Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tallinna Prantsuse Lütseum
#1
Eelkõige tahaksin rääkida algklasside hoonest, aga täna juhtus kahtlane asi ka põhikooli ja gümnaasiumihoones. Väikse maja ajalugu ma isegi tean. Kunagi oli seal polikliinik ja oletatavasti oli ka mingi tunnel kahe haigla vahel. Üks haigla asus tänava ühes otsas, teine teises. Julgen selles väites väga kahelda, aga sellegipoolest mainin - kohas kus kõige rohkem kahtlaseid asju juhtub on paljude inimeste tunnistuste kohasel asunud surnukuurid. Need kohad on nüüd garderoobid. Samuti käib garderoobe üle vaatamas majavalvur. Üks selline suri aastal 2007 veremürgitusse ning temaga seoses on mainida vaid üks juhtum - Garderoobides olid kolm inimest - mina, kehalise õpetaja ning koristaja. Kuulsin möödumas kahtesid samme. Üks oli koristaja - kindlalt. Teist pean vanaks valvuriks. Mina ja kehalise õpetaja istusime paigal. Suures majas on juhtunud vaid üks juhtum - mingi poiss - ca 13 aastane, läks garderoobidesse, aga väljumas ma teda ei näinud. Väikse maja juhtumitest kirjutan hiljem - praegu veidi kiire. Aga ootaksin asjatundjate arvamusiSmile

E.
Vasta
#2
Paar aastat tagasi kui sööklas (algklassid vist) remonti tehti ja vana põrand maha võeti siis avastati sealt alt verd jõgedena.
Eks see mingi tapamaja oli vist. Aga ilus sümmetria sellegipoolest - Tapamajast... laste söögiruumiks.

[Muudetud: 11-26-2010 Ilo]
Vasta
#3
Hah, päris pada pole nüüd ka mõtet ajadaLaugh Väikse maja sööklas pole põrandat vähemalt viimase 5 aasta jooksul maha võetudLaugh
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas Ekvard
Hah, päris pada pole nüüd ka mõtet ajadaLaugh Väikse maja sööklas pole põrandat vähemalt viimase 5 aasta jooksul maha võetudLaugh
No ma pole kindel MIS maja või ruum. Aga selles olen ma kindel, et mingis majas või ruumis see oli, mis kuulus Pratsuse Lütseumi'le ja kus sees söödi.
PS: Jutt käib siis majast (ja ruum selles), mis asub Hariduse 8

[Muudetud: 11-26-2010 Ilo]
Vasta
#5
Ehk siis suure maja söökla/puhvet? Seal pole samuti pikka aega põrandat vahetatud.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas Ekvard
Ehk siis suure maja söökla/puhvet? Seal pole samuti pikka aega põrandat vahetatud.
Defineeri "pikk aeg"?
Vasta
#7
No, oma 5 aastat kindlasti. Kusjuures - kahtlasi asju on täheldanud ka täiskasvanud inimesed a.ka õpetajad. Üleüldse on kummitustega midagi just oktoobris-novembris. Hakkab oktoobris pihta ja novembri lõpuks kõik vaibub ning jällegi on kõik OK.
Vasta
#8
Nõudsite teemaarenduse jätku. Kirjutan siis midagi oktoobri keskpaigast. Asja algus ehk põhjus miks me uurima läksime võib olla viirastus, aga jätk mitte. Ühesõnaga - meie pr.keele klass asub 3.korrusel, söökla keldris. Mul on komme joosta alla mööde tuletõrjetreppi, mis viib garderoobide ette. Jooksin mööda. Vaatasin. Meie klassi garderoobis tuli põles, must kogu oli garderoobi lõpus. Võibolla oli tegu viirastusega, aga samas on sarnast asja näinud mitmed klassikaaslased (u 10). Peale seda unustasin juhtumi ning jooksin edasi sööklasse. Sööklas sai söömise ajal natuke mõelda. Otsustasin, et lähen uuesti vaatama, aga seekord võtan julgestuseks paar tüüpi kaasa. Tunne oli kohe sinna jõudes kahtlane. Me nägime, et uks liikus päris silmnähtavalt. Mina jooksin minema. Teised jäid veel natukeseks sinna. Midagi kahtlast samal päeval enam ei täheldatud.
Vasta
#9
Hariduse tänav oli keskajal (ja ka hiljem) umbes see koht kus asus Vaeste Patuste Uulits - tee, kustkaudu surmamõistetud Võllamäele viidi. Võllamägi oli praeguse sveedpanga peahoone juures.

Info pärit sellest raamatust: http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?25330

[Muudetud: 27-11-2010 Marina]
Vasta
#10
Ehk siis võivad ka keskaja inimesed kummitada?
Vasta
#11
On täheldatud küll keskajast pärit inimesi tänini kummitamas.
Vasta
#12
Njah, päris vanad siis. Isegi kummituste kohta. Luban - lähema ühe tunni jooksl on oodata uut lugu. Too lugu juhtus ca 4-5 aastat tagasi.
Vasta
#13
Nagu lubatud. Sai siis ükskord peale kooli kummitusi uurimas käidud. Vahest ka enne kooli. Lugu on pärit kuskilt oktoobrist-novembrist. Tundub üleüldse olevat kuupäevades jube kahtlane seos Concorde erinevate tippsündmuste kuupäevadega. Jant hakkas hommikul pihta - osad läksid alla vaatama. Jäid sinna ca 20 minutiks. Tulid tagasi ning ütlesid, et nad olid alla jäänud vaid ca 1 minutiks ja kohe üles tagasi tulnud. Olid tundnud nagu keegi vaataks neile näkku.

Et põnevust hoida, siis - Sama päeva kroonika jätkub õhtul...
Vasta
#14
Kas see on järjejutt või ? Laugh
Vasta
#15
Ei ole. Juhtumeid poolitan lihtsaltLaugh
Vasta
#16
Mis mõte sellel poolitamisel on, aru ma ei mõista. Ega para-web mingi järjejutu foorum ei ole.. Mine kirjuta selliseid kuskil mujal, aitähh.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kummitav Tallinna vanalinn tirc 29 26,880 14-10-2017, 17:32
Viimane postitus: Tinar

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat