Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unenägude seletamine
#1
Ma usun et paljudel on selline asi et näevad midagi unes ja ei tea mis see tähendas, kas üldse midagi tähendas?? Sellepärast panin ma siia kaks linki kust võid selgust saada.http://www.hot.ee/urtz/dreams/ ja see http://www.hot.ee/polliajaviide/uni1.html:) loodan et saate abi!!
Vasta
#2
Üldjuhul mina ei usu et unenäost peaks välja kookima mingi sümboli mis midagi võib tähendada, kui unenägu tähendab midagi siis juba terviklikult.
Vasta
#3
Võibolla tõesti, aga kes teabBleh
Vasta
#4
mina arvan, et unenägusid ei saa ja pole mõtet seletada mingi raamatu abil.see mida me unes näeme on ikkagi see mis me tahame või mis meie alateadvuses on või siis asjad mille peale me oleme mõelnud
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Anti
mina arvan, et unenägusid ei saa ja pole mõtet seletada mingi raamatu abil.see mida me unes näeme on ikkagi see mis me tahame või mis meie alateadvuses on või siis asjad mille peale me oleme mõelnud

Ja miks sa arvad, et teadvuses/alateadvuses toimuva põhjal midagi järeldada ei saa? Psühholoogia pole muidugi täppisteadus, kuid teatud seaduspärasused toob siiski väljawink
On muidugi ka selliseid unenägusid, kus hing omapead asju käib ajamas. Sel juhul on seletused huvitavamad, kuna "unenägu" sisaldab ka uut infot.

Samas nende väga üheste seletuste koha pealt raamatus olen pisut skeptiline, kuna palju sõltub siiski sellest, millega inimene üht või teist asja seostab, lisaks veel vasturääkivused. Näiteks[1]:

NAINE - sõprade valetamist. Noor naine - pettust. Võõras naine - au. Punaste juustega naine - tagakiusamist. Blond naine - suurt kahju. Ilus naine - tervist ja rõõmu. Alasti naine - õnne ja kordaminekut. Naisega jalutamine - ähvardavat õnnetust. Naisevõtmine - muutust elus. Naiste kiskumine - viletsust.

Noor naine on suurema tõenäosusega ilus.
Ilus olemise üks eeldus on pikad juuksed:

JUUKSED Punased juuksed - ameti kaotust. Mustad juuksed - head elu ja tervist. Valged juuksed - lapselaste nägemist. Lokkis juuksed - naeruväärsust. Juuste kammimine - au ja uut teenistust. Juuste lõikamine - murede vähenemist ja õnne. Pikad juuksed - kahju kohtu läbi. Lahtised juuksed - kahju kauplemise läbi. Hõredad juuksed - halba kohta või korterit. Juuste kaotamine - kahju kannatamist ja igavust. Juuksur - õnnetust ja rahakahju.

... ja muidugi näeb ilus naine ilusam välja, kui juuksed lahti on.

Kui see ilus naine veel brünett juhtub olema ja tema juukseid kammida, siis järelikult saad igalt poolt peksa, kuid sellest tuleb tervist, rõõmu, au, uus teenistus ja hea elu. Üks võimalik tõlgendus oleks siis selline, et keerad lindpriina seaduse silmis käki kokku(austus rahva poolt ja see valmistab rõõmu), pannakse vangi(hea elu riigi kulul) ja vangis pannakse füüsilist tööd tegema(uus tervislik amet)Laugh


Veel üks:
MARI - punased marjad - rikkust ja õnne armastuses. Mustad marjad - sõbra kaotamist, surma ja leina. Marjade leidmine - soovide täitumist, õnne ja raha leidmist. Marjade otsimine - tühja tööd. Marjade söömine - suurt õnnetust. Marjade ostmine -haigust, surma ja pettust. Marjade müümine - puudust igas asjas.

VAARIKAS - piinamist õela inimese poolt.

Vaarikas on (enamasti) punane mari, seega vaarika nägemine tähendab, et üks õel inimene piinab, aga sellest tuleb ainult rikkust ja armastust?Laugh Noojah, võibolla see õel inimene siis polegi tegelikult õel, kuid ei oska oma armastust muul moel väljendadawink

Ja veel:
LIND lendamas - kindlat õnne, suurt pärandust. Lindude laul - õnne laste kasvatamises. Lind puuris - rõõmsat külalist. Lindude püüdmine ja elusalt kättesaamine - soovide täitumist. Lindude tapmine - kahju. Mune täis linnupesa - rõõmu. Poegi täis linnupesa - õnnelikku elu. Tühi linnupesa - pahandust ja kurbust.

Vares on lind.

VARES - laimu.

Järelikult lendava varese nägemine tähendab, et keegi laimab ning sellest tuleb kindlalt õnne ja suur pärandus? Noojah, ameerikamaal saaks laimu eest kohtusse kaevates üht-teist kindlasti.... kas just õnne, on omaette teemawink

PS. näited on otsitud ja ei peegelda minu viimase aja unenägusid, seega minu isikut pole vaja lahkama hakata.

[1] näide sisaldab minu subjektiivseid arvamusi, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele. Kui kohe kuidagi maitse üle vaidlemata ei saa, on rangelt soovitav seda privas teha.
Vasta
#6
Ühel eluperioodil nägin ma unes pidevalt seda, et toimus suur maavärin ja kõik majad varisesid kokku. Siis lugesin ühte unenägusid seletavat raamatut, mis oli vanas eesti keeles kirjutatud. Sealt sain teada, et see tähendab minu elus suuri muutusi. See polnud mulle üllatuseks, sest tegelikult olin ma ise otsustanud nüüdsest oma elu muuta. Unenägu väljendab ikkagi alateadvuse seisundeid, mitte ei ennusta tulevikku. Ja unenägude seletaja seletab seda unenägu lahti, et inimene õpiks end tundma, mitte ei ennusta tulevikku. ja alati ei tasu seda unenägude seletajat uskuda ka, sest inimesed on erinevad.
Vasta
#7
Noh, näiteks osad raamatud annavad ju koos sümboliga ka seostuse teiste sümbolitega, variante jms.
Ja kui ikka enamik sümboleid läbi uurida, saab asjale paremini pihta ka.
Öeldakse, et otsida tuleks neid sümboleid, mis eredalt meelde jäävad. Õhjah..
Vasta
#8
Võimalik.
Aga on neid, kes ilma sümboliteta näiteks ei jaga üldse, mis nad unes nägid (seda juhul, kui see neid üldse huvitab).
Et eks ta selline vabatahtlik kiikamine raamatusse/netilehele ole.
Vasta
#9
Mina lähtun näiteks emotsioonist, mis unest tulenes või mida üks või teine asi mulle tähendab. Ja olen nõus, et eneseusaldamisega on neil probleeme küll, kes kogu seda kremplit ükshaaval hakeldama hakkavad.
Tean tuttavaid, kes viskavad pilgu raamatusse - "ah, vesi, see on alateadvus, mingi jama" ja panevad raamatu kinni, öeldes, et see ei seleta.
Mida ma öelda tahtsingi.. et, pigem raamat kui mõni sõber, kes 'heatahtlikult' une lahti seletab.
Vasta
#10
Miks mitte heatahtlikult.
Sõber oskab ja tunneb. Raamat on massidele.

Pigem paneb sõber sind mõtlema, kui raamat
Vasta
#11
Mitte selles mõttes. Heatahtlik oligi sellepärast jutumärkides ;]
Ma ei viitsi pikemalt kirjeldada, aga oman sel ajal halbu kogemusi. Vatnii..
Vasta
#12
Mhmh, sõber tõlgendab asju ka nii, nagu on sulle kasulikum.
Oleneb muidugi sõbrast, mõni on eriline realist ja paneb pika pauguga ära, mis tegelikult toimus.

Selle mõjutamise kohta, olin natukene väsinud, kell võis nii 9 õhtul olla. Äripäevast helistati. Mingi naine pakkus lehetellimust, hästi kiiresti ja maheda häälega rääkis. 20 minutit rääkis. Kui toru ära panin, olin lehe tellinud.
Vasta
#13
Ohei. Seda, et olin lehe tellinud, taipasin alles mõned minutid hiljem. Hämmastav, mida teatud hääletoon teha võib.
Mõni võib oma hääle ja jutuga müüd maha ka vanad kossid, ikka ostetasse.
Vasta
#14
see ei ole tõsiseltvõetav

seletage see siis ära, käisin verd andmas ja siis juhtus nii, et kui veri oli võetud juhtus sedaviisi, et mu sooned olid avatud ja arst võttis lusikaga verd, veri oli paks nagu tarretis. Mäletan veel lauset, et veri peabki minema paksuks.

Noh targad! Kõnelege.:o
Vasta
#15
Enne räägi meile millises kohas see arst lusikaga sinu veenist verd võttis?
Vasta
#16
Imeline, mida tarretise söömine inimesega teha võib ..

(Jah, see oli minu seletus. Mina, kui tark inimene).
Vasta
#17
veenist ja jalast.Bleh
Vasta
#18
ma nägin, et oli matsin end yle kere inimese s..a sisse. mis see tähendab? roppu moodi raha?

Muudetud: 3-9-07 kell 09:32:33 heajuut
Vasta
#19
LEPPIMINE - tülliminekut. eino see on küll loogiline Laugh
Vasta
#20
Tegelt oleks selline raamat kasulik kus kõik seletused oleksid positiivsed . No ma mõtlen et päris suvaliselt poleks sinna sõnu vuhatud aga tuua selle unenäomärgi kohta vaid head välja. Ja kui inimene ärkab hommikul üles, tsekib raamatusse, kõik on ainult positiivne. ja päev algabki hästi Laugh. Kui inimene sisestab endale et kõik on hästi ja ta usub sellese on elu ka paremwink:
Vasta
#21
Unenäod aitavad alateadvuses lahendada päeva jooksul tekkinud probleeme ja neid on võimalik tõlgendada aga iga inimene saab sellest omal moel aru, sest see on tema enda elu, mida ta tõlgendab.
Vasta
#22
Olen proovinud raamtute ja interneti abiga leida seletusi oma unenägudele, kuid igalpool on erinevad tähendused. Ükskord võtsin mitu raamatut raamatukogust, et uurida siis oma unenäo kohta. Ühes raamatus ütles üks asi üht, teises teist. Viimasel ajal olen unes näinud igasuguseid veidraid asju, tahaks saada seletust.
Vasta
#23
Sa pea unenägude päevikut. Kirjuta üles, mida näed ja siis pärast vaata, mis tegelikult juhtus.
Igal inimesed on ju unenägude puhul erinevad sümbolid, mis midagi võivad tähendada.
Unenägude raamatutes on toodud ainult need sümbolid, mida unenägude uurijad on rohkem täheldanud.
Uuri näiteks Ilmar Soomere raamatut "Tähendusunenäod, ended ja prohvetlus."
Lisaks sellele võib mõni unenägu täituda alles aastate pärast.
Vasta
#24
Unenägude seletamise puhul tasub erilist tähelepanu pöörata seal valitsevale tundele, emotsioonile. See annab enamasti palju täpsemaid vihjeid tulevasest sündmusest kui sümbolid või tegevused. Kui üldse annab, palju unenägusid on niisama soga, kuid nendega ei kaasne shokeerivat emotsiooni ka.

Ja veelkord - iga inimene on individuaalne. Unenäo päeviku pidamise soovitus on hea. Mõnedel räägib unenägu sümbolite keeles, mõnedel rohkem otse. Aga emotsiooni ikkagi tasub tähele panna ja välja tuua ka siis kui siia oma unenägusi kirja panna.
Vasta
#25
Mina näiteks teen nii, et kui mäletan unenägu(mida juhtub harva) mõtlen selle läbi ning mida see mu praeguses elus tähendada võiks, millega võiks seotud olla. Tavaliselt suudan nii loogilise seletuse välja mõelda.
Nagu eelnevad postitajad on öelnud, on iga inimene erinev, niisiis on unenägude seletamisel tulenevad vastused erinevad.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsimus unenägude olemuse kohta VarvastegaVurrud 41 22,430 10-08-2019, 18:51
Viimane postitus: Q11
  Unenägude valimine vastuseidotsides 7 3,797 05-08-2017, 00:46
Viimane postitus: Teloslane
  Unenägude tähendused unenägudude raamatutes - uskuda või mitte devilouspriest 14 14,169 30-10-2012, 16:37
Viimane postitus: Sikii
  Unenägude üleskirjutamine Metafor 21 9,614 30-01-2012, 12:20
Viimane postitus: Vesta
  Unenägude kontrollimine sailent 40 13,444 27-05-2009, 15:31
Viimane postitus: THOR-00

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat