Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummalised augud maapinnas
#1
Üsna huvitav auk. Kas just midagi ebamaist aga siiski minu nägemust mööda üsna haruldane juhtum.

http://www.youtube.com/watch?v=8jhA5Gqridk

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=31410897

http://www.guardian.co.uk/world/2010/jun...-guatemala

[Muudetud: 6-1-2010 Leena]
Vasta
#2
Pilte mis põhja näitavad ei leidnud ka mina. Samas peaks sügavus olema augul umbes 61 meetrit.....

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnew...-city.html
Vasta
#3
"Three people were missing on Friday after a 200-foot-deep hole opened up in the middle of a Guatemalan neighborhood, likely due to a burst sewer pipe.
"It sounded like a bomb was dropping. Boom!" said Carlos Gutierrez, 58, of the crater, which measured 130 feet in diameter." (http://www.reuters.com/article/idUSN2333586020070223)

Väidetavalt tekkinud siis purunenud kanalisatsioonitoru tõttu.. Läbimõõduks mõõdeti 40 meetrit, sügavuseks 61.
Vasta
#4
See on kole asi, kui paduvihm tekitab nii suure augu, et sinna kaob kolmekorruseline ja ühekorruseline hoone.
Vaevalt sellisel juhul kanalisatsioonitoru purunes...
Kas seoses Guatemalaga varem mitte maa-alustest tunnelitest ei räägitud?
Kuskil teemas Arlich nagu ükskord mainis.
Ei saa ju augu põhja näidata, kui see on nii sügav... Inimesed näeksid siis äkki mingeid avastatud iidseid tunnelite müüre ka.
Igatahes leidsin mingid kolme aasta tagused Guatemala videod avastatud tunnelite kohta. Ja seal videotel ka suur auk tänavas otse majade vahel..
http://imaginativeworlds.com/forum/showt...Bases-quot-!

Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Ei saa ju augu põhja näidata, kui see on nii sügav... Inimesed näeksid siis äkki mingeid avastatud iidseid tunnelite müüre ka.
Sügavuseks mõõdeti ju 'ainult' 61 meetrit.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas Makaveli
Sügavuseks mõõdeti ju 'ainult' 61 meetrit.
Ise nägid, et mõõdeti või lugesid artiklist seda?
Meediakanalid ei ole alati kõige informeeritumad ja kõige õigema infoga.
Reutersi artiklist lugesin.
"Three people were missing on Friday after a 200-foot-deep hole opened up in the middle of a Guatemalan neighborhood, likely due to a burst sewer pipe.

Pilte vaadates tundub küll sügavam:

[Pilt: article-1283066-09D68329000005DC-670_964x494.jpg]
Vasta
#7
Siin üks link, kus juttu Guatemala maa-alustest tunnelitest:
http://www.think-aboutit.com/underground...GROUND.htm

Keegi võiks järgi uurida, kas sealkandis on ka tunneleid kindlaks tehtud, kuhu see kolme aasta tagune ja see uus suur auk tekkis...

Ja mis seal Guatemalas üldse toimub? Alles maikuu lõpus mattis vulkaanituhk Guatemala pealinna enda alla.
Surma sai telereporter Anibal Archila, keda tabas reportaaži tehes laavatükk.

Ametlike hinnangute järgi on kannatada saanud 800 kodu ning 100 maja on täiesti purustatud.

Ekspertide sõnul on oodata veel purskeid.

Reedel hakkas purskama ka Tungurahua vulkaan Ecuadoris. Võimud evakueerisid seitse küla ning sulgesid Guayaquilis lennujaama.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=31348645
Vasta
#8
Kanal 2 uudistes jooksis see täna läbi ja sügavuse kohta öeldi:

...teine taoline juhtum seal...sügavus oletatavasti üle saja meetri...
Vasta
#9
Guatemalas neelavad siis mingid põhjatud tunnelid maju.. hmm, huvitav uudis. Sellegipoolest võiks keegi seda põhja filmida.. kasvõi mingi kaamera sinna alla lasta vms. Mina olen küll uudishimulik Laugh võib-olla on seal mingid ajalehte lugevad dinosauroidid. Igastahes väga ilus ring, päris puhta lõikega .. ääred on natukene sakilised, vast seetõttu, et asfalt ja teised konstruktsioonid kannavad veel.

Mida teie mõtleksite, kui maja järsku 100m maa alla kukuks? ehk isegi rohkem..Sad
Vasta
#10
Kaks asjalikku kommentaari suht suvaliselt lehelt: http://www.boingboing.net/2010/05/31/gua...-volc.html

Jim Conley • #25 • 5:31 PM Monday, May 31, 2010 •

While I'm not familiar with Karst topography I have spent the past 20 years building and maintaining large civil infrastructure and have a few thoughts on what happened here.

Stormwater systems fall into two categories - collector and interceptor. Collection systems service individual properties, Interceptors are fed by collectors and are generally very large and very deep.

Using my own reference area of Vancouver, local storm water collection starts at 150mm at the house and 300mm - 1200mm on the street depending where it is in the overall system. From there, it feeds into an interceptor system that you can drive a car in.

My guess is that a large interceptor sewage main was tunneled underneath Guatemala City, probably 40 to 70 years ago. Localized collector systems were subsequently installed and tied into the interceptor main by digging down to install a manhole. The perfectly round hole suggests the back fill material washed into the interceptor pipe once it was breached.

Somebody else referenced the recent sinkhole in Quebec but I'm pretty convinced this is a result of poor infrastructure maintenance.

Werehawk • #44 • 8:29 AM Tuesday, Jun 1, 2010 •

Guatemala city is not built over a karstic type geological formation.

It is built over Pleistoscene volcanic ash deposits originating from a series of pyroclastic collapses of the Amatitlan caldera between 23,000 and 300,000 B.P. Of which Pacaya is the latest incarnation of the caldera's volcano. And to tell the truth if/when Pacaya blows it's top it will literally wipe out Guatemala city off the map.

Guatemala (the country) does have Karstic formation but these are mainly in the northern part of the country (Peten, Izabal, Alta Verapaz and Quiche). Not on the volcanic southern

part of Guatemala where Guatemala city is.

For more information on Guatemala city's geology see here:
USGS page on Guatemalan volcanoes
http://vulcan.wr.usgs.gov/Volcanoes/Guat...anoes.html scroll down to Amatitlan Caldera.

More on Amatitlan caldera and Pacaya for the curious (PDF).
http://www.geo.mtu.edu/~raman/papers/WundermanJGR.pdf

In this case from reading both the Prensa Libre and La Hora articles the most likely cause for the sinkhole was soil saturation from a damaged sewer pipe. Incidentally zone 2 is one of the older parts of Guatemala city. Looking at the overhead photos, I can't really determine how near this sinkhole is to one of Guatemala City's Barranco's that have been made by rivers cutting through the ash deposits. The sinkhole in 2007 was pretty near to the edge of one of those barrancos when it collapsed...
Vasta
#11
Mhmh.... ma näed leidsin ka ülimalt asjaliku kommentaari: दीवार युद्धरत समझ सकता है कि वे अपने घर में नहीं हैं. यह जवाब एक बार! इसके अलावा, यह अच्छा होगा अगर आप अपने कोलम्बियाई पेस्ट अप सारांश बनाना होगा.

On ju olnud sellest juttu, et kui võõras keeles midagi siia kopeerida, siis tuleb teha sisukokkuvõte. Küsimus ei ole keele tundmises.
Vasta
#12
Tõlge:

Jim Conley • #25 • 5:31 PM Monday, May 31, 2010 •

Kuigi ma ei ole tuttav karstiala topograafiaga, olen viimased 20 aastat tegelenud suure tsiviilinfrastruktuuri ehtiamise ja korrashoiuga ja mul on mõned mõtted selle kohta, mis võis seal (Guatemaalas) juhtuda.

Tormivee süsteemid langevad kahte kategooriasse – koguja ja ärajuhtija („hävitaja“). Kogumissüsteemid teenindavad individuaalelamuid, ärajuhtijad toituvad kogujate kogutust ja on üldiselt väga suured ja sügavad.

Minu näidisalal Vancouveris algab kohaliku tormivee kogumine 150mm'st maja kohta ja 300mm-1200mm'st tänava kohta, sõltudes kus osas see kogu süsteemis paikneb.Sealt toidab see ärajuhtimissüsteemi, mis on nii suur, et sellesse võib autoga sõita.

Ma arvan, et suur ärajuhtimissüsteem kaevati Guatemaala linna alla umbes 40-70 aastat tagasi. Lokaliseeritud kogumissüsteemid paigaldati järgnevalt ja seoti peamise ärajuhtimissüsteemiga, kaevates allapoole, et paigaldada kanalisatsioonikaevud. Täiuslikult ümmargune auk vihjab, et pärast läbimurret toimus täidismaterjali uhtumine ärajuhtimissüsteemi.

Keegi teine siin osutas Quebeci äravooluavale (sarnane juhtum Quebecis), aga ma olen kindel, et selles on süüdi kanalisatsiooni halb hooldus.

Werehawk • #44 • 8:29 AM Tuesday, Jun 1, 2010 •

Guatemaala linn ei ole ehitatud karstitüüpi geoloogilisele moodustisele.

See on ehitatud Pleistotseeni (Kainosoikum – Neogeen - 1 800 000–11 500 aastat tagasi)
vulkaanilise tuha lademele, mis tekkis, kui Amatitlan'i vulkaanikraater kokku varises 23,000-300,000 BP , millest Pacaya (vulkaani kraater) on uusim moodustis. Ja kui rääkida tõtt, siis kui Pacaya kaane pealt ära lööb, siis see pühib kogu Guatemala linna kaardilt.

Vahepeal teisejärgulise tähtsusega info, juttu üldiselt Guatemaala geoloogiast ja lõpuks jõuab kommentaari autor välja arvamuseni, et tegu pinnase erosiooniga katkise kanalisatsiooni tõttu (ala asub just vanemas Guatemaala linna osas) ja mainib ka,et 2007. aasta äravooluava oli päris lähedal Guatemaala linna sälkorgudele, mille on tekitanud jõeveed uuristades läbi tuhalademe.


Kokkuvõte: ebastabiilne pinnas + vana ja katkine kanalisatsioon = jube auk, mida näete fotol





[Muudetud: 6-2-2010 Mugen]

[Muudetud: 6-2-2010 Mugen]
Vasta
#13
Aga kui ei kaevatud 40-70 aastat tagasi see ärajuhtimissüsteem?
Või siis kaevati, aga mitte nii sügavale?
Lihtsalt taaskord juhtus nii, et maale lähedased süsteemid puutusid kokku maa-aluste tunnelite süsteemidega?
Internet on igatahes täis linke, kus arutletakse Guatemala maa aluseid tunneleid ja seostatakse neid isegi UFO-dega.
Järgneval lingilt leiab allapoole kerides augu kohalt ka imeliku koletise pildi:
http://www.psu.com/forums/showthread.php?p=5179742

Aga tegelt, kas keegi saab aru, mis asi see seal üldse on?
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Tõlge:

Jim Conley • #25 • 5:31 PM Monday, May 31, 2010 •

Kuigi ma ei ole tuttav karstiala topograafiaga, olen viimased 20 aastat tegelenud suure tsiviilinfrastruktuuri ehtiamise ja korrashoiuga ja mul on mõned mõtted selle kohta, mis võis seal (Guatemaalas) juhtuda.

Tormivee süsteemid langevad kahte kategooriasse – koguja ja ärajuhtija („hävitaja“). Kogumissüsteemid teenindavad individuaalelamuid, ärajuhtijad toituvad kogujate kogutust ja on üldiselt väga suured ja sügavad.

Minu näidisalal Vancouveris algab kohaliku tormivee kogumine 150mm'st maja kohta ja 300mm-1200mm'st tänava kohta, sõltudes kus osas see kogu süsteemis paikneb.Sealt toidab see ärajuhtimissüsteemi, mis on nii suur, et sellesse võib autoga sõita.

Ma arvan, et suur ärajuhtimissüsteem kaevati Guatemaala linna alla umbes 40-70 aastat tagasi. Lokaliseeritud kogumissüsteemid paigaldati järgnevalt ja seoti peamise ärajuhtimissüsteemiga, kaevates allapoole, et paigaldada kanalisatsioonikaevud. Täiuslikult ümmargune auk vihjab, et pärast läbimurret toimus täidismaterjali uhtumine ärajuhtimissüsteemi.

Keegi teine siin osutas Quebeci äravooluavale (sarnane juhtum Quebecis), aga ma olen kindel, et selles on süüdi kanalisatsiooni halb hooldus.

Werehawk • #44 • 8:29 AM Tuesday, Jun 1, 2010 •

Guatemaala linn ei ole ehitatud karstitüüpi geoloogilisele moodustisele.

See on ehitatud Pleistotseeni (Kainosoikum – Neogeen - 1 800 000–11 500 aastat tagasi)
vulkaanilise tuha lademele, mis tekkis, kui Amatitlan'i vulkaanikraater kokku varises 23,000-300,000 BP , millest Pacaya (vulkaani kraater) on uusim moodustis. Ja kui rääkida tõtt, siis kui Pacaya kaane pealt ära lööb, siis see pühib kogu Guatemala linna kaardilt.

Vahepeal teisejärgulise tähtsusega info, juttu üldiselt Guatemaala geoloogiast ja lõpuks jõuab kommentaari autor välja arvamuseni, et tegu pinnase erosiooniga katkise kanalisatsiooni tõttu (ala asub just vanemas Guatemaala linna osas) ja mainib ka,et 2007. aasta äravooluava oli päris lähedal Guatemaala linna sälkorgudele, mille on tekitanud jõeveed uuristades läbi tuhalademe.


Kokkuvõte: ebastabiilne pinnas + vana ja katkine kanalisatsioon = jube auk, mida näete fotol





[Muudetud: 6-2-2010 Mugen]

[Muudetud: 6-2-2010 Mugen]

Kanalisatsioon võis küll katki olla, aga all pidi olema midagi üsna suurt kuhu katkine kanalisatsioon augu suutis teha. Pildilt jääb pigem mulje tänu teravale mustale üleminekule, et kupatus kukkus koopasse. Kui kanalisatsioon oli lagunenud siis pidi kanalisatsioonuollus kuhugi valguma.
Vasta
#15
See on mugeni tekstis kirjas, vanadest aegadest on jäänud sinna tuhalademed. Kanalisatsioon lasi läbi ja uuristas läbi tuhalademete kuni lõpuks kogu see värk kokku vajus.

Aga mind huvitab, mida nad selle auguga teevad nüüd? Täidavad ?
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas Leena

Kanalisatsioon võis küll katki olla, aga all pidi olema midagi üsna suurt kuhu katkine kanalisatsioon augu suutis teha. Pildilt jääb pigem mulje tänu teravale mustale üleminekule, et kupatus kukkus koopasse. Kui kanalisatsioon oli lagunenud siis pidi kanalisatsioonuollus kuhugi valguma.


No mina sain sellest kommentaarist aru niimoodi, et see suur oligi (katkine?) ärajuhtimissüsteem (ja selle ümbert erodeerunud lade?), kuhu kogu kupatus kukkus. Samas isiklikult ei välistaks mingi maaaluse jõe olemasolu, kuigi kuram, seda peaksid kohalikud geoloogid ometi teadma.

Igatahes olgu mis on, tahaks, et nad sinna mõne kaamera laseks ja lõpuks ometi kokkuleppele jõuaksid, kui sügav see ikkagi on.
Vasta
#17
... kuidas Marsil kanalisatsioon sisse kukkus.
Vasta
#18
Sain aru nii, et sellel augul Marsil, mida pildistati ei ole näha varje ja ei näe ka seinu, kuna need on kas täiesti vertikaalsed või väga tumedad.
Samuti ei ole see sarnane teistele Marsi vulkaanikraatritele.
Parim tõlgendus on, et mingi koobas on kokku varisenud? Hästi sügav koobas?
Äkki need Guatemala augud on ka sedavõrd sügavad?
Ja päris tihti tekib neid sügavaid auke ikka sinna. Mind huvitab, et mida nad eelmise kolme aasta taguse suure auguga tegid?
Õppust igatahes ei võetud, et edasisi maapinna varisemisi ära hoida. Ma usun, et varsti võib seal terve see linn maa alla vajuda. Keegi ennustaja kuskil midagi niisugust ennustas ka, aga see oli vist ühe teise selle paikkonna kohta...Või oli hoopis seoses nende muistsete maapealt kadunud India linnadega seoses?
Taas see link pealkirjaga maa-alused UFO tunnelid Guatemalas, kus selle 2007 augu kohta huvitavad videod.:
http://imaginativeworlds.com/forum/showt...Bases-quot-!

Kuskil oli meil Kesk-ja Lõuna Ameerika maa-aluste tunnelite kaart, aga praegu ei leidnud üles.

[Muudetud: 3-6-2010 Müstik]
Vasta
#19
Mulle meenutab see vulkaani kraatrit. Nagu oleks ehitatud vulkaani kraatrile "kaan" peale ja see kokku kukkunud.
Vasta
#20
Nagu Excubitoris, tubli välisuudiste lugeja ja meilegi nende uudiste tooja - avastas, siis pole need Guatemala augud mitte ainukesed.
Niisuguseid ka mujal maailmas leitud.
http://blogs.telegraph.co.uk/news/peterf...ny-reasona...

Mida arvate?


Vasta
#21
Paar pilti ka teile... Pildi tuunimise au läheb InDemandile.

[Pilt: aa.jpg]

[Pilt: bb.jpg]
Vasta
#22
Well done, InDemand!

Tundub olevat vesi ja mingi praht seal peal hulpimas.
Vasta
#23
Eks tormi ajal lenda ju igasugu prahti igale poole!Smile
Mind aga huvitab, kuidas Marsile augud said ja need teised mõistatuslikud augud maailmas samuti:

http://blogs.telegraph.co.uk/news/peterf...-in-china/

Kas seal ka on kanalisatsiooni süsteemidega pistmist?


Vasta
#24
Ikka leidub siin-seal selliseid kahtlasi auke.
Hiina linna tekkis müstiline auk
Vasta
#25
http://www.mohammadi.ca/media/1/20070727...e_DD_n.jpg

sinine auk auguteemasse

http://www.randomn3ss.com/wp-content/upl...russia.jpg
suurim auk-Bonsuna augu-eri'st

http://www.youtube.com/watch?v=5M08eBxYl...r_embedded#!
suurim auk

http://www.youtube.com/watch?v=-K_8R03jI...re=related
püha auk

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Baikali järve kummalised ringid jääl mulk2003 5 4,769 27-01-2017, 16:15
Viimane postitus: Nielander
  Kummalised nähtused radaril Austraalias elis 5 4,391 08-02-2010, 18:41
Viimane postitus: skrid

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat