Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ENESETAPP-uurimustöö , PALUN vastake , aitate mind palju :)
#1
1.Naine või mees?
2.Vanus
3.Kas Te olete mõelnud enesetapule kui jah siis miks ?
4.Kas Teil on tuttavaid (mitu) kes on proovinud enesetappu teha või on selle teinud?
5.Mis on Teie arvates see mis lükkab inimese enesetapule?
6.Kas Teie arvates on enesetapu teinud inimene tugev või nõrk,miks?
7.Milliseid enesetapu vorme Te teate?
8.Kas Te olete kuulnud eutanaasiast, mis asi see on?
9.Mida Te teate Eesti enesetappude arvu kohta?
10.Kuidas on Teie meelest võimalik ära tunda inimest kes plaanib enesetappu?
11.Kas Teie meelest on võimalik enesetappe ära hoida,kuidas?
12.Mida Te arvate enesetapust , kas see on väljapääs?
13.Miks tehakse enesetappe?
14.Kas Te teate midagi enesetapu ajaloost , kui jah siis mida?

Ootan vastuseid ! Smile
Vasta
#2
1.Mees
2.29
3.Jah, seda on raske seletada(Samas liiga isiklik).Vahest lihtsalt jõuab inimene nurka....Ja enam ei näe väljapääsu.Kuigi võib ju mõelda, et mõnel läheb halvemini,jne...Aga siiski ,kui selline mõte peast on läbinud..Siis ei anna hing ka enam rahu....Kuid õnneks on enamus meist liiga arglikud, et endalt elu....
4.Kahjuks on nii mõnigi lähedane inimene uinuma jäänud, ja enam iial ärganud.
5.Igal inimesel erinev, kuid see motiiv on imelikult üldine....Üksildus, mitte tahtmine isegi kuuluda ega osa olla millestki...Tahaks lihtsalt silmad sulgeda ja mitte kui kunagi enam ärgata.....Raske on seda seletada.Isegi inimesed kellel on palju sõpru ja majanduslikult ülihea olukord,ehk siis meie ühiskondliku arvamuse järgi tegijad...Isegi siis murdub miskit hinges ja.....
6.Tugev, et võtta endalt elu peab olema ikka tõsiselt julgust.
7.Üledoos ja poomine.
8.Ja olen kuulnud, kuid väga keeruline teema.Ma ei soovi seda kommenteerida.
9.See on varjatud, nii nagu mujal, et keegi kogemata kõnnib näiteks rongile ette,jne.Mõelge kui palju on neid kes kogemata , samuti eelmine aasta kui Lasnamäel minu kõrval majas noor tütarlaps hüppas 8-korruselt alla, avalikult toodi põhjuseks ,et istus liiga palju arvuti-taga ja kuskil foorumis jättis tem..........Ah ma kohe ei viitsi sellel teemal vinguda, mõelge ja uurige ise.
10.Suht võimatu, kui minul aastaid tagasi see mõte igapäevaselt peas oli, siis käitusin ikka nagu alati, rõõmsameelne ja ...Olgugi, et vahest juhtusin mõne inimesega kokku kes ütles, et mul on tehis naeratus ja hoopis murelik nägu.......Nii nagu ei saadud minust aru, ei saanud ka mina aru....Seda on väga raske teha, sest enamus inimesi ei taha kuulata teiste isegi oma lähedaste probleemidest midagi, nii kui mainid, et elu isu on otsas...Kohe pööratakse selg ja irvitatakse sellel teemal või soovitatakse pöörduda psüholoogi juurde kes mitte kui kunagi ei suuda sind mõista.
11.Kindlasti on, aga siit algab juba see probleem, et kedagi eriti ei huvita ..Ja kui mainid , et ei taha enam elada, siis jäädki abi oot.....Samas vastab tõele, isegi kui kõigest ja kõikidest on sel hetkel täiesti ükskõik...Siis ausalt öeldes, on ikkagi mingi lootus, et keegi sekkuks ja midagi.........See on nii emotsionaalne, seda on tõesti raske seletada.
12.Ehk pigem hetkeline emotsioon.....On ju neid kes mumisevad, et ei ei ,kõik peavad ise oma probleemidega toime tulema ,jne.Need lambad mingu .......
13.Igal ühel omad põhjused...Kuid nagu eelnevalt kirjutasin....üksildus...Jne.
14.Ei tahetud sellest siis rääkida ega ka mitte tänapäeva ühiskond.



Minu soovitus on , et kui mõni sõber või sõbranna mossis näoga siis PALUN, kuulake mis inimesel rääkida.Olgugi, et meil kõigil on midagi hingel, on siiski tähtis , et leidub neid kes ka vahest kuulaks ära mis öelda on.
Vasta
#3
Ma uurisin natuke foorumist. Panin otsingusse sõna enesetapp ja päris palju erinevat teavet leiab. On isegi mingit sünget metsa mainitud, kus palju enesetappe aset leidnud.
Ka googlest leiab psühholoogide arvamusi, kui hästi otsida. Edu!
Vasta
#4
Olen Deisi , Kuressaare Gümnaasiumi õpilane ja me peame tegema koolis uurimustöö , ja ma valisin teema enesetapp, ma ei teagi miks , arvan sellepärast et mul on isiklikult sellega kokkusattumusi olnud , uurimustöö peab olema valmis 15 märts ja siis ma teen eksami ka TTA-s (teadustöö alused) ehk siis kaitsen oma uurimustööd Smile

Ja mul läheb just vaja inimeste vastuseid , et teha kokkuvõtet, referatiivne osa ja psüholoogide arvamused netist jne, need on mul kõik olemas Smile
Vasta
#5
Ehk annaksid ka oma E-posti aadressi, kuhu vastuseid võiks saata? Võimalik, et see variant sobiks mõnele abivalmile foorumlasele rohkem.
Vasta
#6
aga ma annan hoopis lingi: www.connect.ee/uuring/202957952/
Seal on olemas küsimused ja kõik jäääb täiesti anonüümseks ! ei mingit emaili ega midagi Smile
Aravn et see on veel parem variant Bleh
Vasta
#7
Vastasin läbi selle veebilehe. Loodan, et sain aidata Smile
Vasta
#8
siis oli abi jah Smile
Vasta
#9
1.Naine või mees?
Naine
2.Vanus
22
3.Kas Te olete mõelnud enesetapule kui jah siis miks ?
Jah, sest ei elu ei tundunud elamist väärt olevat ning hingeline valu tundus olevat lõppematu.
4.Kas Teil on tuttavaid (mitu) kes on proovinud enesetappu teha või on selle teinud?
Üks sõbranna väidetavalt on kunagi proovinud, aga pead panti ei anna.
5.Mis on Teie arvates see mis lükkab inimese enesetapule?
Tundmus, et mingist situatsioonist ei ole võimalik välja pääseda ning ees ei oota enam midagi. Aga see peab olema hingeline tunne, mitte mõtete tasandil.
6.Kas Teie arvates on enesetapu teinud inimene tugev või nõrk,miks?
Asja võib näha mõlemat pidi. Aga mina arvan, et see inimene ei ole ei nõrk ega tugev, selline lahterdamine tuleks üldse ära lõpetada. Kuni inimesed ei tea, mis täpselt on elu mõte ja mis saab edasi peale surma, seni ei ole enesetapja nõrgaks ega tugevaks nimetamine inimese pädevuses.
7.Milliseid enesetapu vorme Te teate?
Et kuidas enesetappu sooritada? Mismõttes "vorme"?
8.Kas Te olete kuulnud eutanaasiast, mis asi see on?
Legaliseeritud enesetapp nendele, kel tõesti ei ole enam elult midagi oodata ja elu ise on väljakannatamatu piin, seda siis meditsiinilises mõttes.
9.Mida Te teate Eesti enesetappude arvu kohta?
Pole pikemat aega asja uurinud, ei tea midagi.
10.Kuidas on Teie meelest võimalik ära tunda inimest kes plaanib enesetappu?
Ei olegi tegelikult. Minu puhul on olnud nii olukord kui arvati, et ma kavatsen rongi alla viskuda kui ma tegelikult ei kavatsenud kui ka juhus kui ma tõesti plaanisin enesetappu, aga mu ümbritsevatel polnud sellest aimugi. Eks see psühhiaatritele ja teistele medtöötajatele õpetatu, et enesetapja hakkab nö otsi kokku võtma, võib kah tõsi olla.
11.Kas Teie meelest on võimalik enesetappe ära hoida,kuidas?
Ära on võimalik hoida need enesetapud, mis ei ole taotluslikud ja ehk ka mõned taotluslikud. Kui inimene ei otsi tähelepanu, vaid tõesti surma, kasvõi näiteks surma surma pärast, siis ei ole just palju, mida keegi teha saaks. Iseasi, kui palju tohikski.
12.Mida Te arvate enesetapust , kas see on väljapääs?
Mingist olukorrast on see küll väljapääs, aga pikemas plaanis, vastavalt sellele, mida mina tunnen, et on õige - enesetapp on ainult ükskord nagunii tuleva edasilükkamine.
13.Miks tehakse enesetappe?
Küsimus nr 5 on sama.
14.Kas Te teate midagi enesetapu ajaloost , kui jah siis mida?
Pole väga uurinud. Ainult seda, et antiikmaailmas oli see teinekord au küsimus ja sellele ei vaadatud kaugelti nii halvasti kui praegu.


Smile1Smile1Smile1
Vasta
#10
1.Naine
2.18
3.Jah , t2nu oma vanematele , kes peksit mind mnd 10 aastat j2rjest ja abi ei olnud loota kellegilt .
4. Ei
5. Suutmatus probleemidega toime tulla .
6. N6rk , tugev suudab leida lahenduse v6i muuta olukorda
7. Vorme ?
8. Eip !
9.Ei tea praktiliselt miskit , ei ela eestis enam ja pole kursis .
10. Tuleb inimesele ikka meelde tuletada , miks ta elab ja et on inimesi , kes hoolivad .Vms . P6him6tteliselt ei oska n6u anda .
11. Vot ei tea . Pole pidand kunagi n6u andma 6nneks .
12. Jah , selle inimese jaoks , kes enesetapu sooritab .
13. Vaata nr 5 Laugh
14. Ei oska kommenteerida .
Vasta
#11
Vastasin ka sellel veebilehel ja edu sulle! Smile
Vasta
#12
Noored - ei tahaks teie entusiasmi pärssida aga Dessi tähtaeg oli 15. märts :o
Vasta
#13
Oli jah , pean selle veel üle vaatama ja siis viin prindituna kooli, põhimõtteliselt siis on see tegelikult täielikult valmis ning aitäh neile kes suvatsesid vastata ja mind aidata, Smile
Vasta
#14
1.Naine või mees? naine
2.Vanus 14
3.Kas Te olete mõelnud enesetapule kui jah siis miks ? ei ole
4.Kas Teil on tuttavaid (mitu) kes on proovinud enesetappu teha või on selle teinud? ei ole
5.Mis on Teie arvates see mis lükkab inimese enesetapule? igasugused probleemid ja stress ning depression ja tunne, et keegi ei hooli jne
6.Kas Teie arvates on enesetapu teinud inimene tugev või nõrk,miks? nõrk,sest tugev inimene leiaks probleemidele lahenduse
7.Milliseid enesetapu vorme Te teate? poomine, uimastid, gaas, maha laskmine, kõrgelt hüppamine
8.Kas Te olete kuulnud eutanaasiast, mis asi see on? ei ole kuulnud
9.Mida Te teate Eesti enesetappude arvu kohta? tean, et neid on üpris palju
10.Kuidas on Teie meelest võimalik ära tunda inimest kes plaanib enesetappu? depressionis, väsinud
11.Kas Teie meelest on võimalik enesetappe ära hoida,kuidas? ei ole võimalik minu meelest
12.Mida Te arvate enesetapust , kas see on väljapääs? ei, enesetapp ei ole väljapääs ja ma ei arva sellest hästi
13.Miks tehakse enesetappe? et lahti saada oma probleemidest ja oma ''halb'' elu maha jätta
14.Kas Te teate midagi enesetapu ajaloost , kui jah siis mida? ei tea
Vasta
#15
oioi, ma ei lugenud teisi postitusi, vabandust
Vasta
#16
Veel sellel aastal võib alustada mööda Eestist ringisõitmist liikuvtapamaja!
http://www.epl.ee/artikkel/494499

Eutanaasia muutub kättesaadavaks kõigile soovijatele.
Vasta
#17
A
rvan, et tõeline emesetapu soovija ei vasta ankeedile, vaid teeb seda. Ainult ta vajab tõuget ja see tavaliselt tuleb. Minul on see vist lähedal.
Vasta
#18
Ehk soovid, et keegi tõukaks käsu peale...siis jääks see hirmus ootusärevus ära?
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas pagari
A
rvan, et tõeline emesetapu soovija ei vasta ankeedile, vaid teeb seda. Ainult ta vajab tõuget ja see tavaliselt tuleb. Minul on see vist lähedal.

Unusta mõneks ajaks materiaalsed mured, süvene vaimsuse otsinguisse.
Loe kasvõi huvitavamaid teemasid siin foorumis ja usu mind, mõne aja pärast ei mäletagi sa miks sul niisugused mõtted tekkisid. Elu on elamist väärt!Smile
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas pagari
A
rvan, et tõeline emesetapu soovija ei vasta ankeedile, vaid teeb seda. Ainult ta vajab tõuget ja see tavaliselt tuleb. Minul on see vist lähedal.
Nii nagu tõeline enesetapu sooritaja ei vasta ankeedile nii ta ei räägi ka sellest vaid teeb seda.
............................................

Elu lõpetamisest rääkiv inimene tunneb end ehk üksinda, või on tal muid probleeme mis vajaksid sõbra tuge.
Kindlasti on sinugi jaoks elu ilus- põruta aga otse edasi! Smile
Vasta
#21
1.Naine või mees? NAINE
2.Vanus 20
3.Kas Te olete mõelnud enesetapule kui jah siis miks ? JAH,HINGEVALU,ÜKSINDUS
4.Kas Teil on tuttavaid (mitu) kes on proovinud enesetappu teha või on selle teinud? JAH
5.Mis on Teie arvates see mis lükkab inimese enesetapule? DEPRESIOON,ENDA MUREDE HOIDMINE KUI POLE KELLELEGI RÄÄKIDA
6.Kas Teie arvates on enesetapu teinud inimene tugev või nõrk,miks? SEE POLE NÕRKUS KUIGI NII ÖELDAKSE,IGAL ASJAL ON KINDEL PÕHJUS MIS VIIB TEATUD TEGUDENI JA MÕTTETENI
7.Milliseid enesetapu vorme Te teate? LÕIKUMINE,POOMINE,TABLETID JNE...INIMENE KES ON SUIDSIIDNE TEEB SEDA IGAL JUHUL,ÜKSKÕIK MIS MEETODIL
8.Kas Te olete kuulnud eutanaasiast, mis asi see on? EUTANAASIA-ehk MAGAMAPANEK.NARKOOS+MÜRGISÜST SÜDAMESSE
9.Mida Te teate Eesti enesetappude arvu kohta? NEID ON (OLI) PALJU
10.Kuidas on Teie meelest võimalik ära tunda inimest kes plaanib enesetappu? EI OLEGI,IGA INIMENE VÄLJENDAB OMA EMOTSIOONE ERINEVAL VIISIL
11.Kas Teie meelest on võimalik enesetappe ära hoida,kuidas? OTSIDA PROFESIONAALSET ABI.
12.Mida Te arvate enesetapust , kas see on väljapääs?
13.Miks tehakse enesetappe? ELUKÄIK,PROBLEEMID,SÜGAV HINGELINE VALU - PÕHJUSEID ON PALJU
14.Kas Te teate midagi enesetapu ajaloost , kui jah siis mida? TEAN MINIMAALSELT,EI HAKKA KIRJUTAMA ÄKKI PANEN PUUSSE
Vasta
#22
(27-02-2010, 20:01 )morgana Kirjutas: Ehk annaksid ka oma E-posti aadressi, kuhu vastuseid võiks saata? Võimalik, et see variant sobiks mõnele abivalmile foorumlasele rohkem.
vaata ka siit:[url=<a href="http://www.garuda.planet.ee/suitsiid-labi-aegade/" target="_blank">/url]

Vasta
#23
Huvitav, et kõik naised kirjutasid oma vastused veel siia lehele, mitte ei kasutanud Connect lehte. Selle kohta saaks eraldi uurimus töö teha miks nad nii tegid. Kas nad ei viitsinud vahepealset teksti lugeda, lihtsalt tahavad teistele teada anda mida nad asjast arvavad või on hoopis midagi muud. Laugh
Lihtsalt väike selline tähelepanek wink
Vasta
#24
Hmm , sattusin selle teema otsa...päris...kurb/keerukas.
Surmata võib ennast ka mitte kuskilt alla hüpates. Aga juba selliste enesetapu mõtete juures oleks inimest raske ümber veenda.
Deemoni/Ingli väljakutsumine võib olla üks lahendus...Smile
Vasta
#25
(07-02-2020, 14:42 )Q11 Kirjutas: Hmm , sattusin selle teema otsa...päris...kurb/keerukas.
Surmata võib ennast ka mitte kuskilt alla hüpates. Aga juba selliste enesetapu mõtete juures oleks inimest raske ümber veenda.
Deemoni/Ingli väljakutsumine võib olla üks lahendus...Smile

Juhuseid pole. Miks sind enesetapud huvitavad?

Soovid oma vahepealseid jumalusi ehk deemon/ingleid toita?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Enesetapp ja taassünd ? N6iaplika 111 52,019 20-09-2021, 20:49
Viimane postitus: xcad
  Enesetapp kui väljapääs elutrepp 132 70,270 25-06-2019, 19:49
Viimane postitus: Maario
  Liiga palju juhuseid? PiziIngliito 21 10,190 08-07-2011, 15:58
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat