Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuatha De Danann
#1
Võiks selle salapärase hõimu kohta puutuvat inffi lahata siin, sest mulle tundub, et siia sobib see paremini kui keltide teema alla seal iidsete kultuuride alafoorumis.

Keda huvitab, siis eksisteerib juba selline eesti keelde tõlgitud raamat nagu "Jumalate raamat", autoriks Eric Chaline. Seal on ära mainitud ka üsna pikk joru keltide jumalusi, sealhulgas neid, keda varem eestikeelses kirjanduses pole mainitud.

Kuid kas me teame, millised neist jumalatest on Dananni rahva seast? Ametliku ajaloo info seast olen leidnud vihjeid, et Dananni hõim austas omakorda veel kõrgemaid tegelasi (näiteks Danut, kes olla olnud nende emajumalanna). Surelikel muidugi on ükstakama, nende jaoks võib jumal olla igasugune, kes väidab end surelikest kõrgemal tasemel olevatBleh Näiteks tundub Nuadu Hõbekäsi olevat Dananni seast, teda mainitakse kui Dananni rahva varajast kuningat. Hõbedase, elusa käe moodi töötanud käeproteesi aga olla talle teinud Dananni rahva üks arstidest, Dian Cecht. Tolle poeg Miacht muidugi trumpas isa üle ja pookis Nuadule proteesi asemel külge ehtsa käe (või hoopis kasvatas Nuadule uue käe?), mille peale isa ta kiivusest ajendatuna lihtsalt maha löi. Tema hauast kasvas posu ravimtaimi, mida tema õde Airmid üritas koguda ja uurida (saavutamaks surematust - mis puutub surma teemasse, siis tema isa oskas vaid haavadesse surnud inimesi ellu äratada), aga kui hästi see tal õnnestus, pole teada - info räägib vaid, et tema isa üritas teda selles töös segada.

Dian Cechti tunti "kaani" või "kaanikunsti targana", samuti kutsuti tema tütart Airmidi "emakaaniks" - kas see võib olla otsene viide nende kasutatud metoodikale või peitub selles mingi sümbolism?
Vasta
#2
Raamat ise siis siin:

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?25563

Kahjuks ei oska kaasa rääkida, kuna pole seda raamatut veel lugenud. Kui kunagi loen, siis ehk oskan ka kaasa rääkida.
Et sellesse teemasse keskenduda, peaks muidugi enne keltide juba teadaoleva mütoloogia uuesti üle vaatama.
Vasta
#3
http://www.shee-eire.com/Magic&Mythology.../Page1.htm

Kui viitsiks, püüaks tõlkida - alati on mugavam, kui inff on omas keeles kättesaadav.

Kuid need on vaid lood. Me ei tea, kas see rahvas enam eksisteeribki. Osad New Age kanaldajad räägivad igasugu vanade olijate lahkumisest Maalt.
Seega ei saa välistada, et need kohad, mis öeldakse olevat väravad Dananni maailma, on nüüd üle võetud näiteks kristlaste poolt, kes neid omal moel ära kasutama hakkavad.
Vasta
#4
http://en.wikipedia.org/wiki/Tuatha_D%C3%A9_Danann
Vasta
#5
http://i41.tinypic.com/11bu2vd.jpg

Sellelt pildilt leiame ka ühe huvitava näo. Ühesilmaline tegelane. Nimelt sellist monstrumit kasutati ühes lahingus Danannide vastu. Väidetavalt töötas selle monstrumi silm relvana, tappes kõik pilgu alla jäänud olendid.
Samas polnud see asi haavamatu, osavalt sihitud kivi (või muu laeng, mida mütoloogias kivina tõlgendati) löi selle silma valesse suunda, nii et see hakkas hävitama oma kasutajaid.

Pildi allikas, kust leiab muudki huvitavat:

http://redjedi.foroactivo.net/templo-f24...63-100.htm
Vasta
#6
No seal on taas pilt, kus maosarnase peaga loom on täpselt hallide ja reptiloididega ühte nägu!Smile
Äkki on kujutatud hoopis kolmanda silmaga tegelast?
Teadaolevalt olid ju esoteerilisele kirjandusele toetudes lemuurlased niisuguse välimusega. Neil oli hästi arenenud kolmas silm, millega nad ilmselt ka tappa suutsid!
Muust rääkimata.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat