•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Õigekiri ja norimine
#26
Minu meelest on eksimine inimlik. Inimese haritust ning mõtteid näitab teksti sisu, mitte aga paar näpu vääratust siin ja seal. Pole ju tegu ka ministeeriumiga, kus oma dokumendid üle kontrollima alati peab ja eksida ei tohi. Vaba vorm võib nii mõnigi kord anda hoopis positiivset inimlikku tooni. Samas me kõik tunneme ju lihtsasti ka lapsed ära kirjakeelest. Vb oli ka siin mõni viga aga mind see küll ei morjenda ning sõnum on ju edastatud.
Vasta
#27
(25-08-2011, 11:21 )Arila Kirjutas: Silmakirjalik on antud teema puhul see, et kes kõige rohkem norib kirjavigade kallal, see ei oska ise komasi kasutada. Kasutab ise ebamääraseid sidekriipse komade asemel ja alustab lauseid kokkuleppeliselt keelatud kohtadest. (Ja, aga jms. ei alustata uut lauset, kui vana on võimalik kokku siduda)

Sidesõnaga on lubatud lauset alustada küll. Kõik oleneb muidugi kontekstist, ent foorum kui selline ei ole (siiski) ametlik, mistap ei ole ka nii oluline, millise sõnaga parasjagu lauset alustatakse. Pealegi on kirjutamine niivõrd subjektiivne asi, et siin konkreetseid reegleid küll teha ei saa. On ju kirjanikkegi, kellele meeldib teha põimlause ja sellele järele lajatada üks kahesõnaline fraas.

Olen siin sellesse õigekirja-teemasse kirjutanud ennegi, et kui inimene suudab elementaarsetesse kohtadesse koma panna, ei jäta enne kirjavahemärki tühikut või kirjuta x-kombinatsioone (nt yxk6ik), on kõik normaalne. Nii et üldiselt ei loe, kuidas sa foorumis kirjutad, peaasi et oleks enam-vähem loetav ja mõttest saaks aru.
Vasta
#28
Keegi ei ole nõudnud ministeeriumi rangusega kirjaviise. Sellist jama pole vaja ajada. Kui postitust on raske lugeda, kuna kasutaja otsustab mässu tõsta emakeele õpetaja vastu, siis on midagi valesti.

Koolis on igaühele teist õpetatud kuidas kirjutada. Seega koma ette tühik ja v asemel w ning väike algustäht on absurd. Osad vead ei sega lugemist.
Vasta
#29
Ei suuta vastu panna kiusatusele siia teemasse vahele segada - kuigi see on juba parajalt vana ja mul pole siia üldse asja. Lihtsalt märgiksin ära, et kulla excubitoris, kes nii agaralt õigekirja eest võitleb, võiks siis ju ise õigekirjareeglid selgeks õppida. Sõnade ja, ning, ega, ehk, või, kui ka ette koma ei käi, aga sõnade et, sest, aga, kuid, vaid, siis ette käib küll. Ja sellega mu ninatarkus ka lõppeb.
Vasta
#30
Lõpeb, mitte lõppeb...
Vasta
#31
(05-09-2011, 19:37 )Celtic Kirjutas: Lõpeb, mitte lõppeb...
Tähenärija. ÕS lubab kirjutada nii "lõpeb" kui ka "lõppeb".

Vasta
#32
Nii ajaloolis-grammatiliselt kui ka lingvistilis-semiootiliselt on lõppeb hoopis teise tähendusega kui lõpeb...

Lõpeb - saab otsa (Lehmal lõpeb toit otsa)
Lõppeb - annab otsad (lehm lõppeb peale 10km maratonijooksu)
Vasta
#33
No kuidas võtta: Laugh

Ja sellega mu ninatarkus ka saab otsa.

Ja sellega mu ninatarkus annab otsad.

Vahe on suur...ja samas. Närimise asi Laugh

Igaüks loeb niikuinii postitusest välja vaid seda mis temaga resoneerub. Pole vahet, kas on märke või mitte. (Mis ei vabanda õigekirja tundmise vajalikkust. /me raputab ruhka pähe Smile)
Vasta
#34
Alati võib teha endale harjumuseks ka tekst enne läbi lugeda, kui postitamise nuppu vajutada. Sellega väldiks selliseid lohakusvigu nagu eelmisest postitusest välja võib lugeda. ("Tuhka" asemel loeme välja hoopis "ruhka").
Vasta
#35
Ma tahaks nüüd lõpuks ka parafoorumi teemal arutleda, kuna seni sunniti mind rääkima algustähtedest ega lastud sugugi teemas püsida. Kus seda nüüd teha tohib, et administratsiooni mitte ärritada ja killimisest kuidagi ära pääseda?
Vasta
#36
(18-01-2012, 20:02 )venus Kirjutas: Ma tahaks nüüd lõpuks ka parafoorumi teemal arutleda..

Vali endale sobiva pealkirjaga teema ja lase tulla.
Vasta
#37
Ole kena, selgita uustulnukale, milline neist teemadest on sobiv?
Vasta
#38
(18-01-2012, 20:28 )venus Kirjutas: Ole kena, selgita uustulnukale, milline neist teemadest on sobiv?

Anna andeks, aga ma pole selgeltnägija. Seega pole mul
õrna aimugi millest sa kirjutada tahad.

Pisike sõbralik soovitus ka - tee tähtsaid otsuseid ise, mitte ära
lase teistel end suunata, usu, nii on paremwink

Vasta
#39
Ole ettevaatlik siin isemõtlemisele ärgitamisega, ehkki nii on parem, siis siin nii ei tohi, see läheb reeglitega varem või hiljem vastuollu, seega kui kampa kuuluda tahad, pead ka kuuletuma wink Mulle see paraku ei sobi ja test, et kaua kannatab, kipub lõpusirgele jõudma, maru ebamugav juba, astraalis kosserdavad sihitult mingid mustlastõugu kratid nagu elevandid portselanipoes ja virtuaalis mingi paksmagu peksab pihku, niiet sedapuhku taas pean lahkuma Ph34r2
Vasta
#40
Ühe korralikku foorumi eluiga on se 6-8 aastat.
Vasta
#41
Päikeseinsener, miks nii küüniliselt venuse pihta? Ta on isemõtleja jah, ja see ei pruugu paljudele sobida, aga nagu siin juba korduvalt välja öeldud on - ebaviisakus teiste suhtes pole õigustatud. Isegi, kui teine küsis sinu meelest rumala küsimuse.
Vasta
#42
(18-01-2012, 21:21 )lendav kokk Kirjutas: Ühe korralikku foorumi eluiga on se 6-8 aastat.
On mingi mõte ka sellisel postitusel?

Vasta
#43
(18-01-2012, 21:44 )Lorenz Kirjutas: Päikeseinsener, miks nii küüniliselt venuse pihta? Ta on isemõtleja jah, ja see ei pruugu paljudele sobida, aga nagu siin juba korduvalt välja öeldud on - ebaviisakus teiste suhtes pole õigustatud. Isegi, kui teine küsis sinu meelest rumala küsimuse.

Kus kohas sa seda küünilisust märkasid?
Ebaviisakus, rumal küsimus, millest sa seal
ometi räägid?
Venus küsis, mina vastasin, kogu moos.

Kuna oleme teemast väljas, siis võid mulle
postkasti kirjutada/joonistada kui midagi
ikka hingel kripeldab.

Vasta
#44
Üldiselt...kui ma siiakanti lendasin, siis mu esimesed postitused olid kah...sellised "sõnumi moodi" käppelt kribatud, ei tea kus algus kus ots. Excu muidugi kukkus pinisema. Ja siis ma mõtlesin ,et kas ma teen sellest endale probleemi, et siin foorumis ei kirjutata mitte "sõnumeid" vaid "kirju". Ja siis ma otsustasin, et ei tee sest probleemi, et äkki nõutakse mult korrektset ja tüütut eesti keelt ( appi, kesse lubi küll selle nõude välja mõtles!?!?, eksole), sest korrektses keeles on sisulist kraami märksa meeldivam lugeda.

Võtku need "noored mässajad" mõni pikem post ette "sõnumite stiilis" - no on sitt lugeda. Kogu lugu.

Vasta
#45
(18-01-2012, 22:47 )euroruubel Kirjutas: Üldiselt...kui ma siiakanti lendasin, siis mu esimesed postitused olid kah...sellised "sõnumi moodi" käppelt kribatud, ei tea kus algus kus ots. Excu muidugi kukkus pinisema. Ja siis ma mõtlesin ,et kas ma teen sellest endale probleemi, et siin foorumis ei kirjutata mitte "sõnumeid" vaid "kirju". Ja siis ma otsustasin, et ei tee sest probleemi, et äkki nõutakse mult korrektset ja tüütut eesti keelt ( appi, kesse lubi küll selle nõude välja mõtles!?!?, eksole), sest korrektses keeles on sisulist kraami märksa meeldivam lugeda.

Võtku need "noored mässajad" mõni pikem post ette "sõnumite stiilis" - no on sitt lugeda. Kogu lugu.

Ma nimetaks selle Stockholmi sündroomiks. http://internetmarketing.ee/kas-sa-kanna...roomi-all/

Laugh

Vasta
#46
(18-01-2012, 23:23 )temimoor Kirjutas:
(18-01-2012, 22:47 )euroruubel Kirjutas: Üldiselt...kui ma siiakanti lendasin, siis mu esimesed postitused olid kah...sellised "sõnumi moodi" käppelt kribatud, ei tea kus algus kus ots. Excu muidugi kukkus pinisema. Ja siis ma mõtlesin ,et kas ma teen sellest endale probleemi, et siin foorumis ei kirjutata mitte "sõnumeid" vaid "kirju". Ja siis ma otsustasin, et ei tee sest probleemi, et äkki nõutakse mult korrektset ja tüütut eesti keelt ( appi, kesse lubi küll selle nõude välja mõtles!?!?, eksole), sest korrektses keeles on sisulist kraami märksa meeldivam lugeda.

Võtku need "noored mässajad" mõni pikem post ette "sõnumite stiilis" - no on sitt lugeda. Kogu lugu.

Ma nimetaks selle Stockholmi sündroomiks. http://internetmarketing.ee/kas-sa-kanna...roomi-all/

Laugh

....Ja vastaspool kannatab siis revolutsionääride Stockholmi sündroomi allLaugh

Igale poole kuhu vaatad, ikka ahelad Laugh Tahad kellelegi pähe kusta - võmm kohe näeb Laugh
Vasta
#47
(25-08-2011, 14:02 )igihali Kirjutas: Õigekirjaga eksimine paneb näiteks mind kahtlema edastatava info adekvaatsuses, samas näitab korralikult vormistatud tekst inimese hoolivust oma lugejate suhtes ja on ka teatud intelligentsuse mõõdupuu. Hooligem siis sellest, et meist korrektselt aru saadakse ja armastagem ikka oma emakeelt.

Oma seisukoha juurde jäädes lisaksin paar tuntud ütelust, mis sobiksid nii siia kui suletud "tünnifoorumi" teemasse:
"Ei haridus matsi riku."

"Haridus ei tähenda veel haritust."

P.S. Oma postituste järellugemine enne avaldamist pole sugugi paha mõte.
Vasta
#48
Leida endas hingesuurust ka oma sügavaimas hingesopis lubada inimestel enda ümber jääda just sellisteks, nagu nad on ja ka muutuda just nii, nagu nemad seda valivad, kuni see ei kahjusta teisi, see on muarust üks vabastav kogemus, mis hoiab kokku hulka energiat ja võimaldab progressiivseid arenguid tagurlike ja ahistavate asemel.

Sellesarnastes foorumites ja keskkondades tegeletakse märkimisvääses ulatuses just eneseloomega kõigi nende huvitavate, käsitlust leidvate väliste teemade varjus. Inimesed uurivad, avaldavad arvamust ja vahetavad kogemusi, kuid sellest enam kujundavad oma isikut, selle sisulist ja välist imagot. Seda momenti maksab eelkõige enda juures tähele panna. Paraku kipub olema aga nii, et sihikule võetakse teine, kui enesega võrreldav nähtus: hinnatakse iseend läbi võrdluse teisega ja siit kisub asi kiiva ning enda ja teiste energia kulutamiseks tühja.

Tunnistades eelnevat, võiks olla huvipakkuv lugemine näiteks Foucault eneseloome eetika käsitlused: "elu kui kunstiteos", "ela ilus elu" ja sinna juurde mõelda keelekasutuse erinevatest võimalustest. Keel on kokkuleppeline märgisüsteem ja selle reeglid paraku inimeste poolt välja mõeldud, sageli ka kunstlikult ning koledasti. Teisalt on keel siiski ka omaette elusorganism, millest parahuvilised võiksid aru saada pisut avaravamalt kui keeleametnikud.

Keel pole mitte vaid tehniline kogum reegleid raalis edastamaks lakoonilist informatsiooni, vaid võib samahästi saada nii pintsliks kui värviks kunstniku käes ja sellisena enam ametniku reeglistikule mitte vastata, kuid kas on sel juhul õigustatud looja pärssimine ametniku poolt? Ühe vaatepunktist lähtudes on see korra hoidmine, teise omast aga ahistav ülekohus. Võtke või luule, mille instrumendiks on keel. Kui paljud poeedid, viljeledes vabavärssi, jätavad teadlikult kõrvale nii suurtähed kui kirjavahemärgid ja saavad selliselt köidetud nahka, pärjatud tiitlitega ja müüdud kõrges hinnas. Eks needki hindamiskriteeriumid ole muutuvad moevooludes ning subjektiivsed ja sama mööduv on iga konstrueeritud reeglisüsteem. Sestap ei ole õigustatud nõuda inimeselt põhjendust oma valikule varieerida oma enese keelekasutuses vormi ja stiili võimalusi. Igaüks meist kasutab keelt niikuinii oma isiku päraselt ja piirid, kust lõppeb kehtestatud normatiiv ja algab vaidlemine maitse üle, ei saa kunagi jäikadeks ning on ja ka jäävad muutuvateks. Jäigastamist taotlejaid ei pea mina isiklikult kuigi avara ilmapildiga inimesteks, aga ma olen ka euroskeptik ja palju muud hullu Bleh

Piisab täiesti lugupidavast suhtumisest oma sisimas ega pea selle tõenduseks konstrueerima vormi - viimane ei muuda asjade tegelikku olemust, kui tegelikust lugupidamisest vajaka jääb kasvõi üksnes seetõttu, et endasse eriti hoolivalt ei suhtuta. Eks kõik need korrapidamiskompleksid ju sellest algagi - ebakindlusest.

Tegelikkuses oleme me kõik omavahel seotud ja pole pääsu kellelgi kusagile kõrgemale või kaugemale volituste manu kamandamaks ja korraldamaks, kõik vaid piisad ühes suures meres, mille vaim on kõikjal, ole sa omas mullis siis omaarust maru laitmatu või sugugi mitte, need on vaid vahendid piiska koondunud teavusekilluna eksisteerimise jooksul toime tulemaks seni, kuni tuleb aeg kangestuda jääks või aurustuda pilve, komad ja suurtähed pudenevad siis olematuse tolmuks niikuinii Hrmm

Aga kirjandisse kuluvad kenasti marjaks, kui pegasus kallal Laugh
Vasta
#49
███ ████████ ██████ ██████████ ██ ████ ██ ████ ██████████ ██ ███ ███ This comment has been found in violation of H.R. 3261, S.O.P.A and has been removed.
Vasta
#50
Lisaksin siia siis veel ühe mõttearenduse teemal keel ja suhtlemine.
Olen püüdnud jõudumööda arendada teooriat tähendustest ja viisist, kuidas inimesed neid omastavad. Eristada tuleb tähendusi, mis on inimese maailmapildi sees ja tähendusi, mis seal ei ole, aga mis ikkagi on inimese teadvuses olemas - alateadvuses siis. Kunst kui selline on loomult suuresti alateadvusega mängimine.
Selles foorumis siin, nagu ka enam-vähem igas teises, püütakse ikka arendada maailmapilti kui sellist. Kasutajad käivad välja oma teooriad ja jagavad neid teistega. Püütakse leida seletusi, mida saaks loogiliselt sisuda ülejäänud maailmaga. A'la - mis on hing ja mis on vaim, millised on nende omadused ja kuidas näeb välja elu peale surma. Otsitakse teadmisi ja teadmised on tähendused inimese maailmapildis. Sams on tähendusi, mis ei ole inimese maailmapildi osad. Need on tunnetused, mida on raske seletada ja keeruline jagada.
Teadmiste jagamisel on suht oluline leppida kokku ühistes reeglites ja neist kinni pidada. Keel näiteks on reeglite kogum ja teadmiste omandamise käigus tasub kinni pidada õigekirjareeglitest. Teadmiste omandamine on ju erinevate reeglite omandamine ja keele reeglite rikkumine pole selle käigus kohane.
Samas tunnetuste jagamisel ei ole reeglite järgimine üldse nii oluline, pigem vastupidi. Kui inimesel on jagada midagi, tähendusi, mis pole otselelt tedmised vaid ulatuvad teadmistest kaugemale, siis pole passlik ka järgida reegleid, mida tema ja teiste maailmapilt jõustada üritab.
Oma kohmakale seletusele üritakin ma lisada ühe näite.
Üks näide, mis meelde tuleb, on Kanti kriitikad, kus osad laused on peaaegu lehekülje pikkused, olles äärmiselt raskesti loetavad. Keeleliselt rikkus ta ilmselt nii häid tavasid, kui mitmeidki reegleid. Lauseid lihtsalt ei kirjutata nii pikaks. Sams ei takista see teda olemast uusaja suurim filosoof. Kui on vaja midagi öelda, siis reegleid saab ja isegi peab mõnikord natukene väänama.
Reeglid on väga head ja vajalikud maailmas laiemalt. Maailm ei töötaks ilma reegliteta. Samas on maailmas palju enamat kui need reeglid, ja reeglid takistavad teinekord maailma sügavamalt nägemast. Para veebi idee peaks olema idee poolest maailma sügavamalt nägemine, aga me oleme kohati väga kinni oma reeglites. Oma maailmapildis, mida me peaksime üritama siin laiendada. Kuidas aga näha kaugemale reeglitest ja oma maailmapildist, neid samal ajal jõustada püüdes? Kuidas me peaksime mõistma para nähtusi (väljaspool tavainimese maailmapilti olevaid tähendusi), kui me püüame siiski jääda rangelt oma maailmapildi raamesse?
Samas ei saa ka muidugi loobuda reeglitest sel määra, et lasta suvalistel kasutajatel foorum täis läbustada. Kommunikatsioon kannataks siis oluliselt. Selles suhtes mõistan ma täielikult teiste foorumikautajate soovi suhtlemine teatud reeglitesse suruda. Paraku on nii, et inimesed ei tee vahet reeglitel, mis piiravad suhtlemist teatud tasandil ja reeglitel, mis muudavad igasuguse suhtlemise hoopis keeruliseks. Kussjuures keeruliste asjade mõistmiseks ongi möödapääsmatu väga keeruline keelekasutus teinekord hoopis oma keelereeglitega. Matemaatikud kasutavad hoopis oma keelt suhtlemiseks, ja kunstnikud oma.
Eriti siin foorumis ei tohiks inimesed pühenduda reeglitele ja üritama vaadata nende taha. Vaatama peaks seda, mida inimene ütleb, mitte kuidas ta seda ütleb ja kui ütleb valesti, siis ...

Siin ei püüa ma kuidagi õigustada või laita suurte algustähtede kasutamist postitustes, ma püüan välja suua selle teema triviaalsuse. Kui keelekasutus ei muuda postituse loetavust põhjuseta oluliselt halvemaks, siis miks pagana päraslt selle ümber sellist kära tehakse, ise veel vigaselt kirjutades kohati!? Kui inimesel on midagi öelda, siis kuulake ta ära ja kui öeldu ei meeldi või ei saa sellest aru nii võib ju ka öelda.
Tehke vahet pahatahtlikkusel, rumalsuel, ja omapärasel väljendusel. See on kõik,mida ma tahtsin öelda selle pika postitusega.



Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat