Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fermi paradoks
#51
Artikkel postimehes:
http://www.postimees.ee/?id=242235

Peaasjalikult Fermi paradoksi lahkamine.


[Muudetud: 28-3-2010 Tom]
Vasta
#52
Väga mõtlema panev artikkel.
Kahjuks ma ei saa aru, kust austatud akadeemik võtab, et mõtlemine maa-välistele olenditele ei ole mingil ajal in olnud?
Minu elu ajal pole küll ainsatki perioodi olnud, kus UFO-dest ei räägita, neid ei nähta või nendest ei kirjutata.
Juba siis, kui Tunne Kelam UFO-dest kirjutas, oli see in.
Vahepeal pole ka kuhugi see UFO-de jutt kadunud...Kord räägitakse neist rohkem, kord vähem, aga see ei tähenda, et neid juhtumeid harvem oleks.

Ja kuidagi imelik küsimus artikli alguses: Mis juhtuks, kui ühel päeval saaksime teate maavälistelt arukatelt olenditelt?
Teateid tuleb ju kogu aeg: küll kanaldamise teel, küll Akaši kroonikatest, küll viljaringidelt, millel keerulised sümbolid peal.
Aga kas midagi on juhtunud?
Ei midagi muud, kui tehakse neid võltse UFO-filme ja võltse UFO-raamatuid. Ja seda ainult raha teenimise eesmärgil või siis selleks, et tegelikkust inimeste eest varjata.
Vatikan on juba ammu tunnistanud maa-välise elu võimalikkust - ja kah pole midagi erilist juhtunud.
Teadlaste aina uutest avastustest räägitakse ka pidevalt.
Et SETI pole tagasisignaale saanud - teatakse ka.
On pikalt arutletud ka selle üle, et miks pole saanud, et oodatakse midagi niisugust, mis polegi võimalik ja et maa-välised ei ole sellel arengutasemel kui meie oleme...
Samuti on avaldatud tulnukate üleskutse inimkonnale, mida iga paraveebu on siit foorumist kindlasti lugenud.
Akadeemik ütleb, et naabergalaktikas Andromeeda udukogus on tähti triljoni kanti ning kogu nähtavas Universumis umbkaudu 70 sekstiljonit (7 x 1022). Lisab, et
tänapäevaste lähteandmetega annab Drake’i võrrand tulemuseks, et ainuüksi meie galaktikas võiks selliseid kommunikaableid tsivilisatsioone olla pealt paarisaja.
Ja et põrkame paradoksile – kuna see optimismi sisendav hinnang on vastuolus poolesajandiliste otsingute tulemustega, st tulemuste absoluutse puudumisega. Mina lugesin aga alles hiljuti, et Andromeda galaktikas elava ja meie inimkonna suhtes sõbraliku tsivilisatsiooni kontakter Alex Collier kirjutab oma raamatus “Defending sacred cround”, et suurriikidel (USA, NSVL jne) oli reptiloididega ja “hallidega” leping, mille alusel aaria rassil (valgenahalised) oli Kuul ja Marsil baaside võrgustik.
Need siis minu esimesed pähe tulnud mõttekillud seoses selle artikliga.
Aga see, et Hawkins soovitab inimkonnal vait ja vaga olla - ja mitte end maa-väliste tegelinskite asjadesse segada - seda ta teeb muidugi õigesti. Ja kindlasti teab ta nii mõndagi niisugust, mida meile eales ei räägita.
Samas jälle kui maa-välised on hoopis inimsõbralikud? Tahavad meid meie endi valitsejate (illuminaatide) tegevuse eest hoiatada, et Maakera ei hukkuks. ..Mnjah, mõtlemisainet tõesti jätkub.
Vasta
#53
eeldan, et "austatud" akadeemik - nagu rõhuv enamus tema "klassi" tegelasi - aktsepteerib ainukese
adekvaatse "sõnumina" seda kui lendav taldrik maandub Eiffeli torni (näiteks) ees ning seal väljuv
pisikene roheline mehikene annab pressikonverentsi koos "press releasiga" mis siis Reutersi ja AP
vahendusel "laia maailma" saadetakse.

Ei usu, et inimkond oleks galaktika (või isegi Universumi) mastaabis midagi erilist super-duper-über.
Seega kes on võimelised tulevad siia ning kui sellist "ametlikku" kontakti pole olnud ju siis meie SIIN
ei ole selleks valmis. Ei usu, et selline kontakt jääks NENDE tehniliste vahendite piiratuse taha kinni -
kui siis pigem MEIE tehnilise, psüühilise ja mentaalse piiratuse taha.

Olen seda paar korda ennemgi ütelnud ja kordan veel - EELKÕIGE peame meie SIIN paika panema
inimeste vahelise suhtlemise harmoonia ning alles siis muretsema selle pärast MIKS meiega keegi
sealt kõrgelt ja kaugelt suhelda ei taha!
Vasta
#54
Brrr Ex, sa unustad ühe ülimalt olulise elulise käitumise inimühiskonnas, söö seda kelle oled kinni püüdnud ja põgene selle eest kes sind püüab ära süüa.
Toidupüramiid ja inimese koht kiskjana selles energia ringkäigus.
Igasugusel suhtlemisel on esmaseks seaduseks ju küsimus, kas tulnukas on sööja või söödav, kui tegu sööjaga siis milleks ta peaks suhtlema oma toiduga, kui söödav siis miks ta peaks ennast safarile nähtavaks tegema.
Kolmas võimalus on veel, meie kehad, mis on universaalse matriitsi järgi tehtud, kõlbavad ka väga paljudele teistele mõistuslikele liikidele avatarideks siin selles keskkonnas liikumiseks ja oma asjade ajamiseks.
Jällegi küsimus, milleks peaksid nad kõigile kuulutama, et nad on lihtviisil võõra mõstuse poolt hõivatud kehad mitte aga inimesed.
Võta või Egiptuse nuhtlust, algselt maale tulnuna sai elutseda ainult vees, selat maa raskusjõuga kohanenud keha polnud, hiljem õppis inimkehasid hõivama ja tekkis Egiptuse preestrite kast kes nende huvisid esindas, rituaalide kaudu oma peenmateriaalse osa eemaldada lasi ja tulnuka keha juhtima lubas, nimetades seda ise ümbersünniks.
Filmil Avatar on palju sügavam tähendus siin maa ajaloos kui ulmes, lihtsalt jälle on üks tegelikkuse kild toodud kõigile nähtavale ja tagatoas irvitavad nukujuhid lihakarja lõbustades.
Vasta
#55
Jaan Kaplinski räägib Ööülikoolis teemal Fermi paradoks. Võtab ilusti kogu selle olemuse kokku ja üritab seejärel võimalike lahendusi pakkuda. Muuhulgas tuleb juttu evolutsioonist ja inimintellekti päritolust. Loeng on aastast 2006, aga kuulata tasub ikkagi, isegi kui kunagi kuulatud. Kestab natukene üle 50 minuti...

Netist kuulamiseks

Alla tõmbamiseks tee mustal taustal parem klõps ja "Save as..."
Vasta
#56
Fermi paradoksi aluseks on küsimus, miks me ei suuda leida maavälist elu. Arvestades, et nii Maa kui ka meie täht, Päike, on ülejäänud universumiga võrreldes suhteliselt noored — ja eeldades, et suutlikkus reisida tähtedevahelises ruumis on suhteliselt lihtne saavutus —, peaks tulnukad teoreetiliselt juba ammu Maad külastanud olema. Kus nad siis ikkagi on, et me neid ei näe?

Allikas: Arikkel Fermi paradoksist ja Drake'i võrrandist Fortes

Kui tugeva rootsi aksendiga inglise keel ei häiri, siis ülevaatlik TedX loeng teema kohta (kestus 18:35):
Vasta
#57
Raadio 2 tehnoloogiakommentaari Portaal autor Kristjan Port arutleb Edward Snowdeni poolt välja pakutud Fermi paradoksi uue tõlgenduse üle ning mõtiskleb sellest, kuidas progress mõjutab tsivilisatsioonide võimalikke arenguid ja mänge nimega Elu.

---Kuna kohanevatest liikmetest infot vahetavas süsteemis toimub lävimise viisi, ehk meie mõistes keele evolutsioon, ja masinate tajumehhanismid erinevad inimese omast, siis tõenäoliselt me ei saaks nende jutust aru isegi kui sellist signaali iga päev kohtaksime.

Kõige värskem Fermi paradoksi selgitus pärineb suurriikide poolse interneti andmevoogude pealtkuulamise paljastanud Edward Snowden'ilt. Ta peab võimalikuks, et mõni elujärjelt meie tasemele või kaugemale jõudnud tsivilisatsioon on samuti andmete pealtkuulamise kriisist väljumiseks hakanud kogu kommunikatsiooni krüpteerima. Tehes seda nii hästi, et kõrvaltvaataja jaoks ei eristu krüpteeritud andmevoog taustamürast.

http://alkeemia.delfi.ee/hallokosmos/tea...d=72509747
Vasta
#58
Siiski oleks loogiline, et eksisteerib ka meie sarnaseid tsivilisatsioone, kes oma sõnumeid veel ei krüpteeri ja otsivad nii nagu meiegi, entusiastlikult oma esimest kontakti.
Vasta
#59
Seoses nüüdseks juba paljude elamiskõlblike planeetide avastamisega ning ka sellega, et komeetidelt on leitud orgaanilisi ühendeid, mis võiksid olla elu seemneks, on järjest teravamalt esil Fermi paradoks - miks siis ikkagi maavälist elu leitud pole?

Ega mul mingit uut seletust asjale pakkuda ei olegi, kui ainult see, et tegu on mitme juba teema alguses väljatoodud põhjuse kombinatsiooniga. Lühidalt - lollidelt on tikud käest ära võetud.

1. Evolutsiooni teel arenenud olendid kannavad endas kaasasündinud olelusvõitlust - nad on toidupüramiidi osad, neile on loomupärane söö-sigi-mentaliteet. Ja sigi ikka nii, et ruumist ja söögist tuleb puudu, kes suudab rohkem ressursse endale kahmata, see on "alfa" jne. Sellisele tasemele jäänud olendid lõpetavad kas iseenda hävitamisega ühel või teisel moel või jäävadki lõpututesse sõdadesse kas siis omal planeedil või selle lähiümbruses. Ja kui mõnel sellisel õnnestub oma käsutusse saada piisavalt võimas energiaallikas, et sooritada kaugemaid retki, siis selliste kohtumiste eest hoiataski meid Hawking, kui tõi näiteks Lääne tsivilisatsiooni ja Ameerika põliselanike kohtumise. Ka mugava olesklemisega piirdumine jääb sellesse alajaotisse (oma naba imetlemine).

2. Kui aga õnnestub tsivilisatsioonil ületada see tung, sellest hakata välja kasvama, siis selle protsessi käigus seni väljapoole suunatud olnud ekspansionistlik maailmavallutus suundub sisemaailmadesse ja miks ka mitte mittefüüsilistesse maailmadesse. Sellised tsivilisatsioonid oma algusperioodil ei ilmuta füüsilist huvi välise suhtes, neil pole füüsilise maailma tehnoloogiaid; kuni nad jõuavad piisavalt "kaugele" oma füüsilise keha tasandilt, et hakata opereerima "enamas". Ja eelneva vaimse arengu käigus on neil välja kujunenud arusaam, et teiste arengusse sekkuda ei tohi. Kui üks või teine tsivilisatsioon jääb siplema füüsilisse ja tehnoloogilisse "sõjameheideoloogiasse" (mis võib küll väga ilus ja romantiline olla), siis lastakse tal "kangelasena" surra. Kurb, aga pidulik wink
Väljastpoolt tuleva sekkumise puhul on tulemused sellised nagu me Maal oleme näha saanud - piisavalt erinevate kultuuride liiga intensiivse kontakti käigus üks neist hävineb. Isegi kui sünnib mingi uus kvaliteet, siis kaasneb sellega palju häda ja viletsust. Sellepärast toimuvadki kontaktid (muidugi toimuvad) sellises vormis, et me neid ära ei tunneks, vaid peaksime iseendi mõteteks. Või paranähtusteks, religioosseteks nägemusteks vms.

3. Tõenäolised on ka vaheastmed nende kahe vahel, aga ju neid on ikkagi piisavalt vähe, niiet mõju avaldab nii ruumi kujuteldamatu suurus, ajaline mõõde, universumi lühike eluiga, tsivilisatsiooni selle arenguastme lühidus ja muud need teised põhjused (vt asjalikud postitused lk 1). Ruumiline takistus on väga tõhus kaitsemeede "rumalate laste" eest. Seda saab ületada ainult füüsiliselt tasandilt (söö-sigi-tarbi, ole alfa) väljakasvamise teel. See kindlasti ei tähenda füüsilise taseme eitamist ega allasurumist, vaid selle teadvustamist, et selle üle muiata ja end sellest mitte juhtida lasta. Välja arvatud mõned ohutud valdkonnad, nt sõdi arvutimängudes, sigi siis kui tõesti vaja jne.
Vasta
#60
Minu meelest kirjaldad sa küllalt kenasti "arenenud riikide" probleeme. Nad on oma isiksust ja isiklikku heaolu (ja mitte ainult füüsilist) väärtustama hakanud ja majanduslikult on see hukutav rada. Peale tungivad rassid ja rahvad, kellel on lihtsalt nälg?
Vasta
#61
(30-03-2010, 09:33 )VironShaman Kirjutas: Jällegi küsimus, milleks peaksid nad kõigile kuulutama, et nad on lihtviisil võõra mõstuse poolt hõivatud kehad mitte aga inimesed.
Võta või Egiptuse nuhtlust, algselt maale tulnuna sai elutseda ainult vees, selat maa raskusjõuga kohanenud keha polnud, hiljem õppis inimkehasid hõivama ja tekkis Egiptuse preestrite kast kes nende huvisid esindas, rituaalide kaudu oma peenmateriaalse osa eemaldada lasi ja tulnuka keha juhtima lubas, nimetades seda ise ümbersünniks.
Filmil Avatar on palju sügavam tähendus siin maa ajaloos kui ulmes, lihtsalt jälle on üks tegelikkuse kild toodud kõigile nähtavale ja tagatoas irvitavad nukujuhid lihakarja lõbustades.
Egiptuse preestrite selline olek oli mulle teadmata.....kas sellest on ka mujal kirjutatud?
Inimkond otsib ikka endasarnaseid materiaalseid olendeid s.o. lihast ja luust, olgugi, et välimus võib olla hoopis eriline (ulmefilmidest võib näha). Mind on pannud mõtlema 20 ja 21 sajandi sõjad ja kannatused, miljonite hukkumine läbi piinade ja vaevade. Sellega kaasneb(s) tohutu peenenergia purse mida "keegi" kasutas toiduks või millekski muuks. Kõik see ei ole seostatav ainult inimeste erinevate gruppide omavahelise võitlusega. Pol-Poth, Stalini koonduslaagrid, Mao repressioonid hiinas paljudel juhtudel 20 sajandil oldi tagurlikumad kui keskaegsetel nõiaprotsessidel! Tapmine ja kannatused ilma konkreetse sihita või oligi sihiks kannatused ja peenenergia "väljutamine"?
Inimesed ju peavad karusloomi ja kanu tillukestes puurides, nende kannatused ei lähe korda, peamine, et oleks nahka & liha & mune.....eesmärk pühendab abinõu. Loogiliselt selline tsivilisatsioon mis suudab kosmoses ületada tähtede vahelisi vahemaid, eriti veel olles materiaalses kestas inimese sarnane ja tulles siia miks ta peaks meiega suhtlema? OK, üksikutega unes või teadvuse kaudu saates sõnumeid see on arusaadav aga valitsustega, inimkonnaga tervikuna? Vaadates meie "eliiti" ja valitsusi on isegi tavakodanikule arusaadav, et need on lihtsalt muidusööjad, kurjategijad ja esmaklassilised lurjused.....KÕIK või ütleme peaaegu kõik. Kui ollakse arengus ees miljoneid või isegi sadu miljoneid aastaid siis inimkond võib tunduda hoopis väiksema arenguga kui mesilaste või sipelgate kolooniad või pesad, sest viimastes on ikkagi tööjaotus ja kord mis aga meil puudub.
Vasta
#62
(16-08-2017, 22:02 )xcad Kirjutas:
(30-03-2010, 09:33 )VironShaman Kirjutas: Jällegi küsimus, milleks peaksid nad kõigile kuulutama, et nad on lihtviisil võõra mõstuse poolt hõivatud kehad mitte aga inimesed.
Võta või Egiptuse nuhtlust, algselt maale tulnuna sai elutseda ainult vees, selat maa raskusjõuga kohanenud keha polnud, hiljem õppis inimkehasid hõivama ja tekkis Egiptuse preestrite kast kes nende huvisid esindas, rituaalide kaudu oma peenmateriaalse osa eemaldada lasi ja tulnuka keha juhtima lubas, nimetades seda ise ümbersünniks.

Egiptuse preestrite selline olek oli mulle teadmata.....kas sellest on ka mujal kirjutatud?

On küll - peamiselt läbi kujundite. Vaata kes oli Oannes ja miks preestrid kannavad kalapeakujulist (profiilis) mütsi.
Vasta
#63
Analüüsi aluseks arusaam: "Inimene koosneb 3-st suuremast blokist-kihist":
1) Füüsiline lihakeha.
2) Hing, ehk olem, ehk tunded, mentaal, põhjuslikus.
3) Vaim, ehk tervikolemus, ehk igavikulised elukogemused-aluspõhimõtted.

--------

1) Fermi paradoks läheneb punkti nr1 (lihakeha) põhiselt.

2) VironShamani nägemus "egiptuse nuhtluses", ehk massimeelest=seenest=lendajast käsitleb inimese hinge ülevõtmist maaväliste struktuuride poolt.

3) Kuid palju lihtsam võimalus seisneb järgnevas: kuskil kaugel-kaugel multiversumis elavate tulnukate vaim-tervikolemus kehastub "legaalselt" inimese lihakehasse (maine mees & maine naine teevad lapse, kuid lapse vaim-tervikolemus on tulnuka oma) - nii saaks tulnukad inimkehades Maal ringi kõndida, ning mittemingi "analüüsiga" pole võimalik kindlaks teha nende tulnuk-päritolu.

Näiteks kõik need Budhad, Zeusid, Odinid on olnud sellised: nad on olnud kehastunud juba ammu enne planeet Maa loomist teistes tähesüsteemides - kuid kehastusid seejärel Maale "tavaliste inimestena" (tuues kaasa teistes tähesüsteemides omandatud elukogemused oma igavikulise tervikolemuse-vaimu abil).

-----
Ühesõnaga vaadake maailmakõiksust kihilisena (lihakeha, hing-olem, vaim-tervikolemus), ning igasugu tobedad füüsilise kihi põhised "paradoksid" kaotavad juba eos oma mõtte (vt punktide 2 ja 3 lahtiseletused, mis põrmustavad punkti nr1 aktuaalsuse).
Vasta
#64
(17-08-2017, 22:16 )lahendused Kirjutas: Ühesõnaga vaadake maailmakõiksust kihilisena (lihakeha, hing-olem, vaim-tervikolemus), ning igasugu tobedad füüsilise kihi põhised "paradoksid" kaotavad juba eos oma mõtte (vt punktide 2 ja 3 lahtiseletused, mis põrmustavad punkti nr1 aktuaalsuse).

igavikulised elukogemused-aluspõhimõtted arenevad rümbapõhiselt
Vasta
#65
(17-08-2017, 22:16 )lahendused Kirjutas: 3) Kuid palju lihtsam võimalus seisneb järgnevas: kuskil kaugel-kaugel multiversumis elavate tulnukate vaim-tervikolemus kehastub "legaalselt" inimese lihakehasse (maine mees & maine naine teevad lapse, kuid lapse vaim-tervikolemus on tulnuka oma) - nii saaks tulnukad inimkehades Maal ringi kõndida, ning mittemingi "analüüsiga" pole võimalik kindlaks teha nende tulnuk-päritolu.

Näiteks kõik need Budhad, Zeusid, Odinid on olnud sellised: nad on olnud kehastunud juba ammu enne planeet Maa loomist teistes tähesüsteemides - kuid kehastusid seejärel Maale "tavaliste inimestena" (tuues kaasa teistes tähesüsteemides omandatud elukogemused oma igavikulise tervikolemuse-vaimu abil).
Ei kao paradoks ära.
Miks ikkagi lihakeha arenes välja ühelainsal planeedil? Kui teoreetiliselt võiks bioloogiline elu tekkida ka mujal. Miks peaks see tervikolemus tahtma kehastuda ainult ühele planeedile !? Kogemused jääksid ju ühekülgseks. Teistes tähesüsteemides omandatud elukogemused? - sinna on ju ka keha vaja, kasvõi gaasilist vms?
Vasta
#66
Päike on hiljuti süttinud täht Linnutee ääre-aladel: ehk isegi Linnutee keskel sai bioloogiline elu oluliselt varem alata kui Maal.
Multiversumi lähenemises on praeguseid Universumeid (nö Brahma päevi) olnud üsna palju enne praegust=meie Universumit (nö Braha aastad ja sajandid).
Ehk suuremas plaanis on eluks kõlbulike planeete olnud enne Maad, kui "liivateri liivahunnikus".

Tervikolemused-vaimud kehastuvadki erinevatel planeetidel - st tervikolemused-vaimud pole aheldatud ühe planeedi külge - kuid reeglina jäädakse mingi planeedi külge üsna pikkadeks maisteks ajavahemikeks (üle 65 miljonit aastat: saurustest tänapäevani) - kuid "brahma päeva" (universumi eluea) mõistes on see vaid tühine hetk.
Näiteks on mul mälestusi kehastusest dinosaurusena planeedil Maa: see aga viitab "siin olemisele" üle 65 miljoni aasta - kuid Maale on eelnenud ka muid planeete.

Pigem peitub tervikolemuse-vaimu abil "ühelt planeedilt teisele" mineku võlu selles, et pole vaja mingit raketti-taldrikut-täheväravat: tervikolemus-vaim on korraga kõikjal, st hetkega saaks kehastuda kuhu iganes.

Tervikolemuse-vaimu abil "ühelt planeedilt teisele" liikumise puuduseks on nö "kohalike sotsiaalsete olude" mitte-mõistmine: st esimesed kehastused uuel planeeidl lõppevad üsna tobedalt (juuakse surnuks, sõidetakse surnuks, kukutakse kõrgelt alla, jne) - kuid pikapeale nö "kohanetakse" uute oludega, ning siis saab ka "mujalt toodud" teadmisi praktikas rakendama hakata.
Vasta
#67
Mälestused dinosauruseks kehastumisest? Kas jagaksid mälestusi? Rohusööja, lihasööja, suur v väike?
Vasta
#68
HadziOgloe seal esimeses postis on need head lingid kustunud

Aga veel üks variant et kui koloniseerimisel muutuvad vahemaad liiga pikaks siis võib ju ka tähti koos planeetidega lähendada näiteks ühele valgusaastale võrdselt üksteisest. Ja kui sobivaid tähti ja planeete võtta pole siis saaks ju mitmetest ühe sobiva kokku teha.
Vasta
#69
Fermi paradoks on hea abivahend usklikele, kui välja arvata need 6000 aasta koolkonnad. Asjaolu, et kõik kohad pole mingit tulnuka prahti täis praeguseks hetkeks, viitab inimestele kui ainsatele olenditele "siin ilmas". Isegi kui väita, et teised tsivilisatsioonid elavad teistel võnkesagedustel või midagi säärast, võib vastu väita, et kui neid nii palju on, siis teatud protsent on ju ikkagi meie-stiilis füsioloogia järgi kujunenud. Kus nende kraam on? Universum on sellises vanuses, et isegi juhul, kui objektid liiguksid maailmaruumis aeglase kiirusega, jõuaksid need ikkagi palju kohti ära risustada.
(18-08-2017, 21:19 )lahendused Kirjutas: Näiteks on mul mälestusi kehastusest dinosaurusena planeedil Maa: see aga viitab "siin olemisele" üle 65 miljoni aasta - kuid Maale on eelnenud ka muid planeete.

Sellega seoses meenus Einar Laigna väide, et ta mäletab, kuidas ta avakosmosest tuli ja oma ema kõhtu sisse lendas, lisaks kõiki üheksat kuud, mis ta seal viibis. "Kitsas oli!" See on ühes tema loengusalvestuses olemas. Kadestusväärne, ma ei mäleta isegi, mida ma eile hommikul sõin...
Vasta
#70
(18-08-2017, 21:19 )lahendused Kirjutas: Tervikolemuse-vaimu abil "ühelt planeedilt teisele" liikumise puuduseks on nö "kohalike sotsiaalsete olude" mitte-mõistmine: st esimesed kehastused uuel planeeidl lõppevad üsna tobedalt (juuakse surnuks, sõidetakse surnuks, kukutakse kõrgelt alla, jne) - kuid pikapeale nö "kohanetakse" uute oludega, ning siis saab ka "mujalt toodud" teadmisi praktikas rakendama hakata.

Tervikolemuse-vaim on sotsiopaat?
Vasta
#71
Tervikolemus-vaim suudab teiste tervikolemuste-vaimudega suhelda-kommunikeeruda (kuid teeb seda nö "otsese ütlemise" vormis, ehk enda individuaalse südametunnistuse-väärtushinnangute põhiselt - ehk ühiskonna kujundatud moraalinorme eirates. Südametunnistus-väärtushinnangud on individuaalsed, nagu inimese kordumatu nägu - kuid ühiskonna kujundatud moraal on "kõigi liikmete jaoks ühesugune", nagu masstoodangu gaasimask).

Kuid hing-olem suudab kohaneda-haakuda ühiskonna kujundatud moraaliga.
Seetõttu kulub "uuel planeedil" mitmeid kehastusi, et kohandada enda hing-olem vastavusse "kohalike oludega" (a'la kui viina müüakse, siis ei joo end surnuks - kui auto suudab 250 km/h sõita, siis ei kihuta end surnuks - kui kõrghoone katusele viib trepp, siis ei kukuta katuselt surnuks, jne).

-----

Otseste vallutuste teema: isegi Maal on hakatud viimasel ajal rakendama meetodeid, kus otseste sõjaliste vallutuste asemel (vallutame riigi ja nõuame sõjakahjusid) rakendatakse "majanduslike meetodeid" (vallutatava riigi majandus ostetakse väliskapitali poolt üles, ning kasum läheb "seaduslikult" välismaistele omanikele: nii pole sõjalisi vallutusi vaja).

Sarnaselt on ka "teised tsivilisatsioonid" sarnastele arusaamistele jõudnud: selle asemel, et Maa otseselt ära vallutada (tähesõjad!), võetakse siinsed hing-olemid üle (algne punkt nr2), või kehastutakse tervikolemuse-vaimu abil kohalikesse lihakehadesse (algne punkt nr3) - nii saavad "tulnukad" kasutada kohalike Maa ressursse (läbi punktide 2 ja 3), kuid otsest vallutamist (punkt 1) polegi.

-------

Need kes on kinni "füüsilises reaalsuses", st tuginevad vaid silmade abil nägemisele, neid on võimalik üle mängida nö "jõuvälja kardinate" abil.

Tehnoloogia seisneb selles, et luuakse nö "jõuvälja kardin" (näiteks seriaalis "Kuppli all" olev kuppel on "jõuvälja kardina" ehe näide: tõene on siin see osa, kus kiiresti liikuv auto sõidab ennast vastu jõuvälja piiri sodiks - kuid eksitav on siin see osa, kus aeglaselt ennast vastu kuplit surudes "ei saagi sealt läbi", st kui aeglaselt ennast vastu jõuvälja suruda, siis saab sealt ka läbi).

Ning seejärel projetseeritakse "jõuvälja kardinale" sobiliku reaalsuse kujutis (lagendik, põld, mägi, jne) - nii ongi "silmaga nägijad" ära lollitatud, kuid tunnetuslikult nägijad tajuvad, et tegu on tehisliku miraaziga.

Taolist "jõuvälja kardinat" on üritatud isegi esimestes "Salatoimikute = X-Files" osades kujustada (põllu ääred on kaetud laserkiire peeglitega, st kogu põld on risti-rästi laserkiiri täis, ehk visuaalselt oleks justkui "põld tühi" - kuid Mulderi sisetunne ütleb, et tegu on miraaziga ja ta asub kätega "tühja põllu kohal õhkus vehkima" - ühel hetkel hakkab tema käte ees "midagi lainetama", ehk jõuvälja kardina kaitsev funktsioon rakendub - seejärel pressib Mulder ennast aeglaselt jõuväljast läbi ja ongi "kupli all", kus on rohe-vereline killer-tulnukas lendavat taldrikut remontimas).

Ühesõnaga kui silmadega näete, et "midagi võõrast pole", siis ärge jääge teolist "jõuvälja kardinate" abil loodud miraazi uskuma - taoliste tehnoloogiate abil võiks Maal ennast peita miljardeid tulnukaid (algse punkti nr1 mõistes).
Vasta
#72
(20-08-2017, 09:21 )lahendused Kirjutas: Tervikolemus-vaim suudab teiste tervikolemuste-vaimudega suhelda-kommunikeeruda (kuid teeb seda nö "otsese ütlemise" vormis, ehk enda individuaalse südametunnistuse-väärtushinnangute põhiselt - ehk ühiskonna kujundatud moraalinorme eirates. Südametunnistus-väärtushinnangud on individuaalsed, nagu inimese kordumatu nägu - kuid ühiskonna kujundatud moraal on "kõigi liikmete jaoks ühesugune", nagu masstoodangu gaasimask).

Justkui sidus jutt aga aru ei saa. "Lihakehal" on oma südametunnistus ja tervikolemus-vaimul oma? Või on neil see üks ja ühine?
Vasta
#73
Vastuseid Postiivsele:

1) Lihakehal (puuga pähe saanud oimetu inimene) pole mingit südametunnistust (on vaid primitiivsed refleksid).
2a) Hing-olem omab südametunnistust.
2b) Lihakeha seotuna hing-olem omab südametunnistust.
3a) Tervikolemusel-vaimul on nö "ajatud aluspõhimõtted", mille peegelduseks aegruumi on vaim-olemi südametunnistus.
3b) Lihakeha seotuna hing-olem omab südametunnistust, mis tuleneb tervikolemuse-vaimu aluspõhimõtetest.

Kõigil inimestel on südametunnistus (aluspõhimõtted) erinevad - ühiskond üritab kõigile oma liikmetele peale suruda üldisi nö "moraali norme" (ehk üldlevinud moraal võib olla karjuvas vastuolus igaühe personaalse südametunnistuse-aluspõhimõtetega).

Näide: kui tervikolemus-vaim üritaks "otse" teise inimese tervikolemuse-vaimuga suhelda, siis oleks see liiga terav-karm (a'la sul on tühi koht mingi oskuse kohapealt: taolisi asju on paljudel nii-valus-nii-valus kuulata) - kuid läbi üldiste moraalinormide öeldakse sama asja nö "pehmemalt" (teatud oskused vajaksid sul arendamist, kuid võid ka mitte areneda, st loll olla pole keelatud).

------

Vastuseid Chaosele:

Inimese vajadus eksisteerida tuleks jällegi vähemalt 3-s eri tasandis käsitleda:
1) Lihakeha on nö "tagajärgede tagajärg", ehk lihakeha ei saa aru oma eksistentsi vajalikusest (nagu ühekordne kummikinnas ei saa aru oma otstarbest).
2) Hing-olem on nö "tagajärg", st ta animeerib-juhib lihakeha, ning kogeb elukogemusi - kuid hing-olem ei saa samuti aru, miks ta olemas on (ta on tervikolemuse-vaimu poolt juhitav).
3) Tervikolemus-vaim on nö "põhjus", kes lükkab hing-olemi soovitud kehastusi kogema.

Seega vajadus eksisteerida punktide 1-2 põhiselt on subjektiivne, kuid punkti nr3 mõttes objektiivne.

Ma ei ürita olla mingi "jumal" - ma suudan lihtsalt arutleda nö "kõrgemate kihtide struktuuri & omaduste teemadel" - ning ilmselt oman ma veidi suurema ribalaiusega kanalit-ühendust oma tervikolemuse-vaimuga, kui "harju keskmine inimene" seda omab.


Vasta
#74
Chaos sinu maailmapilt on nö "füüsilise kihi põhine", ning siit tulenevad paljud "moonutused", mis ei võimalda sul peenemete kihtide (hinge ja vaimu) omadusi tajuda-kirjeldada (inimese lihakeha pidamine "väärtuste andjaks" näitab ilmekalt füüsilise kihi põhist maailmapilti - ilmselt tabab sind peale vandus-surma "suur üllatus", et hinnang möödunud elule saadakse "kehatuna", st hing &vaim annavad hinnangu, mitte aga lihakeha aju) .

Minupärast lase kasvõi miljon aastat "samal rajal edasi" - ükskord pead ikkagi tunnistama, et oled nö "puuse pannud": teised on seni sul lihtsalt "eest ära läinud".

Kuna sinu "areguvektorite kõverpeegli analüüs" ei seostu mitte kuidagi antud teemaga (Fermi paradoksiga), siis pole mul huvi siin kirjutada "prügikasti jaoks" (moded kustutavad varsti meie vestluse ära, kui "teemavälise läbu" - ning sinu jaoks on minu vastused niikuinii nagu "hane selga vesi", st sind ei huvitagi ju vastus kui selline, pea-asi, et said teema fookusest nihkesse lükata: seepärast ma ei viitsinudki sulle alguses vastata, ning ei näe ka edasisel teemavälisel dialoogil mõtet).
Vasta
#75
Rümba ja vaimu vestlust ei kustuta siin foorumis keegi. Andke aga tuld lahendused ja chaos
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat