Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osmussaar
#1
Tekkis sihuke idee, et saadame grupi Odini hauda uurima.

http://paber.maaleht.ee/?page=Elu&grupp=...ikkel=3408

http://et.wikipedia.org/wiki/Odin


Kas sel ideel üldse mõtet oleks, kuidas me sinna saame ja mida me seal tegema hakkaksime, seda saabki ehk eesoleva talve jooksul arutada.
Vasta
#2
Toon siis selle elise postituse a-st 2005 ka siia teemasse, sest ehk paljud ei ole seda juhtunud veel lugema ja kui on, siis on ää unustanud:

postitatud 20-10-2005 Kell 09:29

/Terve planeet oli jääga kaetud?! Minu arust küll mitte....
Ja Odinist niipalju, et Odini viimne puhkepaik on mõningate arvamuste kohaselt Osmussaarel (mis Rootsi keeles on Odensholm ehk siis Odini küngas). Seda Odini hauda käis Eestis otsimas professor Vassili Pavlovitš Gotš, kes on Krimmist pärit bioenergeetik ja ruunikirja uuendaja. Tal on miskid pikad teooriad Odinist ja tollega seotud ruunikirjadest (see aga omaette teema).
Odini haud ise pidavat asuma Osmussaarel väikese järvekese lähedal soisel alal, mis näitavat, et ta oli sängitatud varjulisse sügavasse lahesoppi, mis hiljem järveks kinni kasvas ja kallastelt soostus. Kivi, millega paik on märgitud, ulatub mitmeid meetreid läbi sookihtide vee alla, seega püstitati kunagi hauakohale kivisammas, millest praeguseks vaid tipp näha on. Ja kivi juurde pääseb tänapäeval vaid läbi soo, kivi ümber pidid olema ka tugevad bioenergiaväljad, mis avalduvad näiteks selles, et kivi läheduses on üllatavalt soe vesi, kuid eemal külm. Selle aasta 4nda augusti Maalehes oli mingi artikkel ka sellest.
Väike täpsustus ka: Osmussaar kerkib merest 3mm aastas, seega kui Odini haud on pärit 2500 aasta tagusest ajast nagu väidetakse, siis on Osmussaar selle ajaga kerkinud ca 7,5 meetrit. /

See hea lühikokkuvõte sellest eespool toodud artiklist selle kohta, mis räägib Odini hauast.

Käia võiks seal ära koos mõne psühhoenergisti ehk pendlimehega.
Ja järgi uurida, kas tõesti on seal kivi lähedal soojem vesi kui mujal.

Osmussaare kaart.
http://pilt.delfi.ee/en/show_original/1862795/

Vat oleks tore, kui keegi sinna märgiks, kus see Odini haud või kivi seal täpselt asub!Smile

Osmussaarel kummitab ajalugu:

http://www.epl.ee/artikkel/69545

Osmussaare kaarti on üha muuta vaja. Kuigi enam ei ela siin pidevalt ühtegi inimest, muutub saar ometi.


[Muudetud: 13-11-2010 Müstik]
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas paadikapten
Tekkis sihuke idee, et saadame grupi Odini hauda uurima.

http://paber.maaleht.ee/?page=Elu&grupp=...ikkel=3408

http://et.wikipedia.org/wiki/Odin


Kas sel ideel üldse mõtet oleks, kuidas me sinna saame ja mida me seal tegema hakkaksime, seda saabki ehk eesoleva talve jooksul arutada.
Saarele on lihtne saada Estraveli reisiga ja vaja on vähemalt 12 inimest kokku saada. Ekskursioon saarel oleks ka koos giidiga ja sellepärast ei pea muretsema mida me seal tegema hakkaksime. http://www.osmussaarereisid.ee/paketid/estravelipakett/

Olemas ka korralik fotogalerii : http://www.osmussaarereisid.ee/galerii/ajalugu/

[Muudetud: 11-13-2010 Olion]
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas Eithea
Väga huvitav mõte...et mida te seal siis tegema hakkate, mõttes, et kuidas uurida, milliste tehnikatega (?)......mõistsin ma õieti?
Sinu küsimusele vastaks nii ,et esmased vahendid millega vaadeldakse ja uuritakse odini hauda on infrapuna videokaamera ja fotoaparaat mis võtab peale teisi sagedusi. Ilma ir videokaamerata on mõtetu pikemaks ajaks saarele jääda. Selleks ,et saada korraliku ülevaadet mis anomaalsete piirkondades toimub peab ka öösel vaatlema iR kaameratega siis jäävad tondid paremini peale. Põhjalikuma ülevaate saab just 2-3 päevaga. http://www.osmussaarereisid.ee/paketid/282/ Sad http://www.youtube.com/watch?v=GSw-Q43m-...re=related
http://www.youtube.com/watch?v=9fB0KlmhJ...re=related
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas Müstik


Käia võiks seal ära koos mõne psühhoenergisti ehk pendlimehega.
Ja järgi uurida, kas tõesti on seal kivi lähedal soojem vesi kui mujal.


Kust me leiaks pendlimehe, keda saaks ehk tõsiselt võtta? Ehk siis, kes suudaks oma pendeldamise tulemused meile arusaadavalt ära seletada.

Minu otsa ärge vaadake - ma pole seni viitsinud asja tõsiselt ette võtta. Kuigi mul on mõttes, et võtaks kasvõi siit foorumist abigrupi kokku ja prooviks foorumi pilda-, vitsa-, ja pendlihuvilistega mingid testid ära teha. Kui vaid viitsiks:S
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas Olion
Sinu küsimusele vastaks nii ,et esmased vahendid millega vaadeldakse ja uuritakse odini hauda on infrapuna videokaamera ja fotoaparaat mis võtab peale teisi sagedusi. Ilma ir videokaamerata on mõtetu pikemaks ajaks saarele jääda. Selleks ,et saada korraliku ülevaadet mis anomaalsete piirkondades toimub peab ka öösel vaatlema iR kaameratega siis jäävad tondid paremini peale. Põhjalikuma ülevaate saab just 2-3 päevaga.

Ma olen nii aru saanud, et Odini hauale on pandud kivi ja see kivi on soos vee all. Kas hakkate siis sukelduma koos nende infrapuna videokaameratega?
Samas on Odini viki atiklis öeldud, et enne II maailmasõda märkis Odini väidetavat hauakohta rändrahn Odinstain, mille hiljem õhkisid Nõukogude sõdurid.
Tonte seal samuti ei ole, mis filmile jääksid. Küll on aga teistsugused energiad.
Odin oli Musta mere ääres elanud suguharupealik, kes osaga oma rahvast mööda eestlaste jaoks nii tähenduslikku Hõbevalge veeteed Põhja rändas ja seal pärast surma jumalaks kuulutati.
Thor Heyerdahl tahtis sellest isegi filmi teha, aga kahjuks tuli tal endal enne Valhalla teele asuda.
Kivi, millega paik on märgitud, ulatub mitmeid meetreid läbi sookihtide vee alla.
Odin lõi ruunimärkidest, mis ilmutuslikult sai, tervikkeele, oletatavalt toimus see 650–550 e.m.a. Vähemalt selle Krimmi ruunide urija arvates.
Nii et see Skandinaavia peajumal Odin elas võrdlemisi hiljuti!Smile
See on natuke naljakas, sest selle mütoloogia järgi, õigemini Ynglinga saaga järgi oli Odinil oli kolm poega, kellest üks hakkas valitsema praegust Eesti ala. Avades Kalevipoja, leiame esimeselt leheküljelt loo sellest, kuidas Kalev, üks kolmest vennast, siia Põhjakotka turjal lennates saabus …
Ma ei oleks küll uskunud, et meie Kalevipoega saab sedavõrd lähiminevikku tuua!?
Kui mõelda näiteks sellele, et sumeritegi juurest on ruunimärke leitud ja neid peetakse 5000 a.vanaks.
Sellise teooria järgi on meie Kalevipoeg päris poisike alles ju!Smile
Samas on see Gotš saanud kaks Euroopa Liidu Instituudi kuldmedalit ja Chevaliere’ ordeni, lisaks muid prestiižseid autasusid.
Aga eks te käige kohal ära ja uurige...
Ma uuriks seda kuldse sõdalase kuju ka, mis on välja pandud Kasahhi uue pealinna Astana ühes muuseumis.
Teave selle kohta võetud siit:
http://www.hot.ee/lemmutabelin/kesmeoleme.htm

Huvitav, kas peetakse seda kuldset sõdalast silmas?
http://www.hermitagemuseum.org/html_En/0..._1_26.html

Odini linnud, huvitavad asjandused Stokholmi ajaloomuuseumist:
http://www.heritage-images.com/Preview/P...nseType=RM

Vat kui leiaks Odini hauast ka miskit nii põnevat!


[Muudetud: 14-11-2010 Müstik]
Vasta
#7
Põnev on see et sellest Nii kuulsast Gotšist pole ei venekeelses internetis ega ka ingliskeelses netis piiksugi.
Kes viitsiks sõnakujudega mängida ja tõestada "ülituntud" ruunide ülekirjutaja ja mõtte hävitaja tuntust Euroopa akadeemilistes ringkondades. Minu arvamust mööda tegu samasuguse tegeliku ajaloo ja selle mõistete ülekirjutajaga nagu kogu keskvoolu ajaloo oma võtmesse ümberkirjutajate kamp.
Mis mõtet on kogu kirjavaral kui see ei vii kontakti ajaloo arhitektidega, mis kasu kontaktist seltskonnaga kes ühest uksest sisse astudes on endale pühaliku nimbuse ümber pea hõljuma pannud ja kelle teine liige ootab teise ukse taga parajalt väävlilõhnalise aroomiga esimese härrase lõksu langenud inimesi oma pidulauale.
Odini haual käijad ja rituaalide tegijad võivad olla samasugused hauavardjad nagu kristlikud papid surnuaedades hingi valvamas, et haudadest välja ei pääseks.
Vasta
#8
Midagi ma siiski leidsin, isegi Vassili Gotši pilt juures. Päris kena vunts teine!Smile

http://www.hot.ee/elvania/www_eesti/file2.htm

Aga avaneb ainult eesti keeles veel.

Ja mingisse võtmesse ta kirjutab tõenäoliselt jah!Smile
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat