•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • 18
  • ...
  • 169
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
See suur ja mõistetamatu Venemaa!?
Selge se et niiväga vabatahtlikult ei taha rahvad kusagil ühineda.Oi kui palju vastasseisu oli saksa riikide ühendamisel,samuti minu teada ei rõõmustanud sugugi kõik USA moodustamise üle.Kodusõjast ja Hooverist ma ei räägigi.
Kas kõik eestlased tahtsid eurot ja Euroopa Liitu?
Enamasti ühinetaksegi suure rahvaga ,kuna seistakse fakti ees.
Antud link pole siiski kõige õnnestunum.
Mõtlemiseks http://kes-kus.ee/abhaasia-kaukasuse-keeruline-parl
Vasta
Mul tekkis siinkohal üks küsimus foorumlastele.
Kui sarnase rahvastiku ja ideedega riigid võiksid moodustada liite (isegi föderatsioone) siis kuhu võiks Eesti tüürida? Ei ole ju raske näha, et Euroopa ja venemaa lahknevad küllaltki oluliselt ideelistes küsimustes, natukene vähem rahvastiku sarnasustes. Kultuur on väga erinev ühesõnaga.
Praegu liigume me ühemõtteliselt aina suurema seotuse poole Euroopaga, aga kas on ka arvajaid, et seda liikumist peaks pidurdama liikumise kasuks teisel suunal.
Mina olen praeguse suunaga igati rahul.
Vasta
(09-03-2014, 20:43 )Punahabe Kirjutas: Selge se et niiväga vabatahtlikult ei taha rahvad kusagil ühineda.Oi kui palju vastasseisu oli saksa riikide ühendamisel,samuti minu teada ei rõõmustanud sugugi kõik USA moodustamise üle.Kodusõjast ja Hooverist ma ei räägigi.
Kas kõik eestlased tahtsid eurot ja Euroopa Liitu?
Enamasti ühinetaksegi suure rahvaga ,kuna seistakse fakti ees.
Antud link pole siiski kõige õnnestunum.
Mõtlemiseks http://kes-kus.ee/abhaasia_kaukasuse_keeruline parl

Ole hea vaata link üle - viskab "ei leia lehte" viga ette.

Arvan, et tulevikus on teatud geo-poliitilised liitumised paratamatud.
Põhjustest ja ideedest oli juba juttu eestpool.
Vasta
Link on nüüd korras,sidekriipsud olid puudu.
Vasta
(09-03-2014, 20:59 )Lorenz Kirjutas: Mul tekkis siinkohal üks küsimus foorumlastele.
Kui sarnase rahvastiku ja ideedega riigid võiksid moodustada liite (isegi föderatsioone) siis kuhu võiks Eesti tüürida? Ei ole ju raske näha, et Euroopa ja venemaa lahknevad küllaltki oluliselt ideelistes küsimustes, natukene vähem rahvastiku sarnasustes. Kultuur on väga erinev ühesõnaga.
Praegu liigume me ühemõtteliselt aina suurema seotuse poole Euroopaga, aga kas on ka arvajaid, et seda liikumist peaks pidurdama liikumise kasuks teisel suunal.
Mina olen praeguse suunaga igati rahul.

Liitumiste osas on eesti keerulises olukorras. Ainuke ilus/puhas/loogiline liitumine oleks Soomega - aevan, et seda ei pea pikemalt seletama. Samas on sellel liitumisel suureks segavaks faktoriks vesi meie vahel. Kui asi ikka väga "kuri" see ei sega aga parima variandi puhul peaks olema ikka rohkem maismaad - selle pärast meil vist Venemaaga ongi suur Peipsi vahel - tasakaaluks.

Mingi liidu peaks ehk looma teljel Läti/Leedu. Maismaad on aga keerukaks teeb asja keelebarjäär ja Leedu väga tugev katoliiklus. Keele barjäär on ka ida suunalise liitumise/liitumise takistuseks - kahjuks mitte ainult - suuremaks takistuseks on sealne ideoloogiline ja poliitiline kliima.

Lääne poole vaadates tuleb esmalt vastu Rootsi. Samad vastuväited mis põhja ja ida suunal. Edasi minnes on ees juba EU. Sellega on asjad isegi keerulisemad kui isaga - seal pool on vähemalt suures plaanis "kõik selge". Selline poliit ideoloogia mis EUs aga valitseb suretab Eesti Rahva kui sellise välja ja arvestades eluea pikenemist siis veel nii mõnegi värske paraweebu eluajal. Just see - paljuski peidetud poliitika on peamiseks takistuseks mis ei lase seda konglomeraati usaldada.
Kui seal oleks võimul rohkem "Euroopa Tuleviku meelsemad" - ehk julmalt öeldes natsionalistlikumad - isikud ja mitte puhtalt liberaalsed globalistid siis oleks hetkel see parim variant, kuid jahh - kahjuks pole see nii. Nagu näha on siis eelsitus antakse seal ja ka nüüd siin juba isikutele kes tulevad mujalt ja mitte kohalikele. Selliseks "avatuseks" aga EI ole ei Eesti ega ka terve Euroopa veel valmis.
Kui Ameerika sellise "avatuse" seadustas kuskil 1960ndatel uute immigratsioon seadustega siis muutus too kiiresti inimsaasta mülkaks. Probleem pole mitte selles, et neegrid ja muud "tumedad" oleksid vähem inimesed aga nad kahtlematult on erineva poliitilise, kultuurilise ja ideelise taustaga ja sellise kompoti puhul ei ole head nahka oodata. Enne oleks vaja muu maailma tuua järgi EU/USA parimatele standartidele (ega nad ise ka parimad pole aga see on juba teine jutt) siis ehk oleks AUS isikute vahetus ka mõeldav. Praeguse ebavõrdsuse tingimustes on see hukutav nii ühtedele kui teistele - natuke erinevalt aga ikkagi.
Nii kurb kui see ka ei hetkel kahjuks ei ole Eestile head liitumispartnerit. Natuke hambaid ristates saaksime pikemas perspektiivis piisavalt hästi hakkama nii soome kui Lätiga aga seda kahel tiungimusel - üks - Lätist tuleb saata palju venelasi oma kodumaale ja Soomest tuleb saata palju neeguseid JA venelasi oma kodumaale. Teiseks tuleks paika panna ISESEISEV poliitika ja rahandus aga see juba ajaks tagajalgadele meie "suured sõbrad" nii idas kui läänes - meenutage vaest Aadut...
Vasta
Natuke mõtlemisainet.

Teistmoodi arvamus: Eesti ukrainlase nägemus Ukrainas toimuvast
Esmaspäev, 3. märts 2014 kell 20:53
39
399 300x248 Teistmoodi arvamus: Eesti ukrainlase nägemus Ukrainas toimuvastKonflikt Ukrainas on vallandanud massilise uudiste- ja arvamustetulva, kus on väga raske orienteeruda. Et oma seisukohta kujundada, oleks hea tutvuda erinevate vaatenurkade ja arvamustega, nii nendega, millega nõustud, kui ka nendega, mis on vastukarva. Ja mitte ainult Eesti, Euroopa-Liidu, USA ja Vene ametlike seisukohtade vaid ka tavainimeste nägemustega. Täna pakume teile lugemiseks ühe Eesti ukrainlase, Aleksander Gilenko arvamust. Aleksander on sündinud Tallinnas ning tema ema on pärit Lääne-Ukrainast ja isa Ida-Ukrainast.



Infosõda Ukraina ümber toimuva kohta on oma kõige kuumemas faasis. Isegi need, kes varem ei teinud ühtegi poliitilist postitust, võtavad nüüd sõna ja kirjutavad Facebookis midagi Ukrainast. Neil, kes juba niikuinii kõike teavad ja kõigest aru saavad, polegi mõtet edasi lugeda. Nende jaoks on maailm mustvalgeks jagatud ja ebamugavaid küsimusi esitada pole mõtet. See teema vajab aga natuke iseseisvat mõtlemist.



Kõigepealt räägime sellest, mida kujutab endast tänapäeva Ukraina

Ukraina on suur riik, aga oma praeguse kuju võttis ta alles Nõukogude ajal, 1950-ndatel aastatel. Praeguse Ukraina territooriumil asuvad ka sellised osad, mis enne ei olnud Ukrainaga kuidagi seotud: näiteks Zakarpatskaja oblast (Taga-Karpaatia). Enne Teist maailmasõda oli see Tšehhoslovakkia osa. Pärast sõda liitis Stalin selle Nõukogude Liiduga ja “kinkis“ Ukrainale. Tänu sellele sai Nõukogu Liit piiri Ungariga.

Teiseks, Ukraina lääneosa, Lvov ja muud linnad olid ajalooliselt igipõline Poola territoorium, kus elasid enamuses poolakad. Enne Teist maailmasõda oli Lvov Poola linn. See osa Poola riigist liideti Teise maailmasõja käigus samuti Nõukogude Liiduga ja sellest sai Ukraina osa.

Kolmandaks, Krimm ei olnud samuti kuidagi Ukrainaga seotud. Krimm oli see poolsaar, mille Vene impeerium (Vene keisrinna Katariina II) sai endale sõjas Türgiga 18. sajandil. Sellest ajast peale on Krimm aga olnud alati strateegiline osa Venemaast Mustal merel. Nii oli Teise maailmasõja käigus ja ka hiljem. Kui aga Nõukogude Liidu liidriks sai ukrainlane Hruštšov, kinkis ta 1954. aastal Krimmi Ukrainale.

Neljandaks, Ukraina idaosa, Luganski ja Donetski oblast, olid Doni kasakate autonoomsed maad, suure Venemaa osad, mis ei olnud kunagi otseselt ukrainlastega seotud. Seal on palju kasakaid. Ukrainas elavad russiinid ja ungarlased, Lõuna- ja Ida-Ukrainas räägitakse enamjaolt vene keelt. Seega, kultuuriliselt ja ajalooliselt on tänapäeva Ukraina väga kirju riik, läänes (kus enne oli Poola) on katoliiklus, enamus seal elavatest tahab läänega integreeruda; idas on õigeusk ja enamus räägib vene keelt. Paljud idas ja lõunas elavatest inimestest töötavad Venemaal (peaaegu samamoodi, nagu paljud eestlased töötavad Soomes). Nad on juba praegu Venemaaga väga tihedalt seotud ja mitte ainult majanduslikult. Krimmis elavad ka tatarlased, kes on hoopis moslemid ja taha sugugi ei Venemaaga ega Euroopa Liiduga integreeruda, vaid soovivad endale rohkem suveräänsust. Seega, tänapäevane Ukraina on selline segariik, nagu kunagi oli Jugoslaavia: Ukraina ei ole tüüpiline Euroopa rahvusriik eelmise sajandi mõistes. Ja iga konflikt Ukrainas võib viia Jugoslaavia stsenaariumini. Nüüd, kes on sellest huvitatud? Venemaa? Vaevalt.



Millest sai alguse see viimane konflikt Ukrainas?

Pinge süvenes sellest hetkest, kui Ukraina president Janukovõtš ei kirjutanud alla assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppele Euroopa Liiduga. Miks ta seda siis ei teinud? Tal oli võimalus valida, kas Ukraina saab tolliliidu Venemaaga ja Ukrainast saab koostööpartner koos Valgevenega ja Kasahstaniga, kes moodustavad ühise tolliliidu, või Ukraina kirjutab alla assotsiatsioonilepingu Euroopa Liiduga. Puhtalt majanduslikult oleks tolliliit Venemaaga (ja teistega) Ukrainale palju kasulikum, sest Ukraina tooted ja teenused eksporditakse peamiselt just Venemaale, Kasahstani ja Valgevenesse. Euroopas ei ole Ukraina tooted aga konkurentsivõimelised. Seega, kirjutades alla assotsiatsioonilepingu EL-iga, kaotaks Ukraina suure osa Venemaa turust ja ei saaks endale midagi.

Euroopa Liit aga tahab kindlasti Ukrainat endale saada ja sellest saigi konflikt alguse.



Seda konflikti on vaja vaadata maailma geopoliitika kontekstis

Venemaal arvatakse, et Ukraina on nende lähipartner. USA ja EL aga tahavad Ukrainat endale. Seega, mingisugust vabadust Ukrainas ei tule (nagu ei saanud seda ka Eesti). Pikemas perspektiivis võib Ukraina olla kas Venemaa lähipartner või Euroopa Liidu liige. Loomulikult, globalistid tahavad Ukrainat, sest see on suur ja ressurssiderikas riik. Aga isegi see ei ole kõige tähtsam. Tähtsaim on see, et globalistid tahavad ärritada Venemaad, sest ka globalistid ise peavad Ukrainat tegelikult ajalooliselt Venemaa osaks. Just nimelt seetõttu tahavad nad võtta ajalooliselt Venemaa suure osa (Ukraina riigi) endale. Ja nad kasutavad ära kõiki praegu aktuaalseid probleeme, et oma eesmärki saavutada. Majanduslik olukord riigis on väga raske, võim on korrumpeerunud ja ebaefektiivne. Seda ei sea vaidluse alla keegi ei Ukrainas ega Venemaal. Janukovõtš on viinud riigi väga viletsasse seisu, majanduslikud ja muud küsimused on jäänud lahendamata. Globalistide esmane eesmärk on nõrgestada Venemaad.

Mäletagem, et Venemaa oli ainus riik, kes takistas USA-d Süüriat pommitamast. Sõda Süüriaga oli põhimõtteliselt otsustatud küsimus ja viimasel hetkel jäi sõida vaid vastuseisu pärast Venemaaga puhkemata. Süüriat ei pommitatud pihuks ja põrmuks tagasi keskaega (nagu seda tehti Afganistanis, Iraagis, Liibüas jne). Süüria ja Iraan olid nende plaanis sees ja just Venemaa sai takistuseks nendes riikides sõja alustamisel.

Seega, minu arvates on Ukrainas toimuv kättemaks Venemaale.

Praegu on elu Ukrainas palju halvem kui Venemaal, sellest räägivad inimesed, kes on elanud viimasel ajal mõlemas riigis, aga seda kinnitab ka statistika ja majanduslikud näitajad. Nii et Ukrainas on asjad väga halvasti. USA kasutas inimeste õiglast viha selleks, et viia läbi vägivaldne riigipööre. Kahjuks lihtinimesed Maidanil ei saa seda, mille nimel nad võitlesid. Inimesed võitlesid vabaduse eest, tahtes priiust korrumpeerunud poliitikutest. See on loomulik ja arusaadav. Mingisugust vabadust aga ei tule. Inimesi ootavad “ebapopulaarsed reformid“, “range kokkuhoiupoliitika“ ja EL-i direktiivid, põhimõtteliselt Kreeka stsenaariumi järgi.

Nüüd aga vaadakem, millised olid uue Maidani võimu esimesed otsused. Nad tühistasid regionaalkeelte seaduse (sellises multikultuurses riigis nagu Ukraina), mis võimaldas ametlikult kasutada ukraina keele kõrval ka ungari, vene, poola ja rumeenia keeli. Teiseks, nad hävitasid üleriigiliselt kõik Teises maailmasõjas hukkunute ausambad ning võtsid maha isegi Kutuzovi samba (kes 19. sajandil võitis sõja Napoleoni vastu). Ja kes sai peaministri koha? Jatsenjuk. Kes ta on? Jatsenjuk on marionett, kes käib kord nädalas Brüsselis ja Berliinis konsultatsioonides. Ta on lubanud Ukraina globalistidele anda.



Iga revolutsioon lõpeb ühtemoodi

Inimesed võitlevad vabaduse eest, aga lõpuks keegi võtab võimu endale ja inimesed jäävad lubatust ilma. Nii juhtus Prantsuse revolutsiooni käigus, Vene revolutsiooni käigus ja samuti hiljutise Egiptuse revolutsiooni tulemusena.

Mida nüüd teeb Venemaa? Selge, et Venemaa on ärritunud. Venemaa näeb Ukrainat ajalooliselt oma venna või “perekonnaliikmena“, mis on nende jaoks suure vene maailma lahutamatu osa. Krimmis on Vene sõjaväebaasid, Musta mere laevastik ja palju muud. Moskva jaoks on see kõik räpane mäng Venemaa vastu ja ta kaitseb oma huve. Suur osa Ukrainast ei poolda seda Maidani revolutsiooni. Kuna USA juba avalikult mängib oma suurt mängu Ukrainas, siis Venemaa otsustas võtta vähemalt Krimmi enda kontrolli alla. Sellega tahetakse kindlustada oma positsiooni poolsaarel ja vältida igasugust ebameeldivat üllatust uue Maidani võimu poolt, kuna viimane on juba mitu korda näidanud, et kokkulepetest kinni ei peeta.



Nüüd tagasi Eestisse

Eile toimus IRL-i korraldatud meeleavaldus Vene saatkonna ees. Kohal olid mõned Eesti poliitikud, mis oli nendest üsna rumal. Eestit on pidevalt ära kasutatud, et ärritada vene karu. Kusjuures Eesti jaoks ei ole see üldse kasulik, vastupidiselt USA-le, kellele see on väga kasulik. Nad kasutavad Venemaa naabreid (Eesti, Läti, Leedu ja nüüd ka Ukraina), et ärritada Venemaad ja provotseerida vastutegevusele. Lõpuks, kui Venemaa reageerib, siis öeldakse: “No, näete, me ju rääkisime teile, et Venemaa on väga ohtlik, väga kuri ja väga metsik.“ Aga tegelikult on väga rumal ja ebamõistlik ärritada karu. Temaga tuleb pigem olla sõbralik ja ettevaatlik.

Selles mõttes oleks meil vaja võtta eeskuju Soomest. Soome-Venemaa suhted olid väga rasked. Oli isegi sõda. Aga lõpuks tuli võimule Kekkonen ja tema neutraalsuse poliitika. Soome on saanud väga palju kasu sellest, et on pidevalt vältinud vene karu ärritamist, üritanud olla Venemaale hea kaubanduspartner ja naaber ning säilitanud neutraalsuse. Ma väga hoolin Eestist ja minu meelest on see Eesti jaoks heaks eeskujuks.

Keda me nägime seal meeleavaldusel? Tunne Kelamit, kes oli Euroopa Parlamendis Iraani ja Süüria pommitamise plaanis USA suur toetaja. Kelam ei hooli maailma rahust, vaid globalistide agenda täitmisest. Nüüd nägime teda meeleavaldusel. Et ta ei poolda suure Venemaa vägede sisseviimist Krimmi, vaid on selle vastu. Aga samuti iseseisvat Iraani võib teine suurriik USA vabalt pommitada. Loomulikult…



Mis nüüd edasi saab?

Minu arvates peavad Krimmi poolsaare tuleviku otsustama need inimesed, kes seal elavad. Selleks peab referendumi korraldama, kus Krimmi elanikel on võimalus otsustada, kas nad jätkavad koos Ukrainaga või Krimm läheb tagasi Venemaa Föderatsiooni koosseisu või tekib maailmakaardile hoopis uus iseseisev riik. Võttes arvesse Kosovo pretsedenti, peaks Eesti sellist referendumit pooldama ja nõustuma selle tulemusega, milline iganes see ka poleks.



Aleksander Gilenko



Samal teemal:

Meeleavalduste vastane meeleavaldus Kiievis – valitsuse libaoperatsioon?
Meeleavaldused Ukrainas on võtnud äärmiselt vägivaldse pöörde
Ukraina Euromaidan - mis tegelikult toimub?
Julija Tõmošenko kuulutab Ukraina tulevikku Euroopa Liidus
Ukraina majanduse ja poliitika taastamine nõuab ebapopulaarseid samme
THI: Balti riigid peavad Ukraina taustal kaitsesse rohkem panustama
Ukrainas on tunda Venemaa kohalolu
Sõja “ootuses”: Putin pole vägede Ukrainasse saatmist veel välja kuulutanud
Täna Tallinnas meeleavaldus Vene vägede Ukrainasse sissetungi vastu
Eesti toetab rangeid vastumeetmeid Venemaa sõjalisele tegevusele Ukrainas
Uudiseid Soomest: Helsingis toimus Ukraina ründamise vastane protest
Ukraina sündmuste ümber käivad võimumängud
Uudiseid Venemaalt: Krimmile esitati alistumiseks ultimaatum?
Ukraina peaminister soovib assotsiatsioonilepet EL-iga juba enne valimisi
Algatati petitsioon Edgar Savisaare umbusaldamiseks
Välisministeerium: internetis leviv Paeti ja Ashtoni telefonikõne on autentne
Uudisnuppe Ukrainast: ähvardust pealetungist veel teoks ei tehtud
Ukraina rahutused: Lääne ja Venemaa geopoliitiline sõda maagaasi pärast?

Tags: arvamus, eesti, maidan, ukraina, ukrainlane, usa, venemaa
REKLAAM
SIIN SAAD KAASA LÜÜA

PÄEVAPILT
Päevapilt
LOETUMAD
Endine CIA piloot kinnitab, et ükski lennuk WTC kaksiktornidesse ei sõitnud
Evolutsiooniteooriale ohtlik saladus: hiiglaste skelettide olemasolu püütakse varjata
Sädelev pettus: milline on teemantide tegelik väärtus?
Kas kehavälised kogemused on arvatust tavalisemad?
Õnnelikkuse keel: Amazonase Pirahã hõimul ei ole minevikku ega tulevikku
EESTI ALLIKAD
Eesti allikate kaart
REKLAAM
Copyright © Telegram 2014. Kõik õigused kaitstud.

allikas: Telegram
Vasta
Vastuseks artiklile, mille usiik välja tõi:
Seal on välja toodud väide, et USA pommitas Iraagi, Afganistani ning Liibüa tagasi kiviaega.
Huvi pärast uurisin siis, et kuidas nende riikide majandustel läheb. Täitsa hästi tundub minevat esialgu. Liibüal vähem hästi, kui teistel eelpool nimetatutel, aga mis mõttes nad kiviajas on?

Edit:
No olgu, euroopa mõistes võib afganistani tõepoolest lugeda pea kiviajas olevaks, aga see oli täpselt nii ka enne USA sissetungi. Iraak elas ka üle väga suure languse vahetult peale sõda.
Kas Süürial läheb nüüd hästi, kui USA neid ei pommitanud?
Mul on eelneva artikliga mitmeid probleeme veel, aga lasen tal siis olla kellegi Ukrainlase arvamus asjast.
Vasta
Selle "kiviaega pommitamise"osas oskan ehk selgitada. Asi selles, et ENNE kui hakaksid kõik need pommitmaised siis keegi USA sõjalises juhtkonnas (ei mäleta enam kes see oli ja kui oluline see ehk üldse on) väitis, et nemad on valmis pommitama kõik need riigid "tagasi kiviaega" või oli see, et on suutelised seda tegema. Sealt sai see meem alguse ja seda on vahelduva eduga üha uuesti ja uuesti meediasse paisatud - nii "pooldajate" kui "vastaste" poolt ja nii õiges kui ka vales kontekstis.
Kuna aga antud riikides - tõesti pommitati - nii NATO kui "teeroristide" poolt siis tööstus on seal suht nadis seisus - muust rääkimata. Ei usu, et seal hästi läheb - kui just kiviajaga võrrelda siis ehk küll ja eks nad ikka püüa ise ka aga just hästi seda eriti ei usu. Loodetavasti suudavad nad midagi ikka taastada ja elu pöördub paremuse suunas.
Vasta
Kui mingi hetkeni oli Putini tegevus Ukrainas kokku lepitud nagu(lähtudes läänepooslest totaalvaikusest alguses) vaja(vabamüürlastel isekeskis) siis...mingist hetkest võis olla nii, et kokkulepetest pole Putin kinni pidanud ja paneb soolot. Arvestades hämmeldust ja reaktsioone kõige kõrgemal tasemel nii viimase nädala jooksul. Et võib olla selline müstiline asi, et vabamüürlaste hulgas valitseb mõningane segadus ja Putin kasutab seda ära. Samas - sõda ta ei taha.

Välja on tulnud, et USA poolel olid Putini plaanid teada ja - uudis käis peavoolu meediast läbi - ometigi mängiti esimene nädal USA poolel totaalset lolli. Alles nüüd, teisel nädalal, hakati end liigutama.



Vasta
(09-03-2014, 18:17 )Pohlatohlakas Kirjutas: Venemaa valmistub "asümmeetriliseks" vastulöögiks... Kas suurem sõda on silmapiiril?
Kas oled kindel? St kas keegi leidis ka koha kuskohast DoD satelliidipilte avalikult näha saab? Või viite kuskohast TRN selle info sai?

Natuke imelik kui sellise tähtsa teema juures jäetakse oluline info välja ja lihtsalt kirjutatakse, et "uskuge mind", need pildid on DoD drooni (mitte satelliidi nagu pealkirjas) tehtud pildid. Paistab lihtlabase valetamise moodi välja.


(09-03-2014, 19:34 )seffe Kirjutas: Faradayle väike märkus (ei puuduta konkreetselt ainult seda teemat): see on para-web, "para" st. siin arutletaksegi enamuses teemade üle, mis ei ole teaduslikult tõestatud või AK-s nähtud. Kui kõige suhtes oled skeptiline ja tambid teiste teooriaid siin maha- siis see foorum ei olegi sinu jaoks. Mina juba ammu loen teemasid nii ehk Faraday postid jäävad vahele. Soovitan teistelgi, kes sama tunnevad mis mina.
Ma soovitan valel ja paral hakata vahet tegema, sest para on siin foorumis kordades vähem kui valet või väljamõeldisi.
Vasta
Ukraina avantüür on piisavalt suur, et väärida omaette teemat? Siin on kõike - vägivalda, vandenõud, ja peagi lisanduvad kindlasti ka mingid müstilised aspektid. Ma siis teen uue teema lootusega, et parajumalad tõstavad osa siinsest kirjandusest ringi. Kuidas ka ei juhtu, on sedasi ette määratud Smile
Vasta

Ma soovitan valel ja paral hakata vahet tegema, sest para on siin foorumis kordades vähem kui valet või väljamõeldisi.

[/quote]

No seda otsustan ikka mina kulla Kage, mis on vale ja mis para.
Vasta
(10-03-2014, 12:04 )seffe Kirjutas: Ma soovitan valel ja paral hakata vahet tegema, sest para on siin foorumis kordades vähem kui valet või väljamõeldisi.

No seda otsustan ikka mina kulla Kage, mis on vale ja mis para.

[/quote]

Seffe - kuidas sa siis aru ei saa!? Bleh
Meil on siin Kage ja Faraday kes ütlevad mis on vale ja mis on para.
Kes sellest aru ei saa on vandenõuteoreetikutest ebateaduslikud miilitsad.
Vasta
(10-03-2014, 12:04 )seffe Kirjutas: No seda otsustan ikka mina kulla Kage, mis on vale ja mis para.
Einoh, otsusta, keegi ei keela. Samamoodi otsustan seda ka mina ja võin välja öelda seda millest ma siin foorumis paari aasta jooksul olen teadlikuks saanud. Ja see kogemus ongi täpselt selline nagu ma ütlesin.
Vasta
«Ukraina võimult tõugatud president Viktor Janukovõtš sõlmis majanduslepped Venemaaga ja mitte Euroopa Liiduga. See on muutunud Euroopa veelgi sõltuvamaks Venemaa maagaasist. Lääneriigid käivitasid vastulöögi, rahastades näiteks ka Kiievis möödunud aasta sügisel alustatud mässu,» edastasid USA väljaanded.
Ukraina-Chevroni kildagaasilepe sai allkirjad
Avaldatud: 06. november 2013 kell 09:04
Ukraina kirjutas eile alla 10 miljardi dollarilise lepingu USA grupi Chevroniga, mille alusel võib viimane ekspluateerida sealseid kildagaasivarusid.
Vastavalt lepingule sai Chevron õiguse teostada uuringuid kahes Ukraina läänepoolses piirkonnas ning alustada seal seejärel toomist. Hinnanguliselt peitub antud piirkondade maapõues 2,98 triljonit kuupmeetrit gaasi – üks Euroopa mahukamaid maardlaid.
Kildagaas on kiltkivi pooridesse kogunenud maagaas, mille ammutamiseks kasutatakse kivimite hüdraulilist purustamist ehk frakkimist. See tähendab, et maa sisse luuakse horisontaalsed puuraugud, millesse pumbatakse kõrgsurve all vett, kuhu on segatud liiva ning erinevaid kemikaale, et lõhkuda kivimeid ja saada maagaasi kätte. 19. oktoobril toimusid 28 riigis üle 250 protestiaktsiooni sellise keskkonda ning inimeste tervist ohustava tegevuse vastu. Kildagaasi tootmise esirinnas on USA, kelle tegevus on muutnud geopoliitilisi jõujooni kuid samal ajal tekitanud teravaid keskkonnaküsimusi.
http://www.telegram.ee/maailm/maailm-uhi...x26aj9EHRY
Vasta
Läbi naljade on alati esitatud tõsiseid mõtteid.
Kes tabab nalja ja konteksti see muheleb ja ohkab - teised vinguvad ja virisevad.
Pildidl kiri vene keeles: Venelased usaldavad Presidenti, Armeed ja Kirikut.

[Pilt: k8azr4phu1px.jpg]
Vasta
Ukraina probleem on see,et riik on lõhestunud kaheks.Ida ja Lääne Ukraina on nagu erinevad riigid.Üks lahendus oleks teha kaks riiki.
Vasta
(13-03-2014, 18:59 )Black Goat Kirjutas: Ukraina probleem on see,et riik on lõhestunud kaheks.Ida ja Lääne Ukraina on nagu erinevad riigid.Üks lahendus oleks teha kaks riiki.

See ei ole ainult Ukraina probleem. Tsehhid ja slovakid "tegid ära". Teistel poel selleks seni ei "mune" ega tarkust olnud - segajatest rääkimata. Kahju.
Vasta
(13-03-2014, 18:59 )Black Goat Kirjutas: Ukraina probleem on see,et riik on lõhestunud kaheks.Ida ja Lääne Ukraina on nagu erinevad riigid.Üks lahendus oleks teha kaks riiki.

Kas Eestis on olukord parem? Täna kuulsin erinevaid arvamusi erinevate eestlaste käest.

Mõned neist:

- tasub vaid Putinil käega viibata ja 10 000 venelast, keda Eesti sõjavägi omal ajal ära põlgas, on valmis minema tema väkke oma tõelist kodumaad teenima, kus neid austatakse;

- Ida-Virumaa elab endiselt 80-ndate hõngus ja nemad ei kahtleks sekundikski, kui palutakse ühinemist oma tõelise koduga -NSVL-ga ehk siis õigusjärglase Venemaaga;

- vene rahvusest noored on mitmeid kordi paremini tulirelvastatud kui eestlased;

- ka Ukraina osas on nii mitmedki eestlased arvamusel, et just neonatsid olid riigipöörde eesotsas, et Euroliidule ja USA-le anda seda, mida nood neilt tellisid.



Kahjuks on tõesti nii, et nii Nato, Euroliit, Ukraina praegune ja endine valitsus, Putin ja ka Eesti valitsus on ühed enesekesksed, valelikud ja julmad olemid, kes ei tee midagi, et rahva elujärge paremaks ja mõttekamaks muuta. Vaadake vaid Eesti poliitikuid, nad kisklevad, laimavad, kaeblevad...justkui neile tehtaks liiga ja jäetakse ehk neid suurtest privileegidest ilma....

Aga maarahva, linnarahva, laste ja pensionäride heaks teha midagi.....selleks pole aega ega VAHENDEID !!!!

Tean, et see arvamus ei mõjuta midagi...aga vaiki ma ka ei suuda olla.



Vasta
Nojah, Eesti lasi ka selle võimaluse käest ja nüüd on Narva ikka Eesti riigi koosseisus. Eks seda saaks hea tahtmise korral ju muuta ka tegelt. Näiteks saades kõigepealt Eesti koosseisu need piirileppe vaidluse alad ja seejärel kurvale järeldusele jõudes, et kogu see idapoolne kant on ikka liiga erinev.
Vasta
(13-03-2014, 19:37 )Minaelan Kirjutas: - ka Ukraina osas on nii mitmedki eestlased arvamusel, et just neonatsid olid riigipöörde eesotsas, et Euroliidule ja USA-le anda seda, mida nood neilt tellisid.

***

Aga maarahva, linnarahva, laste ja pensionäride heaks teha midagi.....selleks pole aega ega VAHENDEID !!!!

***

Tean, et see arvamus ei mõjuta midagi...aga vaiki ma ka ei suuda olla.

Neonatsid - mnjahh - pole just õigem väljend. Ei arva, et seal midagi natsidega - uute või vanadega pistmist on/oli. Kui siis vaid seda, et sealt tilkuvate uudiste puhul mõlemad pooled (Kreml ja "lääs") kasutavad seda mõistet teise poole "mustamiseks". Kõik tahavad ju "head" olla ja "pahade natsidega/fashistidega" võidelda.

***

Jooksutasin ka siit vist kunagi selle uudise läbi, et kui vähendada USA sõjalisi kulutusi vaid mõned protsendid - mis vastab laias laastus raiskamise lõpetamisega ja lihtsa optimiseerimisega - siis oleks võimalik seal kõik koolid ära remontida ja pakkuda kõigile lastele 2x päevas süüa ja HÄSTI. Midagi oli vist veel aga kõike ei mäleta.
Siin meenutaksin ka mingi aeg tagasi kohalikust meediast korra läbi vilksatanud uudist mis rääkis midagi analoogset EV kaitsejõudude kohta. Summad ei olnud nii suured aga ühte koma teist oleks saanud ka siin teha. Aga siis see kadus nagu vits vette...

***

Selle arvamuse väljaütlemine mõjutab küll. See on selle teema - poliitika - esoteeriline aspekt mida mõned taga nutavad aga ise sellest rääkida ei oska veel vähem täiendada. On vana ütlus - sõna on kui varblane - kord lahti lastuna proovi teda uuesti kinni püüda. Iga kord kui sa ütled midagi välja sellist "mida pole kombeks" siis julgustad kõiki neid kes seda kuulevad ka välja ütlema. Aga sõna ON teo/tegemise seeme. Ühel hetkel ütleme seda kõik kooris välja ja pole kedagi kes suudaks meile vastu hakata.
Siis jätkub meil raha nii koolidele kui pensionäridele. Usu ja ära kunagi vaiki.
Jõudu wink
Vasta
(13-03-2014, 18:59 )Black Goat Kirjutas: Ukraina probleem on see,et riik on lõhestunud kaheks.Ida ja Lääne Ukraina on nagu erinevad riigid.Üks lahendus oleks teha kaks riiki.

Lääne Ukraina on ju puupaljas, mis sest riigist saaks? Tuleks EL-i meile kaela peale?
Vasta
17 hullumeelset fakti Venemaa kohta.

1. Venemaa pindala on sama suur nagu planeet Plutol
Tegelikult isegi veidi suurem - Venemaa pindala on 17 miljonit km2, Pluto oma 16,6 miljonit km2.

2. Kui kõik Venemaa torujuhtmed kokku panna, ulatuks need kuus korda ümber maakera
Kui võtta arvesse kõiksugu erinevat sorti gaasi ja õli torujuhtmed, oleks nende pikkus kokku 259,913 kilomeetrit. Meie Emakese Maa ümbermõõt piki ekvaatorit on tagasihoidlikud 40 075 kilomeetrit.


3. Venemaa arvel on pool ülemaailmsest kõrgelt rikastatud uraanivarust
Venemaal on 695 tonni kõrgelt rikastatud uraani. Ühelgi teisel riigil pole sellist kogust ette näidata. Teisel kohal on USA 604 tonniga.

4. Venemaa elanike arv on alates 1993. aastast vähenenud 6,6 miljoni inimese võrra
Nii palju elanikke on USA osariigis Massachusettsis.

5. Adleri ja Krasnaja Poljana vahele ehitatud maantee hind oleks olnud odavam, kui see oleks üleni kaetud foie gras’ga (delikatess värskest maksast, mida saadakse hanede ja partide nuumamise teel – toim.)
Venemaa maksis selle Sotši taliolümpia jaoks ehitatud teelõigu eest 8,6 miljardit dollarit. Arvutati välja, et kui see tee oleks sillutatud foie gras’ga, oleks saanud seda delikatessi teele „määrida“ jumalavallatult paksu kihi. Ühe kilo foie gras’d saab kätte 88 dollariga kilo eest.


6. Venemaa maagaasi varud on nii suured, et sellega võiks täita 13,2 miljardit olümpia-suuruses ujumisbasseini
Venemaa maagaasi varud on suuruselt maailmas teisel kohal – 1,163 triljonit kuupjalga. Olümpiamõõdus ujumisbasseini mahutavus on 88 000 kuupjalga.

7. Venemaal on 9 ajatsooni. Nii palju pole ühelgi teisel riigil
Kuni 2010. aastani oli neid tegelikult lausa 11. Et teha erinevate ajatsoonide vahel transport ja kommunikatsioon lihtsamaks ja tõhusamaks, loobuti kahest. Toonane Venemaa president Dmitri Medvedev rõhutas, et see samm tugevdab ka Venemaa positsiooni „maailma globaalses infrastruktuuris“.

8. Venemaal on 87 miljardit barrelit naftavarusid. Sellest jaguks vabalt 75 aastaks
2012. aastal kasutati Venemaal umbes 3,2 miljardit barrelit naftat. Järgmised 75 aastat peaksid Venemaale üsna muretud olema.

9. Moskva metroos tehakse iga päev üheksa miljonit reisi. Seda on rohkem kui Londonis ja New Yorgis kokku.
Kõige elavama liiklusega metroopeatus on Vykhino (Выхино). Kõige sügavamal maa all asub Võidu Pargi (Парк Побе́ды) peatus, mis ulatub 85 meetrit maa alla.

10. Venemaal enesetappude protsent on kaks korda kõrgem kui Ameerikas
Venemaal teeb enesetapu 9,7 inimest 100 000-st. Ameerikas on see suhe 4,7 inimest 100 000-st. Üldarvuga jääb Venemaa Ameerikast siiski maha – 13 826 enesetappu 14 612 vastu Ameerikas.

11. Venelased joovad kaks korda rohkem kui ameeriklased
Venelased joovad nädalas 6,3 ühikut alkoholi, ameeriklased 3,3 ühikut. Tabeli tipus on Lõuna-Korea, kus nädalas keeratakse hinge alla 13,7 ühikut alkoholi.
(Alkoholiühik on 10 g puhast ehk absoluutset alkoholi. – toim.)

12. Venemaal Karatšai järve juures seistes võib ära surra
Seal saab tunnis 600 röntgenit kiiritust, mis on täiesti piisav kogus inimese tapmiseks.
Karatšai järv on väike järv Uuralites, mida Nõukogude Liidus kasutati aastaid tuumajäätmete prügilana. 1960-ndatel hakkas järv kuivama, järve põhja jäid üliradioaktiivsed setted. 1968. aastal kandis tugev tuul järvepõhjast tolmu laiali 1800 km² alale, kus elas umbes 500 000 inimest. Laiali kandunud saasta radioaktiivsus oli 185 petabekrelli, mis on võrreldav Hiroshimale heidetud tuumapommi poolt põhjustatud radioaktiivse saastega.
1978–1986 kaeti järv küll betoonplokkidega, kuid 600 röntgenit tunnis on siiski garanteeritud.

13. Venemaa 20 rikkama inimese varandus on väärt 227 miljardit dollarit. Seda on rohkem kui Pakistani SKP
Pakistanil on ette näidata kõigest 215 dollari suurune nominaalne SKP.

14. Venelased joovad aastas kuus korda rohkem teed kui ameeriklased
Venelased joovad teena aastas ühe inimese kohta 3051 naela teepuru. Ameeriklased saavad jagu kõigest 0,503 naelast teest.

15. Venemaal Baikali järves on viiendik kogu maailma mageveest
Baikal on küll poole väiksem kui Michigani järv, kuid see-eest ka maailma sügavaim.

16. Venemaal on alates 1992. aastast tapetud 56 ajakirjanikku, 64 protsenti neist mõrvati
Venemaa on maailmas ajakirjanike jaoks ohtlikkuse tasemelt viiendal kohal.

17. Venemaa müüs Alaska Ameerikale 1867. aastal 7,2 miljoni dollari eest
See tähendab, et Ameerika maksis ühe aakri maa eest vähem kui 2 senti…

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/17-...d=68239307


Vasta
Как 10 тысяч николаевцев помогли накормить животных - Фишки.нет
Venemaa - kontrastide maa. Nikolajevi linna loomaia juhatus teatas, et loomade toitmisega on asi nutune. Mis edasi sai vaadake piltidelt. Mind huvitab mida teeb/kuidas elab kirjade järgi pidevas rahahädas Tallinna loomaaed?!
Vasta
(17-03-2014, 22:31 )excubitoris Kirjutas: Venemaa - kontrastide maa. Nikolajevi linna loomaia juhatus teatas, et loomade toitmisega on asi nutune. Mis edasi sai vaadake piltidelt. Mind huvitab mida teeb/kuidas elab kirjade järgi pidevas rahahädas Tallinna loomaaed?!

Kui jutt käib sellest linnast siis minu teada ei ole ta veel venemaaga liidetud. Või käib jutt mõnest teisest taolise nimega linnast mis asub venemaal ja on väga-väga salajane linn? Ehk siis oskad ka öelda kus?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • 18
  • ...
  • 169
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Suur Eksitus (The Great Deception)! Arlich 1,628 252,838 22-02-2025, 23:01
Viimane postitus: new shepherd's song
  Birminghami Kolmsilm a la Suur Vend Skarre 0 3,492 13-11-2015, 04:01
Viimane postitus: Skarre
  Ukraina-Venemaa maailmakriis positiivne 1,785 509,127 24-08-2014, 15:29
Viimane postitus: Nielander
  Venemaa kuulutas Krossi rahvusvaheliselt tagaotsitavaks Pyramid 112 55,473 23-04-2014, 11:28
Viimane postitus: Eithea
  Suur jalutuskäik xawa 4 6,355 25-07-2012, 14:55
Viimane postitus: Tarawah
  Suur raamatutepõletamine toimub juba homme! Celtic 42 24,936 23-05-2012, 19:36
Viimane postitus: nokitseja
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 832 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 822 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 820 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat