Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas lapse(ja ka meie) fantaasia?
#1
Tere Para-weblased ja Head uut aastat!
Asi on tundunud kummaline siin korteris juba tükk aega.Aga olen suutnud siiski need ühel ja teisel viisil lahterdada loodusnähtuste, enda fantaasia ja sis enda närvide kombinatsiooniks. Kolisin siia korterisse naise juurde 2009 aasta veebruaris. Naisel on 2 last, üks kahe ja teine kuue aastane. Ükskord, kui olin voodis päeval ja pikutasin ja tukkusin, siis tunnen, et keegi sakutab mind õlast. Teen silmad lahti, vaatan et ei kedagi, olgu, uni läinud, tulen üles. Naine vaaritab köögis ja küsin, et kas tema ajas mu üles. Tema vastas, et ta pole köögist väljas käinudki tükk aega, kedagi teist kodus polnud. Niisiis, ükskord naine tegi akna peal suitsu, kui tunneb, et keegi tõmbab ta seljalt sõrmage üle, päris pikalt. Ükskordtulin vetsust välja, tunnen, et keegi nagu hoiaks uksest kinni, tõukasin kõvemini, sain ukse lahti. Tundsin, kuidas üsna tugev tuuleiil oli. Köögi aken oli lahti, mõtlesin et ju siis sellest on(kuigi mitte kunagi ei ole olnud nii suurt tõmmet, kui ainult üks aken on lahti . [tean et vetsus on ventilatsioon, kuigi sealt ei saa minna korraga nii suurt õhuvoolu välja]). Neid pisemaid asju on olnud veelgi ja need võib ajada kas fantaasia või looduse vms asja süüks. Kuid eile õhtul läksime magama, kahe aastane tüdruk oli meie kõrval. Üks hetk lihtsalt ütleb: tädi, tädi. Naine küsis, et mis tädi, tüdruk näitas käega ja ütles, et tädi, tädi. Ma ütlesin et pole mingit tädi, tüdruk ikka näitas sinna samasse ja ütles: tädi, tädi. Meie ei osanud selle peale midagi kosta, naine ronis mu kaissu ja jäi magama. Varsti ronis tüdruk voodi jalutsisse, kuhu poole ta näitas ja möllas seal, und tal ei tulnud. Pidevalt tahtis voodist välja minna kuhugi. Kusjuures on naine veel rääkinud et see tüdruk on veel midagi sellist kogenud ja näidanud. Aga keegi ei ole nagu väga palju märku andnud, et keegi siin oleks, mulle vähemalt, naisele ka mite, kuigi saab siduda midagi, et siin keegi oleks. Aga kõige kummalisem on see, et meil on koer ja räägitakse, et koerad näevad vaime. Kuid mina pole märganud, et me koer oleks kuidagi eriti teistmoodi käitunud.
Kas oleks kuidagi võimalik teada, kas siin on keegi "tädi", või on see lihtsalt väikse tüdruku ja ka meie fantaasia?
Vasta
#2
Lastel võib olla vägagi rikas fantaasia, kuid üldjuhul põhineb see millelgi. Nö "õhust" laps midagi välja ei mõtle. Ta võib küll segamini ajada
kes, kus, miks ja kuidas, kuid see siiski põhineb tavaliselt millelgi. Sama asi kehtib ka nägemise kohta. Lapse silmad ei ole veel nö kinnistunud
inimese lainepikksutele ning sellega seoses näevad lapsed rohkem ja laiemas spektri diapasoonis kui täiskasvanud.

Tsiteerides mõningaid Eesti UFO klassikuid siis on tegemist anomaalse keskonna nähtusega. Tegemist ei pruugi olla mingi tädi vaimuga vaid
mingi keskkonna nähtusega mida laps näeb ja mis oma välimustl lapse silmis meenutab "tädi inimest" - sealt ka hüüatus "Tädi". Ei oskagi hetkel
peast ütelda kas Eestis on seadmeid ja inimesi kes ja mis suudaksid sellist nähtust registreerida, kuid otsida tasuks. Vahest on aidanud ka
religioossed "sõnumised" ehk palvlused. Sellisel tekstil oma energeetiline väli mis on väidetavalt aidanud vähendada või isegi summutada
neid teisi energiaid.

Peamine on aga siiski see, et üldjuhul kui midagi sellist kogetakse siis on asi fantaasiast kaugel ning tegemist reaalse kogemusega.
Mida kogetakse on juba keerulisem sest on raske tõestada sellise kogemuse reaalset olemust. Seega on sul 2 võimalikku tegevuse suunda:
1- ignoreerida ja elada edasi, 2- uurida millega on tegu. Igatahes jõudu ja head alanud aastat.
Vasta
#3
Lastel on küll fantaasiavõime, aga edaspidi pöörake laste juttudele rohkem tähelepanu. Mul on ka korteris juhtunud igasuguseid imelikke, seletamatuid asju. Näiteks ükskord (mõni aasta tagasi) keegi nö riivas mind vannitoas. Tuul see kindlasti polnud.
Vasta
#4
Jah, ega see eriti ei ole seganud ja kui ta väga segama ei hakka, mida loodetavasti ei juhtu, siis võib seda ka ignoreerida. Lihtsalt vahel on suht õudne, kui mõtled, et keegi võib siin olla, kellest pole aimugi.

Edit: Jah, ma pöörangi tavaliselt tähelepanu, kuid õhtul polnud mul mingit isu sellega tegelema hakata, endal tundus natuke jube. Aga laps näitas suht ükskõikselt, ei hirmunult ega ka väga rõõmsalt(tavaliselt kui keegi külla tuleb siis jookseb kohe juurde, et tädi tädi tädi vms).Et võttis nagu suht tavalist asja.

[Muudetud: 1-1-2010 rex]
Vasta
#5
Aga kui huvi on, võid uurida tädi kohta: väljanägemine, mida ta teeb vms. Kas tädi näeb 2- või 6- aaastane laps?
Vasta
#6
Vabandust, juba unustasin. 2- aastane näeb tädi. Meil vahepeal ka 2,5- aastane vaatas aeg- ajalt ülespoole (lae nurka) ja näitas näpuga õhku, et "vaata, see". Rohkem infot ei andnud.
Vasta
#7
Vaevalt sul 2 aastane seletab selle tädi välimust ja veel enam ,et mida ta teeb.
Vasta
#8
Jah, kuna ta veel väga hästi rääkida ei oska, siis ei saa ka väga palju infot, kuigi tegemiste kohta ta võiks midagi puterdada. Kui ta veel seda tädi näeb siis ma uurin.
Vasta
#9
No tegelt need lapsed ikka suht ajavad segast küll, mul väikevend on kolmene ja luuletab ka ikka räiget iba kokkuLaugh
Vasta
#10
Nojah, luuletada võib ka, samas miks peaks tühja koha pealt ja pimedas toas väike laps luuletama, et kuskil toas on tädi.
Vasta
#11
Anna lapsele pihku paber ja pliitsid - eks siis varsti paistab mida laps näeb.
Väike suunav vestlus peab ka olema aga mitte stiilis - "istu laps ja joonista nüüd tädi".
Vasta
#12
ma arvan et see on fantaasia


või nägid unes
Smile1
Vasta
#13
lastel on jah elav fantaasia, aga enamasti on nende mõistus rohkem paranormaalsetele asjadele avatud kui täiskasvanutel, no ja sinu jutust oletan, et ta ei ole vägivaldne, ainult sikutab või üritab märku anda,
proovi ühendust võtta , kui julged muidugi , sellistes asjades karta ei tohi, oota kuni korter on tühi, lülita välised segajad(raadio,telekas) välja istu ja oota , pimedus ei ole tähtis, kui ise ei julge , võta ühendust kellegiga , kes julgeb. foorumist www.vaimumaailm.ee võid abi saada, kui väga häirivaks läheb
Vasta
#14
Mhmh, eks ma proovin kunagi midagi teha. On veel olnud selliseid juhtumeid, et laps oli omas voodis, siis näitas näpuga meie voodi kohale seina peale, et seal-seal. Ma ei tea mida ta mõtles selle all, kuna ma aru ei saanud mida ta ütles. Siis ükskord näitas välisukse peale, et nuku. Selle võibolla ta seostas kuidagi oma jopega, kuigi ei tea kuidas. Ja täna voodis näitas mulle lae alla üle poole toa et seal-seal. Kui ma üritasin uurida, et mis seal on, siis ma suurt midagi aru ei saanud. Ma olen üritanud neile asjadele loogilist seletust mõelda lapse koha pealt, kuid pole väga loogiliselt midagi suutnud mõelda. Ta näitab suvalisse kohta, kus pole mitte midagi, öeldes et tädi-tädi, või seal-seal või nuku. Enamus juhtudel näitab ta ülespoole, peaaegu lae alla.
Ja ega ta ei ole vägivaldne, kui see olend siin üldse on. Kuna minul on olnud 1 väike kogemus ja naisel ka minu teada üks.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas keegi käib minuga kaasas? BL69 7 5,229 27-08-2019, 18:44
Viimane postitus: Avatud aken
  Kas filmisin orbe? Beatrice 2 3,628 20-01-2016, 17:10
Viimane postitus: Nielander
  Väikse lapse vaim kodus? Ann 17 10,540 02-01-2014, 23:14
Viimane postitus: Müstik
  Lapse röökimine öösiti surramurra 21 19,300 11-12-2013, 05:08
Viimane postitus: MarkoJ
  Kas lähedase hing läheduses? (külm ohk, saan kõikjalt elektrit) Grissuu 3 3,522 23-12-2012, 14:42
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Kas see saab olla reaalne? omaspilves 18 8,566 28-09-2012, 12:45
Viimane postitus: Mandariin
  Kas keegi on sellist asa kogenud ? Kahtlused 6 4,626 12-05-2012, 19:45
Viimane postitus: TheBerit
  Kas tõesti helistamine teistpoolsusest? Piret27 15 10,319 26-04-2012, 14:39
Viimane postitus: Piret27
  Kas haige inimene võib ligi tõmmata olendeid? pisikiisu117 27 16,460 14-04-2012, 09:13
Viimane postitus: pisikiisu117
  Kas see on orb või mitte tiigrimiisu 24 11,093 07-04-2012, 17:29
Viimane postitus: tiigrimiisu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat