Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maalid ja fotod kui salvestatud energia
#1
Otsisin materjali Ilja Repini kohta. Leidsin selle, mida vaja ning veel natuke.

Vene kunstniku Ilja Repini eluajal käisid kuuldused, et tal on raske enesele modelle leida. Sel olid omad põhjused.

Repin maalis näiteks Mussorgski, Pissemski, Pirogovi ja itaalia teatritegelase d´Arganto portreed. Nood surid praktiliselt vahetult pärast portreede valmimist, ja polnud kaugeltki ainukesed. Kunstnike seas oldi arvamusel, et Repinil on müstiline võime sulatada värvid ühte modelli liha ja verega - tema realism sai reaalsuseks.
Sellist nähtust täheldati aga juba ammu enne Repinit. Teatavasti jumaldas Rembrandt oma naist Saskiat ja poega Titust (mäletate õnnest säravat "Autoportreed Saskiaga"?) Saskia suri 30aastaselt, varsti pärast seda ka Titus. Suur Rubens paigutas pea igale lõuendile ka oma armastatud naise Isabelle Brandi, Surikov maalis tihti oma naist Mariat. Nendegi naiste eluiga osutus üürikeseks. Surikovi tütar, samuti Maria, suri vahetult pärast maali "Menšikov Berjozovos" valmimist, millel Maria oli Menšikovi tütre modelliks. Niisuguseid saatuslikke kokkulangevusi on kunstiajaloos hulganisti.

Andetud elupäästjad

Müstikud on avastanud seaduspärasuse, et selliseid lugusid juhtub mitte eriti andekate meistrite maalitud portreedega seoses tunduvalt harvemini. Hertsog Wellington, suur väejuht, osutab pärast Waterloost naasmist oma päevikuis huvitavale tõsiasjale. Valdav osa neist ohvitseridest, kelle portreed suguvõsade kodugaleriidesse olid maalinud esmaklassilised meistrid, sai lahinguis surma. Need, keda olid maalinud kolmanda järgu portretistid, naasid elusaina...

Liiga kitsas maailm

Milles õigupoolest asi seisneb, on uurinud peale kunstnike ja kriitikute ka ajaloolased ja filosoofid. Alkeemik ja müstik Cornelius Agrippius, kes elas XV sajandil, osutab oma traktaadis "Okultne filosoofia": "Universum on läbi imbunud vastavustest ja teisikutest, ja sageli alustavad need teisikud sõda - kumb on tugevam..." Traktaadis "Teaduste mittevastavusest" mainib ta aga veelgi konkreetsemalt: "Kartke maalikunstniku pintslit - selle joonistatud portree võib osutuda elavamaks kui originaal!" Siit tulenebki loogiline järeldus: kui portree tuleb välja nagu elav (NB! Repinit nimetasid kriitikud ka põlglikult "fotograafiks" tema portreede suure tõetruuduse pärast), kui maalitud "koopia" on lihast ja verest originaaliga visuaalselt nagu täiesti kattuv, jääb maailm portreele ja portreteeritule üheaegseks eksisteerimiseks liiga kitsaks, ja lihal ning verel kui nõrgemal tuleb lahkuda...

Ohtlikuks kujunev uhkustamine...

Tänapäeval on jälle moeks saanud riputada seintele maale - maastikke, natüürmorte, eriti aga portreesid. Küündimatud uusrikkad ostavad vanu maale tundmatutest inimestest, serveerides neid kui jäädvustusi siniverelistest esivanematest. Varakaimad aga tellivad eneste portreesid, mõistagi mainekatelt meistritelt. Kallis küll, aga kui uhke külalistele demonstreerida! Kas aga ainult, äkki peaks mõtlema tagajärgedele...

Allikas: NT Online

P.S. Veel huvitavat lugemist: Foto – tükk paberit või salvestatud energia?

[Muudetud: 15-2-2010 WhiteWolf]
Vasta
#2
Selle valguses saab neeguste ja paljude teiste rahvaste soov mitte pildistada saada kuna see
viivat tema hinge minema, kuidagi tõsisema varjundi ? Või kuidas ?
Vasta
#3
Muhameedlased ka ikka.

Tuulepesa foorumist leidsin viite, et CC olevat sisuliselt samast asjast kirjutanud.
Vasta
#4
Jah, Heinrich Cornelius Agrippa oli üks huvitavamaid 16.saj. elanud müstikuid. Temast võiks lausa eraldi teema teha. Tal olevat olnud ka üks kuulsatest maagilistest peeglitest.

Jah, fotod ja maalid kiirgavad küll teatud energiaid!
Kas just kõik, aga mõned kindlasti. Näiteks munk Šarbelli foto kiirgas tervendavat energiat veel peale tema surmagi:

http://para-web.org/viewthread.php?tid=5...1#pid88964

Samuti kiirgavad mõned vanad ikoonid. Osa võivad tervendada, osa aga hoopis haigeks teha - just sedamoodi, millise energiaga nad kunagi laetud on:

http://para-web.org/viewthread.php?tid=1...#pid104717

Ka vanad esemed (sõrmused, keed, isegi raamatud) võivad maagide-müstikute poolt kunagi teatud energiaga laetud olla ja tervistkahjustavalt mõjuda.

Mõnede vanade maalide kaudu on inimesed sattunud isegi teistesse paikadesse ja ajastutesse (ajaportaalid), kahjuks ei tule praegu meelde, kus kohast selle kohta lugesin.
Viktori maalide juures seistes olevat nähtud isegi ammu surnud esivanemaid.
Vasta
#5
Isegi teatud luuletajate luuletused on siiani energiat täis ja kiirgavad ka kordus trükid ,Puskin....Samuti muusika.
Vasta
#6
Óman maali mille ostsin 15a tagasi saksamaal elades ja antiigiga tegeledes. See maal on nutvast väiksest tüdrukust, kelle silmist voolavad justkui ehtsad pisarad. Nutvaste laste pilte oli veelgi kaks poissi ja kaks tüdrukud. Ma ei tea mis mind sundis seda ostma aga ma tundsin et ma pidin selle maali endale saama. Nüüd 10a hiljem hakkasin selle maali kohta uurima kuna sisetunne ütles et asi ei ole õige. Mis ma välja uurisn.Tegemist on maaliga mida peetakse tugevalt negatiivse mõjutustega maaliks ja Kunstnikuks on maailmas tuntud sõjaaja portreteerija Brugolin. (on ka teiste nimedega esindatud), Minul originaal maali suurejooneline ja kõrgtasemeline print koopia, mis pidi omama samasugust halba energiat. Ma ei räägi originaalist mis on veel hullem, kus seda maali omanud majad maha põlevad ja aind pilt jääb. Sellest rääkivad saksamaal paljud taolised foorumid. Nii ma siis viisin maali teadja mehe juurde kes alguses oli skeptiline ja siis üllatusest ajas silmad suureks ja tõesti ütles et maalil on kosmose 6 energia mis on halb energia ja tema ei oska selle energia kohta midagi rääkida tema ikka heade energiatega tegeleb jne. Võttis maalil halva maha ja pani kaitse peale. Eks näis. Loobuda ka ei taha maalist aga kui muud ei aita siis tuleb tuli otsa panna. Kuidas see maal on minu elu mõjutanud ...see juba pikem jutt. Aga selle pika jututga tahan öelda et ...tõesti on olemas halvad energiat ka maalides....Võin ka pilti näidata kui on huvi aga netis on info nende kohta...
Vasta
#7
Kas pead selle nimelise kunstniku maale silmas?
http://en.wikipedia.org/wiki/Giovanni_Bragolin
Video nutvate laste maalidest: http://www.youtube.com/watch?v=i3itYqQk5ic
Need võivad küll negatiivselt mõjuda!

[Muudetud: 26-3-2010 Müstik]
Vasta
#8
jahh just needSmile
Vasta
#9
Alexa, ma arvan, et ei saa tegelikult nii kindlalt väita, et sellel maalil on halb energia. Ma isiklikult arvan, et kui sulle see maal (repro) tundus vajalik, siis sinu jaoks oli see hoopis kasulik maal. Võib-olla on seda sulle vaja, et midagi õppida.
Vasta
#10
No räägi hundist. Pilt, mis mulle täna Tallinna Vabriku tn. vanakraamipoes silma hakkas:
http://img269.imageshack.us/img269/6107/sdc12146.jpg
Niisiis, teil on võimalik omandada neetud pildi repro vaid 120 eeku eest Smile
P.S. Kui keegi selle eksperimendi ette võtab, siis andke tagasisidet ka, onju?

P.S. Neil maalidel on küll mingi ligitõmbav jõud, nii et ei tea kas neist pärast enam lahti saabki. Pidin endaga paraja võitluse maha pidama, et mitte seda fotol olevat ära osta wink

[Muudetud: 6-3-2010 Mugen]
Vasta
#11
mina nään energiat oma vanades raamatutes ja käsikirjades.
Vasta
#12
Kummituslik kitš paljuneb Laugh :
http://img251.imageshack.us/img251/2738/sdc12707.jpg

Muidugi jälle samas poes.
Vasta
#13
Kui ma seda maali näitasin Lembitule, kes tegeleb ka energiatega jne siis tema alguses mind päris uskuda ei tahtnud, kuid kohe kui ta maali nägi, vangutas aind pead. Ta rääkis midagi kosmose 9(või oli see 6) energiast ja et see pidavat olema halb energia , kuna tema sellel tasandil ei tegele siis ta ei osanud mulle rohkem rääkida. Ta üritas seda maha võtta, ütles et aitas, ja et ma pidavat veel päikese märgi talle tegema taha. Kui enne Lembitule näitamist üritasin midagi teada saada, et kas on seal midagi või mitte, helistasin ma Felixile, kelle käest ma kohe sõimata sain, et miks ma üldse sellise maali ostsin jne. Kuigi see tundus minu jaoks eriti juhm kommentaar. Kui need pildid on järelemaalitud siis pole neil seda väge ja halba energiat. Kui need aga on kõrgtasemelised prindid otse koopiast, nagu minul, siis on seal olemas halb energia ja just silmades, minul näitas seda isegi pendel. Ma ei taha ettegi kujutada mis veel orginaalid krda suudavad saata, nii mõndagi infot võib googlist leida.
Vasta
#14
(15-02-2010, 18:25 )WhiteWolf Kirjutas: Vene kunstniku Ilja Repini eluajal käisid kuuldused, et tal on raske enesele modelle leida. Sel olid omad põhjused.

Repin maalis näiteks Mussorgski, Pissemski, Pirogovi ja itaalia teatritegelase d´Arganto portreed. Nood surid praktiliselt vahetult pärast portreede valmimist, ja polnud kaugeltki ainukesed. Kunstnike seas oldi arvamusel, et Repinil on müstiline võime sulatada värvid ühte modelli liha ja verega - tema realism sai reaalsuseks.
Niisuguseid saatuslikke kokkulangevusi on kunstiajaloos hulganisti.

On ka mitmeid halva kuulsusega maale. Üks on näiteks Velazqueze maal "Veenus peegli ees." Kõik, kes selle ostsid, kas laostusid või surid vägivaldset surma. Isegi muuseumid ei tahtnud seda oma põhikompositsiooni lülitada ning maal vahetas pidevalt omanikku. Kõik lõppes sellega, et kord ründas maali hullumeelne külastaja ning lõikus seda noaga.

Ühel kõige eredamal ja ebatavalisemal vene maalikunsti geeniusel Mihhail Vruberil on aga tööd, mis on seotud kunstniku enda isiklike tragöödiatega.
Nii valmis tema poja Savva portree vahetult enne lapse surma. Poiss haigestus ootamatult ja suri.
Vrubeli maal "Istuv deemon" osutus hävitavaks kunstniku enda psüühikale ja tervisele.
Ta ei suutnud end kuidagi maalist lahti kiskuda ning jätkas haavatud Vaimu näo viimistlemist ning koloriidi muutmist. "Istuv deemon" oli juba näitusel väljas, aga Vrubel jätkas iga päev töötamist selle kallal. Lähedased viisid ta arsti juurde ja tal tuvastatud diagnoos oli kohutav - seljaaju kuivamine, lähedane hullumeelsus. Kunstnik pandi haiglasse, kuid ravi ei aidanud ning varsti ta suri.

Kümned inimesed, kes on aga olnud kontaktis Edvard Munchi maaliga "Karje", mida on hinnatud 70 miljonile dollarile, on sattunud selle halva mõju alla: haigestunud, langenud raskesse depressiooni või ootamatult surnud. Üks muuseumi töötaja püüdis pilti sõrmega puudutada. Mõne päeva pärast puhkes tema kodus tulekahju, kuhu ta elavalt sisse põles.
Munchi enda elu aga kujutas endast lõpmatut tragöödiate ja vapustuste jada. Haigused, lähedaste surmad, hullumeelsus.

Õnneks on enamuses maalidesse salvestunud head energiat. Sõltub muidugi ka vaataja tajust.
Vasta
#15
Kadund Viktoril oli selline maal...."Surnute maja".Selle ees seistes mõeldes kadund inimesele , võisid teda enda ees oleval pildil näha ja temaga rääkida.
Vasta
#16
Aga mida arvata loodusfotodest? Kas väekoha energia jääb fotole?
Vasta
#17
Ja siis on veel pildid teispoolsuse olenditest ja mütoloogiategelastest.
Näiteks Rootsi kunstnik Nils Blommer on maalinud mitmeid kauneid pilte kohalikest jumalatest. Minu meelest ilusaim neist kujutab Freyjat.

[Pilt: Freyja_and_cats_and_angels_by_Blommer.jpg]

Mis sorti energiad võivad nendes maalides peidus olla?
Vasta
#18
Teine pilt ...seal on tagurpidi pool liivakella peal.
Vasta
#19
Paadikapten!
!000 pöstitus! Palju õnne! See maal päris rabas mind! Tõepoolest - sealt lausa kiirgab positiivset energiat.
Teine äärmus on Notke "Surmatants". Ei soovita isegi vaadata. Nii palju negatiivsust on selles.
Vasta
#20
(26-01-2015, 16:57 )Tulnukinimene Kirjutas: Aga mida arvata loodusfotodest? Kas väekoha energia jääb fotole?
See oleneb inimese tundlikkusest, kas ta tajub väekoha energiat või ei taju.


Vasta
#21
Ma mõtlen, kui selline loodusfoto seinale panna, või terve üks tuba, neli seina (tänapäeval palju võimalusi), nagu nö. pühamu. Teoreetiliselt peaks toimima.
Vasta
#22
Ilmselt on igasugune loodusmaal või loodusfoto parem kui inimesed fotodel või maalidel. Ei tea kunagi kuidas need mõjuda võivad.
Vasta
#23
Küsin uuesti. Lugesin teema läbi ja hakkas veidi kõhe. Kahjuks ei leia enam postitustes viidatud pilte/videosid nutvast poisist.
Palun korrata, kui võimalik ja palun selgitada, miks maalitud pilk alati kohtub minu pilguga.
Aitäh.

RE: "Vaba" jututeema
Pilgu müstika.
Ostsin kaltsukast 0.50 sendi eest pildi "Nuttev poiss" (tüdruk oli ka, aga ei palunud ostmist). Heledapäine, pisarates ja traksipükstes armas inimlaps, silmis etteheide. Näen teda õhtul voodisse heites ja hommikul ärgates - ikka vaatab ta mulle otse silma ja südamesse. Üritan lapse pilgust vabaneda ... piilun kapitagant, voodi alt, järsult pead pildi poole pöörates, läbi ukseklaasi hiilides - ikka vaatab ta mulle otse silma, ükskõik, kust ma teda üllatan. Pilt on käivitanud minus häire, et midagi on valesti , kus? ... küsin temalt, aga vastus on ähmane ja ainus, mida mõtlen on - anna andeks, kullake, anna andeks.
Miks kõik maalid, kus on tegemist silmavaatege, vaatavadki mulle otse silma olenemata minu asukohast pildi suhtes. Olen proovinud kõiki nippe, et tabada silmi vaatlemas punkti, mis on minust kaugemal (näiteks aknarulood), aga võta näpust - need silmad ootavad kannatlikult aastakümneid, et esimesel võimalusel mind oma läbinägelikkusega jalust niita ja läbi ajalootolmu (Mona-Lisa Louvris oli eriti järjekindel silmavaataja) otsa jõllitada, nagu oleksid sa nende ainus visuaalne pidepunkt siin planeedil.
Vasta
#24
(27-01-2015, 23:12 )Veli Joonatan Kirjutas: Teine äärmus on Notke "Surmatants". Ei soovita isegi vaadata. Nii palju negatiivsust on selles.
Jah, "Surmatantsu" maali on akumuleeritud surmaenergia. Einar Laigna on öelnud, et kui te käite seda iga päev paar tundi uurimas, te hakkate ära lagunema: tulevad igasugused haigused kallale. See maal on maalitud katku ajal. Kuna surma oli nii palju, siis tuli see maalida lõuendisse, et päästa teised surmast. Surm korjati sinna pildi sisse ja nüüd toimib see pildi sees.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Toit kui energia xcad 71 16,673 20-02-2024, 13:40
Viimane postitus: Lynx Titan
  Kuidas leida energia kohti slippin 34 30,246 25-06-2018, 06:38
Viimane postitus: Tinar
  Elava inimese energia jäänuk Triinu83 11 6,343 23-07-2017, 02:33
Viimane postitus: cambodia
  Energia parasiit selgus 8 14,775 02-08-2016, 11:26
Viimane postitus: Digitaria
  Energia meie sees Celtic 9 8,362 08-03-2016, 14:05
Viimane postitus: Müstik
  Infoväli kui maailm ja vastupidi WhiteWolf 103 57,106 30-12-2014, 10:03
Viimane postitus: kage
  Energia sageduse tõstmine chapy 7 7,057 15-07-2014, 08:48
Viimane postitus: chapy
  Puude energia WhiteWolf 30 31,633 15-06-2014, 20:36
Viimane postitus: sirlye83
  Väline energia Wahankh 7 4,454 12-06-2013, 11:08
Viimane postitus: Peisko
  Energia raputab mind chico 3 3,181 25-02-2013, 16:06
Viimane postitus: lendav kokk

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat