Teema hinnang:
  • 1Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uskumisest, religioonist, teadusest jms
#51
Philip K. Dick reaalsusest ja uskumisest - Reaalsus on see mis ei kao ära kui sa loobud sellesse uskumast ("Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.").
How to Build a Universe That Doesn't Fall Apart Two Days Later (Kuidas ehitada universumit mis ei kuku paari päeva pärast kokku.

Vasta
#52
Päris huvitav kõne, mis tehtud 1978.aastal.
Philipp K.Dick, kelle ulmeraamatuid ka eesti keelde tõlgitud, räägb selles kõnes ulmekirjandusest. Ja sellest, kuidas kord kirjutas loo mehest, kes viidi haiglasse operatsioonile ja seal avastati, et ta oli android, mitte inimene. Ta ise ei teadnud seda.
Räägib, kuidas talle meeldib ehitada oma raamatutes üles universumit, mis ei hakka lagunema. Salaarmastus on tal kaose vastu.
Juttu ka Disneylandist (elas Disneylandi lähedal).
Oli tutvunud ka gnostitsismiga ja mõned gnostikute ideed on teda intrigeerinud.
Räägib ka sellest, et see on jube kogemus kui kirjutada romaan millegist, mis välja mõeldud ja aastaid hiljem saada teada, et fantaasia on tõeks osutunud.

Tema raamatutes käsitletakse sotsioloogilisi, metafüüsilisi ja poliitilisi probleeme, domineerivad monopolistlikud korporatsioonid, autoritaarsed valitsused ja teadvuse teisenenud seisundid. Dicki hilisemates töödes peegeldub kasvav isiklik huvi metafüüsika ja teoloogia vastu. Mitmes raamatus kirjutab Dick ka narkootikumide tarvitamisest, paranoiast ja skisofreeniast ning transtsendentaalsetest kogemustest, tihti omaenese elu ja kogemuste põhjal.
http://et.wikipedia.org/wiki/Philip_K._DickVasta
#53
Kaheksa iidset uskumust ja tava, mida on kinnitanud moodne teadus:

http://alkeemia.delfi.ee/tervis/alternat...d=69703133


Vasta
#54

Jun 30, 2017
Einar Laigna sõnast "usk ", arutluses ka Põhiseaduse :"Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki ..."
Vasta
#55
(01-07-2017, 08:23 )Eithea Kirjutas: Einar Laigna sõnast "usk ", arutluses ka Põhiseaduse :"Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki ..."
Ma küll ei usu, et eesti keeles tavaliselt sõna usk on inimese tavamõtlemises seostatud kindlalt mingi religioosse ühendusega, kirikuga. Ja veel vähem usun, et kirik ja riik on üks tervik, kus ilma üheta ei ole õigesti ka teist.
Kuna ma ise üsna religioonikauge inimene, siis lõpuni ei suutnud kuulata.
Vasta
#56
(01-07-2017, 09:09 )levis Kirjutas:
(01-07-2017, 08:23 )Eithea Kirjutas: Einar Laigna sõnast "usk ", arutluses ka Põhiseaduse :"Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki ..."
Ma küll ei usu, et eesti keeles tavaliselt sõna usk on inimese tavamõtlemises seostatud kindlalt mingi religioosse ühendusega, kirikuga. Ja veel vähem usun, et kirik ja riik on üks tervik, kus ilma üheta ei ole õigesti ka teist.
Kuna ma ise üsna religioonikauge inimene, siis lõpuni ei suutnud kuulata.
Minule tema lähenemine sõnale usk, edasi lootus jms meeldis, ristiusu väljajoonistumine ei seganud. Üldse mulle meeldivad tema sõnavõtud lähtudes üldinimlikest väärtustest, mis olid/on ja jäävad ehk on ülimad igasugustest omakasupüüdlikest uskudest ja ismidest. Arvan et temast saaks Eestile asjalik president.
Vasta
#57
(01-07-2017, 09:09 )levis Kirjutas: Ma küll ei usu, et eesti keeles tavaliselt sõna usk on inimese tavamõtlemises seostatud kindlalt mingi religioosse ühendusega, kirikuga. Ja veel vähem usun, et kirik ja riik on üks tervik, kus ilma üheta ei ole õigesti ka teist.
Kuna ma ise üsna religioonikauge inimene, siis lõpuni ei suutnud kuulata.

Loomulikult! Laignat ongi eestlasel võimatu kuulata, samamoodi kui mitteeestlasel on ilmselt raske mõista, mida sa parasjagu ütlesid Laugh
Vasta
#58
''Nagu suur Maimonides targalt välja tõi, et moraalsed osad religioonidest on sobitatud enamus inimestele; filosoofilised osad sobitatud neile vähestele, kes oma elud sellistele õpingutele on andnud; ning vaimsed osad on hoitud väga vähese jaoks, kelle Jumal ise õppinute numbri seast valib.'' - Manly P Hall
Vasta
#59
Kuna teema käsitleb ka teadust, siis natuke mõtisklusi teaduse kohta.

Teadmine on kummaline seisund. Juba piiblis Koguja raamatus on kirjas: „Sest kus on palju tarkust, seal on palju meelehärmi, ja kes lisab teadmisi, see lisab valu.“ (Koguja, 1, 18).
Mida enam me teame, seda suurem on ka meie mitteteadmise sfäär. Sageli saabub pärast teadasaamist tüdimus ja arusaamine, et tegelikult ei olegi see teadmine nii oluline. Ootusärevus ja pingeline töö lõpevad sageli tühjuse tajumisega. Mõistetamatu ja arusaamatu hoiavad meid seevastu oma kütkes ja peibutavad vaimu. Eriti külgetõmbav on see, mille kohta kaine mõistus ütleb, et seda ei olegi võimalik mõista, nt elu mõtet või maailma olemust.

Me oleme hakanud mõõtma ühiskonna arengut teaduse ja tehnoloogia kaudu. Arengutase sõltub sellest, kui palju me maailma mõistame ja suudame seda mõistmist tehnoloogiasse üle viia. Maailma mõistmine tähendab seega ennekõike maailma muutmist. Selle üheks iseloomulikuks sümptomiks on teaduse praktilisuse järjest suurenev rõhutamine. Ei tasu siiski unustada, et teaduse eesmärk on teadmiste hankimine ja sellest täiesti piisab. See, et mõningaid teadmisi saab kasutada tehnoloogiate arendamisel, on tore, kuid tegemist ei ole teaduse eesmärgiga.

Teadmiste hankimisega on teadusel kõik korras, kuid kuidas neid teadmisi inimestele arusaadavaks maailmapildiks kujundada, on hoopis keerukam. Kardetavasti ei olegi seda enam võimalik teha ning just see asjaolu on teaduse üha kummalisema kuvandi oluline põhjus. Inimesed on tüdinenud mõttetutest teadmistest, mis ei seostu igapäevaeluga.

Teadus ei ole mitte ainult äri osa, vaid on ka juba ise suur äri. Kunagise teadmiste hankimise ideaali varjus toimib raha hankimine ja kasumi tootmine. Sellega seostuvad teaduse enesereklaam, ootuste haipimine ja tagajärgede pisendamine. Loomulikult ei tule see kõik teadusele kasuks.

Kas tõesti viib teaduse juhitav tehnoloogia areng jätkuvale majanduslikule arengule ja üldise heaolu kasvule? Kahjuks on see kõik suures osas usu küsimus. Me ei tea seda ja ka teadus ei suuda sellele küsimusele täpselt vastata.

Teaduse tume tulevik
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadu...e-tulevik/
Vasta
#60
Maru naljakas on see ,et paljud on siin webus justkui teadusvaenulikud ,olles teaduseusku silmini ikkagi. Loed-vaatad , ikka taandub varakristlik-teadusliku ilmavaateni hierarhiani. Jumal-inglid-inimene ( mees enne naist muidagi )-deemonid-saatan. Vahva. Siis on veel teine hierarhia-jumalanäoline inime-loom-taim. Ühesõnaga toidupüramiidina on need mõlemid ka pädevad küll. Aga mõlemid eitavad kõiki teisi olevusi ja olendeid. No hea küll, tulnukat nagu pika kõvera hambaga mainitakse ka. Ei minul ole raske kõike uskuda. Kõik jumaladki on päriselt olemas kellegi jaoks. Aga nad pole kõigi jaoks. Pärismaalasel pole jehoovat ega saatanat nii kaua kuni keegi oma maailma neile ei kehtesta. Paljud olendid on väga rahul kui keegi neid hakkab oma usuga väestama ,palvega nuumama. Mõnulevad kui neid animeeritakse-kujustatakse ja nimedega fikseeritakse. Ka siin maal enne inimest on olnud ja ka nüüd on tegelasi ,keda mõistagi on keeruline. Vabatahtlik energia suunamine uskumise ja muuga , ei lõpetaks algolendite eksistentsi ka siis kui kooleb viimne jünger või muidu uskuja. Aga kui palju on neid ,kellel meist kama või kellele me oleme lihtsalt tüütud satikad. Tšupakaabrad ja orbid näiteks. Naljatuurid tõusevad punktis, kus hakatakse lahterdama hierarhiliselt. Tähtsam, kõrgem , vajalikum, erilisem...... Ja kirvevihin tõuseb punktis, kus usutakse teadvat, kes on rohkem õige ja kel suuremad õigused siin ollagi KÕRGEM või ,,jumalikum,,.
Vasta
#61
Isegi relvi õnnistatakse. Kõike võib õnnistada, mis on nö heaks otstarbeks. Smile
Vasta
#62
Ja ravimite õnnistamine on vähegi religioossetes kultuuride tavaline. Budistid nt veeretavad näpu vahel pille ja laulavad tervendavaid mantraid sinnajuurde. Mida pühama isiku näpud, seda võimsam ravim.
Vasta
#63
TUMEDATE KONVERENTS
Saatan kutsus kokku ülemaailmse deemonite konverentsi. Oma avakõnes ütles ta: „Me ei saa keelata inimestel enesetäiendamist. Me ei saa neid takistada lugemast ja targemaks saamast. Me ei saa keelata neil kasutada oma esivanemate teadmisi. Niipea kui nad loovad ühenduse ülemiste ilmadega, nii ka kaotame kohe nende üle võimu. Nii et las nad teevad seda, mida nad tahavad, aga me varastame nende käest nende aega, nii et nad, olles alati HÕIVATUD, ei suuda mõtiskleda ega täiustuda."
Asendage kõik helged mõisted meie omadega, tumedatega. Asendage au, väärikus, südametunnistus, armastus, headus, õnn ja paljud teised kõrged mõisted madalatega, nagu iha, lugupidamatus, südametus, moraalitus, kalkus, reetmine. Õpetage neid vihkama ja valetama. Vale on teie kõige tähtsam relv.
Ja peamine, mida peate veel tegema," ütles saatan, "peate neid segama kõikjal ja kõiges ja peate hoidma seda ühendust pidevalt kogu päeva jooksul."
"Kuidas me saame seda teha?" röökisid deemonid.
"Hõivake nad pisiasjadega ja mõelge välja erinevaid viise, kuidas nende meeli kõiksugu tarbetu pahnaga hõivata. Ja mis peamine, süstige neisse tung materiaalsete hüvede ja rikkuse järele. Laske nad läbi imbuda soovist teenida võimalikult palju raha ja osta endale autosid, kortereid, suvilaid. Las nad teenivad üha rohkem raha restoranides ja kohvikutes käimiseks, kallite, moekate rõivaste ostmiseks, korterites kallite remonditööde tegemiseks ja nende sisustamiseks moodsa mööbliga.
Viige nad kiusatusse kulutada ja kulutada, laenata ja laenata. Suunake neid võtma pikaajalisi laene ja sellega kukkuma pankade kabalasse. Ja kui nad põlevad isikliku rikastumise soovist ja mammona tagaajamisest, ei vaja nad enam oma esivanemate teadmisi ja isiklikku täiustumist ...
Veenge naisi tööl käima ja mehi olema tööl 6-7 päeva nädalas, 10-12 tundi päevas, nii et neil ei jääks üldse aega oma pere eest hoolitsemiseks ja oma laste kasvatamiseks. Ärge laske neil oma lastega aega veeta. Tehke nii, et nende lapsed kolaksid hommikust õhtuni tänaval ja liiguksid kahtlases seltskonnas, siis nad lõpetavad õppimise ja neist ei tule midagi head. Siis lagunevad ka nende perekonnad ja nad jäävad üksikuks ning me aitame neil nende muredes suikuda.
Stimuleerige ülemäära nende mõistust. Tehke nii, et nende kodudes olevad telerid ja arvutid töötaksid vahetpidamata ning nad veedaksid võimalikult palju aega teleri ja arvuti ees ning neil poleks aega enese täiustamiseks.
Jälgige, et igas maailma poes ja restoranis kõlaks pidevalt lärmakas, mõttetu muusika. See blokeerib nende mõistuse ja lõhub nende sideme Loojaga.
Pange kohvikus laudadele mitmesuguseid ajakirju ja ajalehti. Pommitage nende mõtteid uudiste ja reklaamidega 24 tundi päevas. Las nende vaatevälja ujutab üle reklaamplakatite meri. Täitke nende postkastid reklaamide, postimüügikataloogide, infolehtede, tasuta toodete ja teenuste, valede lubaduste ja kõikvõimaliku rämpsposti-pakkumistega.
Näidake ajakirjades ja teleris kõhnu, kauneid modelle, et nende mehed jääksid uskuma, et väline ilu on kõige tähtsam, ja muutuksid oma naistega õnnetuks.Tehke nii, et nende naised oleksid pidevalt üleväsinud selleks, et oma meest armastada. Kui nad ei anna oma abikaasale piisavalt armastust, hakkavad mehed seda mujalt otsima. See hävitab kiiresti nende perekonnad!
Jõulude ja ülestõusmispühade ajal ujutage nad üle pühadeaegse sagimise, telekontsertide ja joomalaudadega, et nad ei õpetaks oma lastele nende esivanemate pühade kombeid ega tõelist tähendust. Las nad naasevad isegi puhkuselt väsinuna.
Las nad olla alati liiga hõivatud selleks, et minna loodusesse ja imetleda Universumi Loomingut ... linnulaulu, rohelist rohtu, oja vulinat ... Selle asemel saatke nad lõbustusparkidesse, spordiüritustele, pidustustele, kontsertidele ja kinno.
Ja olgu nad kõik igavesti - HÕIVATUD, HÕIVATUD, HÕIVATUD!
Ujutage nende elu üle nii paljude „heade“ asjadega, et neil ei jääks aega Universumist jõu ammutamiseks. Varsti elavad ja töötavad nad vaid iseendale toetudes, ohverdades oma tervise ja pere oma toimetuste ja raha nimel. See töötab!"
See oli suurepärane plaan! Deemonid asusid oma ülesannet rõõmuga täitma, sundides inimesi kõikjal maailmas olema üha rohkem hõivatud ja tormama sihitult sinna-tänna, jättes üha vähem aega enda arengu ja oma perede jaoks.
Küsimus on selles, kas saatanal õnnestus tema plaan?
Sina oled kohtunik!
Ja anna see teave teistele edasi või oled sa selleks LIIGA HÕIVATUD?
Vasta
#64
No ma ei saa jätta tippimata.
Sa Viimne Roomlane külvad eneseteadmata segadust.
Saatan on Valetaja. Ego.
Deemon on Esimene Ingel. Energiahulk mis/kes saavutas eneseteadlikuse Hetkes(Jumal). Ise ta ei pretendeeri sellele kohale aga paljud inimesed tihtilugu peavad teda millegipärast Jumalaks.
Egoihad ei ole Deemon. Definitsiooni küsimus on siin.
Deemoni äratamine või kutsumine pole sugugi nii lihtne. Aga kui mingil põhjusel see nähtus on aktiveerunud, siis seda „kinnipanna“ enam ei saa. Võib kundalinist lugeda ka siit foorumist.
Ja kes Vaimuilma barjääri ületada suudab ongi tema. Niiet Viimne Roomlane pole veel Deemoni nähtusega kokku puutunud...Smile

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat