Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hirm magama jäämise ees
#1
Pisikest peale pole ma julgenud magama jääda. Ma ei tea miks, ma ei mäleta midagi sellist, mis tõesti hirmu all hoiaks, võibolla ma vaid unustan selle?! Väiksena saboteerisin magama jäämist, nüüd pean end tõsiselt väsitama, et magama jääda(hüppan kolm aastat ühel jalal ja sis..:o) Igatahes on mul alateadlik hirm millegi ees, a mille??

[Muudetud: 8-4-2010 Cassiopeia]
Vasta
#2
Võibolla vanemad sundisid sind lapsena magama minema kui sa seda ei tahtnud ja tegemist pole mitte hirmuga vaid trotsigawink Vastuse võid ainult ise leida... alustuseks proovi näiteks meenutada mõnda unenägu või midagi ebameeldivat, mida sulle korduvalt magamise ajal on tehtud.
Btw, lapsena lasteaias boikoteerisin pidevalt päeval magamist ja olin kasvatajatele päris raske pähkelLaugh
Vasta
#3
hmm....mul pole hirmu, aga ma ei SUUDA magada, kui ma pole piisavalt väsinud.
proovi jooksmist. piisava koormusega väsitab ära kyll
Vasta
#4
hehh..lasteaias ei maganud niikuinii peaaegu keegi..me sõbrannaga "magasime" kõige tagumises nurgas, kuhu kasvataja ei näinud, ja mängisime teineteise käele justkui klaverit ja püüdsime aimata, mis lastelauluga on tegu:p
Vasta
#5
äkki me käisime samas lasteaias? mul oli suht samasugune kord, ryhmast minuarust mingi kaks inimest magasid, ylejäänud lällasid ringi.
Vasta
#6
Võibolla nüüd on asjad teisiti, siis kui mina lasteaias käisin(198x-1985) oli käsk magama minna täitmiseks mitte arutamiseks ja "lällata"(loe: padjasõda alustada vms.) sai vaid siis kui kasvataja ära läks. Enamik ka magasid aga mina olin kogu selle 2h ärkvelwink
Vasta
#7
Tsitaat:Esialgne postitaja zora
Pisikest peale pole ma julgenud magama jääda. Ma ei tea miks, ma ei mäleta midagi sellist, mis tõesti hirmu all hoiaks, võibolla ma vaid unustan selle?! Väiksena saboteerisin magama jäämist, nüüd pean end tõsiselt väsitama, et magama jääda(hüppan kolm aastat ühel jalal ja sis..:o) Igatahes on mul alateadlik hirm millegi ees, a mille??

muidu tänapäeval on psühholoogid väga tasemel, et soovitaks igatahes mõnda neist külastada Smile ei kujuta ennast küll ette et iga õhtu on hulleb jama magamajäämisega. kuigi tavaliselt õhtul ei tule und peale aga hommikul magaks küll kaua Bleh sama probleem oli ka lasteajas nagu siis nõnelgi, et ei maganud kunagi :
parawebikate viga äkki? Laugh
Vasta
#8
Ega minagi lasteaias ei maganud. Lasteaiakasvatajad valvasid meid terase pilguga, isegi voodis ei tohtinud ennast teisele küljele keerata või liigutada...siis hakkasid kasvatajad riidlema, et mis me siin kolistame jne. Juhul kui kasvataja ära läks hakkasd kõik ringi jooksma ja mängima.

Tegelikult on paljudel inimestel unehäired. Arstid võivad unerohutablette kirjutada, aga nende pidev võtmine ei ole vist tervisele hea.
Vasta
#9
Mul on sünnist saati suur kaisukaru:p Hästi armas. A ta ei kaitse unede, vaid maiste unesegajate eest. Ka tontide:B Ja psühholoogid on mu sõbrad..kavatsen varsti üht juttude põhjal väga pahurat külastada. Nendega on huvitav rääkida ja uudiseid koguda...

LASTEAIAS magavad ainult vääga vähesed. Meil oli kuri kasvataja, kelle valvamise ajal lapsed isegi pissile ei julgenud minna. Vaikne oli küll alati. Ja kasvataja muinasjutud olin üliarmsad....
Vasta
#10
väga huvitav kardad midagi aga ei tea mida Smile Unerohud pole lahendus. Võib juhtuda et hakkad luupainajat nägema ja siis on sellest välja saamisega probleeme kuna sa ei ärka lihtsalt üles kergelt.
Psüholoogid on lahedad jah, nedega tore rääkida on huvitav.
Mis puutub lasteaeda siis tõesti keegi ei maganud seal.
Kui kunagi põhjuse teada saad siis teavita meid kah =)
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: zora
Pisikest peale pole ma julgenud magama jääda. Ma ei tea miks, ma ei mäleta midagi sellist, mis tõesti hirmu all hoiaks, võibolla ma vaid unustan selle?! Väiksena saboteerisin magama jäämist, nüüd pean end tõsiselt väsitama, et magama jääda(hüppan kolm aastat ühel jalal ja sis..:o) Igatahes on mul alateadlik hirm millegi ees, a mille??

Äkki kardad mitte enam ärgata ?

Mida muidu tunned ja mõtled kui proovid uinuda ? Tunned ärevust ? Mõtled järgmise päeva peale ?
Mingit keemiat ei soovitaks küll mitte mingil juhul sisse süüa, need täielik mürk, samas hävitavad isiksust jne...
Vasta
#12
Mul oli sama probleem, tuli lihtsalt meelde, et oi jahh, ma kartsin ju kunagi magama jäädaBleh.(enam ei karda). Aga ma kartsin magama jääda, kuna ma kartsin magades surma saada, et siis ma ei saagi enam emme issiga rääkida vms.
Võibolla on sul sama probleem, aga kuna see on juba nii pikalt kestnud, siis sa enam põhjust ei mäleta vaid alateadlikult lihtsalt kardad magama jääda. Proovi sellest hirmust üle saada, see on haiglane!
Vasta
#13
Ma ei karda küll magama jääda...ma mõnikord just tahan jääda magama sest tahan juba unenägu näha..Laugh
sa võid ka nii mõelda et sind ootavad ees huvitavad unenäod..Smile
Vasta
#14
ma vihkan unenägusid,sest oma kutiga kokku minnes nägin alalõpmata et ta oli teise naisega..
Täna oli täpp i-le.
Nimelt nägin,et ta hoidis kaisus mingit blondi tüdrukutja ütles talle: kallis musi. siis vihastasin ja küsisin,et kas sa armastad teda..ta ütles jah. ma küsisin et kas rohkem kui mind ta vastas jah..ja lõpuks oli tal mingid kolm või neli eite,kellega ta magas ja ma küsisin et kas ta tõesti ei armasta mind enam ja ta vastas ei.hakkasin tema juurest jala koju minema(26km)ja ta andis mulle raha.ise oli purupurjus. ja need teised naised ikka tiirlesid tema ümber..

ma ei tea mida teha.see unenägu oli kohutav.Kuigi kallis ütles,et ta armastab mind ja tal pole vaja kunagi kedagi minu kõrvalt..ta räägib iga päev kui õnnelik ta minuga on ja ütleb iga päev vähemalt 50 korda,et ta armastab mind..

Mida küll selliste unenägudega teha??
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: pisikemari
ma vihkan unenägusid,sest oma kutiga kokku minnes nägin alalõpmata et ta oli teise naisega..

Sa lihtsalt kardad, et Sinu kutt võib sind petta ja ei armasta Sind, ning see peegeldub alateadvusest sinu unne .
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: pisikemari
ma vihkan unenägusid,sest oma kutiga kokku minnes nägin alalõpmata et ta oli teise naisega..
Täna oli täpp i-le.
Nimelt nägin,et ta hoidis kaisus mingit blondi tüdrukutja ütles talle: kallis musi. siis vihastasin ja küsisin,et kas sa armastad teda..ta ütles jah. ma küsisin et kas rohkem kui mind ta vastas jah..ja lõpuks oli tal mingid kolm või neli eite,kellega ta magas ja ma küsisin et kas ta tõesti ei armasta mind enam ja ta vastas ei.hakkasin tema juurest jala koju minema(26km)ja ta andis mulle raha.ise oli purupurjus. ja need teised naised ikka tiirlesid tema ümber..

ma ei tea mida teha.see unenägu oli kohutav.Kuigi kallis ütles,et ta armastab mind ja tal pole vaja kunagi kedagi minu kõrvalt..ta räägib iga päev kui õnnelik ta minuga on ja ütleb iga päev vähemalt 50 korda,et ta armastab mind..

Mida küll selliste unenägudega teha??

See pole mu arvates küll enam mingi armastus,vaid otsene kaasinimese ahistamine. Tõenäoliselt kui kaua jätkad siis su unenägude hirmsam külg saabki tõeks.
Vasta
#17
Kallid mänguloomad aitavad- nad nimelt koguvad endasse su energiat, vajaduse korral võtavad seda või annavad varudest tagasi. endal on kah kogemusi.
enne magama jäämist mõtle headele asjadele. mina näiteks mõtlen, kuidas ma ühel hommikus üles ärkan ja avastan, et on suve esimene päev Smile nii hea on sellise mõttega magama jääda
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: zora
Pisikest peale pole ma julgenud magama jääda. Ma ei tea miks, ma ei mäleta midagi sellist, mis tõesti hirmu all hoiaks, võibolla ma vaid unustan selle?! Väiksena saboteerisin magama jäämist, nüüd pean end tõsiselt väsitama, et magama jääda.. Igatahes on mul alateadlik hirm millegi ees, a mille??

ZORA?
Hirmud unenägudes on pärit ikka hirmudest igapäevaelust.
Unusta hetkes unenäod ja mõtle, mida sa tegelikult kõige rohkem kardad.
Sellega ei olegi vaja psühholoogi juurde minna. Saab väga hästi ise hakkama kui oled enda vastu aus.
Pane siiralt kirja oma kõige suuremad hirmud, mis pähe tulevad (omaette, mitte siia listi muidugi). Kui oled teadlik mida kardad, on see juba pool võitu.

Need ei pruugi olla mingid suured kosmaarid. Need võivad olla kasvõi hirm üksi jääda, või kaotada sõprade lugupidamine või sattuda naeruväärsesse olukorda.. mida iganes. Sellest piisab täiesti, et öösiti õudusi näha.



Muudetud: 7-1-08 kell 15:49:18 Ton
Vasta
#19
Nurmenuku teed on hea õhtuti juua, kui und ei tule, teeb rahulikuks. Ja pealegi ei ole tegemist keemiagawink Enda puhul olen märganud, et peale õhtust tassi nurmenuku teed ei näe ma öösel üldse mingit und. Ma muidugi ei tea, kuidas teistele, aga proovida võiksid küll.
Vasta
#20
„Igatahes on mul alateadlik hirm millegi ees, a mille??“
Kui keha magab... süda lööb, hingamine toimub, ainevahetus funktsioneerib.
Mida/Keda pole on...minamõte...
Sul on juba teatud taipamine toimunud...Muidugi on minal (väiksetähega) voodipoole vaatamisel hirm.
Sest seal toimub tema surm...Smile
Vasta
#21
Magamajäämine on tegelikult ellu ärkamine ehk siis silmade avamine. Kuid kahjuks seda veel ei mõisteta.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kardan magama jääda. Diamond 3 2,396 27-12-2013, 20:34
Viimane postitus: Diamond
  Must kogu liigub minu poole - hing kinni ja kohutav hirm Lord 4 3,093 28-11-2012, 09:49
Viimane postitus: Lord

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat