Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Welthauptstadt Germania
Autor Sõnum
Ilo
Avatariks Orioni Tähevärav xendra

Postitusi: 609
Liitunud: Nov 2010
14-11-2010 21:59
Postitus: #1
Welthauptstadt Germania
Welthauptstadt (Maailma pealinn) oli Hitleri projekt mis käsitles endas uue Berliini ehitamist grandioosetes plaanides, suurte ehitiste, laiade tänavate ja revolutsiooniliste traspordi vahenditega (Paljud teist teavad, et mag-lev rongid leiutati saksamaal?)
Selle projekti peainsener oli Albert Speer, kes oli projekti alguspäevadel kõigest 28 aastane. Noor, energeetiline visionäär-leiutaja. Hitleril ei olnud plaanid ehitada Germaania uus pealinn ühe kindla arhidektuurilise stiili järgi. Pigem segapudru erinevatest ja (eriti) vanadest ehitistest (Athena tempel, Rooma colloseum teiste seas olid suur inspiratsioonide allikas)
Hitler, Mein Kampfis, rääkis sellest kuidas uutel linnadel ei ole südamikku rahva jaoks kultuuri ja monumentide näol ja mis ei olnud ehitatud inimestele vaid masinatele. Germaania oli midagi, mis oli ehitatud inimestele.

Ehitised;

Olümpia Staadium - Esimene etapp plaanides oli Olümpia staadion 1936 suve mängude jaoks. Antud ehitis oli märguandeks maailmale, et Natsionaal-sotsialistid on võimul ja hakkab suurem töö pihta. Teine, palju suurema staadion, mis oleks mahutanud 400,000 pealtvaatajat hakati ehitama paar aastat enne sõja algust ja millest sai valmis vundament (mille nüüd on üle võtnud loodus - järv) ja mingil määral tribüünid (Ehitamata jäi kaks suurt obeliski mille tipus oleks olnud vip-tribüünid juhtkonnale)
Triumfi tee - Oli plaanitud 5km pikkune tee mis oli tuntud kui võidu avenüü. See tee oleks olnud "kiirtee" rahavale, kes linnade erinavatest otsadest oleks saanud kokku tulla, et minna (ja eriti tulla tagasi) suurtelt massiüritustelt (Kus oleks osalenud keskmiselt 300,000 inimest) Avenüü alla plaaniti ja ehitati maaalused käigud mida kasutatakse tänapäeval metroode ja maaluste teede jaoks (U-Bahn)
Triumfi värav - Sada meetrit kõrge ja mitukümmend tonni raske värav. (Kuna Speer kartis, et ehitis võib hakata vajuma siis ehitati mitme tonnised katseriistad, mis annavad tulemusi ka tänapäeva) Projekt ei jõudnud testimisest kaugemale II. ms. tõttu.
Große Halle (Suur hall) - Samuti tuntud kui rahvahall, mis oleks pidanud olema suur rahvakogunemiste koht. Inspiratsiooni sai see Hadriani Pantheonist ja kõrguseks oli 210m ja kohti 180;000 inimesele. Kuppli diameeter oli 46 meetrit ja teoorias oleks maja jahutanud inimassi hingeõhk mis lakke jõudes oleks koondunud ühtseks massiks ja tagasi maha sadanud. Sellest ehitisest sai valmis natukene üle poole. Kupli alla oli plaanitud mausoleum Saksamaa tulevastele juhtidele (Viimane puhkekoht)
Großer Platz (Suur väljak) - Suure halli ette kavandatud 350,000 ruutmeetrit suur väljak kus Hitler oleks saanud adreseerida 500,000 inimest.
Uus valitseja kantselei - Puhtast marmorist ehitatud suur ehitis mis oleks pidanud mahutama valitsushoone, raamatukogu(d) ja Hitleri personaal ja esinduslikud ruumid. (Hävitati peale II. ms. vene sõdurite poolt)
Führerpalast (Juhi palee) - Väljak, kõnepunkt 1000 tähtsama inimese jaoks.
+ sadu väiksemaid ehiti mida ma ei hakkaks siin praegu välja tooma

Enne II. ms. algust oli ehitatud valmis ligi 40% - Teise ms. ajal paljud projektid olid pidurdatud või seisval kiirusel. Peale sõda käis mitu korda läbi asustamata ehitustsoonide läbi pommitajad, kes hävitasid ~10% ulatuses ehitisi. Vahetult peale pommitamist tehti linna ümber müür, et hoida inimesi eemal (See trend jätkub siiamaani)

Lisalugemiseks, vaatamiseks:
Mis kui stiilis film nimega Fatherland, kus tegevus käib Germaanias. Filmis näidatakse mitu korda ehitisi mis on ja oleks olnud.
Youtube - Part 1 - Fatherland
Bundesarchive - Ajaloolised pildid ja plaanid Germania kohta
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kevin
Uustulnukas

Postitusi: 11
Liitunud: Dec 2009
10-01-2011 19:26
Postitus: #2
RE: Welthauptstadt Germania
Lisaks siia ühe väikese kokkuvõtva video: http://www.youtube.com/watch?v=uSrfp_uJi...re=related
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zzz34
Veteran

Postitusi: 1,021
Liitunud: Dec 2009
10-01-2011 21:42
Postitus: #3
RE: Welthauptstadt Germania
Lahe selgitav Smile video,isegi kaasaegsed autod sõidavad tänaval Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
09-02-2014 18:17
Postitus: #4
RE: Welthauptstadt Germania
Утраченные миры. Супергород Гитлера - YouTube
Natuke pikem ja asjalikum (eelmisest siis) video mis räägib ja näitab 3Riigi ehitustest. Paljude asjade kohta jääb mulje, et moodsad arhitektid ja insenerid vangutavad pead ja ei usu, et selliseid asju tehti, kuid tehti - mõned detailid on veel silmaga näha ja käega katsuda. Päris ilus visuaalne tagasivaade.
Venekeelne tekst on peale loetud - "all" on (peamiselt) inglise ja saksa segu.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Punahabe
Vana kala

Postitusi: 749
Liitunud: Sep 2007
20-01-2017 21:33
Postitus: #5
RE: Welthauptstadt Germania
Berliin 1900 st. ammu enne esimest maailmasõda.Berliin 1900
Vaadake neid lasteautosid.

Mehr sein als scheinen
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Malandro
Veteran

Postitusi: 1,235
Liitunud: Oct 2010
20-01-2017 22:12
Postitus: #6
RE: Welthauptstadt Germania
Elu tundub ilus olevat.Linnapildis ei hakkand silma kedagi,kes kehvasti riides oleks.Tänavad ja hooned ilusad puhtadHulguseid ja tolguseid vist ei olnud palju.
Mõtlesin,et võrdlen tänapäevase Berliini videoga.Youtubei esimene vastus minu otsingule-
Berlin 2016: Rape, Drugs, Murder, Robberies: North African Gangs terrorize remaining Germans
https://www.youtube.com/watch?v=scuk6ff2ceU
Vahest mõtlen,kui uhke oleks praegu Euroopa,kui siin poleks olnud maailmasõdu ega mingeid sotsialismi revolutsioone jne...
Masendav,mis euroopast saanud on...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog