•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida tähendab "valgustunud"?
Mannu.
Ma seletasin euroruubelile vaid seda, et ei reinkarnatsioon, paradiis või terminid "hea-halb" ei kuulu valgustuse nn. pärisosa juurde. Ka mõistet "ego" käsitlevad väga erinevad distsipliinid ning samamoodi justkui mitte iga kord inimese meelerahu soodustava tegurina.. 
Kuigi jah, ärkamise teekonnal pole see viimane "tegelane" vähetähtis. 

Väide, et ainu-elu-elaja on vastutustundlikum (=loodussõbralikum) kui reinkarnatsiooni teooriasse uskuja või sootuks vastupidi on ka ehk mõnevõrra sekundaarne siin teemas. Misiganes vastutus võib olla samamoodi põimitud nii isetuse kui egotamisega ja see pole sisuliseks kriteeriumiks.

Olenemata aga uskumistest, "ismidest" või ideoloogiatest, et elatakse kokku a 90+/- inimaastat või 90 miljonit+/-, on peamisel kohal vaimses ärkamises ikkagi hoopis oskus elada hetkes ehk "nüüd ja praegu". Ning määrabki vaid see. Sest see on ainus, mis pole illusioon. See lihtsalt ON.

Selles hetkes (või Hetkes) teadvustatult elades ehk jõudes valgustumisse aga minu teada ei tekigi lahknemist selles, kas vastutada või mitte, sest tunnetuses on läbivaks kõige ühtsuse taju ja seega väljend "kõike teed iseendale" pole enam lihtsalt fraas vaid juba teadmine.

Ning täiesti toetan seda xcad seisukohta, et see on tõepoolest küllaltki harv ja erandlik "nähtus" või seisund. See pole lihtsalt elamine mingites nn. kõrgemates teadmistes või vaimsuses, kuitahes ülevates uskumustes või sakraalsuses, askeesis vms. See on tõepoolest sisuline ja olemuslik transformatsioon igas mõttes ja tasandil sammuna lähemal Kõiksusele.

P.S. ka mina isiklikult pole seda kogenud ja olen kohanud neid valgustunuid nö. silmast silma sama harva kui ükssarvikuid.
Kuigi... viimasel ajal on mingid edusammud juba ehk täheldatavad. Noh... ütleme, et nende ükssarvikute osas. : )

https://xn--rkaja-fra.com/index.php
Vasta
„Ning täiesti toetan seda xcad seisukohta, et see on tõepoolest küllaltki harv ja erandlik "nähtus" või seisund“
Ei...siin Sa paned küll mööda. Igal seisundil on algus...sellest tulenevalt ka lõpp. „Surm“. Valgustumine pole sündmus, kuna Ta ongi Hetk Ise. Ja muideks See on niiii(meelega panin palju iii-si)tavaline, et selle peale ei tulekski...Smile
Vasta
Jah, Q, tolle pärast kasutasin ka jutumärke oma selle "nähtuse" ümber.
Seisund või olek on aga ka seesama Mina Olen.
Minu meelest.

Kuid nagu mainitud: on mul kogu see mõttelõng sellel teemal teoreetiline ja vaid riivamisi tajumuslik ja nii.
Vasta
CC "kolmas tähelepanu" ehk minemine reaalsusse võiks lugeda valgustumiseks. Siis inimene (palju tast järgi?) hakkab elama reaalsuses ja hetkes. Inimesest on kadunud ego, jäänud ainult tunnetus ja vahetu kontakt reaalsusega. Muud valgustumise variandid on kuidagi "poolikud".
Kas see on eesmärgiks? Kas see on surematus? Ei tea.
Vasta
Siin mõned ärkamiselood:
Eckhart Tolle: 0 - 7:15
Adyashanti: 7:20 - 16:50
Mooji: 16:55 - 23:22
Rupert Spira: 23:25 - 28:00
Sadhguru: 28:02 - 32:22

https://www.youtube.com/watch?v=f54jAzYawZk

Nagu näha, on kõik teed ärkamiseni erinevad, kellel läbi sügavalt kroonilise depressiooni, kellel läbi nö. (füüsilise) surma eelaimuse, kellel läbi alalise sisemise rahutuse (kuigi välise rahulikkuse) jne.

Samas ometi nad kõik räägivad sellest, kuidas nende "mina" kadus, kuidas nad justkui lahustusid või lakkasid olemast... ja ometi.. vaadake, millised suurkujud nad on. Kui selged, kuid ikkagi humoorikad, samas meelekindlad ja inimlikud.

Siin aga Jim Carrey rääkimas oma hetkelisest ärkamisest. 

https://www.youtube.com/watch?v=uIaY0l5qV0c


Kellele pakub teema ehk enamat huvi... ja pole vahet, kas olla alles nö. otsija või ka juba kogenum, siis sai valmis üks väike foorum:
Ärkaja.com
https://xn--rkaja-fra.com/forumdisplay.php?fid=5
Vasta
Mina vaatleksin valgustumist hoopis teise kandi pealt.
Teatavasti on inimese (kõikide elusolendite) hing --- Valguse olend. Muidugi võib kohe küsida – Miks ma nii arvan? Räägin ühe tõestisündinud loo. Meie krupil ole vaja jõuda saatana koju. See on Nibiirule. Meie tegevust saab võrrelda nendega, kes tõusid esmakordselt Mont Everesti tippu. Tuli rajada tee – pimeduse riigis. Iga teatud maa tagant jäi maha valvur, kes hoidis tagasitee avatuna. Nibiirul tegutses ainult üks, kellel olid kaasas minu kiisud. Selleks et ümbrus oleks jälgitav.
Nibiiru on saatana, ehk pimeduse kuningriik. Saatanat teenindavad teemonid. Pimeduse jungrid. Meie aga oleme valguse olendid. Meie loomulik püüd on valguse poole. Sünnimegi ju siia ilma ainult selleks et täiustada oma hinge. Kui me aga sellest aru ei saa, siis otsime oma eksistentsi jaoks õigustust ja võime selle eksistentsi nii nässu keerata. Ning nüüd hakkab kadalipp pihta. Jookseme ühe nägija juurest teise juurde – aidake ometi – ma ei saa aru, mis minuga toimub. Aga kõik mis toimub on selle inimese enese sooritus. Ja ei midagi müüd.
Täiustage oma hinge – ja liikuge ainult valguse poole, senikaua kuni ka teist saab valgustatid. Siis saate suhelda ka teiste valgus olenditega.
Ükski pimeduse olend ei suhtle valgus olenditeka.
Vasta
“Ülestõusmine – see on nagu ärkamine unest. Ülestõusmine ehk teadvuse virgumine (valgustumine) on protsess, mille käigus
õpite tundma seda, kes te olete ning võtate vastutuse oma elu eest endi kätte. Te avardute, kasvate, saate üheks järjest
kõrgemate ja kõrgemate tasanditega iseendast. Te mõistate iseenda lõpmatust, iseenda üks-olemist Loojaga. Te kogete kõige
nähtumusliku illusoorsust ning tõelist reaalsust selle taga. Te saate üheks iseendaga ning mõistate, kes te olete. Te olete loojad.
Ülestõusmine on loojaks-saamise protsess. Te teadvustate järjest enam, et kõik, mida te kogete, on teie looming, ning te olete
üks ka teiste inimestega, kes näiliselt on teist eraldatud. Te kogete, et kooskõlastamata looming sünnitab kaost, eraldatus ja
hirm tekitavad kannatusi. Kui te aga oma südames olete üles leidnud selle üks-olemise, kui te olete võimelised kogema
iseennast ka teises inimeses, mõistma teda lõpuni ja põhjalikult, mitte vaatama teda kui kedagi iseenesest väljaspool, kui
kedagi, keda tahaksite kas ligi tõmmata või eemale lükata, vaid kui tunnete, et teine on nagu teie ise, siis algab see, mida võib
nimetada ühiseks loominguks. Siis suudate ennast kooskõlastada oma kaaslastega. Ja ka nemad astuvad omapoolse sammu
ning kooskõlastavad ennast teiega. Te saate kokku seal, mis on teie jaoks ühine ruum – ruum, kus toimib teie kõigi jaoks
jumalik tahe...”
Melkisedek

http://raulpage.org/pyhitsemine.html

Olen seda lugu paar korda lugenud ja see liigutab mind alati. See on mul täies ulatuses desktopil PDF-na, aga siia seda ei saa importida.

"PÜHITSEMINE

Sissejuhatus
● Asjad ei ole iseenesest halvad. Nad on niisugused, nagu indiviid neist mõtleb.
● Meie närvid on meie võnkumisega kooskõlas. Nende kohanemisvõime on vastavuses meie eluvooluga. Iga muutus väsitab
närve, sõltumata sellest, kas liigutakse üles või alla. Seda tunneme oma meelemuutuste, ehmatuse, raevu, meeletu rõõmu
puhul.
● Tunnistamine, et kehaline armastus on vaid pettepilt aitab isikul end tunnetada inimesena, MINANA, mitte naise ega mehena.
MINA on sootu. MINA ei ole täiendust otsiv pool, vaid MINA on tervik iseendas. Ja kui inimene teadvustab endale selle tõe,
siis tuleb keha temaga kaasa.
● Ayurveda on terviseteadus, mis sisaldab kõiki inimkeha saladusi, haigusi ja nende ravi ja tervena püsimise tarkust.
Ayurvedasse pühitsetud teadsid juba 5-6 sajandit tagasi, kuidas hukkunud kehaosi sai asendada surnute tervete liikmetega. Nad
võisid asendada nii inimesel kui loomnal pimedaks jäänud silma tervega. Nad teadsid, et haigusi tekitavad nähtamatud
organismid (bakterid), mis on aga nähtamatu deemonliku vaimu keharakud. Paha vaim tungib inimese kehasse ja kui inimene
harjub ta võnkumisega, siis ta haigestub. Inimesi, kes deemoni võnkumisele ei alistu, kutsutakse Läänes immuunseteks.
India pühades raamatutes on isegi haiguste deemonite värvipildid. Neil kohutavatael olenditel on igaühel oma värv ja välimus.
Rõugeid tekitab must deemon, sellepärast ongi haigus mustad rõuged. Kollane deemon tekitab kollase palaviku. Leepra vaimul
on lõvi pea ja pidalitõbise näos on näha lõvi nägu. Kopsupõletikul on hiiglasuur punane deemon.
Haige on ALATI deemonist vaevatud!
● Ayurveda arstid andsid sageli haigetele “elava kulla” (magnetiseeritud kulla) pille. Elaval kullal on sama võnkumine kui
inimese elujõul. Sellise tableti energia on ELU ISE. Inimene on nagu kõrgeima energiaga laetud elav magnet. Magnet kaotab
aja jooksul oma laengu ja tega saab uuesti laadida. Samuti on ka inimesega. Eluenergia asub selgroos, üdis. Selgroovigastuse
puhul eluenergia pinge alaneb ja parandavad keskused nõrgenevad. Pillidega laeti närvikeskused uuesti ja mõne päeva pärast
oli haige juba jalul. Pilli laadivaks jõuallikaks on sageli arst ise, tema eluenergia kiirgus. Sellised arstid on täielikult loobunud
suguelust, sest eluenergia saab juhtida kas suguelundisse või kõrgematesse närvikeskustesse. ELUENERGIAT MÕLEMASSE
JUHTIDA EI OLE VÕIMALIK! "

Elisabeth Haich
"Pühitsemine"
Vasta
Kõik avalikud nn "valgusõpetused" on ...no testige järgi.
Või nimetage mõni, mis pole ühendus Tumedatega või New Age lõksuga. Mis näiteks selle A...ri õpetustest kasu on? Mõni praktiline näide, peale selle, et ta jüngrid on samamoodi segi keeranud jahu suust ajama hakanud. Reaalse eluga pole seal mingit seost. Mingit "valguse-vabaduse õpetust" pole olemas, ainult Mustadele tuleb Valgust-Vabadust õpetada. Inimene on ise Valgus, kui ta on Inimene ja tema arusaamad tulevad Teadmistest, mis on Akashi kroonikates olemas.
Selleks et sinna pääseda, tuleb eetiliselt end restartida ja kui peenkehad Karmast ja muust puhtaks saavad, on Inimene Voos ehk ühenduses Looja endaga, ilma igasugu "k.analiteta", "valgusinglite", "valgus-vabadusõpetusteta", "kosmiliste" sõnumiteta, "ühismeditatsioonideta"...saage aru, Teadmised ei vedele maas ja neid ei müüda. Müüakse soga ja müüa saab siis, kui Valge on Pimedusega löödud ehk ta on Pimeduse käest kotiga vastu pead saanud, ta on hüpnoosis, sest ainult hüpnoosis Valge ei taipa midagi. Jah, kogemust on vaja ja eks selleks tuleb ka vigu teha ja A...ritele järele joosta, kuid kasutage Tunnetusi ehk Tajusid ja ühel hetkel te enam ei lase end lollitada.
Maailm muutub!
Vasta
Puhtalt subjektiivne arvamus: valgustunuid on üli vähe, enamus n.n. "valgustunud" loevad endid ise, tegelikult nad seda ei ole! Peamine tunnus: armastus maa ja inimkonna vastu ja maiste hüvede täielik eiramine. Gurud ja "päästjad" seda ei ole, neil on ego põlemata. Valgustunud ei ole enam inimene selles mõttes mida tavaliselt inimesena mõeldakse.
----
Minu arvamus ja võib olla ekslik kuna ise 100% EI OLE valgustunud, vähemalt ei valeta enda valgustumise kohapealt.
Vasta
Illuminaat on tõlkes valgustunu, olgugi, et enamus neid telgitaguseid nööritõmbajaid seda ei ole. Samas aga juhivad masoneid ja valitsusi. Neid on mitmeid gruppe kes pole jõudnud ühisele seisukohale kuidas inimkond peaks edasi minema. Kuulates Oleg Nasobinit you tubes tekib vägisi mõte, et ta on 1 neist, sest ta teab ülimalt palju aga kõike ei räägi. Tema väide, et on tuttav mitmete n.n. illuminaatidega on just see mis seda mõtet kinnitab. Sest ka prükkar võib illuminaati tunda aga ta EI TEA kes ta tegelikult on. Kui aga tead pead olema üks neist, väidetakse, et isegi 33 kraadi masonid tunnevad vaid 1-e kes annab käske, ülejäänud on teadmata. Lisaks tema elu ja tegemised mis läksid väga hulluks aga rabeles välja ülimalt võimsate vaenlaste käest ja isegi venemaal hakkavad kohtuasjad tema kasuks minema, nii ta väitis. Tavainimesega oleks see ulme kuubis! Illuminaat võib olla kunstnik, teadlane, advokaat, riigitegelane ehk üksta puha kes. Ainult ta on oma vaimuomaduste tõttu võetud sinna suletud ringi kuhu võõrad ei pääse ligilähedalegi. Tema väide, et praegune sõda ei ole "dogovornjak" ehk kokkulepe on eriti imelik ja suure tõenäosusega (vist) ei vasta tõele. Muud jutud aga on ülimalt huvitavad ja algupärased. Ehk illuminaate võib ka olla erinevaid ja temal on selline ülesanne. Ja miks ta seda kokkulepet sõja osas ei toeta? Ju nii on vaja, et puru silma ajad ja lamabakarja ohjata.
Vasta
(25-08-2020, 18:16 )xcad Kirjutas: Puhtalt subjektiivne arvamus: valgustunuid on üli vähe, enamus n.n. "valgustunud" loevad endid ise, tegelikult nad seda ei ole! Peamine tunnus: armastus maa ja inimkonna vastu ja maiste hüvede täielik eiramine. Gurud ja "päästjad" seda ei ole, neil on ego põlemata. Valgustunud ei ole enam inimene selles mõttes mida tavaliselt inimesena mõeldakse.
----
Minu arvamus ja võib olla ekslik kuna ise 100% EI OLE valgustunud, vähemalt ei valeta enda valgustumise kohapealt.

Mida tähendab " Ego põlemata " ? Kas Ego tuleb põletada nagu puuriida peal oravaid?
Vasta
Et on aeg kui siit ilmast lahkuvad kõik......vaimsed vägised. Ei hakka hindama ei õigeks ega valeks või veel kuidagi ....vaimlejaks või kasuteenijaks. Selles vallas pole õiget ega valet. On sulle sobiv või mitte sobiv. Eks varsti Dalai ka aga no kui Gurudest ,siis vist ainuke on Sadhguru. Juhtus nii ,et tal lõigati aju tükkideks ja ta on valmis lahkuma tulle. Toimub globaalne uute tervendajate ja vaimukate äratamise aeg. Kollektiivne šamaanihaigus. See juhtub kui kõik õpetajad on lahkunud ja maailm kaob lootusetusse. Mul on kahju ,et siin kollektiivis ei leidunud ühtki, kes oleks saanud puudutatud äratusest, mida vaimumaailm pakub otse, ilma õpetajata.  https://www.youtube.com/watch?v=7RW-0uTm...tedReality

On pihutäis algfaasis ,,vaimuhaigeid tulesümptomaatikuid,, , siiski me maal. Ja nagu tavaks jooksevad paanikas haiglate ja nõidade vahet ning teevad endale kõik hullemaks. Haiglas tehakse analüüsid ja uuringud. Need ,,õnnelikud,, kellel avastatakse rasked-ravimatud ja krooniliseks pöördunud haigused on õnnelikud ,et on leitud ,,süüdlane,,. Kuid meditsiin ei aita ega mõju kuidagi. Enamus vaimuhaigusest on siiski psühhosomaatiline fantoom ning ootab ,et tema juurde tuldaks sisse ja tegeldaks .....võetaks vastu. Haiglas pettunud virglejad pöörduvad lõpuks nõidade poole ja tulemuseks on ,et abi hakkavad osutama need, kes isegi raamatust ei tea, mis asi on šamaanihaigus. Ehhh ajad. Q, sa ka nagu kadunud ega ole leidnud lohe saba otsa. Vist ongi kõik öeldud.
Vasta
Kui Sa Lokster „Q“ all mind silmas pidasid, siis ei ole kuskile kadunud. Lihtsalt kirjutamise „oskus“ või tahtmine on kergelt haihtunud...
No näed, tükk aega näpp suus ragistasin ajusi, et "peab ju ometi pikemalt...".
Ainult Tühjus.
Lokster: " a võibolla oled kõik ära öelnud ja natukene väsinud, ehk puhkad mõned aastad?"
Q11: "hehehe...võibolla tõesti..." Smile
Vasta
Põle aega puhata. Täitsa puudus oli sinust. Hakkaksid guruks ehk? Ei pilka. Keegi peab ju midagi avama. Ma sinuta ei saa ega sina ole minuta tervet.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,103 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Mida uskuda, mida mitte? paat 19 10,168 21-12-2011, 13:44
Viimane postitus: Kroko

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat