•  Eelmine
 • 1
 • ...
 • 101
 • 102
 • 103(current)
 • 104
 • 105
 • ...
 • 169
 • Järgmine 
Teema hinnang:
 • 0Hääli - 0 keskmine
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
See suur ja mõistetamatu Venemaa!?
Rahu kaldunn - Venemaa on täiesti adekvaatne lühend.
Aktsepteeritud nii rahvusvahelises keelekasutuses kui ka kohalike poolt.
Vasta
(08-10-2016, 10:34 )Ill be back Kirjutas: Arvestades Venemaa elanikkonna islamiseerumise kiirust ja demograafiat, on Venemaa kui õigeuskliku riigi kadumine ilmselt lähima saja aasta teema. Piisab, kui vaadata, mis toimub Moskvas(ja viimadtel aastatel ka Piiteris) islamiusu pühade ajal...Moskvas loetakse moslemeid miljonites ja suurezti on tegu nooremapoolsete meesterahvastega. Koos kõige sellega kaasnevaga...

Jah, kui aastal 1991 oli Venemaal ligi 300 mošeed, siis praeguseks 8000.
Kui aastal 1991 polnud Venemaal ühtegi islamiusuliste kooli, siis nüüd ligi 60. Seda 2009 andmetel. Nüüd on ehk rohkemgi.
http://www.ohtuleht.ee/314281/moslemid-h...al-enamuseVasta
Kas see, kui ma hakkaksin sind Totuks kutsuma, Alda! Ja positiivne/t, pasatiivne. Ning ma väidan et ka see on rahvusvaheliselt aktseteeritav. Kuidas teie siis sellele vaatate? Rõõmustate, eks ole? Nii et, omage elementaarset viisakust.
Oman au.

Vasta
Seal idapiiri taga kasutatakse sõna Rossia - mis eesti keeles on Venemaa.
Jahh - saan aru, et mitte otsetõlkes aga tähendus on sama.

Kui esitaksid oma poolse põhjenduse miks sinu meelest on vale Venemaad nii kutsuda?
Vasta
Esiteks VF on paljurahvuseline riik. Kus igal rahvusel on omad õigused. Sealhulgas ka õigus kasutada oma rahvusteritooriumil oma rahvuskeelt. Kui rääkida ainult venemaast. Siis räägime ainult monorahvuslikust riigist. Kuid see ju ei ole mono, see on ikka paljurahvuseline, järelikult ikka Föderaalne riik. Kui rääkida ainult monorahvuslikust riigist jääb alati mulje. Teiste rahvuste ja rahvakildude mõnitamisest.
Oman au.
Vasta
Kaldunn - loogika on õige - ei vaidle.
Aga proovi see praktikas IGAÜHENI ja ARUSAAMISENI viia!!!
See ei olnud küsimus/ettepanek sulle vaid retooriline ütlus.
Vasta
 Psühholoogid ütlevad nii. Kui tahad midagi muuta, alusta iseenesest. Küll teised ka tasakesi, riburadamööda järgi tulevad. Õpi tundma VF elavate inimeste hingeelu. Ära kuula seda mida mikid ette laulavad. See mis ei haaku mikide ametliku nägemusega. See ei saa nii olla, sest seda ei tohi olemas olla. Ja nii naad põrutavad pidevalt puust – puuse.
Oman au.
Vasta
See on nii suurepärane mõte: püüa mõista Kremli otsuseid, tegusid ja vajadusi. Selleks alusta enese muutmise ja arendamisega ja ikka seetarvis, et mõista püha ja puutumatu Venemaa sigadusi. Miks pagan võtaks Venemaa ei hakka endast? Isegi kommunismi kuriteod on tal jänud tunnistamata.
Vasta
(08-10-2016, 20:06 )positiivne Kirjutas: See on nii suurepärane mõte: püüa mõista Kremli otsuseid, tegusid ja vajadusi. Selleks alusta enese muutmise ja arendamisega ja ikka seetarvis, et mõista püha ja puutumatu Venemaa sigadusi. Miks pagan võtaks Venemaa ei hakka endast? Isegi kommunismi kuriteod on tal jänud tunnistamata.
Oma vaenlase mõtteid ja iseloomu tuleb alati tunda ja eriti ta nõrku kohti! Võtame või venemaa ja eesti VEB fondi....venelastel oleks hea diskrediteerida eesti ladvikut aga vaikus on sealpool. Sest kasulikum on hoida neid kuulekuses kui hetkelise kasu ajendil avalikustada. Murettekitavam on vene USA vastasseis mis võib suva hetkel plahvatada. Venemaa on väitnud, et USA on tühi koht ja teeb maailmas mis tahab sest siiani vene-USA asjadeas on viimane ikka alla andnud, venitanud. USA andis oma merejalaväele kiirkorralduse valmistuda tehniliselt arenenud vastasega võitluseks see on kaudne ohusignaal. Venemaa oma 40miljoniga tsiviilkaitseõppustel, uute suurte ja ülikallite varjendite ehitamine kaugetesse kohtadesse, merkeli ja rõiva soovitused toitu ja vett varuda on samuti midagi "paranormaalset". Sest seda pole enne nagu olnud isegi külma sõja aegadel. Venemaa sõjatööstus on juba ammu pandud sõjaaja plaanil tööle ja palju SKP-st läheb tegelikult "kaitsekulutusteks" on teadmata, blogijad venemaalt arvavad, et kuni 50%......Sellises olukorras aga sõda on möödapääsmatu, ta tuleb iseenesest.
Tuumasõda vaevalt sest tänapäeva elektroonika on elektromagnet imulsi korral ülihaavatav, piisab stratosfääris euroopa kohal paar vesinikpommi õhata kui puudub elekter, vesi, autod ei sõida ja ongi tänapäeva tsivilisatsiooni lõpp. Ameerikas veel lisaks Yellostone vulkaan mida häirides see lõpp võib kohe saabuda. Muidugi need ohud on kõigile teada ja seetõttu venemaa ähvardab (on võtnud sõjalisse doktriini tehniliselt üleoleva vastasega lahingus kasutada taktilist tuumarelva)....piisab sellestki, et maailm ei ole enam kunagi endine.
Vasta
Tsitaat:. Sest seda pole enne nagu olnud isegi külma sõja aegadel

Oli ikka. Lihtsalt viimase 25 aasta "muutunud maailma" eufoorias on see unustuse hõlma vajunud. Ja noorem põlvkond, 40- pole seda sestsp kunagi teadnudki.

Tsitaat:...Tuumasõda vaevalt sest tänapäeva elektroonika on elektromagnet imulsi korral ülihaavatav, piisab stratosfääris euroopa kohal paar vesinikpommi õhata...

Kindlasti tuumasõda, venelaste tehniline mahajäämus on tänasel päeval sedavõrd suureks kasvanud, et tavarelvastuse baasil pole nad lihtsalt konkurentsis. Miska see nende viimane abinõu on ühtlasi ka nende ainus abinõu. Liiati on müüt tuumarelvadest suuresti ümbritsetud linnalegendidest, taktikalise tuumarelva kasutamine muutub järjest arvestatavamaks stsenaariumiks. Meenutagem, et enne tuumajatsetuste keelustamise lepingut pandi toime üle 2000 plahvatuse, neist enam kui 500 olid plahvatused maapinnal ja õhus. Paljud neist võimsusega megatonnides Ja vastupidiselt tavapärasele halale, kuidas juba üksainus plahvatus pidavat muutma elu maal võinatuks, elutseb ja sigib inimkond maakeral viljakamalt kui kunagi varem...
Vasta
Hirmuäratav on mulje, et Venemaal ei ole midagi muud välja panna - sõpradele või naabritele - kui sõjaväge nii piitsaks kui präänikuks.
Vasta
(09-10-2016, 13:59 )positiivne Kirjutas: Hirmuäratav on mulje, et Venemaal ei ole midagi muud välja panna - sõpradele või naabritele - kui sõjaväge nii piitsaks kui präänikuks.
Võiksid ka mikide seadusi natike uurida. See ütleb:
Mikidel on õigus kasutada esimesena, ennetavat tuumalööki.
Ükskõik mis ajal. Ükskõik missuguse riigi suhtes.
Ainult VF poolt antav vastulöögi oht, on siiani mikide tuliseid päid jahutanud.
Ma ei ole nagu kuulnud et VF oleks oma seadust muutnud. Kus öeldakse et VF ei anna esimesena tuumalööki. Annab ainult vastulöögi, kõikidest torudest.
Kumb siis tegelikult vehid tuumarelvaga?
Aga VF, tol ajal SSSR on kommunismi kuriteod juba ammu, ammu hukka mõistnud. See toimus siis kui mõisteti hukka Staalini isikukultus. Ja vabastati kogu Kulaagi vangid.
Ajalugu on vaja teada. Mitte ainult vahtida mikisid, suu ammuli. Ja iga nende käsule Fas tormata valimatult klähvima.


Vasta
Tsitaat:...Ma ei ole nagu kuulnud et VF oleks oma seadust muutnud. Kus öeldakse et VF ei anna esimesena tuumalööki....

Aeg ennast siis asjaga kurssi viia ja tutvuda Venemaa sõjalise doktriiniga. (Leitav VF mitmetelt lehtedelt). Kus on must-valgelt kirjas, et Venemaal on õigus kasutada esimesena tuumarelva. Ja et nende võimekus tavarelvastuse osas jääb mäekõrguselt maha muu maailma samalaadsest võimekusest, siis on nendepoolse tuumarelvastuse kasutamine üpris tõenäoline. Aga suurtes joontes on VF kindralstaabi helgemad pead sedasorti sündmuste eskaleerumise ka kirja pannud. Näiteks juhtum, kui venelased võtavad kasutusele võtta taktikalised tuumarelvad ja muu maailm tunneb end sellest ohustatuna. Praktiliselt on USA suuteline tavatäppisrelvade abil rivist välja viima rõhuva enamuse nii mobiilsetest kui ka statsionaarsetest laskeseadmetest (hetkeseisuga on ainuüksi USA suuteline välja laskma üheaegselt 2500 tiibraketti tabamistäpsusega paar meetrit). Suure tõenäolsusega stardivad vene poolelt seepeale need ballistilised raketid, mis veel šahtides terveks jäänud. Allveelaevadel asuvad raketid võib samuti suures jaos maha tõmmata, sest esiteks on Venemaa tuumarakette kandvate allveelaevade arv väikeseks kuivanud ja olemasolevatel ripub igal paar USA allveelaeva sabas, valmis tegutsema esimese hüdroakustikute aignaali peale, mis kinnitaks raketišahtide avamist- mitte ilmaasjata ei kohusya rahvusvahelised lepped igast sedasorti katsetusest vastaspoolt aegsasti teavitama). Mis omakorda lastakse AEGIS süsteemi poolt puruks juba enne lõhkepeade hargnemist. Peale mida on Venemaa jäänud ilma võimest ohustada teisi suuri tuumariike(eeskätt USAd ja Hiinat), nemad aga omakorda on säilitanud kogu tuumarelvade varu ja suurema osa ka tavarelvastusest. Tegu ei ole minhi pliiatsist välhainetud arvutimänguga, vaid VF Kindralstaabi mõne aasta taguse läbimängitud stsenaariumiga. Lisaks veel tõsiasi, et tegelikuses võidavad sõjad tänapäeval eeskätt mitte relvajõud, vaid ikka majandused. Mida juba Teine Maailmasõda ilmekalt demonstreeris.
Vasta
Kui sa mulle kõike seda dokumentaalselt, mõlemapoolselt ei tõesta. Niikaua pean ma seda mikide luuludeks.
Lisaks veel tõsiasi, et tegelikuses võidavad sõjad tänapäeval eeskätt mitte relvajõud, vaid ikka majandused, mida peetakse relvajõudude poolt hangitud odava tooraine ja orjade abil üleval. Mida juba Teine Maailmasõda ilmekalt demonstreeris.
Mikid on oma riigi algusest alates. Alustanud 500 suurt ja väikest sõda, üle kogu maailma. Selleks et hankida odavat toorainet. Ka VF rünnatakse ainult sellel põhjusel.
Vasta
27. Российская Федерация оставляет за собой право применить ядерное оружие в ответ на применение против нее и (или) ее союзников ядерного и других видов оружия массового поражения, а также в случае агрессии против Российской Федерации с применением обычного оружия, когда под угрозу поставлено само существование государства.

Ehk siis Venemaa jätab endale õiguse esimesena tuumarelvastust kasutada. Isegi kui keegi seda Venemaa suhtes teha ei plaani. Nagu öeldud- paraku on Venemaa viimane võimalus ühtladi ka nende ainus võimalus.
Mis puutub relvajõudude ja orjade abil ülalpeetavast majandusest, siis erinevalt valgest maailmast jätkab Venemaa seda siiani. Jakuutide teemantid, tšuktšide nafta etc, etc.
Vasta
(09-10-2016, 17:13 )Ill be back Kirjutas: 27. Российская Федерация оставляет за собой право применить ядерное оружие в ответ на применение против нее и (или) ее союзников ядерного и других видов оружия массового поражения, а также в случае агрессии против Российской Федерации с применением обычного оружия, когда под угрозу поставлено само существование государства.

Ehk siis Venemaa jätab endale õiguse esimesena tuumarelvastust kasutada. Isegi kui keegi seda Venemaa suhtes teha ei plaani. Nagu öeldud- paraku on Venemaa viimane võimalus ühtladi ka nende ainus võimalus.
Mis puutub relvajõudude ja orjade abil ülalpeetavast majandusest, siis erinevalt valgest maailmast jätkab Venemaa seda siiani. Jakuutide teemantid, tšuktšide nafta etc, etc.

Üldiselt on heaks tavaks viidata allikale kui tsiteeritakse ametlikke allikaid - kui sa jutustad ümber või parafraseerid on natuke teine jutt aga ikkagi.

Kui juba tõlkida siis ehk teeks seda täpselt - mitte ümberjutustuse (ja mitte eriti täpselt) vormis - eriti (jällegi) ametlike dokumentide suhtes.

Sinu välja toodud punktis 27 räägitakse, et Vene Föderatsioon jätab omale õiguse kasutada tuumarelva tema või tema liitlaste suhtes toime pandud agressiooni suhtes. Seda ka juhul kui agressioon on toime pandud mitte tuumarelvadega ja antud rünne seab ohtu riigi eksisteerimise.

Ehk siis - antud lõigus EI OLE toodud välja, et Vene Föderatsioon kasutab tuumarelva esimesena ründeks. Antud kontekstis ja ka sõjalises kontekstis peetakse esimeseks kasutamiseks siiski rünnet tuumarelvadega. Antud punktis on jutt sellest, et kasutatakse tuumarelva <b>agressiooni tõrjumiseks</b> ja peatamiseks. Jahh - tuleb möönda, et juhul kui tuumalööki ei tule siis tehniliselt on see esimene kasutamine. Aga selle saab ju lihtsalt ära hoida - EI RÜNDA.

See "mitte ründamine" on aga moodsas USA-s miskipärast igandiks muutunud - kui oma tahtmist ei saa siis rünnatakse ja ilma südametunnistuse piinadeta - nagu elu on näidanud. Samuti ei ole siis meie "armsad" lääneliitlased unustanud ennast ja jätavad ka omale õiguse rünnata rünnata igal ajal, igas kohas ja seda ILMA algse ründeta tema vastu - piisab ainult ohu tunnetusest.

Kui ma mu mälu mind ei peta siis sarnane klausel on ka mitmes NATO ja USA analoogsetes dokumentides.

Ehk siis sinul lugupeetav tundub olevat sama mure mis nii mõnelgi teisel isikul siin foorumis ja ka päris elus, et palki oma silmas ei märgata aga vaenlase silmas märgatakse igat kübet.
Hetkel ma EI näe ega ei ole veel näinud, et vene Föderatsiooni sõjaline doktriin sisaldaks midagi sellist mida muude riikide omad ei sisaldaks.
Seega küsimus - kus on erinevus mille puhul just VF-i esile tõsta?
Vasta
Lühidalt, Venemaa võtab endale vabaduse rünnata tuumakaga esimesena. See millal Venemaa olemasolu on ohus, seda teab ainult Kreml ja Venemaa meedia.
(09-10-2016, 14:55 )kalldunn Kirjutas: Aga VF, tol ajal SSSR on kommunismi kuriteod juba ammu, ammu hukka mõistnud. See toimus siis kui mõisteti hukka Staalini isikukultus. Ja vabastati kogu Kulaagi vangid.
Millal see juhtuski? Ehk tuletad meelde - mul on mälu nagu hammastegagi. Teinekord ei leia üles, kuhu õhtal panin. Laugh

Kommunismi kuriteod mõisteti hukka kommunismi ajal? Imelik oled või? Peale Verist Grusiini kestis kommunistlik süsteem veel pea 50 aastat.
Ei ma ei leia kuskilt, et Venemaa on avalikult hukka mõistnud kommunismi kuriteod. Ellu jäänud vangide vabastamine on, Kaldunn, sinu meelest kuritegude hukkamõistmine või?
Vasta
(09-10-2016, 19:12 )positiivne Kirjutas: Lühidalt, Venemaa võtab endale vabaduse rünnata tuumakaga esimesena. See millal Venemaa olemasolu on ohus, seda teab ainult Kreml ja Venemaa meedia.

On juba jutuks olnud, kasutajanime Lemet alt trolliti see Hüperborea teemasse: Postitus: #183
VF on praktiliselt kopeerinud vastava USA doktriini.
Lemeti asemel VF suunas leemetades klähvida... et inimesed unustaks ära postituste kustumise ja tähtsate veebiuudiste redigeerimise?

Postitus, mis rääkis VF ähvardamisest, kadus siit lihtsalt ära nagu õige kiiresti ka kommentaar kadumise kohta. VF paraku ei jäta sõjalisi ähvardusi tähelepanuta ja on sunnitud vastumeetmeid rakendama ning siis siit hea näpuga näidata - sõjardid.
On küll sõjardid, kuid kahjuks tehakse niimoodi lolliks meie inimesi, miks selles osaled?
Vasta
Tsitaat:...VF paraku ei jäta sõjalisi ähvardusi tähelepanuta ja on sunnitud vastumeetmeid rakendama...

Ei nõustuks selle arvamusavaldusega. Pigem on siiski tegu NATO-poolse suhteliselt lahja reageeringuga Venemaa sõjalise ähvarduse suunal. Meenutagem, et enne seda, kui hakkasid toimuma sündmused Krimmis ja Ukrainas, toimus pidev USA sõjalise kohaloleku vähenemine. Kadusid Euroopast sõjaväebaasid, viidi minema tankid, vähendati isikkoosseise etc, etc. Võrrelge näiteks NATO Euroopa liitlaste soomusvõimekust 90ndatel ja aastal 2014. Isegi Gruusia polnud äratuseks, siblima hakati alles peale Krimmi.

Vasta
(09-10-2016, 22:28 )Ill be back Kirjutas:
Tsitaat:...VF paraku ei jäta sõjalisi ähvardusi tähelepanuta ja on sunnitud vastumeetmeid rakendama...
Ei nõustuks selle arvamusavaldusega. Pigem on siiski tegu NATO-poolse suhteliselt lahja reageeringuga Venemaa sõjalise ähvarduse suunal.
Ära näe vaeva!

(09-10-2016, 21:32 )nokitseja Kirjutas: Postitus, mis rääkis VF ähvardamisest, kadus siit lihtsalt ära nagu õige kiiresti ka kommentaar kadumise kohta.
Vihjasin Eestist selle aasta juulis VF suunas lendu lastud sõjalisele ähvardusele. Videoklipp oli veel paar päeva tagasi üleval, muide. Tekstist selle all aga roogiti ähvardus kiirelt välja, et me ei paneks tähele, mis toimub.
Panin stenogrammi siia üles ja see kadus vähem kui ööpäevaga. Veelgi kiiremini kadus kommentaar, mis selle kadumise ära märkis.
Nii palju siis objektiivsusest ja võid kindel olla, et selline kadumine polnud esmakordne.
Vasta
Äh Nokitseja. Pane see salapärane materjal siis privaatselt mulle. Suhtun eelarvamusega aga olen siiski avatud kulla Nokitseja.
Vasta
(09-10-2016, 23:02 )positiivne Kirjutas: Äh Nokitseja. Pane see salapärane materjal siis privaatselt mulle. Suhtun eelarvamusega aga olen siiski avatud kulla Nokitseja.

Saadetud.
Üleolev toon pole just hea näitaja, muide.
Uudis pärineb ETV-lt, algne stenogramm kopeeriti paljudesse väljaannetesse, kuid mitte redigeeritud kujul. On näha erinevused olulise väljarookimisel ja originaalklipi all ka lausa redigeerimise jäljed.
PW administratsioonilt mingeid sellekohaseid sõnumeid pole saanud ja õigupoolest ei näe ka alust, sest panin vaid kirja ametliku uudistekanali ametliku uudise.
Vasta
Ja ähvardus on kus?
Et lennuk suudab kanda relva ja tungida läbi Venemaa õhutõrje?
Vasta
(09-10-2016, 23:58 )positiivne Kirjutas: Ja ähvardus on kus?
Et lennuk suudab kanda relva ja tungida läbi Venemaa õhutõrje?

Täpselt nii!
Lause iseenesest polegi nii tähtis kui see, et kes ja mis seoses seda ütles.
On mitu vaksa vahet kas möliseb mingi kohalik žirinovski või NATO esindaja.
Ega's ütlemist ilmaasjata igalt poolt välja roogitud, see oli sõnum! Ja paha sõnum!
Mina tõlgendan Su üleolevast suhtumisest kahte asja, millest esimene tuli juba välja. Teine oleks siis aususe pool - plähmime, siis salgame ja ajame kõik paha VF kaela. Provotseerivate sõnumite salgamine pole esmakordne, muide, kuid seekord õnnestus õigel ajal kinni napsata.
Kokkuvõttes ei jää positiivsusest suurt midagi järele, kisub suisa negatiivseks.
Vasta
Oh kulla kaasfoorumlane. Selliseid ütlemisi tehtud ennegi. Isiklikult mind pani see uudislõik halvemini arvama selle "ähvarduse" välja ütlejast. On ju sedasorti plärtsumine iseloomulik ning harjumuspärane vene ametnikele/sõjaväelastele.
Vasta
  
 •  Eelmine
 • 1
 • ...
 • 101
 • 102
 • 103(current)
 • 104
 • 105
 • ...
 • 169
 • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Suur Eksitus (The Great Deception)! Arlich 1,544 231,674 14-07-2024, 05:16
Viimane postitus: Lynx Titan
  Birminghami Kolmsilm a la Suur Vend Skarre 0 3,418 13-11-2015, 04:01
Viimane postitus: Skarre
  Ukraina-Venemaa maailmakriis positiivne 1,785 488,934 24-08-2014, 15:29
Viimane postitus: Nielander
  Venemaa kuulutas Krossi rahvusvaheliselt tagaotsitavaks Pyramid 112 54,236 23-04-2014, 11:28
Viimane postitus: Eithea
  Suur jalutuskäik xawa 4 6,199 25-07-2012, 14:55
Viimane postitus: Tarawah
  Suur raamatutepõletamine toimub juba homme! Celtic 42 24,143 23-05-2012, 19:36
Viimane postitus: nokitseja
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 764 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 755 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 753 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
5 külali(st)ne

Expand chat