Teema on suletud 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NATO ja Eesti vs Venemaa
Autor Sõnum
Savipats
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Jan 2010
31-05-2010 21:29
Postitus: #1
NATO ja Eesti vs Venemaa
See teema ei ole vaenu õhutamiseks.. lihtsalt arutlus ja spekulatsioon. Viimasel ajal on foorumis olnud palju väikeseid konflikte, mõni suurem ja kõigile nähtav, mõni väiksem ja ainult õrnalt tajutav.. igastahes tekkis selline vaidlus mul päriselus, et kui kasulik on NATO, mis arenes edasi.. millest ka pealkiri. Sel teemal puudub seos paraga.. vähemalt hetkel, eesmärk on lihtsalt natukene arutleda ajaloo teemal. Nii palju kui ma näinud olen, leiab siin palju ajaloost teadlikke inimesi, kes võivad mind ehk valgustada.

Vaidlus algas teemal, et kui kasulik on eestile NATO? Meie käime missioonidel ja teeme rasket tööd, et neile meele järele olla, aga kui peaks tekkima konflikt Venemaa ja Eesti vahel, siis kas NATO aitab meid? Teine pool väitis, et NATO suurim jõud oleks USA ja tema meie konflikti ei sekkuks.. meist trambitaks üle. Enamus riigid ei viitsiks niisama oma vägesid appi tuua, kuna ka see on suur töö ja jamamine ning ta tõi näiteks, et Gruusiast trambiti ka vaid umbes 3 päevaga üle ning nende sõjavägi oli tugevam kui Eesti oma. Mina väitsin, et NATO on aidanud meid juba sõjalise varustusega ning LOODETAVASTI aitab ka konflikti puhkemisel (paraku ei saa seda kindlalt öelda, kuna olukorda pole veel tekkinud). Lisaks arvasin, et Venemaal oleks liiga suur töö tuua oma jõud Eestisse, kuna taoline tankide/inimeste mobiliseerimine võtab väga palju ressursse ja nagu ma kuskilt loengult kuulsin (tegu oli kaitseväelasega), pole eesti kaitsevägi sugugi nii armetu, vaatamata vastaste umbes 4 kordsele ülekaalule äkkrünnaku puhul, ehk isegi suuremale.. Kui hakkasime arutlema, et miks seda kõike vaja oleks siis leidsime, et motiiv hetkel nagu puudubki.

Miks puudub motiiv? Teine pool väitis, et Eesti on juba praegu Venemaa mõju all ning puudub vajadus sõjaliseks tegevuseks... kui venemaa paneks piirid kinni, siis Eesti oleks kõige suurem kannataja, kuna suurem osa eksporti toimub Venemaale.. tõenäoliselt saaks majandus tugeva hoobi (väideti, et see on juba ajaloos korra toimunud, kus Eesti majandus oli omadega põhjas..) Mina ei osanud seal midagi tarka öelda.. ma tean, et suur osa Helluse toodetest vist eksporditi just Venemaale ja noh, Eesti riik elab transiidi peal? .. see ka kõik.

Vastuseks oleks meeldivamad mõned suuremad ja sisukad postid, kus on toodud nii positiivseid ja negatiivseid külgi, et ei toimuks ainult millegi/kellegi maha tegemist. Pealegi tundub, et siin tuleb palju laiali valguvat teksti, siis parem oleks, kui väga palju killukesi vahele ei topita. Kirjutage oma arvamus sellest, mis võiks toimuda ja kuidas asjad võiks kulgeda..

Loodan, et tuleb meeldiv arutelu, kus ka teised lugejad midagi uut õpivad Smile ning end ajaloo teemadel harivad. Sõna võivad võtta kõik, kes vähegi tahavad, kõik arvamused on teretulnud Smile


edit: Avastasin, et otsingus on ka võimalik UUS LEHEKÜLG keerata.. ärge nüüd kallale tulge.. Laugh Võimalik, et kordan miskit.. liigutage siis kuhu vaja.

[Muudetud: 5-31-2010 Savipats]

Jutukas!
Leia selle kasutaja kõik postitused
Makaveli
Tavaliige

Postitusi: 67
Liitunud: Oct 2008
31-05-2010 21:47
Postitus: #2
 
Ei usu, et Venemaa nüüd nii rumal on, et tillukesele Eestile heast peast kallale tuleb. Kuid kui see kunagi tõepoolest juhtuma peaks, ei jõuaks NATO väed piisavalt kiiresti kohale. Kunagi kuulsin kuskilt, et NATO vägede Eestisse orgunnimisega kuluks umbkaudu 2 nädalat.

"No matter what these people say about me, my music does not glorifie any image, my music is spiritual if you listen to it. It's all about emotion, it's all about life."

- T.Shakur
Leia selle kasutaja kõik postitused
Anonymous
registreerimata

 
31-05-2010 21:52
Postitus: #3
 
Kas mitte 3 nädalat ei pidanud riik ise oma jõududega vastu pidama? Muidugi võimalik, et mäletan valesti.
Kuigi mulle tundub, et Eestiga oleks 3 nädalaga lõpp, arvestades et mitu hävitajat meil on (kogu Baltikumi peale 1 NATO oma) ja et Venemaa on viimasel ajal suunanud oma jõud just lennuväe arendamisele.
See on siis võhiku arvamus, parandage kui eksin.
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,806
Liitunud: Oct 2007
31-05-2010 22:20
Postitus: #4
 
Kellele siin vaenu õhutada. Viimase sõja võitsid sionistid ja NATO loodi et kunagi enam ei tuleks holokausti st inimeste tapmist sionismi vaatenurgast inimest tõlgendades.
1917 alanud kommunismiprojekt lõppes edukalt kommunismihoone sotsialismimaailma projektijuhtide järglastele üleandmisega. Ainult ehituspraht unustati platsilt koristamata, mis meile tähendab pidevat konflikti.
Venemaa on täna samasugune pankurite juhitud kapitalistlik maa nagu kõik ülejäänud kapitalistlikud riigid. Erinevad juudikogukonnad kaitsevad ainult enda õigust asumaa maavaradele ja see on kogu vastuolu eri juudikogukondade vahel. Lihtne maine vara.
Eesti on ohustatud hoopis peenemalt kui arvatagi oskame, nimelt siin on euroopa suurimad uraanimaagi varud ja võimu ja poliitikuid on kahal alati oma tarbeks mitte vallutanud, vaid üles ostnud, meie jaoks pole mingit vahet kas tegu rootsi kahali ehk juudiriigiga Rootsis või vene kahaliga ehk juudiriigiga Venemaal, kui rahaga relvade asemel maa , metsad ja riik kokku ostetakse, ei aita ka parimad relvad midagi ja EE hiiliv erastamine koos maavaradega oli ju otseselt rootsi kapitaliisandate ülesostmisplaan, Lääne Virumaa kullaauku oma taskusse pista.
Ülal uraan ja fosforiit, selle all põlevkivi ja põhjas parim rauamaak piirkonnas mis Rootsis kohe kohe otsa lõppema hakkab.
Kuna me ükskord hakkame aru saama, et meie vaenlane pole palja tagumikuga sama vaene kui eestlane üle Peipsi Vasja, vaid kapital, kes venemaa endale võttis ja selle sidemed kogu maailma juudikongressiga, muide härra Kaplan, Vene ja Euroopa juudikongresside pääpugar toimetab siinsamas Muuga sadamas olles just Eesti riigil järjekordselt püksid väetiseterminaali omanikuna jalast tõmmanud, laskis terminaali pankroti äärele mille peale riik müüs oma osaluse prahihinna eest pääjuudile ja nüüd toimetab rõõmsalt siitkaudu Läände väetist vedades.
Lääneriikides on kombeks suurtehingute otsestele läbiviijatele korralikku ametlikku boonust tehingu pealt maksta, nii et meie parempoolsetel on eesti mahamüümise iga tehingu pealt võimalik isiklikult teenida ja palju, mis te arvate, kas peaksime NATO selle mahamüümise kaitseks kohale kutsuma.
Läti on juba peaaegu omanikku vahetanud aga ta oli juba ajalooliselt Baltikumi juutluse keskus.
Noh kas hakkavad silmas tegelikke ohtusid nägema, eelmine suvi Lääne Virumaal käis juba täissõda kohalike mitteorgaaniliste ja Pankurite Orioni raha saba vahel kes kokku ostma kavatseb tulla, niikaua kuni kohalik teispoolsus pole maha surutud reaalseid tehinguid ei tule.


[Muudetud: 5-31-2010 VironShaman]
Leia selle kasutaja kõik postitused
Savipats
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Jan 2010
31-05-2010 22:46
Postitus: #5
 
No tõlgendamise küsimus.. kõike on võimalik igatpidi tõlgendada, eriti veel sellist teemat.. aga Põhja-Eestis on suured uraani varud? Maardu fosfori varudest ma tean.. samas ka mujal lääne-virumaal (http://et.wikipedia.org/wiki/Fosforiidis%C3%B5da) aga kas Maardus polnud mitte sellist teemat, et kardeti kaevandada, kuna midagi pidi seal hapnikuga reageerima ja seejärel ulatusliku põlengu tekitama? Ja eestis on rauamaaki? Mina olen õppinud, et need maavarud, mis eestis on, on tühised ja eesti ei suuda elusees tegeleda mingisuguse suure tootmisega.. seega eesti peaks keskenduma kõrgkvaliteedilisele tehnikale ja muudele vidinatele, mille valmistamiseks on vaja ajusid, mitte rauda ja muid materjale.

Ning kuidas see piiride sulgemine mõjutaks majandust? Oletame, et see toimub ainult Eestiga, kus ei lubata Eestist Venemaale ega vastupidi midagi liikuda.

Jutukas!
Leia selle kasutaja kõik postitused
Anonymous
registreerimata

 
31-05-2010 22:50
Postitus: #6
 
Diktüoneemakildis on uraani: http://paber.ekspress.ee/viewdoc/FADEEAB...5B0068BB81
jooshik
Vana kala

Postitusi: 371
Liitunud: Oct 2009
31-05-2010 22:54
Postitus: #7
 
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Ning kuidas see piiride sulgemine mõjutaks majandust? Oletame, et see toimub ainult Eestiga, kus ei lubata Eestist Venemaale ega vastupidi midagi liikuda.

Lühike mälu sul, armas sõberSmile
Alles see oli, kui pronksöö tõttu pandi venemaal eesti toodetele blokk pääle ja transiit kinni. Ikka väga hapuks läks see elu ärimeestel.

Mina olen üks neist, kes ei usu, et venemaa tahaks a/s eesti vabariiki tankidega vallutama tulla. Milleks talle see jama...
Parem lüpsab eesti majandust eemalt.
Vana tõde ju: mida kõvemini pigistad, seda vähem annab.

"Lohk- see on nigu tagurpidi muhk!
Muhk- see on nigu tagurpidi lohk!
Kes ei mõista, et lohk on nigu tagurpidi muhk, see ei mõista ka, et muhk on nigu tagurpidi lohk.
Mida selline üldse mõistab?"
-Vladislav Koržets-
Leia selle kasutaja kõik postitused
Savipats
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Jan 2010
31-05-2010 23:33
Postitus: #8
 
No mina olin sel ajal algkoolis (ok, mitte päris.. juba põhikoolis) ja ei jaganud mütsigi, selleks ma siin teema tegin, et ise ka natukene teadmisi omandada elava arutelu käigus.. muidu loed kuskilt mingi wiki artikli läbi ja homme on meelest läinud..

Ja minuni ei jõudnud küll mingit sellist uudist, nagu Venemaa oleks lõpetanud kõik sidemed Eestiga.. no olin siis mina informeerimata või ma ei tea.. aga ok. Pronksiöö oli aastal 2007, kas samal ajal polnud mitte ka majandusbuum? Mismoodi see siis nii väga hapuks läks.. ?

Jutukas!
Leia selle kasutaja kõik postitused
jooshik
Vana kala

Postitusi: 371
Liitunud: Oct 2009
31-05-2010 23:47
Postitus: #9
 
Ametlikult ei lõpetanudki sidemeid. Piisas sellest, kui müügikettide juhatused boikoteerima hakkasid.
http://www.postimees.ee/260308/esileht/m...319918.php
http://www.ap3.ee/Print.aspx?Publication...19630d5a45
http://www.e24.ee/?id=113093
http://www.tarbija24.ee/301207/esileht/m...303558.php
http://www.ap3.ee/?PublicationId=31503ED...idx_357105

Ühe versiooni kohaselt eesti sügav majanduslangus sellest hetkest alguse hakkaski saama.
Venemaa jääb eesti ärimehele suureks kullaauguks. Tihtipeale kurdetakse, et lääs ei taha eesti tooteid osta. Liiga "naturaalsed".
Isegi A Le Coq kurtis, et läänes ei ole tarbatu õllel turgu. Kui välja arvata homobaarid, kus Coq nimeline pudel on üsnagi minev kaup...

[Muudetud: 5-31-2010 jooshik]

"Lohk- see on nigu tagurpidi muhk!
Muhk- see on nigu tagurpidi lohk!
Kes ei mõista, et lohk on nigu tagurpidi muhk, see ei mõista ka, et muhk on nigu tagurpidi lohk.
Mida selline üldse mõistab?"
-Vladislav Koržets-
Leia selle kasutaja kõik postitused
Savipats
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Jan 2010
31-05-2010 23:58
Postitus: #10
 
Okei, poleks arvanud, et mingi mäss nii suuri kahjusid võib tegelikult tuua.. miljardeid..

Aga mis sa mõtlesid sellega, et "Parem lüpsab eesti majandust eemalt.
Vana tõde ju: mida kõvemini pigistad, seda vähem annab."

Lüpsab meid.. arvad, et nende tagamõte on meid vaikselt ära kurnata ja igatpidi solgutada? Kokkuvõttes on siiski huvi Eesti vastu?

Ega vahet ei ole ju, kas tuleb sõjaväega või mängib mõnda peenemat mängu, idee on sama. Järelikult miskit ikka tahetakse ja rahu ei anta. Millalgil jõuavad nad oma plaaniga lõppfaasi ja mis edasi..?

edit: haha, ok Laugh Aga Venemaale pole eriti Eesti transiidist sooja ega külma? Venemaa peaks ju ka siis miskit kaotama, kui mingi blokkimine pihta hakkab.. kui suurt rolli see Eesti Venemaa jaoks mängib?

[Muudetud: 5-31-2010 Savipats]

Jutukas!
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tom
Veteran

Postitusi: 1,877
Liitunud: Jul 2005
01-06-2010 08:49
Postitus: #11
 
Nojah.

Aga lähitulevik Venemaaga on (meil) põnev küll - viisavabadus: http://www.epl.ee/artikkel/577682

Kuna Euroopa suurriigid ei saa läbi Venemaata ja vastupidi, siis see üsna vältimatu tulevik EU jaoks.

[Muudetud: 1-6-2010 Tom]

Anna teada: paravihje@gmail.com
Leia selle kasutaja kõik postitused
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
01-06-2010 16:35
Postitus: #12
 
Tom - asi pole mitte "läbisaamises" vaid hoopis ärakasutamises.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
T11ger
Veteran

Postitusi: 817
Liitunud: Feb 2009
01-06-2010 21:21
Postitus: #13
 
Viisavabadus lihtsustaks liikumist, see on selge. Kui palju eestil venemaale vabast liikumisest kasu on... turismisektoris küll, läheks ja käiks isegi rohkem. Äri seisukohast - mitte eriti. Töötan metallitööstuses, seal pole suurt teha midagi. Hinnatase madal, korruptsioon kõrge... Valitud riigid, kes suudavad ülikeerulisi asju pakkuda, nagu näiteks soome ja spetsiifilised tehased, neil on sellest kasu. Natuke. Selles sektoris on neil kõigil aastased viisad niikuinii olemas, seega vahet pole. Kokkuvõttes - kasu saab eelkõige venemaa. Punkt.
Leia selle kasutaja kõik postitused
ereland
Tavaliige

Postitusi: 169
Liitunud: Nov 2007
02-06-2010 16:42
Postitus: #14
 
Natuke vene äri omapärasusest.Kopeerin siis ühe täna saabunud meili.
Pakutakse kõikvõimalikke diplomeid originaalsetel,vesimärkidega paberil.


Дипломы и аттестаты на заказ с гарантией качества

Купить диплом, аттестат- разумный шаг современного человека. Мы предлагаем
изготовить точную копию диплома или любого образовательного документа (например,
аттестатаwink - такую, что ни один специалист не сможет распознать в ней подделку.

На данный момент в России не существует какой-либо базы образовательных документов.
Любая информация о выпускниках является строго конфиденциальной и ВУЗы
распространяют ее только по требованию спецслужб или высших государственных органов.

Это означает, что ни один работодатель (если вы ищите работуwink, ни один другой ВУЗ
(если вы желаете получить второе высшее образованиеwink не смогут выявить в Вашем
дипломе подделку.

Отсюда вывод - единственно важной деталью является качество изготовления. Мы
предлагаем настоящие, оригинальные бланки Гознака, со всеми степенями защиты. Печать
на бланках ведется оригинальным типографским способом, а все подписи и регалии
выполняют настоящие профессионалы своего дела.

С нами - Вы решите свои проблемы в карьерном росте. Перед Вами откроются огромные
перспективы!

Подробная информация - email : vamvuz@yandex.ru

телефон: 8-926-Ч66-O1-22
Leia selle kasutaja kõik postitused
Anonymous
registreerimata

 
02-06-2010 17:05
Postitus: #15
 
Näe, Krayon oli küll foorumis, aga unustas siia lisada oma ürgkarje:

"Mhmh.... ma näed leidsin ka ülimalt asjaliku kommentaari: दीवार युद्धरत समझ सकता है कि वे अपने घर में नहीं हैं. यह जवाब एक बार! इसके अलावा, यह अच्छा होगा अगर आप अपने कोलम्बियाई पेस्ट अप सारांश बनाना होगा.

On ju olnud sellest juttu, et kui võõras keeles midagi siia kopeerida, siis tuleb teha sisukokkuvõte. Küsimus ei ole keele tundmises. "

Ai-ai, tõe ja õigluse korravalvurid ei tohi niimoodi magada...
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
02-06-2010 17:12
Postitus: #16
 
Kle, võltssüdametunnistusega seinasodija, sisukokkuvõte oli täiesti olemas! Sisukokkuvõte ei tähenda kogu jutu tõlkimist! Nagu vanaküla tavatseb ütelda, siis oled sa ikka ehe lammas...
Leia selle kasutaja kõik postitused
Anonymous
registreerimata

 
02-06-2010 17:18
Postitus: #17
 
Tsitaat:Algselt postitas KrayonNagu vanaküla tavatseb ütelda, siis oled sa ikka ehe lammas...

Tsiteerid Vanaküla. Tase Laugh
T11ger
Veteran

Postitusi: 817
Liitunud: Feb 2009
02-06-2010 19:02
Postitus: #18
 
1 nupp veel - venemaa saab hiinlastest lahti. aga neid on seal oi kui palju...

http://migration.ucdavis.edu/mn/more.php?id=1290_0_4_0
Leia selle kasutaja kõik postitused
teku
Uustulnukas

Postitusi: 42
Liitunud: Nov 2008
30-11-2010 20:17
Postitus: #19
 
Portugalis peeti kinni eestlasest NATO vastane

“The universe is full of magical things, patiently waiting for our wits to grow sharper.”
Leia selle kasutaja kõik postitused
Ott Sama
Veteran

Postitusi: 2,185
Liitunud: Jul 2010
30-11-2010 21:30
Postitus: #20
 
Eks ole meie tõekspidamised selleks aluseks mil asetseb me riigi ja rahva julgeolek. Probleem on aga nendes TÕEKS PIDAMISTES. Kui palju ja milliseid tõekspidamisi meil on? Liialt keeruline küsimus, pean vabandama!
Oma tõekspidamistega oleme jõudnud täpselt sinna kus me momendil oleme: Euroopa Liidus ja NATOs. Varasemate tõekspidamiste järgi, olime Nõukogude Liidus ja Varssavi Paktis. Vanasti kiideti teist, nüüd kiidetakse
esimest! Aga mõlemad on/olid rahuarmastavad ja õiglased! Veider, et kiitjad on samad? Kungla rahvas peaks
nüüd tamme alla istet võtma, ja alustama otsast peale... .
Leia selle kasutaja kõik postitused
Ilo
Avatariks Orioni Tähevärav xendra

Postitusi: 609
Liitunud: Nov 2010
30-11-2010 21:56
Postitus: #21
 
Jaa, tõekspidamised...
Kui nõukogude ajal oli vähemalt (Niipalju kui ma lugenud olen) kindel suund millegi poole - Õilis Kommunism - siis kuhu on meil praegu EU ja NATO'ga minna?
Leia selle kasutaja kõik postitused
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
30-11-2010 22:06
Postitus: #22
 
Tsitaat:Algselt postitas Ilo
Jaa, tõekspidamised...
Kui nõukogude ajal oli vähemalt (Niipalju kui ma lugenud olen) kindel suund millegi poole - Õilis Kommunism - siis kuhu on meil praegu EU ja NATO'ga minna?
Kuidas kuhu? Rahvuste hävitamise ja rasside segunemise poole, Uue Maailmakorra poole!
Leia selle kasutaja kõik postitused
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
30-11-2010 22:47
Postitus: #23
 
Tsitaat:Algselt postitas Ilo
Jaa, tõekspidamised...
Kui nõukogude ajal oli vähemalt (Niipalju kui ma lugenud olen) kindel suund millegi poole - Õilis Kommunism - siis kuhu on meil praegu EU ja NATO'ga minna?


Selle EU ja NATOga lähemegi sinna kus NLiidus tee pooleli jäi ehk siis sellesse ÕilsasseKommunismi.

Paljude jaoks on probleemiks see, et ei suudeta omale selgeks teha mis oli see nn "kommunims" kuhu NL-i ladvik üritas jõuda. Tegemist oli nende ideaalis ehtsa orjandusliku korraga kus aadlikud olid asendatud nende klikiga kes siis elasid lossides (Kreml näiteks ja paljud vanad mõisad olid muudetud KomPartei "puhkemajadeks") ja valitsesid masside üle. Neid ümbritsesid 3 klassi (Ametnikud, Sõdurid ja Kaupmehed) kes olid puhvriks nende ja Massi vahel. Massile JAGATI eluks vajaminevaid vahendeid just nii palju nagu väljendas omal ajal ütlus - "elamiseks vähe suremiseks palju". Sellist süsteemi võib näha ka raamatus "1980". Kui lugeda aga EU ideoloogide raamatuid (nagu näiteks Krahv Coudhenhowe-Kalergie - nimi on hetkel viganeaga üritan mingi hetk selle huvitava isiksuse korraliku nime ja muud regaaliad siia kuhugi panna - infi lihtsalt rohkem kui edastada jõuab elu kõrvalt) siis seal on asi täpselt nii moodi ülesse ehitatud - valitsevad Valgustatud Juhid, neile alluvad Ametnikud, Kaupmehed ja Sõdurid ning saabub alles pime ja loll mass kelle ülesandeks on toota ja põldu harida.

Kiire otsing andis tulemsue: Richard Nikolaus von Coudenhove-Kalergi - Vikipeedia, vaba entsüklopeedia

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,806
Liitunud: Oct 2007
30-11-2010 23:33
Postitus: #24
 
Kullakesed, kommunism on ju täiesti vajalik vaheetapp seltskonnale, kes maailma varade kokkuostmise asemel lööb rahvavaenlastena maha nende varade endised omanikud ja erastab(ärastab) valmis kommunismihoone projektijuhtidele.
Ainult iga hoone ehitamisel jäävad järgi multikulti töötud ehitajad, kelle edaspidine elu jäetakse saatuse hooleks.
Nii et et euroopa ei saa kuidagi olla tulevane kommunistlik riik, seal on titimiti kõik varad ammu juba õigete omanike käes ja multikulti kohvipruun rahvas raha jahtides maalt maale kihutamas ja aborigeene kottimas.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Rein
Tavaliige

Postitusi: 246
Liitunud: Nov 2007
30-11-2010 23:33
Postitus: #25
 
Tsitaat:Algselt postitas T11ger
Viisavabadus lihtsustaks liikumist, see on selge. Kui palju eestil venemaale vabast liikumisest kasu on... turismisektoris küll, läheks ja käiks isegi rohkem. Äri seisukohast - mitte eriti. Töötan metallitööstuses, seal pole suurt teha midagi. Hinnatase madal, korruptsioon kõrge... Valitud riigid, kes suudavad ülikeerulisi asju pakkuda, nagu näiteks soome ja spetsiifilised tehased, neil on sellest kasu. Natuke. Selles sektoris on neil kõigil aastased viisad niikuinii olemas, seega vahet pole. Kokkuvõttes - kasu saab eelkõige venemaa. Punkt.

Minagi olen elukeses tihti mõtelnud, et milleks ned piirid ja viisad ja jamad, aga olen mõtelnud egoistlikust seisukohast. Kui me nüüd mõtleme, et on tohutu hulk inimesi - rohkem kui meie riigis praegu elab, kes tuleks ja elaks ja käiks läbi ning kasutaks ära kogu olemasolevat Eesti eksistentsi, siis oleksime kui keset ritsikate pilve. Ma mõtlen siis ida poolt tulijaid.

Viisavabaduse ning täiesti vaba liikumise osas on minu arust olukord meie seisukohast veel ebaküps.

Vaadates Euroopat, siis ikkagi ootaks, et praegused suured riigid oleksid kümme aastat nn viisavabad ja vaatame mis siis juhtub, enne kui otsustame midagi sarnast ellu viia. Nn multikulti on osaliselt näidanud, mis jama see plaan kaasa toob.

Shveitsist on alati mõistlik kõik kasulik ja õpetlik üle võtta, kui tahame pikaajalist eksistentsi sellel lapikesel maal oma keele ja meelega alal hoida.

Test on lihtne - paluge keegi saada Eesti kodanikuks - õpib keele ära ja naksti kodanik, ja proovige ise saada näiteks Shveitsi kodanikuks. Eesti kodanikuks saamine on liiga lihtne. Hiljuti üks tuttav rääkis, olles lihtsalt Shveitsis koduperenaine, et huvi pärast proovis saada Shveitsis tööluba - sul peab olema isegi väga hea soovitus mitmest büroost ja mitmelt inimeselt, et üldse keegi võtaks sind kuulda. Kui esimest korda tööluba taotled, siis sul ei saagi prakiliselt sellist soovitust olla Smile. On tekkinud eraldi teenindusharu mis konsulteerib CV kirjutamist ning soovituskirjade koostamist.

Shveitsis ei piisa sellest, et oskad keelt - sul peab olema hullult tõestatud teadmisi ja pabereid ning ette näidata varandust tõestavad aktivad jne.

Ja siis näiteks Dubai - tule ja tööta, aga kodanikuks saada on üsna keeruline, ehk siis tavainimesele võimatu.

Hetkel ei poolda viisavabadust, aga soodustaks tasulist töölubade süsteemi koos viisaga - tasumisega kord kvartalis, ja kui laekumine puudub - vastav tööviisa kaotab kehtivuse.

Turismiviisa võiks olla üks kuu ja kahjuks ikka tuleks teha tasuline. Asi tuleb teha põnevaks raha kaudu, mitte paaniliselt ajada mingi hulk inimesi siia laastama turistide näol.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Teema on suletud 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Venemaa sünd - minevikus ja tulevikus Valge ordu hundi 156 24,120 04-06-2019 19:25
Viimane postitus: Mannu
  See suur ja mõistetamatu Venemaa!? excubitoris 4,263 922,186 04-04-2017 19:00
Viimane postitus: Tyto Alba
  Eesti keel ja rahvas on välja suremas ... villu 66 40,171 25-03-2017 13:28
Viimane postitus: xcad
  Eesti majandus ja selle allakäik 333 1,833 573,936 27-10-2016 20:59
Viimane postitus: xcad

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog