Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas järgmisest aastast on piparmündi müümine Eestis keelatud
#26
Ja mis on selles halba? Ära ei keelata midagi! Lihtsalt hakatakse kontrollima, mida sulle müüakse!
Vasta
#27
Saan mingil määral tõesti aru, et kui mulle müüakse mingi teekombo, kus sees on igasuguseid erinevaid ravimtaimi, siis ei saa ma ju kindel olla ikkagi mis seal sees on, kui seda keegi ei kontrolli. AGA, tõsiselt idiootne on see, et võrreldes ravimtaimedega lastakse meil endiselt süüa igasuguseid E-aineid ja kuigi selle ümber on ka tantsu ja tralli palju olnud, siis endiselt topitakse neid meie poetoitude sisse miljonis erinevas variandis. Südame ajab pahaks selline silmakirjalikkus.
Vasta
#28
Ära ei keelata midagi.... eh,eh,eheeee...muidugi- ei saakski keelata ju. Ainus mida saavutatakse on see, et pakikeste peale ei kirjutata enam "aitab uinuda"- müük toimub ikkagi edasi, väiketalunikud kes piparmündiga elatist teenisid peavad lihtsalt oma pakendi kirju muutma ja sellega raha raiskama.
Milleks sellist "JAMA" vaja on? Miks üritatakse kontrollida valdkondi mida kontrollida ei saa/ei tohi?
Mina tarvitaksin igatahes iga kell sellist EESTI taluniku teekombot (olen kindel, et seal sees on taimed mida loen pakilt ja mida juba minu vanaema soovitas teatud vaevuste puhul) kui mingi ravimifirma soga- millest keegi kurat ei tea (olenemata paljudest direktiividest) mis sääl sees on ja mida see minuga teeb.

See on muidugi minu subjektiivne arvamus.
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
http://www.epl.ee/artikkel/588048

Piparmünditee pakile „rahusti“ kirjutada ei tohi.

Järgmise aasta aprillist alates peab ravimina müüdava piparmünditoote peal viitama euroliidu direktiiviga kinnitatud näidustustele ja soovitavatele annustele.

Euroopa Liidu märtsis vastu võetud direktiiv kannab piparmündi taimsetes ravimites kasutatavate ainete nimekirja. Direktiivi jõustumine tuleva aasta aprillis toob kaasa mõned muudatused – piparmünti tohib küll endiselt müüa, aga niisama lihtsalt sellele peale kirjutada „rahustav ravim“ ei tohi.

Ravimiameti ravimite osakonna juhataja asetäitja Margit Plakso sõnul on direktiivi mõte selles, et kui piparmündi-tooteid tahetakse (traditsioonilise taimse) ravimina müüa, siis on nüüd võimalik viidata otsuses toodud näidustustele ja annustele ning müügiloa taotlejal pole tarvis lisateavet kliiniliste uuringute ja ohutusandmete näol esitada.

„Piparmünti ilma näidustuste ja meditsiiniliste väideteta müüa pole keelatud ka edaspidi,“ kinnitas Plakso.

See on täiesti BS vastus. Ma kahtlen, kas too Ravimiameti "ametnik" üldse kõne all oleva direktiiviga ise tutvunud on...
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas Halo
Milleks sellist "JAMA" vaja on? Miks üritatakse kontrollida valdkondi mida kontrollida ei saa/ei tohi?

Aga miks ei saa ja miks ei tohi?
Saab ju...
Ja peaks tohtima samuti...
Asja mõte pole ju ainult olemasolevaid "farmereid" piinata, vaid ka ennetada igasuguste pättide tegevust...
Praegusel hetkel võiks ju keegi nii teha, et hakkab pakendama ja müüma suvalist kuivatatud maltsa kirjaga sildil, et tee ravib vähki ja AIDSI?
Ma usun, et keegi ei tahaks, et selline seaduseauk eksiteeriks...

Kui aga tõesti on kellegil soovi müüa mingit ravimtaime lubadusega, et see teeb seda ta toda - siis peab ta selle mõju lihtsalt ära tõendama...võib olla pole see muidugi niivõrd lihtne, aga ega lubaduste(eriti veel asjade puhul, nagu ravimid) andmine ei tohikski olla kerge...
Tühju lubadusi on poeletid nii kui nii juba piisavalt täis...

PS: Kas keegi pealkirja ei tahaks ära muuta?
Kuidagi ebaõiglaselt šhokeeriv on...
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Tsitaat:Algselt postitas Halo
Milleks sellist "JAMA" vaja on? Miks üritatakse kontrollida valdkondi mida kontrollida ei saa/ei tohi?

Aga miks ei saa ja miks ei tohi?
Saab ju...
Ja peaks tohtima samuti...
Asja mõte pole ju ainult olemasolevaid "farmereid" piinata, vaid ka ennetada igasuguste pättide tegevust...
Praegusel hetkel võiks ju keegi nii teha, et hakkab pakendama ja müüma suvalist kuivatatud maltsa kirjaga sildil, et tee ravib vähki ja AIDSI?
Ma usun, et keegi ei tahaks, et selline seaduseauk eksiteeriks...

Kui aga tõesti on kellegil soovi müüa mingit ravimtaime lubadusega, et see teeb seda ta toda - siis peab ta selle mõju lihtsalt ära tõendama...võib olla pole see muidugi niivõrd lihtne, aga ega lubaduste(eriti veel asjade puhul, nagu ravimid) andmine ei tohikski olla kerge...
Tühju lubadusi on poeletid nii kui nii juba piisavalt täis...

PS: Kas keegi pealkirja ei tahaks ära muuta?
Kuidagi ebaõiglaselt šhokeeriv on...
No ei saa ju keelata... näiteks ma võin keelata palju tahan, et Sina näiteks...ee... ära söö seeni Smile aga keeluks see jääbki.

Suvalist maltsa....hmm...kui ma laps olin ja vahest haigeks jäin siis vanamemm tegi mulle ravimteesid mis enamuses korjatud nabrtädi poolt. Täitsa huvitav kohe, et kellelgi ei tulnud pähe selline "ILUS" mõte, et äkki ta kurinahk korjas hoopis maltsa.Vot siin on minu jaoks see EI TOHI.
Kuule ole hea eks- ma palun- ära....ah põrgut- kirjuta mida tahad- mis see minu asi on Smile

Ilusat Sulle
Vasta
#32
Minul on aga selline küsimus: kui piparmünt liiginimetusena on kantud direktiivi sisse ravimine, siis kuidas on võimalik müüa ravimit tee pähe?

Mis seal vahet on, kas ma kleebin teepakile peale, et tegemist on ravimteega või et tegemist on maitsva teega. Piparmünt kui selline on ju mõlemas ning kui piparmünt on meditsiiniline ravimtaim, siis järelikult on ta seda oma olemuselt, mitte aga pakendilt.
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas Halo
No ei saa ju keelata... näiteks ma võin keelata palju tahan, et Sina näiteks...ee... ära söö seeni Smile aga keeluks see jääbki.

Keegi ju ei keela neid taimi tarvitada...selles pole ju asi?
Asi on selles, mis on pakendi peale kirjutatud...
Muidugi võib piparmünt näiteks uinumist soodustada ja seal muidki häid asju teha - selles nagu keegi ei kahtlekski...
Jama tekib sellega, kui piparmündi kõrvalt hakatakse teistelegi taimedele igasuguseid omadusi omastama...ja hetkel ei ole mingisugust regulatsiooni, mis neid väidetavaid ja tegelikke omadusi kontrolliks...
Kuskohast nagu sa tead, millal piiri lubaduste ja tegelikuse vahel tõmmata?
Maailm on täis igasuguseid tainaid, kes võivad nende siltide õnge minna(ma ei väida, et nad praegu valed on, aga hetkel ei saa keegi ka väita, et nad ei ole ja ei saa kunagi olema)...ja sellega endale kahju teha...

Näiteks suhruhaige tahaks ju kindlasti, et apteegist ostetud insuliini ampull sisaldaks ikka insuliini, mitte lihtsalt tühipaljast soolalahust...
Vasta
#34
Ja selliseid asju on siis ilusasti seadustega reguleeritud jah? ja sellest on abi olnud kas?
Kõiksugused regulatsioonid on kasuks tulnud eks? Smile Smile

Suhkruhaigus... Minu isa on mesindustalunik ja tal on mitu suhkruhaiget klienti kes on ütelnud, et nad ei julge kunagi osta mett näiteks poest (huvitav küll miks?? reglementeeritud ja kontrollitud ju ometi) vaid ostavad oma mee kindla taluniku käest- siis nad teavad mida nad tegelikult saavad.
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas Nielander

PS: Kas keegi pealkirja ei tahaks ära muuta?
Kuidagi ebaõiglaselt šhokeeriv on...


Vahest ilma šhokeerimiseta ei saa - ei mingit muutust - paluks.
Vasta
#36
Tsitaat:Algselt postitas Halo
Ja selliseid asju on siis ilusasti seadustega reguleeritud jah? ja sellest on abi olnud kas?
Kõiksugused regulatsioonid on kasuks tulnud eks? Smile Smile

Nojah...see on juba teine teema...
Üks asi on regulatsioon ise ja teine asi on viis kuidas seda ellu viia...
Ja kunagi ei saa ette teada, et eelnevad ämbrisseastumised iga järgneva puhul ka korduvad...
Vasta
#37
See on siiski veel liiga lihtne eks? Smile
Võimalikult palju seadusi ja ettekirjutusi- kohe hästi palju ja pea igas valdkonnas. Ja elluviimise paremaks reguleerimiseks uued eurolitsi....näh....euroliidu seadused ja kõrgepalgaliste ametnike vägi kontrollima- elu läheb aina ilusamaks???

"Keegi ju ei keela neid taimi tarvitada...selles pole ju asi?" Aga milles siis asi on??
Kas siis tõepoolest EU onud ja tädid on nii eriliselt hääd inimesed kes tunnevad sügavat muret meie EESTI inimeste heaolu pärast.
Äkki on pisukene võimalus, et mida rohkem no kasvõi seda piparmündi müümist reguleerida seda raskemaks läheb tava talunikul oma toote realiseerimine. Kuni....kuni asi on 100% mõne suurfirma käes kellel palgal palju seadusemehi ja s.väänajaid.
Jaa, Jaa tõesti keegi ei keela neid taimi tarvitada- millised kulsed sõnad Smile
Vasta
#38
Ma ei leia mõtet selles teemas vaielda, kus ollakse vaid ühe eesmargiga - kiruda Euroopa Liitu.
Erilist arukust näitab Halo, tulles lagedale oma vaimukustega. Rumalus ju.

Ja teema pealkiri on eksitav, nagu ikka. Siis vingutakse, kui ajalehes on pealkirjad, millede taga on mingi muu laul...
Vasta
#39
Zepac, räägi juttu kah ikka, mitte ära ainult teiste kallal kurjusta. Pealkiri on ju täiesti neutraalne!?
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Pealkiri on ju täiesti neutraalne!?

Kus otsast?
Praegusele küsimuse vormis esitatud pealkirjale on ainult üks ühene vastus - Ei...
...ja minu arust pole sellist ohtu, et nüüd keelustatakse piparmündi müük ära, siin teemas kordagi mainitud kah...
Vasta
#41
Jääb mulje, et oh, näe, EU võttis kanepi ära, nüüd võtab PIPARMÜNDI KA!

...lisada siis pealkirjale kasvõi juurde, et kasvatada ja omada tohib!
Vasta
#42
Pealkiri peab olema võimalikult lühike ja lööv, kuid samas edastama ka esmase idee teema sisust.
Leian, et see on täidetud ja kui kahte süstemaatilist rahulolematut mitte arvestada siis enamust
siin see pealkiri ei häiri. Kui te sama energia paneksid selle lugemis materjaliga tutvumise alla mida
siin raiskate siis oleksite ehk ka natuke arusaajamad milles on küsimus ja viriseksite vähem.
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas zepac
Ma ei leia mõtet selles teemas vaielda, kus ollakse vaid ühe eesmargiga - kiruda Euroopa Liitu.
Erilist arukust näitab Halo, tulles lagedale oma vaimukustega. Rumalus ju.

Ma tegelikult ei ole hetkekski mõtelnud, et ma vaimukas olen ja rumalusi pillun "Tänan Sind", "ilusad sõnad" soojendavad südant Smile
Tegelikult on mul lihtsalt mure ja seda ilma igasuguse vaimukuseta. Mure on järgmine:
Ühes totalitaarses riigis olen ma sündinud ja oma noorusaastad veetnud, sellises riigis kus püüti kõike ja kõiki reglementeerida ja kontrollida. Ma lihtsalt kardan veidi sellesama totalitaarsuse kordumist. Pole ju tähtis kas euro või rubla, kas nõukogude liit või euroliit kui keskvõim liiga palju kontrollida soovib.



Vasta
#44
Zepac, selle asemel, et vinguda ja vigiseda, panusta teemasse parem millegi konstruktiivsega. Mina teema tegin ja mina panin ka pealkirja, kui ei meeldi, too bad. Eriti ei koti kah.
Vasta
#45
Toetan siin igati Halot! Ja just nimelt - meil on kogemus eelnevast "sotsialistlikkust paradiisist" - ja me ei
soovi selle kordumist!!! Oma kogemust "paradiisist", oleme kohustatud kirjeldama, et vältida selle kordumist!
Igasugused idiootlikud direktiivid, mis ülevalt alla on sadanud EI OLE NORMAALSE RIIGI TASE! Sellega ei
pea riik tegelema. Kus, millist, kuidas ja millise hinnaga seda piparmünti müüa, selles lepivad kodanikud ise
omavahel kokku! Riik v. EL sinna oma nina toppida ei tohi! See, et EL ametnikud tegelevad idiootlike direktiivide
loomisega näitab ainult kuritahtlikkust ja oma kodanike põlgamist! ELiit ei lahenda meie probleeme, vaid loob neid juurde. Sellisena ei vasta Ta minu huvidele... ja seda ma oma lastele EI SOOVI!
Vasta
#46
Samast asjast räägitakse ka siin:
http://www.skeptik.ee/index.php/2010/11/...slik-meem/

Kindlasti saan kellegi käest nüüd mööda päid ja jalgu, et järjekindlalt teatud lehekülge "promon"..., aga kuna teemad on üks ühele haakuvad ja lingil leiduv artikkel heidab käesolevale arutlusele uut valgust, siis...
Vasta
#47
Ma ei näe paanikaks põhjust. Piparmünt kasvab ju edasi! Ja kui endal ei ole, siis naabrimemmel ikka on. Ja kui piparmünt kaob, siis on veel tema aseained põldmünt, õunmünt, meliss, naistenõges jpt. Egas neid kõiki keelata saa. See on sama hea, kui keegi ütleb, et "homsest keelan võilillel kasvada. See on käsk!"

Ainult EU võiks nt parabeenid, aspartaamid ja muu säärase soga ära keelata. See kahjuks ei koti kedagi.

Vasta
#48
Lugesin seda skeptiku lugu - ei midagi uut mis siit poleks läbi käinud. Peale selle loomulikult kui lollid
ja naiivsed kõik on kui teevad suurt kära. Vällik pole muutnud ja jääb ainult küsimus kas ta on lihtsalt
aktiivne naivist või on tal kuskil omad huvid mängus kuna artikkel sisuliselt ignoreerib reaalseid ohte
mis on antud direktiivide taga peidus ja seda mis toimub maailmas.
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas tulekera
Ma ei näe paanikaks põhjust. Piparmünt kasvab ju edasi! Ja kui endal ei ole, siis naabrimemmel ikka on. Ja kui piparmünt kaob, siis on veel tema aseained põldmünt, õunmünt, meliss, naistenõges jpt. Egas neid kõiki keelata saa. See on sama hea, kui keegi ütleb, et "homsest keelan võilillel kasvada. See on käsk!"

Ainult EU võiks nt parabeenid, aspartaamid ja muu säärase soga ära keelata. See kahjuks ei koti kedagi.


Huvitav?... millal Euroopa Liit varblasteni jõuab?
Hiina "kultuurirevolutsioon"
Vasta
#50
http://www.tarbija24.ee/?id=368367

Murelikud lugejad on toimetusele teatanud Euroopa Liidu piparmündi keelustamise plaanist ja selle vastu algatatud allkirjade kogumise kampaaniast. Ravimiameti selgituse järgi pole taoliseks piparmündipaanikaks mingit põhjust.

«Piparmünti kasvatada ja tarbida ning ilma näidustuste ja meditsiiniliste väideteta müüa on lubatud nüüd ja ka edaspidi,» kinnitas ameti ravimite osakonna juhataja asetäitja Margit Plakso.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas kõik lähebki "plaani järgi"? xcad 45 8,428 03-03-2024, 10:36
Viimane postitus: xcad
  Kas Hitler võis sõbrustada Leniniga? mulk2003 25 10,915 02-10-2020, 15:38
Viimane postitus: Minaelan
  Kas ajalugu kordub USA näol? z3r0 c001 95 25,607 21-07-2020, 23:01
Viimane postitus: cambodia
  Kas USA kodusõda? xcad 1 1,330 01-06-2020, 17:38
Viimane postitus: Mannu
  Kiibistamine Eestis kohustuslik alates 2011 :) lahendused 101 36,543 27-04-2017, 23:42
Viimane postitus: haneracryth
  Kas D.Medvedev on Romanovite järeltulija? Stenn 20 13,969 19-07-2016, 21:16
Viimane postitus: Kahvanägu
  Kas süsteemiga on vaja võidelda? Temimoor 1 2,942 21-09-2015, 13:14
Viimane postitus: Lorenz
  Augustiputš 1991 - kes pidi saama Moskvas võimu haaranud hunta asevalitsejaks Eestis? Pohlatohlakas 7 5,952 23-08-2014, 12:19
Viimane postitus: Thorondor
  Agentuurid/Ühingud/Ordud Eestis LostSoul 0 1,681 27-12-2013, 02:35
Viimane postitus: LostSoul
  Kas valitsused on lepingu sõlminud? kessu 29 8,771 08-07-2009, 00:04
Viimane postitus: Jõhvikas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat