Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foorumi statistika uudised
#51
(27-11-2017, 15:19 )Thorondor Kirjutas: Mis seal juhtus? Rahvas kadus vaikselt ära?
Ise küsin, ise vastan

"Ometigi peab kõigele ilusale saabuma kord lõpp. Viimased aastad ei täida foorum enam seda rolli, mis sel oli vanasti. Samuti on see tehniliselt iganenud ning selle jätkuv tööshoidmine vajaks aega ja ressursse, mida meil ei ole. Seepärast on ilmselt kõige väärikam see kindlal, kõigile teadaoleval kuupäeval eutaneerida."

...kui ma seda teksti lugesin jäin ohmuks, hiireklahv enam ei klõpsanud ja ainult mõtted liikusid: ...kas väsiti lõpuks ära...? Para-web nii kaua vastu pidanud ja nüüd järsku tahtmine asi ära lõpetada... . Finantsi saab vastava lingiga juurde küsida ja usun, et liitujad seda ka teevad... . Kõik on ilmas liikumises, muutumises ja muutub ka see keskkond, no siis...?! Uusi ja antud temaatikaga huvitatuid administraatoreid saab ju välja koolitada, kui vanad tegijad enam ei viitsi... .

Kuid järgmises postituses tuli lohutus, mis annulleeris kohe eelnevad mõttejadad.

----

Olen veendunud, et Para-web peab jääma, olenemata ükskõik millistel tingimustel või kellegi-millegi mõjutustel, sest siia on talletatud tuhanded mõtted, artiklid, soovitused, parapildid... See on täielik teadmiste varamu, mida tuleb säilitada tulevastele liitujatele ja põlvedele. Kõik on siia üles täheldatud nii usus ja vaimus, et seda saaks lugeda. Ükski raamat ei ole oma sisult nii sündmusterikas. See on kui kaasaegne Aleksandria raamatukogu, kuid siiski Para-web'i ainulaadne raamatukogu - põletamatu.

Kas teksti viimases sõnas peeti silmas "eutanaasia"?
Kui nii, siis tehti hoopis lugejatele närvikõditavat halastussüsti.

Edu administraatoritele ja kirjutajatele!
Vasta
#52
Internetis on sadu viise ja võimalusi oma blogi pidamiseks. Kes kriitikat ei talu peaks valima blogipidamise ja oma "usaldusväärsed" sõbrad sinna kutsuma.

Trollid foorumis on samasugune nähtus nagu igalpool elus - neid on kõik kohad täis. Suured inimesed ju, õppige ignoreerima, mitte ärge kultiveerige ohvrimentaliteeti ja hala.
Vasta
#53
Leidsin netist Reet Hiiemäe uurimuse "Rollid ja rollikäitumine interneti esoteerikafoorumites": http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/cf/mu...eerika.pdf
Paraveebist on ka juttu. Vanadele olijatele tuleb tuttavat ette Smile
Kuid see on kirjutatud foorumite kõrgajal, kui tegutses veel Vaimumaailm aktiivselt ning FB ei olnud oma populaarsust saavutanud.
Vasta
#54
Hiiemäe uurimus oli küll lõbus lugemine. Võiks ehk koguni Naljateemas olla. : )

Kui tohib, siis mõned rohkem muhelust tekitanud lõigud sealt (neile, kes ei viitsi ehk pdf-e lugeda või lihtsalt "isu" tekitamiseks):
"Foorumiliikmed taotlevad oma kasutajaidentiteedi loomisel üldiselt efektsust ja unikaalsust, aga süsteemil on nivelleeriv mõju, ja selle tulemusena on kasutusel üsna ühetaolised vägevuse ja tarkuse või teispoolsusedeemonlikkuse sümbolid."

"Üks rühmakuuluvuse väljendamise viise internetifoorumites laiemalt on enda selge eristamine teistest foorumitest ja teistsuguse meelsusega inimestest (tähelepanekuid “oma” ja “võõra” vastanduse väljendumisest laiatarbe internetifoorumites...)"

"Ka ühe foorumi raames ei hoita hinnangutega kokku.... seega edastatakse selge sõnum – meie oma kogukonnas usume õigeid asju, aga “teised” valesid."

"Terapeudi või teadja rolli võib endale võtta põhimõtteliselt igaüks, sõltumata haridustaustast."

Lisaks olid toredate kirjeldustega valdavad rollijaotused. Keegi julgeb end ära tunda? : )

Veel:
"Meediauurija Patricia Wallace (2002, 139) märgib, et kahtlemine teise inimese kompetentsuses on internetisuhtluses üldiselt kõige sagedasem agressiooniavaldus."

"Näiteks võib mõne teadja äärmuslikult eneseteadlik esinemine tunduda kõrvaltvaatajatele oma ego upitamisena, kuid teadja ise ei tarvitse tajuda, et jätab teistele riiaka ja upsaka mulje."

"Internetifoorumid on teatud mõttes isekorrigeeruvad. Kui inimene muutub liiga originaalseks ja iseteadvaks, pälvib ta kogukonna hukkamõistu, seega tuleb tal kohendada oma käitumist teatud piirides sotsiaalsetele ootustele vastavaks..
..., ka nn märtriidentiteet võib eneseteadvust tõsta, sest see võimaldab inimesel mõelda, et teda ei mõisteta seetõttu, et ta on nii eriline.

“Internet on identiteetide labor, mis on pungil täis rekvisiite, publikut ja mängijaid, kõik selleks, et läbi viia personaalseid eksperimente.”

Lõpp on aga leebelt optimistlik:
"On teatav hulk pühendunult enda vaimse arendamisega tegelevaid inimesi, kes jäävad ka oma postitustes enamasti tasakaalukaks ja toetavaks ega allu kaaskasutajate provokatsioonidele. Seega pakuvad esoteerikafoorumid kasutajatele väga mitmetahulisi strateegiaid keeruliste olukordadega toimetulemiseks ja maailma mõtestamiseks."
--

Ma küll pole teiste autorite mõtete-tekstide kopeerimise fänn, kuid see kirjutis oli tõesti nagu väike laboriuurimus "sipelgad luubi all" ja äratundmismomente oli küllaga.
Loomulikult ka enesekriitilise "mättakese" otsast vaadatuna, mis seal ikka salata. : D
Aastast 2014 (?) , kuid minu meelest "mänguplatsi kirjutamata reeglid" pole oma aktuaalsust üldsegi mitte minetanud.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uus foorumi tarkvara Imotep 49 17,722 21-09-2022, 16:59
Viimane postitus: levis
  Foorumi reeglid Thorondor 84 53,908 13-02-2022, 20:33
Viimane postitus: isemaag
  Foorumi personal muutub Thorondor 153 41,013 28-02-2021, 18:06
Viimane postitus: euroruubel
  Foorumi personal otsib abilisi Cassiopeia 81 71,670 13-09-2018, 08:57
Viimane postitus: Thorondor
  Foorumi väljanägemine Lenore 3 8,468 23-04-2016, 12:00
Viimane postitus: Wilholmensis
  Foorumi kasutajaküsitlus Skarre 1 7,262 04-12-2015, 00:01
Viimane postitus: Skarre
  Foorumi uus jutukas Thorondor 78 60,808 01-08-2015, 00:07
Viimane postitus: Addy
  Vana foorumi jutukas Thorondor 22 20,820 13-08-2013, 20:20
Viimane postitus: Jõhvikas
  Viirustest ja pahavarast, mis takistavad foorumi kasutamist Stella 76 51,273 13-02-2012, 00:44
Viimane postitus: hulkuv hing
  Foorumi tarkvara vahetus 17.-19. detsember Thorondor 34 17,033 21-12-2010, 12:48
Viimane postitus: zepac

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat