•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 48
  • 49
  • 50(current)
  • 51
  • 52
  • ...
  • 56
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erakonnad rahva kallal
Ah et siis Tsahkna ja Ossinovski...LaughLaugh

[Pilt: 47RS160908A407-1280x720_c.jpg]
Tsahkna ja Ossinovski tahavad muuta soovahetamise imelihtsaks, et “edendada välissuhtlust ja majandusvabadusi”

Tsitaat:Sotsiaalministeerium tahab anda inimestele õiguse muuta oma sugu ilma meditsiinilise sekkumiseta. IRLi esimehe Margus Tsahkna ja sotside liidri Jevgeni Ossinovski idee kohaselt poleks soovahetusel enam sõnaõigust ei tervise- ega muudel ekspertidel. /-/

Mhm, nagu teisi tähtsamaid probleeme riigis ei oleks...
Vasta
(24-11-2016, 01:27 )Eithea Kirjutas: Ah et siis Tsahkna ja Ossinovski...LaughLaugh

Tsitaat:Sotsiaalministeerium tahab anda inimestele õiguse muuta oma sugu ilma meditsiinilise sekkumiseta. IRLi esimehe Margus Tsahkna ja sotside liidri Jevgeni Ossinovski idee kohaselt poleks soovahetusel enam sõnaõigust ei tervise- ega muudel ekspertidel. /-/

Mhm, nagu teisi tähtsamaid probleeme riigis ei oleks...

See pole mingi ime. Tsahknal on igasugu med. asutusi ärastatud ja ossinovski tahab ka äri ajada.
Vasta
(24-11-2016, 16:20 )mässaja Kirjutas:
(24-11-2016, 01:27 )Eithea Kirjutas: Ah et siis Tsahkna ja Ossinovski...LaughLaugh

Tsitaat:Sotsiaalministeerium tahab anda inimestele õiguse muuta oma sugu ilma meditsiinilise sekkumiseta. IRLi esimehe Margus Tsahkna ja sotside liidri Jevgeni Ossinovski idee kohaselt poleks soovahetusel enam sõnaõigust ei tervise- ega muudel ekspertidel. /-/

Mhm, nagu teisi tähtsamaid probleeme riigis ei oleks...

See pole mingi ime. Tsahknal on igasugu med. asutusi ärastatud ja ossinovski tahab ka äri ajada.
Noh seda jah kindlasti, kuid minu mainitu oli vihje alljärgneva foto kohta(fotol üks hele ja teine tume) - et mainitud kodanikud on enesel juba soovahetuse teinud... jaa Laugh
Vasta
(24-11-2016, 17:24 )Eithea Kirjutas:
(24-11-2016, 16:20 )mässaja Kirjutas:
(24-11-2016, 01:27 )Eithea Kirjutas: Ah et siis Tsahkna ja Ossinovski...LaughLaugh

Tsitaat:Sotsiaalministeerium tahab anda inimestele õiguse muuta oma sugu ilma meditsiinilise sekkumiseta. IRLi esimehe Margus Tsahkna ja sotside liidri Jevgeni Ossinovski idee kohaselt poleks soovahetusel enam sõnaõigust ei tervise- ega muudel ekspertidel. /-/

Mhm, nagu teisi tähtsamaid probleeme riigis ei oleks...

See pole mingi ime. Tsahknal on igasugu med. asutusi ärastatud ja ossinovski tahab ka äri ajada.
Noh seda jah kindlasti, kuid minu mainitu oli vihje alljärgneva foto kohta(fotol üks hele ja teine tume) - et mainitud kodanikud on enesel juba soovahetuse teinud... jaa Laugh
See on ju peegelpilt meie toompea tüüpidest.
Vasta
http://nihilist.fm/aeg-kups-toompea-kamb...loomiseks/
Hea teada, et on veel selliseid inimesi, kes julgevad veel nii kirjutöada. Smile
http://nihilist.fm/puha-eestlase-kiusamine/
Vasta
Kui hea on endale preemiat maksta!Smile "hea töö eest".....vangi tuleks panna ja preemiad tagasi võtta, see ju avalik vargus.
http://epl.delfi.ee/news/lp/valitsuse-va...d=76394407
Vasta
Tlaktor.. laste r-hääliku õppimine on pisut kummastav, kuid nagu ikka ka naljakas. Vargusfoor enam ei olnud, sest taustal pröökas TV-s peavoolu meedia sellest, mis kõik peale valitsuse vahetumist paremaks muutub. Vargusfoor.. vargusvoor.. just täpselt see, mis meil siin toimub. Vargusfooris vahetus tuli ja algas uus vargusvoor.

Vaba mõtte klubis öeldi otse välja, et Toomas-Hendrik Ilves on kurjategija. Öeldi ilma loata, kohtuotsuseta. Ütlejatega ei juhtunud midagi, sest luba oli vist olemas. Igatahes sai napilt nädal hiljem uut kuulsust Ärma nimi. Me kõik ärmastame Eestit, igaüks omal moel, kuigi esmane mõte on tavaliselt ikka ju - mina ei ole selline, mina nii ei tee. Paraku siiski teeme, tasub oma tegemised hoolega läbi kaaluda. Ka minevikku jäänu.

Üllitis lingil http://nihilist.fm/puha-eestlase-kiusamine/ väärib tõsist mõtisklust.

Eriti kandilise peaga peaminister nägi kurja vaeva. Mul oli lootus tema suhtes võibolla isegi, et sealt tuleb nüüd midagi asjalikku. Pingutasid mis nad pingutasid ja välja kukkus ikka nii nagu alati. Tekib küsimus mille nimel ma kurat üldse valimas käisin ? Üks ja sama jama kordub ainult, et iga valitsusega keerab asi hullemaks kätte.

Euroopas on üldlevinuks vanusetsensus, mille alusel riigi kodanikud tunnistatakse 18 aasta vanuselt täisealisteks, st. neil on vastavad õigused ja kohustused. Sellega tunnistatakse nad pädevaks kasvatama järglasi ja vastutama nende eest. Ehk siis nii kaugele jõuab äsjasündinu 18 aastaga. Aga näitemäng on kestnud kui kaua? On ikka pikad juhtmed mõnel. Või pole ta aus?

Uus, aus ja õiglane valitsus pidi juba enne ametisseastumist pettusesüüdistuste tõrjumiseks ansipi-rõivast tegema. Nii palju oli kogu jamast siiski kasu, et esimest korda üle pika aja võeti teemaks EV olemasolu põhjendus. Nagu näha, vaid korraks, kuid siiski...

Aastatuhandete jooksul arendasid erinevad inimgrupid välja oma keele ja kultuuri, nüüd öeldakse, et kõigil polnudki selleks õigust ja rahvusriik on Saatanast. Riik on midagi nii püha, et talle tuleb kõik ohverdada. Mis asi see riik siis ikkagi on?

Tootmisettevõtetes on vene keel, büroodes on valitsevaks keeleks vene, poodides on eesti keelt kuulda vaid teatud kellaaegadel ehk siis kehtib Ansip-Ilvese matemaatika:
30% tähendab 100-st 90. Olukorda saab muuta ja seda üritataksegi, pagulaste ehk veelgi võõramate abil venelaste protsenti alla lüües.
Kõik kes räägivad - riigil on vaja, riik ei saa muidu või et pagulasteta ei saa pensione maksta või on suured laiapõhjalised panustajad - on tegelikult lihtsalt labased vargad ja petised, ühe sõnaga öeldult - kurjategijad.

Eelmise presidendi ja valitsuse suureks saavutuseks võib lugeda hüüdlause:
Seisev mets on nagu lodev mees, vabane temast kohe!
Eks paistab, millega uued hakkama saavad.

P.S.
Kapitalism kestis Eestis vaid 3 aastat, mille jooksul ei kohanud ühtki kõikuvat või alkolõhnadega töömeest. Tänaseks on elu nii hästi demokratiseerunud, et purjakil võib olla isegi lapsi sõidutav koolibussi juht (mäletate - ei tohi, aga võib). Teema meenus, kui tsitaadile kinnitust otsides hetke värskeima teate peale komistasin:
Sõbranna sõitis Ecolinesiga Riia ja Tallinna vahel, kus politsei bussi kinni pidas, ning selgus, et bussijuht oli purjus. Kuna kaine bussijuht oli saadaval teisel pool piiri, siis piirini sõitis ainuke vastava kategooria lubadega reisija - pildil olev Triin Kibur

P.P.S
Suvel pommiähvarduse teinud isikust pole ikkagi veel kippu ega kõppu. Jälgede segamiseks räägiti hiljem vaid paarist mõttetust, justkui tellitud juhtumist.


(26-11-2016, 09:48 )xcad Kirjutas: Kui hea on endale preemiat maksta!Smile "hea töö eest".....vangi tuleks panna ja preemiad tagasi võtta, see ju avalik vargus.
http://epl.delfi.ee/news/lp/valitsuse-va...d=76394407
Oh, ole nüüd.. pole ju palju aega möödas sellest kui THI lubas karmilt karistada pronksimässu organiseerijaid ja läbiviijaid. Läbiviijad on oma tasud juba ammu kätte saanud, nüüd oli organiseerijate kord.
Umbusaldatuse eest vähemaga tasuda ei saa.
Vasta
Huvitav, kes need tüübid valitsusse valis. See on ise haknud valitsus. Nüüd juba näitavad oma õiget nägu. See kitsekasvataja on kahjuks algus. Kui juba peaminister aktsepteerib ümbriku palkkasid siis see on selge signaal, et nii võib ja peab. Praeguseks ei ole nad muud suutnud välja mõelda peale uute maksude. Kui võtta veel seda kellest praegune valitsus koosneb siis on meil sama aeg käes kui vene baaside leping algas. N Liit ei suutnud Eestit hävitada aga meie valitsused saavad varsti sellega hakkama.
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uud...d=76432707 ta on ilmselt savipätsi juures kursustel käinud.
Vasta
Suur erinevus võrreldes Hiina või islamimaailmaga on see, et Lääne ühiskond on mentaalselt kodutu. Traditsioonid on sattunud teravate rünnakute sihtmärgiks Euroopa rahvaste eneste poolt ning poliitiliste juhtide vastutus oma maade kodanike olemasolu eest on ilmselt asi, mille adumiseni ei ole veel jõutud. Inimesi valitsetakse üha kummalisemate agendade abil. Meil ei ole paraku suuresti enam tegemist rahvaesindajatega, vaid rahvauinutajate ja rahvamasendajatega. Ja tundub ka, et koguni rahvaasendajatega.
http://objektiiv.ee/kolumn-fuurerid-voi-...htimisest/
Vasta
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=75905387
Siin näide aju gkeeeniuste tööd. Kõigepealt osteti rõve kalli hinna eest vanarauda. Siis ilmselt jõudis kohale, et see kola tööle ei hakka. See on nagu nõuka ajal.
Vasta
(29-11-2016, 23:52 )mässaja Kirjutas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=75905387
Siin näide aju gkeeeniuste tööd. Kõigepealt osteti rõve kalli hinna eest vanarauda. Siis ilmselt jõudis kohale, et see kola tööle ei hakka. See on nagu nõuka ajal.
Väga vale nägemus.
Kui veidi asja sisusse süüvida, siis see "vanaraud" töötab vägagi hästi. Õigemini on üritatud soetada napi raha eest võimalikult palju hädavajalikku militaar kola (hirmkallid kasutud plastpaadid välja arvata). Meenutame, veel kümmekond aastat tagasi räägiti suurest sõprusest ja viisavabadusest venemaaga. Veidi varem tahtsid oravad me niigi nõrga kaitsevõime üldse ära kaotada, kaitseliidu laiali saata ja palgalise välismissioonidel käiva sõjaväe üksuse luua. Reaalsest sõja ohust ja enese kaitsmisest on hakatud rääkima alles paaril viimasel aastal. Paraku väljaõpetatud ning hambuni relvastatud kaitseväge mõne aastaga luua ei ole võimalik, aastakümnetega tegemata tööd aastaga ära ei tee.

Viidatud artikli peale ei tasu pöördesse minna. Ega jalgratast ja sõiduautot inimeselt keegi niisama ära võtma hakka, vajadus puudub. Asja mõte oli seadusandliku aluse loomine eraettevõtete koppade, traktorite, busside ja muu raskema tehnika kasutamiseks. Mõistlik otsus. Sest ei ole mingit mõtet sellist tehnikat kuskile kaitseväe platsile mädanemiseks osta. Pealegi suure jama korral on maisest varast suurem mure omal ning lähedastel hinge sees hoidmine.
Vasta
"Väga vale nägemus.
Kui veidi asja sisusse süüvida, siis see "vanaraud" töötab vägagi hästi. Õigemini on üritatud soetada napi raha eest"

Võta selline näide. Arvuta ükskõik millise masina (mille hinnad on teada) hind kokku varuosadest. Vastust ette öeldes on varuosadest hind alati ümmarguselt kaks korda kallim.
Vasta
http://www.teabeleht.com/index.php/eesti...s-minister
Eks aeg näitab, kas uus luud pühkida ka oskab.
Vasta
Sattusin mitmele Tallinna TV vastasele, kibedat viha täis Päevalehe artiklile. Süüdistuseks mitte madal kvaliteet või valetamine, vaid alternatiivsus. TTV ei kaagutavat nii nagu peab. Noh, võtsin teadmiseks ja panin kõrva taha, aga alateadvus viskas lupsti mõned kujundid-seosed, mis nõudsid uurimist - paiselehe ja päevakoera. Paiselehega probleeme pole, minu sõber ja üldtunnustatud söögi- ning ravimtaim. Päevakoeraga on teine lugu. Seni lihtsalt ta kummalisi värve ja vorme kummastanud, kuid nüüd püüdsin temast rohkem teada saada. Selgus, et paiseleht ja päevakoer on mitmes mõttes vastandid. Paiseleht on tagasihoidlik ja tõhus sõber, Päevakoer annab oma värvikusega teada, et on ohtlik. Kes ampsab, saab neurotoksilisi estreid, millede toime täit ulatust veel ei teatagi. Seega Päevalehele väga sarnane.


Nõmme raadio. Lõunatund 10. nov. 2016
Andres Raid:
"Ma olen selle Ärmaga hästi palju kokku puutunud.. ja.. noh.. kui Sina, Margus, oleksid seda teinud.. ma ei tea.. siis oleks saatejuht siin keegi teine. Aga! Prokuratuur leidis, et mingit asja pole vaja alustada, kuna tegemist on heatahtliku rikkumisega. Mitte kurja kavatsusega.. ei tehtud seda kõike seal. Jah, tõsi küll - ei ole kooskõlas seadustega, kuid seda tehtud on heatahtlikult."
...
Margus Lepa:
"Aa, ei, see oli EAS.. et selle EAS-i pealik ei ole seadustega kursis ja ei suuda seadusi mõista ja.. sellepärast on kõik andestatav."
...
AR:
"GULAG-iga seoses. Väidetavalt on Eesti Vabariigi seaduste järgi toimunud Eestis okupatsioon 1940-1941, 1941-1944 ja 1944-1991. Eks ole.
...
"Sakslaste oma 4 aastat vahepeal ja siis taas nõukogude okupatsioon aastani 1991. Ja see on kuulutatud okupatsiooniks. Okupatsioon loomulikult - kas sa oled kuulnud, et see on midagi head? Vastupidi, kõik mis olnud - väga halb. Nõus!
Niipea kui hakkad kaevama.. mul oli.. kuna mulle meeldivad tekstid kohutavalt ja mul tuli kunagi idee - et teada saada päris ametlikest allikatest - kas okupatsioon tähendab siiralt seda okupatsiooni koos kõikide sealt tulenevate juriidiliste järelmitega.."


ML:
"See meie ajaloos kasutatav sõna okupatsioon, et sa üritad siis määrata kindlaks - mida see täpselt tähendab?"

AR:
"või on ta ehk võibolla lihtsalt poeetiline kõnekujund, mida kasutatakse igasugustel tähtsatel suurematel ja väiksematel kokkutulekutel ja lihtsalt inimestele.. noh"

ML:
"Nagu laiapõhjaline"

AR:
"Laiapõhjaline. Noh, et oli okupatsioon, see oli küll kole, aga noh, ei midagi enamat. Ja jõudnud olen ma täiesti - ma käisin, muide, sellega kuni Riigikohtuni välja. Ja tuleb välja, et Riigikohus meil okupatsiooni ei tunnista."

ML:
"Eesti Vabariigi Riigikohus ei kinnita, et okupatsioon oli? Ei tunnista?"

AR:
"Ei tunnista! Ja okupatsiooni selles mõttes, et inimesed olid okupeeritud, riik oli okupeeritud. Nad olid allutatud võõrale tahtele. Olid sunnitud vastumeelselt seda kõike siin korraldama, mida siin tehti."
Vasta
Vaatan uudiseid ja mõtlen, kas meie valitsuses on kõik masohistid. Sad Jälle taovad sama rehaga omale vastu pead. Ma ise tarbin alkoholi mõõdukalt. Aga see, et nüüd minnakse õlle hinna kallale ja lubatakse veel igasuguseid imesid teha see on ikka ****
Tuletage meelde usa kuiva seadust, Soome kuiva seadust. Ja i - le paneb täpi peale praegune viina ralli lätti. Siin kohal hea soovitus õlle sõpradele. Ärge visake ära vanu soojaveeboilereid nendest saab hea õlleankru. Neil juba torud küljes, jääb üle vaid õlu sisse käärima panna. Bleh
Ja siis veel see maaelu minister, iga vähegi endast ja parteist lugupidav tüüp astuks tagasi.Ph34r2
Vasta
(02-12-2016, 19:43 )mässaja Kirjutas: Vaatan uudiseid ja mõtlen, kas meie valitsuses on kõik masohistid. Sad Jälle taovad sama rehaga omale vastu pead. Ma ise tarbin alkoholi mõõdukalt. Aga see, et nüüd minnakse õlle hinna kallale ja lubatakse veel igasuguseid imesid teha see on ikka ****
Tuletage meelde usa kuiva seadust, Soome kuiva seadust. Ja i - le paneb täpi peale praegune viina ralli lätti. ...
Ei ole midagi uut siin päikese all. See praegune padupunaste kamp vajab oma märgade unenägude realiseerimiseks raha. Ja palju raha. Raha aga saab kahte moodi, kas tööd tehes või varastades-röövides.
Kuna tüüpilise koloniaalmaana lüpstakse niigi meie järjest vähemaks jäävaid tegelikke väärtusi loovaid inimesi, siis tulubaas järjest kahaneb. Meie punased oma "geniaalsuses" ei kipugi riigist väljavoolavaid rahavooge ümber pöörama, vastupidi, oma kodanikke kõikvõimalike maksudega survestades (röövides) läheb seegi napp raha veel enam välismaale. Mis omakorda tähendab järjekordselt nii mõnegi materiaalseid väärtusi loova töökoha kaotamist ja uusi maksutõuse...

Kas ei tundu kummaline - sada aastat tagasi suutis lihtne vabrikutööline üürida korterit, toita kodus olevat naist ja viit last ning tagatipuks palgapäeval kõrtsis pummeldada. Aeg on edasi läinud, tehnika arenenud. Loogiliselt võttes peaks see sama vabrikutööline olema tänapäeval lõdvalt suuteline üürima kolme korterit ja võimeline ülal pidama kolme naist ja viisteist last. Lisaks kolm korda kuus kõrtsis lakkuma.

Midagi on kapitaalselt mäda, kuhu kaob töö tegija vaev?

Vene ajal oli viin kallis. Päeva palga eest sai kaks pudelit viina (pudel 4.12 , taara eest sai -.12 kopikat tagasi). Koduõlu ja koduvein oli tavaline. Kangemat kraami aeti suuremate tähtpäevade puhuks kui oli ette näha suurt hulka rahvast (50 inimest oli väike kogunemine, 100 inimest hakkas juba väärikamat ilmet võtma).
Gorbatšovi aegne kuiv seadus oli tõeline naljanumber. Kuna napsu hankimine muutus tüütuks, siis sai töö juurde samaka aparaat tehtud. Neljakümne liitrisele piimavinkule panime kuumutamiseks kolm kilovatist küttekeha, destillaatoriks veidi üle meetri pooletollist raudtoru mida ümbritses kahetolline toru voolava külma veega. Algul, kui veel suhkrut vabalt saada oli, sai kümne kilo kaupa suhkrut ostetud. Hiljem kasti kaupa paberita klaaskomme ja kui ka need defitsiidiks muutusid, siis paberitega komme. Kommid valasime koos paberitega viiekümne liitrisse plastnõusse, kuum vesi kraanist peale ja harjavarrega sai hoolega segada, kuni kommid ära sulasid. Tööpäeva lõpuks oli parasjagu jahtunud, pärm sisse ja nädala jagu ta siis seal omaette kihises.
Meil oli alati vähemalt kolm liitrit samakat varuks. Kuni Royali salapiiritus omatehtud kraami välja tõrjus. Kalja ja õlut olen veel aeg-ajalt teinud aga samakaga ei ole viitsinud jahmerdada.
Läti majandust olen juba paar korda toetanud mõningate õlle kastide ostmisega ja kolm kuud tarvitan läti tubakat. Veidi odavam (10%) ning see idiootne pilt on vaid paki tagaküljel. Enne jõule teen veel ühe reisi. Ah, et miks läti majandust toetan? Sest olen piisavalt kaua kodumaiseid värdjaid nuumanud ilma midagi vastu saamata. Mõõt on täis. Minu kätetööst tunneb rahvas rõõmu veel aastakümneid peale minu surma. Erinevalt nii mõnestki end laiapõhjaliseks istuvast poliitmölakast kes peale lolli möla ja paha haisu ei ole midagi teinud...
Vasta
togli- ga täiesti nõus.
Siia lisaks veel, et nii kaua kui maarahvas ei ole ostujõuline, nii kaua ei saa keegi paremale järjele. Need tagumiku laiaks istujad arvavad, et Eesti on Tallinn, Tartu ja Pärnu. Ma ise kaldun arvama, et need ajug(k)eeniused teevad varsti seaduse, et naabrite juures ei tohi käia viina ja suitsu ostmas.
Suitsetajatele selline link http://www.seemnemaailm.ee/index.php?sea...&x=16&y=10 siin on laias valikus ja igele maitsele tubakat. Samas on need taimed ka ilusad ja sobivad ka sellepärast aeda.
Siin nüüd "vürtsi" jutule juurde
http://www.beerguide.ee/ajalugu.html SÕNAKE EESTI ÕLLETRADITSIOONIST
http://kes-kus.ee/sobralik-naps-peeker-v...ama-tradi/ KUIDAS VALMIB SETUDE KODUVIIN
https://www.google.ee/search?q=puskariap...1%82%D0%B0 puskari aparaadi joonised igale maitsele Kui otsustate ehitama hakata siis kasutage materjali AISI 316 või ülespoole.
Kui keegi soovib siis võin ka joonised teha, mida meistrimehele anda.Bleh
Palju jõudu maksu tõstjatele.Angry
Vasta
(03-12-2016, 01:22 )mässaja Kirjutas: togli- ga täiesti nõus.
Siia lisaks veel, et nii kaua kui maarahvas ei ole ostujõuline, nii kaua ei saa keegi paremale järjele. Need tagumiku laiaks istujad arvavad, et Eesti on Tallinn, Tartu ja Pärnu. Ma ise kaldun arvama, et need ajug(k)eeniused teevad varsti seaduse, et naabrite juures ei tohi käia viina ja suitsu ostmas.
Suitsetajatele selline link http://www.seemnemaailm.ee/index.php?sea...&x=16&y=10 siin on laias valikus ja igele maitsele tubakat. Samas on need taimed ka ilusad ja sobivad ka sellepärast aeda.
Siin nüüd "vürtsi" jutule juurde
http://www.beerguide.ee/ajalugu.html SÕNAKE EESTI ÕLLETRADITSIOONIST
http://kes-kus.ee/sobralik-naps-peeker-v...ama-tradi/ KUIDAS VALMIB SETUDE KODUVIIN
https://www.google.ee/search?q=puskariap...1%82%D0%B0 puskari aparaadi joonised igale maitsele Kui otsustate ehitama hakata siis kasutage materjali AISI 316 või ülespoole.
Kui keegi soovib siis võin ka joonised teha, mida meistrimehele anda.Bleh
Palju jõudu maksu tõstjatele.Angry

Ma vahepeal tellisin keeramistubakat internetist.20 eurot 1 kilogramm.Siin kus mina elan,50 grammi maksab poes 7 euro ringis.
Vasta
Kui ma ülikoolis käisin siis oli ühes ökonoomika loegus juttu tuludest ja kuludest. (Vist väga konarlik jutt? Aga üritan mõtte lühidalt kokku võtta.) Õppejõud tõi sellise näite ühele rumala küsimuse peale.
Oletame, et meil on üks küla, kus on kindel hulk inimesi. Seal töötab kingsepp. Inimesed on rahul tema töö ja hinnaga. Nüüd tuleb sinna külasse teine kingsepp ja tahab sama hästi elada. Mida peab tegema, et kaks kingseppa saaksid sama sissetuleku nagu üks alguses. Tuleb hinda kaks korda tõsta.
Nüüd aga kandke see tobeda võitu seletus üle poekettidele, bensiinijaamadele ja kõigele muule, mida meie rahva arvu juures nii palju ei pea olema. Siin kohal ei viitsi rääkida näiteks poeketi püsikuludest.
Võtame näiteks Rocca al Mare kaubanduskeskus, Kristiine ja Ülemiste. Ma ei saa aru millele need putkad loodavad. Mark and spencer pani siin juba oma putka kinni, ühekorra käisin Kristiines ja lootsin sealt kingad osta. Asi lõppes sellega, et tellisin neti kaudu Saksamaalt ja palju odavamalt. Tahan öelda seda, et neti kaubandus suretab selle ahnurite kamba välja.
Sama juhtub ka teiste keti poodidega. Sest hindu ei ole võimalik lõputult tõsta. Inimesed leiavad alternatiivi. Teen näiteks minibussist külmiku ja hakkan Saksamaalt omale süüa tooma. Saksamaalt üks selline näide. Olin ühes linnas sarnase kohas nagu on meil Raekoja plats. Istusin tänavakohvikus ja tellisin kannu õlut, kohvi (suur kodune tass) ja koogi (umbes 300g). Ja see kõik maksis 7euri ja 75 senti. Minu jaoks täisesti müstika. Kunagi lugesin netis ühte hinna arvutust kohvi kohta. Seal oli keegi välja arvutanud tassi kohvi omahinna. Ehk siis me kesklinnas ostame tassi kohvi 600 kordse jurde hindlusega. Siin küsin ma, kus on tarbiakaitse? Mis sest, et kohvik on eraomand.
Nii, et mikrobussist külmik teha polegi loll idee.
Vasta
See on juhtide privileeg hommikul mõelda nii, õhtul naa. Juht võib kõike, kui tahab poob ennast , kui tahab poob teisi. Juht on nagu silmus ja silmuses on rahvas. Ja kui rahvas sealt välja libiseb on juhil õigus ennast üles puua.



Justkui aegumatu film.
Vasta
Siin väike meenutus enne seda, kui geeniused hindu tõstma hakkasid.
http://www.tarbijakaitse.ee/modules.php?...le&sid=133
Vasta
Presidendi ametikoht on ilmselgelt tervisele kahjulik nii pisikeses moodustises nagu EV. Uus kohatäitja on vaevalt ametisse saanud, kui juba vassib ja hämab. Enne oli ta ju aus ega petnud kedagi. On selge, et president peabki rahvast innustama jne jne, kuid ta ei tohiks seejuures valetada. Valetamine annab signaali, et tegelikult on kõik vastupidi:
FOTOD | President reservväelastele: meie heidutus on tõeline, mitte näiv
Sel nädalal kutsus kaitsevägi 24-tunnise etteteatamisega lisaõppekogunemisele Okas Kaitseliidu Võrumaa maleva formeeritava 43. maakaitsepataljoni 433. lahingukompanii ning 2014. aastal pärast Kevadtormi reservi arvatud 10. staabi- ja sidepataljoni staabikompanii. Lisaõppekogunemine kestab 2.-5. detsembrini ning kogunemisele kutsuti 303 reservväelast.

Heidutuse ja tema toimeaine selgitus on teises artiklikeses:
Nädalavahetusel toimuvast välkõppusest viilijat võib oodata kuni 1200 eurot trahvi
Samas ei ole välistatud, et teade ei ole erinevatel põhjustel jõudnud riigiportaali eesti.ee kaudu, mistõttu palume koheselt pöörduda oma sõjaaja üksuse juhkonna poole ja täpsustada oma osalemise/mitte osalemine kohustus.

Lugupeetud maksumaksja, süütuna näival tsiteeritud lausel on sügav sisu - riigikaitset etendatakse! Lavastus, mille abil üritatakse luua illusiooni, et maksudega kooritud raha eest tehakse midagi asjalikku ja vajalikku.
Väike selgitus neile, kel mu pahameel arusaamatuks jääb - NSVL ultimaatumist (nn. Baaside leping) kuuldes kogunesid mehed loetud tundidega maakonnakeskustesse, et ühiselt oma maad kaitsta. Neile ei antud seda võimalust. Põhjendusi on igasuguseid, nende hulgas ka väga veenvatena kõlavaid, kuid tõsiasja, et K. Päts oma kambaga tegi kaitsevõime nulliks ja vaid etendas riigikaitset, vaikitakse maha väga hoolikalt. Meestele ei olnud anda vajalikku varustust, sest klikk raiskas raha sinna, kust polnud karta riigile kaitsevõimet.

Loetud tundide osas saan, paraku, tugineda vaid neis sündmustes osalenute väidetele, kuid kõik, kellega noorukieas sel teemal rääkida sain, rääkisid sama juttu.
Väidetavalt ähvardab meid oht idast, Venemaalt. Aga kui EV armee on ülekaalukalt venekeelne, siis mis kaitsevõimest räägib president? Paistab, et sellist juttu räägib ametikoht ja isik, kes oleks oma ametikohast üle, jääbki vist nägemata. Nooremad ehk näevad, kuid siis on sellega nagu meie kossumeeskonnaga Kalev, mis pika ja raske rassimise järel NSVL meistriks sai. Siis, kui ta enam arvulises vähemuses mängima ei pidanud ja kui NSVL lõpp juba paistis. Nii et mõnes mõttes on see isegi optimistlik - seni, kui meil pole päris presidenti, totaalne lõpp veel ei ähvarda.


Eelmises postituses puudutasin alkoteemat ja kapitalismi-sotsialismi, nüüd veel pisut.
Juhtkiri | Bussifirmad tuleb vastutusele võtta
Kahjuks on vaid mõne kuu jooksul juba mitmendat korda põhjust rääkida joobes bussijuhtidest – septembris tabati ühel päeval roolist suisa kaks joobetunnusega juhti, paar nädalat varem põhjustas avarii lapsi tantsulaagrisse vedanud kriminaalses joobes bussijuht.

Juhtkiri | Valitsuse terviseks!

Aga miks on alko ja tubaka tarbimine nii populaarne? Mis toimub? Ehk oleks abi hoopis põhjuste uurimisest ja nendega tegelemisest?
EL-s on vaba inimeste ja kaupade liikumine ja maksude tõstmine ning totaalne tarbimise piiramine ühes väikeses piirkonnas on kenjaalne lahendus. Täidab mitut eesmärki korraga. Ajalugu on veenvalt näidanud, et hoolimata näilisest ühiskonna tervise eest võitlemisest on kuivad seadused jmt. hoopis maffia teenistuses. Hetkel ilmselgelt järgib eestlaste minemapeletamise eesmärki.
Bussijuhid ronivad purjuspäi rooli, sest neil oli võimalik alkoholi osta!?

Martin Helme alkoholireklaami keelamisest: iga sotsi põues põksub surematult väike Fidel Castro *
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Martin Helme ütles sotsist tervise- ja tööminister Jevgeni Igavene-Madu Ussinovski plaani alkoholireklaam keelata kommenteerides, et see oleks ebatõhus ning kodanikele peaks jääma võimalus teha oma valikud ja nende eest vastutust kanda.
"Pole kahtlust, et eestlased joovad liiga palju ja alkoholi pruukimist tuleks vähendada. Ka meie erakond pooldab alkoholi kättesaadavuse mõistlikku piiramist.
Samas on sotside käsu ja keelu poliitika selle saavutamisel mitte ainult ebatõhus, vaid näitab, et iga sotsi põues põksub surematult väike Fidel Castro, kes soovib inimesi käsu korras panna marsisammu astuma," lausus Helme.

...
Estofoobne Sotsionovski/Oksenovski partei jutlustavad isikuvabadusi, aga tegelikkuses soovivad inimeste igapäevaelu üksikasju normeerida," sõnas Helme.

Alkoholi ja tubaka reklaami ei tohiks üldse olemas olla, paraku on kummaline, et tubakareklaami keelustamise ning alkoreklaami piiramise järel on nende tarbimine järjest tõusnud. Ütlus - keelatud vili on magus - pole piisav põhjendus.



Juhtkiri | EAS loob iseendale häbimärki
Et kulutatud raha hulk pole alati võrdelises seoses asja kvaliteediga, nägime juba 830 000 eurot maksma läinud "Welcome to Estonia" logost. Eesti turundamise uuele katsele minnakse küll hulga tagasihoidlikumalt – Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus on selleks tööks eraldanud 200 000 eurot, kuid päriselt veendunud, et seekord läheb raha asja ette, on hetkel vast ainult EAS ise.



Martin Repinski juhtumiga seoses tuletati meelde Riigikogu õiguskomisjoni esimehe sõnavõttu:
10. oktoober 2016 06:49
Õiguskomisjon kaalub seadusemuudatust leevendamaks piiranguid avalikus teenistuses töötamisele kuriteo eest karistatutel inimestel
„Mitmete ametite puhul kehtib täna eluaegne keeld töötamisele, kui inimest on karistatud mistahes kuriteo eest, sealhulgas selliste eest, mis ei kvalifitseeru praegu enam kuriteoks või mis pandi toime alaealisena,“ ütles õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof. „Näiteks isik, kes on mõne kuriteo alaealisena toime pannud, ei saa kehtiva seaduse järgi loota ametikohale avalikus teenistuses. Seda isegi mitte juhul, kui tema karistatud teost on möödunud 20 või rohkem aastat ja ta on hoidunud edaspidi väärtegudestki.“
...
Õiguskomisjoni algatatud avaliku teenistuse seaduse, kohtute seaduse, politsei ja piirivalve seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse eelnõuga (268 SE) muudetakse erinevates seadustes sätestatud elukutse ja tegevusalaga seotud piiranguid, mis praegu kehtival kujul on oma absoluutse iseloomu tõttu ülemäära ranged ega pruugi seetõttu olla põhiseaduse seisukohalt alati vajalikud ja proportsionaalsed.

Taoliste piirangute ja keeldude mõjualas on kohtunikud, prokurörid, politsei- ja piirivalveametnikud, vanglateenistujad, päästeametnikud ja avalikud teenistujad. Õiguskomisjon algatas eelnõu lähtuvalt õiguskantsleri ettepanekust viia tegevusala ja elukutse valikule kehtestatud eluaegsed piirangud põhiseadusega kooskõlla.


Jälle üks seisukoht, mis pealiskaudsel kuulamisel justkui humaanne jne jne. Paraku hakkas koheselt kiirgama niidike, mis ühendatud viimase aja Meelis Lao puhtakspesemise protsessi külge.

Teine niidike, mis kiirgama hakkas:
Johannes Vares-Barbarus hüvastijätukirjas oma naisele: "Andesta, kallis Siuts! Ei suuda enam!"
Mis tõukas luuletajat, tohtrit ja Eesti esimest kommunistlikku valitsusjuhti Johannes Vares-Barbarust 70 aasta eest endalt elu võtma?
Kuigi ta veeretas hüvastijätukirjas süü tervisemurede kaela, mis ähvardanud talt mõistuse viia, oskas tema abikaasa Siuts sest viimsest lausest ilmselt välja lugeda hoopis muud – mehe lõplikku pettumist nõukogude korras, mille abitu tööriist ta oli.


Abitu tööriist? Möhh!?
Küllap siis tahtis enamat, kuid rahvast päris ära hävitada ikka ei lastud.


Kuklalasuga “enesetapp” – mõrvatud Järvamaa praosti Harald Meri materjalid
Esimest lasku pidasid eksperdid selle teksti põhjal surmavaks. Teise osas sellist märkust ei olnud. Praost jätkas: “Kuid see ei ole veel kõik. Lahkamistõendite juures oli veel üks venekeelne, kirjutusmasinal trükitud tekst. See oli lühikese käsu vormis julgeoleku-NKVD tähisega paberile pandud. Selle sisu ütlen nüüd sulle mälu järgi: “Lahkamistulemustega ei saa olla rahul, need on koostatud puudulikult. See oli meie julgeoleku uurimistulemuste põhjal enesetapp. Kogu materjal on vaja ümber töötada. Kui on vaja, siis leidke kasvõi teine koolnu ja käsitlege teda vastavalt vajadustele (!!! J. L). Teie poolt tehtud esmased lahkamisekspertiisi dokumentaalsed materjalid kuuluvad hävitamisele ja koheselt.



Aga veel Heljo Pikhof-ist:
Heljo Pikhof | Kuhu on kadunud eestlaste tolerants?
Just keel ja kultuur, ühtehoidmine ja väärikas peremehetunne on alus, millel püsib eestlus, mitte sinisel silmavärvil. Ega sinna saa muidugi parata, et nii mõnelgi meist läheb meel haledaks, mõeldes selle peale, et tema lapse(lapse)laps ei pruugi sündida sinisilmsena. Mõistus aga ütleb, et üleilmastumine on pöördumatu, ja teadlased teavad, et me kõik oleme kord välja rännanud Aafrikast – lohutagu see meid või mitte.

Sellega on nüüd nii, et kui tõesti juurte juurde tagasi, siis Aafrikasse oleks mul temaga küll samapikk tee, kuid puu otsa ronimine palju raskem.
Ja mis tähendab - ei saa parata? Saab küll, ainult et pikhofid tahavad hävitada kõik aastatuhandete jooksul loodu. Kardan, et temagi ei oska vastata mis takistab Püha Majanduskasvu siis, kui maailma jääb ainult üks keel (rahvus). Aga et miski ikka takistab, on sama kindel kui surm ja maksud.
Jah, olgu sellega kuidas on, kuid tolerantsi on ikkagi vaja, sest kuidas me saame siis olematuks teha kuritegusid? Vargusi me juba oskame määratleda heatahtlikeks ning selle kaudu ennetada kohtu alla andmist, kuid kui asi on juba kriminaalkaristuse välja teeninud, siis tagantjärele ei saa seda kuidagi olematuks teha. Seda enam, et M.R. kavandas pärast vanemate töötuks jäämist pettusega elamisvahendeid saada, mis on ju puhtalt isikliku kasusaamise eesmärgil ega saa kuidagi olla heatahtlik.


Näitleja Lauri Liiv mõlgutab hirmumõtteid: EKRE võib teha järgmistel valimistel ilma
Liiv ei tunne geimehena äärmuslike eeskõnelejate kätte antud võimalustes isiklikku ohtu, vaid muretseb rohkem üldinimlikus plaanis: mäletan, et kui tekkis majanduslangus, siis ma vist isegi kellelegi ütlesin seda, et minu hirm ei ole see, et tekib tööpuudus- minu hirm oli juba siis see, et see annab võimaluse äärmuslastele. Ja need märgid on nüüd õhus."
Rääkides EKRE võimalikust edust järgmistel valimistel, ütleb artisti kõhutunne, et nad on kogumas populaarsust juurde. "Opositsioonis on ju alati mõnus olla, seal ei pea midagi ära tegema, võid loosungeid pilduda ja osutada koalitsiooni poole, et kui halvasti nad kõike teevad."


Assoo, äärmuslased on need, kes tahavad, et elu paremaks läheks ja et EV eksisteeriks oma loomise ideele vastavalt. Nujah, eks see ajab ikka hirmu nahka küll.




* Kui otsisin Ussinovskit maininud artiklit, siis otsiaparaat teatas just ja ainult teabeleht.com linkide peale, et mu brauser on vananenud, ega suuda otsitut näidata. Märk seegi, sest kõik sai sama lehitsejaga tehtud. Päris maha salata vist ei juletud veel.
Vasta
Türgi populaarsete telesarjade tunnusmuusika algab Eesti hümni taktidega, mis koheselt läbi raiutakse - trahh-tara-ra-rahh. Noh, eks ole see juhuslik kokkulangevus, kuid samas on mitmed paraweebud kinnitanud, et juhuseid pole olemas ja küllap siis paistabki eestlus niimoodi islami pilgule. Olgem "tolerantsed" ja ehitagem ning täitkem mošeed ja ongi meil lõplik trahh-tara-ra-rahh ning edasistel vaidlustel ots. (Kuigi isegi see poleks veel kindel, sest isegi keset ENSV aega tülitsesid kaks Petseri venelast selle üle kumma süü läbi nad algselt Vene poolele jäid - piiri märkimisel looduses arvestati ka seda, kummale poolele kuuluvaks antud majapidamine ennast liigitas.)

Enesetapuks on erinevaid viise, üks neist siis äsjamainitu. Seda teed pakub terve punt erakondi perestroikaparteist alustades ja sotsidega lõpetades. Aga ega EKRE poolt pakutav pole kriipsugi kergem:
Vikerraadio "Valimisstuudio. Vastasseis": EKRE pakub "maksuporgandit", Vabaerakond soovib luua tugevaid kogukondi
Üllatuslikult tõusis ka fosforiid kaevandamise küsimus. EKRE esinumbri Mart Helme sõnul peaksime rohkem tähelepanu pöörama oma maavaradele. "Olukorras, kus põllumajandusmaa väheneb aga rahvastik suureneb, hakkab väetiste osatähtsus põllumajanduses suurenema," väitis Helme. Mart Helme arvates oleks rumal kui Eesti jätaks fosforiidi kui strateegilise maavara kasutamata, sest eiraksime suurt tuluallikat, mille abil saaks Eesti arendad oma majandust ning inimeste jõukust. Helme hinnangul on tänapäevased kaevandamistehnoloogiad piisavalt ohtud, et fosforiidi kaevandamisega ei kaasneks keskkonnale kahjulikku mõju.

Einoh, mis ohtudest saab siin üldse rääkida kui Eesti asemele jääb lihtsalt auk. Suur küll, aga vaid auk, mille järgnevad aastatuhanded ära täidavad. Maakera sisse ju ennegi auke tekkinud ja hiljem kenasti tasandunud. Päris mitu meie hulgast saaks elada oma elu lõpuni muretult mõnuledes, võibolla isegi rohkem kui 10 isendit.
Aga kui augud ei tasandu, siis oleks siin ainulaadne merepinnast madalam mägismaa, kui muidugi meri enne üle ei ujuta. Kuid mis saab olla mere vastu, Läänemeri ongi liiga väikeseks jäänud, kõik sopp ei taha enam ära mahtuda.

Kunagi ammu väitsin, et erakonna loomisel pannakse sinna automaatselt sisse mädapisik. Kuigi ma ta ladinakeelset nimetust öelda ei oska, saavad kõik sama sordi, sest kõik erakonnad on kindlad, et eesti rahva enesetapp on vajalik ja paratamatult vältimatu. Lahkarvamused on ainult meetodite osas ja selles, kellel on õigus lõplik otsus ning ajakava kinnitada.


Peibutusridva otsa kinnitati uus “porgand” – FOSFORIIT!
Teadlane: fosforiit võib viia Eesti rikaste klubisse

Kuulakem siis teadlasi ja tehkem enesetapp teaduslikult, mitte popsidele omasel harimatul moel.

Eametsa sõnul on Eesti fosoriidivarud Euroopa suurimad ning nende kasutamiseks on praeguseks olemas tehnoloogiad, mis ei kahjusta keskkonda.
«See saab veel mõnda aega olema poliitiliselt väga tundlik teema, aga probleem laheneb põlvkondadega, sest praegu on võimul see põlvkond, kes mäletab fosforiidisõda ja Eesti iseseisvumist,» lisas ta.


Näädsa siis, kust Mart Helme tarkus pärineb. Suitsiid puha teaduslikult ette valmistatud. Ainult natuke kannatust ja ootamine saab väärikalt tasutud. Või on mingit avanssi loota?

Nauru
Inglisekeelne, kuid lehelt saab valida ka eestikeelse versiooni. Kes saab ja viitsib võrrelda, märkab mitmeid kummalisusi. Aga olgu nii või naa, on mõlema andmetel Nauru praegu maksuparadiis ja rahapesukeskus ning saab Austraalialt rahalist toetust selle eest, et on Austraaliale illegaalsete immigrantide kinnipidamisekeskuseks. (Võimalik, et eksin, kuid 'Detention' tähenduseks öeldakse siiski kinnipidamine, mitte majutamine.)

To earn income, Nauru briefly became a tax haven and illegal money laundering centre. From 2001 to 2008, and again from 2012, it accepted aid from the Australian Government in exchange for hosting the Nauru detention centre. As a result of heavy dependence on Australia, many sources have identified Nauru as a client state of Australia.

Aprillis 2000 tuli jälle võimule Dowiyogo. 29. märtsil 2001 oli ta sunnitud võimult lahkuma, sest teda kahtlustati segatuses Vene organiseeritud kuritegevuse finantsoperatsioonidesse Naurul. Nauru sattus rahvusvahelisse musta nimekirja maksuparadiisi ja rahapesukeskusena. Dowiyogo vahetas välja René Harris, kes jäi presidendiks kuni umbusalduse avaldamiseni 8. jaanuaril 2003 seoses tema toetusega Austraalia otsusele paadipõgenikke mitte vastu võtta. Aastal 2001, oli Nauru olnud nõus vastu võtma sadu põgenikke Afganistanist ja Iraagist, saades selle eest miljoneid dollareid abi.

Kaks sammu sissepoole, kaks sammu väljapoole.. umbusaldus ja vasem käsi, valimised ja parem käsi..


Otsitakse uusi sissetulekuallikaid. Majanduselu on üritatud turgutada maksuparadiisi loomisega. 1990. aastatel püüdis valitsus suurendada oma sissetulekuid, müües riigi kodakondsust kõigile soovijatele. Selle tõttu kujunes saar vene maffia populaarseks rahapesemise kohaks. Väljastpoolt tuleva surve tõttu lõpetati kodakondsuse müük 2003. aastal.

Ai-ai-ai, kas nad siis tõesti ei tea, et ka elamislubasid saab müüa?


Nauru välisvõlg oli 2002. aastal 33.3 miljonit dollarit. 2008. aastal lähenes riigi välisvõlg 1 miljardile USA dollarile.
1. Fosforiit on jõukuse allikas
2. Võlg on võõra oma, võtku ja tehku sellega mida tahab.


Aastal 1964 proovis Austraalia asustada naurulased ümber Queenslandi lähedal asuvale Curtise saarele. Naurulased ei olnud küll põhimõtteliselt ümberasumise vastu, kuid nad tahtsid, et nende saar oleks iseseisev riik, millega aga Austraalia polnud nõus. Aastal 1966 sai saar valitava Seadusandliku Nõukogu. Naurulased otsustasid iseseisvuse kasuks; Austraalia õlule jäid üksnes riigikaitse ja välisasjad.

Nääh, ongi koht kuhu oleks vabalt saanud eksportida meite erakondade maailmavaadet. Võib olla. Aga võib ka olla, et Austraalia polekski tahtnud riskida lisaks aborigeenidele muustki rahvast ilmajäämisega. Paraku meie rahvas ei toetanud seda üritust ja nii ei saagi me teada ning vaevleme umbusu ja kahtluste küüsis edasi.

Lõpetuseks lõik eestikeelse versiooni algusest ning selles on ainuke lause, milles keskkonna kahjustamist mainitakse midagi lähemalt selgitamata:
Saarel leidus rohkel fosforirohket guaanot, mille kaevandamine tõi suurt tulu. Selle ebaotstarbekas kasutamine tõi kaasa aga riigi majanduse laostumise, saareelanike tervise allakäigu ja looduskeskkonna ulatusliku kahjustumise.

Kes märkas neisse kahte lausesse peidetud mõistatust?
Vasta
No on ikka jama küll, kui võim pähe on löönud. embarrassed
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=76482827

Vasta
(04-12-2016, 17:33 )mässaja Kirjutas: No on ikka jama küll, kui võim pähe on löönud. embarrassed
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=76482827

Senise taustal oli see nüüd küll veheke karmilt öeldud.
Kas perestroikapartei tembud ongi juba meelest läinud?
Vennikese tegemised paistavad olema üsna ligadi-logadi, kuid selle peale teda veel kohe risti lööma ei kibeleks.

Trahvid kiiruse ületamise eest.. nojah, mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale. Ja roolis purjuspäi polegi teda veel tabatud, ega tast vist õiget ministrit saa jah..
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 48
  • 49
  • 50(current)
  • 51
  • 52
  • ...
  • 56
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti rahva meeleavaldused Toompeal 2021 Maario 14 3,502 06-05-2021, 17:38
Viimane postitus: xcad
  Seame sisse Eesti Rahva tänumedali ancien 4 3,132 08-08-2008, 07:51
Viimane postitus: lepa

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat