Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suur-karja 18
#1
Tervist para foorumlased. Esmalt soovin teile köigile kauneid ja rahulikke jöule. Nüüd aga siis minu murest. Töötan suur-karja 18 asuvas majas ühes söögikohas, ei hakka nime mainima kuna vb keegi mötleb et teen reklaami. Asi hakkas pihta eelmine aasta talve tulekuga, külmiku kapid plöksusid, imelikud hääled jne. Suvi tuli kätte ja vaikus. Nüüd aga taas talv ja külmad ilmad ja hakkas pihta sama nali. Hääled ja külmikud aga enam ei häirind aga asi läks hullemaks. Köik ruumid on meil muidu ühe soojused aga kui lattu minna läks selg külmaks ja tunne on nagu keegi jälgiks. Läksin siis lattu ja taas siuke tunne, kummardusin ja vötsin vajalikud asjad ja seal ta oli, mees, üleni ühtlaselt tume, peas kaabu ja kaabu peal sulg. Nägu on kitsas. Pistsin muidugi jooksu ja arvasin et lihtsalt ületöötand vöi kujutlus vöime. Aga ei, peale mind on näinud veel sama meest 8 kaastöölist. Ja ikka alati laos suure külmkapi juures. Ja nüüd ongi jama kuna keegi ei julge lattu minna ja osad neiud vahetavad ära oma vahetusi et mitte üksi tööl olla. Ei tea ka mida teha ja mötlesin et uurin äki saab siit midagi teada vöi nippe. Küünlad jms ei aita. Ja rääkimisest vaimuga ei tule ka midagi välja sest esimene refleks on ikka et jooksu. Köik vastused oodatud.

Ette tänades ja rahulikke jöule soovides Rubma!
Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas Rubma
Tervist para foorumlased. Esmalt soovin teile köigile kauneid ja rahulikke jöule. Nüüd aga siis minu murest. Töötan suur-karja 18 asuvas majas ühes söögikohas, ei hakka nime mainima kuna vb keegi mötleb et teen reklaami. Asi hakkas pihta eelmine aasta talve tulekuga, külmiku kapid plöksusid, imelikud hääled jne. Suvi tuli kätte ja vaikus. Nüüd aga taas talv ja külmad ilmad ja hakkas pihta sama nali. Hääled ja külmikud aga enam ei häirind aga asi läks hullemaks. Köik ruumid on meil muidu ühe soojused aga kui lattu minna läks selg külmaks ja tunne on nagu keegi jälgiks. Läksin siis lattu ja taas siuke tunne, kummardusin ja vötsin vajalikud asjad ja seal ta oli, mees, üleni ühtlaselt tume, peas kaabu ja kaabu peal sulg. Nägu on kitsas. Pistsin muidugi jooksu ja arvasin et lihtsalt ületöötand vöi kujutlus vöime. Aga ei, peale mind on näinud veel sama meest 8 kaastöölist. Ja ikka alati laos suure külmkapi juures. Ja nüüd ongi jama kuna keegi ei julge lattu minna ja osad neiud vahetavad ära oma vahetusi et mitte üksi tööl olla. Ei tea ka mida teha ja mötlesin et uurin äki saab siit midagi teada vöi nippe. Küünlad jms ei aita. Ja rääkimisest vaimuga ei tule ka midagi välja sest esimene refleks on ikka et jooksu. Köik vastused oodatud.

Ette tänades ja rahulikke jöule soovides Rubma!
Väga huvitav juhtum! Kui üldiselt suhtun taolistesse juttudesse skeptiliselt, siis see jutt millegipärast tundub tõene.

Isiklikult ei ole otsest kokkupuudet taolise asjaga olnud ja seepärast ei oma kogemust, aga arvan, et võiks-peaks selle "mehega" rääkima. Proovige seda teha näiteks kolleegiga kahekeisti, et julgem oleks.

Kirjelda seda meest tiba täpsemalt. Tundus ta sõbralik või pigem neutraalne?
Vasta
#3
Isegi kui kahekesi minna ja üritada rääkida olen ma täitsa veendunud et üks paneb ikka jooksu ja teine tema järel. oleme isegi üritand kahekesi suitsule minna, selg läheb külmaks ja siis on iga krabin ja hääl köhe ja juba see paneb kiiremin liikuma. ja kohtutes paneb üks kindalt jooksu. seega rääkimisest ei tule vist midagi välja. Olen kuulnud et söbralikud kummitused ei suuda asju liigutada aga see härra suudab. paneb tasasel pinnal oleva pappkasti ilusti maha kukkuma.
kas aga söbralik vöi neutraalne ma nüüd ei oskagi öelda. Ülakeha on täitsa ilusti näha nagu reaalne inimene aga alakeha on rohkem nagu siuke mantli moodi. Pole nagu olnud pikemalt aega uudistada ka, sell hetkel kui taas kohtumine on ka taas väledad jalad ja jooksu minek. Enam jaolt on ta ikka külmkapi juures aga kui ise sinna minna siis mönigi töötaja on näinud teda seljataga mööda liikumas külmkapi peegelpildist. Ülemusel on mudu nii möndagi seal juhtund kui ta ise kontoris elas aga siiamaani on ta vaikind.
Vasta
#4
Ma siin praegu päevasel ajal ja omas toas istudes lausa kadestan sind, Rubma. Aga kui ma ikka tõeliselt sinu olukorras oleks, öösel ja üksi, siis oleks hirm kindlasti minulgi nahavahel Laugh

Aga need vanalinna kummitused on juba üsna vanad, ammusest ajast. Ma ei oska öelda, kas ja mida Suur-Karja 18st räägitakse.
Ma miskipärast kaldun arvama, et niinaljalt lahti temast ei saa. Äkki võiks proovida talle "meelehead" pakkuda? Raske muidugi öelda, mis talle meeldida võiks ... pits viina või?
Vasta
#5
Kui see härrasmees hirmudest toituja on siis polegi imestada et kõik kardavad, ta ise kutsub selle hirmu esile.
Huvitav on see, et ta ilmub sügisest kevadeni ja suvel ei ole.
Seega peaks tegu olema mingi omaaegse kohaliku mõisnikuga kes suvel oli maal ja sügise saabudes tuli perega linna ära, peaks uurima maja ajalugu, vast saab isegi teada kes seal ära minna ei taha, aga enne kui teda ära saata peaks järgi uurima, miks ta siia jäi ja teisele poole ära ei läinud.
Lihtne soovitus, mitte karta, füüsilist vägivalda sealt ei tule, võiks mõttes küsida miks ta siin on kui ammu surnud.
Tõene on jutt seetõttu, et kõik nad tekitavadki külmatunnet kui energiat riisuma tulevad mis on nende toit ja siinviibimise võimalus, olla energiavampiiriks. Matustega saadetakse (söödetakse) kõik hinged ära aga kui on sõda või kahjutuli siis võib see hing ka matmata laibana kusagil seal või maamõisas olla.
Vasta
#6
Tõesti kadedaks ajab! Proovi kindlasti NIME küsida, kui nüüd jälle trehvate seda vaimu 17saj.st - nagu kirjeldusest nähtub. Hirm, sellest saan aru, aga... proovida siiski ju võib. Äärmiselt kummaline lugu.
Vasta
#7
Tahab keegi seda uurima minna? Tom näiteks Bleh. Andke teada. Võin ta minema saata, aga ei tahaks enne, kui mingi uurimisgrupp on oma osa saanud, muidu jälle, et... noh nagu tavaliselt Bleh
Vasta
#8
Ehk ta saab külmikust hoopis energiat?

Tasuks uurida ka antud maja ajalugu, mis ja millal on seal miskit vägivaldset juhtunud.

Aga kui tahad ise (vüi mõni töökaaslane) kuulsaks saada, siis püüa see mees videole või pildista teda. Kui ise ei suuda, siis kutsuge mõni parainimene ja uskuge mind, selle vaimu pildi/video võite isegi oma asutuse reklaamiks ära kasutada (TV, raadio, ajakirjandus jne Smile).
Vasta
#9
Leidsin, et enne sõda esindas Tallinnas Kreekat kindral-aukonsul Oskar Kerson ja tema aadressiks on pandud Suur-Karja 18.

http://et.wikipedia.org/wiki/Oskar_Kerson

See diplomaat on avaldanud ka mälestusteraamatu:"Rada otsides."

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?162975

Kui ta tõesti selles Suur-Karja 18 majas elas või töötas, siis äkki nägi ta ka seda vaimu ja on sellest ka kirjutanud? Igatahes oli Oskar Kerson Viroonia vilistlane ja käis veel üle 90 aastasena Londonist Tallinnas pidutsemas. Enne südaööd tuli tavaliselt lossist lahkuda, kuid tema tikkus pidu vanalinna kõrtsides ikka pikendama.
Niipalju kui mina aru saan, siis asub seal praegu Veini restoran.
Äkki ongi tema seal taas salamisi pidutsemas? Hing ei anna rahu?
On juhtunud, et teatud energeetikaga paikades on erinevatest aegadest pärit kummitusi. Lihtsalt mõned kohad meeldivad neile rohkem!Smile
Mulle miskipärast tundub, et ikkagi Oskar käib sealt külmikust veinipudeleid näppamas!

P.S. Tegin kindlaks, kui vana see hoone on ja millal ehitati ja milline välja näeb:
See on endine pangahoone. Omaaegse Laenupanga kuuekorruseline hoone vanalinna lõunaosas linnamüüri-esisel esplanaadil. Varasem, arh. R. Knüpfferi poolt 1886. a. kavandatud kolmekorruseline hoone ehitati ümber ja kõrgemaks arh. A. Perna 1921. a. projekti alusel. Valmis 1923. a.
Nii, et ei mingit 17.sajandit.

http://www.eestigiid.ee/?CatID=184&ItemID=5085



[Muudetud: 2-12-2010 Müstik]
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas Rubma
ja seal ta oli, mees, üleni ühtlaselt tume, peas kaabu ja kaabu peal sulg. Nägu on kitsas.

Müstiku poolt mainitet mehe pilt.....

[Pilt: vey39jeb_t2.jpg]

[Muudetud: 12-2-2010 Leena]
Vasta
#11
Maisest loogikast lähtudes ma ikkagi kahtlen selles, et paarisaja aasta vanusest kummitusest LÕPLIKULT niisama nipsti lahti saab. Kas vanasti siis ei olnud võimekaid hulkuvate hingede tagasisaatjaid?!

No võibolla ei TAHETUD lahti saada.
Või siis on suhteliselt "värske" kummitus (Oskar).

Aga ega ma teemat ei jaga ka, sõna võtan selleks, et teadjamaid ärritada.

Suur-Karja tänavas on toimunud selline asi:
Tsitaat:Kunstiajaloolase Jüri Kuuskemaa sõnul olevat aga alles selle sajandi kolmekümnendatel aastetel Tallinnas Suur-Karja tänavas, praeguse raadiopoe seinast inimese luustik välja tulnud. "Kuni sinnamaani olevat majas kõvasti kummitanud, hiljem kui skelett kiriklikult maha maeti, jäänud kõik rahulikuks." "Kummitused?..." ei ole tänased raadiopoe müüjad asjast midagi kuulnud. "Ja inimene sisse müüritud..." juhatatakse mind erutunult juhataja juurde. "Seinad on siin tõesti paksud," mõtisklevad elevil raamatupidajad raadiote-makkide riiuli taga. Ei mingit informatsiooni.
alllikas: Õhtuleht 1997
Vasta
#12
Selgub siis, et hoopiski uuem hoone kui 17. saj.

Aga ega ta nüüd tühja koha peale ei ehitatud, eks mingi keskaegne hoone oli seal enne ka.
Vasta
#13
Küllap vist.
Hoone pilt:



[Muudetud: 2-12-2010 Müstik]
Vasta
#14
Suur tänu köigile vastajatele. Ei ole see veinikelder ega veini resto mis seal varem asus. Tegu siis vana Fazeri kohviku asemele ehitatud Mehhiko kiirtoidu resto. Hoone on tegelt ise üsna väga suur. Hölmab oma 5-te söögikohta pluss hostel ja muusikakool. Köik on koos ühes suures majas. Kade nüüd ei peaks küll olema Smile Kui muidugi ei meeldi sellist tüüpi adrelaliin ja hirm. See on see mis sealt alati saab. Aga kas äki külmkapi ümberpaigutamine ei vöiks asja aidata? Vöi oleks see tühja töö tegemine? Aga mis puutub kaameratesse siis need on meil laos täitsa olemas. Aga tee mis tahad, kui kaamerast vaatad siis näed nagu lolli kes omaette läheb näost valgeks ja pageb jooksu. Ehk siis pole teda kuidagi kaamerale jäädvustand. Veidikene tumedam kogu küll aga seda härrat nii hästi pole näha kui oma silmaga. Eks ole täna taas näha mis saama hakkab. Aeg niipalju et taas tööle minema ja ega ausalt öeldes ega selle härra pärast mingit töö tuju küll pole. Niigi närvid läbi. Nüüd siis veel härra Mystery ka . Oeh jah ! Ohutut liiklemist ja vaadake et külma ei saa !
Köike head. Ja muidugi ootan siiamni ette panekuid ja arvamusi jne Smile Lähen täna ja viin küünla aga juttu ma nüüd küll ajama ei hakka Smile
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas Liine
Tahab keegi seda uurima minna? Tom näiteks Bleh. Andke teada. Võin ta minema saata, aga ei tahaks enne, kui mingi uurimisgrupp on oma osa saanud, muidu jälle, et... noh nagu tavaliselt Bleh
Ma tuleks hea meelega sinna minema saatmisele kohale.
Vasta
#16
Keegi võiks järgi uurida, kas see papi siis ka seal kolamas mööda külmkappe käis, kui seal veel veiniresto oli?
Või siis küsida juuksurisalongi naiste käest, et miks nad juuksuri sealt ära kolisid?
Üks võimalus on veel - vanale ei meeldi Mehhiko toidud.Angry
Aga kui seal Suur-Karja tänavas on ennegi kummitanud - nagu Marina kindlaks tegi, siis eks ta üks vana energeetiline paik ikkagi on, kogu see tänav.
Maja ju sai sõja ajal kannatada ka. Põles 1944. a. Taastamisel muudeti algset ruumijaotust.
Aga seda kummitavat härrat karta minu arvates küll ei ole vaja - küllap vehverdab seal ringi lihtsalt sellepärast, et tal on igav.Smile Kui tal kaabu peal sulg - eks ta siis lihtsalt üks edvistaja onkel ole!
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas Liine
Võin ta minema saata, aga ei tahaks enne, kui mingi uurimisgrupp on oma osa saanud, muidu jälle, et... noh nagu tavaliselt Bleh
Liine, Liine... nii agresiivne siis kohe? Väike vaim liigub ringi ja sina lähed kohe molotov käes kohale?
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Rubma
Aga mis puutub kaameratesse siis need on meil laos täitsa olemas. Aga tee mis tahad, kui kaamerast vaatad siis näed nagu lolli kes omaette läheb näost valgeks ja pageb jooksu. Ehk siis pole teda kuidagi kaamerale jäädvustand. Veidikene tumedam kogu küll aga seda härrat nii hästi pole näha kui oma silmaga.
No see veidikene tumedam kogu videolindil on ju ka mingil määral arvestatav tõendusmaterjal. Spekuleerin jällegi, et täpsema kuju võtab kummitusena paistev energeetiline moodustis ikkagi inimese peas. Hulk aga'sid siinjuures ikkagi on.

Elektriseadmete asukoha muutmist võiks ikkagi katsetada. Äkki nende asukoht või omavaheline paigutus soodustab selle "energeetilise moodustise" ilmnemist.

Kas hosteli külastajatelt ka kaebusi on tulnud?
Vasta
#19
siit majast on juba ära kolind nii juuksur ja fatzeri kohvik. Mölemal läks hästi ja ei teagi miks kolisid. Sama moodi veini resto mis oli kuulus. Nüüd asub kuskil umb tänavas. Ei teagi miks. Suurima heameelega vöin siis vanale pakkuda et saab kuhugi kolida Smile Eks näis.
Vasta
#20
Olen hetkel ilusti tööl ja pinge köigil 100 prossa. Panen täna vaimude tunnil ehk siis 3 öösel kaamera külmikude juurde tunniks lindistama ja vaatab kas jääb peale midagi vöi ei! Eks annan teada wink
Vasta
#21
Kui elus inimene külmiku ümber tiirleb, siis ta tavaliselt tahab sealt midagi Laugh Surnu puhul on asi muidugi kahtlane. Aga gurmaan elus, gurmaan ka surnuna?
Vasta
#22
Algul jäi küll kahe silma vahele aga leena on tabanud naelapea pihta. Just see sama nooruk ongi pildi peal kes meil laos möllab. Siit saabki vist juba pildi ette miks ta siin on ja kes ta on. Suurimad tänud köigile. Nüüd aga oleks soov tast lahti saada. Kas siis leena juurde vöi valguse poole Smile
Vasta
#23
öigemini jah tänud mölemale! Ja muidugi tänud köigile. Pildil ikka sama inimene aga veits noorem. See sama oskari poiss ongi meie hirmutaja. Sai küll ilusti tunnike filmitud aga peale ei jäänud kahjuks midagi.
Vasta
#24
Liine, kui Sa lähed teda ära saatma, siis palun küsi minu poolt, et mis teda Suur-Karja 18-s kinni hoiab?

Oskar oli tõeline vana kooli džentelmen, kes elas pika ja lõbusa elu, ja ei mingit traagilist surma nagu paljude kummituste puhul.
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas Demoriel
Kui elus inimene külmiku ümber tiirleb, siis ta tavaliselt tahab sealt midagi Laugh Surnu puhul on asi muidugi kahtlane. Aga gurmaan elus, gurmaan ka surnuna?

Viimaste siinsete postide puhul tundub küll nii!Smile
Ei tasu ka unustada, et Oskar oli Kreeka aukonsul. Küllap siis harjus ka Kreeka veine maitsma.
Suur-Karja 18 oli enne aga veiniresto.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat