, kus palusin andmeid muuta, läks võrgurikke tõttu kaduma.
Vasta
#70
Nüüd hakkab mulle rumalale ka kohale jõudma,
mida tähendab trollimine. Tänud selgituste eestwink
Vasta
#71
Okey, räägin enne õhtut suu puhtaks, saan rahulikult magada. Kustutage see post või mitte, vähemalt ma olen proovinud. Kuna mingid postid on jälle kustunud, seetõttu kordan end, et foorumites pole midagi tobedamat kui trollivad adminnid. Psüühilises mõttes on sedasi, et inimene pidi matkima alt üles. Kuna adminnide põhiline meetod, siin foorumis praegu, on küljelt sissesõit, ei maksa imestada Celtiku või mõne teise teguviisi üle. Paljud õpilased on püüdlikud ja jõuavad õpetajast ette.
Hämmastab ka adminnide ja jüngrite võimetus situatsioonidest mitte õppida. Kaugele ei lähe, võtame ainult eilse. Eile olid excubitorisi sõrmed sahtli vahel, täna jätkab samade õigustustega. Eile kaitses Cassiopeia excubitorisi rumalust, tänagi ainult õigustused. Thorondor pole vist kunagi hiilanud oluliste asjade eraldamisega eraldamisega ebaolulistest, täna sama seis. Midagi pole muutunud. Piziingliito sai vihje, et kaldub intriigitsema. Samal päeval hädaldas, tulge nüüd kõik appi Koltsi kottima (lauseehitus minupoolne). Samal ajal on mul heameel, et paljude inimeste käitumine siiski muutub.
Igaks juhuks jätan teiega hüvasti, kui mind bannitakse, ärge pikka viha pidage.
PS.
Cassiopeia, sa oled vist elukogenud naine ja ka tundlik. Sa said vähemalt 10 minutit enne aru, et keegi on lava püstitatud, excubitoris on endalgie märkamatult toolile roninud, nööri kaela sidunud ning varsti iseendal tooli alt tõmbab. Ma ei tea, mida sa täpselt mõtlesid, aga oleksid võinud excubitorisi hoiatada, et ta end lolliks ei teeks. Ma kahtlustan, et mõtted õigustusest võisid raisata väärtuslikud minutid. Just nimelt, hoiatades mitte kaitstes.
Vasta
#72
Tsitaat:...või on tegemist lihtlabase küündimatuse ja nõmetsemisega.
Kasutajanimesid pole muudetud, kuna tundub, et soov on tingitud just eelpool mainitud tegevustest/omadustest.

Vasta
#73
Sellisel juhul peaks pöörduma hingearsti poole, kes aitaks taolise tundemaailma taas korda saada.
Vasta
#74
Pgn!... oli sedanii väiga vaja, et veikse aalgustähega imimest noridaa?! Las kirjutab, kuis armastaab!
Nüid põen, ei saa kahte kuradima sõna kah omavahel lonksu ja ritta panna! Keegi niuks, seismas
selään taan, malakas käen... valmis iga piisema vea puhul tuliselt, õite imukalt, äigama! Lihtsald võimatu
õegesti kirjutada!
Lambad! Unti ei haistnud vää?
Vasta
#75
(19-01-2012, 19:39 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: Hämmastab ka adminnide ja jüngrite võimetus situatsioonidest mitte õppida.
Mis on see õppetund mida adminnid ja jüngrid peaksid endale selgeks saama? Kas ise oled midagi asjalikku sellest olukorrast õppinud või on ainult kibestumus, et sinule/teisele tehti liiga? Ja miks peavad teised sinu ja Venus'e järgi joonduma?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
4 külali(st)ne

Expand chat