Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meie võimalused tulnukate vastu?
#1
Tuli pähe sihuke mõte: mis juhtuks, kui keegi võtaks ette ja üritaks hakata tõsimeeli tulnukaid massiliselt hävitama? Kui palju oleks üldse vaja ressursse, et võõrad siit planeedilt üldse likvideerida (arvestades asjaolu, et üsna suur osa inimkonnast lömitab võõraste ees ja on valmis nende eest ka sõdima)? Kas annaks kuidagi meelitada võõrad avalikku lahingusse? Piibel vihjab võimalikele juhtumitele, kus võidi võõraste poolt sekkuda ning jehoovatunnistajad usuvad, et taevane vägi tuleb ükskord täies koosseisus tagasi, et Maal suurejoonelised tapatalgud korraldada. Jehoovakate jutu järgi on inimestel siis vastuhakk keelatud, jehoovakad lubavad omalt poolt seda keeldu järgida, sest "mis iganes põhjusel Jumal tapab, tal olla õigus seda teha ning inimese asi ongi surra, kui jumal seda tahab".
Muidugi arvestades jehoovakate programmeeritud seisundit on karta, et määratud ajal tulevad ka nemad relvastatuna välja ja osalevad mönuga suvaliste inimeste mõrvamises, samal ajal kui tulnukad ajaviiteks neid endid oma laevade pardalt maha notivadSmile
Vasta
#2
Ma ei oska jehoovakate kohta midagi öelda, kuid "Meie võimalused tulnukate vastu?" on suht kerge vast.

Tõenäosus, et meie võidame 0%

Tulnukad on võõralt planeedilt pärit olendid, kel on vajalikud vahendid liikumaks planeetide ja võimalik, et ka päikesesüsteemide ja galaktikate vahel. Meil on vaid primitiivsed lennuvahendid, millega lennata kuule või orbiidile ja needki nõuavad väga suuri summasid, palju teadlasi ning õnne. Meil on olemas tuumarelvad, millega oleks teoreetiliselt võimalik maa elamiskõlbmatuks teha. Mis relvad siis neil oleks? Tõenäoliselt on neil 100 korda efektiivsemad relvad, mis on võimelised hävitama terve planeedi või vähemalt kogu elukeskkonna, piustades mingeid mürgiseid gaase atmosfääri (mis oleks praegugi teoreetiliselt võimalik). Seega - Aliens 1 : 0 Humans

Kui nüüd asja keerulisemaks ajada ja tuua mängu teised tulnukad, kes oleks näiteks meie poolel, siis see võib asjad üsna sassi ajada.. ei oska selle koha pealt spekuleerida ning ei pea seda ka vajalikuks.

Samas, vaevalt, et tehniliselt nii arenenud isendid nagu tulnukad seda olema peaksid, ilma põhjuseta nüüd inimkonda hävitada peaksid tahtma.. taaskord on uus lai teema - MOTIIV
Vasta
#3
See, et aegajalt telekast filme, seriaale vms vaatad ja interneti kasutad, ei tee sinust kohe orja. Kui arvata, et olles täielikult ilma igasuguse tsivilisatsioonita ja tehnikata looduslaps teeb sind vabaks, siis mina seda seisukohta ei jaga. Piisab lihtsalt teadmisest, et kõik ei ole kuld, mis hiilgab ja tuleb proovida asju läbi näha.. tükkide kokku sobitamisega tegeledes avaneb ka suurem plaan ja paratamatult asuvad need tükid internetist ja massimeedias, kus leidub kindlasti palju mõttekaaslasi. Tuletagem meelde seda lugu, kus pimedad avastavad elevanti.. üks katsub saba ning kirjeldab kui pehme (lol) ja peenike see on, teine katsub lonti ja kolmas jalga.. kõik kirjeldavad erinevat asja, kuid tegelikult on siiski tegu elevandiga. Kui igaüks hakkaks oma künka otsast asja juurdlema, siis paratamatult ei klapiks lood kokku ja tekiks väga suur killustumine.. parem on olla ühenduses teiste inimestega, koos kõike analüüsida ja leida sealt seest tõde. Teades asjade tagamaid on kergem hoiduda lõksudest ja muust kõrvalisest, mis on seal kõigest segamiseks. Paraku lihtsalt voodis lebades ja järele mõeldes pole see võimalik. Meie oleme siiski SIIN - füüsilises maailmas.
Vasta
#4
Kas pead end siis orjaks?

aga kui see nüüd kõrvale jätta, siis mul tekib küsimus, et mida siiski orjastamise all silmas peetakse? Nimelt..
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Või inimene, kes teab kuidas teda orjastatakse ning arvab, et on "sellest üle" (Loob illusioone, et teda ei puuduta see, kui ta teab mis on halb)
Kuidas mind näiteks orjastatakse? Ma kardan, et võin teemast mööda rääkida..tahaks näidet.

Minu arust on vabadus veel suurem illusioon, kui see "asjast teadlik olemine". Me oleme siiski siin maaga piiratud ja kui me nüüd peaksime loobuma tehnikast ja kõigest muust ning mägedesse elama minema, siis lõpuks jõutakse ikkagi järgi.. me lihtsalt ignoreerime oma ümbrust kuni lõpuks on valla pääsenud mingi sõda ja muuseas leiame oma otsa kuskil aatompommi all. Me oleme sündinud siia planeedile ja vastavalt ka tegutsema..TÕELINE vabadus oleks ehk enesetapp, kus pole enam piiravat füüsilist keha. Inimene pole kunagi päris vaba, kuni tema ümber on selline keskkond, mis sunnib nii paljudeks asjadeks.. paraku tuleb ehk püüelda sinna poole, et pääseda kunagi teisele planeedile, kaugemale.. kus on võimalus vabaduseks.. siiski jääb meid piirama meie füüsiline keha, mis vajab hoolitsust (trenn, toit, vesi jms)
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas paadikapten
Tuli pähe sihuke mõte: mis juhtuks, kui keegi võtaks ette ja üritaks hakata tõsimeeli tulnukaid massiliselt hävitama? Kui palju oleks üldse vaja ressursse, et võõrad siit planeedilt üldse likvideerida (arvestades asjaolu, et üsna suur osa inimkonnast lömitab võõraste ees ja on valmis nende eest ka sõdima)? Kas annaks kuidagi meelitada võõrad avalikku lahingusse? Piibel vihjab võimalikele juhtumitele, kus võidi võõraste poolt sekkuda ning jehoovatunnistajad usuvad, et taevane vägi tuleb ükskord täies koosseisus tagasi, et Maal suurejoonelised tapatalgud korraldada. Jehoovakate jutu järgi on inimestel siis vastuhakk keelatud, jehoovakad lubavad omalt poolt seda keeldu järgida, sest "mis iganes põhjusel Jumal tapab, tal olla õigus seda teha ning inimese asi ongi surra, kui jumal seda tahab".
Muidugi arvestades jehoovakate programmeeritud seisundit on karta, et määratud ajal tulevad ka nemad relvastatuna välja ja osalevad mönuga suvaliste inimeste mõrvamises, samal ajal kui tulnukad ajaviiteks neid endid oma laevade pardalt maha notivadSmile

Selleks, et hakata kedagi tõsimeeli massiliselt hävitama oleks vaja üsna palju infot sihtmärgi kohta.
Üsna huvitav teemapüstitus mis nõuab veidi lahtiseletamist, et edasi arutleda.

Seega ootan vastust mõnele lisaküsimusele.

1. Palju on meil neid tulnukaid.
2. Kuidas tavaline inimene teeb eksimatult kindlaks, et tegemist on tulnukatega.
3. Kui kiiresti ja kui suure hulga suudab hävitatav tulnukate populatsioon abiväge juurde tuua.

4. Miliste relvadega neid saab hävitada?
5. Kuidas hävitada neid kes on nähtamatud?
6. Kuidas tõestada maalastele, et tapetu oli tõesti tulnukas?

Järgmised pooltosinat küsimust tulevad iis kui need on vastatud. Kuuma ilmaga ehk aitab hakatuseks.
Vasta
#6
Leena - su küsimustele ma vastata ei oska, kuigi olen ka ise sel teemal omaette mõtisklenud. Ja pole teada, kas üldse keegi meist isegi aimab, mis tegelikult toimub. Me võime ju rääkida, mida iganes - aga meie info pole tulnud otse, vaid läbi kirjanduse ja massimeedia. Noh, mõni tegelane väidab end ka otse kanaldavat Bleh

Piiblis on koht, kus mainitakse mingeid arve seoses inglite koguhulgaga. On see piltlik või otsene? Me ei tea seda. Igal juhul ütleb see piiblikoht vaid, et neid on rängalt palju, täpset arvu ilmselt ei anna kindlaks teha.

Meil on vaja midagi, mis meil praegu puudub. Mida oleks vaja, et näiteks Kaiu raba põhjani ja veel sügavamalt läbi sonkida? Praegu teame, et keegi on seal kahtlasi nähtusi kogenud, ennast ekstrasenssideks pidavad isikud kukuvad selle peale kohe "skännima", "kanaldama" ja väidavad enamasti, et "seal toimuv pole meie asi, me pole piisavalt vaimsed":S Mõni ütleb ka, et "seal on baas", kuid mida see meile ütleb, kui me reaalselt sinna ei pääse? Ma võin ju samuti kutsuda kamba suvalist rahvast Saadjärve äärde ja väita siira näoga, et järve keskel põhjas asub sissepääs kuhu iganes, tavainimene seda ei näe ja sisse saavad vaid need, kes iga päev 25 korda OMmi ümisevad. Ühesõnaga, miski lonkab meil lausa kahte jalga.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas paadikapten
Leena - su küsimustele ma vastata ei oska, kuigi olen ka ise sel teemal omaette mõtisklenud. Ja pole teada, kas üldse keegi meist isegi aimab, mis tegelikult toimub. Me võime ju rääkida, mida iganes - aga meie info pole tulnud otse, vaid läbi kirjanduse ja massimeedia. Noh, mõni tegelane väidab end ka otse kanaldavat Bleh

Piiblis on koht, kus mainitakse mingeid arve seoses inglite koguhulgaga. On see piltlik või otsene? Me ei tea seda. Igal juhul ütleb see piiblikoht vaid, et neid on rängalt palju, täpset arvu ilmselt ei anna kindlaks teha.

Meil on vaja midagi, mis meil praegu puudub. Mida oleks vaja, et näiteks Kaiu raba põhjani ja veel sügavamalt läbi sonkida? Praegu teame, et keegi on seal kahtlasi nähtusi kogenud, ennast ekstrasenssideks pidavad isikud kukuvad selle peale kohe "skännima", "kanaldama" ja väidavad enamasti, et "seal toimuv pole meie asi, me pole piisavalt vaimsed":S Mõni ütleb ka, et "seal on baas", kuid mida see meile ütleb, kui me reaalselt sinna ei pääse? Ma võin ju samuti kutsuda kamba suvalist rahvast Saadjärve äärde ja väita siira näoga, et järve keskel põhjas asub sissepääs kuhu iganes, tavainimene seda ei näe ja sisse saavad vaid need, kes iga päev 25 korda OMmi ümisevad. Ühesõnaga, miski lonkab meil lausa kahte jalga.

Sellisel juhul ma ei oska muud öelda kui seda, et

Tsitaat:Algselt postitas paadikapten
Tuli pähe sihuke mõte: mis juhtuks, kui keegi võtaks ette ja üritaks hakata tõsimeeli tulnukaid massiliselt hävitama?

see keegi kas lastakse kinnivõtmise käigus maha või pistetakse elusalt kätte saades hullumaja sisse peitu.

Ilma tegelikku tõde teadmata jääb selline tegevus Cervantese raamatu "El ingenioso hidalgo don Quijote de la Mancha" tasemele.

----
Võib vist lukku panna selle teema.

[Muudetud: 7-27-2010 Leena]
Vasta
#8
legend:
kaldkiri - Jako sõnad
tsitaadid - Minu sõnad, kui just pole teisiti kirjas.

Tsitaat:Minu arust on vabadus veel suurem illusioon, kui see "asjast teadlik olemine".
Seda ma rääkisingi!

No aga parem olla asjast teadlik, kui lihtsalt üks lammas keset karja? On Sul paremaid lahendusi? Nõustun, et oleme oma keskkonnas kinni ja me ei saa ignoreerida siinset.. seega parem olla teadlik, kui nüüd ignoreerida.. miks see teadlik olemine nüüd nii paha on? Nimelt sa enne mainisid
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Minu nägemuse kohaselt on see inimene veel suurem (ja tahtlikum) ori, kes teab "nõkse" ja ikka ei suuda sellest võõrundada end.
veelkord küsin, et mis on lahendus sellele?
Tsitaat:Me oleme siiski siin maaga piiratud ja kui me nüüd peaksime loobuma tehnikast ja kõigest muust ning mägedesse elama minema, siis lõpuks jõutakse ikkagi järgi..
Piiratud on meie mõtlemine, mitte maa! Kui me sigime mõtlematult, ehitame mõtlematult ja elame üldiselt mõtlematult muutub ka maailm (näiliselt) väiksemaks.

Kas Sul on võim peatada maailmas sigimine ja teised mõtlematused? Pole võimalik kõiki inimesi korraga muuta. Maa on piiratud.. meil on seniks ainult planeet Maa ja sellel on kindel pindala. Lõputult pole võimalik laieneda, kuni pole tehnoloogiat kosmoses reisimiseks.
Tsitaat:me lihtsalt ignoreerime oma ümbrust kuni lõpuks on valla pääsenud mingi sõda ja muuseas leiame oma otsa kuskil aatompommi all.
Sõda on selleks, et panna rahad liikuma ja röövida inimesed [i]("legaalselt")
paljaks. Võta laste vanemate maad ja anda kaasa hüpoteek.[/i]
Sõda ja need põhjused ei oma tähtsust, point oli selles, et kui ennast maailmast eraldada ja proovida olla vaba tehnoloogiast, siis paratamatult jõutakse sulle lõpuks järele ja kistakse sinna keerisesse tagasi, kuna inimesed aina paljunevad ja paljunevad..
Tsitaat:Me oleme sündinud siia planeedile ja vastavalt ka tegutsema...
Ja milles see meie tegutsemine seisneb? Hävitada loodust ja istuda oma pappkarpides nägupidi arvutis ja ignoreerides mis maailmas toimub?

Siin saaks pikalt vaielda. Ma mõtlesin tegutsemise all, et me PÜÜAME asju parandada, mitte ei anna alla.. nagu Sina vist oled. Miski pole lootusetu, alati on valikuvõimalused.. kes läheb poliitikasse, kes otsib Zero Point Energyt.. kõik ju tegelikult siinsamas füüsilises maailmas, tuleb leida moodused, et ühendada inimesed ja MUUTA oma keskkonda.
Tsitaat: paraku tuleb ehk püüelda sinna poole, et pääseda kunagi teisele planeedile, kaugemale.. kus on võimalus vabaduseks..
Suurepärane näide milliseks on inimloomus loodud - [i]"Hävitagem, hävitagem! Kui me oleme selle planeedi peese keeranud siis saame alati Marsile edasi kolida"
[/i]
Kuna me rääkisime vist VABADUSEST, siis minu arust oleks avakosmos oma lugematute planeetidega just parim koht uueks alustamiseks.. kõigil planeetidel pole elu. Leidub tehnoloogiat, mis suudab stabiilselt toota hapnikku ja vett jms, ilma, et peaks looduslikke ressursse suurel määral kasutama.. tulevikus asi areneb veel ja alles siis võib rääkida vabadusest. See oleks vabadus. Muidugi, kui oletada, et me jääme siiski püsima praeguse suhtumisega ja rahvaarvuga (mis ei ole tõenäoline) ning suudame kolida igale poole ja jätkame samaviisi, siis oleks tegu paraja kaosega.. lõpuks saadaks ka sealt meid kätte. Aga siin saaks küsida, et miks me siis ei tohi sigida ja loodust rikkuda? Mis on loodus? Meie teeme kõik, et ise elus püsida.. see on looduslik valik. Meie oleme tugevamad ja meie lähme edasi..
Tsitaat:siiski jääb meid piirama meie füüsiline keha, mis vajab hoolitsust (trenn, toit, vesi jms)
Kardan, et kaasaegne "arenenud" inimene vajab rohkemat kui füüsiline aktiivsus, toit ja vesi - Sinna alla lisa viimane nutitelefon, igaks nädalaks uued riided, kallis auto ja muud materiaalne "heaolu".

Sa eeldad, et kõik elavad praegu nii.. ma kahtlen, et tõeliselt vaimsed inimesed iga päev nutitelefonidega mässavad ja kallite autodega ringi sõidavad. Ja vahet pole tegelikult, kuidas inimene elab.. meid piirab siiski füüsiline keha. Point oli selles, et me ei ole täielikult vabad.. oletame, et reisime astraalis.. millalgil peame me tagasi tulema, et süüa, juua või midagi muud teha. Muidu me lihased lihtsalt kärbuvad ja me sureme.. seega kokkuvõttes oleks vist surm parim viis olla tõeliselt vaba.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas Leena


Sellisel juhul ma ei oska muud öelda kui seda, et

Tsitaat:Algselt postitas paadikapten
Tuli pähe sihuke mõte: mis juhtuks, kui keegi võtaks ette ja üritaks hakata tõsimeeli tulnukaid massiliselt hävitama?

see keegi kas lastakse kinnivõtmise käigus maha või pistetakse elusalt kätte saades hullumaja sisse peitu.

Ilma tegelikku tõde teadmata jääb selline tegevus Cervantese raamatu "El ingenioso hidalgo don Quijote de la Mancha" tasemele.

----
Võib vist lukku panna selle teema.

[Muudetud: 7-27-2010 Leena]

Seda mõtlesin ka mina. Nii et, jah, kuni need tegelased ise ei lahku või muud imet ei sünni, oleme p...s.
Vasta
#10
Sellist jama, mida siin muuhulgas on kirjutatud, on raske - kui mitte võimatu - kommenteerida.
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Sa eeldad, et kõik elavad praegu nii.. ma kahtlen, et tõeliselt vaimsed inimesed iga päev nutitelefonidega mässavad ja kallite autodega ringi sõidavad. Ja vahet pole tegelikult, kuidas inimene elab.. meid piirab siiski füüsiline keha. Point oli selles, et me ei ole täielikult vabad.. oletame, et reisime astraalis.. millalgil peame me tagasi tulema, et süüa, juua või midagi muud teha. Muidu me lihased lihtsalt kärbuvad ja me sureme.. seega kokkuvõttes oleks vist surm parim viis olla tõeliselt vaba.
Siit võib mõne detailiga nõustuda. Kõigepealt Jako ei eelda, et kõik nii elavad, ta lihtsalt soovib, et mõnedki mõtlema hakkaksid; teiseks füüsiline keha piirab vaid neid, kes ei mõista kehast välja minna (nt astraalseid "seeni" mekkima - ma ei tea, mis nende vaste mateerias on, pole huvi tundnud) ning kolmandaks need nn. vaimsed inimesed tunnevad oma võimete piiri ega ületa seda, sellepärast nad elavadki oma vajaduste järgi. Seda viimast asja rohkem kommenteerida ei sooviks.

Surm on järgmisele ringile minek eelmist kogemust arvesse võttes, vabadust ei maksa siit lootagi.

P.S. S.t. vabadust saavutada saab vaid "eluajal". Samal põhjusel on Maa elanike arv praegu kõigi aegade suurim.

[Muudetud: 27-7-2010 WhiteWolf]
Vasta
#11
Soovib, et mõnedki mõtlema hakkaksid, kuid tema sõnad..
Tsitaat: Ma küsiksin nii - Kes on rohkem ori - Kas inimene, kes oma naiivsusest arvab, et on vaba. Või inimene, kes teab kuidas teda orjastatakse ning arvab, et on "sellest üle" (Loob illusioone, et teda ei puuduta see, kui ta teab mis on halb)
Ma ei saa siiski aru, mis muu valik meil on? ja Jako soovis, et mõnedki mõtlema hakkaksid? Mis neil mõelda on, kui ainuke väljapääs on olla siiski ori.. nagu ma aru olen saanud, siis see asi tundub tal väga tume..

Võimalik, et eksisin väitega, et surm on parim viis olla vaba.. kuid see läheb natukene teemast mööda, paraku kui inimene tahab end täielikult võõrandada tsivilisatsioonist ja kõigest muust tehnikast, mis nii paha on ja meid orjastab, siis minu piiratud mõistus näeb ainult seda hetkel reaalse võimalusena.

Füüsilise keha kohta ütlen siiski nii palju, et minu nägemuse järgi on füüsiline keha siiski seotud keskkonnaga.. ja kui väidad, et tõeline vabadus on vaid eluajal, siis on füüsiline keha väga suurel määral seotud ju vabadusega. Kui ümbritsev keskkond ei luba veeta oma elu pidevalt astraalis, siis järelikult puudub igasugune vabadus. Kui keha sureb, sureb ka vabadus.. või ma eksin?

Kui ma olen millestki TÄIESTI valesti aru saanud, siis ootan lahkelt kõiki seletusi.. ja vabandan modede ees, et teema natukene ühes suunas ära on kaldunud.. loodan, et lasete meil asjad lõpuni arutada Smile
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
See, et aegajalt telekast filme, seriaale vms vaatad ja interneti kasutad, ei tee sinust kohe orja.
Piisab lihtsalt teadmisest, et kõik ei ole kuld, mis hiilgab ja tuleb proovida asju läbi näha.. tükkide kokku sobitamisega tegeledes avaneb ka suurem plaan ja paratamatult asuvad need tükid internetist ja massimeedias, kus leidub kindlasti palju mõttekaaslasi.
Ma küsiksin nii - Kes on rohkem ori - Kas inimene, kes oma naiivsusest arvab, et on vaba. Või inimene, kes teab kuidas teda orjastatakse ning arvab, et on "sellest üle" (Loob illusioone, et teda ei puuduta see, kui ta teab mis on halb)
Minu nägemuse kohaselt on see inimene veel suurem (ja tahtlikum) ori, kes teab "nõkse" ja ikka ei suuda sellest võõrundada end.

Üle saab olla vaid siis kui tekib kriitiline mass üleolijaid.
Selleks peaks näiteks beibedele selgeks saama et küünelakk ja päevitamine ei olegi elu Smile
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Soovib, et mõnedki mõtlema hakkaksid, kuid tema sõnad..

Ma ei saa siiski aru, mis muu valik meil on? ja Jako soovis, et mõnedki mõtlema hakkaksid? Mis neil mõelda on, kui ainuke väljapääs on olla siiski ori.. nagu ma aru olen saanud, siis see asi tundub tal väga tume..
Küsimus on tõepoolest kriitilise massi tekkimises. Kusagilt tuleb ju algust teha.
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Võimalik, et eksisin väitega, et surm on parim viis olla vaba.. kuid see läheb natukene teemast mööda, paraku kui inimene tahab end täielikult võõrandada tsivilisatsioonist ja kõigest muust tehnikast, mis nii paha on ja meid orjastab, siis minu piiratud mõistus näeb ainult seda hetkel reaalse võimalusena.
...kui soovid midagi saada, siis loobu sellest...
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Füüsilise keha kohta ütlen siiski nii palju, et minu nägemuse järgi on füüsiline keha siiski seotud keskkonnaga.. ja kui väidad, et tõeline vabadus on vaid eluajal, siis on füüsiline keha väga suurel määral seotud ju vabadusega. Kui ümbritsev keskkond ei luba veeta oma elu pidevalt astraalis, siis järelikult puudub igasugune vabadus. Kui keha sureb, sureb ka vabadus.. või ma eksin?
Võimalus vabaduseks ainult eluajal. Surm iseenesest vabadust ei anna, lihtsalt "Kotkas" maiustab kogemusega ja lähed uuele ringile.
Vasta
#14
Aga milline muutus tooks meile selle "vabaduse"?
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf

Tsitaat:[i]Algselt postitas Savipats Võimalik, et eksisin väitega, et surm on parim viis olla vaba.. kuid see läheb natukene teemast mööda, paraku kui inimene tahab end täielikult võõrandada tsivilisatsioonist ja kõigest muust tehnikast, mis nii paha on ja meid orjastab, siis minu piiratud mõistus näeb ainult seda hetkel reaalse võimalusena.
...kui soovid midagi saada, siis loobu sellest...[/i]
vabanda, jäi segaseks.. kui soovin saada vabadust, siis peaksin lihtsalt loobuma kõigest ümbritsevast? Nojah, aga varsti tekib mure, et keegi on ostnud selle krundi, millel ma mediteerin ja nõuab minu lahkumist.. või mets kus ma elan raiutakse maha.. või midagi muud. Siin maal läheb kõik kohe müügiks..
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Tsitaat:[i]Algselt postitas Savipats Füüsilise keha kohta ütlen siiski nii palju, et minu nägemuse järgi on füüsiline keha siiski seotud keskkonnaga.. ja kui väidad, et tõeline vabadus on vaid eluajal, siis on füüsiline keha väga suurel määral seotud ju vabadusega. Kui ümbritsev keskkond ei luba veeta oma elu pidevalt astraalis, siis järelikult puudub igasugune vabadus. Kui keha sureb, sureb ka vabadus.. või ma eksin?
Võimalus vabaduseks ainult eluajal. Surm iseenesest vabadust ei anna, lihtsalt "Kotkas" maiustab kogemusega ja lähed uuele ringile.
[/i] kotkas maiustab kogemusega, palun seleta lahti.. muidu võin valesti tõlgendada..
Vasta
#16
Savipats -> krundi ehh... omandiõigusega tuleb nagunii arvestada, isegi kui pole Kapitalisti, siis tulevad piirkonna Sümbioosielukad ikka vaatama, kes siin ka askeldab. Ja kui nendega kuidagi hakkama ei saa, siis kaua vastu ei pea.
Vasta
#17
Ma arvan, et pole kohta, mis ei kuuluks kellelegi. Olgu see siis krunt, põld, mets... alati on võimalus, et keegi tuleb segama. WW, kotka lugu ma ei usu, mul natukene teine nägemus asjast Smile .. aga eks Sinul ja minul on õigus uskuda, mida ise tahame Smile eks aeg näitab. Ma siis uurin natukene neid Castaneda kirjutisi, olen nime kuulnud, kuid lugenud pole.

edit: Alfair, ma arvan, et inimesed peavad aru saama, et nendega lihtsalt mängitakse. Me kõik sõltume pankadest, televisioonist ja teistest asutustest.. me oleme nagu marionetid. Tuleks leida moodus, kuidas neist lahti saada.. ning funktsioneerivalt kuidagi edasi jätkata. Siis oleksime ehk vabad..

edit2:

Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf


P.S. Polnud küll mulle, kuid sõltumine on alati oma valik - on võimalik mitte sõltuda pangast/pankadest, televisioonist, eeh... mitmesugustest asutustest - miks sa peaksid sõltuma televisioonist, kui sul teda vaja pole? kui helendava ekraani jõllitamine on lihtsalt kombeks.
Jääb vaid see milleta tõesti ei saa, mida on vaja - ja see on juba törts teine asi.

Ma üldistasin.. kõik ei sõltu televisioonist ja pankadest.. kuid nagu eelnevalt mainitud, siis enamus tegelevad teleka vaatamise ja raha pangas hoidmisega. Proovi sa normaalset elu näiteks Tallinnas elada, kui sul pole pangaarvet kuhu oma palk näiteks saada, et toitu osta, maamaksu, kommunaalkulusid või üüri maksta.. pole võimalik niisama pangast loobuda (kindlasti on ka palju teisi asju, mida ei saa naljalt ilma panga abita teha). Siis peaks juba täielikult kuskile maale kolima ja ise majandama - munad kanalt, piim lehmalt jne.. Enamus inimesi soovivad siiski minna just linna elama, kus on kaabel koos kolmikpaketiga, pood jpm. Muidugi on võimalik kõiki neid asju pmts vältida, kuid ükski keskmine eestlane, ei hakkaks seda ilma mõjuva põhjuseta tegema ning seega ei loobuta niisama mugavustest.

WhiteWolf - oled teadlik sellest, et kõigest on võimalik loobuda, kuid millegipärast oled siiski internetis.. maksad kuumaksu. Jako ütleks, et oled veel suurem ori, teades kõiki "nõkse", kuid siiski järgides masse. Aga vahet pole mis Jako ütleks, enamus inimesi kolivad siiki linna, ostavad korterid, võtavad laenu (ma ei viitsi laenu võtmise tõenäosusest jms. praegusel hetkel (2010) vaielda Laugh) Ja kriitiline mass ei tule siiski kuidagi kokku... Sad mõni üksik, kes leiab näiteks para-webi..


[Muudetud: 7-28-2010 Savipats]

[Muudetud: 7-28-2010 Savipats]
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Ma arvan, et pole kohta, mis ei kuuluks kellelegi. Olgu see siis krunt, põld, mets... alati on võimalus, et keegi tuleb segama.
Jah. Et segama ei tuleks, tuleb mingigi diil teha.
Eriti heal juhul on territoorium omaenda sümbioosielukate päralt ja nad lubavad sul seal pea niisama olla.

P.S. Polnud küll mulle, kuid sõltumine on alati oma valik - on ju ometi võimalik mitte sõltuda pangast/pankadest, televisioonist - miks sa peaksid sõltuma televisioonist, kui sul teda tegelikult vaja pole? Kui helendava ekraani igaõhtune jõllitamine on lihtsalt kombeks.
Seejuures ei ole aeg-ajalt mõne saate/filmi vaatamine veel automaatselt sõltumine.
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Ma üldistasin.. kõik ei sõltu televisioonist ja pankadest.. kuid nagu eelnevalt mainitud, siis enamus tegelevad teleka vaatamise ja raha pangas hoidmisega. Proovi sa normaalset elu näiteks Tallinnas elada, kui sul pole pangaarvet kuhu oma palk näiteks saada, et toitu osta, maamaksu, kommunaalkulusid või üüri maksta.. pole võimalik niisama pangast loobuda (kindlasti on ka palju teisi asju, mida ei saa naljalt ilma panga abita teha). Siis peaks juba täielikult kuskile maale kolima ja ise majandama - munad kanalt, piim lehmalt jne.. Enamus inimesi soovivad siiski minna just linna elama, kus on kaabel koos kolmikpaketiga, pood jpm. Muidugi on võimalik kõiki neid asju pmts vältida, kuid ükski keskmine eestlane, ei hakkaks seda ilma mõjuva põhjuseta tegema ning seega ei loobuta niisama mugavustest.

WhiteWolf - oled teadlik sellest, et kõigest on võimalik loobuda, kuid millegipärast oled siiski internetis.. maksad kuumaksu. Jako ütleks, et oled veel suurem ori, teades kõiki "nõkse", kuid siiski järgides masse. Aga vahet pole mis Jako ütleks, enamus inimesi kolivad siiki linna, ostavad korterid, võtavad laenu (ma ei viitsi laenu võtmise tõenäosusest jms. praegusel hetkel (2010) vaielda Laugh) Ja kriitiline mass ei tule siiski kuidagi kokku... Sad mõni üksik, kes leiab näiteks para-webi..
Olen mõne aastakese Tallinnas elanud, huvitav kogemus oli.
Arvuti ja nett on enam-vähem ainus kaasaegne asi, mida pidevalt kasutan. Ja ma ei maksa nende eest - seda on teinud ja teeb keegi teine. Täiesti sobivatel tingimustel, kõik on OK.

P.S. Ma pole kaheksa nädalat poes käinud.
Vasta
#20
Nüüd ma murdusin.. kuidas näiteks 2 lapse isa peaks ilma poes käimiseta toitma oma lapsi ja naist? Lastel oleks vaja hambaravi.. mis tegema peaks?

Ma ei tea, mis olud Su kodus on, kuid kui mõni tuttav Sinu asemel poes käib, siis see ei loe Smile - elad õhust ja armastusest?
Vasta
#21
Ei käi keegi Smile tehke järgi tarbimissõltlased.

Oludel pole häda miskit, kui pisut organiseerida (teadmisega, mis ees ootab ja seda asja ei saa tõesti esimese korraga alati kätte).
Vasta
#22
Okei, teeme sellega nüüd lõpu. Jätkame nüüd õigel teemal..

PS! WhiteWolf.. oma elustiili kohta võid teha ühe kokkuvõtliku teema .. Smile paljud tahaks kindlasti selle üle arutleda.. räägi lähemalt jne Bleh ehk teeme järgigi.
Vasta
#23
Ega seegi niiväga vale teema polnud, sest rahapaberite abil seotakse meid kõiki Hermese templite külge. Hermes (rooma Mercurius) oli kaupmeeste ja kullerite, aga ka varaste jumal.

Oma elustiili ma kellelegi pähe määrima ei hakka (kuigi kogemusi jagaksin tõsistele huvilistele meelsasti), igaühe enda asi on valida kolmikpaketi ja linnulaulu vahel.

[Muudetud: 28-7-2010 WhiteWolf]
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Ega seegi niiväga vale teema polnud, sest rahapaberite abil seotakse meid kõiki Hermese templite külge. Hermes (rooma Mercurius) oli kaupmeeste ja kullerite, aga ka varaste jumal.

Oma elustiili ma kellelegi pähe määrima ei hakka (kuigi kogemusi jagaksin tõsistele huvilistele meelsasti), igaühe enda asi on valida kolmikpaketi ja linnulaulu vahel.

[Muudetud: 28-7-2010 WhiteWolf]

Näh, see pole aus! Või vähemalt mulle ei meeldi Bleh Ma tahan nii kolmikpaketti kui linnulaulu! Kuidas ma ilma internetita mugavalt ja kiiresti end info vallas täiendan? Kuidas ma ilma linnulauluta tunnen, et ma olen midagi enamat kui robot betoonseinte vahel?.....
Kui sa poes ei käi, kuidas siis toidu kätte saad (kui sa just maainimene pole)? Mingil määral peab ju tarbima. Mina, tunnistan, olen üsna tubli tarbija - ning ei arva, et end sellepärast maha kandma peaksin!

Aga tulnukad... Arvestades, et neil on edasiarenenud relvad ja mis peamine, infot meie kohta, mida meil nende kohta ei ole.. Ma ei arva, et see võit tuleks, vähemalt kohe esimeses lahingus mitte. Sealt edasi saaks vastupanuliikumine juba kasvada ja targemaks muutuda - ja kuigi ma ei ole mingi suur inimesearmastaja, ühise vaenlase korral ei tasu grupeerunud inimesi alahinnata. Ühises vaimsuses peitub märgatav jõud.
Vasta
#25
Ma olengi Maa inimene. Paksus metsas suurel aasal. Kõik asjad on kaugel.

Suur tükk ajab suu lõhki (kõigil), kui täna juba sai hakatud pärimust meenutama.

Mis enimkäsitletud Tulnukatesse puutub, siis need on meie Emotsioonid - enamik neist on immateeria, kuid mõned on siiski ka materiaalsed - nemad tähistavad materiaalseid Emotsioone. Näiteks "sisalikud" on Ahnus ja sellepärast saab neid käega katsuda... Hallid on aga Kadedus - nad on isegi sisalikele kadedad... kuradi peremehed.

Immateriaalsete hulgas on siiski ka häid emotsioone, folkloor käsitleb neid lillehaldjate (Ilumeel), druiidide (ei täpsusta, neile peab personaalselt lähenema), muusade (Loomerõõm) jms olenditena.
Üdini immateriaalsetel Emotsioonidel materiaalset väljundit absoluutselt ei ole.

Kõiki ei käsitletagi Tulnukatena - Tarkuse materiaalne väljund on Maod - nendega peab väga ettevaatlikult ringi käima(!) - ning Armastuse materiaalne väljund on Liblikad... sh. Koiliblikad. Pääsukesed on Kodutunne.
Materiaalne väljund viimasena mainitud juhtudel siis sellepärast, et võib olla nii ja naa. Kassi kohta on juba teema olemas.

Tulnukad, kes meiega suhelda ei soovi (ning kelle olemasolu enamasti maha vaikitakse), ootavad, et me lõpuks Inimesteks saaksime. See võib lähitulevikus juhtuda - või siis mitte juhtuda.
Karja karvase p***ega ahve, kes suurima rõõmuga üha uue ja uue ruumi vallutaks, ei soovi keegi näha.
Täiesti mõistetavatel põhjustel. Seda ei saa neile pahaks panna.

P.S.
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Kuidas ma ilma linnulauluta tunnen, et ma olen midagi enamat kui robot betoonseinte vahel?.....
Betoonseinte vahel oled robot nagunii, sest see pole ehh... kuidas see oligi... looduses kasvanud materjal.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tähtede sõda meie orbiidil excubitoris 84 49,279 13-01-2022, 18:36
Viimane postitus: Manaja
  Tulnukatelt näpatud tehnoloogiad meie igapäevaelus. Loogik 184 107,445 11-10-2021, 09:34
Viimane postitus: Lynx Titan
  Inimröövid tulnukate poolt Tutanhamon 169 114,969 28-05-2021, 21:18
Viimane postitus: Kaaluja
  Inimesed tulnukate poolt aretatud. Klaid 19 13,972 03-05-2017, 19:26
Viimane postitus: Marimu
  Mõned küsimused tulnukate kohta. Merc MKIII 50 26,050 18-01-2017, 18:55
Viimane postitus: Müstik
  Kepleri kosmoseteleskoop avastas tulnukate megastruktuuri zafa 3 3,919 10-11-2015, 09:40
Viimane postitus: Müstik
  Petitsioon tulnukate avalikustamiseks garber 14 7,917 16-02-2015, 20:55
Viimane postitus: VironShaman
  Meie orbiidil on tihe liiklus excubitoris 46 23,685 18-12-2012, 15:10
Viimane postitus: NelliN2
  Nasa teleskoop püüdis pildile tulnukate õhulaeva ? kk2ku- 5 5,636 22-01-2012, 15:17
Viimane postitus: Leena
  "Meie" lennuvahendid Metafor 10 7,281 04-02-2011, 16:03
Viimane postitus: zed

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat