Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Horoskoobindus, sinu arvamused sellest..
#1
Loen horoskoope ja mõtlen, mis tehnikat kasutades need on tehtud.. Siis tuli pähe selline mõte, et horoskoopidest ju inimene loeb seda kujutlust, kellele ta tahab sarnaneda. Sa loed horoskoobist, et a la veevalaja (nagu mina olen) on alati ilus, siis kindel see, et ma sellega nõustun, sest kes meist ei tahaks olla ilus või tark. Nii et horoskoobid on minu arvates just sellel põhimõttel koostatud, et inimesed saaksid lugeda, et nad on ilusad ning nad usuksid horoskoope.
Vasta
#2
Ma kahtlen sügavalt, kas 6,3 miljardit inimest saab jagada võrdselt 12ks. Kui palju oleks maailmas situatsioonide kordumist ja teineteise dubleerimist? Mõelge neile miljonitele lotovõitjatele, kes on kas kõik kaalud või skorpionid. Lahe? Siiski mitte.

Arvata on, et mingisugused omapärad ja sarnasused annab välja tuua tähtkujude puhul. Ilmastik ja kuupäev mõjutavad inimese biorütme (või elurütme, kuidas paremini kõlab).. ning vastavalt sellele saab mõjutusi ka laps. Aga kaldun arvama, et need sarnasused on marginaalse tähendusega. Näiteks sooja-külma kartlikkus?

Samuti usun, et püütakse konstrueerida mingi toreda ja tubli inimese mudel või siis loetleda omadusi, mis kipuvad igapäevases elus sagedased olema. Näiteks liiklussituatsioonid. Soovitatakse olla ettevaatlik. Inimene kas jääb auto alla või mitte. Vahet pole. Kui ei jää, siis ta tunneb, et päev on korda läinud. Kui jääb auto alla, siis mõtleb, et polnud piisavalt hoolikas.

m.
Vasta
#3
sellest horoskoobindusest leiab igaüks endale midagi, et siis hiljem öelda, et näe, toimis.
Vasta
#4
http://www.nomad.ee/~mart/numer.shtml

mul läx päris palju asju täppi.
Vasta
#5
Vaata Para-Foorum » Teraapiad, tehnikad, maagia jne » Horoskoobindus, sinu arvamused sellest.. Äkki leiad midagi ühist?
Vasta
#6
Teemad on ühendatud. Arvan, et mõni vahva inimene peaks olema veidike tähelepanelikum kui hakkab topeltteemat tegema.


Ise pean horoskoope inimeste lollitamiseks, lihtsalt seeläbi, et inimesele meeldib teada saada, mida toob homne, ülehomne jne. jah, osad horoskoobid tõesti lähevad täppi.. aga seda kindlasti tänu juhusele.

tõepoolest erinevatel tähtkujudel esinevad ühesõugused iseloomujooned - nendel enamjaolt horoskoobid põhinevadki. Nii saab tõesti ennustada, milline inimene on, kuid tulevikku vaevalt.

Inimeste lollitamine lihtsalt - mis muud.

[Teadet on muutnud 21-12-2003 postitaja henzukaz]
Vasta
#7
Oleneb täiesti millist horoskoopi hinnata. Kõige naljakamad on Postimehe omad a.la "Sul võib täna hästi minna,kui oled õnnelik"
Absurd imho

Ma ei usu et mingid taevakehad või sünnikuupäevad kuidagi inimrühmi ühendaks - horoskoobid on lollused
Vasta
#8
Oh mu lemmikteema!
Kuidas ma seda küll alles nüüd märkasin! Bleh
Ja miks ma pole veel kohanud ühtegi meesterahvast, kes usuks horoskoopi...Bleh
Arvan, et ma pikalt ei hakka kaitsma oma seisukohti, aga pean siiski ütlema, et inimeste kohta, kes usuvad nii naljakaid ja arusaamatuid asju, olete te siin kohal küll asjatundmatud. Pidada Postimehe "horoskoopi" horoskoobiks on tõsine viga! Horoskoobid põhinevad siiski astroloogial ning see on üks tõeliselt para-normaalne ning uskumatu teadusharu.
eks ta mingis mõttes üks hookus pookus ole, aga samas on isiklikud kogemused väga hästi ära tõestanud, et inimesi saab siiski 12 jagada. ja kui nüüd veel mõelda selle peale, et iga see 12 on veel omakorda 12 jagatud (nii sünniaasta kui kuu järgi) siis on ju kategooriaid palju rohkem!..Smile
Hea näide päriselust - Tutanhamon väidab, et tema horoskoobid on kõik laest võetud, aga kui nüüd lahendada asi astroloogiliselt on ta täpne näide tüüpilisest mees-veevalajast! Aja muudkui näpuga järge ja saadki inimest ilma kohtumata tundma! Laugh
Mis siis ikka...minu arvamus...Laugh
ja eks igaühel on õigus oma arvamusele...
Vasta
#9
Inimesi ei saa jagada 12-ks ja siis veel korra 12-ks. Siin tuleb juba psühholoogia mängu, mis lisaks eelnevale omakorda inimesed veel mitmeks jagab. Ja kõige tipuks ei ole olemas midagi tüüpilist, vaid kõik mõjutab kõike... selles mõttes, et näiteks veevalajal on omadusi nii sellelt, kes talle eelneb kui ka sellelt, kes talle järgneb...

loodan, et ei väljendanud end väga segaseslt...
Vasta
#10
:o
Mina siiski ei usuks horoskoope.
On ju võimalik komposeerida selliseid lauseid mis PEAVAD tõeks minemaBleh Sul läheb täna hästi. Paljudel läheb hästi ning paljudel läheb halvasti. Loed hommikul horoskoopi ning lased võib-olla sellel ennast terve päev alateadlikult mõjutada. Kui võtta mingi osa neid inimesi, kellel horoskoop tõesti täide LÄHEB, siis on samapalju inimesi, kellel see täiesti vastupidi on.
Vasta
#11
Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
http://www.nomad.ee/~mart/numer.shtml

mul läx päris palju asju täppi.

Sama siin väga palju läks täppi..imestama pani kohe...
Vasta
#12
irw, mõtlesin just niisama viimse päeva horoskoobile. "täna sa sured". Üldiselt päeva horoskoopi ei usu.
Vasta
#13
Ega neid lehehoroskoope pole keegi vist tõsiselt võtnud??!!
Aga kuidas ikkagi seletada seda, et (näiteks) KÕIK Lõvid erinevad märgatavalt KÕIKIDEST Kaksikutest? Minu arust toimivad ikkagi mingid jõud teatud hetkel ja toisel hetkel toimivad mingid toised jõud. Ja need jõud mõjutavad kõike elavat siin planeedil.:ink:
Vasta
#14
jah oleks seda küsinud keegi 3 aastat tagasi oleks kohe vastanud et jah usun ja kõik õige jne.
aga nüüd ei loe, ei mõtle, ei vaata neid.
suht naljakas kuidas inimesed neid usuvad. Tooks näiteks venna-naisega just täna rääkisin ja siis ütles mulle et tema aasta horoskoop ütles et petab oma meest aga maha ei jäta Bleh no palun
Ei tea kas ta siis alateadvuse teeb kah seda uskudes et nii on ette nähtud "kõrgemate jõudude" poolt
Ma nüüd ei väida et kõik vale on seal võib ka oma tõepõhi olla aga need postimehes ja muudes lehtedes olevad horoskoobid ei anna eriti põhjust mulle seda nüüd just uskuda
Vasta
#15
hmm ma jälgin präägu üht horoskoopi ja ma vaatan horoskoopi alles õhtul ja siis proovin mõelda kas läx nii nagu horoskoobis kirjas. Ma arvan et horoskoop on rohkem nagu inimestele toex aitab inimestel end parandada. Kui sa usud horoskoope ja seal on kirjas et täna sa peax aja maha võttma ja eluüle järgi mõtlema siis sa seda ka teed. Ja see muudab sind palju enesekindlamax ja oled rahulikum kui tavaliselt.
See on ainult minu arvamus. Bleh
Vasta
#16
Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
http://www.nomad.ee/~mart/numer.shtml

Kunagi oli mul selline õhuke sinine raamat, mis rääkis sama juttu.
Mina arvan et see ütleb üdiselt kõigile, et läeb ästi jne jne.
Mul on elutee number 6, tüvenumber on 6 olen sündinud 6. kuu 6. päeval ja elan 6. korrusel Smile Ja eelmises elus oli geniaalne salapärane boheemlane ja ehk ka musta maagia võimuses olnud.
See tähendab pure evil >: )
Vasta
#17
ise olen siiski piisavalt skeptiline tavaastroloogia suhtes.
tunnistan, et mingeid üldistavaid loomuomadusi võib inimrühmadel teatud tsüklilisusega ehk täheldada, kuid... üldiselt on sellist universaalset ja enamikule justkui meelepäraseks kirjutatud bla-blaad siiski väga ja väga palju.
ainsa veidi tõepärasema pildi sain ehk põhjalikumast astroloogilisest portreest (mingi paarkümmend lk-d kõigi tõusuplaneetide ja vastaseisudega) täpse sünnikoha ja kellaajalise sünnimomendi järgi.

ja üldse arvan, et tähtede seis võib meie saatust vähem mõjutada võrreldes meie ENDA TAHTEGA. Smile
Vasta
#18
Loed horoskoopi ja see tundub sulle vale.
Asju saab alati pealiskaudselt votta kui aga asja lahemalt uurida voib see osutada uldse milleksi muuks. Nii et kui tahad horoskoobi kohta midagi halba oelda siis voiksid ka seda uurida pohjalikumalt ja kui sa toesti oled nii tubli et leiad toelise vastuse miks astroloogia on pettus siis anna mullegi teada. See kaib koigi kohta kes tegelikult loevaid oma tahtkuju kohta kusagilt lehest. Kui see teid toesti huvitab siis otsige vastuseid kohtadest kus saab teadmisi pohjalikumalt mitte kusagilt kus uritatakse raha teha.
Voin teile oelda et Eesti Ekspressi horoskoop tuleb Tallinna Liivalaia Gumnaasiumi oppilastelt nii et koik islusad ja targad tahtkujud. ilusad ja targad oleme me koik aga igauks oma moodi. Nuud jaeb koigil endal see valja uurida millised on tema andekus ilu ja tarkuse jooned .Sest need on kindlasti koige tahtsamad. Need teadmised annavad meile juurde enese uhkust ja voin kindlalt lubada et nende teadmine annab igauhele kindlus tunnde eluks!

Muudetud: 3-5-05 kell 11:28:56 vari

Muudetud: 3-5-05 kell 12:28:55 vari
Vasta
#19
Lollitamine Smile

Eks ta tundub nii jah. Aga horoskoop ei ole selleks et tuleviku ennustada vaid selleks et inimesele naidata tema voimed, tugevad ja norgad kuljed.Millega on tal kolbulik tegeleda ja samas saab toesti sellega ka tulevikule kasulik olla. Loomulikult ei oelda sulle et mine homme Kaasiku 5-16 ja sa leiad miljioni vaid kui sul on millegi vastu huvi olnud (raamatu kirjutamine voi spordialaga tegelemine) voi oled sa parasjagu millegi tahtsaga tegelemas( mingisugused tehingud ) kindlasti on nendel tegemistel omad head paevad ja halvad paevad Nii void leida just parima paeva et teha oma tehing (naiteks oma korteri muuk saad muud tana aga homme oleks saanud suurema hinna) Ja saad inspiratsiooni raamatu kirjutamisest ja saad teada milline on koige parem selle alustamiseks .Nii et see jaeb igauhe enda otsusteda mida ta astroloogia ennustamise all motlebSmile
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas: vari
Lollitamine Smile

Eks ta tundub nii jah. Aga horoskoop ei ole selleks et tuleviku ennustada vaid selleks et inimesele naidata tema voimed, tugevad ja norgad kuljed.Millega on tal kolbulik tegeleda ja samas saab toesti sellega ka tulevikule kasulik olla. Loomulikult ei oelda sulle et mine homme Kaasiku 5-16 ja sa leiad miljioni vaid kui sul on millegi vastu huvi olnud (raamatu kirjutamine voi spordialaga tegelemine) voi oled sa parasjagu millegi tahtsaga tegelemas( mingisugused tehingud ) kindlasti on nendel tegemistel omad head paevad ja halvad paevad Nii void leida just parima paeva et teha oma tehing (naiteks oma korteri muuk saad muud tana aga homme oleks saanud suurema hinna) Ja saad inspiratsiooni raamatu kirjutamisest ja saad teada milline on koige parem selle alustamiseks .Nii et see jaeb igauhe enda otsusteda mida ta astroloogia ennustamise all motlebSmile


See lehekulg on seni Eestis parim mida leidnud olen numeroloogia vallast.

.http://www.tartu.ee/taheklubi/numeroloogia/?mood=1
Vasta
#21
Aegajalt loen horoskoope kuid
päris tõsiselt nei ikka ei võtaBleh
vahelduseks on hea kuulda mida sulle ette ennustatakse Laugh
suurem osa ennustustest horoskoopidest on mööda kui on ka mingi osa mis paneb kümnesse:dj:
Vasta
#22
Suhtun horoskoobindusse suht külmalt kahel põhjusel:
(A) olen vist inimene, keda temast väljaspool seisvad asjad rohkem huvitavad kui ta ise ja see mis temaga toimub ning millest meile horoskoobid vestavad;
(B) kui oletada, et "paravallas" mingi oluline läbimurre on võimalik (aga seda ma usun), siis arvan, et astroloogia küll see koht ei ole kus see toimuma saab.
Vasta
#23
Ma ei tea, mis see horoskoobindus on!? Sihukest pahna ei loe. Aga Linda Goodmani "Päikesemärkides" (vist mitu trükki juba välja antud) lähevad küll iseloomustused tähtkujude kaupa paika. Võrrelge oma tutvusringkonnas kaht isikut, kes on sündinud samal aastal (tuleb ju ka Hiina looma-aastatega arvestada, mitte ainult 12 sodiaagimärgiga)ja samas tähtkujus ja uskuge mind, sarnasused on rabavad. Kui teil on sõber, keda hästi tunnete ja kohtute kellegagi, kes on samas tähtkujus, aga veel ei tunne, siis võite arvestada, et vähemalt pooled teie sõbra iseloomujooned peavad ka tema puhul paika. Fakt! Ja minu arvates on ka Pauksonite ennustused ja hoiatused õigel kohal, kui ainult keegi viitsiks need meeles pidada.
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Aga Linda Goodmani "Päikesemärkides" (vist mitu trükki juba välja antud) lähevad küll iseloomustused tähtkujude kaupa paika.

Nojah, kui ma enese peale mõtlen, siis ega mul selle vastu eriti midagi pole, mis Kaladest räägitakse (ai-ai, näe mis sai välja lobisetud, olen siis vähemasti Hiina loomakeste koha pealt vait). Aga, jah, paraku on see teema, mis mind eriti ei inspireeri ... siiski ... praegu üks küsimus tekkis: huvitav kas asjatundja arvaks nt siin foorumis postitatu põhjal ära postitaja tähtkuju (profiili vaatamata, kui seal sünnipäev kirjas peaks olema). Ja veel - kas parahuvi (mida siinses foorumis liikmeks olemine peaks tähendama) on eelistatult seotud mingite tähtkujudega ... keegi otsis siin (vist ikka siin?) uurimisteemat - vot võikski uurida!
Vasta
#25
See on võimatu ,et plaanedid ja mingid teised universumi jõud teevad meie igapäeavaseid otsused meie endi eest,igal inimesel on oma tahe,me oleme enda saatuse seppad,juhul ja ainult teoreetiliselt kui see tähtkujude jutt ja kogu astroloogia peaks tõele vastama,siis sell juhul tekkib küsimus,MIKS MEID SIIA LOODI VÕI TOODI,see on juba nagu kõik religioonid kaasa arvatud kristlus,kus inimene pole midagi muud kui suuremate tegelaste mängu kannid,kui ma tahan olla mass mõrvar siis hakkan,kui tahan aidata nõrgemaid siis aitan,mitte ükski plaanet,tähtkuju ega mingi gaasi-pilv teiselpool universumi ei otsusta seda minu ega teie eest.(see on minu arvamus)Laugh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Suitsetamine ja sellest loobumine Lihtne 137 83,077 16-03-2019, 04:34
Viimane postitus: hulkuv hing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat