Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 6 Häält - 4.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Autor Sõnum
Temimoor Eemal
tume

Postitusi: 1,271
Liitunud: May 2008
28-01-2012 18:21
Postitus: #851
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Vara tagastamisel jäid hätta ja vingerdasid enamuses ikka endised kommbossid. Nende suured ja kõrgete lagedega kesklinnakorterid läksid esimestena käest. Minuarust oligi hädas põhiliselt nõukaaegne eliit, kes elas kesklinnas.

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,504
Liitunud: Apr 2011
28-01-2012 18:25
Postitus: #852
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(28-01-2012 18:17 )Nordicligths Kirjutas:  Minu meelest on selle vara tagastamisega üldse,väga segased lood. Saan aru,et need,kes olid sunnitud oma vara punaparunitele loovutama,kuna neid ähvardati vägivalla ja tapmisega on õigustatud oma konfiskeeritud vara tagasi saama, siis tagantjärele. Samas,need,kes lasid lihtsalt jalga koos taanduva saksa sõjaväega või lausa vabatahtlikult(oppurtunistid,õnneotsijad jne) jätsid kõik saatuse hooleks siin,kas nendele tagastatud vara on tagasi antud ikka õiguspäraselt ehk kui nad ise vabatahtlikult kõik hülgasid,kas neile oleks olnud mõtet midagi tagastada?

Sõltus sellest, kui hea advokaadi jõudsid palgata ja keda suutsid "õlitada" - väliseestlasest keskklassi esindajale polnud probleem ei see ega teine. Küll aga kippusid pika ninaga jääma vaesemad ja kontaktideta kohalikud kui oli tegemist magusama krundiga. Neist polnud puudus, kes magusad krundid paberil (advokaadi ja tutvuste abiga) suusid vormistada nii, et seaduslikule omanikule mingeid õigusi ei jääks.

90ndate "Eesti Ekspress" peaks selliseid lugusi täis olema. Ise tollal teismelisena huvi ei tundnud, see on siin takkajäreletarkus ja mõned elust kuuldud...Seadused olid auke täis, kirjutati nö põlve otsas(eeskuju ju kuskilt võtta polnud, siuksest viisakamast riigist, ma mõtlen) ja mitu korda muudeti, tavainimesel oli suht võimatu sotti saada, mis selle erastamisega ja tagastamisega toimub.

Kellegil veel erastamisväärtpabereid on käes Laugh ?
(selle postituse viimane muutmine: 28-01-2012 18:51 euroruubel.)

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,473
Liitunud: Sep 2009
28-01-2012 18:47
Postitus: #853
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(28-01-2012 17:56 )VironShaman Kirjutas:  Paneelmajadesse said eestlased ainult siis kui olid õiged ja lojaalsed kommunismiehitajad, teised lükati vanadesse majadesse ja nn vabariigiaegsetesse ahiküttega elamutesse.

Ja sina said paneelmaja korteri omale kuidas? Tänu oma lojaalsele kommunismiehitamisele?

Üldiselt oli iseehitamise võimalus seitsmekümnendate lõpus ja kaheksakümnendatel täiesti teostatav. Iseasi, kui palju neid oli kes tahtsid-viitsisid seda ette võtta. Selleks ajaks oli hävitustöö juba oma vilja kandnud.

Olen Temimooriga nõus, et enamus sellest sundüürnikejamast on seotud okupatsiooniaegse nomenklatuuriga.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
eeru
Tavaliige

Postitusi: 64
Liitunud: Mar 2011
28-01-2012 20:07
Postitus: #854
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
VS, eladki mingis petuunbunkris või?
Krt mul Eestimaal lahmakas maad.Tõsijutt.Kõik nüüd üputeegi ja laenuvaba.Eelmisel aasta detsembris ostsin viimase jupi swedpangalt priiks.Selline rammus heinamaa.Puhastõugu piimakari ehk varsti pääl.
Isa alustas kah 0,15 ha ja kahe lehmaga.1974-ndal ostis hooned.Lastena tegime õdede-vendadega seal roppu tööd.Seadusliku omaniku poeg tegi maade tagastamisel kõik rahaks. Ei jätnud isale juppigi lepikut.Raisk, kah eestlane.
Isa ostis kõik maa kildhaaval tagasi.Ta eluaeg trakturist.Maad künda armastand.Nüüd suur talu.Maa puha vilja all.
VS, tule kah maale.Mis Sa ikka tühja sest arvutist linnas klõbistad.Saaksid varba lehmas....ks ja põliseestlaste liikumistest, elust ja vaimsusest sotti.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nordicligths
Tavaliige

Postitusi: 158
Liitunud: Sep 2009
28-01-2012 20:48
Postitus: #855
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Maal elamiseks on vaja 4x4 veoskeemiga sõiduautot, traktorit ja metsalappi,kust endale puid teha talveks. Kahjuks on tänapäeval on asjad veidi teisiti,kütus kallis, masinaid pole enam ja talu ostmieks on ka algkapitali vaja. Kui need probleemid saab ületada on elamine võimalik aga nii palju kui ma näen,siis enamus on tarbimisühiskonna hüvedest liialt lummuses,et kolida tagasi arhailise eluviisi juurde. Ise asi,kui toimub mingi radikaalne muutus,mis sunnib inimesi kõplad ja adra kättevõtma ja põldu tegema.

Bill Cooper "Hour of the time" raadiosaated 1993-2001:
http://www.hourofthetime.com/wordpresste...ge_id=7576
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vesilik
Veteran

Postitusi: 1,852
Liitunud: May 2009
28-01-2012 23:09
Postitus: #856
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(28-01-2012 13:07 )Vesilik Kirjutas:  
(27-01-2012 13:02 )VironShaman Kirjutas:  Sama on kõigi muude varadega, mille kommunistid ja punajuudid maailmaimpeeriumi ehitajad lihtsalt endale võtsid, jättes eestlased sama paljaks kui venelasedki Venemaal.
Ungaris ja Tsehhis pidid kohtuprotsessid üleminekuaja ebaseduslike riigivarade ärastajate üle juba käima.
Sellest postitusest on ju näha et põhiline oli riigivarade milleks oli peamiselt toimivad tööstuse ja põllumajanduse ettevõtete ärastamine ja likvideerimise skemaatiline kuritegelikkus mis jättis suure osa elanikkonnast töö ja leivata samuti potensiaalse arenguvõimaluseta ja jätkusuutlikuseta mingite kahtlaste tankistide hekelise heaolu nimel,kelle taga seisid-seisavad kindlad jõud kelle huvides ei ole rahvuse ega rahvusriigi säilimine elujõulise üksusena,selle asemel püütakse elu realiteete varjata mingite utoopiate levitamisega.
(selle postituse viimane muutmine: 28-01-2012 23:10 Vesilik.)

Truth shall set you free.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,811
Liitunud: Oct 2007
29-01-2012 02:35
Postitus: #857
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Täna siis sai kristlikust isamaast lõplikult EU vabamüürlaste impeeriumiprojekti kuulekas tööriist, eesotsas Presidendiloozhi eestvedaja Reinsaluga kelle ideedeks vabariiklikus isamaas on:
Minu nägemuses peaks IRL kinni pidama järgmistest põhimõtetest:

jääme usaldusväärseks valitsuspartneriks.
välistame jätkuvalt valitsuskoostöö Edgar Savisaare juhitava Keskerakonnaga.
me ei tagane tööst Eesti arengu jaoks vajalike reformide nimel.
peame lähtuma konservatiivse rahapoliitika ja majanduspoliitika põhimõtetest.
väärtustame Eesti ärksat rolli Euroopa Liidus.
peame jätkama tööd valimistel antud lubaduste täitmiseks.
Oleme ja jääme avatud erakonnaks. Ootan meiega liituma kõiki Eesti elu eestvedajaid, kes jagavad meie maailmavaadet.
Nii lihtne see ongi aga kogu sel lihtsusel on ka vastaseid, näiteks katoliiklik koduleht toob ära Adrian Bachmani mõtiskluse
Maskidest ja maskimeistrist
"Neile võib lubada mõttevabadust, sest neil puudub mõtlemisvõime..."
– George Orwell, "1984"

Hiljuti De Civitates avaldatud artiklis (“See ei ole demokraatia”, 13.03.2011) arutles Varro Vooglaid küsimuse üle, kas Eestis faktiliselt kehtiva võimusüsteemi olemus vastab “demokraatia” nime kandva valitsemisprintsiibi olemusele või mitte. Siinkirjutajale ei omanud selline küsimusepüstitus empiirilise uurimiobjektina paraku tähendust, kuivõrd teadlikkus küberneetika seaduspäradest sunnib teda “demokraatiat” liigitama kujuteldavate nähtuste hulka, mis vajab illusoorsuse tõttu mõistmiseks paratamatult ka mõneti teistsugust menetlust. Illusionisti ei paelu mustkunsti vaadates ju kunagi küsimus sellest, kas äsja kogetu oli ikka “tõeline maagia”, sest erinevalt publiku enamusest mõtleb ta üksnes sellele, kuidas konkurent triki lavastas. Ometi on ka see piletiraha väärivaks ettevõtmiseks, sest konkurendi võime publikut lummata kehtib ju üksnes nendes piirides, milles triki tehnika masside eest varjatuks jääb.

Siiski oli mainitud essee väärt lugemine, sest kes siis veel peaks kurjuse vastu võitlema kui mitte kristlane ning tehes seda nende vahenditega, mis talle on antud ja tõeliselt, mitte simuleerima maailmaparanduslikku tegevust mingisugustel teistel eesmärkidel, olgu selleks püha võitlus kommunismi, liberalismi, natsismi, kapitalismi, humanismi ja muude ideoloogiliste kelmuste eest. Ideoloogia nime kandvaid libasüsteeme ning nende imbumist inimese psühholoogilisse mikrokosmosesse sooviksingi käesolevas mõtiskluses käsitleda. Niisiis püüan alljärgnevas tabada, mis on kõigi ideoloogiate (sh ka demokratismi) ühiseks tuumaks. Seega, mis on ideoloogiad?

Põhimõtteliselt on ideoloogiate näol tegemist teatud tüüpi valelike konstruktsioonidega, mis alati ja kõikjal esitlevad ennast igavikuliste väärtuste vastutusvaba aseainena. Ainus põhimõte, millele vastutusvabadus nendes süsteemides kunagi ei laiene, on kohustus tunnistada eelmist valet asendanud uut valet tõena. Uue ebajumala poolt pakutud vabadus seisneb piiramatutes võimalustes põrmu heidetud ebajumala haual tantsu lüüa. Ennast mõnitada uus ebajumal – seni kuni tal elu sees on – neofüütidele ei kingi. Meie (mõtlen siinkohal Eesti riiki ja rahvast) puhul on selle inimkonna ajalootragöödia leitmotifiks oleva valemi (asendada üks ebajumalus teisega) muutujateks hetkel kommunism ja proletariaadi diktatuur ning demokratism ja liberalism, mis etendavad vastavalt põrmu heidetud ja uut ebajumalat. Elav Jumal laseb inimesel valet tunnistada, kuid ta ei luba ealeski valel (st olematusel) tõeks (st olevaks) saada, ehk siis etendada lunastuse draamas muud kui antikangelast abistavat statisti rolli.

Mida ilmsem on defektse süsteemi pankrott, seda suurema vastumeelsusega inimesed järjest enam paljastatud ebajumalat teenivad. Ebardlike süsteemide lõppfaasis on pettus sedavõrd ilmne, et “pumba juurde” jääb vaid absoluutne põhjakiht. Järgneb kollaps ja uue ebajumala esilemanamine. Ebajumalat asuvad alguses täiesti siiralt ja heas usus teenima ka heatahtlikud inimesed. See on võimalik tänu asjaolule, et ajalugu kui ajatult oleva ajalik ilmnemisviis ei ole enamikele inimestest süsteemi olemust veel ilmutanud. Defektse süsteemi olemust mõistavad süsteemi ajaloolise elukäigu algfaasis vaid need inimesed, kelle loomuses on mõtiskleda olemusliku ja igavase ehk siis ajalikkust ületava ehk transtsendentse üle. Nad sarnanevad aerodünaamikuga, kes suudab ennustada, et lennukiprototüüp kukub defektide X, Y ja Z likvideerimata jätmisel matemaatilise paratamatusena alla, ilma et oleks vaja ohvriterohket eksperimenti läbi viia. Enamasti neid ei kuulata ning tulemuseks on järjekordne peatükk teoses, mida nimetatakse inimkonna ajalooks.

See on draama, milles kõik inimesed on sunnitud kaasa mängima. Valikuvabadus on olemas, kuid valik on antud rollivaliku, mitte näitlejaks või pealtvaatajaks oleku vahel. Agnostitsism on seega olemuslikult mitte kõige siiram, vaid kõige valelikum olemisviis – lootusetu katse teadmist teadmatusse pillata, kus need, kes valisid pealtvaatajaks olemise, näevad, et ka nemad on näitlejad, kuid seda paraku hetkel, mil kulissid on juba langenud...

Kuid mis saab siis nendest kes on valinud valesti? Jumal andestab inimestele nende eksimused vaid senikaua, kuni inimene on tõepoolest “ausas eksimuses”. Hetk, mil inimene saab aru ideoloogiaks maskeerunud kurja süsteemi olemusest, on hetkeks, mil ta teeb olemusliku valiku, mis saab teda edaspidi defineerima inimesena. Valik on kurja süsteemi eituse või jaatuse vahel, kusjuures süsteem – kui kultuurilis-sotsiaal-majanduslik keham – taandub metatasandil kõigest ontoloogiliselt madalama reaalsuse atavismiks ning varem süsteemi mõiste ees pelgalt iseloomustava epiteedina seisnud “hea” ja “kuri” omandavad puhta olemise, millesse me tehtud valiku läbi suhtestume. Juhul kui varemalt ausas eksimuses olnud inimene on mõistnud süsteemi olemust ja valib sellest hoolimata ka edaspidi valesti, ei ole ta enam ausas eksimuses, vaid on asunud teele, kus tema olemine jaatab teadlikult kas üht või teist printsiipi. Olles liikunud teadmatust eksitusest teadlikusse patustamisse, muutub inimese elu inimkonna ajaloolise draama miniatuurseks vormiks, kus ebajärjekindlad ja vastuolulised põhimõtted, ebausutavad sõbrad, efemeersed naudingud ja muutlikud tujud täidavad indiviidi elus homomorfselt sama rolli, mis ideoloogiad, demagoogiad ja poliitikad ühiskonna makrostruktuuris. Ta on teinud oma valiku ja selleks valikuks on mitte pürgimine tõe poole, vaid põgenemine selle eest. See on lootusetu ettevõtmine.

Tulles tagasi ajaloolise draama juurde, siis tõelistele igavikulistele väärtustele (tõde, headus, ilu, au ja ausus, suuremeelsus jmt) vastanduvad ebajumalad (kommunism, liberalism, natsism, demokratism jpt) on vähemalt oma eluperioodi lõppfaasis alati vaid teatud seltskonna enese huvide legitimeerimise püüdeks moraaliseaduse ees (tapame/valetame/varastame/reedame küll, aga teeme seda kommunismi/liberalismi/natsismi/demokratismi nimel). Kahtlustan, et isegi kaabakatekarja tipud ei pruugi teada, kelle üritust nad sedasi edendavad. Nende südames on vaid ebamäärane, kuid vägagi pahaendeline eelaimdus, mille kõrvaldamiseks luuakse üha enam, üha valelikumaid pseudofilosoofilisi ja pseudoteaduslikke inimesekäsitlusi. Dekadentsete moraalisüsteemide eesmärgiks on alati olnud tappa iseenda ja ligimese südametunnistus kui miski, mis seda pahaendelist eelaimdust esile kutsub ja seega naturalistliku nautlemise mõnusid rõõmutuse ja ettemääratud hävingu aimdusega rikub. Filosoofia ajaloos on neid koolkondi olnud sama palju kui lagunevaid tsivilisatsioone. Postmodernistlik moraalidekonstruktivism on vaid selle kõige viimaseks – tõsi, ka kõige puhtakujulisemaks – manifestatsiooniks.

Hirm selle ees, kelle käest ei ole pääsu ja kelle seadust kogu nende tegevus on mõnitanud, sunnib ebajumala altari ees teenindavaid võimupreestreid konstrueerima järjest monstroossemaid enesekaitsemehhanisme. Stalini viis identset soomusrongi ja teisikute armee oli türanni abitu viis hoiduda paratamatu eest. Siidiste linade vahel salamõrtsuka piste hirmus higistav Caligula ei erine olemuslikult millegi poolest nendest lunaatikutest, kelle näpunäidete kohaselt konstrueeritakse ilmselt üsna peatses tulevikus moodsa jälitus-, infokogumis- ja töötlussüsteemide abil politseiriigid, mis hävitavad täielikult inimeseks olemise võimalused ning mille distoopilisuse kõrval tunduvad kolmas reich, Stalini nõukogude imedemaa ja Mao naabrivalveriik mitte liialdatult, vaid täiesti reaalselt isikliku mõtte- ja teovabaduse kantsidena.

Kuidas võiksin kristlasena resümeerida viimase paari sajandi ajalugu? Kurbmängu erinevad epohhid lõppevad ju alati nende pettepiltide hävinguga. Nii kommunism, demokratism, natsism, sotsialism, liberalism kui ka kõik teised sarnased maailmavaated alustavad oma elu ajaloolises kehamis alati vaoshoitult kui pelgalt vahendid tõe, headuse ja ilu saavutamiseks. Tegelikult on nad kõik vaid maajad, pettepildid inimese mõistuse varjutamiseks ja pilgu pööramiseks igavikuliselt. Reduktsionistlikud maskid, mille taga seisab püüdlus inimest Jumalast ja jumalikust lahti rebida, luues kosmoloogia, kus selle keskse positsiooni hõivab inimene ise.

Tõsi ta on, et kõik need ideoloogiad, mis oma paljususes teineteist pilkavad, on vaid erinevad interpretatsioonid humanismist – erinevad katsed selle ideaale ellu viia. Seega võib ajaloo viimase kahe sajandi lihunikuarve esitada julgelt vabaduse, võrdsuse ja vendluse nõudlejatest võimu ja vaimuusurpaatoritele. Tean vaid seda: veel kahte sajandit meile antud ei ole – ei usu, et sajanditki. Kõik need, kes ennast kristlasteks tunnistavad, peaksid teadma, kes on see, kes nende maskide taga seda õõvastavat pettusmängu inimkonnaga aegade algusest mänginud on. Inimese ajalise olemise lugu ehk ajalugu polegi midagi muud kui maskiball. Iga valedele üles ehitatud epohhi lõpus mask alati rebeneb ning inimene näeb viivuks selle taga peituvat lõusta. Hilises minevikus nägime vastavate süsteemide lagunedes natsismi kuritegude kogu ulatust, seejärel juhtus sama kommunismiga ja õige pea kerkib ilmselt esile angloameerika võimukeskuste viimase kahe sajandi jooksul (vähemalt Napoleoni sõdade lõpust alates) toimepandu kogu jubedus. Paraku kestavad need hetked vaid viivuks. Järgmine hetk on uus mask juba turvaliselt kinnitunud ja mäng algab uuesti, et järgmine põlvkond taas kord petetud saaks.

Kuid täpselt nii nagu igal ajal ja igas riigis leidub alati kõige madalamaid inimesi, kes on nõus võimupumbamehe räpast tööd tegema ka siis, kui see tähendab täielikult roojaseks saamist, on igal ajal ja igas riigis väike osa inimesi, keda ei ole võimalik kunagi ära petta – sõltumata sellest, mis maski ajastu hetkel kannab.

Neid inimesi ei veena maskimeistri kätetöö. Mis on maskimeistri maskid muud kui lootusetu katse luua nägu? Nägu luua maskimeistril ei õnnestu. Nägu suudab luua mitte meister, vaid Looja. Maskil on kuju, mitte ilme. Selles ei ole elu – ta varjutab tõelist ebatõesega ning miski ei meeldi maskimeistrile vähem kui see, et tema maski maskiks nimetatakse, eriti veel enne kui ta uue (algselt veenvama, langedes üha jubedamat lõusta paljastavama) maski on valmis meisterdanud. Need inimesed on ka pumbameestele alati kõige vastikumad. Jällegi ütleb see kõige ohtlikum filosoof õigesti – õilis on alati kõigil risti jalus. Eks ole me kõik omal viisil selle põhimõttega millalgi kokku puutunud – seda nendel hetkedel, kui otsustame ise seista vankumatult tõe ja headuse eest. Kas pole need hetked just hetkedeks, mil tunneme kõige suuremat viha oma isiku suhtes. Märksa suuremat kui hetkedel, mil oleme ise teiste vastu eksinud. Need on elu kõige valusamad, ilusamad ja elamisväärsemad hetked.

Et neid oleks veel palju...
Huvitav on see et ka soome Põlissoomlaste juht Soini on katoliiklane.
Aga meie jahume kui palju keegi eestlastele on liiga teinud, parem teeme endale palju suurema pildi selgeks, et kogu seda seltskonda ja nende mõtlemist mõista. Võib vaielda jumala üle aga artikli tuum tänaste parteide olemusest sellega ei muutu. Kuigi ka nemad teenivad ju omast arust jumalat.
Nüüd on oodata lähema poole aasta jooksul uue partei sündi Isamaa seltskonna eestvõttel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,429
Liitunud: Apr 2007
29-01-2012 08:15
Postitus: #858
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(28-01-2012 20:48 )Nordicligths Kirjutas:  Maal elamiseks on vaja 4x4 veoskeemiga sõiduautot, traktorit ja metsalappi,kust endale puid teha talveks. Kahjuks on tänapäeval on asjad veidi teisiti,kütus kallis, masinaid pole enam ja talu ostmieks on ka algkapitali vaja. Kui need probleemid saab ületada on elamine võimalik aga nii palju kui ma näen,siis enamus on tarbimisühiskonna hüvedest liialt lummuses,et kolida tagasi arhailise eluviisi juurde. Ise asi,kui toimub mingi radikaalne muutus,mis sunnib inimesi kõplad ja adra kättevõtma ja põldu tegema.

Ära veel hobuseid päris maha kanna/ ära unusta Laugh

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Krt
Bännitud

Postitusi: 957
Liitunud: Dec 2011
29-01-2012 19:18
Postitus: #859
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Tõde, vaprus, headus, ausus on toredad ideaalide kategooriad, mis erinevatel ajastutel on reaalsuses väga erinevad. Kui iidsed metsarahvad pidasid pühaks kosmilist Madujumalat, kellelt reaalset Jõudu ja Väge vahetult ammutati, keda kui kogu loodust austati, siis hilisemad monoteistlikud suurreligioonid tunnistasid selle kõikjaloleva Ussikeha ressursi saatanlikuks kurjuseks. Nüüd siis mistahes ustavad Ainujumala orjad elavad juba ammu iseenda juurtest lõhestatud illusioonides, mis ülevalt ideoloogia kantslist ajudesse taotakse. Iidne vahetu, reaalne ja loomulik Madukäskija vahetati monoteistliku Ainujumala kui vaheltkasu-võtja-vahendaja vastu välja. Üte sõnaga, tore ja hea juudionkel läks moodi - muidugi põhiliselt vägisi.
(selle postituse viimane muutmine: 29-01-2012 19:30 Krt.)

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,473
Liitunud: Sep 2009
29-01-2012 19:57
Postitus: #860
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(29-01-2012 08:15 )excubitoris Kirjutas:  Ära veel hobuseid päris maha kanna/ ära unusta Laugh

Lihtsalt remargi korras.
Enam-vähem kasutatud põka pisitegevusteks saad umbes 1000 euroga.
Sama raha eest saad heal juhul varsa. Tori tööhobust kindlasti mitte.

Põkale saab odavalt igasuguseid kasutatud lisasid - ader, äke, randaal, külvik, kartulirootor (ise eelistan vagude lahtiajamist), kopp, sahk, palgitõstja (selle hobuvarjanti pole oma ihusilmaga näinud) jne. Lisaks saab põka veovõllilt käitada näiteks lüpsiseadmed, elektrigeneraatori, saeveski.

Suksule on tänapäeval isegi looreha ja tavalise vikati leidmine keeruline ja leitu üsna kallis. Samuti ei kujuta ette suksut, kellel sahk eesBleh Teisalt praegusel ajal saanisõit on oluliselt toredam kui mingi 4x4 asjaga sõita.

Põkale ostad odavat diislit. (Lisaks kõpitsed ja ostad varujuppe)
Suksule teed heina ja söödad ka siis kui temaga tööd ei tee. Igapäevane hooldus.

Põkaga jahile ei lähe.
Suksuga enamus aastaaegadel saab jahti pidada kui seadused lubaksid (erandiks on soojal ajal metsaservades elavad parmuparved, ajavad suksu lõhkuma).

Põka peale vannud.
Suksut silitad.

Põka reostab.
suksu annab väetist.

jne.
---
Exuga nõus. Hobust ei tohi unustada, mahakandmisest rääkimata.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,504
Liitunud: Apr 2011
29-01-2012 20:06
Postitus: #861
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Tsitaat:Exuga nõus. Hobust ei tohi unustada, mahakandmisest rääkimata.

Õigus! Kehvematel aegadel järad hobuselihagi, ei kujuta ette, mis sunniks häda ajal tavotti ja diislit lürpima Smile

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,473
Liitunud: Sep 2009
29-01-2012 20:38
Postitus: #862
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(29-01-2012 20:06 )euroruubel Kirjutas:  Õigus! Kehvematel aegadel järad hobuselihagi, ei kujuta ette, mis sunniks häda ajal tavotti ja diislit lürpima Smile

Kas Sa, euroruubel, kehvematel aegadel sööd/järad/vahetad oma elatusallika?
(selle postituse viimane muutmine: 29-01-2012 20:39 Leena.)

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nordicligths
Tavaliige

Postitusi: 158
Liitunud: Sep 2009
29-01-2012 20:39
Postitus: #863
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Hobune on hea asi aga,samas iga hobune ikka ei sobi adra ja vankri taha. Ratashobusega sa põldu ei künna nagu mulle kadunud vanaisa ütles. Lisaks ärge unustage,et hobune tahab süüa ja juua, ka hoolitsemist ja sooja ulualust saada(hoolitsevaid omanikke(.
Seega teatud lisatööd on nõutud(heinavarumine talveks), temaga tegelemisel. Põka võib ju roostetada aga ma võin öelda,et roostel ja roostel on ka vahe ning kui ta seisab ei küsi ta mitte sentigi.
Igasugu kriisi olukordades hakkab inimeste leidlikus enam tööle,kui heaoluühiskonna oludes.

Bill Cooper "Hour of the time" raadiosaated 1993-2001:
http://www.hourofthetime.com/wordpresste...ge_id=7576
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,473
Liitunud: Sep 2009
29-01-2012 20:42
Postitus: #864
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(29-01-2012 20:39 )Nordicligths Kirjutas:  Hobune on hea asi aga,samas iga hobune ikka ei sobi adra ja vankri taha. Ratashobusega sa põldu ei künna nagu mulle kadunud vanaisa ütles. Lisaks ärge unustage,et hobune tahab süüa ja juua, ka hoolitsemist ja sooja ulualust saada(hoolitsevaid omanikke(.
Seega teatud lisatööd on nõutud(heinavarumine talveks), temaga tegelemisel. Põka võib ju roostetada aga ma võin öelda,et roostel ja roostel on ka vahe ning kui ta seisab ei küsi ta mitte sentigi.
Igasugu kriisi olukordades hakkab inimeste leidlikus enam tööle,kui heaoluühiskonna oludes.

Su vanaisal oli õigus ja täpselt seda ma ka püüdsin seletada.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,473
Liitunud: Sep 2009
29-01-2012 22:30
Postitus: #865
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(29-01-2012 22:22 )Chaos Kirjutas:  
(29-01-2012 02:35 )VironShaman Kirjutas:  Nüüd on oodata lähema poole aasta jooksul uue partei sündi Isamaa seltskonna eestvõttel.


Väga julge avaldus! Kuigi täiesti utoopiline arvestades tänast poliitilist seisu. Suurimaks kaotajaks jääks Isamaa seltskond ju ise!

Väga ootamatu avaldus hoopis. Oleks oodanud, et uus partei sünnib reptiloidide, orionlaste või siis äärmisel juhul kalmõkkide seltskonna eestvõttel. Pole just vironshamanlik avaldus. Või ta on minetanud oma võimed ja selgeltkuulmise?

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,504
Liitunud: Apr 2011
29-01-2012 23:13
Postitus: #866
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
IRL - see ongi "uus partei" - kuub on vana,aga peremehed uued.

Reinsalu ju respuublika alustala. Ja respuublikal olid omad peremehed.
(selle postituse viimane muutmine: 29-01-2012 23:14 euroruubel.)

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,811
Liitunud: Oct 2007
29-01-2012 23:45
Postitus: #867
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Soovitaks jälgida MTÜ Vaba isamaaline Kodanik edaspidist tegevust.
Siiani oli neil lootus võita valimistel, nüüd on see lootus kadunud, üsna otsene jutt on Ammase selgituses miks ta Isamaaliidust välja astus.
http://vabaisamaalinekodanik.ee/?page_id=168
/Kuulun MTÜ-sse Vaba Isamaaline Kodanik, mis on sihiks võtnud Eesti poliitika ausamaks ja väärtuspõhisemaks muutmise. Kui Eestis taassünnib rahvuskonservatiivne erakond, kus põhiväärtustena on mitte ainult sõnades au sees vabadus, avatus, rahvuslus, vastutustunne, hoolivus ja usaldus, astun liikmeks./
Sõrmuste vennaskonnal aeg uut parteid luua, selle kaaperdasid vabamüürlased.
Leenuke promob ikka oma setude reptiiliusku, kasu sellestki, teema varsti populaarsuselt teisel kohal, vaadake statistikat.
Huvitav miks ma ei näe ühtegi kommentaari maskimeistrite artiklile või on liiga "elukauge", hobuse ja traktori võrdlust on lihtsam arvustada, ainult ma ei kujuta ette kui tehnoloogiapauk ära käib ja nädalaga kaovad toiduvarud siis mida maal järgi jääb, kui need näljased hordid linnast välja rüüstama suunduvad. Traktoridiisel vist lõpeb päevadega.
Kes tapatalgutest toidu nimel ellu jäävad, tuleb just käsiriistadest alustada ja sepikojad puusöega käima panna.
Hobuse ja traktori võrdlusel puudub mõte kui katastroof kas või aastaks kogu tehnika ja energiatootmise seisma jätab, pole enam kes käivitavad kui linnadest kõik ära jooksevad. Aga see selleks. Mind huvitas just reaktsioon maskidele ja maskimeistritele aga seda pole.
(selle postituse viimane muutmine: 29-01-2012 23:46 VironShaman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,429
Liitunud: Apr 2007
29-01-2012 23:53
Postitus: #868
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Tuleb usinalt käia tiirus ja oma laskemoona varu mitte unustada täiendamast.
Kui muud kasu pole siis püsib vähemalt meel virge ja käsi täpne - ka see asi.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nordicligths
Tavaliige

Postitusi: 158
Liitunud: Sep 2009
29-01-2012 23:57
Postitus: #869
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Loen seda VironShamani postitust ja mul tuleb tema katastroofi nägemusega meelde lõik Phil Schenideri loengust, Alien Agenda(Tulnukate Agenda),kus ta mainis; tulnukate(hallide) peamine eesmärk on maakera rahvaarvu vähendada nõnda,et need vähesed,kes alles jääks oleks koheselt nende kontrolli all....plaani täideviimiseks on neil aega 2029 aastani.(youtubis on veel kogu tema jutt hetkel vabalt kättesaadav,ise asi kui kauaks).
Kui nüüd võtta elekter ära aastaks,siis ma arvan,et see tõeline ellujäämine alles hakkab. Ise küsimus,kes jääb siis alles?
Ja veel,kas kodanik VironShamanil on ka olemas tõendeid,et IRL ärastanud tiivas on vabamüürlased? Või see on loogiline järeldus nende käitumis mustri järgi? wink
Minu jaoks on see partei nagu nii algusest peale kahtlaste,hulgas olnud.

Bill Cooper "Hour of the time" raadiosaated 1993-2001:
http://www.hourofthetime.com/wordpresste...ge_id=7576
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,504
Liitunud: Apr 2011
30-01-2012 00:03
Postitus: #870
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(29-01-2012 23:57 )Nordicligths Kirjutas:  Loen seda VironShamani postitust ja mul tuleb tema katastroofi nägemusega meelde lõik Phil Schenideri loengust, Alien Agenda(Tulnukate Agenda),kus ta mainis; tulnukate(hallide) peamine eesmärk on maakera rahvaarvu vähendada nõnda,et need vähesed,kes alles jääks oleks koheselt nende kontrolli all....plaani täideviimiseks on neil aega 2029 aastani.(youtubis on veel kogu tema jutt hetkel vabalt kättesaadav,ise asi kui kauaks).
Kui nüüd võtta elekter ära aastaks,siis ma arvan,et see tõeline ellujäämine alles hakkab. Ise küsimus,kes jääb siis alles?
Ja veel,kas kodanik VironShamanil on ka olemas tõendeid,et IRL ärastanud tiivas on vabamüürlased? Või see on loogiline järeldus nende käitumis mustri järgi? wink
Minu jaoks on see partei nagu nii algusest peale kahtlaste,hulgas olnud.

....Samas on neid, kes väidavad, et nö kriitiline punkt on ületatud ja hallid on kaotanud või kaotamas ja tuumasõda ka ei tule. No mine võta kinni...
Viimane stsenaarium muidugi ei tähenda, et roosamannat hakkab sadama, ikka ise tuleb hakkama saada...

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,811
Liitunud: Oct 2007
30-01-2012 01:30
Postitus: #871
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Jätke nüüd ulmekad hallide kohta, islam on nende põhiusund millega nad maailma vallutavad, kas islam on hakanud taanduma?
Ka ameerika toob igal pool kuhu oma käpa sisse topib võimule radikaalse islami ja algas see juba türklaste toomisest saksamaale peale teist ilmasõda.
Mis puutub aga vabamüürlastesse siis iga inimese sisse on võimalik vaadata, kui piisavalt ennast samastada isiksusega võib näha tema tegelikku olemust. Samas pole see ei eesmärk ega ohutu uudishimu, vaid väga tugeva vajaduse korral võib korraks kasutada.
Organisatsioonidel on olemas oma selgeltnägijad kes igapäevaselt organisatsiooni liikmete lojaalsusega tegelevad, nii et liigse huvi korral võidakse sulle ilusat libapilti näidata või paras parasõda maha pidada kui liiga kaugele nina topid.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,504
Liitunud: Apr 2011
30-01-2012 16:57
Postitus: #872
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Tsitaat:Organisatsioonidel on olemas oma selgeltnägijad kes igapäevaselt organisatsiooni liikmete lojaalsusega tegelevad, nii et liigse huvi korral võidakse sulle ilusat libapilti näidata või paras parasõda maha pidada kui liiga kaugele nina topid.

Nojah, loodan siis et sa ise seda kah ära ei unusta kui infot saad.

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,473
Liitunud: Sep 2009
30-01-2012 17:05
Postitus: #873
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(30-01-2012 01:30 )VironShaman Kirjutas:  Organisatsioonidel on olemas oma selgeltnägijad kes igapäevaselt organisatsiooni liikmete lojaalsusega tegelevad, nii et liigse huvi korral võidakse sulle ilusat libapilti näidata või paras parasõda maha pidada kui liiga kaugele nina topid.

Äkki avalikustad meile näiteks eesti erakondade selgeltnägijate nimekirja? Ära palun ainult ütle, et sa ei tea neid nimepidi.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,811
Liitunud: Oct 2007
30-01-2012 17:32
Postitus: #874
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Leenakestel võiksid need asjad endal vägagi selged olla, muidu pole ju mõtet foorumites igapäevaselt seigelda, vähemalt päevakäsu andjad teada. Miks sa arvad, et erakonnad eestit valitsevad ja erakondadeüleseid polegi. Nii oleks ju liigagi rahvademokraatik valitsemine.
Kas sa ei mäleta kuidas käisime rahva au, mõistuse ja südametunnistuse kandidaate rahvavõimu teostama nagu üks mees valimas. Ega tänagi teisiti pole ainult apelsinid on poes igapäevaselt ja kriipsukest toimikusse ka ei panda kui valima ei lähe. Mis sa ise arvad, kes need maskimeistrid võiksid olla või see on liiga keeruline tekst seal eespool artiklis.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vesilik
Veteran

Postitusi: 1,852
Liitunud: May 2009
30-01-2012 18:12
Postitus: #875
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(29-01-2012 23:53 )excubitoris Kirjutas:  Tuleb usinalt käia tiirus ja oma laskemoona varu mitte unustada täiendamast.
Kui muud kasu pole siis püsib vähemalt meel virge ja käsi täpne - ka see asi.

Rahvusradikaalide tulevikusuunaline majandus ja poliitprogramm:
"Soeta endale relv ning astu meie ridadesse ja pärast Suurt Kõrgemalt Poolt Antud Majanduskatastroofi tule näljaseid küttima!"

Majandusprogrammi sisu tutvustav plakat ja visuaalne treiler:
Kauboid näljaste kodanike vastu
Cowboys versus hungry citizen
[Pilt: cowboys-vs-zombies-characters.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=zvSRKAyE3Q0
Smile

Truth shall set you free.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Katarid-aaria rassist pärinevad Graali ja selle juurde kuulu ayyu 7 9,388 15-08-2017 12:25
Viimane postitus: Müstik
  Tõsine soovitus selle teema lugejale! Ka see voodoo värk või Celtic 27 10,824 01-01-2008 21:55
Viimane postitus: Raul

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog